Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) tlaci72 válasza blakey (#47999) üzenetére


tlaci72
tag

Nekem is Mac van már 15 éve, ezért is vagyok érzékeny a hangokra :) A Syno nem éri meg azt az árkülönbözetet, egy ekkora hardverű syno kétszer ennyi és semmivel nem tud többet.

(#48002) blakey


blakey
titán

Dune Duo-t mire tudnék lecserélni? Már nincs szükségem a 2 rack-re (NAS) maximum 1 merevlemez befogadására képes lejátszó jöhet szóba. Árban max. 60e a cél. Többet nem szánnék rá. VTEN, Med600/800? Smart D1 nem ér annyir, bár ha találnék 6e-ért akkor még akár szóba is jöhetne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48003) Dorian válasza blakey (#48002) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem nem érdemes eladnod. 60-nál többért nem tudnád, akkor meg mire jó, ha ugyanannyiért D1-et veszel? Med 600-ra esetleg a feature-ök miatt, bár olvastam vhol, h nem annyira jó a képe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48004) blakey válasza Dorian (#48003) üzenetére


blakey
titán

Feleslegesnek tartom, hogy ott legyen két üres rack, de lehet, hogy cserélek egy MAX-ra. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48005) djnice válasza blakey (#48002) üzenetére


djnice
veterán

Várd meg a HiMedia Q5 Pro-t vagy Q10 Pro-t. Másra nem érdemes, max HTPC-re.

(#48006) Chrys_ válasza blakey (#48002) üzenetére


Chrys_
addikt

A Himedia jó ötlet, hamarosan szállítani is fogják őket, szerintem is várd meg ezeket. A VTEN is egész jó lejátszó egyébként.

(#48007) blakey


blakey
titán

Most ideiglenesen lett egy A400-as, meglátjuk, hogy milyen. Ha az A400 viszi az eddigi cuccaimat akkor már jó :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48008) SunMount3r válasza Chrys_ (#48006) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az a "hamarosan" mit jelent konkrétan? És magyar boltokba mikor kerülhet és csak a Voltos webshop-ban lesz megint kizárólag, vagy várható, hogy máshol is esetleg? Ha ezekről tudsz valami bővebb infót, akkor köszi!:)

(#48009) balisz


balisz
senior tag

Sziasztok! Mi most a legjobb képminőségű lejátszó/chipset? Szigorúan a képminőség érdekel, a nem túl kifinomult szoftverrel meg tudnék barátkozni. :)

(#48010) liszi70 válasza balisz (#48009) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#48011) balisz válasza liszi70 (#48010) üzenetére


balisz
senior tag

Nagyszerű, holnap megyek is érte! :DD De akkor egyértelműbben: Mi most a legjobb képminőségű médialejátszó (ami alatt Popcorn Hour, Mede8er, stb... szerű készülékeket értek)? Eldöntendő kérdés változat: van jobb a felső kategóriás Popcorn Hour-oknál képminőség szempontjából? Bónusz kérdés: ha van akkor melyik? Az ár nem fontos tényező, legfeljebb ha olyan drága akkor nem veszem meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#48012) dh66e válasza balisz (#48009) üzenetére


dh66e
veterán

-Popcorn A400/410 (VXP)
-Dune Solo (pár napon/héten belül debütál szintén VXP-vel felvértezve és a mai kornak megfelelő ficsörök.)
-Himedia Qxx Pro széria (szintén hamarosan várhatóak.)

(#48013) balisz válasza dh66e (#48012) üzenetére


balisz
senior tag

A Himedia hogy viszonyul a Popcorn Hour/Dune (szóval Sigma-s) lejátszókhoz? Amilyen limitált indformációt találtam róluk abból az jött le hogy az Imprex Processing Engine képjavító jobb mint a VXP, de ez BD50-nél meg remux-nál mennyit számít? Tudja a 24p-t? Erről sem találtam egyértelmű információt.

[ Szerkesztve ]

(#48014) balisz válasza balisz (#48013) üzenetére


balisz
senior tag

A jobb kérdés az lett volna hogy a kadencia helyes lejátszást tudja-e úgy általánosságban. :) Közben külföldi fórumon is találtam infót az Imprex-ről, nekem nagyon úgy tűnik hogy elég drasztikusan beleszól a képbe, élesít, színeket is teljesen eltolja meg a gammán is állít. Talán szutyok AVI-n segít, de én nem tudom elképzelni hogy valaha is bekapcsoljam minőségi fájl esetén. Ezen kívül van bármi előnye a Himedia-nak a Popcorn Hour-al szemben? Ha tényleg jobb lehet akkor meggyőzhető vagyok. :)

