Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) bandi007


bandi007
csendes tag

Arra lennék kíváncsi hogy ezek a lejátszók amikre rá van írva hogy tudják a H.264-et, márpedig szinte mind tudja, az a nyers, kamerából leszedett fullHD AVCHD fájlokat is játsza gond nélkül?

(#552) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A jelenlegi asztali lejátszót szeretném kiváltani egy olyannal, ami a HD-anyagokat is lejátssza és a hagyományos DVD-ket is kezeli.
Eddig csak olyan playereket nézegettem, amik kezelik a külső DVD-meghajtókat, de most belebotlettem ebbe, van-e valakinek személyes tapasztalata vele?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#553) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali olvasgattan a fórumot és még mindig bizonytalan vagyok.Kellene egy nem túl drága medialejátszó olyan 25 - 30 ezerig.Hd filmek nézése , abból jó lenne ha minden fajtát vinne. Külső vinyórol működtetném tehát lan,wi-fi nem szükséges. A játékos tudja a dts hangot coax on is kiadni az erősitőre, mert bár van optikai csatlakozás az erősitőn de valamiért nem akar működni.
Kb ezeket néztem:

-Asus O!play HDP-R1
-A.C.Ryan Playon HD mini
-Eminent EM 7075-DTS
-Asus O!play HDP-R3
-Apacer AL 6070

(#554) canniball válasza nagyfejü (#553) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint írtam a Minin csak optikai digit. hangcsati van.

Klatty!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#555) iHand


iHand
tag

Nekem is két média lejátszó szerepel a listámon az Eminent EM 7075-DTS és a WDTV Live...
NASról játszanék le filmeket, jelenleg még analóg tv-n, aztán majd tavasztól valami lapos HD-n...
Melyiket a kettő közül? Vagy akár mondhatnám azt is hogy erősítsetek meg hogy a WDTV live jó választás.

MacBook Pro M1 Pro, EosR, Xbox Series S,

(#556) RZozo válasza nagyfejü (#553) üzenetére


RZozo
aktív tag

Ajánlom az Egreat R1-et, van rajta koax és optikai hangkimenet is, sőt csatlakozók számában veri az általad felsoroltakat, vinyót nem tudsz belerakni, de rá tudsz kötni simán egy sata hdd-t
külseje igényes fémház, a belseje ugyanaz, mint az Asus vagy az A.C. Ryan, ára pedig 26k, ja és persze van hozzá hackelt A.C.Ryan firmware is, ha az jönne be, de még vannak rá jobbak is...

(#557) nagyfejü válasza RZozo (#556) üzenetére


nagyfejü
őstag

KÖSZI a választ. Még egy kérdés. most láttam hogy az Egreat nak van S1A tipusa. Ez miben más mint az R1? Melyik a jobb vétel? üdv

(#558) lacos001


lacos001
senior tag

hio

Régebben irtam ide,de elnapolódott a tervem........mind1.
Fogalmam sincsen,hogy melyik megoldás a célravezetőbb.....Külső vinyós vagy beletevős vinyós játékost vásároljak...
asus,ac ryan gépezetek közül választanék ( legnépszerűbbek,ismertek,nem túl drágák)
Ebben kérnék kis okositást,segitséget mit is érdemesebb venni.Hiába olvasok teszteket,nincsen tapasztalatom velük kapcsolatban.....igy nem tudok itélni.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#559) xedos


xedos
addikt

Segítség kellene :-)

Jelenleg egy WD Live TV-m van, előtte Icybox 309-es volt. + DVD lejátszó
Amit szeretnék: beépített Bluray lejátszó, belső winyó -minnél több formátumot játszon le.
+ jó lenne ha lenne benne DVB-T tuner és tudjon róla felvenni!

Amiket idáig találtam:

LG 500 [link] ahogy olvasom, nagyon lassú!

Samsung C-8200: [link] Ez a Pixmánián 85000Ft!!!!!

HDI Dune HD Max [link] Ez a legdrágább+ TV tuner külön kell venni.

