Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) szasanyi válasza kezo0 (#46999) üzenetére


szasanyi
félisten

Perfekt vagy angolból? Mert sem magyar nyelv, sem magyar felirat nincs (szerintem később is csak felirat lesz ha lesz) így egyelőre sokaknak nem alternatíva.

(#47002) digikábeles válasza djnice (#46993) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"jobb a képminőségük"
Mit kell érteni képminőség alatt médialejátszók esetén? Engem a színvisszaadás érdekelne elsősorban, ebből a szempontból van valamilyen tapasztalatod?

(#47003) csabi63 válasza szasanyi (#47001) üzenetére


csabi63
senior tag

Külső felirat is hozzáadható.
1. Super Netflix felrak.
2. Felirat netről leszed, átkonvertál itt. Kész.
Vizuális emberkéknek tutorial.
:)

[ Szerkesztve ]

(#47004) szasanyi válasza csabi63 (#47003) üzenetére


szasanyi
félisten

De mire rakod ezt fel?

(#47005) c4 válasza csabi63 (#47003) üzenetére


c4
őstag

Fizessek elő, majd töltögessek innen-onnan, konvertálgassak, időzítgessek, a gyereknek meg szinkronizáljam le a filmet magam, mi? :D
Ne viccelj. :DD

(#47006) djnice válasza digikábeles (#47002) üzenetére


djnice
veterán

Gyakorlatilag az már jónak számít, ha a lejátszó nem nyúl bele a digitális streambe, a Realtek sajnos lerontja azt. Vannak még különböző képjavító áramkörök (Qdeo, Darbee, VXP, Imprex, stb) amelyek ténylegesen javítani tudnak a képen, de én ezeket csak SD anyagok esetén használnám.

(#47007) csabi63 válasza szasanyi (#47004) üzenetére


csabi63
senior tag

Ott a videóban minden, annyira csak nem nehéz. A netről leszedett feliratot 1 mp. átkonvertálni, betöltöd a filmhez, és ennyi. Csak jó esély van rá, hogy nem passzol a filmhez egyik magyar felirat sem. Akkor aztán lehet időzíteni...brrr...

c4 Kíváncsiságból próbáltam ki, én sem fogok vele vacakolni. A free hónap miatt regisztráltam, de már látom, hogy nem kellene ingyen sem. Végül is nem von le pénzt, és 1 klikk törölni a membership-et...amit meg is tettem. Majd visszanézek egy év múlva.
De befejeztem az offolást.

(#47008) szasanyi válasza csabi63 (#47007) üzenetére


szasanyi
félisten

Én úgy értettem milyen eszközre? Mert ha nézném én pölö tévén keresztül nézném arra meg nehéz... és ha már tölteni kell letöltöm az sorozatot (azt, amihez már van időzített felirat ugye) és pendrájvról megnézem azt kész. Na, de ez itt nagyon OFF ezért be is fejezem a témát.

(#47009) Hyena válasza csabi63 (#47007) üzenetére


Hyena
senior tag

Koszonom a super netflix addon linkjet!
Sajnos ez a netflix meg nem az a netflix amit az usaban hasznaltam.
A kusza magyar jogi szabalyozas miatt sokkal kevesebb film van mint amennyi ott es a filmek minosege, felbontasa is rosszabb.
Sajnalom mert nagyon vartam :(( .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#47010) digikábeles válasza djnice (#47006) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi szépen! Nem sok szó esik erről, már mint a színek milyenségéről, pedig a legszembeötlőbb különbség itt van szerintem.

(#47011) dh66e válasza Hyena (#47009) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem nem is lesz olyan mint ami az USA-ban vagy Kanadában esetleg az Egyesült Királyságban elérhető.Ez oda készült.
Az más kérdés hogy Kelet-Európába ilyen beta verziót dobnak a népeknek.

(#47012) c4 válasza digikábeles (#47010) üzenetére


c4
őstag

A színek milyenségét remekül megoldja egy kalibrálás...

