Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) liszi70 válasza kisp113 (#36994) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Tuti biztos, hogy létezik olyan FW az Egreat R6S bármelyik HW változatához, amivel valódi 23,976-ot tud kijátszani?"

Nem a gyári, hanem mod2 firmware-rel, 2D-ben igen, tudja a 23,976-ot. Más szempontból nem tökéletes az a firmware sem, ugorj be az Egreat topicba, vegyesen használják az userek a gyári és a mod firmware-t, mert ki ennek, ki annak a szoftvernek a hibáit tudja jobban elviselni. :)
Én feltettem annak idején több firmware-t is, végül a gyári mellett maradtam. Igaz, az 2D-ben nem kadenciahelyes, de mivel kizárólag a full HD 3D ISO miatt vettem az Egreat R6S lejátszót, de 3D-ben azzal sem kadenciahelyes, így nem nyertem semmit a mod2-vel, viszont más szempontból jobban bejött a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#37002) dh66e válasza maci74 (#36997) üzenetére


dh66e
veterán

Add meg légyszíves a tv-d típusát szeretnék nagyon egy ilyet. :Y

közben látom hogy Bécinek is szemet szúrt a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#37003) kisp113 válasza devil-k (#37000) üzenetére


kisp113
tag

Nem nagy igény a torrent, max 3-5 fut egyszerre. Kb 1-2 hónap alatt jut idő ennyi filmre is, eddig a router+usb hdd is kiszolgálta úgyahogy.

Ha ez még megy neki, akkor utánanézek a 600X3D-nek.
Ha lemondok róla és átmegy a torrent egy NAS-ra, akkor elég a 400-as széria is vagy valami másik egyszerűbb?

(#37004) dh66e válasza kisp113 (#37003) üzenetére


dh66e
veterán

Pár szálat kényelmesen elvisel és kezel-a nagyfelhasználóknak nen ajánlott a torrentezés a playán.
Dune Smart sorozat használtan,Újból med600 ha van rá keret.

(#37005) devil-k válasza kisp113 (#37003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha van NAS, akkor is inkább Med600X3D szerintem.

- mozi bolondéria -

(#37006) erdoke válasza kisp113 (#37003) üzenetére


erdoke
titán

NAS mellé a 27e Ft-os WD is elég, ha nem kell BD 3D.

A legjobb aláírás a héten

(#37007) dh66e válasza erdoke (#37006) üzenetére


dh66e
veterán

A nas megléte feltételezés,a wd viszont nem torrent képes.

(#37008) kisp113 válasza dh66e (#37007) üzenetére


kisp113
tag

Igen, a NAS csak szükségképpen kerülne beszerzésre.
Még futok egy kört az Egret cuccokkal, aztán majdcsak kikötök a med600 nál.

(#37009) erdoke válasza dh66e (#37007) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem egyik se torrent képes, max. a specifikációs listán...

A legjobb aláírás a héten

(#37010) dh66e válasza erdoke (#37009) üzenetére


dh66e
veterán

Jah aki nem éri be heti egy-két filmmel az magára vessen. :)