(#48015) envagyok válasza balisz (#48014) üzenetére


envagyok
veterán

Ha képmódosítások nélkül, a forrást kell kitenni, akkor bőven jó a pi is.
Nekem volt wdtv live, imprexes cucc is, kipróbáltam Intel egl linuxos Openelecet, nvidiásat, wint, amlogicot (s805,812,905)
A végére két pi maradt.
Én nagyrészt 1080p anyagot nézek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48016) djnice válasza balisz (#48014) üzenetére


djnice
veterán

Kadenciahelyes és teljesen más élmény egy Kodi-t használni mint a Popcorn menüjét. Nem beszélve a rengeteg androidos appról amit pluszban tudsz telepíteni.

(#48017) mope válasza envagyok (#48015) üzenetére


mope
tag

ellenben a pi-nél nincs dts-hd hang, ha jól tudom...

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#48018) Chrys_ válasza SunMount3r (#48008) üzenetére


Chrys_
addikt

(#48019) envagyok válasza mope (#48017) üzenetére


envagyok
veterán

De van, csak nem passthrough -ban megy át, hanem a pi dekódolja multichannel pcm-be

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48020) dh66e válasza balisz (#48013) üzenetére


dh66e
veterán

Ez nagyon egyénfüggő ki kell próbálni.A sigma képalkotása nekem jobban bejön filmezéshez mint a IPE vagy a VXP.

(#48021) Mezga Aladár válasza dh66e (#48020) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

VXP =Sigma??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48022) dh66e válasza Mezga Aladár (#48021) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem értetted amit mondani szerettem volna. :)

(#48023) Mezga Aladár válasza dh66e (#48022) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Arra gondolsz vxp nélküli sigma? :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48024) dh66e válasza Mezga Aladár (#48023) üzenetére


dh66e
veterán

:K

(#48025) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok kicsit sok OFF lesz de össze függnek a dolgok ezért írok le sok infót.
olyan kérdéssem lenne hogy a QNAP TS-251 vagy általában a nas-ok média lejátszója mennyire frankó? Ugyanis lejátszót is akarok venni (himedia q5) és adattárolást is szeretnék, viszont jelenleg egy Asus AC56u-m van hdd-vel ami szinte még felel a nas-hoz, de mégse ugyan az. (HM 5.1 erősítővel lenne, tehát kell a jó HD hang és HD kép h.265, 3d)
Vagy felesleges a nas és egy himedia (hdd-n akár )elég (ugyanis most vettem egy WD40EFRX?
Vegyek egy alap adattárolot (akár egy DIY) és plusz egy média lejátszót? Vagy nem tudom hogy lenne logikus, :U természetesen a pénz számít.... Gondolom a himedia lesz kb 50 - 60e és példában említett qnap 80e, de úgy akarom hogy le legyen felesleges eszköz vásárolva csak ha nagyon kell. Vagy marad a Router amire rávarázsolóm a wd Red - et.....
Dilemma :U :W

(#48026) balisz válasza dh66e (#48020) üzenetére


balisz
senior tag

Esélyes hogy esgyiket sem használnám szóval jelenleg a Popi felé hajlok, az legalább biztosan elérhető Magyarországon. A Vten hogy jeleníti meg a feliratokat minőségi szempontból? A régi háttérvilágítós távirányítót lehet hozzá használni?

(#48027) blakey válasza G-Bali (#48025) üzenetére


blakey
titán

Ha veszel egy viszonylag erős NAS-t, de csak tárolásra, tehát ne legyen feltétlenül lejátszó is valamint veszel egy normális lejátszót akkor a hálózati lejátszás meg van oldva és bárhonnan elérheted. A router nem alkalmas NAS-ként funkciónálni, én kiktattam ezt a funkciót. Nálam a router az a netet osztja, a NAS az anyagot, a lejátszó meg lejátszik, így egyik sincs túlterhelve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48028) G-Bali válasza blakey (#48027) üzenetére


G-Bali
senior tag

Értem, tehát vegyek cél eszközöket...
Akkor áttétek a nas os topikba ez ügyben

Köszönöm

(#48029) dh66e válasza balisz (#48026) üzenetére


dh66e
veterán

Erre nem tudok neked felelni én dune vonalon mozgok.

