Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Potenza válasza Beni2360 (#46000) üzenetére


Potenza
tag

A te színvonalad a személyeskedés ám legyen. :DDD

(#46002) Beni2360 válasza Potenza (#46001) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát erre az értelmes mondatra mit kellett volna válaszolnom?
"Ha kábítószert szeretnél vásárolni vagy kurvákat akkor ez nem az én asztalom."

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46003) Gomb78


Gomb78
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Pár éve vettem egy 10 ezer Ft-os média lejátszót, mert a sony fényképező gépem által rögzített avchd-t nem játszotta le az LG tv-m beépített lejátszója. Tökéletesen, szépen vitte. majd telt-múlt az idő és a média lejátszóm bekrepált, de nem is volt baj, mert a TV frissítette magát és már lejátsza a 28Mb/sec -es avchd-t.
Viszont egy ideje a Tv-m csinál olyat hogy hol szépen lejátsza a a file-okat, hol szaggat és most már a filmeknél is csinálta. Előszőr a wincseszterre gyanakodtam, de 2 másikkal is ezt csinálja. Mivel nem jöttem rá, ezért vettem egy ASUS oplay mini V2-t, mert régen ugye ezek lejátszották szépen, bár nem ezt a típusst használtam.. Viszont azt tapasztalom, hogy ez ugyan nem szakad meg másodpercenként mint a tv-nél, de darabosan játsza le, azért a kép szakadozik egyenletesen, a hang nem. Lehet hogy a média playerrel már jó lenne csak itt valami beállítási probléma van? Az új fényképezőgépem már XAVCS formátumot is tud, ami ugye már 50mb/s, ott is van hogy tökéletes a lejátszás 1 órán keresztül, majd hirtelen másodpercenként megszakad. Nem gond hogy 10-20 GB-osak a file-ok? Van esetleg tapasztalatotok mi lehet a baj? Teljesen tanácstalan vagyok. Köszönöm előre is.

Ja és nem is találok új filmare-t az asus-hoz. Létezik hogy az 1.0 van csak?

(#46004) dh66e válasza Gomb78 (#46003) üzenetére


dh66e
veterán

Ahogy nézem a magyar asus oldalt ahhoz a lejátszóhoz nincs frissítés.Lehet ennyit tud a lejátszó.Sajnos a belépő szintű modelleket a gyártók nem támogatják többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#46005) ZÁEL


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vajon ez a WD médialejátszó is folyton kifagy 30 perc után, mint amit a topikjában olvasni az előző :F verzióról?
Vagy ez a verzió már újabb és itt nincs lefagyás az új fw-től?
Mert olvastam, hogy nagyon sokan panaszkodnak erre, hogy lefagy a film nézése közben és totál újra kell indítani az egész gépet.
Köszi a válaszokat előre is!

(#46006) Wasquez válasza BBéci (#45989) üzenetére


Wasquez
senior tag

Mire gondolsz, hogy egy házimozi hangfalszet mit tud többet, milyen szolgáltatások vannak, amik extrák?
A hangbeállításnál, sokszor volt olyan problémám, hogy elvész valahol a hangerő, akkor ez azért volt, mert a pc megcsinálta már a kódolást, és erre a külső dekóder még egyszer rákódolt?
Most a lejátszón LPCI beállításnál a külső dekóderen keresztül lényegesen halkabb a hang, mint ha a RAW esetén a külső dekóder végzi a kódolást.
Apropó, milyen eszköz az ami tudja fogadni a már kódolt hang LPCI formátumot, de önmaga nem képes kódolni? Jelen esetben két lehetőség jöhet szóba a jelátvitelre, kétcsatornás RCA, vagy optika.
Van olyan aktív hangfal, ami ezekből tud térhangzást, de nem tud kódolni?

Egyébként már általánosságban írtam, hogy leszaroznak mindent, te a dts-t, egy másik felhasználó a maxell lejátszót. A hangfalszettem, pont nem kapott még senkitől! :)
Nyilván nem ismerjük egymás affinitását a témához, ezért kalibráljuk, hogy itt, hogy kinek mik az elvárásai.
Nem mozit építek itthon, csak a TV hangszóróinál lényegesen jobb hangot szeretnék és nincs kedvem egy film megnézéséhez, több probléma leküzdésére, állítgatására. Bekapcs és menjen, ennyi volt a cél. És nem anyagi okai vannak, hanem engem más jobban érdekel, arra költök inkább.

