Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) djnice válasza SunMount3r (#66000) üzenetére


djnice
veterán

Nem tudom hogy ad-e, de megy: [link]

(#66002) SunMount3r válasza djnice (#66001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, hogy most megy, de az előző említett példán okulva a jövőben ez vajon meddig lesz biztos?

Az egyik posztban kérdezik is: [link]
De a választ rá elég semmit mondó.

(#66003) Zamma válasza gippazoid (#65997) üzenetére


Zamma
őstag

Csak 480p max! Netflix nem kultiválja ezeket a boxokat... Persze az Android TV sokmindenre megoldás lehet csak győzd kivárni a custom ROM-ot. [link]

Ezek tudnak többet:
- NVIDIA Shield (4K HDR Netflix / 4K HDR Amazon Prime Video / 4K VUDU)
- Apple TV 3/4 (1080p)
- Apple TV 4K (4K HDR & DolbyVision Netflix / 4K HDR Amazon Prime Video / 4K HDR DV VUDU / 4K DolbyVision iTunes)
- Xiaomi Mi Box (4K HDR Netflix / 4K HDR Amazon Prime Video)** Buggy Oreo Firmware, audio drops with 5.1 DD+ audio.
** devices with Strikes thru them due to uncertified Netflix device status and the Android TV Netflix App now Not working at all.
- Amazon Fire TV devices, the Gen3 pendant (HDR), NEW FireTV Stick 4K (HDR / DolbyVision).

Forrás: [link] (2019 márc. adatok alapján)

[ Szerkesztve ]

(#66004) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A VIM3L-et lehet majd Android/CE Dual-Boot-osan használni? Nem nagyon vágom, de ez a hozzá reklámozott Android gondolom optimalizálva van rá? Azzal pl. a hivatalos PlayStore és társai ugyan úgy működnek/frissülnek, stb?

(#66005) blakey válasza SunMount3r (#66004) üzenetére


blakey
titán

Mindenre igen a válasz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66006) gippazoid válasza djnice (#65999) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszi!

A dual boot hogyan valósítható meg?
Ki-be kell az sd kártyát húzogatni?

Gippazoid Novelties Inc.

(#66007) gippazoid


gippazoid
senior tag

Most olvasom hogy kisfelbontású a Netflix?

Akkor úgy kérdezem, hogy mi az ami:
- legalább FHD-ban tudja a Netflix-et
- képes az ASUS AC66U routerhez kapcsolt HDD-ről megosztott tartalmat lejátszani (talán Samba...?)
- 4K-s lejátszásra alkalmas HDMI
- van rajta ac-s WiFi
- gigabites LAN
- USB 3.0

Szóval legyen felkészülve a 4K-s filmezésre, még ha nem is Netflix-en keresztül.

Köszi!

Gippazoid Novelties Inc.

(#66008) djnice válasza gippazoid (#66006) üzenetére


djnice
veterán

Kodi kikapcsolás menüből átbootolható androidra. 4K a Netflix.

(#66009) gippazoid válasza djnice (#66008) üzenetére


gippazoid
senior tag

Akkor ezek szerint ez a Beelink teljesen megfelel nekem?

Gippazoid Novelties Inc.

(#66010) Phülöp válasza djnice (#66008) üzenetére


Phülöp
addikt

Hozzátenném azért, hogy nem minden skin alatt. Én is 2 napig kerestem, hogy miért nem látom, aztán visszaraktam az eredeti skin-t, és lőn világosság. A kedvenc skin-em esetében egyszerűen nem volt ott az a menüpont. Aztán még vagy 3 másikban sem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66011) djnice válasza gippazoid (#66009) üzenetére


djnice
veterán

Igen.

