Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) robi-k válasza kovadika (#26998) üzenetére


robi-k
őstag

Van a 150-re is. De kell egy-kis "sámánkodás" és egy TTL szintű RS232 adapter, főleg, ha a 150-sen a legutolsó gyári FW van.

(#27002) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Most egy WD TV Live HD-m van. Egy Dune 102w-re érdemes lenne lecserélni? Minőségben ez mekkora ugrást jelentene?

Üdv,
Ispy

Merevlemezre, wifire, 3D-re nincsen egyébként szükségem.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27003) BBéci válasza #75912448 (#26989) üzenetére


BBéci
titán

Számomra az A-400 távirányítója is rémdráma.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27004) #75912448 válasza BBéci (#27003) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azt legalább lehet tabletről irányítani. Bár minek ;]

(#27005) Vladi válasza patakidr (#26993) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én azt fogok venni. :D

Többiek: kinek van base 3d-je?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27006) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok!
Valaki meg tudná adni a Dune 102 és Med8er600 pontos méreteit?
köszi!

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#27007) nfsu17 válasza ITI-san (#27006) üzenetére


nfsu17
veterán

erre gondolsz?
(valami gáz van az oldallal, nem tudom linkben betenni)
http://dunehd.hu/?oldal=hdtv102

(#27008) Bandikut válasza ITI-san (#27006) üzenetére


Bandikut
tag

A Mede8er 140x110x40 mm (saját mérés)

(#27009) ITI-san válasza Bandikut (#27008) üzenetére


ITI-san
tag

nfsu17 : Köszi! Erre!
Bandikut: köszi pont ez kellett. Saját mérés!!!
Tényleg ilyen kicsi? :)
:R

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#27010) Bandikut válasza ITI-san (#27009) üzenetére


Bandikut
tag

Tényleg :)

(#27011) TVMaci válasza Bandikut (#27010) üzenetére


TVMaci
tag

(#27012) anonym1s válasza ITI-san (#27009) üzenetére


anonym1s
őstag

A wd tv live streaming ennel is kisebb :)
125 x 100 x 30 mm

[ Szerkesztve ]

(#27013) Bandikut válasza anonym1s (#27012) üzenetére


Bandikut
tag

Nem biztos, hogy a kisebb a jobb :) :)

(#27014) TVMaci válasza Bandikut (#27013) üzenetére


TVMaci
tag

Melegedés szempontjából semmiképp.

(#27015) akisbandi válasza TVMaci (#27014) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Max kézmeleg a 102, még működés közben is, igaz készenlétben sem sokkal hűvösebb.
Ja és lelóg róla az iPhone :)

(#27016) TVMaci válasza akisbandi (#27015) üzenetére


TVMaci
tag

Nekem is olyan volt, de a HD hang mizériát meguntam, meg az örökös FW ígéreteket. Továbbléptem.

Pedig alapvetően szerettem.

A Mede8er-t nem győzőm frissíteni, kvázi hetente jön új frissítés. :)

[ Szerkesztve ]

(#27017) Dorian válasza TVMaci (#27016) üzenetére


Dorian
félisten

Dune D1-et meg nem kell frissíteni, mert minden működik ahogy kell :P

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27018) Ispy


Ispy
veterán

Erre valaki? :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27019) akisbandi válasza Ispy (#27018) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nekem egy a.c.ryan minim volt elotte, ahhoz kepest hatalmas az ugras minoseget tekintve.

(#27020) akisbandi válasza Dorian (#27017) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Azert a Dune HD RC app-ra raferne egy frissites, hogy az nfs csatolasokat is lassa. Amugy a keszuleknek tenyleg nincs baja a hanghibat javito frissites ota.

(#27021) Dorian válasza akisbandi (#27020) üzenetére


Dorian
félisten

Nem volt semmilyen hanghibája.
Az első mondatból bevallom nem sok szót értek ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27022) Patice válasza Dorian (#27021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune-re van táv-app. Ahhoz kell felrakni az RC programot a Dune-kre. És ezt kellene már frissíteniük a fejlesztőknek, hogy NFS protokollos megosztásokat (mappákat) is lehessen mobil (teló/tábla) cuccról böngészni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27023) Ejelhar válasza Patice (#27022) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ezt én se értem, a kiegészítéssel együtt meg pláne. Ott leragadtam, hogy valami progit fel kell vágni a Dunére. Az mi, és mitet csinál?

