Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) SunMount3r válasza péjé (#54000) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Legyalul. Kodi-hoz van backup add-on, azzal csinálhatsz mentést, de csak Kodi-hoz.

(#54002) mcmike


mcmike
őstag

Sikerült némi fórumolvasgatás után leszűrnöm a jelöltjeimet (Dune HD-TV102-est szeretném váltani a 3D miatt):

- használt Dune HD TV-303D
- új Zidoo X8, esetleg X9S
- új HiMedia Q5 Pro

Ezek közül melyiket ajánlanátok amivel lehet kompromisszum mentesen FLAC-ot is hallgatni? Elég komoly erősítő lenne mögötte, és nem csak mozira szeretném használni.

Bitstream (vagy RAW?) beállítással vinném a jelet HDMI-n keresztül közvetlenül az erősítőbe. :U

A lejátszó képe is fontos lenne, itt mintha a HiMedia lenne egy kicsit jobb a vélemények alapán. :F

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#54003) Droidka


Droidka
csendes tag

Sziasztok!

Mivel eléggé hosszú ez a topic és eddig 6 oldalt visszaolvasva szinte csak kioktatást olvasok nem ajánlást,szeretnék egy kérdést feltenni, akár kínából akár itthonról, beszerezhető Hálózatról !!! lejátszó médialejátszót keresnék. Amit utána HDMI porton csatlakoztatok a TV-hez.

Full HD ami perpill. kell és az atomstabil LAN-os lejátszás, mivel NASról szeretnék filmeket lejátszani, sajnos a TV-m ehhez egy kicsit öregecske, emiatt még azért nem szándékoznék TV-t cserélni.
Nekem ebben semmi tapasztalatom, sajnos van egy ősrégi maxell médialejátszóm ami a megosztott mappát látja , de nem lép bele !? vicces, de meguntam a szarakodást vele, mindig meg nem akarok HDD-t csatlakoztatni hozzá, mert ahhoz meg már öreg vagyok...Pc-ről HDD-re azt csatlakoztatni stb...

Ha valaki adna egy kis segítséget vagy tapasztalatból esetleg ő is hasonlót használ akkor örülnék, ha javasolna valamit...

Köszike nektek!

(#54004) blakey válasza mcmike (#54002) üzenetére


blakey
titán

A Dune régi, cserébe az elvárásaidnak megfelel, stabilan és jó minőségben játszaná le a FLAC anyagaidat. A többi is megfelelne, de ott azért az Android az ami beleszólhat a dolgokba, saját lejátszójuk hasonló a Dune-hez, egyszerű, mint a faék, de legalább működik. A Q5 Pro szerintem jobb, mint a Zidoo, de érdemes lenne megnézned egy-két videót ezekről a lejátszókról. Ha fonotos a stabil működés akkor Dune, ha esetleg a jövőre is gondolsz akkor Himedia vagy Zidoo.

(#54003) Droidka
Mennyire öreg a tv? Milyen bemenetekkel rendelkezik? Használt vagy új készülék? Ha használt is jó akkor egy Popcorn A400-as egyszerű és teszi a dolgát, mellesleg a képminősége is rendben van. Számításba veheted a Mede8er 600-ast is, az is egy jó lejátszó, kiforrott szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54005) Droidka válasza blakey (#54004) üzenetére


Droidka
csendes tag

Szia ! Előre is köszi, hogy válaszoltál.

A TV egy Philips LED 3D TV 46PFL9706 , újonan vettem akkor 750.000.- ft volt, de eltelt 5 év és öregecske lett.
Akkor EISA díjas volt, de a médialejászása eléggé talán a kora miatt xxar, hogy így mondjam.
Vagy kép van és hang nincs vagy fordítva, vagy ha éppen minden klappol és beletekernék vagy pause-t nyomok akkor esetleg nem indul el vagy kifagy és ezeket meguntam.
Van rajta HDMI 1.3 is, azon megy a PC-ről a játék a gyereknek és ott hang is van.
Vettem egy NAS-t és egy szerintem erős routert, ezért kacsingatok egy közepes médialejátszó felé, mert korom miatt már nem nézek minden nap filmeket. Nem egy vájtszemű és digitális hangstúdió lejátszó kell, mert csak a tv hangját hallgatnám, mert legtöbbször a gyerek alszik a másik szobában és nem düböröghet a golyózápor.

A lényeg menjen hálózatról és ismerje a legtöbb formátumot HD és Full HD felbontásban ha nyomja a 3D-t az már csak hab a tortán, mert azt megszoktam és én bevallom szeretem.

