Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) nfsu17 válasza Multibit (#26000) üzenetére


nfsu17
veterán

benéztem, ja, a Med realtek.
de azt olvastam a sigma chip-ek képe picit szebb.

(#26002) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Vki nem tudja hogy a Mede8er MED600X3D lejátszóm miért nem látja a 3TB külső vinyómat, pedig az oldalukon azt írják hogy 3TB-t még kezeli.

Akinek volt ilyesfajta problémája az kérem segítsen ! jöhet pm is

(#26003) Warter válasza pokerarcsuny (#26002) üzenetére


Warter
őstag

Már le lett írva, hogy formázd le a lejátszóval a vinyót és utána jó lesz.

(#26004) pokerarcsuny válasza Warter (#26003) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Lépésről lépésre le kéne írni mert nem vagyok jártas a témában, vagy ha már leírták akor arról 1 linket nagyon megköszönnék !

(#26005) Warter válasza pokerarcsuny (#26004) üzenetére


Warter
őstag

Mede8ernak van saját fóruma, szerintem ott megtudják neked mondani lépésről-lépésre. Nekem nincs ilyen lejátszóm.

(#26006) ITI-san válasza nfsu17 (#26001) üzenetére


ITI-san
tag

Szia!
A 3D-t kapod akkor is ha nem kell. :)

A legújabb lejátszók, amikről itt is sokat írtak, az a Dune 102w, vagy 303D mert ezekben fejlettebb Sigma proci van mint az elődökben 101, 301.
A Med8er szintén 3D, de Realtek-kel, mindent visz, legfrissebb tudásom szerint.
Ha nem majd megírják.
Szóval, ha kell belső Hdd, akkor Dune 303D, de ez csak 2,5-et tud fogadni,
vagy Med8er, ő meg mindkét méretet.

Vagy régi Dune-k.

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#26007) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem biztos hogy idevágó a kérdésem, de bepróbálkoznék.
Adott ez a LG SP820: tévéfelokosító 3D-támogatással szerkezet.
Első körben: mint médialejátszó, mi róla a véleményetek?
Második körben: Mit jelent az, hogy "tévéfelokosító 3D-támogatással"? Nem értem és számomra a cikkből sem derül ki. Azt jelenti, hogy egy 3D-re nem képes TV-n is lehet 3D filmeket nézni?
Ok, kb. tisztában vagyok a 3D működéssel. Van aktív szemüveges, azaz jobb-bal letakarós módszer, ami ez esetben kizárt, vagy "színes szemüveges" módszer, ami esetleg szóba jöhet, de akkor is furcsa, hogy ha a TV nem tudja, a szerkezet hogyan okosítja őt fel erre :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#26008) nfsu17 válasza ITI-san (#26006) üzenetére


nfsu17
veterán

Van annyival jobb a Dune 303D (3D nem érdekel) újabb sigma procija, hogy megérjen nekem 10k többletet? Gondolom a 3D miatt kellett újat kifejleszteni.

Vagy régi Dune-k.
Igen, a 301 wifi lenne a kiszemeltem azok alapján, hogy megnéztem mindkét PH-s tesztet.
A videós tesztet készítő embernek is ilyen van, azt mondta.

(#26009) ITI-san válasza nfsu17 (#26008) üzenetére


ITI-san
tag

Hát őszintén szólva, igen van annyival jobb.
De itt kérdéses a DTS TrueHD hangok kiadása, amit a 301-nem tud jól. Szerintem ezért is adták ki a fejlesztett procit.
Én csak azt tudom, hogy ennek (301, 101) a forgalmazását, hamarosan beszüntetik, vagy legalább is tervezik, mivel ez a proci nem hozta a várakozásokat.
A 303D, vagy 102W már kicsit jobb teljesítményű procival még fut.
A Med8er kihozta amit lehet a Realtek-ből.

