Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) Orgi válasza Degeczi (#56299) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a tippet, szuper :R

(#56302) lezso6 válasza keménygödör (#56300) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vízesés diagram? :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56303) kutyek válasza keménygödör (#56300) üzenetére


kutyek
senior tag

Én azért simítanék még a frekvenciameneten, 1500Hz alatt elég rakoncátlan. Ha már Room EQ...

(#56304) lezso6 válasza kutyek (#56303) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem egyértelmű az ábra, az alsó egyenes fehér a simított. Szóval jó az. :D Inkább az a kérdés, hogy milyen a lecsengés, mert azt már nem tudod kompenzálni. De amúgy az alaphelyzet is egész jónak néz ki.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56305) kutyek válasza lezso6 (#56304) üzenetére


kutyek
senior tag

Ja bocsi, én REW-et használok, ez valóban nem volt világos. Lecsengésre marad az akusztikai kezelés :) (már ha szükséges)...

(#56307) lezso6 válasza hardcore334 (#56306) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

JBL LSR széria 305 vagy 306. Ha a videón lévő zenét hallgatnál rajta, akkor minimum LSR 306, de inkább az LSR 308 lenne jó. Előbbinek ~130e / pár az ára, utóbbinak ~180e / pár. De még kell hozzá egy interfész (DAC) meg kábel is, ami még +50e Ft.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56308) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Ma végre megérkezett, a Edifier 2.0 256W S3000PRO hangfalpár. Minden várakozásomat felülmúlta. Nem nagyon tudtam tesztelni, és már el is csomagoltam vissza szépen a dobozába, mert költözés alatt állunk, na de majd az új lakásba ott adok neki rendesen :DD
Rákötöttem tévére, maga a hangzás nagyon szép tiszta. Utána kipróbáltam rajta az Apple Music-ról pár számot, szerintem minden szomszéd hallotta :U
Szóval egy rövid próba után azt mondom hogy nagyon tetszik :K

(#56309) kutyek válasza Boss81 (#56308) üzenetére


kutyek
senior tag

Király! Használd sokáig megelégedéssel :C

(#56310) Boss81 válasza kutyek (#56309) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszönöm, meglesz, egy élmény lesz ezen keresztül hallgatni bármit is :R
Valamint köszi az ajánlást részedről, csak azt bánom, hogy nem tudtam összehasonlítani azzal ami Neked van.

(#56311) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Speaker Placement: How far from the wall should I place my speakers?

Itt is mondják, hogy nem feltétlenül az a legjobb, ha messze van a faltól a hangfal. Sőt, sokszor ez meg sem tehető.

Ehhez nagy szoba kellene. Nagyon nagy. Főleg a kioltás miatt, mert ha 1 méterre van a hangfal a faltól, akkor 85 Hz-en lesz kioltásod. Ha 2 méterre, akkor 43 Hz-en, ez 5" hangfalaknál van rendben, de 6.5"-nál még necces. Azoknál meg 8" hangfalak esetén legalább 2.5 méter kéne a faltól.

Ha meg 10 cm-re teszed a faltól, akkor a kioltás 1 kHz körül lenne, de ezen a frekvencián már nem sugároz hátra a hangfal. Cserébe más problémákat kell kezelni (korai visszaverődések), de az még mindig jobb, mint a lyukas basszus-tartomány.

FONTOS, hogy itt most nem hitbeli kérdésről van szó, hogy akkor fal mellé kell tenni a hangfalakat, mert úgy jobb. Csak arról, hogy a dolog nem feltétlenül az ördögtől való, sőt, simán lehet, hogy jobb eredményt kapsz vele. Érdemes mindent kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56312) duo válasza lezso6 (#56311) üzenetére


duo
őstag

én oldalfalaktól 40-42cm-re hátsó faltól kb 50 cm-re tudtam elhelyezni. fülre jó. az jól van úgy nem? majd mérek is egyet. ha odajutok.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#56313) lezso6 válasza duo (#56312) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mivel én sem tudok mérni, a fülemre hagyatkozom. 30-200 Hz között szoktam meghallgatni, hogy van-e valahol kiemelés, kioltás, ezzel az online cuccal. A többit zenehallgatással szoktam, ott jön ki igazán, csak ott ugye nincs pontos visszajelzés, hogy mi hány Hz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56314) PuMbA válasza lezso6 (#56311) üzenetére


PuMbA
titán

Vót má! ;] 2-3 hónapja linkeltem. Én is közelebb tettem a falhoz amióta megnéztem, most 15cm-re van. A faltól minél távolabb tenni tényleg csak akkor érdemes, ha van temérdek hely, egyébként jobb a minél közelebb.

