Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) devil-k válasza juhvic14 (#42999) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem továbbítja a True HD-t? Az viszont nagy probléma lenne, kicsit hihetetlen is.

- mozi bolondéria -

(#43002) farkas-j válasza Lmh (#42998) üzenetére


farkas-j
őstag

Átfutottam a linken lévő eszközöket. Vagy nem arra valók amire neked szükséged van, vagy gyengék hardveresen, vagy erősen hiányos a specifikációjuk. Emiatt én egyiket sem ajánlom. Ez egy kis ismeretterjesztő leírás olvasd el.
A vásárlásnál olyat válassz aminek a processzora legalább A9-es szériás, 4 magos, min. 1,6GHz-es. Ezek már elfogadhatóan gyorsak. Célszerű 2GB RAM memóriásat venni, hogy ne legyen memóriahiány miatt akadozás. A Flash memória méretének akkor van komoly jelentősége, ha sok mindent fel akarsz telepíteni rá. A 8GB Flash általánosságban bőven elegendő szokott lenni a külső alkalmazások feltelepítéséhez. Ebből a 8GB-ból általában 4-6GB érhető el, mert a többit lefoglalja az operációs rendszer. Annyit tudni kell, hogy mindegyik eszköz beépített háttértára bővíthető külső uSD kártyával.
Én az elfogadható árkategóriában speciel az RK3188-as de még inkább az RK3288-as processzorral szerelt eszközöket ajánlom.
Ha meggondolnád magad, az aliexpress.com -ról nyugodtan rendelhetsz, mert gyakorlatilag kockázatmentesen teheted. Jobb a vásárlóvédelme mint az Ebay-nak. Amit esetleg kalkulálni kell az a vám és ÁFA, de még így is jóval olcsóbb mint itthon. Ha nagyon nem akarsz kintről rendelni, és a hazai webáruházakban sem találsz, akkor nézz körül az OLX-en vagy a Vaterán, és egy magas értékelésű eladótól vegyél.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#43003) PpenoO válasza devil-k (#42927) üzenetére


PpenoO
őstag

Akkor ezt nagyon benéztem... sorry.

Ehhez mit szóltok? Mi az amit nem tud egy ilyen? Illetve ilyen áron milyen alternatívák vannak?

CSQ8 Android TV Box Allwinner A80 Octa Core

Support play 3D blu-ray and Blu-ray ISO format video and movies directly
Support XBMC Kodi,Youtube,Netflix,Facebook,Twitter,Skype etc

Operation System Android 4.4.2
Language Chinese,English...Multi-Language support
CPU Allwinner A80 Octa-Core ARM Cortex A15/A7 2.0GHz
GPU 64-Core PowerVR G6230
SDRAM DDR3 2GB
Flash 16GB
Network IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
WIFI Module AP6330 / AP6335 Dual Band WiFi 2.4GHz/5.0GHz
The extended storage SD Card, up to 64GB
Power Supply DC12V/2A 5.5mm DC-in
HDMI Output 1*HDMI1.4
USB Port 2*USB2.0 Host,1*USB3.0 Host
Data Output 1*SPDIF
Card Readere 1*SD Card slot
AV Out 1*AV Port
Network 1*RJ45 10M/100M/1000M
Power Supply 1*5.5mm DC 12V/2A Power
HDD(SATA) 1*SATA Port
Audio Container MP3, AAC, WMA, RM, FLAC, Ogg and programmable with 5.1 down-mixing
Audio Out HDMI Data Output
Video Decoder *.mkv,*.wmv,*.mpg, *.mpeg, *.dat, *.avi, *.mov, *.iso, *.mp4, *.rm and *.jpg file
Resolution Maximum resolution is 4Kx2K
Software Extension Support Google Play & APK install
DLNA,Miracast Protocol Support DLNA,Miracast Protocol
Remote Control Remote controller
IM Software Support Skype/QQ/MSN/GTALK (Depends on APK)
Offic Software WORD/EXCEL/PDF(Depends on APK install)
Operationg Temperature -10~40
Storage Temperature -20~50
Humidity environment 5%-90%(No condensation)
Certification CCC,CE,FCC,ROHS

(#43004) devil-k válasza PpenoO (#43003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudom, hogy ezzel az eszközzel kinek lehet/van tapasztalata itt a topiklakók közül. :F

- mozi bolondéria -

(#43005) PpenoO válasza devil-k (#43004) üzenetére


PpenoO
őstag

Az könnyen meglehet :B . Nem is igazából a minőségre gondoltam hanem, hogy a specifikáció alapján meglehet állapítani vagy sem, hogy mit nem tud?