Képkülönbség kapcsán már sokszor kérdeztem itt, de nem kaptam választ.
Akinek, amilyen van, azt szereti dicséri. Na meg egy kicsi elfogultság bizonyos típusok felé (DUNE) :DDD
Van e alapja, senki sem állította, tesztelte, pedig engem is érdekelne.....
De ez nem baj, csak megjegyzem. :)

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#26010) liszi70 válasza ITI-san (#26009) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Na meg egy kicsi elfogultság bizonyos típusok felé (DUNE)"

Amit te elfogultságnak hívsz, én azt úgy nevezem, hogy sok ember jó tapasztalata. Például az enyém is. De sok jót olvasok itt a Mede8er 600-ról, sőt, a WD TV Live Streaming-ről is. Egyáltalán nem elfogult a topic egésze, ezt egészen bátran kijelenthetem. Nem egyes emberek véleményéről, hanem a vélemények összességéről kell szólnia egy topicnak és ebben semmi visszás egyoldalúságot nem érzek. Sőt. A Dune 102p fiaskója kapcsán, talán egy picit el is ferdült a fórum, noha már megoldódni látszik a probléma.

(#26011) ITI-san válasza liszi70 (#26010) üzenetére


ITI-san
tag

Igazad van.
Hát nem is mondtam, hogy alaptalan az elfogultság, de hogy van az tapintható.
Szerintem is a jó tapasztalatot azt bizony ki kell érdemelni. És a DUNE az ilyen, vagy legalább is volt, mert ez, az Ő saruk volt, és nem a forum elferdülése. (102), Vagy ne feledkezzünk meg a 101, 301 DTS HD hangjairól.
Engem a személyes (vagy is ebben benne van az elfogultság esélye) vélemények érdekelnek, na meg a szakmai tesztek már amennyiben elérhetőek.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#26012) BBéci válasza nfsu17 (#26008) üzenetére


BBéci
titán

Ezeket a teszteket is olvasd el: TV-102, TV-101 és 301.

(#26011) ITI-san
Azt nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy a Dune HD sara, mert a 102p készüléket nem médialejátszónak gyártották, viszont valaki(k) hibájából mégis akként kerültek be az országba és végül a vevőkhöz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26013) #75912448 válasza nfsu17 (#26008) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szvsz jövőre nézve megéri a 10k többletet, de érdemi képminőség különbség nem lesz.

(#26014) Vladi válasza Vladi (#25993) üzenetére


Vladi
nagyúr

No, vélemény? :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26015) winfier


winfier
senior tag

Sziasztok!

Eldöntöttem, hogy beruházok, egy komolyabb médialejátszóba. Két kiszemeltem van.

- Dune HD Base 3D
- MEDE8ER MED1000X3D

A fórumot olvasgatva láttam, hogy mind a két típusnak vannak hibái. De dönteni annyira mégse tudtam, hogy most a Sigma vagy a Realtek chip lenne a jobb.
Egy 3TB-os HDD menne majd bele. (Így minden képen egy 3,5" hellyel felszerelt darabot szeretnék.)
A kérdés, hogy melyikbe lenne még is érdemes beruházni?

Köszönöm :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#26016) Vladi válasza winfier (#26015) üzenetére


Vladi
nagyúr

realtek chippel már előítéletes vagyok. én is ilyet néztem ki amúgy.

MIlyen hibákat találtál?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26017) winfier válasza Vladi (#26016) üzenetére


winfier
senior tag

Elméletben a Dune-nél akadhatnak a TrueHD filmek, de nem mindegyiknél fordul elő. (lehet, hogy már meg is oldották.)
A MEDE8ER-nél inkább a Realtek chip miatt van a baj.
- 23,967 Hz elméletben működik
- A sigma chipek szebb képet adnak.

Valahogy én a Dune felé hajlok, de ha meg tudnak győzni akkor veszem a másikat.

Esetleg 4TB-os HDD-t is meg lehetne etetni ezekkel a lejátszókkal???

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#26018) nfsu17 válasza winfier (#26017) üzenetére


nfsu17
veterán

Csak hang akad max nem?
Ilyet találtam:
FRISSÍTÉS! A legújabb, 02.22-én kiadott firmware orvosolja a HD hangformátumok lejátszásakor jelentkező problémákat. [link]

Pont most írta vki, hogy a MED(valamelyik) nem ismerte fel a 3TB-ot.
---------
Más.

Nem bírtam magammal, és elkezdtem "tesztelni".
Fogtam a HOME film-et (mert ebben van jó sok egyenletes kameramozgás (légi felvételek).
23,976fps volt az alap.
Kikapcsolt motion plus-al a tévém beépített lejátszóján (60Hz) a 3:2 pulldown miatt számomra nézhetetlen. Akadós, döcörgős f.s. Bekapcsolt motion plus-al (10-5) már kisimul a dolog, de vannak olyan részek, ahol érzem, hogy ez "mű". Vannak filmek, amiknél mégjobban érzem.

