Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Macisajt3 válasza traktorgumi (#24996) üzenetére


Macisajt3
tag

Esetleg playlist-be betenni? Nekem még csak most fogják hozni a lejátszót, de szerintem így működhet. :)

(#25002) snemeth válasza traktorgumi (#24996) üzenetére


snemeth
aktív tag

Soha nem próbáltam még, de az angol nyelvű fórum MED500X/MED400X részében találtam róla dolgokat.
Valószínűnek tartom, hogy az újabbak is tudják.

Csinálsz pl. egy Class_FM.pls nevű file-t és kitöltöd a lenti alapján:

[playlist]
numberofentries=1
File1=http://mp3.streampower.be/klara-high
Title1=Klara 96 mp3
Length1=-1
Version=2

Aztán a file-t lemented valahova és ha minden igaz, le fogja játszani.
De ennél többet ne kérdezzetek, mert mint írtam, nem próbáltam.

[link]

(#25003) traktorgumi válasza Laposelemer (#25000) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Ezt még nem próbáltam.Tegnap este raktam össze és próbáltam ki.
Frissítés simán ment és még a jukeboxot is egész jól sikerült.(igaz itt még át kell neveznem sok filmet)
Már most több örömöm van mint a 2 hónap alatt a dune 102p-ben.
Ezt az egy rádiós dolgot szeretném megoldani....
Ja és ez a regisztrációs kártyának 1 haszna volt hogy le tudtam tölteni a teljes magyar skin!
A fórum sajnos nem pörög úgy ott mint itt:)

(#25004) Mankó válasza Macisajt3 (#25001) üzenetére


Mankó
veterán

Ott a pont, playlist-nek elmentve működnie kell. Én már próbáltam ilyet és működött más gépen.

(#25005) HUNRookie


HUNRookie
csendes tag

Med600X-hez lenne kérdésem.

Tegnap én is sikeresen beszereztem egyet, de a dobozban nem volt magyar nyelvű leírás, és egyelőre a neten sem találtam.
Másnak sem volt leírás? (Hivatalos forgalmazótól van).

Esetleg netes linket valaki?

Magyar oldalon sikerült mindkét regisztráció, de a +3 év gari-ért nem igazán.
Elméletileg megtörtént a sikeres aktiváció a kulccsal, de mikor szeretnék belépni,
ez az üzenet fogad: Error! An error occurred while processing request Your account it's not activated.

Ha aktiválni próbálom, ott meg ezt olvashatom: Error! An error occurred while processing request Ez a fiók már aktiválva van!

Más is járt így?

(#25006) cekkk válasza HUNRookie (#25005) üzenetére


cekkk
veterán

(#25007) traktorgumi válasza HUNRookie (#25005) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

A magyar mede8er fórumban le lehet tölteni a med1000 használatit....gyakorlatilag ugyan az mint a med600
(ide is be kell regisztrálni)

(#25008) FeRkE válasza HUNRookie (#25005) üzenetére


FeRkE
őstag

Próbáld 1-2 nap múlva, nekem is csak másnapra lett aktív az account.

(#25009) pite4


pite4
tag

Sziasztok! Tervezem hogy lecserélem az Asus Oplay HD1-em, egy Popcorn A-400-ra. Milyen merevlemezt ajánlatok bele? 1, max 2TB. Hfs pendrival megbírkózik? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#25010) BBéci válasza pite4 (#25009) üzenetére


BBéci
titán

Az A-400 nem tartozik az ajánlott lejátszók közé, mert rengeteg hibája van!
Hiába mindennél jobb a képminősége, amíg nem kap normális firmware-t, addig szívások halmaza a használata.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25011) anonym1s


anonym1s
őstag

A MED600X3D taviranyitojanak nyil gombjaival lehet tekerni a filmben? Esetleg mas gombok vannak amikkel lehet tekerni 10masodpercet, 1 percet, 10 percet? A fuggoleges es vizszintest lehet allitani egymastol fuggetlenul? ( X: Y: )
Volt mar valakinek olyan film amit hibasan, vagy egyaltalan nem jatszott le?