(#48030) balisz válasza dh66e (#48029) üzenetére


balisz
senior tag

Természetesen bárki válaszolhat. :)

(#48031) Mezga Aladár válasza balisz (#48026) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Táv igen, felirat, plazma tv, ok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48032) blakey válasza balisz (#48030) üzenetére


blakey
titán

5 évig Dune tulaj voltam, előtte fél évig egy Popi A200-asom volt, most egy Popi A-400-as, a feliratokkal nincs gond, minőségben talán jobb, mint a Dune, szebbek a körvonalak és a dölt betűk is "működnek", Dune-nél ezt nem tudták megoldani, pedig szinte mindenhol létezik a dölt betű.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48033) balisz válasza blakey (#48032) üzenetére


balisz
senior tag

Ez jól hangzik, volt nekem is A-210-em, ha hozza annak a minőségét akkor már boldog leszek. A Mede8er ebből a szempontból nincs a topon. Gyakorlatilag el is döntöttem hogy Vten lesz, Wifi stick-el egész jó áron be tudom szerezni. A Dune pedig ha jobb is lesz a szoftveresen a Popi-nál, aligha fog kétszer annyit érni nekem.

[ Szerkesztve ]

(#48034) Dorian válasza G-Bali (#48025) üzenetére


Dorian
félisten

Én azt javaslom, hogy vegyél egy médialejátszót, és kösd rá a külső vinyót USB-n. Így a filmlejátszás kompromisszummentes lesz, és ha később szükséged lesz a médiatároláson kívüli NAS funkciókra, még mindig vehetsz NAS-t. Ez a logikus sorrend.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48035) G-Bali válasza Dorian (#48034) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszi, de van valmi dokk a wd re? Mert neki 220v, nem..?

(#48036) Dorian válasza G-Bali (#48035) üzenetére


Dorian
félisten

Kell hozzá egy külső ház vagy dokkoló.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48037) G-Bali válasza Dorian (#48036) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm Akkor meg várjuk a himedia q5 da lehet a q10 lesz.. Nem sokkal több az ára... :C

(#48038) Zirowe válasza G-Bali (#48025) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem nas vetele elott eloszor probald ki az ac56u-t vinyoval.
Nekem azzal van, router tolti a torrenteket+onnan jatszom le a filmeket a bfs-el, eddig meg semmi baja nem volt, birja boven, eleg eros vas van a routerben.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#48039) G-Bali válasza Zirowe (#48038) üzenetére


G-Bali
senior tag

+próbálom csak kell szereznem egy dokkolot vagy valmit hogy a 4tb-ot rákapcsoljam :R

Gyári Fw vel?

[ Szerkesztve ]

(#48040) Zirowe válasza G-Bali (#48039) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Haaat...
Szerintem erdemesebb 2.5"-ossel probalkoznod, azzal nincs para es van spindown.
Sparban most akcios azt hiszem vmi 1tb-s kulso vinyo.

Nekem egy olcso hasznalt 500gb-s van rakotve egy noname ebayes usb 3.0 hazban, evek ota ezt hasznalom routerekkel, ja, es persze ext-re formazva.
Ddns-el a tavoli hozzaferes is megoldott, ttp serverkent is tud mukodni (ismerosnek beallitottam a gepen az xbmc-ben, hogy a vinyomon levo fipmeket tudja streamelni maganak), transmission is hozzaferheto tavolrol.

Gyari is kepes ra, de a tomaton tobb az opcio, a routernek van sajat topicja. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#48041) blakey válasza G-Bali (#48039) üzenetére


blakey
titán

Kipróbálhatod, nekem is AC56u-m van, sehol sincs egy NAS-hoz képest. Arra jó ha gyorsan rá kell csatlakoztatni egy vinyót, hogy leszedjek valamit, stb, de a NAS mellett nem tud labdába rúgni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48042) G-Bali válasza blakey (#48041) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm megfogadom tanácsokat... :R

(#48043) Zirowe válasza blakey (#48041) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem egy nas, de az meg nem igaz, hogy sehol sincs hozza, tomatoval eleg jol mennek a plusz funkciok, nem terhelik le a routert, minden flottul megy parhuzamosan is.
A nas tobbletfunkcioihoz meg nyilvan azt kell venni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#48044) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni:

1. Synology DS216play
vagy
2. Synology DS215j + medialejátszó

Ha valakinek van tapasztalat várnám a tippeket melyik lenne a nyerő. A médialejátszónál olyan 30ezer lenne a határ.Néztem a WD-t és 1-2 ismeretlen gyártót is de nem tudok dönteni.

Köszönettel!

(#48045) Valkűr válasza balisz (#48026) üzenetére


Valkűr
őstag

Felirat teljesen korrekt. Varialhato meret,szín, elhelyezés. En is a világítós tavot használom vele.