(#66012) blakey válasza Phülöp (#66010) üzenetére


blakey
titán

Van hozzá egy Csicsóka által készített kiegészítő aminek a segítségével elvileg működik az új boxokon is így bármilyen felszín használható, sőt a gyárit is lehet integrálni csak azt manuálisan kell megoldania mindenkinek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66013) gippazoid válasza djnice (#66011) üzenetére


gippazoid
senior tag

:R

Hálás köszönet mindenkinek!
Azt esetleg tudja valaki, hogy hol van a vámolási értékhatár?
Talán egy 4 GB /32 GB-os még belefér?

Gippazoid Novelties Inc.

(#66014) Beni2360 válasza gippazoid (#66013) üzenetére


Beni2360
félisten

Kb 41 $ szállítással cak um pak. DE mit lehet tudni a jövő hónapi infláció mit hoz. Én már ahol lehet FT-ban fizetek mert csúnyán lehúznak a $ to € to Ft váltáskor és már minden egyes váltáskor költséget is számolnak. Nagyon minimális az eltérés.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#66015) gyeniko válasza gippazoid (#66013) üzenetére


gyeniko
őstag

22 € az értékhatár.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66016) Beni2360 válasza gyeniko (#66015) üzenetére


Beni2360
félisten

EZ ÍGY MÁR RÉGEN ELAVULT RENDELET.
Mivel ha a kiszabható ÁFA nem haladja meg a 10 €-t akkor nem kell semmit fizetni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#66017) blakey válasza gyeniko (#66015) üzenetére


blakey
titán

Nem annyi, szerencsére.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66018) gyeniko válasza blakey (#66017) üzenetére


gyeniko
őstag

Tényleg, évekkel ezelőtt néztem utána. Gyors számolás alapján kb. 38 €-ig nem kell fizetni semmit.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66019) Beni2360 válasza gyeniko (#66018) üzenetére


Beni2360
félisten

HOGY PONTOSÍTSUNK:
Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 138. §. és 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:
2019. szeptember: 41,1 USD-ig, 60,56 AUD-ig, 54,69 CAD-ig, 40,28 CHF-ig, 33,84 £-ig és 290,41 CNY-ig.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#66020) Phülöp válasza blakey (#66012) üzenetére


Phülöp
addikt

:C :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66021) Zamma válasza gippazoid (#66007) üzenetére


Zamma
őstag

Újra csak isméteni tudom magam a pár hozzászólással előttebb említett linkre hivatkozva:
[link]

Itt az összes valamit tudó kodis box említve van, nézz szét.

[ Szerkesztve ]

(#66022) gippazoid válasza Zamma (#66021) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszönöm, nézem!

Gippazoid Novelties Inc.

(#66023) gippazoid válasza gippazoid (#66022) üzenetére


gippazoid
senior tag

Jajj, ez csak még jobban elbizonytalanított.

Netflix kell, 4K tudás a jövőre nézve és router-es HDD-ről lejátszás képessége, hogy ne kelljen a torrentes cuccokat másolgatni. Ehhez jó egy stabil, gigabites LAN kapcsolat, mert a WiFi nálam nem jó erre.

Ha 32 colos méretben lehetne még értelmes TV-t kapni, megoldanám azzal, mert egy LG WebOS készülék is tudja ezt mindet, csak nézhetetlenül pocsék LCD panel van benne.
A Samsung is tudja talán ezeket, csak 2 éve nem támogat DTS hangot, az olyan filmeknél csend van.

Ezért nézegetek valami box-ot, pedig alapvetően arra törekedtem volna hogy egy cucc és egy távirányító feleslegesssé váljon (most WDTV Live van, az Netflix-en kívűl mindenre jó nekem, persze 4K-t nem tud).
De a TV gyártók keresztbe tettek azzal, hogy ezt a méretet már teljesen leírták, pedig nagyobb nekem nem fér el.

