Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) gyiku válasza dh66e (#49) üzenetére


gyiku
nagyúr

jo kis masina ez, foleg 32k-ert. van vmi hasonlo, ami tud dvb-t mpeg4-et is?

hüllő

(#52) oalex válasza gyiku (#51) üzenetére


oalex
senior tag

Azt nem a tv tudja alapból? mármint ami eleve kihasználja a full HD?
Még új vagyok a témában és csak most tanulom. LCD/plazma és Media lejátszó kutatás/beszerzéseben minden infónak örülök.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#53) lorumLaci


lorumLaci
tag

(#54) oalex


oalex
senior tag

Találtam egy jó Media player összehasonlítást. Nem is tudtam, hogy már ilyen sok gyártó van:
[link]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#55) gyiku válasza oalex (#52) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha van a tvben dvb-t tuner, akkor tudja. de itthon csak az mpeg4-es tunereket lehet/lehet majd hasznalni.

hüllő

(#56) dh66e


dh66e
veterán

gyiku,oalex!
Köszi a megerősítást,van magyar fóruma is elolvastam azt is.[link]Elég friss lehet a készülék nincs sok tapasztalat róla az usereknek meg nem is olyan nagy a fóruma mint a WD-nek,de mondjuk nem csodálom annyi féle lejátszó van már a piacon.Aki most választ készüléket itt válogathat és okosodhat én is most ebben a fázisban vagyok[link] Persze a tapasztalataimat majd megosztom itt a fórumon.

(#57) oalex válasza dh66e (#56) üzenetére


oalex
senior tag

Nagyon köszi a linket (hsznosnak tünik). Kár, hogy még nincs egy mindent összevető összehasonlítás. Bár mire kész egy tesz már meg is jelent az új firmware ami egy esetleges bug-ot javít és máris borul az egész értékelés.

Egyébként lorumLaci linkjét (PlayON!HD) se hagyd figyelmen kívül. Az is érdekesnek tűnik.

Plusz 8e forintért mind a kettő jobban megéri mint a WDTV szerintem (Lan, beépíthető winyo, stb). Hosszútávra biztosabbak.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#58) dh66e válasza oalex (#57) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi nézem nézem csak úgy gúvad a szemem kifele.

(#59) oalex válasza dh66e (#58) üzenetére


oalex
senior tag

jaja, tiszta bőség zavar. Én is ezzel szenvedek.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#60) dh66e válasza oalex (#59) üzenetére


dh66e
veterán

Valahogy lcd tv-t könnyebb volt választani bemész valami nagyáruházba kipróbálod tetszik-nem tetszik veszed vagy sem.Ezeknél meg azt se tudtam mit kell nézni na jó most már kapizsgálom,de még mindig lutri.

(#61) oalex


oalex
senior tag

(#62) dh66e


dh66e
veterán

No itt a WDtv2 vagy az új nevén [link]LIVE

(#63) priusz válasza dh66e (#62) üzenetére


priusz
aktív tag

Nem rossz kütyü! Nekem biztos lesz ilyen vagy hasonló de még kivárok kicsit. Megvárom a tapasztalatokat vele kapcsolatban.
Kösz a linket!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#64) dh66e válasza priusz (#63) üzenetére


dh66e
veterán

Belinkelem még egyszer itt aránylag sokféléről olvashatsz és a userek már osztogatják a tapasztalatokat a live-ról is.[link]

(#65) gyiku


gyiku
nagyúr

(#66) gyiku


gyiku
nagyúr

(#67) gyiku


gyiku
nagyúr

(#68) dh66e


dh66e
veterán

(#69) Badb0y


Badb0y
addikt

Karácsonyi ajándékként szeretnék apumnak venni egy médialejátszót.

Évek óta mentegetem hírcsatornákba az ezekkel kapcsolatos infókat, de most teljesen meg vagyok zavarodva :D

Uh. kérdésem egyszerű, 20-30 között kellene egy FULL HD lejátszó. Amiket eddig ebben a körben tudok, az Asus o!play és wd tv. De biztos van még, csak kevés az infóm :)

Tehát mit melyiket ajánljátok és mik vannak még? FULL HD kell nem HD ready.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#70) dh66e válasza Badb0y (#69) üzenetére


dh66e
veterán

A 64 hsz-ban van egy link ott sokféléről olvashatsz.

(#71) sbazsi válasza Badb0y (#69) üzenetére


sbazsi
veterán

első kérdés, hogy mire használná.
zene, filmek, saját kamerás felvételek, képek, stb?
valamint mindezt mekkora vinyóval.

asus-ba 2,5 hdd kell, ami drága, és kicsi, magyarán jól megdobja a cucc árát.

wd tv-t én is néztem, nekem spec azzal az a baj, hogy külső vinyó kell neki. az meg ha 3,5, akkor vagy éjjel nappal megy, és zúg, vagy 2,5 akkor lásd fent.

