Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) trance89 válasza mondomén (#52000) üzenetére


trance89
őstag

ha csak médiaboxnak kell vagyis nem fontos az android akkor bőven megfelel bármelyik s905 box libreelec-el, az s905x nem ajánlott
S905-ös Beelink Mini MX még van eu raktáron uk plug-os verzió de már az utolsó darabok szóval igyekezz: [link]
uk/eu átalakító bagóért kapható

[ Szerkesztve ]

(#52002) Beni2360 válasza mondomén (#52000) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért a TV bemenetekre is kellene valami táppont. Mivel írod, hogy régi.
Az S905X procis még nem nagyon ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#52003) mondomén válasza trance89 (#52001) üzenetére


mondomén
őstag

Köszönöm az infót!

@Beni2360
Oksa, köszi.
6 éves :) HDMI bemenet van, ha ez a kérdés

(#52005) TCr válasza blakey (#51997) üzenetére


TCr
veterán

Eddig volt az. A pause HUD megint fagyogat.
Mélységesen elszomorít a dolog.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52006) blakey válasza TCr (#52005) üzenetére


blakey
titán

Nekem semmi sem fagyogat, lehet, hogy hardveres hiba van nálad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52007) junkpod válasza mondomén (#52000) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen régi a tv? Van rajta hdmi?

Box's don't touch!

(#52008) blakey válasza junkpod (#52007) üzenetére


blakey
titán

6 éves :) HDMI bemenet van, ha ez a kérdés :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52009) Beni2360 válasza mondomén (#52003) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen ez már csak jó pont lehet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#52010) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!

Médialejátszót keresnék, de nincs sok fogalmam a mostani kínálatról.

NAS-ról néznék vele filmeket, fontos lenne hogy röccenés-mentesen vigye a 3D-s BD ISO-t is, 4K nem feltétel.
Előny ha van rajta analóg hang-kimenet (RCA, vagy legalább jack), de erről hajlandó vagyok lemondani, ha úgy van.

Jó lenne, ha lehetne rá alkalmazásokat telepíteni, itt főleg HBO GO-ra, esetleg Apple Music-ra gondolok, valamint az Apple-féle AirPlay támogatása sem lenne rossz.

Legyen valami átlátható, lehetőleg bughalmaz-mentes kezelőfelülete.

Mit érdemes néznem?

(#52011) tothgergo90


tothgergo90
tag

Sziasztok!

Kerestem az osszefoglaloban, de nem talaltam errol szolo bejegyzest, ezert engedjetek meg, hogy megkerdezzem toletek.
Ti milyen android media box-ot tudnatok ajanlani? Lenyegeben csak IPTV nezesre lenne hasznalva, esetleg egy kis Spotify, Youtube.
Megbizhato, jo minosegu android boz erdekelne.

Koszonom szepen. (bocsi az ekezetek miatt, angol billentyu)

(#52012) DoItYourself válasza tothgergo90 (#52011) üzenetére


DoItYourself
addikt

Rossz összefoglalót néztél, irány az S905 topik. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#52013) junkpod válasza TCr (#52005) üzenetére


junkpod
nagyúr

Te harmonyt használsz ugye? Vagy saját távval fagy bele?

Box's don't touch!

(#52014) SunMount3r válasza DoItYourself (#52012) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

S905-nál minden rendben a KODI-s IPTV-s netes lejátszással (gondolom LE után)?! :F

Csak mer kicsit fura, hogy ezek a (korábban) 8K-s masinák így jobban alkalmasak erre, mint az én 68K-s Q10 Pro-m (persze Anrdoid-on, szintén KODI alól és SIMPLE IPTV-vel).

Nem nagging akar ez lenni, csak elszomorít, hogy ez a "csoda masina" még ennyit sem tud kisajtolni... :((

Ha nem jönne jól néha a böngésző, meg a YT app hozzá, akkor szinte imádkoznék egy LE-ért a Q10 Pro-ra is, lehet profibban összedobják, mint a "flancos" és ígérgetős kínai Himedia-sok a saját HW-ükre épített normális Android-os fw-t.... Hoppsz, ja igen dual boot is van a világon, csak hát vállalkozó aki megcsinálná az nem nagyon... :(

[ Szerkesztve ]

(#52015) TCr válasza junkpod (#52013) üzenetére


TCr
veterán

Mindkettővel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52016) dh66e válasza SunMount3r (#52014) üzenetére


dh66e
veterán

Stabil iptv lejátszási listával szinte bármilyen őskövületen is vígan mennek kodi alól (simple client).Normális lejátszási listát keress ne lejátszót cserélj.

(#52017) a8l válasza TCr (#52005) üzenetére


a8l
aktív tag

Pontosan mit jelent ez a hud pause fagyás?
Nálam soha semmi nem fagyott még le a minimx3-on. LE007-el.
Illetve tegnap film közben az egyik film, de kiderült hogy a film hibás, megnéztem pc-ről ott is ugyanott állt meg.
De a letöltött verzió jó, csak a nas-ra másoláskor sérült meg, újra felmásoltam most már jó az érintett film.
Sehol nem fagyott még, vagy lépett ki vagy bármi más.
Megnyomod a pause-t és ott marad nem lehet kilépni?