Köszi, Péter

(#54006) blakey válasza Droidka (#54005) üzenetére


blakey
titán

Popcorn VTEN szerintem jó lehet, teszi a dolgát, nem túl fürge, de szerintem neked megfelelne és tökéletesen alkalmas az elvárásoknak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54007) junkpod válasza Droidka (#54003) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem zyxel nason vannak a filmek, lan kábellel van a switchen a Beelink mx64 LE kodival, filmet nézek rajt nasrol, youtubeot, moviesharkot... Hdmivel van erositore és tvre kotve.

Box's don't touch!

(#54008) péjé válasza Droidka (#54005) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ha nem idegenkedsz a használt cuccoktól akkor nézz körül itt :[link]

Dedikált jó minőségű lejátszókból van több is perpill, Popcorn A300-A400, Dune HD303D, 30-50eFT között.
Akadnak az s905-ös lejátszók, ezek remekül futnak egy direkt ezekre írt progival (Libreelec), ezek kb. 20eFt-ig beszerezhetőek, ha jól tudom a 3D tudásuk csak halfou, bővebben itt...[link]

[ Szerkesztve ]

(#54009) Beni2360 válasza Droidka (#54005) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ezt sem hagynám ki a felsorolásból kb 110 € - ZIDOO X8

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54010) szasanyi válasza szasanyi (#53992) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos hiába vártam, válasz nem érkezett. Célirányos kérdés: Himedia Q5 PRO képminőség, 3D ISO lejátszás tekintetében milyen? Van-e tapasztalat, esetleg összehasonlítás?

(#54011) Beni2360 válasza szasanyi (#54010) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán így többet megtudsz.
Vagy a saját topikjába többnek volt előélete más boxokkal.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54012) szasanyi válasza Beni2360 (#54011) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem is néztem, hogy van olyan topik (is)... köszi!

(#54013) SunMount3r válasza szasanyi (#54012) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Röviden: a 3D BD iso lejátszás még nem kadenciahelyes. 24Hz-re vált 23.976 helyett. Az Hisilicon-nak kel hozzá javítani az SDK-t ez pedig elég lutri, hogy mikor fog bekövetkezni. (Máskülönben semmi gond nincs vele és pl. nekem fel sem tűnik, mivel a TV-m valahogy kompenzálja saját magának, így nem tapasztalok beröccenéseket. De ezt csak zárójelben írom, mert lehet a te TV-dnél más lesz a helyzet...)

(#54014) szasanyi válasza SunMount3r (#54013) üzenetére


szasanyi
félisten

Én egy LG 42LF652V tévét használok, és teljesen elégedett vagyok vele. ~2 évig még nem tervezem a cserét, ha addig van érdemi előrelépés 4K tartalmak terén akkor olyan lesz az utód (kábé ott is ez a kategória, csak nagyobb képmérettel).
Nálam a TV a megfelelő forrás esetén 24Hz-et jelez, de ezzel szemre még soha nem volt problémám, így ez nagy valószínűség szerint nem zavarna. Esetleg van-e tapasztalatod, javaslatod jó képminőségű (min. RPi2 szint vagy jobb) asztali lejátszóra 50k-ig, ami már megfelelő FW kiadással bír, és a 3D ISO / BDMV sem adja fel. Külső (USB 3.0) háttértárral használnám, nem fontos a fullos hálózati és egyéb feature sem.
Eddig a Q5 Pro és a ZIDOO X8 került képbe, de egyiket sem láttam működés közben és olyat sem olvastam aki hozzáértő szemmel látta / nézte őket és tudja melyik lenne jobb választás. És persze az is érdekes lenne a 3. alternatíva. :R

(#54015) djnice válasza szasanyi (#54014) üzenetére


djnice
veterán

Mivel passzív a TV-d, harmadik alternatíva egy S905-ös box + LE, 10-15k körül, a képminősége megegyezik a Pi2-ével. Zidoo X8 / X9S is jó, ott is kadenciahelyes minden, a képe kb ugyanaz mint az S905-nek.
A Himedia 3D esetén nem kadencihelyes ahogy írták előttem is, és a képe jobbnak tűnhet a képjavítók miatt, de van akit zavar hogy belenyúl a natív képbe.

(#54016) szasanyi válasza djnice (#54015) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek, de pontosan mi is az a S905-ös box + LE? :F

(#54017) Patice válasza szasanyi (#54016) üzenetére


Patice
Topikgazda

S905 = bármilyen "márkanév" alatt futó Amlogic S905-ös SoC-kal szerelt Androidos TV box, amire lehet rakni micorSD kártyával LibreELEC (LE)-t.

