Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) robi-k válasza Viper26 (#17000) üzenetére


robi-k
őstag

Nyugodtan vehetsz Dune TV-101 vagy 301 készüléket, nincs vele gond. :K

(#17002) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Nagyon jó áron hozzájutottam egy remek Asus O!Play HDP-R1 lejátszóhoz. Oké, a megjegyzések nem kellenek, hogy elbújhat a Popcorn és a Dune mellett! Nekem ez is tökéletes amire használom. A kérdésem az lenne, hogy 1.33P fw van rajta, viszont a legújabb az 1.41P, ezt gond nélkül fel lehet tenni? Lehet, hogy nagyon amatőr kérdés, de ez az 1. médialejátszóm! :) Csak felteszem egy lehetőleg üres pendrive-ra, aztán had szóljon?

(#17003) erdoke válasza JaniS (#16983) üzenetére


erdoke
titán

Kíváncsiságból megnéztem a Dune HD Base-en, és a vonalak mind látszanak, viszont a jobb oldalon a 3 függőleges zöld csík (már ami PC-n és iPaden zöld) fehér színű. Tehát 3 oldalon 3 zöld vonal van a fehérek között zöld, jobbra viszont az összes fehér. Ez vajon mitől lehet? :F

A legjobb aláírás a héten

(#17004) Mezga Aladár válasza erdoke (#17003) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valószínűleg interpolál és a fehér marad. Valamit nagyon el@asztak a sigma mérnökei. :(

Azért hozzátenném hogy a popi a képeket elég sz@rul kezeli, tehát mozgóképnél nem biztos hogy ue. az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17005) dh66e válasza Gabesz87 (#17002) üzenetére


dh66e
veterán

(#17006) erdoke válasza Mezga Aladár (#17004) üzenetére


erdoke
titán

Nem látok rá értelmes magyarázatot. Helyileg pont ott van a keret a jobb szélen, ahol a balon. A vonalak vastagsága is stimmel, csak a szín nem. A három zöld is fehér.

A legjobb aláírás a héten

(#17007) #75912448 válasza Gabesz87 (#17002) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azért van, hogy feltedd :) Ráteszed a pendrive-ra, távirányítón setuo/system és hadd szóljon.

(#17008) kisgyerek85 válasza Gabesz87 (#17002) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Csak, hogy ne keljen sokat keresgélned.

[link]

regger: Nem biztos, hogy ez a legjobb módja. Én legelőször ezzel csináltam, de sokkal jobb mód a hard reset.

[ Szerkesztve ]

(#17009) jani8787 válasza cekkk (#16993) üzenetére


jani8787
tag

10-30 ezer között, alapvetően az ingyenes, mennyivel több a fizetős? köszi!

(#17010) Mezga Aladár válasza erdoke (#17006) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megcsináltam videónak.

mpeg2 25 progresszív. Pc-n WMP rendesen kezeli csíkok, szinek rendben vannak.

"http://data.hu/get/5683334/Overscan.m2v"

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17011) #75912448 válasza kisgyerek85 (#17008) üzenetére


#75912448
törölt tag

Safe mode upgrade-re gondolsz? Arra már nem emlékszem miképp kell, ahány lejátszó, annyi szokás :)

(#17012) kisgyerek85 válasza #75912448 (#17011) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

erre:

1. Reset gomb használata (Hard reset):

Töltsük le a megfelelő firmware-t.
Miután készen vagyunk a letöltéssel, fogjunk egy kéznél lévő pendrive-ot és formázzuk FAT vagy FAT32 fájlrendszerűre, majd simán a gyökérkönyvtárba másoljuk be az xxxxx.zip fájlból kitömörített install.img fájlt. Ha ezzel megvagyunk bekapcsolt állapotban dugjuk be a pendrive-ot az O!Play-be.
1. Áramtalanítsuk az O!Play-t (húzzuk ki a tápkábelt az O!Play hátuljából).
2. Várunk pár másodpercet majd a reset gomb (az USB és eSATA csatlakozó között található) nyomva tartása közben visszadugjuk a tápkábelt.
3. A lejátszó ekkor újraindul, majd angolul kiírja, hogy felkészül a frissítésre, ekkorra engedjük el a reset gombot. Ez egy ideig eltarthat, türelem! Aztán ha kész, utána kék hátterű képernyőn zöld folyamatsáv jelzi, hogy hol tart a frissítés, majd magától újraindul a masina és immáron az új bootcode-al üzemel a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#17013) erdoke válasza Mezga Aladár (#17010) üzenetére


erdoke
titán

Ezzel jó, három zöld téglalap a fehérek körül ill. között.