PC

(#46007) Fefe66


Fefe66
tag

Sziasztok
Új lejátszó vásárláson gondolkodom ,jelen pillanatban egy Egreat R6S van és egy Onkyo házimozin keresztül
küldöm a videókat a tévére és egy projektorra .A fórumot olvasva a HiMedia Q5 re esett a választás ,ha a szolgáltatások és a hálózati lejátszási különbségeket nem csak a kép és a hangminőségbeli különbséget nézve lényeges változás lenne ? Érdemes erre cserélnem ?

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#46008) paryxx válasza Fefe66 (#46007) üzenetére


paryxx
tag

Igen,én is R6S-ről váltottam Q5-re,és nagyon nem bántam meg. :Y

(#46009) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok az WD lejátszók között van olyan ami lejátssza a BD iso kívül a 3D BD isot?

[ Szerkesztve ]

(#46010) Potenza válasza paryxx (#46008) üzenetére


Potenza
tag

Én is berendeltem 1 et remélem király lesz :K

(#46011) huan válasza paryxx (#46008) üzenetére


huan
őstag

Kínából vetted, vagy itthonról?

(#46012) Potenza válasza huan (#46011) üzenetére


Potenza
tag

Én itthonról rendeltem 220v-tol Eu verzió már ez is

(#46013) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Mire eljutottam odáig ,hogy a futeko-n megrendeljem a himedia q10-zet ,addigra kifogyott a készlet.
De most találtam egy ILYET.
Pontról-pontra ugyan az mint a q10.
Most akkor hogy is van ez?

(#46014) Beni2360 válasza martinkeet (#46013) üzenetére


Beni2360
félisten

A remény hal meg utoljára.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46015) martinkeet válasza Beni2360 (#46014) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Köszi ,de a futeko-n egyértelműen le van írva ,hogy EU verzió.
A ebay-en nem láttam ezt... :R
Viszont ehez a lejátszóhoz tartozó irányító nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#46016) Beni2360 válasza martinkeet (#46015) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért nem gondolod komolyan, hogy egy Német kereskedő Kínía verziósat fog eladni otthon?
Rechtliche Informationen des Verkäufers
Capoyo GmbH
Oliver Bucher
Rotwandweg 3
82024 Taufkirchen
Deutschland
Igaz 2301-ből van 4 negatívja.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46017) martinkeet válasza Beni2360 (#46016) üzenetére


martinkeet
aktív tag

2015 novemberig az összes kereskedő Kínai verziósat árult.
Csak ezután jöttek ki a EU firmware-k.
Néhány Kínai biztosan van még itt-ott az EU-ban.

(#46018) Beni2360 válasza martinkeet (#46017) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért érdekes mert már legtöbb helyen nem is forgalmazzák.
De rendbe van, igazad van a Te pénzed és csak várnod kell a megfelelő lehetőségre.
A Q5 még kapni sok fele. :DD

Nehéz a választás de biztos nem táv irányító szerint választanák.
Végül én csak egy MXII G rendeltem, már német honba van a GLS-nél.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46019) martinkeet válasza Beni2360 (#46018) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Gondolkodtam a Q5-n is ,de szükségem van a HDD dokkolóra...

(#46020) BBéci válasza Wasquez (#46006) üzenetére


BBéci
titán

Félreértettél. Házimozi rendszert írtam, aminek része egy erősítő és a hangdobozszett. Az erősítő rendelkezik széleskörű szolgáltatásokkal és biztosítja a kellő teljesítményt a hangdobozok számára. Amennyiben érdekel a téma, vannak szaktopikjai.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46021) SzlobiG


SzlobiG
félisten

WD TV Media player mennyire ajánlott? BD50-el megbirkózik lanon keresztül, nem? Mert akkor nem adok feleslegesen többet egy pl mederért.

(#46022) c4 válasza martinkeet (#46013) üzenetére


c4
őstag

Nem az a gond, hogy lehet-e klónt venni. Az a kérdés, milyen supportot kapsz. A Q5/10 már pár hibajavításon átesett. Ha nem kapod meg az FW frissítéseket, akkor lehet csak mérgelődés lesz a dologból. Olvass utána, hogy milyen a kiválasztott készülék gyári támogatása. Nem-e csak valamit rátesznek, hogy tessék-lássék működjön, aztán az életben nem lehet normálisan használni.