Fogtam és áttoltam 30fps-re a videót. Ezután kikapcsoltam a MP-t. Hú vazze, olyan smooth lett a kép, hogy azt hittem behug...álok. Semmi döcögés, mintha ott repülnék. Ilyen lenne az eredmény akkor is, ha valami média playerrel auto framerate detectionnal néznék 23,976-ot (ilyen Hz-en) és 25 fps-t 50Hz-en?

Aztán fogtam ezt a filmet és megoldottam, hogy a DVB-C boxom is letudja játszani. Persze most 25 fps-re tettem, mert a boxom 50Hz-et ad ki. Az eredmény. Picit kevésbé olyan smooth már (gondolom az 5 frame/sec hiányzik belőle), de még így is simán nézhető, és a pulldown-nál ezerszebb jobb.
Ebből arra a következtetek, hogy 24fps-el még picit "döcögősebb" lesz a lejátszás, de nem akkora különbséggel, mint a 30-25 volt.
Jófelé kapizsgálok?

Tudom ez most sokatoknak gyerekesen hangzik, de nincs lehetőségem kipróbálni sehogy máshogy a dolgot és addig nem akarok 50k kiszórni valamire, amiről nem is tudom mit fog nyújtani. :))
Értitek a dilemmám.

[ Szerkesztve ]

(#26019) winfier válasza nfsu17 (#26018) üzenetére


winfier
senior tag

Igen Igen bocsánat lehagytam :R :W

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#26020) ITI-san válasza winfier (#26017) üzenetére


ITI-san
tag

Már bocsi, de mi is a baj a Realtek 1186 procival a Med8er-ben?
Ha valaki hát ők kihozták a legtöbbet és legjobbat belőle és jó a terméktámogatás.
Már megint a képpel jöttök.
Ez az info honnan van?
Mert engem is érdekelne egy TESZT ezzel kapcsolatban. :R
Köszi!

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#26021) BBéci válasza ITI-san (#26020) üzenetére


BBéci
titán

Rendelj két lejátszót, hasonlítgasd őket egymáshoz 7 napig és a nyolcadikon küldd vissza azt, amelyik kevésbé tetszik. Miért hallgatnál mások véleményére?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26022) ITI-san válasza BBéci (#26021) üzenetére


ITI-san
tag

Hát tudod, én csak olvasom a forumot ha kérdeznek legjobb tudásom szerint válaszolok formutársainknak.
Nem akarok Teszteket készíteni, azt megteszik mások, akik értenek hozzá.
És már miért ne hallgatnék másokra, mindenkinek a véleményére kiváncsi vagyok, meg hogy a tudásuk honnan van, de a döntés az enyém. Tudod van aki így tanul.

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#26023) BBéci válasza ITI-san (#26022) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az általam leírt módszernél nincs jobb.
Hiába mondom én azt, hogy a Dune jobb lejátszó, ha Neked mások a szempontjaid. Sajnos egyik sem hibátlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26024) ITI-san válasza BBéci (#26023) üzenetére


ITI-san
tag

Ez speciel nem teljesen van így. :N
Ha Te mondod, hogy jobb v. rosszabb, akkor Te azt is el tudod mondani, hogy miből gondolod. Természetesen te is dönthetsz érzelmi alapon és azzal is minden okés nekem. Akkor is egy fontos vélemény.
Sokan szerintem nem próbálták mindkét lejátszót, miért is tették volna, ők sem Teszterek, de azt tudják, vagy érzik hogy ami nekük van az nagyon jó.
Itt is volt már minden a forumban. Med8er, Dune, Popcorn, WD Tv, Egreat.stb. Szóval van tapasztalat. De egy összehasonlító teszt az bizony nehéz eset. Ahhoz venni kell két gépet, vagy legalább egzakt módon megvizsgálni.

