Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) tibby9


tibby9
csendes tag

Na.

Mégis e mellett döntöttem egész napi olvasgatás után...

Netgear neo tv 550 Ultimate HD

Reméljük nem lőttem mellé :)

Köszi a helpet mindenkinek.

jatekaim.hu ( Lang Tibor) 48 pozitiv 0 negativ !

(#902) 1q2q3q válasza pyres (#897) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

"ezek hiánya olcsóbb házimozi rendszeren nagy veszteség-e hangminőség terén."

egyértelműen IGEN!
én múlt héten hallgathattam végre dtshd-ma hangsávos filmet. hát mit mondjak, csak elkezdtük nézni a filmet, hogy milyen de aztán végignéztük :) pedig már láttam.
és mindezt egy "átlag" hangrendszeren!

szóval én is azt hittem, hogy ez az egész hd audio téma csak marketing de ezek szerint mégsem....
nemhiába keresek olyan lejátszót ami tudja továbbítani ezt a sávot, és persze nem kerül sokba.

jpeetr:
"...sajnos itt lite nincs..."
ezt nem értem, alul az ott nem a Te felszerelésed?

valaki meg tudná mondani, hogy kezeli e a Dune Lite 53D a dtshd-ma hangot??
lehetőleg aki élőben látta/hallotta és nem csak ismerős ismerősének ismerősétől hallotta :)

köszönöm,
tamás

(#903) 1q2q3q válasza tibby9 (#901) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

Szia tibby9,

nézted a HDI Dune Lite 53D lejátszót mint alternatívát?
Ha igen, akkor mi volt az amiért mégis inkább a Netgear-t válaszottad?

köszi,
tamás

(#904) tibby9 válasza 1q2q3q (#903) üzenetére


tibby9
csendes tag

Szia, igen néztem, a jobb chip miatt választottam a netgear terméket, és az is előny volt, h lejátszik Blu-ray filmeket menüvel együtt. Meg nem volt szükségem nekem olyan opcióra, h beépíthetsz HDD-t.

[link]

Infó!

[ Szerkesztve ]

jatekaim.hu ( Lang Tibor) 48 pozitiv 0 negativ !

(#905) Pilot


Pilot
tag

Halihó!

Vennék egy médialejátszót, de fontos lenne, hogy analóg adást is tudjon rögzíteni. Tud ajánlani valaki valamilyen megbízható készüléket. Sajna eddig csak DVBT -s cuccot láttam, de az nem tudja rögzíteni a kábeltv adását.

Köszi

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#906) jpeetr válasza 1q2q3q (#902) üzenetére


jpeetr
aktív tag

""...sajnos itt lite nincs..."
ezt nem értem, alul az ott nem a Te felszerelésed?

valaki meg tudná mondani, hogy kezeli e a Dune Lite 53D a dtshd-ma hangot??
lehetőleg aki élőben látta/hallotta és nem csak ismerős ismerősének ismerősétől hallotta"

Az oldalra írtam, amit belinkeltem, hogy nincs LITE.

Ha megmondod honnan tudok ilyen hangsávot beszerezni, kipróbálom Neked szívesen.

(#907) Taliesyn


Taliesyn
csendes tag

A tulajoktól, hozzáértőktől szeretnék érdeklődni, hogy a DUNE HD Lite 53D képes-e BD-ISO formátumú tartalmat lejátszani (menükezelés nélkül természetesen).

Előre is köszönöm a választ.

(#908) jpeetr válasza Taliesyn (#907) üzenetére


jpeetr
aktív tag

jelen fw-vel nem.
csak az m2ts-t tudja megnyitni

(#909) Taliesyn válasza jpeetr (#908) üzenetére


Taliesyn
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#910) #09634560 válasza pyres (#899) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezek árában használtban kijön eg HD képes rendszer is.

(#911) TCr válasza 1q2q3q (#902) üzenetére


TCr
veterán

Milyen hangrendszeren nézted?
Én is szeretnék lassacskán egy media playert, és nem tudom eldönteni, hogy pörögjek-e qa HD hangokon, vagy sem.
Belépő szintű, HD képes erősítőm van...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#912) pyres válasza #09634560 (#910) üzenetére


pyres
csendes tag

Szia!

