Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Peak válasza Ed Parker (#11000) üzenetére


Peak
addikt

aha... most épp ott áll 5 perce, hogy "update successful... rebooting..." :DD
omájgád micsoda technika 70000ért :DD
komolyan mondom, egyszerűen ezt a pénzt inkább beforgattam volna egy Harman Kardon BDT 30 DVD playerbe :D
http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2349

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11002) Ed Parker válasza Peak (#11001) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Indítás ujra kézzel nyugodtan.
Az ott megakadt :D

Igen-igen,semmit nem adnak ingyen:)

Én ennyire nem bánom,de tény hogy szeretne mindenki egy jobb lejátszót,de mindegyiknek van valami nyűgje.

Nekem egy ilyen van,de a médialejátszó funkciója ennek is korlátozott.

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2343

[ Szerkesztve ]

(#11003) Warter válasza Peak (#10989) üzenetére


Warter
őstag

Ezt írtam neked 2 napja, hogy bizonyos erősítőkkel HDMI handshake para van és tudnak róla. Jó eséllyel javítják a következő firmwareben. Koaxon és optikain kijön a hang ilyenkor, csak a HDMIvel van para.

(#11004) Ed Parker válasza Warter (#11003) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A kérdés csak az hogy mikor?
Ugyanis márciusban dobták az új fw-t és a c200-ra meg már egy éve nincs új fw.
Tuti hogy az lesz az első.

(#11005) Warter válasza Ed Parker (#11004) üzenetére


Warter
őstag

Ahogy elnéztem kb 3 havonta van új firmware, szóval mostanság várható a következő firmware. A 2xx-es széria szerintem már nem nagyon fog új frissítést kapni. Bár mintha arra is igérték volna az új flashes felületet.

(#11006) Peak válasza Warter (#11003) üzenetére


Peak
addikt

Értem, lehetséges, hogy pont az én erősítőmmel is gondja van, de nem szeretnék ilyennel foglalkozni, hogy félkész, befejezetlen, gázos terméket dobnak piacra. Én reménykedtem, hogy a világ egyik legmegbizhatóbb gyártójának a legfrissebb Sigma chipjére épített készüléke, alapozva a hirnévre és megbizhatóságra nem fogja pont ugyan azt a hibát elkövetni, mint a feleannyiba kerülő szénnéfikázott Realtek chipes ACRyan. :)
És amúgy nem is lenne túl nagy gond, de a képe botrányosan rossz, összehasonlitva a notebook HDMI kimenetéhez képest.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11007) Warter válasza Peak (#11006) üzenetére


Warter
őstag

Persze, én megértelek. Főleg, hogy nálad van HTPC is, nem is értem, hogy akkor minek szenvedsz vele. :)
Egyébként nálam teljesen jó a kép, szóval ezt a részt nem nagyon értem, hogy mi baj lehet nálad.

(#11008) Ed Parker válasza Peak (#11006) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem ha jó anyagot kap a képe nem rossz,persze a pio BD-nek jobb képe van,de más az elektronika is, ha ennyire gáz,sztem is vidd vissza.

(#11009) zsolt19900


zsolt19900
őstag

vásároltam egy wd tv media playert

és a .ts formátumnál azt írja ki, hogy no audio chanel.... ezzel lehet valamit kezdeni? avi ba és divx be is átkonvertáltam de akkor is ezt az üzenetet kapom, a kép az tökéletes, de hang egy szál se :(

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11010) Ed Parker válasza zsolt19900 (#11009) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nagyon nem,ezt nem támogatja,van nekem is,ezt a formátumot nem kell rajta erőltetni.
Bár még a moddolt fw-vel megpróbálhatod,ha gen 2-es a wd.

(#11011) zsolt19900 válasza Ed Parker (#11010) üzenetére


zsolt19900
őstag

és átkonvertálva sem fogja vinni? :(

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11012) Ed Parker válasza zsolt19900 (#11011) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezt látod nem tudom,mert nem próbáltam,még pár hónapja kaptam dh66 fórumtárstól egy mókolt fw-t,azóta sokkal jobb lejátszó lett a wd tv,ezt kéne még megpróbálni.
keresd meg őt ezügyben.
a kódolással nekem az a gondom,hogy annyi idő alatt,azt is leszedem,ami már jó.

