Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) kpykpy válasza mettek (#69000) üzenetére


kpykpy
tag

Zajszűrőkkel és szűrős elosztókkal nincs jó tapasztalatom, ezért érdeklődtem h külön kapható lineáris tápokról, h azzal használt-e vki zidoo gépet. (azok még relatív olcsón kaphatók, 50e alatt) bújom még a kinti fórumokat, hátha találok vkit :)

Oh long Johnson...

(#69002) dgyuri0123 válasza kpykpy (#68999) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A tápegység miatt gondoltam, h jobb a kép/hangminőség az uhd2000-nél. "

Többek között amiatt is jobb. Kicsit tényleg drága, de ha Fapaci szerint Ő még soha nem látott/hallott audio PC-ről jobbat, az nem kis dolog... De nem csak hogy jobbat nem látott, hanem ennyire jót nem látott/hallott és ez még sokkal lényegesebb szempont. A minőségnek ára van sajnos ...

"csak a zene van"

(#69003) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Adott egy HiMedia Q5 4K3D lejátszó. Már több hónapja azt csinálja, hogy bekapcsoláskor 4-5-ször újraindul! Szó szerint. Ahogy bekapcsoljuk, azonnal újra is indul. Közben a vinyót már pörgeti fel. Majd bejön a HiMedia bootlogó, és megint újraindul. Ezt, ahogy írtam eljátssza néhányszor. Van, amikor összehúzza a képméretet is magától. Ilyenkor körbe 2-3cm-es fekete sáv lesz. Ez a kisebb dolog, az újraindulgatások a bosszantók.
Mi lehet a probléma? Csináltam gyári visszaállítást, sőt újra is húztam a rendszert. Eredmény ugyan az!
Mit tudnék tenni, van rá megoldás? Naponta átlag 8-10 órát megy.
Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#69004) stickermajom válasza djnice (#68983) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, rendeltem egy X3-at. H264 1080p után a HDR10 is nagy előrelépés lesz, ráérek a Dolby Visionnel foglalkozni később.

(#69005) divan válasza Aurig@ (#69003) üzenetére


divan
senior tag

Táp?

(#69006) #75501312 válasza divan (#69005) üzenetére


#75501312
törölt tag

Vagy lehet csak a kábel okoz zárlatot folyamatosan.

(#69007) SunMount3r válasza Aurig@ (#69003) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A legutóbbi FW-t raktad fel rá, a tiszta fogpiszkálós (hátsó update gomb benyomós) módszerrel? Mert így ajánlott HiMedia-n.

Amúgy táp probléma is lehet, ha az kezdi megadni magát. Egy ugyan olyan tulajdonságú (esetleg csak párral nagyobb A-es) táppal próbálkoznék.

(#69008) mettek


mettek
addikt

Egy Zidoo s9s vagy Egreat a5 jobb hangban, képben mint egy olcsó box CE-vel (vorke z6 s912 procival)

projektorhoz és házimozihoz kellene egy jó hálózati lejátszó.
Illetve még Apple tv 4K-n gondolkodom mert annak elvileg azért jobb a képe mint ezeknek az olcsó kínaiaknak. Projektorok kijön a különbség.
koszi előre is

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69009) blakey válasza mettek (#69008) üzenetére


blakey
titán

Nem feltétlenül, a CE boxot nem cserélném le egy Zidoo Z9S-re vagy Egreat A5-re.
Inkább egy újabb Amlogic SoC-ra cseréld, pl. Khadas Vim3/Vim3L, Beelink GT-King, Odroid N2, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69010) mettek válasza blakey (#69009) üzenetére


mettek
addikt

és ezekkel szemben az Apple tv? Úgy is a felsoroltak jönnek ki jobban? Igazából csak akkor cserélnék ha jobb képet/hangot kapok valamelyiktől. A kép most nincs a toppon ezzel a Vorke-val.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69011) djnice válasza mettek (#69008) üzenetére


djnice
veterán

Milyen projektorod van?