(#27024) akisbandi válasza Dorian (#27021) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A HD hangok lejátszása volt problémás valami bug miatt.
Az első mondat arra próbált volna vonatkozni, hogy a gyári iOS app segítségével úgy tudnál zenét hallgatni, vagyis kiválasztani és elindítani, hogy be sem kapcsolod a tv-t. Na most ez a 102 esetében problémás, mert csak a belső háttértárat látja, a hálózatot nem. Van lehetőséged felcsatolni kézzel, ilyenkor már látja a hálót, de zenét indítani még így sem tudsz róla.
Viszont böngésző címsorából simán el lehet indítani a filet, lejátszási listát. Kényelmes lenne, ha működne az RC appal is. Ja és ez a 102w-n már gyárilag fent van.

(#27025) Multibit válasza akisbandi (#27024) üzenetére


Multibit
veterán

A HD hangok lejátszása volt problémás valami bug miatt.
A D1-en??? SM8642!

(#27026) akisbandi válasza Multibit (#27025) üzenetére


akisbandi
aktív tag

TVMacival még 102-ről beszélgettünk, észre sem vettem, hogy Dorian már közben a D1-ről írt, jogos.

(#27027) Ejelhar válasza akisbandi (#27024) üzenetére


Ejelhar
senior tag

a gyári iOS app segítségével úgy tudnál zenét hallgatni, vagyis kiválasztani és elindítani, hogy be sem kapcsolod a tv-t. Na most ez a 102 esetében problémás, mert csak a belső háttértárat látja, a hálózatot nem.

Aha, most kezdem sejteni miről van szó:-)
Akkor az "RC" gondolom remote control-t jelent. Ahhoz viszont nem kell alkalmazást telepíteni a Dune-re, van neki egy mini web szervere, azon fogad utasításokat.
Viszont most leellenőriztem, mivel nincs okostelefonom, ezért egy PC-s remote control applikációval. Nos, ugyanaz a jelenség amit írtatok. Csak a helyi diszkeket ajánlja fel, a hálózatos erőforrásokat nem.

Jóü kérdés, hogy ez mitől lehet, vagy az alkalmazások buták, vagy a Dune API-ja nem kezeli le, csak -a Dune szempontjából- helyi forrásokat képes a remote control-on keresztül benyalni.

(#27028) nfsu17


nfsu17
veterán

303D

Az ugye nem normális, hogy időnként a film/sorozat néha olyat csinál, mintha framedrop lenne? Így "ugrik" egy fél/egész képkockát mondjuk az alak ha sétál jobbról balra, stb. De ugyan ilyen a Home filmnél is, ott meg ugye végig mozog a kamera a helikopterrel és látni, hogy döccen egyet. Nem tudom jobban megfogalmazni. 2 féle hdd-vel is próbáltam.
Tévén motion plus off, auto framerate ON, 24p-t kiírja a tévé.
Nem 41s-onként van ez, van hogy nagyonsokpárpercig semmi. Azt vettem még észre, hogy kb 90%-ban akkor van ilyen, ha mondjuk visszaléptetem 10s-ot, vagy akármennyit és az ezután lévő 1-2 percben egyszer lesz, aztán lehet, hogy 10 percig sem.

(#27029) #75912448 válasza nfsu17 (#27028) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mondtam volna, hogy bekapcsolt interpolálás mellett ez természetes, de ha off-on van, akkor nem.