(#46023) tsilver


tsilver
aktív tag

Na megérkezett magyar forrásból a Kínai hardveres valóba angol fw-es HM Q5
Első benyomások,
nagyon gyorsan és egyszerűen be lehetett állítani.
Egyenlőre minden megy Kép, HD hang, stb. a leírásoknak megfelelően
mondjuk a távvezérlő az Kínai :) még jó hogy a krix-krax-on kívül pictogrammok is vannak, de így gyorsan jól kezelhető
fém ház nem melegszik
LCD kikapcsolható!!!!
meglepődtem: elem nem volt benne viszont HDMi és eSata kábel igen. pl a Wonder-ben semmi nem volt és drágább volt.

Automount-t hogyan lehet unintallálni?
(R6 nekem is van jó kis gép az azért az árért)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#46024) mr.o


mr.o
csendes tag

up (#45976) mr.o

Sziasztok!
Egy fullHD (Logitech C920) webkamerának a képét szeretném egy projektorra küldeni.
Kérdésem, hogy lehet-e ilyet médialejátszóval, illetve hogy mire kell figyelni?
- H.264-et ismernie kell, de azt gondolom már mindegyik tudja...
- ja meg hogy olcsó!!! legyen mert csak erre a feladatra kell, hosszú távon.
,ha valakinek van jobb/más ötlete szívesen veszem...
Köszönöm válaszotokat!

(#46025) synar válasza mr.o (#46024) üzenetére


synar
őstag

Próbálj a kártya pc, vagy a Raspberry PI topikban is rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#46026) mr.o válasza synar (#46025) üzenetére


mr.o
csendes tag

köszönöm, a Pi jó ötlet!

Amire eddig jutottam (okulásul):
- olyan készülék kell majd, ha médialejátszó lesz, amelyiken fut valami rendszer ergo vagy androidos vagy linuxos...
- media-doktor-nál felajánlották, kipróbálhatom, hogy az Open Hour Chameleon-on működik-e

(#46027) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Erről vélemény? Vagy ezek a kínai csodák felejtők?

(#46028) Rick4 válasza SzlobiG (#46027) üzenetére


Rick4
félisten

Az itt kitárgyalt, másoknál már bevált, ráadásul ennél olcsóbb darabokkal mi a bajod? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46029) synar


synar
őstag

Cyber Monday akciók, beszúrom ide is, hátha valakit érdekel:
ACEMAX Ki Plus TV Box Amlogic S905 - $32.99
és
Chiptrip MXV S805 - $25.99

(#46030) SzlobiG válasza Rick4 (#46028) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy linket dobnál az egyik bevált darabról?

(#46031) paryxx válasza huan (#46011) üzenetére


paryxx
tag

Itthonról 220v rendeltem.

(#46032) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Nekem a futeko-tól van egy Himedia Q5-öm. Ha valakinek van, megnézné mennnyire melegszik? Ha bekapcsolom és nem is játszok le vele, akkor is tűz forró lesz. Kézben alig bírom tartani.

Köszi.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#46033) c4 válasza Kulbi (#46032) üzenetére


c4
őstag

Nálam lejátszásnál is csak langyos a teteje.

(#46034) tsilver válasza Kulbi (#46032) üzenetére


tsilver
aktív tag

mint írtam korábban nálam sem melegszik, max langyos

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#46035) Rick4 válasza SzlobiG (#46030) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem egy bfs 4km-em van, ez kb ugyanaz, mint a himedia q3, az itt olvasottak hatására vettem, és nem bántam meg, mindent tud, jó, gyors, nem melegszik, bekapcsolva 2-3W-ot eszik a konnektorból. [link]

Hozzáteszem, előtte egy épített nas másik felével próbálkoztam, win + virtualizált nas szoftver, ott a távval nem boldogultam, volt rpi2-m, samsung blu ray lejátszóm, de eddig ez a tuti képminőségben, sebességben is, az árról nem is beszélve. Ha megint vennem kellene, megint ezt venném, neked is merem ajánlani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46036) Aurig@ válasza Kulbi (#46032) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem sem forró, viszont jó meleg. Igaz, nekem egy 10cm belmagasságú polcon van, épp hogy befér kinyitott antennával. Más egyéb baja nincs.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#46037) mope válasza Rick4 (#46035) üzenetére


mope
tag

Szia!

Kellett rá vámot vagy áfát fizetni?