Úgy látom nagyon otthon vagy a témában! Tudnál ajánlani konkrét tipus,tipusokat? Hol nézzek szét ez ügyben?
Köszönettel! :R

(#913) TCr válasza pyres (#912) üzenetére


TCr
veterán

Új:

Streamaudio
Netdepo

Használt:

AVforum
PH apró

Egy példa a sok közül:

Onkyo TX-SR508
KEF C7 5.0
Proson R8 sub
Proson 2,5 mm-es kábelek

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#914) #09634560 válasza pyres (#912) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tcr megtette.Én is ezeket linkelném. Konkrét kérdéssel öszeget megnevezve ebbe a fórumba gyere.
Tcr: THX. :R

(#915) TCr válasza #09634560 (#914) üzenetére


TCr
veterán

Ohhh igazán nincs mit. :))

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#916) Pilot


Pilot
tag

Senki nem tud analóg adás rögzítésére alkalmas készüléket?

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#917) canniball válasza Pilot (#916) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudok róla hogy lenne ilyen. DVB-T még csak-csak, de analóg...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#918) 1q2q3q válasza TCr (#911) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

Szia, egy mediamarktos, akcios denon erősítő + wharefedale hangszorok voltak. caklipakli 130ezer volt ha jol emlekszem. szóval bőven belépő kategória.
a lényeg, hogy nem fog leesni az állad, de teltebb, élethűbb, részletesebb a hang. nem csak a tömörítés milyenségéről van szó (mert az csak akmu, hogy a dtshd-ma nem tömörített) hanem a hangok sokkal jobban pozícionáltak illetve jobban leválnak a hangszórókról....

(#919) 1q2q3q válasza jpeetr (#906) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

szia jpeetr!
hát ha le tudsz tölteni 30gigát, gyorsban, akkor adok hangot :)

de még mindig nem tudok dönteni, netgear 550 vagy dune lite .... igazából pusztán adatok alapján a netgear a nyerő .... csak olvastam, hogy a dune jobb minőségő képet / hangot ad ...

(#920) jpeetr válasza 1q2q3q (#919) üzenetére


jpeetr
aktív tag

5Mbites netem van, szóval az akkor felejtős.

Ha mozizásra akarod használni, ahol a kép és a hang számít, akkor magad is leírtad az előbb, melyik a jobb erre a célra..

(#921) TCr válasza 1q2q3q (#918) üzenetére


TCr
veterán

Akkor mégiscsak érdemes a HD hangokon pörögnöm a belépő cuccommal, köszi! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#922) TCr


TCr
veterán

Eminent EM7180 hazai megjelenését ehét végefelére vizionálta az importőr.
Valakinek van vmi infója róla?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#923) dudeeg


dudeeg
csendes tag

Sziasztok!

Nem ismertek Budapesten üzletet, ahol Squeezebox Touch-ot árulnának?
A minden sarkon növő ilyen-olyan webshopokat szeretném kizárni.

Köszi!

(#924) johnny23


johnny23
tag

Sziasztok !

Lehet már volt itt kérdés, de nem tudok dönteni és drágább már nem játszik:

-DUNE SMART D1
-Popcorn A-210
-vagy más?

..és miért? :F

köszi

-- new gamer --

(#925) #09634560 válasza johnny23 (#924) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha van rá módod,a Dune-t válaszd.
Ott nincs semmilyen kompromisszum.

(#926) madoxx válasza TCr (#922) üzenetére


madoxx
aktív tag

Árat nem vízionált? :B

(#927) TCr válasza madoxx (#926) üzenetére


TCr
veterán

Ja de, azt is, 36-38 körülire mondta. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#928) TCr válasza jpeetr (#920) üzenetére


TCr
veterán

A torrent is tökéletesen jól működik a HDI Dune Lite 53D-ben?
Feltöltés, letöltés, akár filmnézés közben...
Mennyit eszik a kütyü? Jó lenne, ha egész nap mehetne a torrent...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#929) jpeetr válasza TCr (#928) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Sajnos a torrentet még nem próbáltam ki rajta.
Annyit tudok, hogy ext2 vagy 3 partíció kell, és azt hiszem, készenléti módban is működik.

ITT szerintem választ kapsz a kérdéseidre.

(#930) TCr válasza jpeetr (#929) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!

Hálózaton szoktál másolni?
Kb. milyen sebességgel megy az adat az N-es hálón?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#931) jpeetr válasza TCr (#930) üzenetére


jpeetr
aktív tag

2db USB-s dokkolóm van, egyik a gépnél, másik a Dune mellett.
Csak átpöccintem a vinyót és mehet is fel a cucc.
Sajnos még nincs N-es routerem, de tervbe van véve.