[ Szerkesztve ]

(#56315) lezso6 válasza PuMbA (#56314) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vagy szekrény tetejére... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56316) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Edifier 2.1 150W S350DB 99 990 ft Az utóbbi idők legjobb ára.

[ Szerkesztve ]

(#56317) Amerigo57


Amerigo57
őstag

lezso6.
Szakmailag mit tud ez a KáCsa - NEMOS-1080 hangfalkábelpár (2x2,5m) Demo kábel,

hogy 1 844 590 Ft/pár az ára.? ( Most akciós 1 300 000 Ft/pár)
Link:

(#56318) PuMbA válasza Amerigo57 (#56317) üzenetére


PuMbA
titán

Léteznek olyan emberek, akiknek annyi pénzük van, hogy alig bírják elkölteni :) Ha épp szeretik a Hifi-t, akkor ez nekik való lehet.

[ Szerkesztve ]

(#56319) lezso6 válasza Amerigo57 (#56317) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb annyit mint a simához képest a gyémántberakásos arany wc kefe.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56320) kutyek válasza Amerigo57 (#56317) üzenetére


kutyek
senior tag

Ha tudsz angolul, érdemes elolvasni: [link].
TL;DR: a drága kábel jó a kereskedőnek, nem jobb neked.

(#56321) Zozzant válasza Amerigo57 (#56317) üzenetére


Zozzant
addikt

Hú köszi! Arra vártam, hogy készleten legyen... ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#56322) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Valamelyik Logitech 2.1-es bögreszett tud olyat, hogy több bluetooth eszközhöz is csatlakozik egyszerre, illetve játszik le több forrásból is ha kell, vagy automatikusan vált köztük, vagy valami ilyesmi. Ezt a T.V. Vertag is tudja? :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#56323) mcs válasza f_sanyee (#56286) üzenetére


mcs
veterán

Megoldottam a ,,kellemes" mély problémámat egy Logitech Z623al, amit este vagy másnap próbálok ki. :D
Nyilván nem a legzeneibb hangzású szett, de 50 alatt talán csak ő képes szubmélyet is kiadni magából, ami fontos elvárás számomra.

[ Szerkesztve ]

(#56324) peterr85


peterr85
tag

Sziasztok,

Számítógéphez, főként elektronikus és rap zene hallgatásra keresek aktív, 2.0 rendszert. Árban 50-60.000 Ft-ra gondoltam, de ha ennyiből nincs értelmes ajánlat, mehetünk feljebb is (70-80 max.). Hangzás tekintetében szeretném, ha a mély hangok sem hiányoznának. Korábban már feltettem ezt a kérdést, és a Microlab Solo 6C-t ajánlottátok, ami tetszene is, de sajnos nem igazán látok mostanság sem újan, sem használtan. Tudnátok ajánlani más, beszerezhető alternatívát? Méretét tekintve a Solo 6C a plafon, nagyobbat nem szeretnék.

Köszönöm!

(#56327) lezso6 válasza peterr85 (#56324) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pár linket légyszi, hogy konkrétan milyen zenék. Mély miatt, hogy mi az ami kiaggya.

Mert akár az is lehet, hogy abban az árban semmi olyan nincs. Pl ez 34 Hz-es basszust is tartalmaz, amihez a 8" stúdió monitor is kevés, mindenképp komoly mélyláda kell. Egy 8" stúdió szett is nagyon max 39 Hz-ig mennek (nem mindegyik), pl ez a szám pont ennyire megy mélyre.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56328) peterr85


peterr85
tag

Eléggé vegyes vágott: pl1 , pl2 , pl3 , pl4 , pl5 . Csak hogy legyen viszonyítási alapod, számítógépen egy ezeréves Creative P380-at, tv-hez pedig egy 2.1 soundbart használok, az 50.000 ft-os kategóriából. Az utóbbi időben kezdte el piszkálni a csőröm, hogy elinduljak a minőségi(bb) zenehallgatás útján :)

Ez a Phase amúgy tetszik :D

[ Szerkesztve ]

(#56329) lezso6 válasza peterr85 (#56328) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor nem rossz a helyzet. A dnb-t leszámítva simán jó lehet egy Microlab 6C jellegű hangfal is. Habár az dnb-re se rossz, de minden mély nem fog rajta kijönni. Csak hát Microlab az most nincs. Az Edifier R2750DB lenne hozzá a legközelebb, amit lehet kapni (ez valamivel jobb), de az most 85e a legolcsóbb helyen. :(

Van még egy lehetőség, a Klipsch Promedia 2.1, az elvileg jó, mármint nem dzsunka bögreszett (mint pl a Z623), hanem egy vállalható kompromisszum. Habár én nem hallottam. Jelenleg 65ezer.

