Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Wade0303 válasza Joshi (#75000) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nem győztelek meg tehát nincs igazam? Ez újabb gyöngyszem azok után hogy a 0 forrással rendelkező kijelentésedet nekem kéne cáfolnom, mert hogy önmagában az nem elég cáfolat szerinted hogy nem dob rá semmit a google :D
Amúgy én nem állítottam hogy 100%-kig biztos vagyok benne, hogy nincs így, itt az eredeti szövegem: ,,Nagyon meglepne ha ez így lenne, linkelj róla forrást!"

Tévedtem, nem politikusi jellemvonások ezek, inkább egy óvodás gyerek vitamódszerei mert te tényleg nem érzed miközben magad alatt vágod a fát a logikai bukfencekkel.

[ Szerkesztve ]

(#75002) Joshi válasza Wade0303 (#75001) üzenetére


Joshi
titán

Oké, akkor azt mondom hogy bocsi, valamikor valahol azt olvastam hogy... Ha igaz volt ha nem, én nem vagyok hazug, csak ez volt az emlékezetemben. Ezért lehet utálni vagy nem, ez van. A lényeg, hogy te nem tudtad bebizonyítani hogy hülyeséget mondtam. :B Szerintem engedjük el a témát. ;]

(#75008) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kérlek Titeket, hogy személyeskedés nélkül folytassátok minnél inkább ontopic a diskurzust.
Köszönöm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#75009) Joshi válasza szaszapi (#75007) üzenetére


Joshi
titán

"írhatna milyen az új reset féle Kodi ami a FEL-t 8.1-re konvertálja!"
Ha a Ugoos-ra telepíthető én szívesen kipróbálom.

(#75010) szaszapi válasza Joshi (#75009) üzenetére


szaszapi
őstag

Meg kell próbálni ez 32 bites armv7 verza, de elvileg majd lesz 64 bites verzió is!

[link]

(#75011) Joshi válasza szaszapi (#75010) üzenetére


Joshi
titán

Nem jó. :( A Dune iso-nál és az Interstellar BDMV->Stream->m2ts fájlnál is kilép a Kodiból vissza a főmenübe. Gyűrű által linkelt Omega az jó, csak ott meg nem DoVi-ba játssza le.

(#75012) szaszapi válasza Joshi (#75011) üzenetére


szaszapi
őstag

Én még nem tudtam csekkolni, de állítólag a videóbeállítások résznél van egy convert Dolby Vision Compatibility mód amit be kell kapcsolni, ez csinál Progil 7-ből 8.1-et! Ezt bepipáltad?

(#75013) tomp válasza Joshi (#75009) üzenetére


tomp
félisten

Ugoosra minek ha eleve tudja a FEL-t?

(#75014) Saughassy válasza Joshi (#75006) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nem nagyon van, ezert is kell megfizetni egy szakembert. Leginkabb mert az OneEye nem HDR képes, tehat csak SDRt tudnal vele jol beallitani, mar felteve hogy kepes vagy ertelmezni a mert adatokat. Addig en is azt hittem, hogy tudom, ameddig nem neztem vegig, mit kuzd a szaki a tevemmel, hogy a firmware bugjait megkerulje.

(#75015) Joshi válasza szaszapi (#75012) üzenetére


Joshi
titán

Értem, mindjárt ránézek. Az Omegához volt egy Java kiegészítés gondolom az ISO menükezeléshez, ez működhet ezzel a Kodi verzióval?

(#75016) Joshi válasza tomp (#75013) üzenetére


Joshi
titán

Pl iso-t csak a Kodi tud, talán a Plex is habár azt még nem próbáltam. Na nem mintha annyi iso-t néznék.