(#47013) Hyena válasza dh66e (#47011) üzenetére


Hyena
senior tag

Azert kivancsi vagyok ugyanezzel a loginnal egy usa proxyn vagy vpn-en keresztul mi lenne a helyzet.
Mondom ezt azert mert pl a google play filmek szolgaltatas is mindig kibovul mikor ott vagyok, es van pl olyan ottartozkodas alatt beszerzett filmem ami hazautazva nem elerheto.
Nyaron megyek ugyis vissza legkesobb akkor kiprobalom.
Szerintem nem beta ez, hanem a jogi szabalyozas kusza es nem kerulhet be a netflixbe a film mert pl valamelyik magyar ceg/szolgaltato megvette a vetitesi jogot x evre.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#47014) dh66e


dh66e
veterán

Srácok!
A Netflix topikban folytassuk inkább a kivesézést.

(#47015) dh66e válasza Hyena (#47013) üzenetére


dh66e
veterán

A beta-t a körítésre értettem (magyar menürendszer, feliratozás hiánya.) Az más kérdés hogy mi érhető el tartalomban és mi nem.

[ Szerkesztve ]

(#47016) ginola


ginola
addikt

Dune 102W mennyire ajánlott kb 25 e Ft-ért, vagy mit ajánlanátok helyette?

(#47017) dh66e válasza ginola (#47016) üzenetére


dh66e
veterán

Mire kell attól függ.
Amennyiben egy stabil lejátszóra van szükséged akkor jó választás,ha smartozni akarsz akkor ne ezen a vonalon gondolkodj.

(#47018) ginola válasza dh66e (#47017) üzenetére


ginola
addikt

Smartozni?
Idősebbeknek pendriveról való filmezésre használnák.

(#47019) gyeniko válasza ginola (#47018) üzenetére


gyeniko
őstag

Arra talán a legjobb.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#47020) dh66e válasza ginola (#47018) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor tökéletes választás,egyszerűen kezelhető gyors menürendszer jellemzi.

[ Szerkesztve ]

(#47021) ginola válasza dh66e (#47020) üzenetére


ginola
addikt

Köszi nektek, akkor rárepülök.
A DTS 2.0 keverés hiányát lehet szoftveresen, biztonságosan orvosolni?

(#47022) dh66e válasza ginola (#47021) üzenetére


dh66e
veterán

Igen van hozzá egy szervizfájl,nemrég beszélgettünk róla a dune topikban egy kolléga is kinézte ezt a vételt.

(#47023) ginola válasza dh66e (#47022) üzenetére


ginola
addikt

Ez biztosan jó hozzá, nem szeretnél elcseszni a lejátszót.

(#47024) dh66e válasza ginola (#47023) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha ez kérdés akart lenni akkor annyit mondhatok hogy elcseszni nem lehet semmivel ezt a lejátszót maximum nem működik a funkció.
A többit leírtam a dune topikban korábban.

(#47025) G-Bali


G-Bali
senior tag

Na meg tegnap írtam a 220 volt nak mégpedig a beszerzésének a himedia q5 ügyében és hogy lesz a q10 esteleg...
Válasz :
"A HiMedia készülékeknél verzió váltás történik, ezért beszerezhetetlenek (ha csak nincs valakinél beragadva raktáron)
Szeretnénk forgalmazni a HiMedia teljes palettáját, de a jelen helyzetben erre csak márciustól kerülhet sor."

Ennyi...

Akinek ráér annak lesz Magyarországi forgalmazotól

(#47026) ginola válasza dh66e (#47024) üzenetére


ginola
addikt

Igen, kérdés akart lenni, köszönöm.

(#47027) Hyena válasza G-Bali (#47025) üzenetére


Hyena
senior tag

Csak tudnam , hogy akkor miert irja azt a weboldaluk , hogy januar 28tol elerheto.
Arrol van valami informacio, hogy mit takar ez a verzio valtas miben lesz mas az uj...?