(#37011) farkas-j


farkas-j
őstag

Megtörtént a teszt. Most nem tudom, hogy örülnöm vagy szomorkodnom kellene. A forrásnál maradtam a Home c. filmnél, bár meglett a Samsara is, de a Home-ban folyamatos egyenletes mozgású légi-felvételek vannak, talán jobban észrevehetőek a hibák ha vannak. A lényeg, hogy minden képjavítót és extrát kikapcsoltam a TV-ben. Kimondottan a hibát keresve figyeltem, de nem láttam a döccenést. Lehet, hogy a szemem rossz, vagy nem vagyok érzékeny az ilyen hibára, esetleg ahogy valaki írta, jó tempóban pislogok más megszokásból :) vagy a moddolt firmware a ludas, de nekem tökéletesen egyenletesnek tűnik a mozgás. Sehol egy röccenés. Viszont (amit sokan szidnak), ha bekapcsolom a TV-n a TruMotiont (interpolációt), majd ki, akkor a kép az előző állapothoz képest reszelősnek tűnik, vagy nem tudom hogyan írjam le. De csak rövid ideig látszik annak, míg a szemem rááll. A TruMotion a sokak által emlegetett szappanopera hatással számomra egyenletesebb kellemesebb mozgást produkál, legalábbis ennél az egyenletes lassú mozgásnál. (Mondom, lehet hogy a látásommal van baj és ez bizony szomorú.) :U Egyébként most jöttem rá, hogy igazán nem is tesztelgettem még a TV tudását. Na mindegy, azért a vájt szemű kollégámat majd elcsalom egy szemrevételezésre, kíváncsi leszek ő lát e majd döccenést a lejátszásban.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#37012) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!

Vettem, egy WD TV LIVE-ot, minden ok vele de nagyon hamar leállítja a bele dugott vinyót, így a letöltésem is megszakad, mivel hálózaton keresztül szeretnék erre letölteni.
Hogyan tudom beállítani hogy ne állítsa le soha csak ha kikapcsolom?

Köszönöm.

Üdv.:
Tomi

-

(#37013) StLui válasza Tomocso (#37012) üzenetére


StLui
veterán

Ha művelet van rá, írod, olvasod a torrent miatt, akkor nem szabadna leállnia

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37014) Tomocso válasza StLui (#37013) üzenetére


Tomocso
tag

Pedig leállítja, töltöm a torrentet kb 2 perc után leáll a torrent mert nem éri el a vinyót.
Elindítok egy filmet a lejátszóval és újra eléri a letöltés.

A torrent amúgy nem úgy csinálja, hogy a letöltés elején felmásolódik az egész film teljes területe (Mbyte-ban), csak ha elindítod akkor nem tudja lejátszani amíg nincs letöltve?

-

(#37015) devil-k válasza Tomocso (#37014) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahogy StLui is írta, ha bármilyen művelet zajlik a HDD-n, annak nem szabadna semmilyen körülmények között leállnia.

Egyébként a médialejátszók torrentezési képessége iszonyat korlátolt. :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37016) Tomocso válasza devil-k (#37015) üzenetére


Tomocso
tag

Nem médialejátszóval torrentezek, PC-vel hálózaton keresztül töltöm a WD-be dugott vinyóra.

-

(#37017) devil-k válasza Tomocso (#37016) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor félreértettem valamit, sorry.

De ettől függetlenül, akkor sem kellene leállnia a HDD-nek.

- mozi bolondéria -

(#37018) Tomocso válasza devil-k (#37017) üzenetére


Tomocso
tag

De torrentnél végülis konkrét másolás nem történik a vinyóra, csak a legelején amikor felmásolódik a teljes fájl.

-

(#37019) erdoke válasza Tomocso (#37016) üzenetére


erdoke
titán

Talán a külső kereten is múlik, hogy rendesen támogatja-e az USB-s takarékossági protokollokat.
Ha egy "kész" filmet másolsz a vinyóra, akkor nem állítja le a másolást a WD? Ez esetben a torrent klienst kell átállítani a helyfoglalást tekintve, de még jobb, ha nem a WD-re dugott vinyóra torrentezel hálózaton keresztül.

A legjobb aláírás a héten

(#37020) Zebu


Zebu
addikt

PCH lejátszónál be lehet azt állítani hogy automatikusan elkezdje lejátszani a következő file-t?
Mert jelenleg ha egy mappában több AVI van, akkor megáll és manuálisan kell indítani a következőt.

