Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) junkpod válasza Tomix24 (#76980) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem bantaskent, de 9.1.4 csatornás hanghoz 14 térben elhelyezett hangszóró szükséges meg egy ezt kiszolgálni képes erősítő. Ez nincs meg 1 milla alatt.
A soundbarok erre nem képesek, egyik sem.

Box's don't touch!

(#77002) Tomix24 válasza junkpod (#77001) üzenetére


Tomix24
addikt

A hangszórók száma megvan darabra, sőt térben másfelé is néznek. Viszont annyi igaz hogy elsőre lebecsültem én is. Utána jött a döbbenet a nappalimban. Mert ilyen hangzásra nem számítottam, a térérzetről nem is beszélve. Nem dobozhang fogadott, érdemes ezt a modellt kipróbálni.

(#77003) arcitec válasza Tomix24 (#77002) üzenetére


arcitec
addikt

No nem azért, általában az emberek olyanok, hogy ami nekem van az rossz nem lehet.
Már pedig de. ;] Hallottam ennél gyengébb eresztésű soundbárt és valóban ahhoz képest nem is szólt rosszul. Ámde ez nem kicsit megtévesztő, mert ügye egy mobil hangszórón is sok mindent hallunk, ja és parasztvakításként még az is tud Atmost. :Y
Azon túl ahogy nézem már ha erről van szó Samsung HW-Q930C ott nincs más mint egy
soundbar jó hosszú :D, benne mütyür valamikkel, mint kvázi center :D , meg gondolom némi elektronika. Valamint egy sub és 2 db strejó. Hol itt a térben a 14 darabont hangszóró? :U Persze szól az nem kérdés, na de ne keverjük már össze egy majd 1, de inkább 2 millás rendszerrel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77004) gyűrű válasza junkpod (#77001) üzenetére


gyűrű
addikt

Dolby setup
Mondjuk itt annyival elintézi ezeket a csíkokat, hogy fél magasságban kell lenni a padló és a plafon között, és az oldalra és felfelé sugárzók útjában semmi sem lehet .:)

Kb. ennyi a hallgatási pozíció meghatározás.

Persze a házimozi rendszereknek külön oldalakat ír hangsugárzó darabszámot figyelembe véve részletes előírásokkal távolsággal és szögekkel.

(#77005) arcitec válasza gyűrű (#77004) üzenetére


arcitec
addikt

Most nem keresem ki pontosan, de hol van írva a kb fél magasság? :U
Az ábrákból csak az elhelyezés mikéntje van meg, no meg az Atmos elhelyezési szögei.
Amúgy Atmos esetén úgy fülmagasság közeli felfelé és nem a szoba fél távolsága a mennyezet felé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#77006) gyűrű válasza arcitec (#77005) üzenetére


gyűrű
addikt

Itt. :)

A Placing your soundbar? alatt..

(#77007) arcitec válasza gyűrű (#77006) üzenetére


arcitec
addikt

Ja, hogy az a kamu soundbar Atmos dolby ajánlása. Vicc. De hát a marketing az már csak ilyen. Bár ami ábra piktogram van az valamiféle állóra mutatna. De mindegy is, ez nem egy "normál" hangfal felállásra ajánlás - amire én utaltam - hanem a soundbarra úgymond.
Ha annak van több hangfala a frontokon kívül és amik oldalsónak nevezettek, (Khümm) akkor azokra az ajánlás. (ha már nem lehet a plafonon (hahaha)). Zavaros mert hol vannak a hátsók? Amilye nincs ügye, de Atmosa lehet. ;] De nem is akarom leszólni, ügye
a 14 hangszóró volt említve én arra reagáltam az nagyon nem a soundbar kategória.
De hagyjuk is nem is a topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#77008) junkpod válasza Tomix24 (#77002) üzenetére


junkpod
nagyúr

Térben elhelyezett nem egyenlő egy sorban elhelyezett szanaszét néző felállással.
Ilyenkor mindig eszembe jut egy (talán Philips?) csoda hangszóró amiben a takaró rács mögött nem is volt hangsz6, vagy a másik csúcs megoldás mikor a 10cm-s membrán mögött van egy 3cm-es csipogó...
Kezeljük helyén a dolgokat. Biztos jó, de nem Atmos, főleg nem 9.1.4. A termék videón vicces ahogy kijön a hang a csikbol és körbe szalad a szobában...
Szerkesztés.
Az, hogy a Dolby egyáltalán szerepelteti az oldalán az ilyeneket az csak pénzről szól. Már ott adtunk az egésznek egy pofont, hogy a frontok a kép alól szólnak, ráadásul nagyon apró hangszóróból.
Én sose értettem a soundbarok létjogosultságát, árazását meg pláne nem.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#77009) Ispy válasza junkpod (#77008) üzenetére


Ispy
veterán

Én sose értettem a soundbarok létjogosultságát, árazását meg pláne nem.