Speciel szempontjaim azok vannak, de a képminőség az kevésbé szubjektív megítélés.

pl.: új Sigma proci, mely még alig van kint, talán (Pocor A400) már ódákat hallottam a képjavító tudásáról. Szerintem ezt a különbséget mi még sokan, az életben nem fogjuk látni, mert nem olyan a TV-nk, vagy projektorunk, esetleg nem olyan távolságból nézzük, hogy számítana.
De persze ez a fogyasztói társadalom, mindig lesz újabb, jobb, érdekesebb mivel el kell Adni.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#26025) BBéci válasza ITI-san (#26024) üzenetére


BBéci
titán

A MED nem a kép- vagy hangminősége miatt tetszik kevésbé mint a Dune lejátszói, hanem kezelhetősége és funkciói okán.
Az A-400 egy külön kategória, mert a képminősége brutálisan jó, még egy 60 colos E6500 plazmán (azzal teszteltem) is mellbevágó, nem kell hozzá SIM2 vetítő és Stewart váaszon. Viszont a bugjai miatt háromszor csomagoltam vissza a dobozába.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26026) ITI-san válasza BBéci (#26025) üzenetére


ITI-san
tag

THX! :R

Tőled és mindekitől bocs, ha nagyon mondtam.... Csak ez a fránya HÉV, ami elkapott.
U.I.: na csak, úgy megjegyzem 60 colos plazmája sem mindenkinek van. :))

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#26027) tomic válasza BBéci (#26025) üzenetére


tomic
addikt

És neked mi problémád van a Med kezelhetőségével és funkcióival?

(#26028) Tin válasza ITI-san (#26026) üzenetére


Tin
veterán

sosem fogod megtudni, mire alapozzák páran a véleményüket. hisz csak vélemény.

neten találsz teszteket korábbi sigma vs realtek procikra, hol az egyik, hol a másik jön ki jobbnak.

az a "baja" a realteknek, hogy a "vájtszeműek" sosem fogják elismerni, mert kínai gagyinak tartják. egészen mostanáig a 24p hiánya szólt ellene, most, hogy megoldódott, a képminőség vagy a kezelhetőség. ha majd az is megoldódik, lesz más. ilyen a sznobizmus, és kész.

és látod, annak ellenére a dune a nagy sláger, hogy a gyártó cég átverte a magyar vásárlóit a 102-es kapcsán, és amikor már botrány szaga volt, akkor cserélte csak ki a lejátszókat. a hd hangokkal kapcsolatban ugyanez volt. cserébe viszont kapsz drágábban 1 év garit.

a mede8er-nek is biztos vannak idegesítő dolgai, bár én nem nagyon találkoztam vele. lehet, hogy nem vagyok eléggé sznob. az viszont biztos, hogy nem bántam meg, és hát az 5 év gari nem 1, és még olcsóbb is volt.

(#26029) cekkk válasza Tin (#26028) üzenetére


cekkk
veterán

Ehhez annyit hozzátennék, hogy a dune oldalán nem szerepelt a TV szériáknál a HD hang képessége, és még most sem, ez csak az itthoni forgalmazók írták hozzá.
Nem mellesleg ezek még mindig kint Set-Top Boxes ként vannak hirdetve nem média lejátszóként így talán nem is ezektől a kis olcsó Dune lejátszóktól kellene a csodát várni. :B
Aztán meg, hogy ki vert át kit az szerintem soha nem fog kiderülni. :U

[ Szerkesztve ]

(#26030) access_denied válasza cekkk (#26029) üzenetére


access_denied
senior tag

Az, hogy egy leírásban nem szerepel a HD hang jelentheti azt, hogy a készülék valószínűleg nem is tudja. Tök mindegy hogy van, ha le van írva, ha nem, ha tudja, akkor jó, ha nem, akkor az fogyatékosság.

Számomra magas a Dunék árazása, és számomra semmi olyat nem tud a Dune amit hiányolhatnék a Mede8er-ből. A szebb kép témát hagyjuk, nincs moziszobám, ha máshogy süt be a nap, már mást látok, tehát ezt még firtatni sincs kedvem. Biztos vagyok benne, hogy két tévén a két lejátszóval két egymáshoz nagyon közeli beállítás érhető el, ami átlagos felhasználás mellett több mint elegendő.

A Dune támogatottsága tuti gyengébb, a Mede8erhez majd' hetente jön ki javítás amit a lista böngészésével el lehet dönteni, hogy lényeges-e számunkra. A nem létező listánál ezt nehezebben lehet megtenni.

Nem akarok vitát szítani, Béci javaslata jó, ha van rá lehetőség, mindkettőt ki kell próbálni és kész. Ha nincs erre lehetőség akkor döntsenek egyéb szempontok: garancia, ár, támogatottság, kezelhetőség, szolgáltatások, stb.