(#37021) BBéci válasza Zebu (#37020) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltad a mappára Play megnyomásával indítani a lejátszást?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37022) Zebu válasza BBéci (#37021) üzenetére


Zebu
addikt

Jó ötlet! Azt még nem! Meg is nézem. Köszi a tippet! :R

(#37023) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Media centert keresek. Kovetelmeny: HDMI, USB, avi lejatszas, srt kezeles. Ajanlott: beepitheto HDD lehetoseg, LAN, Youtube.

 Apple

(#37024) devil-k válasza kraftwerkfan (#37023) üzenetére


devil-k
nagyúr

Med800X3D. [link]

Ez a legolcsóbb (értelmes) variáció amibe belső HDD-t rakhatsz. Ez kb. 56.000 Ft.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37025) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek hány bites szinmélységre kéne álítanom a mede lejátszót, ha mindig bd50 filmet nézek rajta.

(#37026) kraftwerkfan válasza devil-k (#37024) üzenetére


kraftwerkfan
tag

Ennyit azért nem szánnék rá. Csak filmet szeretnék nézni. Extrákról szívesen lemondanék.

 Apple

(#37027) Dorian válasza robi222 (#37025) üzenetére


Dorian
félisten

Elvileg 8 elég, hiszen a BD-k is 8 bitesek. De ha jól rémlik, 10 bitre állítva pontosabb az árnyalatképzés. Hogy ez mennyire látszik vagy sem, az jó kérdés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37028) devil-k válasza kraftwerkfan (#37026) üzenetére


devil-k
nagyúr

A belső HDD beépíthetősége is megdobja az árat. Ha arról lemondasz, akkor WD Live Stream, fele annyiba kerül, mint a Med.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37029) robi222 válasza Dorian (#37027) üzenetére


robi222
senior tag

Csak azt nem értem, bogy miért van 12 bit -es beállíthatóság.

(#37030) Dorian válasza robi222 (#37029) üzenetére


Dorian
félisten

A kis szappantartó fényképezőgépek miért 15 megapixelesek, amikor az optikájuk sem tud 4-5mp-nél többet?
Rá lehet írni...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37031) robi222


robi222
senior tag

Ide is írom hátha elöbb kapok választ. Medén a videónál
Mi az a xvycc beállítás?

(#37032) ricsik


ricsik
őstag

Kis segítség kéne. Popi A210. Új My book, tele filmmel. Mikor nyomok egy piros gombot az NMT mozifalhoz, illetve rányomok, hogy ok kreálja le, akkor fekete képernyő és nem lép tovább. El sem kezdi létrehozni az adatbázist és gyűjteni a filmadatokat. Ennek köze van hozzá, hogy ez 3TB? A régebbiekkel 2TB sosem volt ilyen gondom.

devil-k: :K elég nehéz elrontani, + elég régóta használom. Ráadásul mivel nem találja az adatbázist, mivel új vincsi, rá is kérdez, hogy létrehozza -e. Rányomok az ok-ra, és fekete képernyő, WD-n semmi aktivitás. Vártam vagy 10 percet így. Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#37033) devil-k válasza ricsik (#37032) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs köze hozzá, nekem is 3 TB-os WD My Book-om van. Biztos, hogy jó választást/gombot nyomtál?

- mozi bolondéria -

(#37034) ricsik válasza devil-k (#37033) üzenetére


ricsik
őstag

20 próbálkozásra bejött a "Setting up database", de a következő a hibaüzenet:
Insufficient space. Furcsa, mert van rajta 2TB üres hely.
Még jó, hogy azért van mp-m, mert utálok bas.akodni.. :((

(#37035) devil-k válasza ricsik (#37034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez érdekes. Halvány gőzöm sincs. :Y

- mozi bolondéria -

(#37036) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

...és ezek a kínai android box-ok? Érdemtelenek?

 Apple

(#37037) kabar válasza devil-k (#37024) üzenetére


kabar
senior tag

Nálunk a Med (600-asok és 1000) nem nagyon villognak az avi lejátszásban. Csak azért mondom, hátha nem fedezted fel a "követelmények" között.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#37038) devil-k válasza kabar (#37037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi az, hogy nem villog?