A legjobb aláírás a héten

(#17014) szösssz


szösssz
csendes tag

Kedves fórumozók!

Nem tudom jó helyen járok-e de már semmi 5letem hova írhatnék, eddig senki sem tudott megoldást a problémámra.
Van egy LG37Le5500 DVB-C tuneres tvnk (digitv) van és szerettem volna felvenni a tv adást merevlemezre ezért vettem egy LG MS450H multimédiaboxot. /lg azt mondta h ezzel fel tudunk majd venni/ a nagy túrót!!!
Nem elehet mivel DVB-T tuner van benne, hiába a tv C tuneres...nem látja a médiabox koaxon az adást.
HOgyan lehetne felvenni tvből adást?????
USB? /állítólag ez a tv nem tud felvenni usbre/ ezt nem lehet kiküszöbölni valahogy?? van olyan usb ami felvesz????tvt nem lehet átállítani hogy az usb felvegyen????
Bármi más aletarntíva? Köszi előre is!

(#17015) cekkk válasza szösssz (#17014) üzenetére


cekkk
veterán

(#17016) Warter válasza szösssz (#17014) üzenetére


Warter
őstag

Vagy veszel egy hdd-s dvdfelvevőt.

(#17017) Gabcsi82


Gabcsi82
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Egyáltalán nem értek hozzá. Szeretnék vásárolni egy multimédia lejátszót. A lényeg hogy sok fájltípust le tudjon játszani, legyen magyar menü, egyelőre még csak egy régi crt tvre lesz kötve.
Ár Max 35 ezer.

Ezeket nézegettem eddig:

DUNEHD HD TV 101
POPCORN Popbox V8
ASUS O!Play MINI Plus

Nagyon gáz lesz a minősége filmeknek ha AV vagy RCA val kötném össze? Mivel a tv-n nincs hdmi.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#17018) BBéci válasza Gabcsi82 (#17017) üzenetére


BBéci
titán

Az RCA csatlakozó alatt mit értesz? Gondolom az egy szálasat, ami kompozit jelátvitelre alkalmas. Tapasztalatom szerint az még DVD-játszó és CRT tévé között is pocsék képminőséget ad.
A három közül a Dune tűnik jó választásnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17019) #75912448 válasza Gabcsi82 (#17017) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ebből a háromból szintén a Dune-t választanám. Ha nem túl nagy a CRT tévéd és vagy elég messziről nézed, akkor tűrhető lesz a képminőség, de valóban ez a leggyengébb összekötés az összes közül. Plusz rosszul árnyékolt AV kábelnél a különböző zajok miatt előfordulhat csíkozódó kép a háttérben. A lejátszó HDTV-ért kiállt, szerezd be mihamarabb :)

(#17020) BBéci válasza #75912448 (#17019) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem HD filmjei sincsenek, CRT tévéhez nem is érdemes olyanokat beszerezni, de DVD-nél alacsonyabb felbontásúakat sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17021) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Nemrég Egreat R6S-t ajánlottátok,mint "nemzeti minimum" :), na azóta szemezek vele,főle,hogy Ebayen 80$ körül vesztegetik.
Xtreamer Elviráról mi a véleményetek?
Olvastam,hogy Milka 78 dicsérte,van másnak is?
Most 17 EDigitalban.
Esetleg más ajánlott készülék így 20körül, inkább alatta?
Filmnézésre kéne, elsősorban MKV, HDready tévén.

HDMI kábelekről azt olvastam egy prohardveres tesztben,hogy lényegtelen milyet veszek, a képminőség ugyanaz lesz.
EZ szerintetek jó?
MIndenképpen ilyen L.végű kéne a tévébe.

