Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) Joshi válasza Truman (#75999) üzenetére


Joshi
titán

Ha csak ennyi kell, akkor ez a te topikod. Konkrétan van is erről a lejátszóról vélemény. ;)

(#76002) SunMount3r válasza Joshi (#76001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bocs, de miért kell ezt így túlbonyolítani? A Fire TV Stick tökéletes a célra.

(#76003) Joshi válasza SunMount3r (#76002) üzenetére


Joshi
titán

Mert kell neki a lan, de ezt írta is.

Amúgy miért lenne ez túlbonyolítva? Ő konkrétan egy Androidos TV boxot keres aminek van külön topikja.

Egyébként Full HD-ra pont nem kell a LAN, de ha ő azt akar... :U

[ Szerkesztve ]

(#76004) SunMount3r válasza Joshi (#76003) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor jogos, de amúgy a Fire TV Stick-hez is lehet LAN adapter-t kapni.

(#76005) Joshi válasza SunMount3r (#76004) üzenetére


Joshi
titán

Csak akkor már hol vagy árban?

(#76006) blakey válasza Joshi (#76003) üzenetére


blakey
titán

Ugye tudod, hogy a LAN része a Wifi (WLAN) is, tehát van benne LAN. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76007) SunMount3r válasza Joshi (#76005) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért a Widevine L1-es Android Box-ok sem annyira olcsók. Meg ritka, hogy tudják pl. a rendes freki váltást is.

(#76008) Joshi válasza blakey (#76006) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom nem a Wifire gondolt, mert akkor azt írta volna, hanem neki a vezetékes LAN kell.

(#76009) trance89 válasza Joshi (#75998) üzenetére


trance89
őstag

Amazon Firetv stick 4k esetleg 4k max is belefér
+otg adapter +usb ethernet adapter amivel kimaxolja az usb2.0 sebességét (40-44MB/s), bőven elég bármilyen anyaghoz

[ Szerkesztve ]

(#76010) Joshi válasza trance89 (#76009) üzenetére


Joshi
titán

Engedjük el a témát, remélhetőleg már a megfelelő topikban van. ;]

(#76011) redingitell válasza Swenk (#75979) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
Ha esetleg megvan a megoldás, érdekelne engem is.

(#76012) rizso válasza Patice (#75978) üzenetére


rizso
addikt

És az vajon működő megoldás lehet, hogy a projektorról USB-n keresztül etetem?

Szerk: közben teszteket olvasva ez nem éppen a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#76013) gyűrű válasza Patice (#75978) üzenetére


gyűrű
addikt

Amúgy se dugnám közvetlen a projektorba, inkább vmi hosszabbítóval. Ott azért elég meleg lehet.

(#76014) Beni2360 válasza gyűrű (#76013) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért itt egy hordozható LED-s projektorrol van szó, inkább a hangot volna jobb kivesezni, szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76015) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Feleségemnek vennék valami médialejátszót a gardróbba, ahol ruhahajtogatás, vasalás közben szokott nézni TV-t (egy régi Samsung 32" fullHD TV). Ált. Netflix, esetleg ha van épp sorozata, akkor NAS-ról hálózaton lejátszás. Tekintve, hogy nem szereti a komplikált dolgokat, és neki iphone-ja van, arra gondoltam, szerzek egy AppleTV-t. Nincs vele tapasztalatom, nem ismerem őket, de úgy láttam, 50EUR-ért környékén találni már 4K-t is kintről (kleinanzeigen). JÓ lenne, ha gigás Eth. lenne rajta, nem szeretek wifi-ről lejátszót használni, pláne nem NAS-ról, letöltött tartalmat játszani. Ahogy látom, a 4K előttiek csak 10/100-as porttal rendelkeznek, így a 4K lenne akkor nyerő. Véleményeteket szeretném kikérni erről. VAgy inkább vegyek valamilyen Xiaomi Mi Box-ot? Azokat sem ismerem mondjuk, meg nincs is LAN portjuk (bár ahogy tudom valami átalakítóval USB-vel megoldható, de ne már....).

(#76016) Joshi válasza Gabesz87 (#76015) üzenetére


Joshi
titán

Full HD tévéhez szerintem fölösleges drága lejátszót venni. Itt az a kérdés, hogy 4K tartalmat is lejátszanátok (h265, HEVC), vagy eleve Full HD tartalom van letöltve (h264, AVC).