A két zene egyébként a Junkbuilds nevű YT csatorna intro meg outro zenéi, onnan van, én nem hallgatok ilyet, de ezek legalább aggyák a méjjet. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56330) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Egy régebbi hozzászólásban olvastam, hogy a Genius SP-HF1250B v1 és v2 között nincs hangzásbeli különbség, úgyhogy jobb híján rendeltem egyet, remélve, hogy tényleg így van.

Hát. Nem is tudom. Nem vagyok annyira otthon a témában, mint ti, meg audofil sem vagyok, nyilván akkor nem is ilyen hangszórót rendeltem volna. De emlékeim szerint a v1-nek sokkal sokkal szebb hangja volt, mint amilyen ennek van, úgyhogy egyelőre csalódott vagyok.
Ez olyan dobozhangú, cincogó, csattogó magas hangokkal, a középtartományból alig hallok valamit, a basszus még talán elfogadható. A magas és mély potik középállásban vannak, ahogy azt kell, hozzápiszkálni nem akarok.
Az első benyomás egyelőre nagyon negatív, bántja a fülem, de ugye van 14 napom hallgatni, aztán eldöntöm, hogy marad vagy megy vissza.

Ha nem tudom megszokni és szerencsém van, valahol találok egy v1-et használtan.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#56331) solfilo válasza Bjørgersson (#56330) üzenetére


solfilo
veterán

én nem ismerem, csak a v1-et hallottam már, de gondolom még bejáratás alatt van, ez idő alatt változik még a hangja.

solfilo

(#56332) Bjørgersson válasza solfilo (#56331) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, ebben reménykedek én is. Gondolom egy jó másfél hét után már úgyis hallani fogom, hogy jobb lett-e valamivel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#56333) mcs válasza Bjørgersson (#56330) üzenetére


mcs
veterán

Pont az, hogy van különbség a kettő között, és a túlnyomó többség szerint gyengébb a v2. Én pont emiatt mondtam le róla, és választottam a zeneileg ugyan nem a legjobb, de mélyebb basszussal rendelkező Logitech Z623at.

(#56334) lezso6 válasza Bjørgersson (#56330) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs hangbeli különbség a régi és az új (v1, v2 vagy sima és II) 1250B között. Sokan azért gondolhatják mégis hogy van, mert pl mások az akusztikai körülmények. Meg hát az emlékek megszépülnek, mert a legtöbbeknek itt az SP-HF1250B a belépés a minőség világába.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56335) Logapeti válasza Bjørgersson (#56332) üzenetére


Logapeti
tag

Írd majd meg légyszi, hogy milyen lett, mert nekem is hasonló megfigyeléseim voltak, mint neked, csak én nem adtam neki több hetet.

(#56336) Logapeti válasza lezso6 (#56327) üzenetére


Logapeti
tag

Ezeket a "39 Hz-ig mennek" dolgokat amúgy mínusz hány decibelen értjük?

(#56337) lezso6 válasza Logapeti (#56336) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Leginkább nulla, de mínusz 1-2 decibel max. A -3 dB már soknak számít, észrevehetően vékony ott a basszus. Ezt "mérni" fülre szoktam, konkrét zeneszámmal, amit ismerek, s tudom hogy a bassline melyik hangja hány Hz. Így azért elég könnyen észrevehető, hogy megvan-e az adott frekvencia értékelhető hangerővel (tehát max mínusz 1-2 dB).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56338) Bjørgersson válasza lezso6 (#56334) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, erre a beszélgetésre alapozva rendeltem meg végül. Nálam ráadásul egy festésen és új padlószőnyegen kívül ugyanaz az akusztika, maradt minden bútor és a szoba elrendezése is, úgyhogy lehet, hogy az emlékezetem csal vagy a fülem. Vagy nem.
Hallgatom még, aztán legfeljebb 14 napon belül megy vissza.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#56339) Bjørgersson válasza Logapeti (#56335) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Írok majd ide a topikba. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#56340) lezso6 válasza Bjørgersson (#56338) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az egyetlen ember, aki egymás mellett hallotta régi és az új 1250B-t, ő mondta, hogy nincs semmi különbség hangban. Mindenki más meg az emlékeire hagyatkozik. Kinek lehet vajon igaza? :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56341) fR0271


fR0271
csendes tag

Sziasztok,

Tüzetesen átolvastam az összefoglalót. :)

Rá kellett jönnöm sajnos, hogy nagyon félretájékozott és tudatlan voltam az elmúlt 15 évben kb. :DD

Eredetileg úgy jöttem a topikba, hogy valami 2.1-et szeretnék, volt néhány már az elmúlt években, voltak jobbak-rosszabbak is, illetve használtam annak idején 2x30cm-s 100l-es szoba sarkába helyezett mélyládát is 2.1-ként hifi hangfalakkal (fiatal voltam és kellett a mély :DDD ).