Használt már valaki ilyen cuccot?

(#560) RZozo válasza nagyfejü (#557) üzenetére


RZozo
aktív tag

S1A ugyanazzal a chipppel szerelt, mint a WD live, ahhoz képest, hogy a WD Live 30k körül megkapható, az S1A pedig 40k, a plusz csatlakozók ellenére is kicsit túlárazottnak érzem.
Az R1 Realtek chipes, gyakorlatilag ugyanúgy lejátszik mindent, a menüje talán puritánabb (de ez is firmware függő, nálam pl. most teljesen más a menü, mint a gyári), ha kell a digital koax audio out és max 30k a keret, akkor ezt ajánlom. 30k körül persze még a WD Live jó alternatíva, de azon csak optikai hangkimenet van.

(#561) nagyfejü válasza RZozo (#560) üzenetére


nagyfejü
őstag

hali.erről van valakinek valami infója? Olvastam egy tesztet róla és jókat irtak

-Skydigital Venice V13 HD

vagy maradjon az Egreat r1 vagy s1a???

üdv

(#562) nud


nud
tag

üdv mindenkinek!
szeretnék médialejátszót venni,de tanácstalan vagyok h milyet/mennyiért.
főként mkv 720p,illetve avi kiterjesztésű filmeket néznék rajta(nem hátrány ha minél több formátumot kezel,a filmek ne akadjanak lejátszás közben,kezeljen feliratokat normális karakterekkel,legyen rajta firmware frissítés,nem árt az 1080p-is tudja kezelni).
még az idén vennék 80cm-es lcd full hd-s tévét és azon nézném a filmeket hdmi csatin keresztül...
úgy gondoltam h hordozható winyót,v USB Pendrive-ot dugnák a lejátszóra.
(tudom h lehet olyan tv-t kapni,amin usb van,de negatívumokat hallottam róla-akadozik a film)
van 1ilyen erősítőm(philips fr 740) jó lenne olyan lejátszót tallálni,amivel ezt is össze tudom dugni:
[link]
-tudom h viszonylag régi,és nem ez az elsődleges szempont,ha nincs akkor így jártam...

Western Digital WD TV HD,ASUS HD-2 O!PLAY-ezeket lehúzták pár tesztben,amit kinéztem ez lenne,de nem rudom h ez lenne a +felelő
választás:
Skydigital Venice V13 HD

előre is köxi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#563) nud


nud
tag

tanácstalan vagyok,lehet h ez is elég lenne:
Asus O!Play HDP-R1 HD

(#564) RZozo válasza nagyfejü (#561) üzenetére


RZozo
aktív tag

A Venice V13-ról a teszben valóban jókat írnak, és folyamatos firmware fejlesztés folyik a készülékhez, de amikor még követtem a fórumát, problémák sora jelentkezett. Még van mit fejleszteni a firmware-en. Jó alap a készülék, de gyakorlatilag az Egreat R1-es ugyanazt tudja, sőt..okosított firmware-rel még többet, mint a Venice. És olcsóbb is az R1 a V13-nál. Én az R1-et választottam pár hónapja. Nem bántam meg.
Persze, aki vállalkozókedvű és van türelme kivárni egy kiforrott jól működő firmware-t hozzá, az megkockáztathatja.
S1A: én nem választanám, akkor már inkább a Venice vagy érdemes fontolóra venni az Egreat S2-t, az már elég komoly, BlueRay menüt is kezel, de az ára sem kevés

(#565) nud válasza RZozo (#564) üzenetére


nud
tag

köxi a választ,még 1darabig gondolkod h melyik legyen...