(#76017) Gabesz87 válasza Joshi (#76016) üzenetére


Gabesz87
addikt

FIlmek nagy része, ami le van töltve, már 4K. Sorozatokat csak fullHD-ban szoktam. Az is elképzelhető, hogy majd a közeljövőben átvisszük a lejátszót a hálóban lévő 4K TV-hez, akkor meg már jó ha a 4K változat van. TUdom, hogy fullHD TV-hez fölösleges, én is így gondoltam, csak aztán láttam, hogy a régieknek a LAN portja még nem gigabites. Wifin lejátszásban meg nem bízom, ahol lehet, kábelezek.

(#76018) Joshi válasza Gabesz87 (#76017) üzenetére


Joshi
titán

Akkor még azt kell eldönteni, hogy kell a Dolby Vision vagy sem.

(#76019) Gabesz87 válasza Joshi (#76018) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az nem, hang csak a TV-ből fog jönni, azok még nem DV kompatibilisek. DV-re van Shield Pro a rendes házimozi rendszerben.

(#76020) SunMount3r válasza Gabesz87 (#76019) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem te kevered a DV-t a DD-vel, azaz a "Dolby Digital"-al, ami egy hang formátum. A Dolby Vison pedig a képre vonatkozik. Olyan, mint a HDR, csak némileg "fejlettebb".

(#76021) Gabesz87 válasza SunMount3r (#76020) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja most esik le a kérdés, valóban. Én az Atmosra gondoltam. Kicsit fáradt vagyok :))
A lényeg hogy nem kell DV!

(#76022) Joshi válasza Gabesz87 (#76021) üzenetére


Joshi
titán

Ez esetben én egy olcsó Amlogicos boxot ajánlok. Ezeken van gigabitlan és CE-vel tud mindent is.

(#76023) Gabesz87 válasza Joshi (#76022) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az van, de pont ahelyett szeretnék, mert körülményes a használata kicsit, pláne a feleségemnek. CE van rajta, Kodi, én elboldogulok vele, de annyira én sem szeretem. Van a Shield Pro-m, ég és föld. Ezért szeretnék valami felhasználóbarátabb lejátszót, amivel feleségem is könnyen elboldogul. Emiatt gondoltam az Apple TV -re.

(#76024) Joshi válasza Gabesz87 (#76023) üzenetére


Joshi
titán

Igen jó lejátszó az Apple TV 4K. Fontos, hogy abból akkor már a 4K-t vedd ne a simát, illetve az Infuse lejátszó külön fizetős.

(#76025) SunMount3r válasza Gabesz87 (#76023) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jó lejátszó képességeket akarsz, akkor a Shiled-en is a Kodi-t használod, így nem értem igazán...

[ Szerkesztve ]

(#76026) Joshi válasza SunMount3r (#76025) üzenetére


Joshi
titán

Az hagyján, de egy Kodiban mi a bonyolult? Filmek->megosztott mappa->itt be kell állítani, hogy a legújabb legyen elöl. Kb ennyi. Ha meg régebbi filmet vagy sorozatot akar nézni az ember, akkor meg betűrendi sorrendbe rendezi. Na mind1.

(#76027) Gabesz87 válasza SunMount3r (#76025) üzenetére


Gabesz87
addikt

Plexet használok. Nekem jobban bejött. Sokkal egyszerűbb.

(#76028) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Esetleg valakinek van samu tv + homatics R4k + box kombója? Sehogy nem tudom összehozni, hogy a tv távja kezelje a boxot. A shild tv esetén minden gond nélkül működött.