(#26031) rgeorge


rgeorge
addikt

Talán rossz helyen teszem fel a kérdést, de nem tudtok egy boltot, ahol lehet scart-komponens (RGB) kábelt kapni? Eddig csak egy helyet találtam, de ott csak 5m-es van, ami kissé túlzás, meg a conrad.hu-n találtam 6990-ért olyan scart csatlakozót, ami képes fogadni az rgb-t rca kábeleken, ez meg azért kicsit drága lenne.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26032) cekkk válasza access_denied (#26030) üzenetére


cekkk
veterán

Ez te így éled meg kész.
Ők nem ígérték, hogy tudja így nem is várhatja el az ember joggal, hogy kezelje ezen formátumokat.
Ha neked pedig szükséged van ezekre a hangokra akkor olyat veszel ami tudja és kész.
De még mindig mond hogy ezek nem tipikusan médialejátszóként vannak elnevezve hanem Set-Top Boxes IP tévéhez ami mellesleg letud játszani médei tartalmakat. Helyén kellene kezelni a dolgokat. A Mede8er meg nem tudja az ip tv-t mert az kifejezetten média lejátszó és ott meg a hangok és a többi támogatásra fektetek a hangsúlyt.

Tök mindegy hogy van, ha le van írva, ha nem, ha tudja, akkor jó, ha nem, akkor az fogyatékosság.
Miért is lenne az? Ez IP TV box nem média lejátszó, nem kell neki a hd hang, ez nem fogyatékosság, de gondold annak, ha jobban érzed magad tőle.

A Dune támogatottsága tuti gyengébb, a Mede8erhez majd' hetente jön ki javítás amit a lista böngészésével el lehet dönteni, hogy lényeges-e számunkra. A nem létező listánál ezt nehezebben lehet megtenni.

Egyébként ha valami jól működik ahhoz minek adjanak ki hetente frissítést? :U Amibe leírják, hogy mit tartalmaz a frissítés? Egyedül az új modelleknél nem látom de az összes többinél oda van írva, hogy mit tartalmaz az adott frime.

Számomra magas a Dunék árazása, és számomra semmi olyat nem tud a Dune amit hiányolhatnék a Mede8er-ből. A szebb kép témát hagyjuk, nincs moziszobám, ha máshogy süt be a nap, már mást látok, tehát ezt még firtatni sincs kedvem. Biztos vagyok benne, hogy két tévén a két lejátszóval két egymáshoz nagyon közeli beállítás érhető el, ami átlagos felhasználás mellett több mint elegendő

Én egy szóval sem hoztam fel ezt a kép szebb jobban szól témát? Szerintem te ezzel most csak önigazolást keresel ;)

(#26033) MadKiraX


MadKiraX
csendes tag

hello, nekem azt mondták, egy másik oldalon, hogy a Mede8er MED600X3D ugyan azt tudja, mint egy ps3, ez mennyire igaz? Melyik a jobb?

(#26034) reggi


reggi
aktív tag

Hát azért azt ne felejtsük el, hogy egy 600-as Mede8er 43k ha nem akár valaki wifit, szóval ha azt nézzük, hogy ugyan az a hardver van benne mint az 1000-esben és valaki nem belerakni akarja HDD-t, hanem USB-n is jó, akkor az 5 év garival elég vonzó a készülék.Én kb.egy hónapja nyuzom megelégedéssel, a frissitesek is szépen jönnek, foglalkoznak a lejatszoval.

(#26035) access_denied válasza cekkk (#26032) üzenetére


access_denied
senior tag

A hozzászólás egy része általánosságban íródott és nem neked címezve (utolsó gondolatod). A kép minőségének kérdéskörét elnagyoltnak érzem és szerintem sokan foglalkoznak ezzel úgy, hogy a filmnézési szokásaik vagy lehetőségeik ezt nem indokolják. Kb. mint a kell-e Nautilus a 16 nm-es szobámba?

Önigazolás? Azért mert leírtam, hogy nálam milyen szempontok voltak lényegesek és mi alapján döntöttem? Nem kell keresnem önigazolást, akkor lennék bajban, ha nem lettem volna elégedett azzal amit kapok. Akkor viszont az önigazolás mellett inkább önámításról lenne szó, de nincs.

Nem a 102p-ről beszéltem konkrétan, hanem a Dune-ről, leginkább a 303D-ről, melynek leginkább az ára miatt nem volt esélye a Mede8er mellett. E két cucc között döntöttem.