Segítek: olcsó, jobban szól, mint a tv, az emberek 99%-nak elég a tudása, kevés helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#77010) SunMount3r válasza Ispy (#77009) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kevés helyet foglal, még oké lenne, de ettől függetlenül a hangzás minőségére nézve nem jobban járna az ember helyette egy rendes aktív sztereó hangfalpárral (ugyan azon az áron, vagy lehet, hogy még sokkal olcsóbban is)?

[ Szerkesztve ]

(#77011) Ispy válasza SunMount3r (#77010) üzenetére


Ispy
veterán

Nem. Egy épkézláb sztereó szett is sok helyet foglal, én vagy 10 éve használtam egy cambridge audio sztereó hangfalpárt egy nad erősítővel, hozzá vettem kácsában kábelt, így pont a duplájába került, mint a mostani cambridge audio soundbarom. Egy valamire való házimozi erősítő meg magában ennek a duplája volt annó és még sehol a hangfalak. A házimozizás otthon egy réteg hobbi, drága és az emberek többsége nem is igényli. Viszont a tévék cicergője helyett a soundbar egy picit nagyobb cicergő.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#77012) SunMount3r válasza Ispy (#77011) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pont a cicergő kiváltására mondom, hogy ugyan azért a pénzért hangzásban azért lehet kategóriákkal jobb sztereó hangfalpárt kapni, mint egy magát akárhány csatornásnak hirdető vékony kis "izét". Aktív hangfalakhoz meg nem kell erősítő sem.

(#77013) Ispy válasza SunMount3r (#77012) üzenetére


Ispy
veterán

ízlés kérdése, meg kell hallgatni élőben, én elmentem az audiphile szalonba és kipróbáltam többet is élesben

soundbarból is van a ritka szartól a wáóig minden most már

Aktív alatt nem tudom mire gondolsz, de azokat én utoljára pc-hez használtam. Azokból is vannak igen hitvány példányok, meg jók is.

szóval a lényeg, hogy elég széles a skála a tv hangszóró és a több millás 100.1 csatornás rendszer között és amióta a tv-k 3mm vastagok ennek van értelme is, aztán mindenki választ a pénztárcája és az igényei alapján

egy időben én is gondlkodtam komolyabb cuccon, de egyrészt az asszony megölt volna, másrészt rájöttem, hogy igénytelen vagyok

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#77014) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv

Próbálok naprakész lenni tech cuccokból, néha sikerül is. :)

Milyen hivatalos box/stick van most, ami tudja Youtube alatt a match frame rate-t? Afrd-t?

4k max stick valami nemhivatalos progival tudja, úgy tudom.
Pl amlogic box, kodi, YT addon tudja. Mondjuk most pont gond van az addonnal, ezért is az aktualitása ennek nálam.
Apple cuccok annyira nem érdekelnének.
Shield: drága.
Homatics? Nokia 8010?
Chromecast with google tv talán a legújabb androiddal tudja...vagy majd később tudni fogja...mintha ilyet olvastam volna.
Itt kezdek bizonytalan lenni.
De azért az kicsit 'vicc', hogy ezeket a cuccokat ennyi év után is (elég rég van már YT, meg nf, meg stb) úgy kell vadászni, és speckókat lesni, hogy tudja-e, mikor lehetne alap is.
De ezt most ne is firtassuk, mindenkinek más a véleménye róla, mennyire fontos ez, vagy nem

(#77015) redingitell válasza SunMount3r (#77012) üzenetére


redingitell
senior tag

Én is nemrég cseréltem az 5.1 szettem soundbarra. A mai napig azon bosszankodom, hogy miért nem előbb....