Alias: Júzer error

(#17022) erdoke válasza -HajTömeg- (#17021) üzenetére


erdoke
titán

A lehető legrövidebbet venném (1,5 m?), abból pedig nem túl drága a márkás sem.
Sajnos az L csatlakozós elég ritka márkásban. Esetleg a Nexus "prémium" verziójából találsz valahol. Abból nekem is van egy, és szerintem nem gáz.

A legjobb aláírás a héten

(#17023) -HajTömeg- válasza erdoke (#17022) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az a baj,hogy nekem 5m-es kell :U

Alias: Júzer error

(#17024) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Dune DUO-n rendszerpartíciót szeretnék létrehozni 2GB SD kártyán. Menüben is van rendszer partíció létrehozása funkció de "Kis türelmet" felirat már fél órája nem tűnik el...
Ti hogyan csináltátok?

Esetleg inkább ezzel a módszerrel próbálkozzak:

"Rendszerpartíció létrehozása FIRMWARE frissítés nélkül pendrive-on vagy merevlemezen

-A pendrive vagy a merevlemez partíció legyen üres.
-Csak 1 üres meghajtó legyen a DUNE-hez csatlakoztatva, amin létre szeretnénk hozni a rendszerpartíciót.
-Ne legyen ugyan azon a pendrive-on az üres partíció ahonnan a szervíz fájlt indítod!
-Töltsd le a dune_service_init_system_storage.dsf fájlt és tedd rá egy pendrive-ra.
-Ha fut a torrent kliens kapcsold ki.
-Csatlakoztasd a pendrive-ot a DUNE-hez és indítsd el a fenti fájlt az ENTER gombbal.
-A DUNE létrehozza a rendszerpartíciót."

(#17025) Toobee válasza Pgabor79 (#17024) üzenetére


Toobee
veterán

Én a menüből csináltam, nálam pár perces művelet volt az egész. Rakd fel a legutolsó, normális fw-t, aztán próba megint. Remélem gyors kártyát vettél?!

https://barbieripnk.hu/

(#17026) erdoke válasza -HajTömeg- (#17023) üzenetére


erdoke
titán

Ennek ha lenne L csatis változata... Esetleg hívd fel őket.

A legjobb aláírás a héten

(#17027) Pgabor79 válasza Toobee (#17025) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Gyorsat??? :B Nem tudom... HongKong-ból jött semmipénzért, kipróbáltam PC-n, jónak tűnik, de mindjárt mérek sebességet is...
HDD-t nem vettem ki az akció alatt, az gond lehet?

[ Szerkesztve ]

(#17028) -HajTömeg- válasza erdoke (#17026) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen,erre már rákérdeztem, sajna nincs L változata,csak átalakítót vehetnék hozzá.
Szerinted érezhető minőségi különbség van az olcsóbb és a drágább kábelek közt?
Itt azt írják "Egyszerű házimozigépészként a legcélravezetőbb az, ha megveszed a megfelelő méretű kábelből a legolcsóbbat." ;)

Alias: Júzer error

(#17029) Pgabor79 válasza -HajTömeg- (#17028) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Ezt a cikket már rég le kellett volna tiltatni! Hatalmas nagy ökörség! Még hogy minden kábel ugyan azt tudja... mert lényegében erről van itt szó! :W

[ Szerkesztve ]

(#17030) erdoke válasza -HajTömeg- (#17028) üzenetére


erdoke
titán

Nagyon olcsó és nagyon drága kábelem nincs, úgyhogy nem tudom. Többek szerint van különbség, én csak addig vagyok hajlandó többet fizetni, amíg a megbízhatóságról van szó. Tehát ha biztos vagyok benne, hogy az adott gyártó jó minőségű anyagokból, körültekintéssel és a szabvány előírásait követve állította össze a kábelt, akkor tovább nem érdekel a téma. Ezek a feltételek (kevés hozzáértéssel/tapasztalattal) nézegetés és tapogatás után eldönthetők szerintem... Az se biztos, hogy az én megjelenítőmön kijön két igényesen kivitelezett kábel között bármilyen különbség, már ha van ilyen.