Ha 102-ről beszéltem volna, akkor benéztem volna a 102 topicba, ahol szembesültem volna azzal a ténnyel, amit írsz, hogy miért is szükségtelen egy jól működő termékhez frissítéseket kiadni, mikor nincs rá szükség. A topikban megtalálod a választ, érdemes beleolvasni és szembesülni azzal, hogy mennyire tökéletes a Dune 102 (ironikus).

A firmware frissítésre nincs szükség, ha egy termék tökéletes. Firmware frissítés akkor jelenik meg, ha egy termék nem az. A frimware frissítést megejted, ha úgy értékeled, hogy a javítás számodra hoz előnyöket. Végül, amelyik termékhez nincs frissítés, az vagy tökéletes (szoftveresen), vagy rossz a támogatottsága. Szólj, ha valamelyik állítás hamis.

A sűrű firmware megjelenés számomra ezeket jelenti:
1. van mit csiszolni
2. csiszolnak
3. intenzíven
4. mivel foglalkoznak a hibákkal, érdekli őket a felhasználók véleménye, elégedettsége nem csak egy szatyor pénz lebeg a szemük előtt

(#26036) rgeorge


rgeorge
addikt

Átfogalmazom a korábbi kérdésemet: egy Dune Smart H1-et szeretnék csatlakoztatni egy Sony CRT TV-hez, amin csak SCART bemenet van. Mi a legjobb megoldás (a tévé marad egyelőre)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26037) cekkk válasza access_denied (#26035) üzenetére


cekkk
veterán

Az önigazolást a képminőségre és az az arra íródott dologra írtam.

A 303D is ip-tv-s box és nem média lejátszókét jelenik meg a Dune honlapján, míg a tied média lejátszó.

Hát ezt értelmezhetjük úgy is, hogy a sűrű firmware frissítés esetén piacra dobtak egy bug halmazt amit sűrűn javítani kell ;] :P De ez már csak kötözködés.

Nálam a lejátszó már jó volt ha lejátszotta amit akartam és működött, nekem nem fontos a youtube és a faszbook és hasonló társai, bár sok embernek meg igen :DDD

(#26038) cekkk válasza rgeorge (#26036) üzenetére


cekkk
veterán

Vagy egy ilyen vagy ilyen kábel és ehhez egy ilyen scart dugó :)

[ Szerkesztve ]

(#26039) dh66e válasza access_denied (#26035) üzenetére


dh66e
veterán

Arra kíváncsi leszek hogy a mede8er támogatottsága milyen lesz mondjuk 2 év múlva ugye ezt még senki sem tudja a dune-nél ez viszont bizonyított a korábbi modelleknél.Lehet még rossz szériája a Mede8ernek is (eddig is volt csak más néven futottak nem véletlen a névváltás sem.) hisz tudjuk volt ilyen a WD-nek,asusnak stb stb A TV102-be kapaszkodni szerintem már nagyon nem aktuális persze lehet ironizálni hisz megtörtént ami megtörtént.
A másik amihez hozzászólnék egy kis kiegészítés volna.
Egy fw frissítés valamiért a köztudatban úgy szerepel hogy hiba javítás miközben akár plusz funkciókat is tartalmazhat esetleg eszközök támogatását ami gyártáskor még nem volt szempont,de később igény van rá a userek részéről.Nos nálam itt kezdődik egy termék támogatottsága a hiba javítás lenne az alap.
Felesleges okfejtésekbe bocsátkozni,neked és sok más usernek jó választás volt/lehet a Mede8er örülni kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#26040) MadKiraX


MadKiraX
csendes tag

hello, nekem azt mondták, egy másik oldalon, hogy a Mede8er MED600X3D ugyan azt tudja, mint egy ps3, ez mennyire igaz? Melyik a jobb?

(#26041) rgeorge válasza cekkk (#26038) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm, most is így csatlakozik a lejátszó, de ez sajnos kompozit videó, ami a legrosszabb elérhető minőség. Amit keresek, az a komponens.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26042) access_denied válasza cekkk (#26037) üzenetére


access_denied
senior tag

Abszolute nem érdekel, hogy minek hívják a Dunet, tőlem hívhatják űrhajónak is, az érdekel, hogy amire szeretném, megfelel-e. Tehát az IP-TV-s box téma nem hatott meg :P, bár gondolom nem a szemgödrömből legördülő könnycseppeket szeretted volna látni.