Ha kinézek egy magyar oldalról egy Beelink dobozt 905X3 procival, az jó lehet?

https://azolcsosag.hu/EU-ECO-Raktar-Beelink-GT1mini-2-Smart-TV-Box-4GB-DDR4-64GB-ROM

Kínából mire vámolva megérkezik, nem biztos hogy olcsóbb lenne a mini változat ennyi RAM-mal és storage-al.
Nem akarok ezzel sok időt tökölni, nézni is alig van időm, nem hogy elkezdjek még ebbe a témába is elmerülni, vagy a vámolással kínlódni. Van épp elég másik dolog, ma bármit vesz az ember, előtte heteket kell utána olvasni.

Gippazoid Novelties Inc.

(#66024) divan válasza gippazoid (#66023) üzenetére


divan
senior tag

S905X3 processzoros gépekről gyakorlatilag még semmi tapasztalat nincs.

(#66025) gippazoid válasza divan (#66024) üzenetére


gippazoid
senior tag

Akkor ez?

[link]

Infrát is tud a távirányítója.

Gippazoid Novelties Inc.

(#66026) djnice válasza gippazoid (#66025) üzenetére


djnice
veterán

Ha feltétlenül ilyen drágán akarod megvenni akkor jó.
Innen EU Priority Line szállítással vámmentes: [link]

[ Szerkesztve ]

(#66027) gippazoid válasza djnice (#66026) üzenetére


gippazoid
senior tag

Na ezt nem is tudtam.
Egyik korábbi linken olvastam hogy nem baj, ha a távirányító tud infrát is. Ezér néztem ki a GT1 mini-t a GT mini-A helyett.
Ez valóban fontos?

(Banggood-on GT1 Mini-hez nem írnak infrás távirányítót...)

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#66028) djnice válasza gippazoid (#66027) üzenetére


djnice
veterán

Én úgy tudom, hogy a GT1 Mini és a GT Mini-A két különböző típus és csak az utóbbin megy 4K-ban a Netflix.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#66029) gippazoid válasza djnice (#66028) üzenetére


gippazoid
senior tag

Úgy legyen!

Megrendeltem a mini-A kivitelt Gearbest-ről.

Nagyon várom! :))

Köszi mindenkinek a segítséget!

Gippazoid Novelties Inc.

(#66030) Zeban58


Zeban58
tag

Sziasztok!

Egy 10 éves ősrégi LG DP1 médialejátszót használok mind a mai napig, de azt vettem észre, hogy egyre több az olyan, főleg friss Netflix tartalom, aminek a Dolby Digital Plus hangsávját nem játssza le ez a hőn szeretett, mind a mai napig hibátlan kütyü. :(

Emiatt valami új lejátszót kellene vennem. Nincs semmi extra igényem, szimplán alap dolgokra szeretném használni, értelemszerűen nyomott áron. Mit ajánlotok akár hazai boltból, akár kinti webshopból? Optikai kimenet nem lenne hátrány, de kb. ennyi.

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#66031) jeni válasza Zeban58 (#66030) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Erroő van valami tapasztalat?
MXQ Pro 4K TV Bo
9000Ft az ára.
[link]

(#66032) djnice válasza jeni (#66031) üzenetére


djnice
veterán

Nem jó semmire. Ennyi pénzért már S905X2-t kapsz.

(#66033) Ejelhar válasza jeni (#66031) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az egyik szomszéd ilyet vett (MXQ Pro 4K), bár nem ott amit linkeltél és a távja is egy kicsit más.

Nos, hamisítvány, Amlogic S905X logóval bootol, de biztosan nem Amlogic SoC liheg benne, valamint a 2GB RAM az csak 1GB.
Használhatatlan, legalábbis médialejátszóként. Android alatt elindul az előtelepített Kodi, de még a 10 Mbites filmek is kifognak rajta (rettentően szaggat).

(#66034) jeni válasza Ejelhar (#66033) üzenetére


jeni
félisten

Ott ahol mutattam Rockchip Rk3229 chipessel hirdetik 1GB rammal.Tehát semmi megtévesztő nincs benne. Ahogy írtátok gyengus cucc.Így azt dobom.
Beelink-re utazom majd.