(#566) RZozo válasza nud (#562) üzenetére


RZozo
aktív tag

Ahogy néztem, az az erősítő nem mai darab. Analóg bemenetei vannak Dolby Digital és DTS dekóder nincs bennne, ami sok mkv formátumú filmnél előfordulhat.
Az Asus O!Play HDP-R1 HD rendelkezik analog audio kimenettel, ami összeköthető az erősítővel. O!Play ha jól tudom le is keveri sztereóra a DTS, DD5.1 hangokat. Tehát megoldható. Az más kérdés, hogy az Asus lejátszója is többet tudna egy DD5.1 és DTS képes erősítővel. De ha ezek a lehetőségek, akkor az Asus R1-et ajánlanám, 20k-ért vagy még olcsóbban megkapható. Venice-el is működne, de az egy kicsit drágább.
Tv-vel kapcsolatban, ha kifejezetten filmnézés történne rajta és elfér nagyobb méret is, akkor LCD helyett plazmát is érdemes fontolóra venni. Én most cseréltem le a 82cm-es LCD-t 106cm-es plazmára. Kicsit nagyobb élmény a filmeknél. Árban sincs akkora különbség köztük.

(#567) nud válasza RZozo (#566) üzenetére


nud
tag

aha,én is az asusra hajlok.
nekem bőven elég 80cm-es tv(a mostani 50cm,azon néztem dvd ket)
a tv vásárlás kicsit odébb van.
mi a márkája a tv-nek ?

(#568) Biqci


Biqci
aktív tag

Hali!
A segítségeteket kérném média player vásárláshoz. A terv a következő: HD Ready-s LCD tv-n HDMI-n keresztül főleg avi, ritkábban hd-s filmek nézése, mp-3 zene hallgatása, külső 1TB-os vinyó használata, LAN-os hálózat csatlakozás, online rádiók, esetleg torrent. Az a baj, hogy minél többet olvasok annál bizonytalanabb vagyok. Kinéztem az Iomega ScreenPlay TV Link Director-t, most a Pixmania-n 18,5k-ért kapható, de általában a hsz-ekben WD és Asus típusok vannak ajánlva. Ezért kérném a segítségeteket illetve a véleményeteket, melyik lenne a nyerő készülék ilyen feltételen mellett.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#569) RZozo válasza nud (#567) üzenetére


RZozo
aktív tag

Panasonic p42s20-at vettem
hamar kicsinek érzed majd a 82cm-est, a fullHD-t ki sem tudod igazán használni ekkora méretnél, nem fog igazán látszani a különbség HD Ready és FullHD között

(#570) RZozo válasza Biqci (#568) üzenetére


RZozo
aktív tag

Iomega lejátszóját nem igazán ismerem és kérdés a firmware fejlesztését mennyire intenzíven végzik
én inkább valami Realtek vagy Sigma chip-es lejátszót javasolnék
pl. árban hozzá legközelebb az Asus O!Play HDP-R1 lenne, amely a kívánalmaknak megfelel és 20k-ért megkapható

(#571) Biqci válasza RZozo (#570) üzenetére


Biqci
aktív tag

Igen, igazad van, a firmware frissítése valóban lényeges dolog. Most ahogy utána olvasgattam az Asus rendesen nyomja ki a frissítéseket. Úgyhogy lehet mégiscsak az R1 lesz a befutó, csak az izgat még, hogy tudja-e kezelni az 1 terás külső vinyót, valamint van-e lehetőség mp3-nál random lejátszásra.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#572) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!

Adott egy A.C.Ryan Playon HD mini lejátszó, amit egy Sony dav sb200 házimozival kötök össze RCA kábel segítségével. A problémám az, hogy csak "sima" sztereo hangot kapok mind "mkv", mind "m2ts" kiterjesztéseknél. Mi lehet a probléma..?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#573) canniball válasza Dirtyz (#572) üzenetére


canniball
nagyúr

Probléma nincs: az RCA csak stereo. Ha több csatornát akarsz, akkor HDMI vagy toslink kell neked.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#574) canniball válasza Dirtyz (#572) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez az? Mert ha igen ezzel sehogy sem fogod tudni úgy összekötni, hogy többsávos hangod legyen ("Digitális bemenet 0.0"). :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#575) Dirtyz válasza canniball (#573) üzenetére


Dirtyz
őstag

Aha, ilyen van :(((
Köszi

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#576) RZozo válasza Biqci (#571) üzenetére


RZozo
aktív tag

1 terás külső vinyót simán kezel. A random lejátszást szerintem kérdezd meg az Asus fórumán, ott biztos tudnak azonnal válaszolni neked a tulajok.
Nekem egy másik R1 van (Egreat), amiben majdnem ugyanaz a hardware van, azon pl. lehet készíteni különböző lejátszási listákat, majd azokat külön elindítva lejátszani. Ez ugyan nem random, de én még nem hiányoltam.