Firmware: nálad mindig félig üres a pohár? :)

Az igények szubjektívek, az is lehet, hogy valaki csak tecsőzni akar a lejátszóval (bár azt tévével is lehet).

(#26039) dh66e :K

[ Szerkesztve ]

(#26043) cekkk válasza rgeorge (#26041) üzenetére


cekkk
veterán

Erre gondolsz? Akkor hangot nem akarsz a tévébe vinni ugye?

(#26044) rgeorge válasza cekkk (#26043) üzenetére


rgeorge
addikt

Pontosan erre, a hang RCA sztereóval megy az erősítőbe. Ez viszont 10m, ami nem optimális, tekintve, hogy kb. 1 méterre van a TV és a lejátszó egymástól, itt egyébként van 5 méteres is, nyilván az is hosszú. Találtam egy másik boltot egyébként, ahol van 1.5m is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26045) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Egy Mede8er MED600X3D-t szeretnék beszerezni.Kifejezetten 3D BD,BD-re lenne használva...van esetleg kritérium a hozzá beszerzendő hdd tekintetében?...csak 2.5"-os vinyót szeretnék....500-750GB méretben gondolkozom.Mennyire legyen gyors,puffer méret stb...???
Jól tudom ,hogy a MED600-al lehet torrentezni....ez mennyire használható benne?...ezekre esetleg van valakinek tanácsa??

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#26046) cekkk válasza access_denied (#26042) üzenetére


cekkk
veterán

Miért lenne az? Egy média lejátszó legyen a jó média lejátszásba és ne faszbookozás és torrentezésben.
Ugyan így gondolkodom a tévékről is, hogy nem a smart funkciókat kéne erőltetni hanem a képminőséget, de úgy látszik a többség a faszbooktól pisil maga alá :W

Igen, de nem felel meg mert nem tudja azt, de ne is egy ip-tv-s boxtól várod, ez most olyan mintha egy SUVot vinnél ki terepre persze, hogy elvérezne, míg a lada níva vígan tovább menne :DDD

De szerintem nincs már nagyon túlbecsülve a Dune, most, hogy tudja a MED a 23.976ot jó alternatíva a Sigmás lejátszókkal szembe.

(#26047) anonym1s


anonym1s
őstag

Ram nem lehet mondani, hogy elfogultan beszelek a dolgaimrol :)
Mondtam rosszakat a dune301-re de ez meg megvan, a MED600X3D-t meg visszakuldtem 4 nap utan.
Bar most ujra gondolkodom a dune eladasan, mert a kis wdtv live streaming egyre jobban tetszik :)
Prima hogy ez a jukebox szeru dolog benne van a lejatszoban, nem kell szarakodni kulso programokkal, csak be kell kapcsolni a menuben. Wifi is alap felszereltseg, es olyat is lejatszik amit a dune vagy med600 nem tudott.

[ Szerkesztve ]

(#26048) Vladi válasza winfier (#26017) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kicsit én is a dune felé hajlok, bár 1-2 ocsmányságot elkövetett ez a gyártó is. 102-est árultak gyengébb hardverrel, a max-hoz meg soha nem fognak csinálni bővítőkártyát, annak ellenére hogy 2 is fér bele.

A 4 terát kérdezd meg a gyártónál, vagy valami leírásban. Szerintem egy csak szoftveres kérdés. De lehet az is, hogy kezeli, de csak 3 gigát belőle. Nem tudom biztosra.

(#26024) ITI-san:

Nekem realtekes lejátszóm van, azt én is észrevettem, hogy csúnyább a képe mint egy nvidia pure videó 2.2 alapú htpcnek.

(#26033) MadKiraX
(#26040) MadKiraX

ps3-at mint méndialejátszót felejtsétek már el. Közel se játszik le minden elterjedt formátumot, hangos és marha sokat fogyaszt. Viszont drága. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26049) knf válasza Vladi (#26048) üzenetére


knf
csendes tag

Nekem most jött meg a MED600. Torrentről holnap-holnapután tudok nyilatkozni.

knf

(#26050) kene84 válasza 206 cc (#26045) üzenetére


kene84
senior tag

Szia!

A torrent funkcióval kapcsolatban olvastam a lejátszó topicjában az alábbit:

"Napok óta kísérletezgetek a sebességgel.
Folyamatosan csökkentettem a tempót,és 1/1MB/s-nél állt meg,így már nincs fagyás."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.