A legjobb aláírás a héten

(#17031) Dorian válasza -HajTömeg- (#17028) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, van különbség kábelek közt. 1m-es hosszban ez csak közepesnél jobb, viszonylag nagy megjelenítőn érzékelhető igazából, de 5m-es esetében sokkal fontosabb a minőségi kábel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17032) -HajTömeg- válasza erdoke (#17030) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hm... ugye az a baj,hogy én aztán fogdoshatom :DDD

Pgabor79, Dorian!

Esetleg konkrét ötlet 5m-es kivitelben?
Ja és ráadásul L alakú vég kéne az egyik oldalon,bár megnézem mégegyszer,hogy mennyire fontos, elvileg a tartó eltartja pár centire a faltól a tv-t.
HA mégsem kell L-vég,akkor ez jó,amit erdoke is linkelt? [link]

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#17033) Dorian válasza -HajTömeg- (#17032) üzenetére


Dorian
félisten

EZT ajánlom. L-végűről nem tudok, de lehet, hogy a Kácsában át tudják forrasztani némi apróért.
Ha meg spórolni akarsz, akkor ott az olcsóbb kácsás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17034) -HajTömeg- válasza Dorian (#17033) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi.
Igen ez egy picit borsos,de akkor valószínűleg marad az olcsóbb változat. :)
A médialejátszós kérdésemre [link] valaki valamit? :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#17035) Pgabor79 válasza -HajTömeg- (#17032) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Inakustik
Bár ez sem olcsó, és 5m-es méretben nem is találtam...

[ Szerkesztve ]

(#17036) Cha-b válasza Pgabor79 (#17035) üzenetére


Cha-b
senior tag

[link]

Nekem pont ilyen kábelem van, csak a sima. [link]

CSAKAKISPEST!!!!

(#17037) BBéci válasza -HajTömeg- (#17023) üzenetére


BBéci
titán

Miféle tesztben olvastad, hogy nem számít a HDMI kábel minősége?
Minél hosszabb, annál fontosabb a minőség, a kivitel. 5 méter már kritikusnak nevezhető.

(#17029) Pgabor79
Egyetértek! Már a legfelső szinten javasoltam a letiltást, mert valótlanságokat tartalmaz és megtévesztő. Semmiféle gyakorlati tapasztalatról, kísérletről, tesztelésről nincs benne szó.

(#17034) -HajTömeg-
Azon (5 m) nem megy át a full HD 3D, egyébként jó kábel, van itthon belőle 2 db egyméteres és 1 db kétméteres.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17038) #75912448 válasza BBéci (#17020) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezért kell hádétévét venni, mihamarabb rájönni, hogy a divx és tsi kukába valóak, ha filmekről beszélünk.

(#17039) BBéci válasza #75912448 (#17038) üzenetére


BBéci
titán

Az empéhárommal együtt, ha hifiről beszélünk. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17040) daniel2121 válasza szösssz (#17014) üzenetére


daniel2121
senior tag

Látod ide mindig fordulhatsz, itt keni vágják a dolgokat.

(#17041) -HajTömeg- válasza BBéci (#17037) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Miféle tesztben olvastad, hogy nem számít a HDMI kábel minősége?
Kereső!! :DD
Ebben: [link]
Sőt a cikk írója később a hozzászólásokban kifejezetten lehúzásnak nevezi a drága kábeleket. [link]
Egyébként a hozzászólások nagy része is arról szól,hogy : Hú, 3ezerért vettem 10méteres kábelt és tökéletes stb., szóval eredetileg ebből indultam ki.
A 3D nem lényeges, a jó minőség, a full HD viszont igen.
Erről mi a véleményed?
Ahogy nézem a HDMI csatlakozó kicsit beljebb van, mint a Tv hátulja,lehet jó lesz sima, nem L-alakú is.
És ha már ilyen sokat írtam neked, ERRE is rákérdezek :) :R

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#17042) BBéci válasza -HajTömeg- (#17041) üzenetére