Tegnap talaltam (illetve baratnom) egy ujabb filmet amit nem jatszott le a dune 301. Kezd elegem lenni ebbol a szarbol. Persze a wd tv azt is lejatszotta hiba nelkul, csak azon meg a tekeres olyan szar.

(#25012) nyurga82


nyurga82
tag

Melyik a legjobb 3D-s médialejátszó (ami a legtöbb formátumot támogatja) ma a piacon?

(#25013) pite4 válasza BBéci (#25010) üzenetére


pite4
tag

Melyek azok a hibák? 3D egyenlőre nem néznék, főleg 720p+1080 mkv. Az iPad-es írányítás nagyon bejön. Megkönnyítené a használatot… Esetleg mit lenne jó választás. Eddig elvoltam az asus-al, gondolom ez mindent elmond az igényeimről :DDD

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#25014) Mankó


Mankó
veterán

Média lejátszóhoz milyen külső hdd-t ajánlotok? 5400 vagy 7200-es fordulatút? Van ennek egyáltalán létjogosultsága?
Előzetesben megjegyzem, hogy nekem 2.5-es rackben van a külső hdd és nem hiszem hogy táp nélkül elvinné a 7200es rpm-es hdd-ket.

(#25015) snemeth válasza Mankó (#25014) üzenetére


snemeth
aktív tag

Az 5400-as untig elég.

(#25016) dh66e válasza nyurga82 (#25012) üzenetére


dh66e
veterán

Mede8er Med600,eddig. üsd be a keresőbe aztán olvasgass róla.

(#25017) BBéci válasza pite4 (#25013) üzenetére


BBéci
titán

Teleírtam kézzel egy A4-es lapot a hibákkal, amit elküldtem a forgalmazónak a készülékkel együtt, ide nem szeretném bemásolni.
Nekem ingyen sem kellene, amíg azokat nem javítják ki. Szerencsére van rá remény és akkor a piac legjobbja lehet. Azért a feltételes mód, mert a távirányítójának a gombjai, azok elrendezése számomra agyrém. A tabletes irányítás klassz dolog, de nem filmnézés közben, mert vakon használhatatlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25018) anonym1s válasza Mankó (#25014) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Egyertelmuen 5400, adattarolasra nem kell gyors vincseszter.
Minel kisebb a fordulat, annal halkabb. A 7200-as fordulatu rezonanciaja olyan eros volt nalam, hogy rendesen bugott a szekreny tole. Le is csereltem 5400-asra.

(#25019) pite4 válasza BBéci (#25017) üzenetére


pite4
tag

Lelomboztál :( De azért köszönöm ;)

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#25020) anonym1s


anonym1s
őstag

Ja, tegnap este 10-kor meghirdettem a wd-t meg a dune-t is mergemben, es a kis wd-t meg is vettek ma delutan 5-kor. Nem kerdes hogy melyik a jobb lejatszo :)

Az elobbi kerdesemre a med600x3d-vel kapcsolatban semmi valasz?

(#25021) greike


greike
tag

Sziasztok!Lenne egy olyan kérdésem,hogy szerintetek az egreat r6s médialejátszó tartalmazza a cinavia védelmet?Csak azért mert nálam olyat csinál a lejátszó,hogy a HD hang elmegy filmnézés közben!Van,hogy 10-20 percenként de volt csak 1,5 óra után!Hdmi kábelt cseréltem az összes firmwarel próbáltam 3 HD erösítőn is kísérleteztem (marantz,pioneer,denon) de mindegyiknél megvolt a hiba!Szervízből egyenlőre egy olyan választ kaptam ,hogy szoftverhiba és frissítik a firmwaret!Igaz a szervízben nem tudnak tesztelni mert nincs HD erősítő!Szóval ezért kérdezem a cinavia védelmet vagy más lehet a probléma?Van még rajtam kívül akinek ilyen a lejátszója és HD hang szarakszik vagy csak nálam rossz?Elöre is köszönöm a válaszokat!