(#27030) nfsu17 válasza #75912448 (#27029) üzenetére


nfsu17
veterán

Samsung tévém van (D6100) és már mások is panaszkodtak, hogy hiába van kikapcsolva a menüben ez az, teljesen meg mégsem. Akkor az lesz, hogy anyám tévéjét (full alap, semmi 100Hz, de fullhd) kipróbálom majd ezen, aztán akkor ha azzal jó, akkor kénytelen vagyok elfogadni. Esetleg nem tudom át lehet-e verni a tévét úgy, hogy PC-re átnevezem a hdmi-t és akkor majdnem minden fjúcsör ki lesz kapcsolva.
Lehet igazság abban amit írsz, mert amikor megvettem a DVB-C STB-om, akkor kipróbáltam ezt a MP-t és pl az f1 olyan volt, hogy így "megcsúsztak" az autók. Meg a teniszladba a levegőben eléggé nem egyenletesen repült. Kikapcsoltam és sokkal jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#27031) akisbandi válasza Ejelhar (#27027) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Igen, remote control.

Érdekes, így megy:

http://DUNEHD_IP/cgi-bin/do?cmd=start_playlist_playback&media_url=nfs://NAS_IP:/volume1/music/zene.m3u&start_index=1

Még standby-ból is felkelti a Dune-t.

Ha az app-ból indítod, akkor az nfs helyére a DUNE_IP/ahova_a_ nas_fel_van csatolva_mappa jelenik meg. Viszont ha már megy a szám és belenézel az appba, akkor rendesen írja ki az nfs csatolás helyét.

Na mindegy is, majd csak kijavítják. Vagy nem.

(#27032) #75912448 válasza nfsu17 (#27030) üzenetére


#75912448
törölt tag

Általában ha kikapcsolod, akkor a valós képkocka számolás valóban inaktív, ellenben a fekete képkockák beillesztése számos modell esetében - ahogy írod is - kikapcsolhatatlan. Kérés, hogy ez okozhatja-e, ill a 6100 miként viselkedik kikapcsolt TM esetében. A PC-s megoldást kipróbálhatod, elvben 24p érzékelése esetén ismét kérdéses a "viselkedése". Pl az én tévém PC bemenetet használva lelő mindent ahogy kell, ha viszont 24p-t érzékel, akkor átáll a Blu-ray bemenet beállításaira (színprofil és egyebek), és ott is marad mindaddig, amíg a 24p jelet kapja.

(#27033) nfsu17 válasza #75912448 (#27032) üzenetére


nfsu17
veterán

Kipróbáltam a PC átnevezést. Még a menüben (50Hz) belementem a tévé beállításaiba és minden ugyan ott és ugyan úgy van, mint PC nélkül. Minden beállítás ugyan úgy bekapcsolható. Szvsz semmi sem változott, film alatt sem. Ez eddig zsákutca. De a "vicc" az egészben, hogy a tévé belső playerével, egy gyenge MP-al semmi framedrop nincs. Viszont azt már észrevettem, hogy a Dune elég jól felkonvertálja az anyagokat 1080p-re. Vannak digitális tévéből felvett sd műsoraim és nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó minőségűek. A STB egy picit lerontja ezt a minőséget. Meg a 720p-s sorozatok. A tévén ez úgy néz ki, hogy az élek mentén recés picit (nem mindig) a vonal. Na ilyen itt nincs.

(#27034) #75912448 válasza nfsu17 (#27033) üzenetére


#75912448
törölt tag

PC módban mikor filmet nézel Dune-ről, van egyáltalán 24p vagy vagy 60Hz-en marad? A belső playered is 60Hz-en játssza a 24p-s anyagokat, az eleve nem képes 24Hz-re.

(#27035) #75912448 válasza #75912448 (#27034) üzenetére


#75912448
törölt tag

Természetes a háttérfény villogtatásra gondoltam mikor arról beszéltem, hogy kikapcsolhatatlan, de ez nem hinném, hogy artifaktot eredményezne. Sőt, bizonyos esetben -pl 24p esetén- még előnyös is lehet a "valós" 100Hz-cel szemben.

(#27036) nfsu17 válasza #75912448 (#27034) üzenetére


nfsu17
veterán

Van 24p PC módban is. Legalábbis ezt írta ki, meg az info gomb szerint is.

