Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) N_A_S


N_A_S
veterán

üdv

tudnátok nekem ajánlani egy asztali dvd lejátszót ami USB-ről viszi a HD-Ready filmeket (720p)?

10-15000 körül gondoltam (netto)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#402) Pulsar válasza kételkedem (#398) üzenetére


Pulsar
veterán

én most vettem egy ilyet Nagyon várom már, hogy megérkezzen, és kipróbáljam :C

(#403) N_A_S


N_A_S
veterán

Pl ehhez mit szóltok: GABA GD-3636

https://tinyurl.com/phnas

(#404) Pulsar válasza N_A_S (#403) üzenetére


Pulsar
veterán

itt a kutya elásva:
"HDMI 1080p felkonvertálás"
aogy látom pl mkv-t nem igen játszik le. vagy arra nincs is szükséged?

[ Szerkesztve ]

(#405) kételkedem válasza Pulsar (#402) üzenetére


kételkedem
addikt

A 100 $ igen kellemes árnak tűnik! Jól értelmezem 20 $ a posta?
PayPal-al fizetted?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#406) N_A_S válasza Pulsar (#404) üzenetére


N_A_S
veterán

De! Jó lenne ha azt is megenné.

https://tinyurl.com/phnas

(#407) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Erre valaki?
#394

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#408) N_A_S válasza Pulsar (#404) üzenetére


N_A_S
veterán

ASUS OPlay-nél gondolom akkor nem igazán van költséghatékonyabb megoldás.

Valami jó price/preformace cuccot tudtok ajánlani, ami viszi az mkv-t is?

https://tinyurl.com/phnas

(#409) Marci93


Marci93
tag

hali!

kéne egy kis help...
most jött ki a sonynak egy médialejátszója: SMP-N100
Kérdés: csak DLNA-n keresztül tudom a PCről a filmeket lejátszani?
Tehát nem lehet látni vele csak úgy szimplán a PC-ben lévő HDD tartalmát, s azt lejátszani?

(#410) Pulsar válasza kételkedem (#405) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, jól értelmezed :)

(#411) Pulsar válasza N_A_S (#406) üzenetére


Pulsar
veterán

hát igen, csak az nem eszi meg sajna :(

hát nem nagyon, bár én sokallom azt az árat is érte.

(#412) N_A_S válasza Pulsar (#411) üzenetére


N_A_S
veterán

Ezek vannak:

EMTEC HD Media Player N150H (USB 2.0 HDD Port) Távirányítóval, HDMI 1.3 + Beépített DVB-T HD vevő 14,510 HUF

Transcend Media Player DMP-10 , Full HD 1080p Support 15,200 HUF

ASUS Media Player O!Play HDP-R1, Full HD 1080p Support + HDMI kábel 16,760 HUF

ASUS Media Player O!Play Air HDP-R3, Full HD 1080p támogatás, WiFi, Card Reader 21,000 HUF

WESTERN DIGITAL HD Media Player LIVE 22,580 HUF

https://tinyurl.com/phnas

(#413) Pulsar válasza N_A_S (#412) üzenetére


Pulsar
veterán

egy EMTEC-re kíváncsi lennék. Azért az nem egy kis cég. és az ára is igen színpatikus :)

(#414) N_A_S válasza Pulsar (#413) üzenetére


N_A_S
veterán

Az árak nagyker netto árak! Csak jelzem, nem tudom hogy te tudsz nagykerben vásárolni...

Most nézem. Ez se tudja az MKV :(

Video playback up to 720p/1080i, 1 USB host port to connect all your USB mass storage devices (HDD, USB flash drives...) VIDEO format supported : AVI - VOB - MPG - MP4 - DAT, AUDIO format supported : MP3 - WMA PHOTO format supported : JPEG - JPG, Video Codecs : MPEG-1 - MPEG-2 - MPEG-4 ASP, Audio Codecs : MP2 - MP3 - PCM - LPCM Beépített DVBT tuner TV felvétel Time Shift funkció HDMI kimenet USB Host Scart