Gondolok itt a TrueHDra, kadencia helyességre, vagy hogy tényleg képes megbirkózni a BD3D és sima BD isoval.

Az ára miatt még pont nem lesz rajta vámköltség, maximum áfa, azaz 52 körül jönne ki, ha megfogják a vámon.

Ennyiért milyen alternatívát tudtok ajánlani?

(#43006) devil-k válasza PpenoO (#43005) üzenetére


devil-k
nagyúr

"hogy a specifikáció alapján meglehet állapítani vagy sem, hogy mit nem tud?"

Írni sok mindent lehet.

- mozi bolondéria -

(#43007) BBéci válasza PpenoO (#43005) üzenetére


BBéci
titán

"Magánszemélyek közötti forgalomban 45 euró értékig vám és áfa mentes a küldemény"
"Kereskedelmi forgalomban 22 euró értékig vám és áfa mentes, viszont fontos, hogy kereskedelmi forgalomnak számít, ha magánszemély külföldi cégtől rendel árut az EU-n kívülről"

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43008) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Asztali lejátszóra lenne szükségem, ami dvd és bluray lemezeket olvas. Semmi extra nem kell, sem 3D, sem net. Ami fontos, hogy rendszeres használat mellett megbízhatóan működjön.

(#43009) Multibit válasza kovimre (#43008) üzenetére


Multibit
veterán

Most akkor blu-ray lejátszóra van szükséged, vagy mediaplayerre. Itt az utóbbiakat tárgyaljuk.

(#43010) kovimre válasza Multibit (#43009) üzenetére


kovimre
tag

Bluray. Köszi, rátaláltam a másik topic-ra

(#43011) Rekro


Rekro
aktív tag

sziasztok!

Egy mede8er MED600X3 lejátszóm van és most tettem fel a januári fw-t. A kérdésem az lenne, hogy megjelent a deep color mode a menűben(vagy eddig is volt csak nekem nem tünt fel) mire érdemes azt tenni ill. konkrétan mit takar ez a beállítás?

köszi

(#43012) juhvic14 válasza Dragon27 (#43000) üzenetére


juhvic14
csendes tag

Szia!

Eddig én is eljutottam.A gyártó nem tünteti fel hogy a True-HD hangot atküldi a készülék.Ezért kérdezem itt ,ugyanis az A-410-nél sem tüntették fel mégis továbbitja.

Szerintetek megéri megvenni a VTEN-t vagy inkabb A-410.Nem akarok külső vinyót belerakni és 4K tv-m sincs.:)Viszont a True-hd érdekel!

Köszi a segitséget!:)

(#43013) Dragon27 válasza juhvic14 (#43012) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem szóltam :B

(#43014) juhvic14 válasza Dragon27 (#43013) üzenetére


juhvic14
csendes tag

Irtam a gyártónak, hogy mi az amit továbbit a VTEN.Itt a válasz: Popcorn Hour VTEN can passthrough: AC3, DD plus, DOLBY TRUEHD, DTS, DTSHDMA, DTSHDR. Csak akkor azt nem értem miért nem tüntetik fel a hivatalos oldalon???!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#43015) Patice válasza juhvic14 (#43014) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem akarnak licenszt fizetni? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43016) XTaki válasza Patice (#43015) üzenetére


XTaki
tag

jo lenne, ha megerkezne valamelyik boltba es mehetnek megvenni :)

XTaki

(#43017) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Most vettem szüleimnek WD TV lejátszót és tesztelgettem éppen.

Ami a gondom, hogy bizonyos fájloknál (a többségnél) nem jeleníti meg a feliratot és nem is mutatja, hogy lenne.
A mellé bekötött med8er600 pedig simán mutatja mindegyik esetben (ahogy eddig is).

A forrás NAS.

Van valami ötletetek?

Köszi előre is!!

(#43018) Dragon27 válasza juhvic14 (#43014) üzenetére


Dragon27
senior tag

Én ezt találtam:
2015.03.12.
VTEN firmware ... Jelenleg pl. Dolby TrueHD és Dolby Digital Plus hangsávokat gyakorlatilag nem tud továbbküldeni.
Ma
kb. 3 héten belül lesz már a hazai boltokban ///

De arról nem írtak hogy az új firmware hogy kezeli Dolby TrueHD ......

