Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) madgie válasza Patice (#7000) üzenetére


madgie
titán

Elhiszem, hogy van pozitív ellenpélda is (sőt, örülök neki) sajnos én még nem voltam olyan helyen, ahol tetszett volna a hangzás :(

(#7002) junkpod válasza raus (#6997) üzenetére


junkpod
nagyúr

szerintem (magánvélemény) egy A4-es méretű hangdoboz nem alkalmas igényes audiofill zenei hangkiadásra. Persze PC-hez és iPad típusú lejátszókhoz audiofill már ez a kategória is. De a leírásában is inkább az "affordable" szót használja a gyártó.

Továbbá nem hiszem, hogy (normál árkategóriában) van olyan PC-s hangkártya ami analóg jelkiadással alkalmas igényes zenehallgatásra, ugyanis egy PC belseje tele van elektromos zajforrásokkal. ha ragaszkodsz a PC-hez akkor csakis digitális kimenet és külön erősítés jöhet szóba.

SOKKAL jobban jársz ha zenehallgatásra egy digitális jelbemenettel rendelkező erősítőt és passzív hangfalakat (aktív SUB jól jöhet mellé) használsz. Ehhez pedig egy passzív hűtésű bármilyen médiaplayer jó lesz, mert digitális jelet adnak ki. Használtan lehet már 20-40 között jó erősítőt megcsípni, médialejátszó is van 30-ért. Hangszórásra is lehet jó használt vásárt csinálni.

Egy jó rendszerben pedig a basszus túltengést kompenzálhatod filmnézés közben, szerintem a filmhez az 5.1 hang többet ad mint a fullhd felbontás. (jobb egy 70Cm CRT tv és 5.1 hang, mint egy fullhd plazma és sztereó hang kis dobozokból).

Box's don't touch!

(#7003) junkpod válasza Tomika1981 (#6999) üzenetére


junkpod
nagyúr

elindultál a lejtőn, gratulálok:) én is így kezdtem... lesz még ebből erősítő csere, hangfal csere, újra tv csere, lejátszó csere... végtelen folyamat.
(én egy HK-ra cseréltem az analóg SONY-t, ezen most van 3-3 optikai/koax digitális bemenet és teli is van: tv, xtreamer, dvd...:)
szóval javaslom az erősítő cserét is:)

Box's don't touch!

(#7004) rfjanika válasza kisgyerek85 (#6991) üzenetére


rfjanika
tag

Én tegnap rendeltem meg az Egreat R150-et. Én is nagyon reménykedem , hogy ennek se lesz gondja semmivel.Elvileg a héten már meg is kapom, és akkor leírom az első tapasztalatokat.

Himedian gondolkodtam én is az egreat mellett, de nem lehetett kapni ahonnan én rendeltem himediaban 3d-set.

Egy kis segítség azoknak akik médialejátszót akarnak venni

http://www.okazii.ro
ez egy román oldal, olyan mint nálunk a vatera, nagyon jó áron vannak pl egreat termékek.
Hátha vkinek segítségére lesz az oldal, mert nekem sok idő volt mire egy egy egreat terméket megtudtam rendelni, mert itthon senki nem árul ilyet

[ Szerkesztve ]

(#7005) Mercutio_ válasza rfjanika (#7004) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van ennek az oldalnak magyar, vagy legalább angol nyelvű felülete?

A fizetés utáni átvétel hasonlóan "garantált" mint a vaterán, vagy inkább e-bay szintű?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7006) rfjanika válasza Mercutio_ (#7005) üzenetére


rfjanika
tag

azt nem tudom, nekem egy ismerős által sikerült megoldani, de pl innen is lehet románból rendelni

http://viewitem.eim.ebay.hu/Media-player-Egreat-R150/140687734703/item

vagy itt egy hivatalos oldal
www.mo.ro

(#7007) Toobee


Toobee
veterán

Egreat EG-S800PRO-ról vélemények? Főleg az analóg miatt tetszene.

Dávid

https://barbieripnk.hu/

(#7008) Tomika1981 válasza junkpod (#7003) üzenetére


Tomika1981
tag

:N :N ! Én biztos nem esek majd ebbe a hibába! :)

Tomika

(#7009) kisgyerek85 válasza rfjanika (#7004) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én tőlük rendeltem meg. Volt még egy másik oldal, de ők hongkongból küldték volna és az hosszabb szállítás és lehet meg is vámoltatták volna.
6munkanap alatt ideért, kétszer emaileztem velük és mint a kétszer 10percen!!! belül válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#7010) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket érdemesebb választani?
Egy ionos nettop(Acer Aspire Revo R3700, Zotac ion)
vagy
egy médialejátszó(O!Play, popcorn hour, wd live).