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#415) N_A_S


N_A_S
veterán

Ilyen van még:

LG Media Player DP1, DivX, MKV, Xvid lejátszás YouTube és Picasa támogatás 23,660 HUF

https://tinyurl.com/phnas

(#416) N_A_S


N_A_S
veterán

Vettem egy ilyen routert: TL-WR1043ND

Ez már tuti lesz a karácsonyi HD-Boxnak. Gigabites LAN portok vannak rajta, és N-es wifi + USB port, amire HDD-t lehet rakni. Sajnos a nyomtót nem támogatja. 10600 Ft volt, szerintem bestbuy :C

Vettem egy hálókártyát is: TL-WN821NC

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#417) ruti válasza Pulsar (#413) üzenetére


ruti
Közösségépítő

...és kérésedre egy EMTEC teszt a PH-n

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#418) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok!

Régóta fenem a fogam egy jó medai player-re, szeretném a közép osztályt megcélozni. Vissza olvastam egy pár oldalt, úgy vettem ki, hogy a Dune jó választásnak tűnik. Tudna valaki segíteni, van esetleg más alternatíva? Tapasztalat Dune ügyben?
Fontos lenne a jó minőségü hang és kép kimenet, M2TS és 1080p mkv lenne a kép anyag, HD hang kötelező.

Köszi előre is!

Üdv

(#419) Pulsar válasza N_A_S (#415) üzenetére


Pulsar
veterán

annyiért már meg tudod venni azt amit linkeltem, és az mindent lejátszik, és még torrentel is :)

(#417) ruti v De nagy király vagy :R :R :C :C

[ Szerkesztve ]

(#420) #75490304 válasza Pulsar (#419) üzenetére


#75490304
törölt tag

Erről majd egy kis tesztet szívesen látnék! :))

(#421) N_A_S válasza Pulsar (#419) üzenetére


N_A_S
veterán

Melyiket linkelted?

Utána néztem kicsit a routernek, van saját topikja PH!-n. USB-n keresztül szinte mindenre képes egy moddolt firmware-rel :) Torrentelni is tud :D

Erősen elgondolkoztam hogy jobb alternatíva lehet egy HTPC összedobása a TV alá. :U

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#422) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Létezik olyan médialejátszó amin van scart kimenet?Nem igazán van pénzem LCD-re,a scart-nak meg azért a Compositnál jobb a jele vagy tévedek?
HD nem fontos,a tv ugysem tudja.Analóg hangkimenet kellene még meg hogy 15-20K körül legyen az ára :DDD
Ha valaki tud ilyet ,szóljon!

(#423) Pulsar válasza #75490304 (#420) üzenetére


Pulsar
veterán

lesz, ha megérkezik :D

(#421) N_A_S : ezt: :) video player

[ Szerkesztve ]

(#424) szakalistvan válasza szakalistvan (#422) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Látom ti se tudtok ilyet,én se találtam :D
Van valakinek tapasztalata a WD TV Mini Medi Player-rel? Frissithető a firmware,DVD-formátumot lejátszik pendrive-ról?

Megér 8K-t újonnan,boltból számlával? :)

(#425) Alex91 válasza szakalistvan (#424) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt olvasgasd...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#426) szakalistvan válasza Alex91 (#425) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Átolvastam,köszi a linket.Ha jól láttam magyar(ékezetes) feliratot nem támogat,de valaki cáfoljon meg:)

(#427) Alex91 válasza szakalistvan (#426) üzenetére


Alex91
félisten

Es ezt hol lattad :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#428) szakalistvan válasza Alex91 (#427) üzenetére


szakalistvan
senior tag

(#429) Alex91 válasza szakalistvan (#428) üzenetére


Alex91
félisten

Central Europe, az szerinted mi...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#430) szakalistvan válasza Alex91 (#429) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Szerintem Svájc :D
Csak érdeklődtem...