(#75017) Joshi válasza Saughassy (#75014) üzenetére


Joshi
titán

Nekem X-rite i1Display Pro Plus van ami tud 2000nit-ig HDR-t is kalibrálni. Igaz hogy elsősorban a monitorjaimat kalibrálom vele aminél nem is használom a HDR-t. :D

(#75018) tomp válasza Joshi (#75016) üzenetére


tomp
félisten

Én inkább azt várom mikor oldják meg valamelyik appban, hogy menjen a DTDL P7.

(#75019) Joshi válasza szaszapi (#75012) üzenetére


Joshi
titán

Igen megtaláltam a beállítást, de sajnos ugyan az a helyzet, kilép a Kodiból. :(

(#75018) tomp volt amit vitt a Movie Player.

[ Szerkesztve ]

(#75020) tomp válasza Joshi (#75019) üzenetére


tomp
félisten

Tudom hiszen az a Ugoos gyári lejátszója. Az minden DTDL P7-et visz m2ts-ből. De nem tud hálózatot kezelni. Az csak USB-s meghajtót kezel. A Media Center gyári app tud hálózatot és viszi a DTDL-t de nem lehet hangsávot váltani mert semmi opció nincs a lejátszó felületén.

(#75021) szaszapi válasza Joshi (#75019) üzenetére


szaszapi
őstag

Most lett firss build felrakva, mert amit először megosztottam, az Fire TV Stickekre volt főleg optimalizálva!

Android verzára már ezek a jók [link] :

(#75022) Ramos_


Ramos_
tag

Sziasztok,

Rövid kérdés. Egyszerűen a meglévő LG tv-mnek, ami 1-2 évvel az okostv-k világa előtt lett véve, szerettem volna adni, BT fejhallgató csatlakozási lehetőséget. Még audio out jack aljzat is van rajta. Ezért vásároltam egy ilyet:

Az eszközt leteszteltem telefonon és működik, tehát a BT headsetem rácsatlakozik, úgy hogy a BT adó jacken keresztül csatlakoztatva és lejátsza a telón szóló zenét, úgy hogy kikapcsolom a BT-t a telefonon.

A TV audio out jackre dugva viszont semmilyen fejhallgató, headset nem kapcsolódik rá.
A TV automatikusan átállítja magát hangkimenet fejhallgatóra.
A tápellátást mindkét esetben konnektorba dugott töltőről kapta.
A TV jackbe, ha vezetékesen csatlakozok, akkor persze működik és átmegy a hang.

Mi lehet a gond? :F
A tv-n még van RCA és optikai hang, azokkal van értelme szórakoznom átalakítókkal?
Vagy van bárkinek ötlete?
Előre is köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#75023) Joshi válasza Ramos_ (#75022) üzenetére


Joshi
titán

A kérdéseddel inkább menj át ide.

(#75024) Joshi válasza szaszapi (#75021) üzenetére


Joshi
titán

Melóból most értem haza, mindjárt kipróbálom. :R

(#75025) Joshi válasza szaszapi (#75021) üzenetére


Joshi
titán

Konkrétan a Dune ISO-t próbáltam és az Interstellar m2ts-t, de mindkettőnél HDR10-ben indultak a videók. Igen, a menüben beállítottam a konvertálást.

(#75026) gyűrű válasza szaszapi (#75021) üzenetére


gyűrű
addikt

Firestick 4k maxon pl. nagyon hasznos,, mert ott eddig sehogyan sem ment az ilyen kódolás. Fekete képernyőt adott. Most megy a profil 7, mp4 mkv és ts ból is dolby vision profil 8 ban. :K

(#75027) szaszapi válasza Joshi (#75025) üzenetére


szaszapi
őstag

Viszi amit kell le is írja, a kapcsolót azért tették bele, mert aki makemkv-val készit FEL lemezből egy klikkel mkv-t, azt alap esetben nem kezeli semmi, és ezt alakítja 8.1-es profilra. Amit te szeretnél ISO-ból Kodi alatt nincs megoldás még de lehet nem is lesz hogy menjen a DV, ott csak HDR10 van. Ami már összerakott 8.1 es ts kiterjesztés, viszi azt is szépen!