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#46038) SzlobiG válasza Rick4 (#46035) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm ez tényleg jó áron van meg jól is hangzik a dolog. :K

Ez szerinted?

Specifikációkat elnézve még talán jobb is. Csak gondolom 0 tapasztalat van vele így hogy noname..

(#46039) Rick4 válasza mope (#46037) üzenetére


Rick4
félisten

Van akinek kell, van akinek nem. Az, hogy nekem kellett-e, a te szempontodból meg tökmindegy. ;)

SzlobiG: Ez se rossz, csak itt tényleg nem tudni, minden megy-e rendben.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46040) SzlobiG válasza Rick4 (#46039) üzenetére


SzlobiG
félisten

Viszont ahogy nézem kb az összes ilyen lejátszón fent van a Kodi szóval az meg már kiforrott, nem? Tehát nem érhet meglepi a progi felől, vagy tévedek? Én amúgy nem ismerem ezt a progit, de akkor visz mindent ez is lanon keresztül ugye?

(#46041) synar válasza SzlobiG (#46040) üzenetére


synar
őstag

Ha kizárólag média lejátszásra akarod használni, tehát nincs szükséged egyéb androidos programokra, akkor próbálj olyan eszközt választani, amihez készült OpenElec, mely gyakorlatilag egy kizárólag KODI-t tartalmazó önálló oprendszer. Ez sokkal megbízhatóbb és kisebb erőforrás igényű, mint az android alatt futó KODI, pl 1GB RAM-mal vígan elketyeg. Nálam egy Amoligic M8S S812 fut (ami lehet, hogy ráadásul klón verzió) OpenElec rendszerrel nagyon stabilan működik, full hd projektoron nézve is kiváló kép és hangminőséggel, míg korábban Android alatt többször is fagyott, vagy újraindult.

[ Szerkesztve ]

(#46042) Rick4 válasza SzlobiG (#46040) üzenetére


Rick4
félisten

A kodi még kevés, az android miatt lehet ilyen- olyan gond, előttem írták, a natív openelec a tuti, Vagy ilyet keress, vagy egy mások által csinosnak mondot,t szép arcú médialejátszót. :D És akkor nincs mellényúlás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46043) martinkeet válasza c4 (#46022) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Kb egy éve eladtam egy Med600x3d-t.
Annak a támogatása szerintem hibátlan volt.
Hülyén hangzik ,de kettő év alatt sem tudtam az irányítójával ,és a rendszer reakció idejével megbarátkozni.
Ezt szeretném egy asztali médialejátszótól:
-roppant egyszerű mappa kezelés ,mapparendezés
-gyors reagálás ,giroszkópos távkapcs
-torrent kliens
-gigabit LAN
-"jukebox"

[ Szerkesztve ]

(#46044) SzlobiG válasza Rick4 (#46042) üzenetére


SzlobiG
félisten

Utána néztem az openelecnek alig találni ilyen lejátszót, sőt csak külföldit találtam. Androidosaal meg tele a net. :(

(#46045) Beni2360 válasza SzlobiG (#46044) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt olvastad?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46046) SzlobiG válasza Beni2360 (#46045) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, kár hogy hiányoznak a képek a cikkben. Ha jól értem, akkor ezt kb akármelyik ilyen kütyüre rá lehet tenni? Szal ha bajom lesz az androiddal akkor fel tudom tenni az openelecet?

(#46047) Beni2360 válasza SzlobiG (#46046) üzenetére


Beni2360
félisten

Erre majd a szakik tudnak választ érdemben adni. De talán itt megtalálod a választ egy kis kutakodás után.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46048) djnice válasza SzlobiG (#46044) üzenetére


djnice
veterán

Itt vannak az OpenELEC-es boxok-ra az imagek, ebből láthatod melyikek azok: [link]
Amúgy egy M8S+-al nem nyúlsz mellé: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46049) Rick4 válasza djnice (#46048) üzenetére


Rick4
félisten

Ez az M8S+ hardveresen komolyabb, mint a bfs, de akkor miért lehet drágább az utóbbi?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46050) SzlobiG válasza djnice (#46048) üzenetére


SzlobiG
félisten

Végül berendeltem egy ilyet.

Ebay, ali most nem játszik, mert nem akarok heteket várni rá. Kíváncsi leszek erre a kütyüre milyen lesz.

(#46049) Rick4 Én most ahogy átnéztem őket, csak a név más ez egy sima noname, de a belseje ugyanaz mint pl a bfs-nek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.