[link]

(#43019) FordFair válasza FordFair (#43017) üzenetére


FordFair
tag

Megoldódott: médiaszerverre csatlakozva nem kezeli a feliratokat, hálózati megosztásban már jó...

(#43020) Multibit válasza FordFair (#43019) üzenetére


Multibit
veterán

A drága jó DLNA... úgy kell mint egy falat kenyér! :D Főleg mediaplayerhez.

(#43021) dgyuri0123 válasza Multibit (#43020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Főként BD-hez remek választás lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43022) juhvic14 válasza Dragon27 (#43018) üzenetére


juhvic14
csendes tag

Szerintem egyet berendelek lassan és majd beirom a tapasztalatokat ide. :)

(#43023) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,

A karácsonyra vásárolt LG WebOS TV-mnek annyira jók a média lejátszási képességei, hogy most kénytelen vagyok venni egy külső lejátszót.
max 30k-t akarok rászánni.
Elsődleges kiszemelt WD TV Wireless-N HD leginkább azért mert már évek óta tesz nálam nagyon jó szolgálatot egy WD MyBook Live.
Második kiszemelt Philips HMP7100
És akkor a vannak az Androidos csodák Xtreamer, Oovermax stb. Telefonban abszolút android párti vagyok de valahogy mint média lejátszó eléggé fázok tőle.
+1 Képminőségben van-e különbség ezek között vagy mind hoz egy átlagot és ha igazán jót akar az ember akkor vegyen DuneHD-t?

(#43024) HuaweiU8500 válasza FordFair (#43019) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

szia,
némi pozitiv/negativ véleményt tudnál mondani a WD lejátszóról? Én első körön zenehallgatáshoz szeretném 96khz/24 bit számok lejátszásához optikával erősítőre kötve.
előre is köszi

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#43025) BBéci válasza HuaweiU8500 (#43024) üzenetére


BBéci
titán

Abból nem lesz jó hangminőség. :(
Arra a célra dedikált zenelejátszó PC-t kellene építened, annak is van topikja. Mezga Aladár aláírásában a pontos címe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43026) liszi70 válasza HuaweiU8500 (#43024) üzenetére


liszi70
nagyúr

Megkérdezhetem, milyen hangrendszerbe illesztenéd a WD-t?

(#43027) O_L_I válasza BBéci (#43025) üzenetére


O_L_I
őstag

Ha támogatja a formátumot és újramintavételezés nélkül kiküldi optikán vagy HDMI-n akkor az mitől lesz rosszabb mint ha PC-ről menne?

(#43028) Patice válasza O_L_I (#43027) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az alkalmazott szoftvertől....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43029) HuaweiU8500 válasza liszi70 (#43026) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Tulajdonképpen egy házimozi erősítős (Sony de598), mélynyomós rendszerbe.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#43030) Mezga Aladár válasza Patice (#43028) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+ az spdif kimenet minősége, és az opto csatolók.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43031) HuaweiU8500 válasza Mezga Aladár (#43030) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

hát ebben az esetben az a kérdés, hogy mi a mérőszáma a kimenet minőségének. A DA átalakítást az erősítő végzi majd, ő elvben 96/24 (DTS 96/24, 96 kHz / 24 bites PCM digitális bemenet) adatfolyamot támogat...Tehát olyan média lejátszó beszerzése a cél ami a meglévő rendszer szintjével azonos.

[ Szerkesztve ]

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#43032) Dorian válasza HuaweiU8500 (#43031) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen szintű rendszerrel felesleges 24/192(96) minőséget célozni, még a 16/44,1 minőségből sem tud mindent megmutatni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43033) O_L_I válasza Dorian (#43032) üzenetére


O_L_I
őstag

De akkor adódik a kérdés, hogy miért is nem jó ebbe a rendszerbe a WD TV optikai kimenete?
Ha nehezen is de elfogadom, hogy különbség van SPDIF és SPDIF kimenet között azt tutni nem egy belépő HM erősítőn fogja észrevenni, de gyanítom még azon se ami nekem van.

[ Szerkesztve ]

(#43034) HuaweiU8500 válasza Dorian (#43032) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Magyarul, a rendszerhez egy WD szintű lejátszóhoz csatlakoztatott merevlemezre mentett zeneanyag megfelelő ?