(#72) Attici


Attici
őstag

Sziasztok!
Én is elkezdtem nézegetni a médialejátszókat, de nem találok olyat ami igazán tetszene.
A lényeg, hogy lehessen belerakni 3,5-es HDD-t (WD és ASUS kilőve, pedig tetszenek!), minél több formátumot ismerjen, HDMI, eSATA előny, LAN vagy WiFi nem szükséges, könnyen kezelhető és megbízható legyen.
Igazából csak arra kell a, hogy a gépben lévő cuccokat ne kelljen kiírogatni, vagy a gépet a TV-re kötni.
A Traxdata milyen?
Előre is kösz!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#73) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Orion 3000-es lejátszóm, jelenleg RCA (sárga) kábellel van összekötve. (Scart átalakítóval, a TV-n csak Scart van)

A képen mintha valami finom zavar lenne, fent és középen 2*5 csikkal.

Ha lehúzom a RCA kábelt és csak az S-video kábelt hagyom akkor fekete-fehér lesz a kép.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Milyen üzemmódban érdemes a lejátszót futtatni? Kompozit/S-video/Komponens/RGB/P-Scan

Az S-video üzemmódnál (ha rajta van az RCA kábel is) világosabb, színtelenebb a kép.

A TV egy Orion Colorion 21.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#74) Gebriel


Gebriel
veterán

Nah én berendeltem egy Popcorn Hour NMT C-200+BR :))
Már csak győzzem a február elejét kivárni.... :O

(#75) Attici válasza Gebriel (#74) üzenetére


Attici
őstag

Hát ekkora tudásért, ez a készülék erősen feláras! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#76) Gebriel válasza Attici (#75) üzenetére


Gebriel
veterán

Sok :F
Nekem ér ennyit, vagy tudsz jobbat?

(#77) mobbo


mobbo
senior tag

regota szeretnek valami wifis internet radiot (stream, webradio player, stb)
most lattam egy ilyet
http://www.hofer.at/at/html/offers/2867_16646.htm

semmi csicsa
kerdesem: van hasonlo designnal valami ami jobb es esetleg ennyibe kerul vagy olcsobb?

:U

(#78) mobbo válasza mobbo (#77) üzenetére


mobbo
senior tag

(#79) koliz1 válasza btf (#73) üzenetére


koliz1
tag

Szia

Ha kompozit kábelt használsz akkor kompozit ra kell állítani a menüben , de miért nem használsz scart kábelt ? átmegy a kép a hang is ,és szebb lesz a kép is .

Amúgy ezt a márkát kerülném mint a tüzet , és én is bérböl élek hidd el de ha veszek valamit csak márkásat veszek.

(#80) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Milyen asztali lejátszót ajánlotok maximum fullHD felbontásra xvid és mkv támogatással?
Esetleg egy bittorrent-kliens is beleférhetne, de ez nem muszáj.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#81) mobbo válasza CHIPman (#80) üzenetére


mobbo
senior tag

wd tv live

(#82) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok, elolvastam a wdtv live és az asus fórumát, tesztjeit is. Minnél többet olvas az ember, annál nehezebb. Segítség kellene, hogy melyik legyen:

ASUS HDP-R1 O!PLAY Multimedia Center

WD TV HD LIVE

és találtam még egy nagyon ígéretes lejátszót is Egreat EG-M34A.

102-es full hd samu lcd-hez kellene, a hang pedig dts-en erősítőre lenne kilőve, lan fontos

Előre is köszönöm

(#83) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

sziasztok,

lehet, lamer a kérdés, de megpróbálom :)

olyan hdd-s recordert szeretnék, amiben van dvd olvasó is, hogy ami dvd-n már megvan, azzal ne kelljen szarozni, le tudjam azt is játszani, na meg, hogy ki tudjam dobni a külön dvd játszót.
na ilyen kütyü csak a komoly gyártók drága hdd-s dvd írói között van, vagy létezik esetleg ezek között a hdd külső házba oltott media recorder/playerek között is?

előre is nagyonköszi.

(#84) Cddd


Cddd
csendes tag

Kaptam egy Icy Box 3010HW-t.
Használ valaki ilyet? Esetleg magyar leírást hol találhatok róla? Milyen hdd-t tegyek bele...stb.. :F

(#85) LoSA


LoSA
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem... Én nem vagyok otthon annyira ebbe a témába, bár próbálom tanulgatni... Szóval nemrég vettem egy ilyen [link] készüléket, miután megvettem, kipróbáltam akkor szembesültem, hogy NEM tudom lejátszani a MKV file-okat, csak ilyen hálózaton keresztül, szóval nekem ez bonyolult módszer. Szerencsémre a kereskedő visszaveszi, és levásárolhatom, másmilyen készülékre!