(#75028) tomp válasza szaszapi (#75027) üzenetére


tomp
félisten

"aki makemkv-val készit FEL lemezből egy klikkel mkv-t, azt alap esetben nem kezeli semmi"

Firesticken lehet, hogy semmi sem kezeli de amúgy ott van a Plex, Vimu, Just (Video) Player.

(#75029) Joshi válasza szaszapi (#75027) üzenetére


Joshi
titán

Profil 7-es anyagom most éppen csak ISO-ban van, de azt meg gond nélkül viszi az Oppo, szóval ez nekem eleve nem is opció. Jó lenne ha valaki készítene egy átfogó tesztcsomagot, amivel lehetne tesztelni. Nekem van sok tesztfájlom, de olyan szinten káosz az egész, hogy nem szeretem használni.

(#75030) Wade0303 válasza tomp (#75028) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Feljebb már leírtam, hogy ez a Kodi build szemben az általad említett appokkal valamint Shield, Dune, és Zidoo lejátszókkal, végre helyes eljárással konvertálja "on the fly" profile 8.1-be a profile 7 FEL DoVi-t. Ez az amit nem hogy az eddigi appok és a kizárolag csak RPU-t dekodolo eszközök nem képesek rendesen megcsinálni, de a letölthető releasek (FEL forrásból SL-be muxolt) szinte mindegyikében is hibás.
Viszont ahogy szaszapi írta ehhez single track dual layer formatum kell mkv vagy mp4 kontenerben. TS-ből nem működik jól és valószínüleg nem is fog. Elsősorban a teljes lemezekből makemkv-val remuxolt STDL release-ekhez valo a legujabb FireStick Max és 3rd gen Cube lejatszokhoz.
ISO-t felesleges próbálgatni vele.

[ Szerkesztve ]

(#75031) tomp válasza Wade0303 (#75030) üzenetére


tomp
félisten

Azt hiszem értem. Ezek szerint ezzel az eljárással működő Kodit akkor csak a fent említett lejátszóknál ajánlott.
Én a P7 MEL-t is meghagyom P7 MEL-ben a Ugoos miatt.
2 film van csak nálam 8.1-ben. 2012 és a Lucy.

(#75032) Wade0303 válasza tomp (#75031) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Mindennél ajánlott ami nem támogat FEL-t de stabilan működni biztosan csak a Firestick-en es Cube-on fog. Az AndroidTV-s TV-ken érdemes még próbálkozni vele, Shielden meg a 64bites build-el. Zidoo-n, Dune-n sztem reménytelen, azokon minden kérdőjeles DoVi-ban, még a profile5 sem megy nekik helyesen.

A MEL az egy dual track p7-be csomagolt single layer p8.1. Nincs értelme MEL-ben hagyni mert úgy nehezebb dekodolni.
Sem a Lucy sem a 2012 nem jelent meg MEL-ben. Vmi hybrid P8.1 kókálmányt szerezhettél be ami szinte biztosan teljesen rossz.

[ Szerkesztve ]

(#75033) tomp válasza Wade0303 (#75032) üzenetére


tomp
félisten

Úgy vagyok vele, hogy mivel nem jelent gondot így hagyom MEL-ben.
A táblázat szerint mind2 film okés.
Amúgy nem szoktam ilyeneket letölteni.

(#75034) Joshi válasza Wade0303 (#75032) üzenetére


Joshi
titán

Egy konkrét kérdés, hogy a topik témáját is karcolgassuk. Miben jobb a Firestick mint a Ugoos? Vagy máshogy teszem fel a kérdést. Miért nem jó a Ugoos? Hiszen mindent is tud amit DoVi-ban tudni kell.

ui.: azt értem, hogy az Amazon név sokkal ismertebb és támogatottabb.