[ Szerkesztve ]

(#11013) #16695808


#16695808
törölt tag

sziasztok.
van egy LG 32LD350-es tv-m, a filmlejátszás funkció bekapcsolva. nos azt szeretném megcsinálni, hogy valamiféle NAS-t (NAS adapter, stb-t?) a routerrel összekötni és mivel dlna nincs a tv-n (így csak usb-n tud filmeket fogadni) csak usb-n tudom összekötni a tv-vel.(HDMI is van ) remélem érthető. tehát ha filmet töltök a géppel egy külső (vagy bármilyen) meghajtóra akkor a tv azonnal lássa az adott tartalmat.
( a gépen linux van, de ez gondolom nem oszt nem szoroz)
ja és ami még fontos mindezt a mahinát a lehető legolcsóbban kéne megúsznom.
várom a kreatív ötleteiteket.
előre is köszi.

(#11014) kisgyerek85 válasza #16695808 (#11013) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Kell venned egy külső médialejátszót amin van ethernet port.
A médialejátszót összekötöd a tv-el hdmi kábellel, az ethernet portját meg a routerrel.
Ezután már csak beállítás kérdése és láthatod a pc-d tartalmát.

20 ezer ft alatt nem úszod meg.

(#11015) Patice


Patice
Topikgazda

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre Dune 301 + Zappiti beállítással kapcsolatban. Akár privátban is.

A programot már felraktam, Dune-re exportáltam is az adatokat, meg is jeleníti, csak amikor el akarom indítani a filmeket, akkor dob egy hibaüzenetet, hogy nem jó az URL az elérési útban.

PC-vel van összekötve a Dune egy TP-Link 1043ND Routeren keresztül, de van belső HDD is a Dune-ben. Elsősorban a belső HDD-ről szeretném játszatni majd a filmeket, de ha összehozható, akkor hozzádobnám hálózatról a PC tartalmát is (vagyis csak a filmeket sorozatokat).

Olvastam a Dune oldalain a leírásokat is, de valamiért nem jött eddig össze.

Előre is köszi! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11016) #75912448 válasza Patice (#11015) üzenetére


#75912448
törölt tag

yaDIS-t nem próbáltad? Réges-régen kipróbáltam mindkettőt, a yaDIS sokkal jobban bejött. Nem tudom azóta mi változott, nem használom egyiket sem, ez is csak lassítja a folyamatokat :)

(#11017) Peak


Peak
addikt

(X) Ez itt a reklám helye!

Visszavittem az A-300-ast a Neon Multimédiának ( www.lejátszó.hu ), elmondtam a problémám, a hibajelenségeket, nagyon megértő és segítőkész volt az úriember, azonnal visszavette a készüléket a vételár visszautalása mellett. Ha 1-2 napon belül vissza is jön a pénz rendben, akkor megkapják a Peak féle "Ajánlott!" besorolást. :)
Korrekt, szép az eladótér, igényes kialakítás, kipróbálható termékek, noha egy picit nekem fura az elhelyezkedése ( 3 emeleti hátsó lépcsőházból közelíthető ), ami persze nem gond egy alapvetően internetes kereskedelemre berendezkedett cégtől.
Szóval nálam 10/10 korrekt értékelést kaptak. Csak ajánlani tudom őket.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11018) Patice válasza #75912448 (#11016) üzenetére


Patice
Topikgazda

De yaDIS-t is feltelepítettem, megadtam a (hálózati) könyvtárat, beszkennelte a filmeket, csak az a baja, hogy könyvtárneveket látja csak nem a médiafájlokat.

A filmeket úgy tettem egy könyvtárba, hogy a magyar cím a könyvtárnév, az angol cím pedig a fájlnév.

Zappiti a médiafájlok nevére keres, mindegy milyen könyvtárban van.

yaDIS mappanévre, vagy úgy lehetne esetleg megcsinálni, ha kiszedném a fájlokat a könyvtárakból és ömlesztve lennének csak egy könyvtárban. (Ezt lehet kipróbálom, a könyvtárakat meg átmentem a gépre ideiglenesen, hogy ha mégsem jönne be, akkor vissza tudjam pakolgatni.) :B

Nekem nem nagyon lassít semmit. Nem vettem észre emiatt lassulást.