[ Szerkesztve ]

(#577) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Asus O!play R1, WD Live, Xtreamer (ár)kategóriában (lehet van több lejátszó is, csak ezek jutottak eszembe) melyiknek a legjob a képe?
Állítólag R1-nél jobb a WD, és szintén állítólag az Xtreamer annál is jobb, mi igaz ebből, mennyire látványos a különbség?

További kérdés, hogy ebben az árkategóriában melyik playernek van digtális coax kimenete?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#578) gorin


gorin
csendes tag

Udv!
bd player+medialejatszot szeretnek venni ...eddig amit nezegettem dune hd max van e mas? Kerdesem masik resze az lenne dm8000be lehet e esetleg bdplayert epiteni es azt hasznalni medialejatszonak es ha igen mik lennenek a hatranyai? Jelenleg dm800 van HK 460 es sharp 924 tv
Valaszokat koszonom elore is!

(#579) jozsivarad


jozsivarad
csendes tag

Üdv.
Vettem egy egreat R1 mediaplayert, és itt olvastam hogy lehet hackelt firmwarokat rárakni. Ha valaki tudna segíteni hogy honnan tudnék ilyen szoftvereket letölteni,
és hogy lehet őket telepíteni. Köszi

(#580) Biqci válasza RZozo (#576) üzenetére


Biqci
aktív tag

Kösz a tippet, rá fogok kérdezni. Egyébként ez a másik Egreat R1 miben különbözik pl. az Exreme Digital-ban most 20k-ért kapható R1-től. Olyan player van egyébként amelyiknek 5.1-es analóg hangkimetele van? Genius 5.1 szettem van abban meg nincs semmi dekóder, a filmek pedig sokkal jobbak 5.1-ben mint csak sztereóban.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#581) RZozo válasza Biqci (#580) üzenetére


RZozo
aktív tag

Edigitalban az Asus R1 kapható, az Egreat R1 más, de abban megegyeznek, hogy mindketten a Realtek 1073-jelű chipkészletre épülnek. A most forgalmazott Egreat Realtek chipsetes lejátszóinál, pl. az R1-nél is, már az új DD+ jelölésű chip található, ami csak annyi újdonságot jelent, hogy ki tudja küldeni HDMI-n a Dolby True HD és a DTS HD MA hangokat, megfelelő erősítő ezt tudja dekódolni és a hangfalakra küldeni.
Az Egreat R1 a 220volt-nál kapható egyedül hazánban. Csatlakozókkal elég szépen el van látva (pl. SATA csatlakozó is van). Sajnos analóg 5.1 kimenete nincs. Az csak a nagyon drága lejátszóknál fordul elő, de annyiért már egy jó erősítőt is lehet kapni.
Én egy alap 5.1-es házimozi erősítőt javasolnék, arra a genius hangfalait rá lehet kötni, nekem is azok csatlakoznak az erősítőmhöz.

(#579) jozsivaradKüldtem egy kis infót az Egreat firmware frissítési lehetőségeiről

[ Szerkesztve ]

(#582) Mercutio_ válasza RZozo (#581) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt a "kis info"-t átdobnád nekem is?:R
Asus R1 legutóbbi okosított firm-ekhez képest van valamiben lemaradása az egreat-nek?