Az ajánlottak közül elég szimpi az Edifier R980T és R1280T, árban körülbelül ilyen 20-35k a határ, és méretben sem feltétlen szeretnék nagyobbat.

Leginkább Netflix, Twitch, HBO Go, néha YouTube, tehát főleg filmezni-sorizni szeretném upgradelni a TV csodás hangzását. Nyilván akkor már zenét is hallgatnék rajta néha, leginkább elektronikus zenét (d&b, hip-hop, trap, phonk?!, stb), vagy a fentebb említett Junkbulids-es példa nagyon közel áll hozzám. :U

Összefoglalva:
Nincs lehetőségem meghallgatni, viszont amiket itt írtatok róla (használtam a keresőt) számomra releváns tapasztalatokat nem nagyon találtam, nem tudom hogyan képzeljem el a hangzását mélyek tekintetében, ilyen szempontból mennyire lesz erőteljes az ebben az árkategóriában kapható 2.1-ekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#56342) Silentfrog válasza fR0271 (#56341) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha Edifier R980T szeretnél van egy garis fent az aprón 10 ezerért. ;)

(#56343) fR0271 válasza Silentfrog (#56342) üzenetére


fR0271
csendes tag

Láttam, köszi :)
Nekem az messze van sajnos, úgy már új árban lenne a jelenlegi üzemanyag árakkal. :( Postáztatni meg nem szeretnék a saját felelősségemre. :D

(#56344) Bjørgersson válasza lezso6 (#56340) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyértelmű, nekem! :) :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#56345) lezso6 válasza fR0271 (#56341) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az R980T, R1280T és társai azok 4" hangfalak. 60 Hz alatt nem fog kijönni belőlük semmi, a dnb, hiphop mélye felejtős. Az 5" mély-közép méret is kevés. A 6.5" már szódával elmegy kategória, de az sem az igazi, mert 45 Hz alatt nincs semmi. Ha igazán mély hangokat szeretnél hallani, akkor vagy 8" stúdió monitor vagy az összefoglalóban lévő 2.1-ek, azok 40 Hz-ig lemennek. Persze cserébe nem olyan jó a többi tartomány, mint egy hasonló árban lévő 2.0-nak, de hát valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56346) fR0271 válasza lezso6 (#56345) üzenetére


fR0271
csendes tag

Tehát lényegében vagy mélyebben a zsebembe nyúlok, vagy elengedem a szub tartományt a jobb hangzás érdekében, vagy egy gagyibb 2.1-et veszek és a szub tartomány oltárán feláldozok minden mást. Ez így akkor mindenképpen kompromisszumos. :DD

Mennyire lenne számottevő a két említett Edifier között lévő teljesítmény különbség? Megéri a felárat? A távirányító számomra nem annyira fontos.

(#56347) lezso6 válasza fR0271 (#56346) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gagyi 2.1-et semmiképp se vegyél. Azok nem fognak mélyre menni, max hangosan búgnak. Mélyre az ilyen Z623 jellegűek mennek, de azok szatelitjei még mindig minősíthetetlenek, kb egy 5ezer forintos gagyi prüntyögő hangminőségét tudja, tehát egy 1250B vagy R980T durván kenterbeveri minőségben.

Az R1280T a jelenlegi 30+ ezres árát nagyon nem éri meg. Az R980T is most 25e körül van, az sem jó vásár. :(

Bodz szokta ajánlani a Wavemaster Base névre hallgató csodát, az most pici 30e alatt kapható, de nem tudom hogy viszonyul ez az Edifierekhez.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56348) jackooo84


jackooo84
tag

Hi all! Hs8 lecserélésén gondolkodom mivel kisebb szobába szorultam, így eltüntek a mélyek vagyis van csak nem ott ahol szeretném :DDD. 5 colos + sub-os megoldás jobb választás lenne-e helyette? :F

[ Szerkesztve ]

(#56349) fR0271 válasza lezso6 (#56347) üzenetére


fR0271
csendes tag

Köszi a tippet, utánanézek annak is.

Sajnos mivel mostanság szeretnék venni az elkövetkezendő 1-2 héten belül, nyilván nem tudok mit kezdeni a régi árával, ha most ez a helyzet. :D

Ha van még valami alternatíva, ami jobb árban van, viszont az R980T, vagy az R1280T szintjén van, azt "meghallgatnám" :)

(#56350) lezso6 válasza jackooo84 (#56348) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangfalakat tedd közelebb vagy távolabb a faltól. Illetve a saját pozícióddal is lehet játszani. 2.1-gyel annyi előny van, hogy könnyebben mozgatható a szub az optimális mély érdekében, de amúgy meg simán nagyobb szívás lehet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.