[ Szerkesztve ]

(#77016) arcitec válasza redingitell (#77015) üzenetére


arcitec
addikt

Az az 5.1 és az erősítő miféle volt? Mert akkor az olyan is lehetett - az hogy 5.1 még nem jelenti azt, hogy az jó is ;] -. Vagy erre van csak igényed. Az igényeket és a minőséget nem szabadna ám összemosni... :D

[ Szerkesztve ]

(#77017) gyűrű válasza nfsu17 (#77014) üzenetére


gyűrű
addikt

Homatics és Nokia majd a jelenlegi beta ATV12-vel fogja a Smartube app-al.
Az összes jelenlegi firestick 4K és max tudja a Smartube-val.

[ Szerkesztve ]

(#77018) nfsu17 válasza gyűrű (#77017) üzenetére


nfsu17
veterán

Jobb, mint a semmi.
De ez is 3rd party app, ha google bekeményít, gondolom ennek is lőttek. Persze ez lehet évek múlva lesz...vagy sose

(#77019) SunMount3r válasza nfsu17 (#77014) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Neked van Amlogic-os Box-od, nem? Ezzel Android alatt talán menni fog, elvileg Amlogic-al támogatja az AFR-t.

(#77020) nfsu17 válasza SunMount3r (#77019) üzenetére


nfsu17
veterán

Vanni van :D , de ezen nem használnám a droidot, vmi official megoldást keresnék, de ha ennyire nincs, akkor veszek egy 4k maxot, aztán megy ameddig megy

(#77021) redingitell válasza arcitec (#77016) üzenetére


redingitell
senior tag

Egy yamaha rx v4a volt. Tudom, hogy az én erősítőm egy belépő szint volt, de annak ellenére nem szólt az olyan nagyon rosszul. De ha meghallgatsz egy felső kategóriás soundbart, lehet, hogy meglepődnél.

[ Szerkesztve ]

(#77022) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nekem mindig az tetszik a legjobban ezeknek a szuper sokcsatornás Soundbar-oknak a marketingjében, ahogy Photoshop-os képeken mutatják, meg el is magyarázzák, hogy hogyan "hajlítja a hangot" a térben, hogy oldalról, felülről, meg hátulról is hallani lehessen. :D

[ Szerkesztve ]

(#77023) Gijon válasza SunMount3r (#77022) üzenetére


Gijon
senior tag

Lehet meglepődnél, ha egy “kezelt” szobában is hallanád. Én is leváltam a házimoziról, (jobb volt a mozi része, tény és való, de nem panel kompatibilis szerintem. ), így lett külön zenére sztereó rendszer, ami köröket ver a házimozi rendszerre, filmre, tv-re meg soundbar. Ha a szinkronos filmek vannak előtérbe, akkor szinte csak parasztvakításnak jó egy házimozi, mert kevés a tartalom, és egyre kevesebb lesz, mivel a kiadók jórésze kivonult, a streaming meg nem hozza azt a hangminőséget, ami egy lemezen van. Sztereó rendszer is jó lehet, viszont az inkább csak egyszemélyes élmény, párbeszéd szempontjából.

(#77024) arcitec válasza Gijon (#77023) üzenetére


arcitec
addikt

Nem bántás, de a tiéd is csak önigazolás, arra amid van. Egy igazán jó erősítő, igazán jó hangfalakkal teljesen más és az sztereó-ra is jó. Hidd el tudom. Az a rendszer amire azt lehet mondani, hogy parasztvakítás az nem házimozi rendszer. ;]
Egy mai áron közel 2 millás rendszert nem vetnék össze egy soundbárral.
És félre értés ne essék, persze szól az is, csak hát egyre jöttök, hogy azé cseréltetek soundbárra mert a hm. szar vót. És hát akkor azt lehet is tudni, hogy miért, de nem azé mert a soundbár a jobb... ;]

[ Szerkesztve ]

(#77025) Beni2360 válasza Gijon (#77023) üzenetére


Beni2360
félisten

Már ha megy a diskurzus a HM és soundbárról kérdezném, hogy a soundbárnál is lehet beszédhangot és a háttér hangot külön külön állítani? Mivel sok panasz van, hogy nem lehet érteni a beszédet az erős hátsó hang hatások végett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77026) devil-k válasza Beni2360 (#77025) üzenetére


devil-k
nagyúr

A rossz szinkron hangkeveréssel nem fogsz tudni mit kezdeni. Eredeti hangon is van pár rosszabb anyag olykor, de a szinkron…

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#77027) redingitell válasza Beni2360 (#77025) üzenetére


redingitell
senior tag

Van beszédhang kiemelés, samu q990c esetében jól is működik.