Képminőség témában nincs összehasonlítási alapod?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#583) Biqci válasza RZozo (#581) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ok, így már képben vagyok, csak pillanatnyi elmezavaromban azt gondoltam, hogy az Egreat egy Asus player fantázianeve.
Az 5.1-re az erősítő nem rossz tipp, de valószínüleg egy D/A koverterrel fogom megoldani, ez sem olcsó, de talán olcsóbban kijövök vele mint az erősítővel. Na meg nem kell magyarázkodni az asszonynak, hogy mi a túrónak még egy doboz a tv alá. ;)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#584) RZozo válasza Biqci (#583) üzenetére


RZozo
aktív tag

Egreat kínai márka, de nem kell nagyon megijedni tőle, mert manapság minden kínában készül, ami nem, az hamisítvány :)
amúgy 40k körül lehet kapni egy Eminent 7080 típusú lejátszót, aminek a belseje (hardware) ugyanaz, mint a 26k-s Egreat R1 lejátszónak. Az Egreat adja el a belsőt, aztán különböző fantázianéven és formában kerülnek forgalomba, de gyakorlatilag ugyanaz mind.
Sok esetben a firmware is használható egymás között.

szerintem egy használt 5.1 erősítővel jobban járnál, persze az asszonynak történő magyarázkodást meg tudom érteni :)

(#585) RZozo válasza Mercutio_ (#582) üzenetére


RZozo
aktív tag

Asus R1 firm-et nem követtem az utóbbi időben, nem tudom, hol tartanak a fejlesztésekben, ahhoz képest, hogy honnan indultak azért dícséretes az a munka, melyet végeztek.
Képminőség: szerintem hasonló az Asus R1 és az Egreat R1, utóbbiban újabb chip van, de az csak hangban jelent többet.
Egreat gyári firmben a torrent és a youtube alapból benne van, de az okosított firmekkel még több a lehetőség, többféle lejátszó firmware felrakható rá. pl. A.C Ryan, Eminent 7080, Mede8er, Iconbit52, én ezt használom (pl. itt egy leírás), ha érdekel a firmware, akkor pü-ben adok linket.

[ Szerkesztve ]

(#586) Mercutio_ válasza RZozo (#585) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, ami érdekel, hogy a külső fileban tárolt feliratfile-ok között lehet-e váltogatni pl.
film.avi
film.en.srt
film.hu.srt

Ezt az annó hype-olt popcorn Hour 100 pl. nem tudja :N

További kérdés, hogy külső us-bs dvd-íróba rakott anyagokat kezel-e, ha igen mennyire kényelmes (menüben is támogatott) és vannak-e korlátozások?

Link jöhet, sosem árt :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#587) RZozo válasza Mercutio_ (#586) üzenetére


RZozo
aktív tag

nem tudtam, hogy ezt a PCH 100 nem tudta :N
eddig nem figyeltem, de most kipróbáltam egy filmet 2 külső felirattal és...ez tudja :K

rá lehet kötni USB-s DVD írót, de SATA DVD írót is, én nem próbáltam, állítólag a gyári lemezek közül nem mindegyiket kezeli, de ezzel én nem foglalkoztam, erre ott az asztali DVD lejátszó, amúgy is egy USB-s író árából ki lehet hozni egy korrekt asztali DVD lejátszót is.

(#588) Mercutio_ válasza RZozo (#587) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van asztali, és azt akarom "lecserélni".
A dilemma, hogy valamelyik kicsi mediaplayer+külső usb-s író+vinyó, vagy marad a mostani asztali (Philips DVP3360) + külső player+vinyó, esetleg a lentebb linkelt Ferguson beépített DVD-olvasós mediaplayer+külső vinyó :U

A cél, hogy azt a mintegy 50 db gyári és biztonságimentés DVD-t is meg lehessen nézni és azokat a DiVX filmeket, amik dvd-re vannak kiírva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#589) Biqci válasza RZozo (#584) üzenetére