A belső playered is 60Hz-en játssza a 24p-s anyagokat, az eleve nem képes 24Hz-re.
Tudom, de pont ezt mondom, hogy bekapcsolt MP-al (nem az agyonszappanozott beállítással, csak éppen egy picivel) nincs framedrop (vagy mi), kikapcsolt MP, meg 24p-ben meg lenne? Meg a STB-al sincs (tévéadás) gond szintén kikapcsolt MP-al. Mindegy, ez van, most megnéztem egy 40 perces sorozatot, ha talán most 1x feltűnt. Csak akkor feltűnő, ha egyenletes sebességgel mozog sokáig a kamera. Tipikusan természetfilmeknél. Itt a leggyakrabban észrevehető. De ilyet mostanában már nem nézek, más filmnél meg szerencsére csak nagyon ritkán veszem észre. Én nem mondom, hogy a Dune hibája, biztos nem az, de az egyenletemben ez az egyetlen változó az elmúlt hónapok alatt, talán jogos, hogy erre gondoltam először.

#27035
Minden xart észreveszek a képen, ami nem oda való, ez is az egyik legnagyobb bajom, de ez a villogtatós 100Hz nekem még sosem tűnt fel, hogy érne valamit. Nekem led mozgásjavítás néven fut a tévémben.

[ Szerkesztve ]

(#27037) lela


lela
aktív tag

Üdv!

Szeretnék vásárolni egy médialejátszót.Olvasgattam a fórumot és a Dune 303d lenne a kiszemelt.Illetve szemezek még egy Asrock ION 3d 152d vel igaz ez árban majd a duplája de van benne egy dvd író és csak egy komplett pc ről van szó ami adott esetben flexibilisebb..A kérdésem az lenne hogy melyikkel járnék jobban képminőség a jövőbeli formátumok, sebesség, stb. tekintetében, illetve elviszi-e azokat a formátumokat szaggatás nélkül ez a rendszer?.(Intel atom d525 és ion2)
Végül is tennék rá egy win7-et vagy 8-at xbmc vel.És mivel ehhez a pc hez adnak távvezérlőt elvileg ugyan úgy tudnám használni mint egy médialejátszót.+ torentezni is tudnék u torentel a háttérben, nem mellesleg teljes értékű böngésző is mehetne rajta.

Köszönöm a válaszokat!

(#27038) #75912448 válasza nfsu17 (#27036) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha valamiért dicsérni lehet a Sigmat, az a 24p kezelése. Egyébként én is minden szart észreveszek, amit nem kéne :D de még sosem láttam akadozó, frame dobáló Dune médialejátszót. Szóval elképzelhető, hogy a 6100 és annak 24p módjával nem szeretik egymást. Ezt akkor tudnám elképzelni, ha az előző lejátszóddal nem láttál akadozást. Bár ez elég szomorú lenne, de nem példa nélküli. A Samu C650-et sokan szerették, pedig gyárilag elcseszett volt a 24Hz kezelése. Ugyan a funkciót tudta, de a valóságban külső lejátszóval akadozott.

(#27037) lela

Ha HTPC és MP között kéne választanom, nincs olyan körülmény ami miatt a médialejátszó nyerne, kivéve ha a HTPC AMD 6xxx, vagy Intel HD4000 alatti hardverrel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#27039) nfsu17 válasza #75912448 (#27038) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem volt még más média playerem, és a dune után sem hiszem hogy lesz.
Nemsokára egy szobába kerül a tévé, meg a pc, majd összekötöm, aztán meghajtom a pc-vel és kiderül hol a hiba.