A legelső konténer, amit tud a Med. [link]
Eddig nem nagyon hallottam olyat,hogy valakinek baja lett volna ilyen téren ezzel a lejátszóval.

De mint írtam is, ha nem szükséges a beépíthető HDD, akkor egy WD Live Stream is megteszi, ami fele annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37039) Danika256 válasza kabar (#37037) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát én még avit nem is próbáltam rajta.. De valljuk meg, egy HD média lejátszót nem is arra találták ki...

De ettől függetlenül vinnie kell, mint ahogy minden mást visz is, esetleg frissítsed az Fw-t!

(#37040) Tomocso válasza erdoke (#37019) üzenetére


Tomocso
tag

Úgy néz ki a külső keret a ludas! Egy Aldis ChiliGreen 1,5-os, szerintem mivel green ezért állítja le magát. Beledugtam egy régi sima sata2-es házban lévő 180 gigás külsőt, ez folyamatosan pörög el is érem mindig, de most meg a torrentet nem tudom rá letölteni, men értem miért. Elindítom a letöltést majd 5 másodpercen belül leáll, hálózati hely nem elérhető felirattal.
Nahh mindegy még próbálgatom este hátha össze hozok valamit, lehet átpakolom a régi házba a nagy vinyót, megnézem mit csinál.

köszönöm az eddigi segítséget.

-

(#37041) kabar válasza devil-k (#37038) üzenetére


kabar
senior tag

Akkor biztosan a mi régebbi videóinkkal van a baj, de alig van azok közül amit lejátszik. Nem mintha olyan nagy szükség lenne rá. A TV-be építettnek nem okoz gondot...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#37042) kabar válasza Danika256 (#37039) üzenetére


kabar
senior tag

Mindig megteszem. Először csak egyen, utána meg az összes többin.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#37043) Multibit válasza kabar (#37041) üzenetére


Multibit
veterán

A DivX kodeket nem komálja. Ha vannak ilyen filmjeid, írd át a FOURCC kódot xvid-re!

(#37044) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok!
A WD TV live streamingem valamiért nem látja a sima win megosztási mappákat. régen látta, egyszer csak megkukult.. nem tudtam rájönni miért.

A win8 saját médiaszerverét látja gondd nélkül, ott azonban nincs semmi mivel ssdn van.

Ajánlanátok egy jó DLNA szerver progit? (lehessen mappát megosztani, felirat se ártana, flac és mkv is jöhet)
köszönöm! :R

(#37045) mivamma válasza Hooper (#37044) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Serviio, és itt elég jól le vannak írva a beállítások is.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#37046) Hooper válasza mivamma (#37045) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm! :R
Felraktam, állítgatom.. eddig tetszik.

(#37047) ricsik válasza ricsik (#37034) üzenetére


ricsik
őstag

Miután a világon mindent kipróbáltam és nem lett jó, rákötöttem a PC-re, sima SMB megosztás és megy. Simán. Hálózaton keresztül NMJ működik, közvetlen Popiba dugva, mindkét USB-t próbálva, nem. Nem értem..

(#37048) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
A WD médialejátszó gond nélkül lejátssza egy Panasonic fullHD kamera által felvett m2ts fájlokat? Ez azért lenne jó, mert nagyon macerás kamera használata nélkül visszanézni a tv-n ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#37049) Multibit válasza Subimp (#37048) üzenetére


Multibit
veterán

1080p50? Olvass vissza! Nem gond neki.

(#37050) Hooper válasza Hooper (#37046) üzenetére


Hooper
őstag

támogatja a feliratot a WD TV mégse veszi be a file mellé tett .srt-t :(((
lecsekkoltam, ipad dlna eléréssel gond nélkül kezeli.. ennyire primitiv ez a lejátszó, vagy én nem állítottam be valamit?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.