(#25022) HUNRookie válasza cekkk (#25006) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Kb. 3 hónapja olvasom a fórumot rendszeresen.

Amit linkeltél, abban te találtál választ a kérdéseimre?

(#25023) HUNRookie válasza traktorgumi (#25007) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Köszi!

Ott is regeltem, az ment simán.

Azt nem tudtam, hogy szinte megegyeznek, mert az UFO forma miatt meg se néztem. :)

(#25024) HUNRookie válasza FeRkE (#25008) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Köszönöm!

Nem gondoltam volna, hogy a mai világban ez ilyen soká tart. :(

(#25025) BBéci válasza HUNRookie (#25024) üzenetére


BBéci
titán

Idézet a Fórum Alapelveiből:
"Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat."
Tehát használd a szerkesztés lehetőségét!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25026) gulyasa válasza greike (#25021) üzenetére


gulyasa
őstag

Ne keress Cinavia-t kínai "gerilla" termékben... :N

Inkább valószínűbb valamilyen szoftveres vagy kódolási hiba a release-ben - bár ha több filmnél előfordult, akkor az előbbi lehet az oka.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#25027) greike válasza gulyasa (#25026) üzenetére


greike
tag

Mindegyik HD hangú filmnél előfordult!

(#25028) HUNRookie válasza BBéci (#25025) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Olvasom ám a plazmás topikot is. :)

Ott is volt valaki, aki elkövette ezt a hibát. :)

Viszont a legrövidebb válaszom 11 szóból állt.

Arról nem tehetek, hogy folyamatosan nincs időm itt ülni, ezért ha idejutok, akkor futom át a hozzászólásokat, és válaszolok vagy kérdezek egyszerre.

(#25029) Mankó válasza anonym1s (#25018) üzenetére


Mankó
veterán

Ezt én is így gondoltam, főleg, hogy az USB 2 max 22 mb-val tud írni, olvasni se sokkal többel, az 5400es winyó vígan kiszolgálja.

(#25030) erdoke válasza HUNRookie (#25028) üzenetére


erdoke
titán

Amikor a Válasz linkre kattintasz, használd a Shift gombot, és akkor új fülön nyílik meg a szövegbevitel oldal. Az eredeti fülön olvasod a hozzászólásokat, az újban pedig összerakod a konszolidált választ akár 3-4 különböző hozzászólásra. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#25031) #75912448


#75912448
törölt tag

Dune 3D tulajok frissítsetek szorgalmasan HD hang hibát (is) javító fw-t :)

(#25032) robi-k válasza #75912448 (#25031) üzenetére


robi-k
őstag

Ja-ja, még mindig küzdenek az SDK-val, mostani aktuális verzió 130222_1831_b5 ;) De ez már jobb, mint a korábbi b3 verzió. Sajnos amíg nem győzik le ezt a vidrát hibát, addig nem lesz új SDK-ra alapuló FW a korábbi modellekre.

(#25033) #75912448 válasza robi-k (#25032) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pedig úgy lenne szép ha a régebbiek is végre kerek egész lejátszóvá válnának.

(#25034) Patice válasza robi-k (#25032) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig azt várom már...

Natív XBMC támogatást nem terveznek a Dune-kre? :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25035) Mankó


Mankó
veterán

Megjött a MEDX600-as lejátszóm és kínlódok a beépített wifi-jével.
A torrent klienst állítgatom, be van állítva ami kell, töltöget is le fele szépen, felfele seedelget lassan, de van amikor gondol egyet és kapcsolatot bont. Ekkor a lejátszó is kifagy.
Wifi beállításoknál próbáltam a DHCP-t is, a fix IP-t is, Routeren lefixáltunk egy IP címet is. De ha megszakad a kapcsolat, akkor nem áll vissza automatikusan a wifi kapcsolat.
Valakinek van erre valami ötlete, beállítási javaslata, mert már nekem nincs ötletem.
Nagyon jó lenne, ha a letöltés és seedelgetés megoldott lenne a média lejátszón, s nem kellene pluszba másolgatni oda vissza a fájlokat, s bekapcsolva tartani a számítógépet, mikor a töltögetési műveleteket a lejátszó is eltudja végezni a fogyasztás töredékével.

