Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Toobee válasza norral (#9999) üzenetére


Toobee
veterán

Kíváncsi lennék, akik most az LCD pártján állnak, azoknak milyen erősítőjük van? Nekem egy 400W-os végfok, meg egy 40W-os processzor, ami a 60W-ot fogyasztó Dune-ről kapja a jelet. Mellé még egy 250 W-os sub. Gondolom egyik se használja ki ezt a fogyasztást, mivel a sub is, meg a végfok és kb fél hangerőn pörög. Gyanítom, hogy pár LCD-s fórumtársnak, azért ennél nagyobb táppal rendelkező rendszere van. Aztán meglehet, hogy összességében ugyanott vagyunk fogyasztásban.

https://barbieripnk.hu/

(#10002) Peak


Peak
addikt

pl. ez jó? http://www.technet.hu/tv/20120110/lg_50pv350_teszt_gigantikus_full_hd_es_olcso/

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10003) #75912448 válasza Peak (#10002) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem :-) Amíg LCD-ből nálam kizárólag LG jöhet szóba, addig plazmából soha. Bár ár/értékben valóban lehet jó a linkelt típus, azért inkább költenék többet valamelyik Panára.

(#10004) Toobee válasza Peak (#10002) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem, ha megkérdeznéd a plazmás topicban, akkor talán senki, vagy egy egy tulaj ajánlaná maximum. LG-nek a plazma olyan, mint Panánál az LCD. Mostohagyermek...

https://barbieripnk.hu/

(#10005) Ed Parker válasza norral (#9999) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pont ezt mondtam, egyszer elviszed a csajt moziba a többszörösét fizeted.
Ezek nem akkora összegek.
Most mondhatnám a mikro, mosógép, és társai ezek mind többszörösét zabálják a villanynak, mégis mindenki tesz rá.

(#10006) norral válasza Ed Parker (#10005) üzenetére


norral
aktív tag

Ezt akartam szemléltetni, csak néhány konkrétabb adattal. De lassan hagyjuk abba az offolást. :) A végkövetkeztetés: tessék plazmát venni, mert az jó, és inkább zuhanyozzon az ember sötétben, ha spórolni akar a villanyszámlán. :P

[ Szerkesztve ]

(#10007) Peak válasza #75912448 (#10003) üzenetére


Peak
addikt

LG 47LD750em van most. Kiváló készülék, de egyszerűen a technikai megvalósítás miatt a széleken 1-2 cm-es sávban kisebb a fényerő. Ugyan ez nem tűnik fel senkinek sem, amig én fel nem hivom rá a figyelmét, de amúgy plazmából én is csak panát vennék, ha már egyszer ők szinte iparági sztenderdé váltak a készülékeikkel. az az 50g30as plazma rohadt jónak tűnik paraméterek alapján a médialejátszóhoz/htpchez...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10008) Ed Parker válasza Peak (#10007) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mert az is, ha nem kell 3D akkor az jó cucc.

(#10009) Mappa


Mappa
addikt

Üdv.

WD TV Live (új) van valakinek tapasztalata az új WD-ről ... előző WD TV lejátszóm van és elgondolkodtam, hogy lecserélném egy ilyen újra.

nem kötelező megadni

(#10010) rfjanika


rfjanika
tag

egy kis segítség kellene
van egy LG 3d tvm
egy egreat r150 3d lejátszóm
1.4 hdmi kábel
és a torrelt oldalról letöltött film ami full sbs az mégse indul el.
Unsupported video egy ilyen hibaüzenetet kapok.

Mi lehet a gond, 3 filmnél is próbáltam

half sbs-el soha nem volt gondom, és más filmekkel se

(#10011) tarkatehen válasza rfjanika (#10010) üzenetére


tarkatehen
tag

Full SBS-t nem próbáltam csak BD 3D iso-t, minőség szempontjából csak annak "látom" értelmét. Ha gondolod kapok majd le valahonnan egy full sbs-t és megnézem, hogy nekem játsza-e az R6S.