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#47028) Hyena


Hyena
senior tag

A sajat kerdesemre valaszolva ezt talaltam:

http://www.minipcdb.com/articles/Meet-Himedia-Q10-Next-Gen

illetve ezt

http://cdn.minipcdb.com/pictures/Himedia/Himedia-CES-2016.jpg

Jonak tunik ez az uj Q10, de erdekes uj Q5rol nem talaltam semmit.
Nagyon bennemvan a vasarlasi szellem, de lehet, hogy erre erdemes varni...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#47029) G-Bali válasza Hyena (#47027) üzenetére


G-Bali
senior tag

Hát én is inkább az új felé hajlok látvan a hardvert, de ez majd az ára eldönti hogy megéri-e az olyan pluszok amit még(1-2 évig) felesleges. (tartalom)

Hyena: valószínűleg webes hiba, vagy marketing :DD

[ Szerkesztve ]

(#47030) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Milyen médialejátszó az ajánlott mostanság? a.c.ryan mini hd2-öt váltana.

"So say we all"

(#47031) Phobi


Phobi
csendes tag

Sziasztok! Megköszönném, ha segítenétek. Valami nagyon egyszerű lejátszót keresnék, amivel tudok youtube-ról videókat lejátszani, esetleg élő streameket (pl. valamilyen sportközvetítés) nézni a tvnken. Kb csak mesét néznénk, sportot hébe-hóba. Melyik a legegyszerűbb, legolcsóbb ami szóba jöhet? Köszönöm!

(#47032) dh66e válasza Phobi (#47031) üzenetére


dh66e
veterán

Talán valami olcsóbb androidos lejátszót kéne erre vennetek.

(#47033) szasanyi válasza G-Bali (#47029) üzenetére


szasanyi
félisten

De mindig van / lesz új, így sosem veszünk semmit! ;] Egy Q5 szintű teljesen jó (lenne) de egyszerűen nem találok sehol, semmit - a VTEN kivételével ami - szerintem - túlzottan sokba kerül, ráadásul a Popcorn topikban olvasottak sem feltétlenül biztatnak a megvásárlására

[ Szerkesztve ]

(#47034) G-Bali válasza szasanyi (#47033) üzenetére


G-Bali
senior tag

Igen, de jelenleg nem olyan sürgős, és vagy az új lesz vagy a régi, (maradnék ennél a típusnál) de valószínű hogy olcsóbb lesz a régi. Leveleztem a futeko - val és még nem indult el Kínából a szállítmány, (ok Jan 14-re ígérik) kérdeztem ha többet rendelnék maradna a egyszeri kiszállítási díj, hátha másnak is kell és lehetne rendeli...

(#47035) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis hilfe!! :)

A 3 közül melyik lenne a legjobb választás?

1: Mede8er MED800X3D
2: Himedia q10
3: Dune Hd Base 3D használtan vagy akár új is ha annyival jobb mint ez előző kettő! :)

Amire kell! bd iso lejátszásra...csak 1080p játszik meg néha egy kis 3d!! :Y

Válaszokat előre is köszi!! :R :R

(#47036) komzs válasza Sage83 (#47035) üzenetére


komzs
tag

Himedia q10 újonnan? Honnan rendelnéd?

(#47037) Sage83 válasza komzs (#47036) üzenetére


Sage83
aktív tag

hali!

Mivel itthon én nem találtam sehol,így maradna az amazon.de!! :) de lehet hogy nekik sincs ...

[Amazon]

[Dune]

A 3 közül nekem a Dune lenne a befutó,de hallgatók a szép szóra!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#47038) djnice válasza Sage83 (#47037) üzenetére


djnice
veterán

A Q10-et inkább innen rendeld és szerintem azt válaszd: [link]

(#47039) szasanyi válasza G-Bali (#47034) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez is egy alternatíva. Azt esetleg nem kérdezted, hogy az ember belenyúl egy hibás darabba esetleg egy rövid idő múltán meghibásodik akkor mit lehet tenni a Futeko-tól rendelt készülékkel?