(#77028) Beni2360 válasza redingitell (#77027) üzenetére


Beni2360
félisten

:R erre voltam kíváncsi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77029) joydrv válasza Beni2360 (#77028) üzenetére


joydrv
tag

Nem kell ahhoz 300 ezres soundbar. Lényegében bármilyen 3.1 esetében a "3" -ból a középső kezeli a center csatornát, amin legtöbb esetben a párbeszéd zajlik. Ezeken azt külön lehet szabályozni. (persze, ha fontosak a hátsók is, akkor több csatornás kell)

[ Szerkesztve ]

(#77030) nfsu17 válasza Beni2360 (#77025) üzenetére


nfsu17
veterán

Az én soundbarom nem tudja ezt, viszont kodi tudja. Tehát lényegében mégis 'tudja'.

(#77031) Beni2360 válasza nfsu17 (#77030) üzenetére


Beni2360
félisten

Melyik Kodi tudja és hol állítod be? Még ilyennel az elmúlt tizen évben nem találkoztam.:U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77032) devil-k válasza joydrv (#77029) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tévedés, hogy a center sugárzóból leginkább a párbeszéd szól. Minden is, mint a két frontból. Nem véletlen használnak azonos (LCR) hangdobozokat pro vonalon is.

- mozi bolondéria -

(#77033) Gijon válasza arcitec (#77024) üzenetére


Gijon
senior tag

Abszolút nem veszem bántásnak, írtam is, hogy jobb. Nem ma kezdtem, a Dolby Pro Logic-tól fogva volt, hm.erősítőm, és az atmos-nál szálltam ki. Felszámoltam a VHS, DVD, Blu-ray gyűjteményem, 3D stb..Rájöttem, hogy nekem a zene fontosabb. A soundbar visszalépés, viszont nem akkora, mint sokan gondolják. Nyilván egy dedikált moziszobába vicc kategória, de egy átlag nappaliba nekem elég streaming-re, tv-re. Mindenki a saját lovát dicséri, szóval ha zeneileg neked jó a hm. erősítő, akkor azt nem fogom vitatni. Nekem nem volt elég jó, de ez az én bajom.

(#77034) nfsu17 válasza Beni2360 (#77031) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha megy a film, előhozod a beállítások menüt (ok gomb), majd a hang menüt
[link]

[ Szerkesztve ]

(#77035) bomizo


bomizo
csendes tag

Sziasztok!
Melyik lejátszót lenne érdemes jelenleg venni:?
Dune HD Homatics Box R 4K Plus (CE -vel, hogy minden hangforma jó legyen)
Firestick 4k max gen 2 (elméletileg "csak" a DTS:X -et nem tudja, de kb árban fele a Homatics -nak)
A lényeg: dolby vision, Dolby TrueHD, DTS:X, DTS HD Master Audio, frekvencia váltás, stream-szolgáltatók (gyaokrlatilag minden jelenlegi kép, és hangformátumot ismerjen :) )
Vagy esetleg: Nokia 8010, Ugoos x4q extra / AM8 (bár ezeknél nincs hivatalos netflix támogatás)
Köszönöm!

(#77036) gyűrű válasza bomizo (#77035) üzenetére


gyűrű
addikt

Ki mondta hogy a firestick 4k max 2 nem tudja a dts-x et?

Megjelenése óta minden kép és HD hang formátumot támogat

(#77037) Beni2360 válasza nfsu17 (#77034) üzenetére


Beni2360
félisten

:R, napi szinten lépkedek ott de még nem figyeltem meg. A CE-ben a 3. sorban van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77038) joydrv válasza devil-k (#77032) üzenetére


joydrv
tag

Van erre telepítve nekem egy progi: Audacity. Régebben, ha nagyon bosszantott, hogy a gyatra szinkronok miatt alig értettem a beszélgetős részeket néhány jó film esetén, akkor kimásoltam a hangsávot a filmből és ezzel a progival egyszerűen "hangosítottam" a centeren, egyből jobb lett. Ezzel a progival csatornánként lehet belehallgatni vagy változtatni a hangon. A legtöbb esetben itt megy a szöveg, a többi csak surrand. De már jó ideje nem volt erre szükség, meg van rá több, egyszerűbb megoldás is, ahogy fentebb is lett írva.