Kovi szerintem a 215, de csak mert újabb

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#48046) Multibit válasza _kovi_ (#48044) üzenetére


Multibit
veterán

1. Ez itt offtopic
2. A DS216play-nek nincs HDMI kimenete! Hogy lehet alternatíva egy NAS+mp-vel szemben?

(#48047) blakey válasza Zirowe (#48043) üzenetére


blakey
titán

Egy "normális" NAS-on rengeteg olyan kényelmi funkciót lehet beállítani amivel egyszerű a filmnézés, zenehallgatás, számomra fontos a Plex, anit egy routerre nem lehet telepíteni, nálam 24 eszköz lóg a neten, ebből 2-3 filmet néz vagy zenét hallgat egyidőben, 2-3 eszköz meg neten játszik, dolgozik, ehhez "tiszta" router szükséges és ez az AC56U számára is megterhelő, én ettől inkább megóvom és a sztrímelést NAS-ra bízom.
Addig amíg "csak" routerrel osztod meg a filmeket addig nem tudhatrod, hogy mennyire más egy NAS. Nálam jelenleg 4TB-nyi film/zene van megosztva, ezzel a router nem nagyon tudna normálisan működni.

A kérdező egy olyan kategóriájú NAS-ra utalt ami valószínűleg az igényeinek is megfelel, ezt a router nem tudja hozni, ezért számomra nyílvánvaló, hogy a NAS-hoz képest sehol sincs. Nyilván ha egy 1TB-os lemezt kéne megosztani arra elég lehet a router, főleg ha nincsenek egyéb igények.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48048) Zirowe válasza blakey (#48047) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nyilván a nasnak rengeteg plusz funkciója van, nem mindenki veszi igénybe őket és itt a kérdező nem utalt ezekre.

24 eszköz, folyamatosan?
A mosógép is netezik?! ;]

Plex max külső elérésnél fontos, belső hálózaton ritka feleslegesnek tartom+a kérdező hangsúlyozta a tiszta hd képet és hangot.

Ahogy az is extrém felhasználásnak tűnik, hogy egyszerre 6 felhasználó dolgozik úgy, hogy ez megerőltető lenne a routernek, bár ezzel sem értek egyet, mert ha 3 felhasználó filmet néz egyszerre, azt még bőven bírja a router (ha csak nem 4k-ről beszélünk, de kétlem), akkor is, ha bd-ről beszélünk, emellett max a 3 játékos pingje lehet érdekes, de ezt egy ac56u kaliberűnek bírnia kéne.
Bár ugye érdekes lehet az a lakás, ahol 6 ember ezt csinálja..
Bár ugye lehet egy netkávézóról van szó.. :U

"nem tudhatrod, hogy mennyire más egy NAS" --> fogalmazzunk úgy, hogy amíg nincsenek olyan extra igényeim, mint a fentebb említett dologok, addig egy erős router is ki tudja szolgálni az alap igényeket.

De visszatérve a kérdező igényeire, kb semmibe nem kerül kipróbálni a már meglévő vasat, és ha az nem felel meg neki, akkor nas.

Persze, tudom, az atv4 pedig egy kiváló lejátszó... :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#48049) G-Bali válasza Zirowe (#48048) üzenetére


G-Bali
senior tag

Szinte csak egy felhasználás lesz (tv+HM 5.1) és kb 5 eszköz lóg rajta, ami a topik szempontjából a média lejátszás a lényeges dolog =minőség, de marad az a szempont hogy média lejátszót veszek, és nézek egy winyot (Kérhetek egy infót a spáros akciós hdd-re ) ill te tudsz segíteni a Router Fw cserében bár több pénzt lesz de valószínű hosszú távon megéri.... :R

(#48050) blakey válasza Zirowe (#48048) üzenetére


blakey
titán

Mosógép még nem lóg a neten, de minden eszköz már net képes, ez van, meg lehet számolni. :) Ráadásul itthonról dolgozom, tehát számomra a stabil net a legfontosabb.

Plex egyáltalán nem felesleges gblső hálózaton, egyetlen egy DLNA kliens sincs ami felveszi vele a versenyt, legjobb DLNA ha nincs szükség streamekre, de azt is megoldják. Mindent a maga helyén kell kezelni.
SMB-n meg nyilván Kodi a használatos.
Nem tudom miért kell kétségbe vonni a mondandómat? Miért feltételezed azt, hogy nem valós amit írok? Ez derül ki számomra, hogy nem hiszed amit írok, de nem is érdekel. A router legyen router, pont.

A kipróbálást írtam, de úgy látom, hogy kötözködni szeretnél, benne vagyok, gyere, bokszoljuk le. :)

atv4 hogy került ide? A maga kategóriájában az, de erről senki nem kérdezett? A Dune is kíváló lejátszó. :) A popcorn is az. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.