Ami a lényeg nekem főleg hd filmek lejátszására kell.(mkv, avc, vc1).
Lényeg hogy akadás mentsen szépen fusson rajta.
Kezelje normálisan feliratokat és tudjak hdd-t is hozzá csatolni.

(#7011) Tristis válasza Mezga Aladár (#6979) üzenetére


Tristis
őstag

Dune HD igen-igen jól szerepelt, többit nem tesztelte a haveri kör. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7012) Met


Met
nagyúr

Lehet hogy veszek egy ilyet.

Ellenérvek?

Ami kell, HDMI kép kimenet, optikai vagy coax hangkimenet.
Elsősorban 720p-s mkv fileokra kellene, meg persze avik. Feliratokat rendesen kezelje

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7013) Warter válasza Met (#7012) üzenetére


Warter
őstag

Nincsenek, amire neked kell arra tökéletes. Bár koax nincs rajta, ha elég az optikai és a HDMI, akkor ennél olcsóbb lejátszót nem fogsz találni.

Ybron: Ha csak filmnézésre kell és nem akarsz vele foglalkozni, akkor jobban jársz egy media lejátszóval. Ha szeretsz vacakolni, meg telepítgetni, meg konfigolni, meg állandóan fejlesztgetni valamit. Akkor a htpc a te embered.

[ Szerkesztve ]

(#7014) d.tiborz válasza rfjanika (#7004) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia!
Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre, mert én is kiszemeltem egy ilyet.
Üdv

(#7015) Fang


Fang
aktív tag

Szisztok
tudom hogy van saját topic-ja ennek a témának de azért itt is megkérdem hátha találok vmi okos fórumtársat:
Valakinek van tapasztalata az alábbi termékkel kapcsolatban:
ZOTAC ZBOX Blu-ray 3D ID36 PLUS
Specifikáció: [link]

3D médialejátszót kerestem egyébként, de semmi normálisat nem találtam, ezért gondoltam hogy "szemléletet" váltok :)

Előre is köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#7016) Gubek-Einste válasza Met (#7012) üzenetére

Teljesen meg fog felelni a közölt igényeidnek. Én karácsony előtt vettem egy ilyet és eddig semmilyen gondom nem volt vele.

Kicsi a távirányítója
Videóba integrált feliratot alapból nem adja ki
Ronda a menüje

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7017) Tristis


Tristis
őstag

Kérnék tanácsot. Régebbi tv-hez (scart, talán s-video) milyen lejátszót lehetne hozzálőni.
Szempont, hogy vigye az alacsonyabb felbontású dolgokat, dvd-t, x-vid, flac esetleg ilyesmi. Az ilyen agyon blueray stb. nem érdekel, hálózati elérés szintén nem. 1tb-os vinyót rá tudjak kötni, annyi. Minél olcsóbb, annál jobb, asszonykának kéne ezer éves dvd lejátszó helyett.

Esetleg vegyek valami digitális adóvevőt és azzal akkor analóg antennáról is tudna fogni 3 csatorna helyett 6-ot? Annak biztos örülne.. :)

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7018) Mezga Aladár válasza Tristis (#7011) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz a választ, ez a téma úgy tünik sokakat idegesít! :DD
Megnézem,meghallgatom ha tudom, a másik verzió htpc valamilyen usb dac (Pl: dacmagic plus, és a többi. :))

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7019) Tristis válasza Mezga Aladár (#7018) üzenetére


Tristis
őstag

Azért egy olcsóbb stúdió hangkártya tudja a szintjét. Nekem Esi Maya 44-em van és nem maradt alul a DUNE HD-val szemben (szerintük). Én őszintén megmondom nem nagyon hallottam aznap, így nem formálok véleményt. (Nem is nagyon láttam :D :D )

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7020) Patice válasza Tristis (#7017) üzenetére


Patice
Topikgazda

Digitális földfelszíni sugárzás vételéhez alkalmas, erősítős beltéri antennával nem jár rosszul, ha van térerő egész jó a képe. Csak ehhez kell egy DVB-T tuner is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7021) Mezga Aladár válasza Tristis (#7019) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor marad a htpc. :K

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7022) Met válasza Gubek-Einste (#7016) üzenetére