[ Szerkesztve ]

(#10012) kisgyerek85 válasza rfjanika (#10010) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Pont azt nem jatsza le. Half SBS es 3D Blu ray-t viszi.

tarkatehen: Probalkoztam en is vagy 3db Full sbs filmmel, de mindegyiknel azt a hibauzenetet kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#10013) rfjanika válasza kisgyerek85 (#10012) üzenetére


rfjanika
tag

de a tv nem tud lejátszani full 3d-t?

(#10014) tarkatehen válasza rfjanika (#10013) üzenetére


tarkatehen
tag

Full SBS mkv-t nem. A tv-n anno próbáltam, nem tudta. A blu-ray lejátszó sem.

(#10015) Champipi válasza erdoke (#9993) üzenetére


Champipi
senior tag

Erdőke írta: "csak gratulálni tudok magamnak, hogy nem vettem ratyi LCD TV-t".

Én meg ahányszor bemegyek egy bótba és látom villódzani a béna plazmákat, térdreborulok, és sírva nevetek, hogy milyen jó döntés volt LCD-t venni.

Múltkor például épp internteztem az LCD TV-men, és kiemntem fürödni. És ezt nyugodt szívvel tettem, mert tudtam, hogy nem plazmám van, és így nem fog beégni a hófehér weboldal.

Néha letérdelek az LCD-m elé, és mély, belülről fakadó tisztelettel 5 perc némma csönddel ajándékozom meg, amiért ilyen jó társam az életben. Ezután kivonulok az udvarra, fogok egy plazmát. Berakom a GETO BOYS-tól a STILL számot.

És úgy tesztek a plazmával, mint az Office Space filmben a Fax géppel, hisz ezt érdemli a plazma:

http://www.youtube.com/watch?v=dN3v0drnTdQ&feature=related

Yess, Baby! Die Plazma! :DD

(#10016) rfjanika válasza tarkatehen (#10014) üzenetére


rfjanika
tag

akkor jó sok értelme volt vennem egy 1.4 es hdmi kábelt

(#10017) Toobee válasza Champipi (#10015) üzenetére


Toobee
veterán

Örülünk, hogy örülsz! Én meg múltkor megnéztem egy filmet a plazmámon, és nem mentem ki fürödni, mert kibírtam nélküle 1,5 órát. Utána meg interneteztem a laptopomon, és nem vertem szét egy LCD tv-t sem, mert kicsit drága hobbi lenne. Egyébként ilyen stílussal meg is érdemled az LCD-t :C

https://barbieripnk.hu/

(#10018) Ed Parker válasza Champipi (#10015) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te, azt mond má' meg: fekete szín van rajta, a káván kívül? :U
Mer' olyat ritkán látni LCD-n.

[ Szerkesztve ]

(#10019) norral válasza Champipi (#10015) üzenetére


norral
aktív tag

[Ironic]
Gondolom otthon is világít a több ezer kilowatt minden irányból. Mindegy a lényeg, hogy közben a TV keveset fogyasszon. A zuhanyzóba egyébként én is csak LCD-t vennék, ott együtt felhősödhet a párával. :D

@Ed:
Ha véletlen fekete már van rajta, akkor kontraszt is akad -e mellé? :)
[/Ironic]

[Popcorn]
readonly
[/Popcorn]

warter:
Én csak hülyéskedek, nyilván Champipi is ugyanezt teszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#10020) tarkatehen válasza rfjanika (#10016) üzenetére


tarkatehen
tag

Half SBS -hez nem is kell 1.4-es HDMI, viszont ha BD 3D iso-t nézel ahhoz már kell, és én azt javaslom csak 3D filmezéshez. Azt az R150 hibátlanul játsza, érdemes megnézni.

(#10021) Warter válasza norral (#10019) üzenetére


Warter
őstag

Kezd kicsit dedóba fulladni a sztori. Nem, nem csak neked szól, hanem mindenkinek. :) Térjünk vissza a média lejátszók világához.

(#10022) tarkatehen válasza Ed Parker (#10018) üzenetére


tarkatehen
tag

LED-en azért látni :)

(#10023) TCr válasza Champipi (#10015) üzenetére


TCr
veterán

"Múltkor például épp internteztem az LCD TV-men, és kiemntem fürödni."

Remélem még az összes világítást is felkapcsoltad emellé, "ha lúd, legyen kövér" alapon...