(#77039) bomizo válasza gyűrű (#77036) üzenetére


bomizo
csendes tag

Nem idéztem pontosan, de innen:
A jól beállított kodival rendelkező 4K max szinte minden streaming appot, és Dolby Vision/HDR Dolby Atmos/DD+ filmet le tud játszani , a HD hangokon kívül ami pl. Dolby True-HD, DTS-X.
Ha mindent lejátszik, akkor miben más/jobb, mint a homatics?
Nem vagyok a pénzem ellensége, így ha a firestick mindennel boldogul, akkor nem adnék ki 2x annyit a Dune HD Homatics Box R 4K Plus -ért.

(#77040) gyűrű válasza bomizo (#77039) üzenetére


gyűrű
addikt

Az az első generációs max leírása.

Te ezt ítrad, pontosan idézem:
Firestick 4k max gen 2 (elméletileg "csak" a DTS:X -et nem tudja
Erre írtam hogy nem igaz.

(#77041) AiRLAC válasza bomizo (#77039) üzenetére


AiRLAC
addikt

Max Gen2 jó lesz, kivéve ha USB-ről akarnál lejátszani valamit (illetve ha nem akarsz CoreELEC-et futtatni, de ahogy nézem erre nincs igényed)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#77042) bomizo válasza gyűrű (#77040) üzenetére


bomizo
csendes tag

Ok, mint írtam: Nem idéztem pontosan...
Bocsánat :R
De az alapvető kérdésem továbbra is az, hogy:
Ha mindent lejátszik a Firestick 4k max gen 2, akkor miben más/jobb, mint a Homatics, vagy fordítva, miben jobb a Homatics, mint a Firestick?

[ Szerkesztve ]

(#77043) AiRLAC válasza bomizo (#77042) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van rá CE, nem FireOS hanem rendes Android. Tud USB-ről is lejátszani. Van gigabites kábeles kapcsolat.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#77044) blakey válasza bomizo (#77042) üzenetére


blakey
titán

Ha mindent lejátszik a Firestick 4k max gen 2, akkor miben más/jobb, mint a Homatics, vagy fordítva, miben jobb a Homatics, mint a Firestick? - olvasd el, hogy melyik, mire való. Fire Stick hálózati lejátszó és a FireOS Android TV fork, egyes alkalmazásokat csak manuálisan tudsz telepíteni, jelenleg pl. HBO Max, SkyShowtime, és még néhány. Jó a Fire Stick, de ha jobbat, akarsz, akkor Homatics + CE, ugye ott már van USB-ről is lejátszás, ATV12-vel már egész jó lesz az Android is, inkább az lenne a jobb választás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77045) DroiDMester válasza blakey (#77044) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezen a Fire Stick.en mivel lehet filmeket lejátszani? Van rajta valami gyári player? Vagy ide is kodi kell?

[ Szerkesztve ]

(#77046) joydrv válasza blakey (#77044) üzenetére


joydrv
tag

Ez az ATV12 milyen szakaszban jár? Van már kitűzve időpont, hogy a boxokon (Homatics, Nokia) mikor jelenhet meg kb?

(#77047) blakey válasza DroiDMester (#77045) üzenetére


blakey
titán

Nincs előretelepített lejátszó, első indulásnál, a beállítási folyamatoknál felajánl különböző alkalmazásokat, van köztük lejátszó is, de mindenképp telepíteni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77048) DroiDMester válasza blakey (#77047) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kösz az infót :R

(#77049) blakey válasza joydrv (#77046) üzenetére


blakey
titán

Személy szerint a jelenlegi ATV12 tesztverzióját már ajánlanám stabilra is, egész jól működik és használható, ha minden tesztelő így gondolja, akkor akár nagyon rövid időn belül is nyilvános lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77050) AiRLAC válasza DroiDMester (#77045) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van egyébként saját topicja is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.