(#52018) blakey válasza junkpod (#52013) üzenetére


blakey
titán

Harmonyval nincs fagyás nálam, nem hiszem, hogy szoftveres hiba lenne. Légegérrel sincs fagyás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52019) DoItYourself válasza SunMount3r (#52014) üzenetére


DoItYourself
addikt

Működik rajta az iptv, nem látok problémát.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#52020) T_Stark válasza T_Stark (#52010) üzenetére


T_Stark
őstag

Semmi ötlet?
Közben nézegettem, HiMedia H8 Plus pl jónak tűnik papíron, van analóg hang kimenet, 3D BD ISO, AirPlay, árban is kb ott van amennyit még rászánnék, de képminőségre a Q5 Pro-t jobbnak írják.
Papíron egész jók, kérdés hogy valójában is olyan jó-e. Meg hogy miket lehet rá feltenni Play Store-ból.
Azt hittem az Android TV-mre is lesz majd HBO Go, aztán benéztem szépen.
Esetleg olcsóbban valami? A Q5 Pro már kissé sok.

(#52021) totron


totron
addikt

Nem androidos, jó minőséget produkáló lejácóproduktum létezik? Vagy nem érdemes a fősodron kívûl keresgélni?

(#52022) junkpod válasza TCr (#52015) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak azért mert ha picit hosszabban nyomok valamit arra érzékeny főleg harmonyval ha nincs vissza lassítva az ismetles.

Mondjuk tényleg jó lenne látni egy videót errol. Persze az is legyen rajta hogy mit nyomsz.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#52023) tothgergo90 válasza DoItYourself (#52012) üzenetére


tothgergo90
tag

koszonom az utba igazitast! :DD

(#52024) djnice válasza T_Stark (#52020) üzenetére


djnice
veterán

A H8-at felejtsd el. Ha android + 3D kell, akkor Himedia Q5 Pro vagy Zidoo X9S.
A Himedia-nál még vannak microstutterek 3D esetén.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52025) TCr válasza a8l (#52017) üzenetére


TCr
veterán

Lepauzálom az OK gomb hosszan nyomásával (vagy az OK gomb kétszeri lenyomásával), majd amikor indítom, a felső kis "pause HUD" (ami azt is mutatja, hogy épp hol jár a film) ottmarad, nem tűnik el.
Korábbi verziónál (005) csak a 220-ból való kihúzás segített, ennél legalább a vissza gomb lenyomására háttérbe teszi a filmet, majd ki a bal felugró menüből rányomok a "teljes képernyő" gombra, úgy már jó lesz.

Junkpod: nem tudom min segítene egy videó (gondolom a kíváncsiságodat enyhítené :) ), de megcsinálom, amint lesz egy kis időm.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52026) blakey válasza TCr (#52025) üzenetére


blakey
titán

Az OK gomb kétszeri megnyomása az alsó sávot hozza elő, hosszannyomását még soha nem erőétettem, nem vagyok híve ezeknek a dolgoknak.Légegérrel van Play/Stop ami a felső sávot hozza elő, de soha nem fagyott le.
Van új developer verzió, hátha itt más nem lesz ilyened.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52027) TCr válasza blakey (#52026) üzenetére


TCr
veterán

Az OK gomb egyszeri lenyomása hozza elő az alsó sávot, az újabb lenyomása pedig pauzálja.

Köszönöm, kipróbálom.
De lehet, hogy ezt már NAND-ra fogom telepíteni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52028) blakey


blakey
titán

Igen, az OK így működik csak a felső sávra reagáltam, hogy nem azt hozza elő.

Jó rendben, azt is előhozza, de nem az az aktív, de oké. :) A lényeg, nekem egyszer sem fagyott.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52029) TCr válasza blakey (#52028) üzenetére


TCr
veterán

De elő hozza azt is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52030) junkpod válasza TCr (#52029) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, te a jobb felső feliratról beszelsz? Minden skin esetén odafagy? Mondjuk ilyen az Aeon noxban nincs.

Box's don't touch!

(#52031) TCr válasza junkpod (#52030) üzenetére


TCr
veterán

Igen, a fenti "pause HUD".
Ez az alap Confluece skin, este megpróbálom Aeon-nal is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52032) TCr válasza TCr (#52031) üzenetére


TCr
veterán

Sajnos az Aeon felső sávja is ottmarad.
Olyannyira, hogy bár a film megy, a távosra már egyáltalán nem reagál. Csak a 220-ból való kihúzás segít.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52033) junkpod válasza TCr (#52032) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tuti hogy vmi kodi turpisság. Néha megőrjíti az embert az egyertelmusege. Hetekig kerestem a megoldast arra hogy a teljes kepernyos vizualizációt ne takarja ki a lemez info, és sehol sem talaltam a beallitast, mire veletlenul megnyomtam az infó gombot es kiderult hogy az ki-be kapcsolóként mukodik.
Nem lehet hogy egyik addon szivat?