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#10024) Ed Parker válasza Warter (#10021) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazad van, élvezd a tv-det én is azt teszem;)
Peace

Ma jön az a300 már alig várom

(#10025) Peak válasza Ed Parker (#10024) üzenetére


Peak
addikt

na viszont erre kiváncsi leszek mit mondasz rá.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10026) norral válasza Ed Parker (#10024) üzenetére


norral
aktív tag

Írsz róla majd kicsit részletesebben?

(#10027) kisgyerek85 válasza tarkatehen (#10020) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Te 3 BD iso-t mirol nezed? Nas, halozatrol? Usb vagy esata-n? Majd kesobb hosszabban leirom,h miert kerdeztem.

(#10028) tarkatehen válasza kisgyerek85 (#10027) üzenetére


tarkatehen
tag

USB-n és eSATA-n. Hálózatról szerintem már akadozna, de ha gondolod kipróbálom. NAS-ról nem tudom megnézni, nincs NAS-om.

(#10029) Ed Parker válasza Peak (#10025) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Warter-nak már van régóta, kérdezd meg őt.

Olyat akartam már először is, de a 210 akciós volt és inkább azt vettem.

Norral: irhatok, de azt majd csak legalább egy hét használata után.

[ Szerkesztve ]

(#10030) norral válasza Ed Parker (#10029) üzenetére


norral
aktív tag

Le fogom cserélni a dune 101-et, mert sztereó rendszert építek, és valami értelmes módon akarom kihozni a hangot. A 301, valamint az a300 között vacillálok. Örülnék majd később egy élménybeszámolónak. Remélem (max.) nyár közepéig összeáll a hang rendszerem is, addigra lesz érdekes csak, úgyhogy megtisztelnél vele néhány hét múlva. :R

[ Szerkesztve ]

(#10031) Warter válasza Ed Parker (#10029) üzenetére


Warter
őstag

Én már írtam egy rövid összefoglalót ami itt található a topicba, némi kereséssel bárki megtalálja. Ha azon felül van valakinek kérdése, akkor szívesen fogadom és amennyire tudok válaszolok rá.

[ Szerkesztve ]

(#10032) rfjanika válasza tarkatehen (#10020) üzenetére


rfjanika
tag

na töltök is egy pár bd iso-s 3d filmet.
olyan nagy különbség lesz egy half sbs es 3d és e között?hogy ezt ajánlod

(#10033) tarkatehen válasza rfjanika (#10032) üzenetére


tarkatehen
tag

Nagyon nagy különbség van.

(#10034) kisgyerek85 válasza tarkatehen (#10028) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Na most próbálgattam usb-ről és egész jó. Hálózaton akad, ott nézhetetlen. Viszont ha ugyanazt a 3bd iso-t elindítom a tv-n (mert én projektorozok) akkor ott simán megy.
Projektoron hiába kacsolok át 2D-re ugyanúgy szaggat. Kiérti ezt?
Tegnap beáldoztam a rendszervinyómat, mert nincs kéznél másik esata vinyó és onnan játszva jól ment minden (de nem vágta haza a tartalmát és a windows is elindult :) ) . Usb-ről, Avatar egy bizonyos jelenetnél egy picit beakad, de nem vészes.
Nem nagyon nézek 3d filmeket, mert sorozatos vagyok, de már pár hete is írtam erről a hibáról a topciba. Azóta nem is foglalkoztam vele, de most elkezdett idegesíteni, hogy ha 3D iso-t akarok nézni akkor nézhessek már :)

Ja és még egy dolog amit nem értek. Van egy 15m-es 1.4-es hdmi kábel. + egy hdmi switcher ami szerintem csak 1.3-as, de lényegtelen is, mert ami abból megy a lejátszóba az is csak 1.3-as hdmi kábel. És nekem így is megy a 3D Blu ray, nem kell ezért direktbe kötnöm a lejátszóval. Viszont a projektorom csak egy hd ready-s 1.4-es aljzattal ellátott. Acer H5360BD

(#10035) tarkatehen válasza kisgyerek85 (#10034) üzenetére


tarkatehen
tag

Elvileg mehet az 1.3A-as hdmi-n is, csak ha hd hagnok vannak akkor van gáz, mivel a kábel sávszélessége már nem tudja azt átvinni. 720p-ben nincs gond egyáltalán, pl xbox-ról 1.3-as hdmi-n simán megy a játék 3d-ben (nem sbs). Az a 15m is lehet gond szerintem.