Esetleg még arra tippelek, hogy ott lehet gubanc, hogy a Dune belső vinyóját két részre partícionáltam. Egy kisebbet EXT2-re + a többit NTFS-re. A filmek a nagy partíción természetesen, viszont a Zappiti (vagy a yaDIS) export fájljait a kis partícióra mentettem.

Lehet ugyan ott kellene lenniük, azon a partíción, ahol a filmek?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11019) #75912448 válasza Patice (#11018) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nálam ömlesztve voltak, vannak a filmek, így működött faszán. A lassulást úgy értettem, hogy eggyel több gombot kell megnyomni a film elindításához :D . Én még a BD menüt is kiveszem minden lejátszómból, az is csak lassít.

(#11020) Ed Parker válasza Peak (#11017) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most akkor maradt tök feleslegesen egy jó hdmi kábeled lejátszó meg nincs hozzá?:)

(#11021) Patice válasza #75912448 (#11019) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. Kipróbálom ma este, ha haza értem.

Lassulás, ja, hát igen + egy gombnyomás.

Azt nem lehet valahol beállítani, hogy ha mondjuk már jól működik, akkor egyből valamelyik vizualizációs progival induljon? :D

Asszony biztos örülne ennek a "feature"-nek... :))

Szép meg látványos ez az egész, nem is tudom pontosan miért akarom ezt rá, de ha már tudja (elméletileg), akkor miért ne. :B

(Közben meg szopatom magam a beállításával. :((( )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11022) Peak válasza Ed Parker (#11020) üzenetére


Peak
addikt

Egy ilyen "lejátszó" van hozzá... :)
XBMC HDaudio szoftver plusz egy WiFi miniKeyboard.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11023) #75912448 válasza Peak (#11022) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azt nem lehet valahol beállítani, hogy ha mondjuk már jól működik, akkor egyből valamelyik vizualizációs progival induljon?

Erre már nem emlékszem. Ha lesz ilyesmire időm, talán valamikor felpakolom mindkettőt, hogy mi változott.

(#11024) Ed Parker válasza Peak (#11022) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez azért nem annyira óccsó lejátszó :N

De visz mindent, mint kamaz a kereszteződésben :D

(#11025) Peak válasza Ed Parker (#11024) üzenetére


Peak
addikt

Úgy-úgy! :DDD Üt mint a buszkerék! :DDD

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11026) hunaqua


hunaqua
addikt

Lassan rendelhető (Kínából) az EGREAT R6S PLUS PRO ( WIFI+SATA).

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11027) tarkatehen válasza hunaqua (#11026) üzenetére


tarkatehen
tag

Jaja, ebay-en már van elég jó áron.

(#11028) hunaqua válasza tarkatehen (#11027) üzenetére


hunaqua
addikt

A w2-n lement a sima R6S ára 99usd-re,ez szerintem akkor 119-lesz. Várható érkezés 2-3 hét.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11029) tarkatehen válasza hunaqua (#11028) üzenetére


tarkatehen
tag

97-ért láttam ebay-en, mondjuk lehet rájön a postaköltség ami a w2-nél ugye nincs :)

(#11030) Zoty4 válasza tarkatehen (#11027) üzenetére


Zoty4
őstag

Mi a kulonbseg a r200s, r300 es az r6s kozott?
A harom kozul melyiket erdemes megvenni, ha nem akarok bele hddt, mert hp microserverrol akarom lehatszani a filmet?
W2 az mi?

[ Szerkesztve ]

(#11031) Peak válasza tarkatehen (#11029) üzenetére


Peak
addikt

mi a linkje ennek a w2 oldalnak?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11032) tarkatehen válasza Zoty4 (#11030) üzenetére


tarkatehen
tag

W2 az a webshop ahonnan lehet rendelni ezeket a lejátszókat: www.w2comp.com

Ha nem akarsz bele hdd-t akkor bőven elég az R6S, árban a legolcsóbb és ugyanaz a 3 készülék hw és sw tekintetében. A csatlakozókban van különbség leginkább.

(#11033) Zoty4 válasza tarkatehen (#11032) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi szépen
Ez a HiMedia HD910A játékos se néz ki rosszul amúgy
Ha innen rendelek ettől a w2-ről akkor kell vámot stb fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#11034) tarkatehen válasza Zoty4 (#11033) üzenetére


tarkatehen
tag

Írtam nekik, hogy max 40 dollár legyen a csomagoláson értékként és így nem volt vám.