A téma összefoglalóban találsz konkrét típusoklat. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54018) szasanyi válasza Patice (#54017) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahha, értem... köszi, de az összefoglaló igen rövid (és nem is igazán téma összefoglaló) ott nincs semmi konkrétum. Vagy te nem erre gondoltál, ebben a topikban? :F
Illetve még egy dolog: most is LibreELEC fut a RPi2-n, Kodi 18 Alpha társaságában. Itt van gond a 3D lejátszással, azokon az eszközökön miért ne lenne? Van típus orientált verziója ahol jól működik?

[ Szerkesztve ]

(#54019) Beni2360 válasza szasanyi (#54018) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt esetleg több van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54020) szasanyi válasza Beni2360 (#54019) üzenetére


szasanyi
félisten

:R ahogy néztem ezzel az Amlogic S905 kütüvel sem lennél előrébb mint a jelenlegi RPi2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#54021) djnice válasza szasanyi (#54020) üzenetére


djnice
veterán

Miért is?

(#54022) szasanyi válasza djnice (#54021) üzenetére


szasanyi
félisten

Visszakérdezek, hátha így érthetőbb a dilemmám: ha ua. a LibreELEC + Kodi kell rá (amiből tapasztalatom szerint a #1213, 14-Dec-2016 a legjobb, de nem tökéletes) amit a RPi2-n is használok, akkor mitől lenne jobb?

(#54023) blakey válasza szasanyi (#54022) üzenetére


blakey
titán

Nem ugyanaz készíti, több formátummal megbírkozik, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54024) szasanyi válasza blakey (#54023) üzenetére


szasanyi
félisten

Mennyivel másabb, hol van? Mert ha csak az a tuti különbség, hogy az sem jó csak jobb (kvázi nem ua. a film nem fog menni, esetleg nem 10-ből hanem 10-ből 8 megy) azért nem cserélem le az egyébként teljes jó RPi2-t. Olyan kell(ene) ami egyértelműen jobb minőség, támogatottság és 3D téren is..

(#54025) T_Stark válasza szasanyi (#54024) üzenetére


T_Stark
őstag

Zidoo X8-on nálam nincs gond a 3D-vel. Half SBS/OU, 3D BD ISO mind megy eddig gond nélkül, a saját lejátszó programjával.

[ Szerkesztve ]

(#54026) djnice válasza szasanyi (#54024) üzenetére


djnice
veterán

[link]

De ha írsz egy 3D-t ami nem megy Pi2-n, megnézem.

(#54027) LógaGéza válasza djnice (#54015) üzenetére


LógaGéza
addikt

S905-ös boxokon Framepacked 3D is megy?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54028) junkpod válasza LógaGéza (#54027) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aszondjak megy, csak mire kijön belőle addigra half-akarmi lesz...

Box's don't touch!

(#54029) DoItYourself válasza LógaGéza (#54027) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem igazán tudtam rávenni a boxot a helyes lejátszásra LE 009-el, Beelink M18-on. SBS/OU megy szépen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#54030) LógaGéza válasza DoItYourself (#54029) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én most próbálkozok egy MXIII-ra rárakni az LE-t, hogy kipróbáljam. Még nem jött össze, egyszerűen nem indul... Ha sikerül, akkor meglesem mi a különbség.

junkpod
Attól, hogy azt írja ki, hogy Half-akármivel megy, attól még mehet Framepacked módon. RPi is azt írja ki...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54031) Beni2360 válasza LógaGéza (#54027) üzenetére


Beni2360
félisten

Volt de nagyon kevés pontosabban egy db amit elindított. Gondolom átalakítás (rippelés) -től függ. Passzív Tv-n Ez így nem járható út. A ZIDOO x8-nál is van, hogy saját maga átvált és a Tv is reagál, van ahol meg kell noszogatni az átváltásra, ez is belepiszkálás végett van. A full 50Gb 3D ott minden ok.

Egyébként.

Nálam mér 3D-ben megy a bólé. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54032) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Sziasztok BÚÉK mindenkinek olyan kérdésem lenne hogy per pill med600 om van nagyon megvagyok vele elégedve de szükségem lenn már 4K lejátszásra is mit tudnátok ajánlani mire cserélhetném le ami mindent tud amit a med +4K?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#54033) zsuga44


zsuga44
csendes tag

Boldog Újesztendőt kívánok minden fórumtársnak!