(#47040) Sage83 válasza djnice (#47038) üzenetére


Sage83
aktív tag

Köszi,köszi!! :) azért még szétnézek pár helyen!! :)

Ezekről valami vélemény?

Open Hour Chameleon 3D vagy Popcorn Hour VTEN Special Edition 3D

A Mede8er MED800X3D miért nem ajánlott annyira?

Válaszodat előre is köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#47041) Valkűr válasza Sage83 (#47040) üzenetére


Valkűr
őstag

A Med800 én sem értem miért nem ajánlott. Tesztekben nagyon jól szerepel az összes külföldi oldalon, a támogatása is egyedülállóan jó.

Ami biztos a Mederben Realtek CPU van a Popi Vtenben pedig Sigma amik elvileg sokkal jobbak. De mi van a Chameleonnal?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47042) Valkűr


Valkűr
őstag

A Chameleon tudja a jobb Realtekes lejátszók képminőségét. Igy nem kérdés, h az ára miatt és a felhasználhatósága végett sokkal jobb vétel lehet mint a Meder. A Sigmás Vtenre azt irják, h akinek fontos a jobb képminőség mindenképp azt vegye. A meder elönye a beépithető HDD és a támogatás, bár utóbbi nem tudom a Popcorn esetében mennyire jó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47043) Sage83 válasza Valkűr (#47042) üzenetére


Sage83
aktív tag

A beépíthető HDD funkció nekem egy fontos szempont lenne ,hogy bele tudjam rakni a 2Tb HDD-met!! :)
Ezért is szemezgettek a Q10,Meder,Dune lejátszókkal!! :Y

(#47044) G-Bali válasza szasanyi (#47039) üzenetére


G-Bali
senior tag

Közbe irt nekem a futeko ,hogy :Sadly, we were told by Himedia this morning that they won't be producing more Q5. There will be a new version of Q5 in March / April
Amit kérdeztél az most írtam meg nekik.
Kérdeztem a q10-t hogy ha elfogy(Mert jött újra a raktárkészletre)jön még vagy már az új család jön csak március -áprilisba?

(#47045) Valkűr válasza Sage83 (#47043) üzenetére


Valkűr
őstag

Igazából a HDD-nek veszel egy külső házat és máris meg van oldva a probléma.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47046) Sage83 válasza Valkűr (#47045) üzenetére


Sage83
aktív tag

A legrosszabb esetben az lesz!!! :) :Y

(#47047) G-Bali válasza szasanyi (#47039) üzenetére


G-Bali
senior tag

"Amit kérdeztél az most írtam meg nekik.
Kérdeztem a q10-t hogy ha elfogy(Mert jött újra a raktárkészletre)jön még vagy már az új család jön csak március -áprilisba?"

Jött a válasz:Hi,

The Q10 on our site is the old / current version. That Q10 stock might be the last, I'll know more about that next week.
If an item is faulty on delivery we will pay return postage costs. If it's faulty during warranty period you pay charges.
All returns are to the UK. We can fix / replace any problems here.

Remélem kielégítő választ adtak :DD

(#47048) Zirowe válasza Valkűr (#47041) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mert az árához képest a tudása elmarad a mostani lejátszókhoz képest.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47049) Valkűr válasza Zirowe (#47048) üzenetére


Valkűr
őstag

Pld? Mi az amiben elmarad hasonlo áron kapható Medialejátszóhoz képest?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47050) Mezga Aladár válasza Valkűr (#47041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A 600-as az itteni vélemények szerint nagyon jó 50-55 coll-ig nem nagyon láttató különbség a popi 4x0 sorozathoz képest, a tesztelők szerint. A 600+hdd hely=800-ast túlárazottnak tartják.
De ugye leült a játékosok piaca, jöttek ezek a kínai androidos csodák, és miután a magyar nagyon árérzékeny piac, most ezek mennek. Sajnos nem láttam autentikus tesztet ami jó minőségű megjelenítön összehasonlította volna ezeket az androidos csodákat pl egy 600/vten -el

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.