Box's don't touch!

(#52034) blakey válasza TCr (#52029) üzenetére


blakey
titán

Na, most jutottam odáig, hogy filmet nézzek, OK gombra nincs felső sávban HUD.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52035) TCr válasza blakey (#52034) üzenetére


TCr
veterán

Pauzáld le.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#52036) blakey válasza TCr (#52035) üzenetére


blakey
titán

Annyira fáradt vagyok, hogy megfeledkeztem a "Pillanat állj"-ról, :D de mindegy is, nálam soha nem volt gond, nem fagyott, pedig sűrűn nyomtam neki a Pause-t, most is legalább 6X és semmi gond, szépen eltűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52037) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Vagy egy 50"-os LG LF 652V TV, aminek az szoftveres lejátszója nem birkózik meg a BD filmekkel.
Milyen használható lejátszót ajánlanátok hozzá elérhető, olcsóbb áron?
A 3D-s BD25-ös, BD50-es filmeket is vigye, nagyjából ennyi az elvárás.
Köszönöm. :R

(#52038) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Hiaba olvasgatom itt a forumot (ill. mashol is) de valos alternativat meg mindig nemigen latok a Popim (A400) levaltasara. Tudom-tudom, h az uj HiMedia-akt mindenki Isteniti, de nekem a kezelhetosege meg mindig nem tunik annyira logikusnak, kiforrotnak (lehet nem ez a legjobb szo ra) mint a jelenlegi lejatszomon.

Fontos lenne a stabil mukodes es a jo felirat kezeles (csusztathatosaggal egyutt ha esetleg v.mi felrement a felirat idozitesenel)

Van barmi tipp/tapasztalat vagy javaslat, h merre induljak?

U.i.: A500 (nem a PRO) talan valos alternativa lenne, de kicsit aggaszt, h a legutolso SW update meg mindig majusi...

(#52039) djnice válasza No.01 (#52038) üzenetére


djnice
veterán

Ha kell 3D, akkor Zidoo X9S, ha nem kell vagy passzív a TV, akkor S905 + LibreELEC.

(#52040) blakey válasza No.01 (#52038) üzenetére


blakey
titán

Minix Neo U1, androidos és nagyon jókat írnak róla, kadenciahelyes lejátszás, stb, S905-ös, tehát még az LE-t is kipróbálhatod. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52041) No.01


No.01
őstag

Esetleg egy linket tudnatok adni? :U

(#52042) #04441088 válasza #04441088 (#52037) üzenetére


#04441088
törölt tag

Valaki? :R

(#52043) Fikasz


Fikasz
tag

Segítséget szeretnék kérni a témában. Van egy LG 49UH8507 TV-m. A saját lejátszója elég sok formátumot megeszik, ennek ellenére a minőség javítás szempontjából érdemes lenne e beszereznem egy külső médialejátszót, vagy azok sem tudnak többet? Általában H.264-es FullHD filmeket nézek, vagy a későbbiekben H.265-ös 4K minőséget.

(#52044) envagyok válasza Fikasz (#52043) üzenetére


envagyok
veterán

Elvileg a saját lejátszó nem kadenciahelyes, ráadásul bekapcsolja a "szappanopera" effektet, legalábbis nálam.
Hd hangokat,iso-t se tud,ezért nálam felejtős

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#52045) Fikasz


Fikasz
tag

És ha már a médialejátszók keresésénél tartok árban ugye nagy a szórás. Sokan dicsérik az S905 vagy S912-es lejátszókat mint pl.: a Beelinket ami elfogadható áron kb. 20k-ból bőven megvásárolható, vagy a Himedia Q10 Pro-t amit viszont 60k körül vesztegetnek. Mi a két lejátszó közti különbség és érdemes e a drágábbra beruházni ha általában minőségi filmeket akarok nézni, vagy nincs olyan oltári nagy különbség kettőjük közt?

(#52046) Sage83 válasza djnice (#52039) üzenetére


Sage83
aktív tag

Hali!!

Nézegettem a Zidoo x9s-t !! :) Megbirokozik rendesen a nagyobb BD ISO anyagokkal is?

Válaszodat előre is köszi!! :R

(#52047) djnice válasza Sage83 (#52046) üzenetére


djnice
veterán

Én nem próbáltam, de nagyon jókat írnak róla: [link]

(#52048) Sage83 válasza djnice (#52047) üzenetére


Sage83
aktív tag

Köszi a linket :R :R átnézem !! :K

(#52049) envagyok válasza Fikasz (#52045) üzenetére


envagyok
veterán

S912-őt senki se dicséri

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#52050) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Dune D1 és 303D közül melyik az ajánlottabb?
m3u file-ból az IPTV adásokat mindkettő lejátssza?
A D1-nek tetszik a kijelzője, a 3D-re nem lenne nagy szükségem, de a 303D mégiscsak újabb..

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.