[ Szerkesztve ]

(#66035) kormoskandur válasza jeni (#66034) üzenetére


kormoskandur
tag

tisztelt fórumtársak!

a segítségeteket kérem.

ilyenem van 1.5 éve, kínai, de német raktárból jött:
TANIX TX3 MINI Android 7.1 KODI 17.3 Amlogic S905W 4K TV Box 2GB/16GB WIFI LAN HDMI CEC
link

lehet, hogy gyenge, stb, nem vagyok nagy filmnéző de egyvalamit jól tudott, ez pedig a youtube. tudtam a youtube-t szinkronizálni a gmail-es fiókommal, gyönyörű szép képpel és lejátszási listákat betartva játszotta le a videokat, lehetett a csatornákra feliratkozni, stb.

tegnap még működött.
mától: frissítsek az új youtube-ra. Y/N-t fel se kínál. kényszerből nyomom az install-t, play áruházra dob: a készülék nem támogatott.

több kérdésem is van:
-meg tudom-e ezt valami módon kerülni, moddolni? resetet már csináltam, nem ér semmit.
-milyen készüléket vegyek és hol? követelény: youtube és x264 videok, 720p videok.
-mi a garancia arra, hogy veszek most valamit x ezerért, 1-2 év múlva nem szünteti meg a támogatását, licenszdíját, mittudomén a youtube?

(#66036) djnice válasza kormoskandur (#66035) üzenetére


djnice
veterán

Smart Youtube TV app: [link]

(#66037) kormoskandur válasza djnice (#66036) üzenetére


kormoskandur
tag

köszi a tippet, azonban 1-2 video szaggat (pl. Lebanon Hanover - Hollow sky), illetve az alkalmazás nem jegyzi meg, hogy ki vagyok milyen gmail fiókból (amit a lejátszó root menüjében állítottam be), mik a kedvenc csatornáim, playlistjeim

(#66038) Zamma válasza kormoskandur (#66037) üzenetére


Zamma
őstag

Youtube vanced. Ez teljesen reklámmentes, kis gépigényű. + telepíteni kell a MicroG-t is a csatornák/playlistek/kedvencek kezeléséhez. XDA link: [link]

(#66039) gippazoid válasza djnice (#66011) üzenetére


gippazoid
senior tag

Megjött a Beelink GT-miniA doboz, a Netflix pedig NEM működik rajta!
Folyamatosan elszáll "Netflix Error NW-6-404" hibával. Frissítem és utána is!

WTF????
Mit lehet ezzel kezdeni?
Kidobtam 24e Ft-ot az ablakon?

Gippazoid Novelties Inc.

(#66040) djnice válasza gippazoid (#66039) üzenetére


djnice
veterán

Azóta megállt, szerinted én tehetek róla? Majd frissítéssel javítják.

(#66041) blakey válasza gippazoid (#66039) üzenetére


blakey
titán

Ezek a boxok nem annyira támogatottak a Netflix által. Ha az annyira fontos akkor Mi Box S jobb lett volna vagy használod Kodi alatt esetleg drágább eszközöket veszel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66042) SunMount3r válasza gippazoid (#66039) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig én figyelmeztettelek rá...

(#66043) djnice válasza gippazoid (#66039) üzenetére


djnice
veterán

Itt a Beelink válasza: [link]
Addig nézheted 720p-ben CoreELEC + Netflix kiegészítővel. Az 1080p-t ki kell próbálni, lehet hogy az S905X2 már bírja azt is.

(#66044) djnice válasza djnice (#66043) üzenetére


djnice
veterán

Pont javították is: [link]

(#66045) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok! Közel 10 éves WD TV Live Plus utódját keresem!

Több tizezer saját fotóm van, alkönyvtárakba rendezve. Elsősorban USB-ról szeretnék lejátszani (HDD, pendrive) fotókat és filmeket, sorozatokat.