[ Szerkesztve ]

(#431) hajae válasza Pulsar (#423) üzenetére


hajae
csendes tag

Ez Ba---ott jónak tűnik ez a player.
Lehet, hogy én is rendelnék egy ilyet. Nézegettem a Dune HD smart sorozatot, de abban nincs youtube. Nekem ez árban is teljesen jó volna.
Én is szoktam az ebayról rendelni, most is van vagy 4 termékem rendelés alatt.
Úgy látom HongKongból jön, ez pozitív, mert nekem még egyetlen csomaggal sem volt gondom, ami Kínából jött. Ennél a terméknél volt Tracking number ? Hogy küldte el az eladó neked ?
Nagyon érdekelne a tapasztalatod, ha megjön,
Mindenképpen írj róla légyszives.
Előre is köszi, Üdv: hajae

(#432) N_A_S


N_A_S
veterán

Nagyon a HTPC felé hajlok. Már csak azért is mert annak a fele megvan. De jó alternatívának tűnik ez is.

ASUS HDP-R1 19.987Ft
ASUS HDP-R3 28.488Ft
HYUNDAI HMBL110 24.346Ft
EMINENT EM7075-DTS 24.500Ft
LCPOWER LC-MP5-FHD 25.000Ft
EMTEC N200 26.563Ft
WD TV Live Media Player 27.213Ft
LG DP1BPBC 28.086Ft

+1: APACER AL670 25.713Ft
(FullHD,1920x1080, Ethernet, NAS, BitTorrent,HDMI, USB2.0, Comp.A/V, Comp.V, Optical(S/PDIF)

Szerintem az APACER viszi a pálmát.

MKV-t is tud mindegyik!

https://tinyurl.com/phnas

(#433) sbazsi


sbazsi
veterán

tud valaki olyan alap medialejatszot, ami kb monitorhoz/tvhez jó, hogy kepkeretet csináljon belőle? tehát memkari vagy pendrive-ról lejatsza a kepeket? persze olcsó és kicsi legyen. :)

(#434) sbazsi válasza Pulsar (#423) üzenetére


sbazsi
veterán

azt hiszem többen hálásak lennénk, ha összehoznál erről egy cikket. :U

(#435) RBJ válasza szakalistvan (#424) üzenetére


RBJ
addikt

a honlapjukon megtalálod a legfrissebb firmware t ami már ha úgy nézzük hogy elég régen volt[link]
ami úgy nézzük elég régi már 2010.3.22.
sajna úgy látom nem igazán foglalkoznak vele. pedig elég jó ár értékarányú készülék.
én is ilyet vettem minek vegyek hd st amit nem tudok kihasználni meg akárki akármit mond még a filmek 90 % mindig avi vagy divx. ehhez meg teljesen megfelel a mini.
egy aprócska hibát vetnék fel neki , hogy nem lehet a felirat színén állítani ami ugye elég kellemetlen mondjuk a fehér felirat fehér háttérben. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#436) Alex91 válasza RBJ (#435) üzenetére


Alex91
félisten

meg akárki akármit mond még a filmek 90 % mindig avi vagy divx

Ezen mosolyognom kell :). Akinek megvan a megfelelo HW hattere az ma mar nem hiszem, hogy alapvetoen divx-eket nezeget...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#437) sbazsi válasza Alex91 (#436) üzenetére


sbazsi
veterán

és szerinted hány embernek van meg a megfelelő háttere?
full hd tv, full hd lejátszó, és hozzá a full hd lemezek/megfelelő tárkapacitás :F

(#438) Alex91 válasza sbazsi (#437) üzenetére


Alex91
félisten

Egyre tobbnek. Es akinek van, az mar biztos, hogy amit lehet, azt mar nem divx-ben "szerez" be. (Szerintem xarabbul latjatok a helyzetet, mint amilyen valojaban... :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#439) RBJ válasza Alex91 (#438) üzenetére


RBJ
addikt

én meg azt mondom , hogy teljesen megfelel nekem a divx, avi, brip.
azért nem fogok full hd tv lejátszót satöbbit venni mert ez a divat. ezért nem fogom kilökni a tv t ami tökéletesen működik.
teszek a divatba nagy ívben . meg is lett az eredménye a nagy hitelen várásolt dolgoknak. most meg félreáll mindenkinek a szája , hogy nem bírja fizetni a hitelt.
:N

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#440) sbazsi válasza Alex91 (#438) üzenetére


sbazsi
veterán

hát nem tudom... ismerőseim közül 1 ujamon meg tudom számolni kinek vannak hdd anyagai...