(#76029) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Ez a topic talán jobba pörög, itt is felteszem a kérdést:
Egy Apple TV-n a Netflix appal akadt gond: a "Hoppá, valami nem stimmel..." hibaüzenettel indul. Elvileg újra be kellene jelentkezni, de ezt nem találom, hogy hol és miképp lehet megtenni, kérem a segítségeteket. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#76030) Patice válasza Egon (#76029) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem csak töröld az appot, aztán rakd fel újra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76031) devil-k


devil-k
nagyúr

djnice
Mi a helyzet új Zidoo fronton? :D

- mozi bolondéria -

(#76032) blakey válasza devil-k (#76031) üzenetére


blakey
titán

Tudtommal f@stalicska.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76033) Joshi válasza blakey (#76032) üzenetére


Joshi
titán

Vigyázz mit mondasz, mindjárt jön Beni bácsi aztán ellátja a bajod. :DDD

(#76034) djnice válasza devil-k (#76031) üzenetére


djnice
veterán

Még mindig várok az új fw-re :)

(#76035) Beni2360 válasza Joshi (#76033) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni bácsi csak mosolyog a nemlétező bajusza alatt. Az az ár réteg már nem érdekel.
Még 1x nem lesz olyan szerencsém, hogy fél áron kapjak egy Z1000 pro utódot.:Y
Megszoktam már, hogy lehúzzák.:DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76036) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
Pár hete vettem egy Homatics 4K... médialejátszót. Azóta pattintottam hozzá külső áramos USB HUB-ot, CoreElec, minden belőve, minden műxik, DE! Se a saját távkapcsolójával, se a projektoréval CEC-en keresztül, se egy Xbox kontrollorrel se lehet bekapcsolni, csak ha kihúzom a konnektorból és újra bedugom. Ezzel nem lehet valamit kezdeni? Ausztriában vagyok, Magyarban van egy LG Magic Remote talonban, az jó lehet? Az IR a megoldás? Előre is köszi a válaszokat!

(#76037) blakey válasza CoroStar86 (#76036) üzenetére


blakey
titán

CoreELEC alól kizárólag CEC-el fog működni, ezt jól be kell állítani, CE alatt jól beállítható, utána TV ki/bekapcsolása után a box is ki/bekapcsol. Az alvó mód nem működik ezzel a boxszal CE alatt, a kikapcsolást válaszd. IR megoldás, de csak akkor, ha hozzáforrasztod, az USB-s azért nem megoldás, mert kikapcsolt állapotban az USB-n nincs feszültség. Ha ilyen problémák merültek fel, akkor egy fekete (Dune) Homatics-szal jobban jártál volna, abban van IR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76038) CoroStar86 válasza blakey (#76037) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Hát nekem nem működik, Benq 1070+ projektor. Állíthatok bármit. :(

(#76039) gyűrű válasza CoroStar86 (#76038) üzenetére


gyűrű
addikt

Ahogy blakey irta az IR vevő megoldás. Én a fehér boxba forrasztottam egyet azóta tökéletes, de a rosegoldon megpróbálom majd a képen levő sárgát rövidre zárva a usb-re áramot adva külső flirc usb-vel megy-e majd.

[ Szerkesztve ]

(#76040) YelaWolf


YelaWolf
tag

Sziasztok, melyik médialejátszó(k) lenne nekem a legjobb az alábbi szempontok szerint? Ár: Maximum 35-40ezer Ft-ig.
- Hibátlanul vigye az 1-1.5 GB-os bdrip-eket is (SD tartalom), avi filmeket is. 720p-t is.
- HDR és társai, ezek nem fontosak most. A régi és kisebb méretű, tömörített vackokkal bírkozzon meg hibátlanul. De az (AVC) 720p-vel is.
- Optikai kimenet mindenképpen legyen.
- VLC media player stabilan fusson rajta, tudomásom szerint az az egyik legjobb lejátszó.
- Egyszerű legyen a kezelése, ne hetekig tartson beállítani megfelelően.
- Külső HDD kezelése problémamentes legyen, akárcsak a pendriveok kezelése is.
Ennyi igazából, nincsenek nagy igények. Vontar X3-as, esetleg X4-es az jó lenne vajon?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#76041) Joshi válasza YelaWolf (#76040) üzenetére


Joshi
titán

Akkor inkább Vontar X4, szerintem hosszabb távon támogatott lesz és ez is ~50$ körül van. Én mindenképpen a CE Kodit ajánlanám ezekre a boxokra, VLC-t felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#76042) Lackó1984


Lackó1984
junior tag

Visszaküldtem egy Homatics Dune HD Box R 4K Plus medialejátszót, mert borzalmas volt.
Van ennek tudásban hasonló alternatívája?
Külső ssd-t használnék vele. Tehát vagy USB legyen rajta, vagy rack.
kösz