Biqci
aktív tag

Na már csak annyit, hogy bekapcsolás után mennyi idő alatt áll fel az Asus, mert pl. az iOmega bebútolása másfél percig tart. Ettől függetlenül ebben a 20k körüli kategóriában véleményed szerint, mindent egybevetve, érdemes elköteleznem magam az Asus mellett, vagy inkább még keresgéljek tovább?
Bár már lassan nyakunkon a karácsony... :DD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#590) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok.
A.C Ryan média lejátszót érdemes-e venni?
Kíváncsi lennék a kép és hangminőségére. Mert flac kiterjesztést és hd filmeket fogok nézni/hallgatni. Állítólag a HDI DUNE az egyik legjobb ebben a kategóriában, esetleg van-e itt valaki akinek volt már mindkettővel dolga?
Az A.C Ryen az iso-s Blu-Ray filmeket gond nélkül lejátsza?
A bélyegkép funkciója mennyire használható?

(#591) RZozo válasza Mercutio_ (#588) üzenetére


RZozo
aktív tag

ha már van, szerintem érdemes meghagyni az asztalit, a minden egyben megoldások főként ebben az árkategóriában sokszor kompromisszumot igényelnek
a ferguson lejátszójáról még olyan sok info nincs, a Realtek 1073 chip jó alap, de még kevesen használják

(#592) canniball válasza hdcsaba87 (#590) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mert flac kiterjesztést és hd filmeket fogok nézni/hallgatni."
Én mp3-kat hallgatok, két szám között van 1-2 mp-nyi szünet; nem tudom flac-nál ez kimarad-e, de gondolom nem, ezt vedd figyelembe.

"Az A.C Ryen az iso-s Blu-Ray filmeket gond nélkül lejátsza?"
Személyes tapasztalatom nincs, de úgy tudom igen.

"A bélyegkép funkciója mennyire használható?"
Használható, de a video részlegen lassít a dolog, így én a lista nézetet használom, szerintem sokkal átláthatóbb is így.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#593) Dirtyz válasza hdcsaba87 (#590) üzenetére


Dirtyz
őstag

"Az A.C Ryen az iso-s Blu-Ray filmeket gond nélkül lejátsza?"
Igen, simán :K

Védd a fákat, egyél hódot!

(#594) lacam


lacam
aktív tag

Az élet keresztbetett nekem, de úgytűnik egy nagyon alacsony bekerülési költségű HD lejátszó talán belefér...Asus R1-nél van jobb Asus R1 árban? (20 körül) Ez az egreat R1 ég és föld? Jobb mint az Asus? (már nemtudom hihetek-e a márkanévben, hisz minden made in Taiwan) AC ryan mini?!....bár ha jóltudom kb egreat R1 árban van az is (26.000ft), lehet hogy az már kicsit sok nekem.

AsusR1
EgreatR1
AC Ryan mini

...ha nem csal a szaglásom, kb ennyi az emlitésre méltó "low cost" média lejátszó. Ha kimaradt valami jobb, kérlek javítsátok ki a listámat. WD Live-ja 30körüli...talán az Eminent hasonló árú lejátszója még a listára férne...nemtom' :U

Wifi nem érdekel, de youtube +torrent nem lenne rossz :)
(most olvastam pár post-tal feljebb egy AsusR1-re írt (bár ha jólláttam az egreatR1re is felmegy) új hackelt fw-t, amiben már van torrent és youtube...azt tervezném ráapplikálni a gépre.

Üdv.: Lacam

[ Szerkesztve ]