(#11035) Dorian


Dorian
félisten

Dune D1 belső USB-s memóriabővítéséhez milyen (márka, típus) pendrive-ot használtok? Ahogy néztem valami extra vékony kéne, hogy elférjen felette a HDD fiók és nem szeretnék a "megveszem-nem fér be-mit csináljak vele" vonalon szívni...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11036) Ed Parker válasza Dorian (#11035) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hogy szuperál a dune?
érdemes volt váltani?

(#11037) Dorian válasza Ed Parker (#11036) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon jó, elégedett vagyok. Igazából ha szigorúan vesszük, nem sokkal tud többet, mint a Venice (sokcsatornás LPCM hangsávok és BD full menü) de a mindent maximálisan felhasználóbarátin, gyorsan és jó minőségben csinál.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11038) Ed Parker válasza Dorian (#11037) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

egy nagyon picit én is bánom,hogy nem adtam esélyt a dune-nek,annak ellenére hogy az a210-el sokat szívtam,de gondoltam az a300 majd extázis lesz:)
hát nem,de legalább picit jobb.

(#11039) Peak válasza Ed Parker (#11038) üzenetére


Peak
addikt

engem érdekelne ez a D1-es egy hasonló szaggatós teszt erejéig, amit az A300 kapott. :D

http://www.mediasmartserver.net/2011/01/19/review-dune-hd-smart-d1-media-player/

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11040) Ed Parker válasza Peak (#11039) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

megmondanád róla a tutit egy hétvége alatt? :D

(#11041) Peak válasza Ed Parker (#11040) üzenetére


Peak
addikt

elég volna egy jó 3 órás móka is :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11042) Ed Parker válasza Peak (#11041) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezek a cuccok alulmúlják az elvárásaidat.
neked egy dune hd max kellene,az lehet hogy teljesítené minden kivánságodat.

(#11043) Dorian válasza Ed Parker (#11042) üzenetére


Dorian
félisten

A Max tök ugyanaz, mint a D1, csak +1 HDD hely és BD lejátszó van benne.

Most beleszereltem egy vinyót, amíg nem lesz szükségem harmadik 2TB-osra, legalább nem foglalja a helyet a dokkolóegység. Kicsit para volt a sata kábelt behajtogatni a helyére, mert a kábel is rövid, hely se sok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11044) Ed Parker válasza Dorian (#11043) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez a popcornban nem kábellel,hanem az alaplapon van egy sata port amire rá kell dokkolni.
ha meg ugyanaz akkor tök jó.
azt nétem hogy ebbe ugyanaz a proci van mint a az a210-be,csak gondolom a szoftver jobb rajta.
akkor most telerakod minden jóval? :)

(#11045) Peak


Peak
addikt

pont ezt akartam irni, hogy a Dune szoftvere mint ha egy picit jobban meg lenne írva a felhasználó kiszolgálására, kényelmére, függetlenül attól, hogy egyel régebbi chipre épül.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11046) Ed Parker válasza Peak (#11045) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hát itt azért nagy verseny van a piacon,ki ezt ki azt tartja fontosabbnak a szoftverben,ami sajnos a júzer rovására megy.

(#11047) Dorian válasza Ed Parker (#11044) üzenetére


Dorian
félisten

Már tele van minden jóval, csak beleszereltem. Ha holnap veszek pendrive-ot, akkor meg majd ki kell venni, de nem bírtam várni tovább. Igazából ráér a bővítés: Most a hozzá kapott 2GB SD kártya van rendszermemória bővítésként, de lehet, hogy az előlapi SD olvasó használnám pl. fényképnézegetésre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11048) Ed Parker válasza Dorian (#11047) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

lehet kapni ezeket a centi hosszú asszem verbatim pendrive-okat,sztem egy olyanból egy 4gb vastagon jó.
a görgetés gyors a tartalmak között?
mert ahogy Peak is irta az a300 az eltököl egy picit ha egy képernyőnyit behozott,aztán tölt.

(#11049) Dorian válasza Ed Parker (#11048) üzenetére


Dorian
félisten

Mindjárt megnézem neked, nem-direkt-erre-figyelve nem tűnt fel, hogy gond lenne vele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11050) Patice válasza Dorian (#11047) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem is most egy 2 GB-os SD kártya van oldalt a Dune 301-emben bővítésnek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.