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy ilyen árkategóriába milyen készüléket érdemes venni, ami tényleg JÓ, MKV file-okat gond nélkül lejátszik... És jó lenne, ha felvenni is tudnék Vele!! Kérlek segítsetek, előre is köszönöm!!

(#86) gyman


gyman
csendes tag

Sziasztok.
Már rég óta nézegetek Media lejátszókat, és lassan szeretnék venni,beépített merevlemezzel!Mi a véleményetek errőla két típusról?Vagy hasónlókról?
Iomega screen play director 1TB
Storex nmt 15041 1TB

Előre is köszi!

(#87) dabgergo


dabgergo
őstag

Bocs nem találtam a megfeleő topicot, de tuti, hogy van vhol. Lenne egy elég sürgős kérdésem, hátha tudtok segíteni.

Videóhoz szeretnék feliratot készíteni, de ha megoldható akkor nem felétlen külső fájlkénent, nem filmhez menne csak egy 10perces házi készítésű videóhoz. Most szedtem le az inygenes Pinnacle Videospint, elég jónak tűnik, de nem találom, hogy hol lehetne a vidóhoz feliratot készíteni. Ha tudok más programot ajánlani az is jó. Köszönöm!

(#88) Decado


Decado
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek.

A hálószobába kellene valami olyan multimédia lejátszó + monitor + hangfal kombó ami a következőkre képes:

-ébresztőként való használat (MP3, vagy internetrádió, vagy FM rádió)
-elalvásidőzítő.
-netrádiót tudjak vele hallgatni
-esetleg FM rádiót (ez nem tudom hogy lehetne megoldani, ha van netrádiió, annyira nem szükséges, de azért örülnék neki).
-Wifi van, ha esetleg elérném valahogy a HDDmet a nappaliból, az jó lenne

Monitor nem gond, a hangfalakat szerintem sima PC hangrendszerrel oldanám meg (tehát a multimédia lejátszón kellene jack audio kimenet).
És persze az ár se mindegy, 30 000 Ft körül maradna médialejátszóra.

Várom az ötleteket, előre is köszönöm a segítséget.

Ez a fránya PC mindig elavul! ARGH! Hova lett a fizetésem?!?!?!?!

(#89) sbazsi válasza gyman (#86) üzenetére


sbazsi
veterán

ez az iomega cucc jónak tűnik, és az ára sem csillagászati
van valakinek személyes tapasztalata?

(#90) sbazsi


sbazsi
veterán

(#91) sbazsi


sbazsi
veterán

chiliGREEN MediaDisk III (az oldalon a legfelső)
ez megér kb 30-at, 1,5 tb vinyóval? mert asszem igencsak jó ár. :K

(#92) sbazsi válasza sbazsi (#91) üzenetére


sbazsi
veterán

valaki? :U

(#93) dh66e válasza sbazsi (#92) üzenetére


dh66e
veterán

Nézd meg alaposan hogy milyen kiterjesztésű fájlokat akarsz lejátszani,mert lehet hogy jó az ár,de ha nem ismer egy csomó formátumot akkor felejtős.

(#94) sbazsi válasza dh66e (#93) üzenetére


sbazsi
veterán

ha csak mint külső hd-t nézem, 30k, 1,5 tb már önmagában sem rossz vétel. :U

(#95) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Létezik olyan mindenevő media player, ami egyben DVB-T tuner, és recorder is ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#96) sbazsi válasza Core2duo6600 (#95) üzenetére


sbazsi
veterán

sztm erre jobb egy pc, monjduk egy ionos, azt még bővíteni is lehet.

(#97) dh66e válasza Core2duo6600 (#95) üzenetére


dh66e
veterán

Van de nem olcsó![link]

(#98) sbazsi válasza dh66e (#97) üzenetére


sbazsi
veterán

hát ez nagyon jó! tetszik, hogy van kijelzője, így pl zenéhez nem kell feltétlen tv.
bár kicsi...

(#99) Attici


Attici
őstag

Sziasztok!
Erről a Verbatim-ról ki tud valamit? Árban és tudásban egész jónak tűnik. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#100) eddie1978 válasza Attici (#99) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Zenelejátszásra keresek medialejátszót. LCD feltétel, hogy legyen rajta, mert TV-m nincs. Eddig a Novatron lejátszóit találtam. Vannak még hasonlók?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.