(#10036) Mappa válasza Mappa (#10009) üzenetére


Mappa
addikt

semmi? :)

mindenki 60-100k média lejátszókkal rendelkezik? :N

TCr - ok, user error ... csak simán WD Live kerestem ... a streaming volt a kulcsszó :R

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#10037) TCr válasza Mappa (#10036) üzenetére


TCr
veterán

Keress rá kérlek, úgy emlékszem nemrég véleményezte egy friss tulaj.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#10038) Tomix24 válasza Mappa (#10036) üzenetére


Tomix24
addikt

WD Live Streaming - Kupac-kaka. Akkor inkább a régi WDTV live..

(#10039) Tomix24 válasza rfjanika (#10032) üzenetére


Tomix24
addikt

PL. LG Passzív 3D LW4500 - Végső állomás 5 3 méter távból semmi extra különbség nem volt a ~12GB-os mkv és a 35GB-os FUllSBS3D között...

(#10040) FrezeR válasza Patice (#9982) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi.

Azt nem tudod (vagy tudjátok esetleg) hogy a popbox V8 esetében is szükség van e plusz wifi antennára, hogy kívülről is elérhessem laptoppal?

(#10041) TCr válasza FrezeR (#10040) üzenetére


TCr
veterán

Igen.
PopBox Wireless USB Adapter (WN-160).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#10042) tarkatehen válasza Tomix24 (#10039) üzenetére


tarkatehen
tag

Nekem a Samsung D8000-en már kijön a különbség, de a D6500-on is.

(#10043) FrezeR válasza TCr (#10041) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ok, köszi

(#10044) Imdre válasza TCr (#10041) üzenetére


Imdre
aktív tag

Wn-150 az és épp van egy jó itt az aprón :) :D

(#10045) rfjanika válasza Tomix24 (#10039) üzenetére


rfjanika
tag

és te hogy játszottad le a full sbs-t?

(#10046) TCr válasza Imdre (#10044) üzenetére


TCr
veterán

A Popbox oldalon azt írják, hogy a 160 való a Popbox V8-hoz.
Benéztem valamit? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#10047) Tomix24 válasza rfjanika (#10045) üzenetére


Tomix24
addikt

HTPC-LlanoA6-3500-A75M-ITX

[ Szerkesztve ]

(#10048) Imdre válasza TCr (#10046) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nekem ment a 150-el :)

ezt vettem anno

[ Szerkesztve ]

(#10049) erdoke válasza Peak (#9994) üzenetére


erdoke
titán

A mostani a második, bár a szűkebb családban vettek még ketten időközben az én ajánlásomra (jó minőségű képcsövesek helyett). Rengeteget megy nálunk a tévé, mert van három gyerek + otthon levő feleség. Üzemórát nem tudok, de nem is érdekel. Ami biztos, a duplájába kerülő, min. 50" LCD-knek is lényegesen retkebb képe volt, amikor elkezdtem szűk egy éve nézelődni. A büdös életben nem tudnám annyit nézni, hogy behozza az árkülönbséget az árakon, mindeközben átkoznám a napot, amikor feladtam a feketét, a kontrasztot és a sötét jelenetek részletességét.
Akinek volt egyszer egy csúcs CRT-je, az nem tud megbarátkozni a szűrt fényű LCD-vel, csak ha nagyon muszáj, pl. monitor esetében.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10050) Champipi válasza erdoke (#10049) üzenetére


Champipi
senior tag

Erdőke mondja e: "Akinek volt egyszer egy csúcs CRT-je, az nem tud megbarátkozni a szűrt fényű LCD-vel, csak ha nagyon muszáj, pl. monitor esetében."

-> Akinek pedig volt egyszer 60 Hz-en villogó CRT-je, nem nagyon tud megbarátkozni a 600 Hz-esnek csúsztatott (gyengébbek kedvéért: "hazudott") plazma brutális, szemromboló villódzásával! :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.