(#76043) blakey válasza Lackó1984 (#76042) üzenetére


blakey
titán

Csak egy picit olvasnod kellett volna a témában. Sok eszközzel volt dolgom, köztük a Dune Homatics-szal is, egyáltalán nem borzalmas, sőt. Egyébként tudni kell használni, CoreELEC-kel meg az egyik legjobb lejátszó. Nincs jobb alternatíva, mert a Premier 4K Pro-ért kár annyit kiadni, mert az is Homatics, az olcsóbbak még annyira sem jók. Vedd vissza. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76044) Lackó1984 válasza blakey (#76043) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Olvastam a témában, pont azért vettem ezt.
Ha ez jó, akkor mi a rossz?
Coreelec vagy betölt, vagy nem. USB-ről akadnak a filmek. CE alatt nem volt Dolbyvision, pedig az android verzió stimmelt. Androidban vagy a Kodinak, vagy a VLCnek volt valami baja.
Volt, hogy lefagyott az egész.
Akadt az egész, ahogy próbáltam navigálni az alkalmazások között.
3 napig buzeráltam, de annyira esetleges volt a működése, hogy visszakuldtem.
Lehet, hogy hibás példányt kaptam.

Nvidia shield nem jó?
Csak a külső HDD/SSD használat miatt kellene.

[ Szerkesztve ]

(#76045) redingitell válasza Lackó1984 (#76044) üzenetére


redingitell
senior tag

Én shieldről váltottam a Homatics R 4K plus-ra. A filmeket külső ssd-ről nézem én is, és bizony patika. Nálam CE nem játszik mert a Netflix és társai használatban vannak.
Nagyon nem bántam meg a cserét.

(#76046) blakey válasza Lackó1984 (#76044) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy hibás volt, lehet, hogy rossz pendrive-ot, beállításokat alkalmaztál, rossz img-t írtál ki. Nálam minden működik, ráadásul 4 különböző Homatics-on, CE alatt megy a DV, nem akad semmi.

#76045 redingitell
Helyi tartalomhoz használhatsz CoreELEC-et, a "streaminghez", meg csak étmész Androidra és használod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76047) Lackó1984 válasza blakey (#76046) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Tuti hibás volt.
Ugyanazt az SSD-t TVre dugva semmi gond nem volt.
Na mindegy, így jártam.

(#76048) gyűrű válasza Lackó1984 (#76047) üzenetére


gyűrű
addikt

A shield a mai napig is a legjobb vegyes lejátszó. Persze ha nem félsz visszarakni a stabil android tv 9 et recovery ból . Az atv 11 alatt bug halmaz.

(#76049) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

A CoreElec nekem is rendszeresen lefagy, ha beletekerek egy filmbe Homatics-on. Plusz egy szaki lebeszélt a Dune-ről, az alap változatot vettem, abban meg nincs IR. Csak úgy tudom bekapcsolni CE-ről, hogy állandóan ki-be dugdosom a konnektorba. Mivel a projektorommal a CEC sehogyan sem működik. Jelenleg ott tartok, hogy a kb 7-8 éves HiMedia lejátszóm upgrade-jével többre mentem volna, mint ezzel a sz@rral... Én elhiszem, hogy kellő tapasztalat megléte után tökéletes működésre lehet(ne) bírni az eszközt, de vendéglátás mellett erre nincs igazán ideje az embernek...

(#76050) blakey válasza CoroStar86 (#76049) üzenetére


blakey
titán

Valamit rosszul csinálsz, vagy olyan kiegészítőt használsz, ami nem 100%-os. Melyik CE és pontosan mikor fagy le? Milyen szaki beszélt le a Dune Homatics-ról a sima Homatics-szal szemben? Fehér vs. fekete, infra nélküli vs. infrás. Ennyi a konkrét különbség.
Van CE fórum, van Amlogic topik, kérdezz, olvass utána. A CEC olyan, hogy ha működik, akkor lehet örülni, ha nem, akkor ez ilyen, sajnos, ahány gyártó, annyi implementáció, Egyébként nálam jól működik a TV-vel, CE és Android alatt is. A sok lejátszó között Himedia is szerepelt, annál 1000X jobb, de tényleg tudni kell használni, a Kodit meg nem árt megtanulni, ha ez megvan, akkor utána nagyon jól beállítható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.