Met
nagyúr

A távirányító nem nagyon izgat, olyan amilyen, megtanulom kezelni :)
Az integrált felirat alatt az olyan mkv-t érted ami mellett nincs külön a felirat file? De gondolom megoldható hogy mutassa a feliratot nem?
A menü kinézete a távirányító kategóriába tartozik:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7023) Tristis válasza Patice (#7020) üzenetére


Tristis
őstag

Akkor Wayteq HD-95CX jó lesz egynek, annyit ér, mint egy usb-s dvd lejátszó :)
Médialejátszóknak meg gondolom nem sok scart kimenete van.... De javítsatok ki ha tudtok valamit 13e Ft körül max scart csatival. A Wayteq támogatása azt mondják nem tökéletes, de ha 90%-ék, asszonykának elég lesz!

Mezga Aladár: Nekem költözés után a tv mellett lesz 3 méterre a pc. Szóval HDMI kábel kicsit hosszabb lesz meg a Digit IC is, és megy a tv alá a szekrényen lévő előfokba. Én erre jutottam. A távirányító helyett, meg ott van egy nagy képernyős tv (úgy is kéne) wifis egér, wifis billentyűzet és csókolom... ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7024) Warter válasza Tristis (#7023) üzenetére


Warter
őstag

Nem szükséges a scart, elég ha van rajta komponens kimenet, lehet kapni olyan scart átalakítót amibe bedugod és már kész is. Nekem is így van rácsatlakoztatva a scartos tv-re az Oplay R1.

(#7025) Met


Met
nagyúr

HDMI és optikai kábelből milyen márkát célszerű venni?
1,5 méter elég

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7026) Ybron válasza Warter (#7013) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor ajánlhatnál egy media lejátszót, ami tényleg teljesíteni a feltételeimet és nem mondja be az unalmast ha AVC , vc1 és mkv-zok.

(#7027) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Kérek segítséget Airplay-NMT ügyben! :F
Valaki akinek sikerült már írja le nekem a mit és a hogyant! :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#7028) rihi1


rihi1
tag

Sziasztok!
ti melyikre szavaznátok??
A.C.Ryan Playon! HD2 Mini (31ezer)
WD TV Live Streaming Media Player (27ezer)

hálózatrol játszana filmeket!
és lehetőleg minél több formátumot megenne!

köszi!

(#7029) Tristis válasza Warter (#7024) üzenetére


Tristis
őstag

Tehát ha van a Tv-n egy Scart, és van ez a komponens nevű kimenet, akkor működik a dolog. Ha jól sejtem, akkor sárga a képért a piros-fehér pedig a hangért felelős ebben a komponens kimenetben. Sima olcsó, 800Ft-s kábel. Klassz! A párom úgy néz ki rá tudom beszélni a 6e Ft-s mobil net helyett egy 4e Ft-s Digi csomagra (57 csat+20Mbit+teló), így inkább mozdulnék a kicsit profibb médialejátszó irányába. Ezek szerint akkor a legolcsóbb, már használható készüléket inkább a Egreat EG-R6C irányában kell keresnem, ugye? Tényleg minimál igények vannak, vigye az alapvető videóformátumokat, zenéket (esetleg FLAC), és az összes felirat formátumot. Jah és persze szeressen egy 1TB-os winchestert. Előre is köszönöm a tanácsot, azért igyekszek én is utánajárni! :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7030) g@bo válasza rihi1 (#7028) üzenetére


g@bo
nagyúr

wdtv live sreaming, mert a legújabb sigma csippes, mig az ac realtek-es...

(#7031) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Tisztel Hülgyeim, Uraim!

Segítséget szeretnék kérni médiaplayer hálózati beállítással kapcsolatosan.

Vettem az Himedia 560B készüléket.
Elképesztően jó, de most nem az a probléma! :D

Csatlakoztattam a hálózatomhoz.
Internet megy.
A hálózaton lévő PC-kről látni a playerbe épített HDD-t, tudok rá másolni, mintha a gépembe lenne.

Ellenkező irányba nem megy.
Látja a PC-met, de mikor megadom a felhasználónevet, meg a jelszavat, akkor nem tud csatlakozni.
Így pedig nem tudom megnézni azokat a filmeket, amit a gépen tárolok.

Akinek van tapasztalata ez-ügyben, kérem ne titkolózzon.

Hálás köszönet. :R

(#7032) Warter válasza Ybron (#7026) üzenetére


Warter
őstag

Ezeket az összes mai sigma/realtek chipes lejátszó lejátsza. De ha van valami háklis fájlod szívesen megnézem nálam az Oplay R1/Popcorn A300-as lejátszókon. Igazándiból szerintem a kérdés az, hogy mennyit akarsz rákölteni és mik az egyéb kritériumok.