(#932) TCr válasza jpeetr (#931) üzenetére


TCr
veterán

Értem. Én pont ezt szeretném elkerülni. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#933) robi-k


robi-k
őstag

Megjött a HDI Dune BD Prime 3.0 :))
A készülék kiiiiirály :K
Már várom a beharangozott új FW-t, az a videó, amit a youtube-n volt, igen tetszetős volt: [új Dune fw]

(#934) TCr válasza robi-k (#933) üzenetére


TCr
veterán

Grat hozzá! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#935) jpeetr válasza robi-k (#933) üzenetére


jpeetr
aktív tag

én a kartinás firmwaret használom, szerintem szuper.
artworköket pedig a DuneX nevű programmal szoktam, bár az osx-re van.
windowsra remek a zappiti.

(#936) robi-k válasza jpeetr (#935) üzenetére


robi-k
őstag

A Prime 3.0 nincs Kartina-s FW, csak az uj hivatalos HDI FW-ben lesznek azok a funkciók, amiket a Dune Max/Duo/Smart/Lite sorozat tartalmaz a Kartina FW-ben (pl. a .cue támogatása).

(#937) TCr válasza jpeetr (#935) üzenetére


TCr
veterán

Ez az artwork-ös designos téma csak a windows-os gépen megosztott filmekkel működik, vagy a Dune belső vinyóján lévő filmekkel is?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#938) jpeetr válasza TCr (#937) üzenetére


jpeetr
aktív tag

A DuneX úgy működik (a zappiti is kb), hogy a filmeket külön mappába teszed, abba az mkv, pl: Film\2012\2012.mkv
a program a film neve alapján kikeresi az IMDB-n az adatokat. magyar név alapján is szuperul működik, és a TMDB.com-ról tölti le a képeket.
csinál egy plusz mappát a mappában: Film\2012\_dunex
Ebbe fogja beletenni hozzá a képeket, plusz létrehoz egy dune_folder.txt -t, amibe szépen beleirkálja mikor milyen képeket jelenítsen meg. icon, háttér, stb...

EZT olvasd el. :)

(#939) 1q2q3q válasza jpeetr (#938) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

Szia jpeetr!

Na megvettem az 53D-t!
Beüzemeltem, minden szép és jó, egy két bökkenővel... hátha tudsz segíteni:

1, főképp magas bitrátájú (25..40 Mb/s) filmeknél fehér "pontok" jelennek meg a képen! mintha egyes pixelek kiesnének ... ez zavaró ... mitől lehet?

2, kimenetnek mit állítsak be? 720p az ok (720p-s a projektorom) de milyen frekvencia? 50Hz, 59.95Hz, 60Hz ?

3, hogy tudnám rávenni, hogy ne címeket irjon ki a listában, hanem a borítókat jelenítse meg?

4, Neked nem tűnik kicsit "pasztell"-nek a kép? eddig sima wdtv-m volt (rev1), azzal sokkal kontrasztosabbnak tűnik a kép!

köszi előre is!

tamás

(#940) jpeetr válasza 1q2q3q (#939) üzenetére


jpeetr
aktív tag

1, főképp magas bitrátájú (25..40 Mb/s) filmeknél fehér "pontok" jelennek meg a képen! mintha egyes pixelek kiesnének ... ez zavaró ... mitől lehet?

Ha nem képzaj, vagy filmgrain, akkor passz. Meg kellene nézni máshol, nekem BD50 tartalmakkal, amiknek magas a bitrátájuk, sincs baj.

2, kimenetnek mit állítsak be? 720p az ok (720p-s a projektorom) de milyen frekvencia? 50Hz, 59.95Hz, 60Hz ?

Video mód: ez az amivel a Dune működik. Menü, stb, a filmre az ez alatt lévő hat. Én a video modót 24Hz-re raktam, mert a legtöbb film ilyen, és akkor a film előtt nem kell átállítgatnia.

Képfrekvencia: 24/50/60Hz (ez az automatikus, ekkor a filmet olyan frekivel játsza, amilyen)

3, hogy tudnám rávenni, hogy ne címeket irjon ki a listában, hanem a borítókat jelenítse meg?

Pont egy hozzászólással a Tiéd előtt írtam le.

4, Neked nem tűnik kicsit "pasztell"-nek a kép? eddig sima wdtv-m volt (rev1), azzal sokkal kontrasztosabbnak tűnik a kép!

Több Dune-t is láttam, de egyiknél se tapasztaltam ilyet. Pasztellebb, vagy természetesebb? Nem mindegy.

(#941) 1q2q3q válasza jpeetr (#940) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

köszi a válaszokat!

pasztell alatt azt értettem, hogy nem tűnik élesnek a kép ... lehet, h rosszul fogalmaztam meg...

(#942) jpeetr válasza 1q2q3q (#941) üzenetére


jpeetr
aktív tag

film közben setup gomb, ott tudsz a kontraszton állítani
bár a kontraszt és az élesség nem ugyanaz. élességet szerintem a TV-den tudsz.