[ Szerkesztve ]

(#75035) Wade0303 válasza Joshi (#75034) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Én arról beszéltem, hogy ez a konkrét Kodi build melyik lejátszón működik, melyikre való, nem arról hogy általánosságban DoVi-ban melyik lejátszó jobb vagy rosszabb.
Amúgy meg ha ez a kérdés akkor ezzel a Kodival mostmár egyértelműen jobb a Firestick, nem ok nélkül tesztelnek ezen mindent quietvoid és Reset_9999, cmv4-et is csak ez támogatja a külső lejátszók közül. Az Ugoos egyedüli plusz tudása papíron a FEL, az meg 12bites panelek nélkül nem sokat ér, némi plusz finom részletet hozhat ugyan de annak meg a DoVi-hoz nincs köze(maga a DoVi metadata az profile8.1-be konvertálással is ugyanaz lesz). Reset excele szerint a leginstabilabb a tesztelt DoVi lejatszok közül.

@tomp
A táblázat annyit mond hogy lehetséges jól összerakni. Ettől még egyáltalán nem biztos hogy az általad leszedett releaseben ez sikerült (pl. elcseszhetik az RPU szinkronizalasat, az l5, l6 adatokat) ahogyan az sem hogy a tablazatban írt iTunes volt a releaseben talalhato RPU forrása.

[ Szerkesztve ]

(#75036) Joshi válasza Wade0303 (#75035) üzenetére


Joshi
titán

Ja igen már emlékszem a cmv4-es magyarázatodra. Bocs ha hülyeséget kérdezek, de pl az UHD Blu-ray lemezeknél mi a helyzet a cmv4-el? Ott ezzel mi a helyzet? Konkrétan az eredeti kiadásokra gondolok. A stream engem nem nagyon érdekel, talán egyedül a Sonynak van UHD Blu-ray-hez közeli minőségű stream szolgáltatása.

[ Szerkesztve ]

(#75037) tomp válasza Wade0303 (#75035) üzenetére


tomp
félisten

A 2012-nél az a forrás. Lucy esetén passz.Aztán ki tudja a 2012-nél igaz e...
Az lenne a biztos ha közvetlenül az iTunes-ról(AppleTV app) nézném.

Csak akkor instabil ha őrült módjára előre-hátra tekergetjük a DV filmet. Akkor egy idő után valóban kiakad. De szép finoman lehet tekerni gond nélkül a legutóbbi fw verzióval. Igaz ehhez gyári Media Player vagy Vimu kell. A Plexet ilyenkor el kell felejteni. Az rögtön szétesik és teli piros/kék/zöld képet fog adni. Ha folytatjuk akkor is az első 2 appot kell használni. Indulás ilyenkor kicsit lassabb(bejön a kép majd 2-3mp-ig még áll) de menni fog. Plex itt is csődöt mond.

(#75038) Wade0303 válasza Joshi (#75036) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Pont az UHD BluRay lemezeknél kezd egyre gyakoribb lenni. Írtam már hogy pl. az Arrow kiadó minden lemezére cmv4 DoVi-t rak már pár éve, ez pedig a Criterion mellett a legelismertebb, legigényesebb BluRay kiadó a házimozi piacon. Szépen lassan elterjed majd a cmv4, a FEL-MEL témának ehhez semmi köze, mindkettőre kerülhet és az előbb leírtak miatt jelenleg jóval nagyobb jelentősége van mint a FEL-nek.

Ez a "csak a BluRay a jó minőség" a tipikus laikus hozzáállás. A nagyobb bitráta önmagában semmit nem jelent, csak a régi graines, 35mm filmre vett moziknál van jelentősége hogy 20-25mbps a bitráta vagy 50-100. A DoVi streamekben használt IPTPQc2 színtér sokkal hatékonyabb a BluRay-n használt HDR10-nél, a Netflixen már megjelent AV1 pedig a HEVC-et veri hatékonyságban. A Sony Bravia Core viszont pont nem a streaming csúcsa, inkább egy jókora parasztvakítás. Konstans 75-80mbps bitrátával enkodolnak minden tartalmat, aztán nem egyszer black crush jelentkezik rajtuk a szükségesnél 5x nagyobb méret ellenére is. Ahogy a lemezeire már egy tucat esetben teljesen statikus DoVi RPU-t rakott a Sony úgy nem lepne meg ha a BCORE streamjeik között lenne bőven ahol csak a már megjelent, több éves BluRay transzferüket újrakódolták az említett bitrátán.