A következő gondom van:
a médiatartalmaimat (film, zene) Zyxel NAS320 -on osztom meg twonky szerveren keresztül.
Medialejátszó egy LG 42LN570S smartTV
Hangrendszer Yamaha RX-V750

A filmekkel nincs is bajom, de a zenelejátszás veszteségmentes formátumait (FLAC, APE) az LG nem támogatja. A helpdeskes "szakértő" azt javasolta, hogy konvertáljam át MP3-ra :)
Az lenne a kérdésem, tudtok-e olyan hálózati lejátszót ajánlani, ami az LG TV helyett lejátssza a zenéimet. BananaPi ki lett próbálva XBMC(Kodi)-vel de ahhoz is kellett a TV (kijelzőnek) meg egy Android (tablet, telefon) a távvezérléshez.
Másik megoldásként szóba jöhet a twonky transcode on-the-flight wav-ra konvertálás, de erre még nem találtam konfigurációs beállítást.

Nem tudom, hogy jó topikba tettem-e fel a kérdésem :((

Segítségetek előre is köszönöm
zsuga

[ Szerkesztve ]

zene és bor - semmi több :)

(#54034) envagyok válasza zsuga44 (#54033) üzenetére


envagyok
veterán

Raspberry pi 3+ i2s dac+ volumio vagy moode audio
A dac nem feltétlen szükséges
volumio.org
moodeaudio.org

A kodihoz nem kell tv, a yatseval tökéletesen irányítható a tv bekapcsolása nélkül

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54035) zsuga44 válasza envagyok (#54034) üzenetére


zsuga44
csendes tag

lehet, hogy én régebbi Yatse-vel gyakorlatoztam, de azon csak távirányító gombok voltak, lemez/mappa lista nem.
Banana - Raspberry nem tudom, jelentős különbség-e? - most nézem a volumio oldalt, persze, ha nincs erre a Banana platformra...

[ Szerkesztve ]

zene és bor - semmi több :)

(#54036) junkpod válasza zsuga44 (#54033) üzenetére


junkpod
nagyúr

A kodihoz nem kell kijelző, mobilos távirányító approl iranyithato, így tv nélkül is lehet vele zenét hallgatni.
Sokan szeretik a yatse-t, én a kore appot használom.
Azért nem voltak mappaid még ilyesmi, mert nem mediatarat használták fájl szerverről hanem twonkyt. Ez esetben twinkyhoz kellene valami upnp app talán.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#54037) zsuga44 válasza junkpod (#54036) üzenetére


zsuga44
csendes tag

Próbáltam samba megosztással is, meg a twonky-val is - nekem nem jött eddig össze :(

zene és bor - semmi több :)

(#54038) blakey válasza zsuga44 (#54037) üzenetére


blakey
titán

Twonky egy alap DLNA szerver, cserébe stabil és hasonlóan osztja meg a tartalmakat, mint az SMB/NFS ha ennél többre lenne szükséged akkor tedd fel a Serviio-t, az már nem annyira fapados és a FLAC-ot is elküldi az LG felé olyan formátumban amit le tud játszani, szerintem próbáld ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54039) Patice válasza zsuga44 (#54033) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre a feladatra teljesen jó egy Chromecast Audio (CCA) + Bubble UPnP alkalmazás androidos mobilon.

CCA-nak van optikai digitális kimenete és wifin kapja a jelet.
BubbleUPnP-vel pedig a Twonky indexelt mappáit is böngészheted, amiből kiválasztod csak, hogy mit akarsz a CCA-ra küldeni, hozzáadod a lejátszási listához és elindítod.

CCA másrészről elég sok on-line zeneszolgáltatás (Spotify, Tidal, Google Music, stb.) appjával kompatibilis, így akár ezekről is mehet a zene. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54040) ateszm


ateszm
senior tag

Szép estét. Olvasgattam pár oldalt vissza,így már körvonalazódik mit szeretnék,de azért kérdeznék mert lehet elkerülte valami a figyelmem. Első és nekem a legfontosabb a kadenciahelyes lejátszás-képminőség kombó,majd a széles file formátum támogatása. ami a legkevésbé fontos a hangkimenet,mert egy fejhallgatóval mozizok,esetleg egy alap 2.1-es hangrendszerrel... sajnos később sem lesz másként.
Találtam egy MED600X3D játékost 25K-ért szerintem ez pont kielégítené az igényeimet. Esetleg ha más alternatíva van,esetleg új készülékben 50K-ig tudok elmenni árban.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel: ateszm

(#54041) mcmike válasza blakey (#54004) üzenetére


mcmike
őstag

Köszönöm a választ, igazából csak megerősítettél a sejtéseimben. Akkor még rágódok egy kicsit, mert továbbra sem egyértelmű számomra hogy mi lehetne az értelmes továbblépés. Lehet hogy várnom kellene egy kicsit, amíg az Android-os boxok ki nem forrják magukat. :U

BÚÉK mindenkinek utólag is. ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#54042) junkpod válasza zsuga44 (#54037) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha smb-n van megosztva, akkor fel tudod venni mediatarba a zenéket és úgy a kodi táv programmal tv nélkül is zenelhetsz.