(#943) TCr válasza jpeetr (#938) üzenetére


TCr
veterán

Köszi, átnyálazom. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#944) nahat válasza 1q2q3q (#941) üzenetére


nahat
tag

Szia

Érdekes amit írsz, pár napja én is pont ezzel a problémával küszködöm, igaz egy másik, illetve több másik lejátszóval. Korábbi szériás plazma tv-re vásároltam egy Asus O!play R1-es lejátszót, de nagyon elégedetlen voltam a színtelen élettelen színekkel amit produkált. HDMI-n csatlakoztattam. Visszavittem, elhoztam egy WD Live-ot, ugyanez a probléma, élettelen, fakó hatás, illetve míg az Asus barnás tónusú képet adott, addig a WD inkább zöldeset. Rákötöttem őket egy komolyabb 100hz-es LCD készülékre, és azt tapasztaltam, a színek elég jók, a két gép közül pedig egyértelműen a WD volt az erősebb, pöccenés nélkül játszotta le a filmeket.
De alapvetően ez még nem megoldás a problémámra, mert én a plazmára vettem a készüléket, azon pedig bűn rossz képet ad, most már meg merem kockáztatni az összes ilyen médialejátszó. Még gondolkodtam azon, hogy esetleg egy komolyabb blue ray lejátszó hátha istenesebb chipet kapott, ami elérné legalább azt a minőséget színekben és képben amit a DVD lejátszóm röhögve hoz, de még egy sima analóg adás is sokkal élettel telibb és élvezhetőbb, mint amit ezek a médialejátszók kicsikarnak a masinából.
Gondoltam hátha hasonló a probléma mint nálad, mert ezek szerint olyan készülékeken dolgoznak jól ezek a lejátszók, amelyekhez tök feleslegesek, lévén van bennük saját lejátszó is, szóval nem nagyon értem a lényegüket. Mindenesetre ha valaki rácáfolna és elmondaná mit csinálok rosszul, az mindenképp segítség lenne. Egyébként kipróbáltam sima fotók nézegetésével is, és ugyanaz a töketlen semmilyen színvilág fogadott, egy jó kis barnás vagy zöldes beütéssel.
Amúgy ha a két készülék között kell győztest hirdetni, akkor szerintem a WD a jobb készülék, szebb a képe, és stabilabban futnak a filmek.

''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

(#945) canniball válasza nahat (#944) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ezek szerint olyan készülékeken dolgoznak jól ezek a lejátszók, amelyekhez tök feleslegesek, lévén van bennük saját lejátszó is, szóval nem nagyon értem a lényegüket."
Az én TV-mnek nincs saját lejátszója és jól dolgozik vele az AC Ryan Mini. :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#946) jpeetr válasza nahat (#944) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Azért ez kicsit druva.
Nem véletlenül demóznak általában DUNE cuccokkal, a többmilliós RUNCO vásznakon meg projektorokon.
Nekem Pana plazmám van, de nem tudnék panaszt mondani a kis Lite 53D-re.
Egyébként a plazmáknak alapból nem olyan kihívóak a színei. Ezért is szokták azt mondani, hogy színhűbb sokkal. A LED-ek és LCD-k színe általában túlszaturált.
Mikor olyan sárga egy ember bőre a valóságban? Kínaiakat kivéve...

(#947) Tomix24 válasza nahat (#944) üzenetére


Tomix24
addikt

Te valami últrabéna lehetsz :DDD . Plazmán faternál a WD Rev2 olyan éles képet ad hogy beszarsz.És a színek is rottyantóak.

(#948) jpeetr válasza Tomix24 (#947) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Dune detto
Előtte MacBook-ról néztem 1080p filmet hdmi-n, de meg sem közelíti képminőség tekintetében.

(#949) 1q2q3q válasza nahat (#944) üzenetére


1q2q3q
csendes tag

Hát azért az nem biztos, hogy minden mediaplayer ilyan szar :)
Nekem eddig sima rev.1-es WDTV-m volt. Ezzel hajtottam egy 720p-s projektort. Minden szép és jó.

Ehhez képest bármikor kapcsolom be a Dune-t, valahogy nem élvezem annyira :( Elképzelhető, hogy a Dune-nek élethűbb a képe és csak én szeretem a WDTV-s képet....
Most már én is nagyon gondolkozom, hogy visszaviszem és kipróbálom a Netgear 550-et.

(#950) TCr válasza 1q2q3q (#949) üzenetére


TCr
veterán

De hisz' azt is Sigma chip hajt, kb ugyan azt kapnád meg, gyengébb kivitelben.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.