(#27040) robi-k válasza lela (#27037) üzenetére


robi-k
őstag

Asrock ION 3d 152d: Intel Atom + Nvidia grafika. Mérföldekre elkerülném. Ha már HTPC, akkor csakis az újabb AMD A8 vagy A10 procikon épülő HTPC jöhet szóba, természetesen teljesen passzív hűtéssel, pl ilyen:

Amúgy pedig a 303D jó kis készülék :K

(#27041) cekkk válasza robi-k (#27040) üzenetére


cekkk
veterán

Az A6 is tökéletesen kezeli a 3D 3D ismerős által letesztelve, hiába nincs elméletileg benne az MVC támogatás. Egyébként ha nem kell a 3D teljesen elég a A4 is , én azt használom, és semmi hátrányát nem vettem még észre

Egyébként az a ház 200 font :Y

Ha lehetne kapni én ezt venném most :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27042) robi-k válasza cekkk (#27041) üzenetére


robi-k
őstag

Kell a francnak a 3D :DD
Engem viszont érdekelne a többcsatornás SACD.ISO kezelés Foobar2000 lejátszón keresztül, na ehhez viszont már erős hardver kell, legalább A8.

Más: lassan megtanulják kezelni (semlegesíteni) a Cinavia védelmet, pl. az AnyDVD HD 7.1.6.0. már megbírkózik vele:
New: Option to disable Cinavia detection when using AnyDVD with ArcSoft TMT 5.3, TMT 6.0 or PowerDVD 12
New: Rip to image will create sparse files to reduce the size of required disc space and faster image creation
New (Blu-ray): Support for new discs
New (DVD): Support for new discs
Fix (DVD): Removing annoyances could make some discs unplayable
Some minor fixes and improvements

[ Szerkesztve ]

(#27043) cekkk válasza robi-k (#27042) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor viszont ha ennyire megdolgoztatja a procit nem vagyok benn biztos, hogy az a passzív hűtés elég lenne a gépnek :DDD :U :K

(#27044) StLui válasza hunaqua (#26904) üzenetére


StLui
veterán

R6S-ből úgy látom van többféle R6S, R6S Plusz Pro, Meg az általad linkelt oldalon van a talán régebbi R6S is, de drágább? Melyik a legnormálisabb ezek közül? Második tévéhez lenne használva. Gondolom mkv-k lejátszáshoz jó lesz, 24p nem izgat. (nem látom úgyse)

Mástól is kérdezném aki képben van vele. Köszönöm! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27045) gulyasa válasza StLui (#27044) üzenetére


gulyasa
őstag

Lejátszási képességekben mindegyik R6S ugyanazt tudja (feltételezve, hogy ugyanaz a fw van rajtuk).
Az eltéréseket a ház kialakítása, különféle csatlakozók, és a wifi antenna jelentik.
Valójában a nagyobb "tesók" (R160S, R200S, R300) sem tudnak többet, a fw is nagyjából ugyanaz, de azoknál a különféle csatlakozókon kívül még a beépíthető HDD lehetőség az eltérés.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27046) StLui válasza gulyasa (#27045) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, akkor nekem tökéletes lesz a hálózatos lejátszáshoz, a New-nak titulált legújabb példány .

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27047) hunaqua válasza StLui (#27044) üzenetére


hunaqua
addikt

Az R6S változat wifi nélküli,az R6S PRO,vagy,PRO PLUS,vagy R6S WIFI azok a wifi-s változatok,gyakorlatilag egyformák.Olyan különbségek lehetnek még ezeknél,hogy az antenna az egyiknél a jobb a másiknál a bal oldalon van.Amit betettem az az új design,képről olyan a ház mint az R200S kicsiben.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27048) StLui válasza hunaqua (#27047) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, maradok akkor végképp ennél a legolcsóbb new-nál, még wifi-s is, jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27049) hunaqua válasza StLui (#27048) üzenetére


hunaqua
addikt

CN postával szállít,az kb. 4 hét mire megkapod.Egyébként ennyiért szerintem nagyon jó vétel. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27050) Patice válasza Ejelhar (#27023) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ettet kell felrakni.

Ezt tudja:

Applications for Mobile Devices

"Remote Control" application

This application allows to use the content browser feature in "Dune HD RC" application for iOS devices (browse and remotely launch playback of media content stored on Dune HD device).

To install this application onto Dune HD device: download the .ZIP file, put it onto USB flash drive, attach the USB flash drive to Dune HD unit, and "launch" the .ZIP file from the file browser.

NOTE: This is a pilot version of the application, and it may not work correctly in all cases.

Forrás

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.