BBéci
titán

Ismét figyelmetlenül olvastál, amire nemrég DM-Fan felhívta a figyelmedet.
Pontosan tudtam, melyik logout cikkre gondolsz, de az nem teszt, csak egy elmélkedés. Erről írtam pár hozzászólással feljebb. Ugyanabban, amelyikben a KáCsás kábelről.
Akik az olcsó madzagokat dicsérik, még életükben nem láttak jobbat, nemhogy összehasonlították volna valami komolyabbal. Az is kiderül a hozzászólásaikból, hogy nincsenek tisztában a tévék közötti képminőség különbségekkel sem.
Ha ismerném azt az Elvira nevű lejátszót, reagáltam volna a kérdésedre. Én ugyanis figyelmesen olvasok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17043) -HajTömeg- válasza BBéci (#17042) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ja aha,szóval az csak elmélkedés,hát elnézést kérek!
Egy oldalon keresztül ír valaki a HDMI kábelekről,ezt én ezt saját teszteken alapuló cikknek gondoltam mea culpa, mea culpa maxima ! :R
Még szerencse,hogy te ilyen figyelmes vagy :P

Alias: Júzer error

(#17044) BBéci válasza -HajTömeg- (#17043) üzenetére


BBéci
titán

A teszteket arról lehet megismerni, hogy a cikk címében is benne szerepel ez a szó. Például így!
Az is követelmény, hogy megnevezzük a vizsgált kábelek típusait, a készülékeket, amelyeket összekötöttünk velük és a filmeket, amiket megtekintettünk. Mivel a linken csak egyetlen kábelről van szó, nem kifejezett összehasonlító tesztről, más márkákat és műsoranyagot nem említettem.
A figyelmetlenséget elsősorban arra értettem, hogy kérdésedre válaszként a KáCsa-féle kábelekről leírtam, nekem is van belőlük itthon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17045) -HajTömeg- válasza BBéci (#17044) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ok,csak abban (17043-es) a hozzászólásban utaltam vissza az eredeti kérdésre is, amelyikben egy másik kábelről kérdeztem, egy másik 5m-ről és azt hittem arra írod,hogy van otthon.
Egyébként Dorian által ajánlott is 5m-es volt...
De szerintem lapozzunk.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#17046) #75912448


#75912448
törölt tag

Közeleg a nagyközönség felé a szörny :) , egy kép a csomagolásáról:

(#17047) BBéci válasza -HajTömeg- (#17045) üzenetére


BBéci
titán

Amit Dorian ajánlott, abból 15 méteresem van a vetítőhöz, de 1 méterest is használtam lejátszó és erősítő között, kiváló kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17048) Shummo


Shummo
aktív tag

Hi. Megjött az R6S PRO-m. Annyit szeretnék csak kérdezni, hogy melyik firmware-t ajánljátok, és hogy azt hol találom meg. Köszike

(#17049) robi-k válasza #75912448 (#17046) üzenetére


robi-k
őstag

Van egy "kis" gond az új SMP8911 procival: a VXD modult egyáltalán nem használja a gép, a legújabb SDK-ban nincs is benne a működtetéshez szükséges kód! Tehát gyakorlatilag egy halva született "gyerek" lett a VXD a 891x sorozatban, elvben ezt akarja javítani a Sigma a 892x sorozattal.
Tehát csak annyival tud többen a 8642(3) procikhoz képest, hogy ismeri az MVC kódolás (3D filmek) és kétmagos a fő processzora (a médiadekóder már a 8642(3) prociban is két magos), tehát gyorsabbak lesznek a kiszolgáló egyéb műveletek: hálózati másolás, torrentezés, stb, ami nincs hatással a kép minőségére, de a régi processzorokhoz képest nem lesz full menüs BD támogatás!
Viszont kitudja, hogy milyen bugok vannak benne, lsd, pl. a Sigma SMP-8647 processzor problémáit :( :F

[ Szerkesztve ]

(#17050) #75912448 válasza robi-k (#17049) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ebben a hozzászólásomban már írtam, hogy semmiről nem győzött meg a vxp, simán állja a sarat a belépő 867x. Viszont itt valami működött :) Most már tuti, hogy megvárok egy új 8672/3 Dune-t és azt is kihajítom, ha nem tetszik, megleszek a hátépécémmel, ha viszont jó lesz, az külön öröm, bónusz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.