[ Szerkesztve ]

(#75039) Joshi válasza Wade0303 (#75038) üzenetére


Joshi
titán

Huuu basszus tényleg, még mondtad is hogy a cmv4-et nem csak a lejátszó oldalról kell támogatni, hanem a tévének is. Az azért kijelenthető, ha maradok az UHD Blu-ray lemezeknél, vagy annak megfelelő 1:1 rip minőségnél, akkor azért nagyon nem lőhetek mellé? Mondjuk a tartalom fogyasztásom nem feltétlenül a film gyűjtés sőt, most már évente max 1-2 filmet veszek eredetiben.

(#75040) Wade0303 válasza Joshi (#75039) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Általánosságban rá lehet mondani, hogy jó, de ha statikus RPU van a lemezen azt nem javítja sem a FEL, sem a magas bitrátájú alapsáv.

[ Szerkesztve ]

(#75041) Joshi válasza Wade0303 (#75040) üzenetére


Joshi
titán

És azt honnan tudhatom meg, hogy az adott kiadás milyen? :U

(#75042) Wade0303 válasza Joshi (#75041) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Onnan, hogy kicsomagolod belőle az RPU-t dovitool-al.

(#75043) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Valami nagyon alap lejátszót, vagy még inkább okosito sticket tudtok ajánlani? Kb csak youtube és netflix lenne használva. Aposomeknak egy régi, pár éves LG TV -hez kéne amin a WebOS már borzalmas lassú, köv. videora lépésnél kifagy a YT. Használt is ok. Chromecast láttam van olcsón, de inkább olyan kéne aminek saját tavja van, franc sem akar telefonnal bohockodni. :R

(#75044) Patice válasza Gabesz87 (#75043) üzenetére


Patice
Topikgazda

Google Chromecast with Google TV.
Van saját távja.
Felesleges appok törölhetők, meghagyva csak azokat a kezdőképernyőn, amit használni szeretnének.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#75045) Csabi1984 válasza Patice (#75044) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én is gondolkodok egy ilyenbe :)

(#75046) Patice válasza Csabi1984 (#75045) üzenetére


Patice
Topikgazda

Általános TV okosítónak szerintem tökéletes. OK, alapból csak wifis, de lehet USB-s HUB-ot rákötni, vagy ha jó az otthoni wifi hálózat, akkor nincs ezzel sem gond.
Épp előbb vettem egy másodikat, elég jó áron van újonnan webshopokban. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#75047) Gabesz87 válasza Patice (#75044) üzenetére


Gabesz87
addikt

Elhiszem, hogy jó, de amennyit lenne használva, túlzásnak érzem, és max fele ennyit gondoltam áldozni rá. Na és egy Amazon Fire TV Stick Lite? Az ~13e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#75048) Patice válasza Gabesz87 (#75047) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azzal nincs tapasztalatom, de nem kizárt, hogy az is elég.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#75049) péjé válasza Gabesz87 (#75047) üzenetére


péjé
őstag

Nekem fire stick 4k meg 4k max van, azok szépen mennek, fontos hogy jó wifit tudj neki adni, akkor nem lesz gondja.

(#75050) Elemental


Elemental
addikt

Azt meg tudnátok mondani, hogy a kodinerds oldalról hogyan lehet letölteni androidos telefonra maven kodi apk-t? Mindig zip fájlt szed le, amit ki sem tud normálisan csomagolni.
Win pc-re apk-t szed le. Most csak ezért kell bekapcsolni a gépet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.