(#595) RZozo válasza lacam (#594) üzenetére


RZozo
aktív tag

Asus R1 20k-ért jó vétel
ha 26k van, akkor az Egreat R1 jó választás, ha kicsivel több, akkor az A.C Ryan mini is jó választás, apróságokban térnek el egymástól, kinek melyik jön be.
Egreathez nem adnak plusz HDMI kábelt, de van rajta SATA csatlakozó, amire közvetlenül rá lehet kötni 3,5"-os SATA vinyót, nekem ez is számított.
Érdemes elolvasni itt a ph-n a teszteket, fórumokat ezekről a készülékekről illetve az Egreat-ről a 220volt.hu tesztjét
Ha van 30k, akkor a WD Live is tökéletes
Persze ezeken kívül is van még 20-30k sávban lejátszó
Neked kell eldöntened mennyit szánsz rá
youtube, torrent, Asusnál nem tudom, hogy most már működik-e, de a többinél működnek simán, de a torrenttől olyan nagy csodát ne várj, ezeket nem erre találták ki
Egreat R1 nekem azért teszett, mert egyrész olcsóbb volt mint a WD Live, gyakorlatilag ugyanazt tudja, jól el van látva csatlakozókkal, többféle firmware felpakolható rá (persze magyar menüje nem lesz, mert magyar fejlesztők nem ugranak rá), amivel okosítható, ja és egy esetlegesen rosszul sikerült firmware frissítéssel nem lehet tönkretenni (pl. a WD Live-nál volt erre példa.)

(#589) Biqci
20k kategóriában Asus lejátszója tökéletes, főleg, ha csak filmet szeretnél nézni rajta

[ Szerkesztve ]

(#596) Biqci válasza RZozo (#595) üzenetére


Biqci
aktív tag

Kösz a megerősítést, már elszántam magam, holnap, azaz ma megyek is be az Edigitalba, oszt veszem is meg! Indulhat a cinema! :Y

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#597) lacam válasza RZozo (#595) üzenetére


lacam
aktív tag

Ez korrekt leírás volt! Nagyon köszönöm a segítséget! 26.000már lehet h sok, de meglátjuk...lehet (nemtom hogy jövök ki hóvégéig anyagilag :Y )

Ezért is gondoltam inkább az Asus R1-re.....
Jelen pillanatban ott tartok, hogy az öcsém telefonja szó nélkül, natívan játsza az mkv-t, míg az én notebook-om nem hajlandó akadás, szaggatás mentesen lejátszani. Célszerszám kell ide....talán az egreat, talán az Asus...
WD Passport-ot szeretnék rákötni, más (így első elképzelés szerint) nem számít.
Minél több formátumot játszik, annál jobb.

Üdv.: Lacam

(#598) rg54


rg54
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni hogy a medialejátszók csatlakoztathatóak-e az erősítőkhöz?
Pl Asus O!Play HDP-R3 esetében lehetséges-e ez?

(#599) RZozo válasza rg54 (#598) üzenetére


RZozo
aktív tag

Persze, de attól függ, hogy milyen erősítőről lenne szó, a mostani házimozi erősítők el vannak látva optikai vagy koax digitális bemenettel, sőt a drágábbak HDMI-n is fogadják a hangot.

(#600) vendingo


vendingo
veterán

Ma vettem az juronikszba egy Hauser MKV-1081 típusú médialejátszót.
Haverom mondta, hogy vigyem el, aztán ha nem tetszik, vigyem vissza.
Már régóta vágytam ilyen ketyerékre, kb. azóta, amióta megjelentek.
Nekem sima képcsöves tv-m van, ezért nem is nézegettem asus, és wd lejátszókat, mivel felesleges.
Kicsit féltem a hausertől, de tökéletesen teszi a dolgát. Viszi az mkv-t (720p), a feliratokat, zenét (berakja még az album borítót is), képeket mindent :) Van hozzá távirányító is.
Magyar nyelvű menü, átlátható, könnyen kezelhető, kicsi, pendrive, külsővinyó, SD kártya csatlakozás van rajta. HDMI sajna nincs, rca-n csatlakozik a tévéhez, viszont van hozzá még egy csatoló felület, amivel rálehet kötni erősítőre is.
A legjobb benne, mégis csak az ára: 9990 forint!
Soha nem szoktam gagyi noname cuccokal foglalkozni, mindenből felső kategóriás szoktam venni, de ezt mindenkinek merem ajánlani, aki sima hagyományos tévéhez szeretne olcsó, frankó médialejátszót.
Ár érték arányban kiváló. 10/10 :)
Egyvalami hiányzik, mégpedig a wifi, de ennyi pénzért....
Ha majd tv-t veszek, abba majd úgy is benne lesz minden, addig meg tökéletes ez a szerkentyű.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.