Box's don't touch!

(#54043) SunMount3r válasza mcmike (#54041) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem arra elég sokáig kellene várnod, ha az olcsó s905-ös Box-okra gondoltál... Kis kínai cégek forrasztják össze őket, nem sokat feccölnek az OS optimalizálásba, saját szoftverekbe, lejátszónak azokon se lehet jobb, mint a KODI. A KODI meg ugye Android-on alapból elég felejtős (lejátszásra), főleg ha neked 3D-re kell és pláne miután gyak. az egész Android-os KODI fejlesztés félberekedt...

(#54044) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék tanácsot kérni tőletek androidos média lejátszó kategóriában. A legfontosabb az lenne, hogy tudjak rajta netes rádiót hallgatni, aminek saját app-ja is van. Nem igazán használnám másra, bár ha filmet is tudnék vele nézni, az sem volna hátrány, de nem égetően fontos. A lényeg pár szóban összefoglalva a netes rádió, hdmi, usb, esetleg koax kimenetek megléte és hogy a legolcsóbb megoldás legyen, ami azért nem a leggagyibb, pénzt kidobni nem szeretnék. Mit tudtok javasolni? Választok előre is köszönöm!

(#54045) junkpod válasza Pendragon911 (#54044) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak zenére (ha van erositod) vegyél egy bt audió adaptert és játssz telefonrol.

Box's don't touch!

(#54046) Pendragon911 válasza junkpod (#54045) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Ilyesmi nekem is eszembe jutott, viszont nem biztos, hogy be szeretném vonni a telefont ebbe a rendszerbe. Az erősítőn emlékeim szerint van BT adapter csatlakozási lehetőség, viszont az meg olyan áron van, hogy azon vígan veszek egy android alapú médialejátszót is, szerintem..... Egyelőre az S905 típusú eszközöket nézegetem, lehet ilyesmi lesz a megoldás.

(#54047) mcmike válasza SunMount3r (#54043) üzenetére


mcmike
őstag

Nem az olcsó S905-ökre gondoltam, úgy inkább mindenre ami Android-os. HiMedia-nál azt írják ugye SDK-t kellene frissíteni a kadenciahelyes 3D-hez, ami elég lutri. Zidoo-nál is vannak furcsaságok (külföldi fórumokat bogarászva), és még egyszer sem ajánlotta itt bátran senki sem. Legalábbis nekem. A kétes hangminőség miatt? Vagy nem tudjuk egyelőre ezt sem mert nem lett összehasonlítva más eszközzel/eszközökkel? :F

Még jó hogy ezeket leírtad. Így most végképp elment a kedvem vásárolni bármit is ami Android-os. Akkor maradna számomra Dune HD-TV303D használtan mondjuk, de az meg már olyan kevés változás lenne a rendszeremben hogy inkább sztornózom az egész projektet... :DDD

Majd egy fél év múlva visszanézek ide a topicba, hátha addigra lesz stabil mondás, mert most úgy érzem nem nagyon van. Csak a "szenvedés", hekkelés, meg release-ekre várás... vagy rosszul érzem? :B

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#54048) junkpod válasza mcmike (#54047) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez lesz fel év múlva is, max a doboz nevek fognak változni.
Kiadnak mindent beta állapotban, legyen az SoC (majd lesz revízió), sdk (soha nem javítják), firmware (fel évig dolgoztam amíg bele nem ütköznek a hw hataraiba)...
Már a dune es a popi is androidra fejleszt...
Soha nem lesz teljesen befejezett playa...

Box's don't touch!

(#54049) djpundro


djpundro
aktív tag

az uj Zidoo A5S nel nincsen zdmc ?tehat a sajat kadenciahelyes kodija a zidoo nak?Tudja e valaki?Meg ralehet tenni a libreelek et?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#54050) djnice válasza djpundro (#54049) üzenetére


djnice
veterán

Ez egy túlárazott S905x, nem sok értelme van megvenni. Nagy valószínűséggel rámegy a LE is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.