Tristis: Sőt, kábel elivileg minden dobozban van, szóval elég egy 400 Ft-os átalakító aminek az egyik oldala Scart a másik oldala meg a komponens ki/be menet és kapcsolóval kapcsolható. Ha tényleg csak ennyi igény van, akkor jó irányba mész el. Az a legolcsóbb kapható mindenes lejátszó most a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#7033) Warter válasza Zen_Ronin (#7031) üzenetére


Warter
őstag

Jogosultságot beálíltottad, hogy mind a share-re, mind a fájlokra legyen jogod? Az, hogy a gépen eléred és olvasod a fájlokat az még kevés. :)
Illetve még ezt esetleg érdemes kipróbálni, ha sehogy se megy.

(#7034) Zen_Ronin válasza Warter (#7033) üzenetére


Zen_Ronin
tag

A hálózaton több gép is van.
Mindegyik oda-vissza látja egymást, természetesen csak a megosztott fájlokat, és a nyomtatót.
Ergo a jogosultsággal nincs gond.

Arra tippelek, hogy a gépem felhasználó-nevében ékezetes magánhangzó van, és a player billentyűzetén nincs ékezetes ...

Ezen hogyan tudok változtatni Win 7-ben?

(#7035) Warter válasza Zen_Ronin (#7034) üzenetére


Warter
őstag

A helyedben csinálnék egy külön fiókot a media lejátszónak amiben nincs ékezet és megpróbálnám azzal. Mondjuk jogosultságokat annak is kell majd adnod.

[ Szerkesztve ]

(#7036) Ybron válasza Warter (#7032) üzenetére


Ybron
senior tag

Max 50e ft-ra gondoltam.

(#7037) Tomika1981 válasza Warter (#7032) üzenetére


Tomika1981
tag

Szia! Oplayt és popcornt is használsz?
Pár szóban összehasonlítanád nekem? Nem az extrák érdekelnek hanem hogy menyire használható egyik és másik hétköznapi szinten. Pl. Veszel észre filmnézés közben minőségbeli különbséget? Vagy hálózatba kötve jobb a popi?

Tudom hogy nem egy kategória a kettő, viszont nekem elég lenne egy oplay szintü lejátszó is (extrák nem érdekelnek) viszont a filmlejátszás minőségének, vagy használhatóság rovására nem választanék olcsóbb modelt.

Tomika

(#7038) Warter válasza Ybron (#7036) üzenetére


Warter
őstag

Ha tényleg nem kell semmi extra, akkor kár ennyit ráköltened. Akár a 30-40e közötti szegmensben is vannak nagyon jó gépek. De még a legolcsóbb Egreat is vállalható. A kérdés, hogy kell-e vmi extra, pl koax vagy analóg kimenet, youtube, picasa vagy egyéb nyalánkság pl jukebox. Mindenesettre első körben _én_ a Dune TV 301-et választanám a helyedbe. Nézz körül az Iboum siteon, ott össze is tudod hasonlítani, aztán ha van konkrét választottad, akkor arról könnyebb előnyöket-hátrányokat írni.

Tomika1981: Itt

[ Szerkesztve ]

(#7039) Tomika1981 válasza Warter (#7038) üzenetére


Tomika1981
tag

Köszönöm!

Az összehasonlítás alapján nekem az jött le hogy ha nincs szükség a popi extráira akkor semmiképp sincs értelme megvenni. Én jelenleg azon agyalok hogy kell-e nekem a dune 101 az oplay r1-el szemben. Azt hiszem a Oplay fog nyerni mert kb1/3-al olcsóbb.

Tomika

(#7040) Warter válasza Tomika1981 (#7039) üzenetére


Warter
őstag

Jó az R1, én szeretem és van rá egy csomó hackelt firmware is. De nem kezeli a HD hangokat illetve nincs benne se kártya olvasó, se wifi. Mondjuk realtek chipes usb kulccsal tökéletesen üzemel, csak rá kell rakni az R3-as firmwareét. Illetve az R1-en sincs koax, csak analóg/optikai/hdmi kimenet. Ja és firmware frissítés már nem várható hozzá csak a hackelt szekcióból. És még egy, HDD-t ugye nem tudsz bele rakni.