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#43035) Dorian válasza O_L_I (#43033) üzenetére


Dorian
félisten

Ebbe a rendszerbe megfelelő lesz, csak nem a 24/192 tudása miatt.
( Az eredeti kérdés így hangzott: "zenehallgatáshoz szeretném 96khz/24 bit számok lejátszásához" )

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43036) dgyuri0123 válasza O_L_I (#43033) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A WD hangja semmilyen rendszeren nem túl acélos szerintem.

Egy olcsón pedig, még annál is gyengébben fog "muzsikálni".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43037) O_L_I válasza dgyuri0123 (#43036) üzenetére


O_L_I
őstag

Nah kipróbálom. Úgy is akartam venni egy ilyen WD-t filmezésre de akkor csinálok egy zenés tesztet.
Közvetlenül erősítőbe USB-ről vs. ugyan az a zene WD-ről optikán.

[ Szerkesztve ]

(#43038) dgyuri0123 válasza O_L_I (#43037) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Persze próbáld ki. Nekem az optikai kimenete nagyon gyengének bizonyult.

Mikor váltottam Med600-ra akkor döbbentem meg, hogy mennyivel jobban szól, mint a WD.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43039) HuaweiU8500 válasza dgyuri0123 (#43038) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

A MED600 is a megcélzottak között van, ehhez csak külső HDD kapcsolható, ugye? Wifis?

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#43040) dgyuri0123 válasza HuaweiU8500 (#43039) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ugyan az az elv, mint a WD-nél. Wifi is van kisebb felár ellenében. Az enyém nem wifis, mert hálózaton sokszor nézek 1080p-t, vagy jobbat, ahhoz pedig a wifi nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43041) BBéci válasza O_L_I (#43037) üzenetére


BBéci
titán

Az "erősítőbe USB-ről" szintén nem ad jó hangminőséget. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43042) O_L_I válasza BBéci (#43041) üzenetére


O_L_I
őstag

És az miért?

(#43043) BBéci válasza O_L_I (#43042) üzenetére


BBéci
titán

Nem hangminőségre van kihegyezve, nem dedikált lejátszó, csupán egy plusz, mellékes szolgáltatás. Tapasztalatból mondom. Az Arcam AVR750 volt eddig az egyetlen, aminek az USB-s lejátszása elérte azt a hangminőséget, amivel elégedett voltam. De az sem ért fel egy komolyabb CD-játszó hangminőségével.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43044) envagyok


envagyok
veterán

Nekem 2 onkyo erősítőm van, az egyik tud hálózatról is játszani, (tx-nr3008). Az simán hozza egy dedikált raspberry pi b+ teljesítményét volumio-val.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#43045) Dorian válasza envagyok (#43044) üzenetére


Dorian
félisten

Nem érted...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43046) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Meg tudná valaki mondani, hogy raspberry-ről bővebben hol tudok érdeklődni?

Konkrétan : Foobar, FLAC, távirányíthatóság, USB-Dac-al való együttműködési hajlam stb. kérdéskörben.
A video "része" nem számít. Köszi minden segítséget.

Nem találtam ugyanis olyan oldalt, ahol részletesen taglalnák ezeket.

"csak a zene van"

(#43047) Warter válasza dgyuri0123 (#43046) üzenetére


Warter
őstag

Mondjuk a saját topicjában?

(#43048) dgyuri0123 válasza Warter (#43047) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz.

Basszus, miért nem találtam meg?

"csak a zene van"

(#43049) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Tegnapi napon routert cseréltem, új router is TP-LINK. Van kettő médialejátszóm, egy Asus és egy Popcorn. Adott egy NAS is, erről szoktam lejátszani a filmeket. Mi az oka annak, hogy az Asus lejátszik mindent, mintha semmi nem változott volna. Popcorn is látja a mappákat, némelyiket üresnek látja :U és azokat a mappákat amiket nem üresnek lát, nem hajlandó lejátszani a benne lévő filmeket. Mit csináljak? Amennyiben rossz beállítás lenne a routerben vagy a NAS-on akkor az Asus nem játszana le semmit. Töröljem a mappákat a Popcorn-on és adjam hozzá újra? Elnézést ha nem idevaló a probléma, nem tudom melyik topikban tegyem fel a kérdésemet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#43050) devil-k válasza allein (#43049) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Ugye NFS protokollt használsz a Popinál és a Synology NAS-odon? Azzal mennie kell mindennek flottul. [link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.