Mivel a nemrég vásárolt, 55”-os, 4K androidos „okos” TV-met kellőképpen lassúnak találtam, ezért olyan kütyüt szeretnék, amit a dobozból kivéve, egyből STABILAN működik, s az alábbi minimális feltételeknek megfelel. 65 évesen már kerülőm az izgalmakat! :)
- 4K UHD / HDR
- HDMI 2.1
- USB 3.0
- WIFI 802.11 ac
- HDMI CEC
- hangcsatorna: 5.1
- SD/microSD kártyaolvasó
- normális a távirányító

Elsősorban hazai beszerzésben gondolkodom, de a német Amazon is szóba jöhet!

(#66046) Zamma válasza rinpocse (#66045) üzenetére


Zamma
őstag

Nézz szét még az EU-s vámszabad területekről beszerezhető kínai kereskedőktől is, teljesen biztonságos a vásárlás, pár nap alatt itt van a cucc...

Milyen rendszert szeretnél? Android, Android TV, Coreelec/Libreelec/OSMC. Az utóbbi 3-an a gyorsabbak, de nem feltétlenül ajánlom, ha egyszerű kezelhetőségre mész...

Mennyi keretben lehet gondolkodni?

Ha azonnal használható eszközt keresel javaslom hogy itt nézz szét először: [link]
Példaként: Xiaomi Mi Box, MINIX U1, drágábbak: Apple TV 4, MINIX U9, NVIDIA Shield.
A többivel mókolnod kell, azért nem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#66047) SunMount3r válasza Zamma (#66046) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért én a Mi Box-ot nem ajánlanám média lejátszónak, de még a Shield-et sem.

(#66045) rinpocse: Ziddo Z9S szerintem most a legajánlhatóbb lejátszó erre. Amazon.de-ről is rendelhető, de a Futeko-n (UK) van rendes 2 év garival.

(#66048) blakey válasza SunMount3r (#66047) üzenetére


blakey
titán

Én meg ajánlom, főleg a Shieldet. Zidoo meg ugye csak a saját fájlokat tudja 4K-ban, pl. Netflix, Amazon Prime felejtős 4K-ban, Youtube-ra meg nem hivatalos app kell a 4K-hoz, szóval ha Shield vs. Zidoo akkor ninkább Shield.

(#66045) rinpocse
Ha nem idegenkedsz egy kis telepítéstől akkor Khadas VIM3/L, Odroid N2 CoreELEC-el. Ha nem akarsz mókolgatni akkor Zidoo Z9S/Z10, Apple TV 4K (itt lesz 7.1 csak LPCM-ben), Nvidia Shield.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66049) SunMount3r válasza blakey (#66048) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem volt szó Stream szolgáltatás igényéről. A Shield képminősége pedig nem a legjobb, ha mind csak klasszikus értelemben vett média lejátszót nézzük, akkor szinte az összes többi jobb nála . (Az ATV 4K pedig továbbra sem küld teljes HDR metaadatokat).

(#66050) blakey válasza SunMount3r (#66049) üzenetére


blakey
titán

Te már csak tudod, "szanaszét tapasztaltad a dolgokat" és "képben vagy mindennel". Szerencsére vannak akik kipróbálták és nem ez a véleményük. Az ATV megfelelő adatokat küld ki, HDR10 esetében az Infuse egy jobb beállítást alkalmaz és a Plex is megfelelő, Dolby Vision meg dinamikus, jól küldi ki. Shield képminősége nem a világ vége, de a Zidoo képminősége sem csúcs és ciki 4K-s lejátszónak nevezni amikor a saját tartalmakon kívül nem sok 4K-t tud. De hajrá, olvasgass sokat, mert attól leszel okos, de 0 tapasztalattal nehéz lesz képben lenni a dolgokkal. Ha lenne pl. egy ATV 4K-t garantáltam szeretnéd, mert működik és teszi a dolgát, fel sem tűnne, hogy a HDR10 fix 4000/1000 vagy "csak" 7.1 LPCM a hang.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.