(#25036) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Nekem olyan problémám van, hogy amikor csatlakoztatom a lejásztót, pc-t, dvd-t stb.. a TV-hez és használom az eszközt akkor folyamatosan zúgnak a TV hangszórói.
Amikor kihúzom a koax kábelt, akkor teljesen megszűnik a zúgás.

Miért van ez, illetve elkerülhető lenne valahogy a zúgás úgy hogy ne húzzam ki a kábelt?

(#25037) erdoke válasza Mankó (#25035) üzenetére


erdoke
titán

"a töltögetési műveleteket a lejátszó is eltudja végezni a fogyasztás töredékével"

Háát, nem tudom, az én notim, amin a letöltés is megy, kb. 5-6 W-ot eszik monitor nélkül... Viszont emellett nincs kompromisszum, nyugodtan nézhetek BD50-et is a lejátszón, nem változik a letöltés, nem akadozik a film, stb.
Szerk: Nem számoltam a két notivinyót, amikre a letöltés is megy, azokkal együtt inkább 6-8 W a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25038) Mankó válasza erdoke (#25037) üzenetére


Mankó
veterán

Addig ok, de míg a lejátszó max 10 W-ot eszik a külső hdd-vel együtt, addig az asztali gép jóval többet eszik. Továbbá a lejátszónak semmi hangja nincs, míg az asztali gépemnek akármennyire is halk, azért csak van hangja.
Szóval jobb lenne a lejátszóval töltögetni, hosszabb távon mindenképpen.

(#25039) BBéci válasza Mankó (#25038) üzenetére


BBéci
titán

Többek között ezért nem volt soha asztali gépem.
Ha rajtam múlna, soha nem is lenne, de pár napja kaptam a hírt, hogy céges iMac-ot akarnak rámsózni. Egye fene, elfogadom. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25040) Mankó válasza BBéci (#25039) üzenetére


Mankó
veterán

:-) azt el is kell.

(#25041) Alamogordo


Alamogordo
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök médialejátszót venni és a tanácsotokra lenne szükségem.

Ami van:
- Samu FullHD LED TV
- Synology NAS
- Gigabites router

Elvárások:
- DVD ISO, MKV, BD ISO, ill. 30-40Mbps filmek akadásmentes lejátszása
- Lejátszás NAS-ról
- Wifi vagy Gb LAN (inkább LAN)
- XBMC telepíthetőség
- < 50KMF ár

Amit kinéztem az egy Novatron NTR82 lejátszó. Ezzel kapcsolatban is érdekelne a javaslatotok.

(#25042) Patice válasza Alamogordo (#25041) üzenetére


Patice
Topikgazda

XBOX?

Vagy HTPC topik. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25043) snemeth válasza Mankó (#25035) üzenetére


snemeth
aktív tag

Mennyi most e letöltési/feltöltési sebesség korlát a Transmissionben?

(#25044) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Jövőhéten beruházok egy Mede8er Med600X3D-re.
A kérdésem az lenne,hogy egy ilyen sebességű net mellé érdemes-e a WIFI-s verziót választani,ki tudja-e használni ezt a sebességet a torrent kliens a WIFI-n keresztül,illetve egy routeren keresztül,vezetékesen összekötve,kell-e mennie a PC-nek seedeléskor?
Bezárólag tudna-e valaki néhány szót írni a torrent klienséről?
A filmnézés külső tárolóról menne.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25045) Mankó válasza snemeth (#25043) üzenetére


Mankó
veterán

1000/1000-re allitottam utoljara. Most meg megy, de majd meglatjuk mi lesz nehany ora mulva. Azt se tudom mar, most milyen beallitosok vannak a fix ip-n, annyi felet probaltam mar.