(#441) Alex91 válasza RBJ (#439) üzenetére


Alex91
félisten

Amikor meg netan megis lesz egyszer full HD-s TV-d, akkor meg majd te is rajossz! :)

(Azon mar sajnos SD anyag mar eleg rosszul nez ki. DL-s DVD meg elmegy, de ami alatta van... En is 14"-on nagyon nezni se neztem semmit, feliratot mar nem igazan lattam :D. Aztan jott a 32"... (Pedig ez se kimondottan nagy, es hitelt se kellett felvenni...))

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#442) kopi.dll


kopi.dll
tag

sziasztok.

ismeri valaki a ICY BOX IB-MP3011HW-t? illetve melyiket érdemesebb megvenni, ezt vagy a ASUS O!Play HDP-R3 Wifi.-t???

ma délelött szeretném megvenni valamelyiket.

köszi a választ

kopi.dll

(#443) Pulsar válasza hajae (#431) üzenetére


Pulsar
veterán

okok, írok, de még én is csak izgatottam várom :DDD Attól félek a vám befogta. :S Ettől az embertől már rendeltem pár cuccot, és nagyon korrekt, rendes.
Légi postával küldte, de választhattam volna EMS-t is, de az 20 dodóval drágább lett volna. :) Mondjuk lehet akkor már rég nyomkodhatnám :D

Lényeg a lényeg, ha megjön (remélem a héten) dobok róla pár infót a logoutra, és belinkelem.

(#444) Alex91


Alex91
félisten

D-Link DSM-380 Boxee Box média lejátszó

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#445) szakalistvan válasza RBJ (#435) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ha lenne like button most megnyomnám:)
Ha lenne LCD-m természetesen nem ilyet vennék,82-es,síkcsöves CRT-m van,ahhoz tökéletesen megfelel a DVD minőség is.AEz a hiba talán elhanyagolható,utoljára az utolsó Batman filmet néztem feliratosan,amiben Jokernek Stohl volt a magyar hangja,nem bírtam elviselni.
Köszi a tájékoztatást :R

(#446) [HUN]Zolee válasza kopi.dll (#442) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Melyikre esett végül a választásod? Én az ICY BOX ot néztem ki magamnak, ha azod lett, írhatnál róla pár sort, főleg a BT kliens része érdekel, mert arról nem találtam semmit neten.

Üdv.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#447) kopi.dll válasza [HUN]Zolee (#446) üzenetére


kopi.dll
tag

szia!

valszeg az asus-t fogom választani, de csak pénteken tudom megvenni. az icy mellett az szolt h beépíthető a vinyó, viszont nincs benne wifi.:( sajna nem találtam ebben a kategóriában olyan megoldást ami minden vágyam kielégíti.

ha van még vkinek ötlete szívesen meghallgatom.

üdv
pl az icy lejátszik mindent? ill ha veszek hozzás usb-s wifit az ugyan olyan tökéletes megoldás mint a beépített?

kopi.dll

(#448) [HUN]Zolee válasza kopi.dll (#447) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ezt a teszt találtam. Ez alapján mindent játszik

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#449) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok Skacok!

WD live, Asus Oplay, vagy AC Ryan a legtutibb úgy 25-30 körül?

Ha tudtk jobbat és olcsóbbat az még jobb lenne :D

A fontos, hogy optika + HDMI legyen rajta és szpen csináljon mindent! :D

(#450) lacos001


lacos001
senior tag

Sziasztok

Hülye kérdés,de egyenlőre nincsen hol megkérdezzem....bénázok......
Tudnátok ajánlani olyan kütyüt,amiben van tuner,képes felvételre is ezáltal,és hdmi is található rajta,médialejátszó szerűség,csak tunerral megáldva?!......

thx

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.