(#7041) Tomika1981 válasza Warter (#7040) üzenetére


Tomika1981
tag

Külső HDD-re lenne kötve amit hálózatbó szeretnék kezelni. Wifi felesleges mert a router a TV mellett van. HD hang nem érint mert egy alap panasonic mindenazegyben házimozim van. A hangot is meg a képet is HDMI-n küldeném tovább.

Tomika

(#7042) Warter válasza Tomika1981 (#7041) üzenetére


Warter
őstag

A Nas fukciója nem túl erős az R1-nek még hackelt firmware-rel sem, szóval lehet jobban jársz, ha mozgatod a vinyót a letöltés és az R1 között. Én leginkább hálózaton keresztül a Nasról játszottam le a filmeket.

(#7043) rihi1 válasza g@bo (#7030) üzenetére


rihi1
tag

Köszi!
számit hogy sigma, realtek chip van egy lejátszóba?

(#7044) TCr válasza rihi1 (#7043) üzenetére


TCr
veterán

Még ha tudom is, hogy igen, akkor is azt mondom, hogy Nem. :)
(Állandóan csak flame van emiatt a kérdés miatt.)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7045) Ybron válasza Warter (#7038) üzenetére


Ybron
senior tag

Egyszer akarok venni jót, amibien van némi extra is.
Hdmi, optikai SPDIF, hálózatra is rá tudom kötni(wifi), usb. Rá tudja kötni/ belerakni hdd-t, mérettől függetlenül. Még ezek lennének a feltételeim.

(#7046) junkpod válasza rihi1 (#7043) üzenetére


junkpod
nagyúr

kb annyit mint, hogy keresztény vagy zsidó vallású vagy. baromi nagyot lehet róla vitázni, de a minsőge ua.
egyszer veszel valami, utána úgyis olyan hívő leszel, mert saját döntésedről úgy se fogsz rosszat bevallani :C

Box's don't touch!

(#7047) RBJ válasza Tristis (#7029) üzenetére


RBJ
addikt

inkább az egreat ot vedd meg. nekem most jött mega a wayteq igaz mindig tv miatt kell ,de a mulitmédia lejátszáshoz kevés. feliratott elég érdekesen jeleníti meg.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#7048) junkpod válasza Ybron (#7045) üzenetére


junkpod
nagyúr

ezek egy Xtreamer sidewinder-ben mind benne vannak, nem hiszem, hogy ezek extrák lennének.

Extra a torrent, jukebox, 3D lejátszás, BD menu megjelenítés, youtube (bár ezek is benne vannak az xtreamerben:) 30KHUF.

Box's don't touch!

(#7049) Tomika1981 válasza Warter (#7042) üzenetére


Tomika1981
tag

Hát ez az egyik bajom hogy semmiképp sem akarom mozgatni a HDD-t. Ha cipekedni akarnék akkor inkább az oplay minit venném. Jelenleg DLNA-n használom a pana G30 belső lejátszóját. Sajnos sok a bajom vele mert rendszeresen kifagy a win7 ha egy kicsit is túlterhelem. Néhány 1080p-s MKV-t nem játszik le vagy csúszik a hang. 24p meg nem támogatott.

Inkább kicsit jobban belenyúlnék a zsebembe de a hálózat fontos lenne. Illetve fontos hogy jól működjön. A legjobb az lenne ha egyenesen a pc- HDDről játszana le a mediaplayer. Erről nem is álmodom hogy jól működhet. Azzal is megelégszem ha az emeleti Pc-ről fel tudom tölteni a filmeket a medialejátszó külső vagy belső HDD-jére.

Tomika

(#7050) Warter válasza Ybron (#7045) üzenetére


Warter
őstag

Ha HD filmeket akarsz nézni, akkor a wifi felejtős, max a 720p ami úgy ahogy menni fog. De BD25-50 illetve 1080p-s mkb nem fog rajta átmenni. Ha meg HD hang is kell, akkor végképp leves. Tehát célszerű megoldani, hogy tudjál bele madzagot dugni. Ezen felül szerintem bármelyik lejátszó jó lehet. Még mindig a Dune TV 301-et ajánlanám. Vagy ha többet rááldozol a Popcorn A300-ast ami nekem is van.

Tomika1981: PC-re dugott vinyóról menni fog a lejátszás, csak be kell állítani a PC-n a megosztást. Az, hogy az Oplayre rádugott HDD-re szeretnél másolni, az már macerásabb és gyors semmiképpen nem lesz. Ilyen szempontból a régi chipsetek nem túl izmosak, az újabbak már jobbak, de egy média lejátszóból sose lesz NAS.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.