martinkeet: en most ezzel szivok eppen, lehet hogy vegre stabilizalodik 1 mb le es 1 mb feltoltesen. 2 mb letoltesnel, eddig mindig megszakadt a wifi kapcsolat, s csak akkor visszaloni a letoltest, ha a setupban ujra allitottama wifi beallitasokat.
Nem kell mennie a pc-nek kozben. Most eppen tolt egy full hd-t, mellette seedel 3.
Ha nehezen megoldott a kabel elvezetese, akkor be lehet vallalni a wifi-s verziot. Nekem is ezert kellett. Masreszt egy este alatt szerintem 1 mb-val is leketyeg egy film, 6-10 w fogyasztassal, 0 zajjal.

Nas reszre engedelyeztem a samba szervert, de megsem latom tabbal a lejatszot. Kell meg valamit allitanom? Van valakinek tapsztalata a mede8er lejatszok nas reszevel?

[ Szerkesztve ]

(#25046) nagyatt válasza robi-k (#25032) üzenetére


nagyatt
tag

En most frissitem a tv102t a b5-os fwre. Remelem sikerult kijavitani a hd hibat mar vegre:)

(#25047) Mankó válasza Mankó (#25045) üzenetére


Mankó
veterán

Ha 1/1-el lecsorog a film, akkor kiprobalom majd 1.5/1-el is. Csak elobb jojjon le igy. Meg 6-7gb 1mb-al, boven eleg ido, hogy bizonyithassa a stabilitasat.

(#25048) Old FatBoy válasza Mankó (#25047) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Egreat r800 Realtek1185 500Mhz torrent tapasztalatok:
csak seedelés /vagyis asztalin pc-n gyorsan letöltöm azután hálózaton átmásolom és visszaseedelem róla mert nem eszik sokat így akár egész hónapban mehet/vagy legfeljebb 800Kbit/s-el letöltöm rá mert ennyit bír kiakadás nélkűl a procija és mehet a seed.
Feltöltésre akár 150 fájlt is kibír 5Mbit/s-el de letöltésnél már 800Kbit/s-nél is gyakran kifagy a Transmission.
Ha meg tudod oldani a letöltést másik erőssebb gépen akkor ajánlom az én módszeremet!

Audiophile Troll

(#25049) Mankó válasza Old FatBoy (#25048) üzenetére


Mankó
veterán

Nalam most fagyott ki, hat nem gondoltam, hogy igy meg terheli a letoltes a 750es procit,
Nekem is az lesz igy a megoldas, hogy asztali gepen leszedni es lejatszon seedelni. Ha maskepp nem megy, az is nagy segitseg lenne, ha a seedeles megoldott lenne. Non-stop mehetne, keveset fogyaszt, hangja meg semmi.
Na de hogy adod meg a transmissionban a seedeleset, ha masik gepen toltod le? Letoltesnel egybol a kulso winyo transmission/download konyvtaraba toltesz, ha meg kesz, akkor meg csak egyszeruen radugod a lejatszora es jonapot?
Es igy megy gond nelkul? Nem kell meg valamit mokuskodni vele, torrent fajl pakolgatasa vagy barmi mas?

(#25050) nagyatt válasza nagyatt (#25046) üzenetére


nagyatt
tag

Na feltettem a b5-ös fw-t.

Kipróbáltam az összes eddig "hibásan" lejátszott anyagomat.(Eli könyve DTSHDMaster, Silent Hill revelation DTSHD Master, Premium Rush DTS HD Master, Celine Dion New day Dolby True HD 96khz, Skyfall DTS HD Master)

Ezek közül kimerem jelenteni, hogy az összes DTS HDMA audio-s filmet hibátlanul játszotta le. A celine koncertnél tapasztalható kb 4-5 percenként egy-egy mikronnyi megröccenés, de nem zavaróan.

Így ezek után azt tudom mondani, hogy végre képes a Dune TV102 a HD hangok lejátszására 99,9%-os pontossággal.

Remélem a következő frissítésnél azt a 0,1%-ot is sikerül majd kijavítani.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.