(#69012) blakey válasza mettek (#69010) üzenetére


blakey
titán

Az NG boxokon valamivel szebb, jobb a kép, ez részben az új kernelnek is köszönhető. Felskálázásban továbbra is gyengébbek, tehát a Zidoo, Egreat, Apple TV jobb felskálázással rendelkezik viszont összeségében a CoreELEC olyan szinten nyújt minőségi médialejátszást és kényelmet, hogy a Zidoo vagy az Egreat csak álmodik, az Apple TV-n nagyon jó pl. az Infuse vagy a MrMC de azokat még pluszba meg kell venni.
Ha mindenképp cserélnél akkor első körben vennék egy új Amlogic SoC-os boxot ami CE által támogatott, ha az tetszik akkor nem kell foglalkoznod a cserével, ha nem akkor eladod és veszel 1 jobbat. Hamarosan jön az új Zidoo. Apple TV, lehet, hogy ezeket megvárnám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69013) mettek válasza djnice (#69011) üzenetére


mettek
addikt

Epson 9400w

blakey: korábban volt már Apple tv-m így az infuse meg van véve a fiokomban. Csak anno eladtam a cuccot de most megint elkezdte mozgatni a fantáziám hogy mintha jobb képe lett volna. Köszi a segítséget. Lehet akkor várok még az új Apple tv-re.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69014) blakey válasza mettek (#69013) üzenetére


blakey
titán

Azt lehet tudni, hogy miért csak SDR-re korlátozod a nézést? Mintha korábban ezt írtad volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69015) mettek válasza blakey (#69014) üzenetére


mettek
addikt

Mert az epson proji bár tudja a 4K HDR-t de csak felskálázással ami által gyakorlatilag jobb képet ad a cucc nativ full HD-ban. A HDR-t meg el kell felejteni projektoron akármilyen árkategória. Az csak oleden játszik véleményem szerint.

szóval nekem a 4K HDR nem kell.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69016) blakey válasza mettek (#69015) üzenetére


blakey
titán

Értem. OLED-en valóban jó, bár adatok szerint jobb is lehetne, de szerintem is OLED-en értékelhetőbb a HDR, még akkor is ha csúcsfényerőben gyengébb egy felsőkategóriás LCD-nél.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69017) mettek válasza blakey (#69016) üzenetére


mettek
addikt

Volt oledem, van Sony LED tv-m és projim. Ezek közül csak oleden volt élvezhető a HDR.
projektoron semmi értelme, ráadásul csak szenved alatta a gép és az izzó is.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69018) Hyena válasza mettek (#69008) üzenetére


Hyena
senior tag

En most cserelek le egy Z9S-t (immar tvrol) egy amlogicra es projectoron is amlogic box van CE-vel.
Regebben a Zidoo volt a projectoron, de az S905x3 jobb rajta.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#69019) kpykpy


kpykpy
tag

Nem csak oled-en jó a hdr. Nekem qled van (samu Q9FN) és akkora fényereje van a tévének, h minden filmnél ha robbanás v napfelkelte v bármi hasonló effekt van, felkiáltok, hogy "hádéerrrr" :D mert kiégeti a retinámat pár másodpercre :D ;]

Oh long Johnson...

(#69020) Hyena válasza kpykpy (#69019) üzenetére


Hyena
senior tag

Igaz, megfelelo tvn es projektoron is jo a HDR...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#69021) Aurig@ válasza divan (#69005) üzenetére


Aurig@
őstag

Amikor elindul, kikapcsolásig hibátlanul működik! Csak bekapcsoláskor produkálja ezt!
Viszont most megfigyeltem, ha bekapcsolom és elindul, majd kikapcsolom és ismét be, akkor már elsőre hibátlanul indul.

SunMount3r
Nincs hátsó Upgrade gomb rajta, csak az oldalán egy Restore gomb. Másképp nem lehet rá feltenni. Jelenleg ez van rajta: Q5 4K3D. 11-DEC-2015. FIRMWARE HMD-3.0.3 FUTEKO-EN

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#69022) mettek válasza Hyena (#69018) üzenetére


mettek
addikt

Hogy érted hogy jobb rajta az s905 procis box?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69023) Hyena válasza mettek (#69022) üzenetére


Hyena
senior tag

Regebben a Zidoot hasznaltam a projektorra kotve de egyszer kiprobaltam ,hogy milyen lenne a kep a mar meglevo s905x3al projektorra kotve es jobban tetszett a kep.
A Zidoot meg attettem egy tvre.
Viszont mostanra meg mar inkabb a tvre is amlogicot szeretnek ezert rendeltem meg egyet belole (igy lesz mar belole osszesen 4) a Zidoot meg majd eladom....
De ha szeretnel egyet :) ?
A helyedben nem tartanek a coreelectol es az amlogic boxtol.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#69024) mettek válasza Hyena (#69023) üzenetére


mettek
addikt

Nem tartok tőle. Van egy Vorke Z6 Plus boxom CoreElec-kel de pl a Sony Blu Ray lejátszómnak fényévekkel jobb képe van. Ilyen képminőségért szeretnék csak valamilyen hálózatos lejátszótól. Szerintem Apple tv lesz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69025) SunMount3r válasza Aurig@ (#69021) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Update, vagy Restore egyre megy, a felrakás módja a lényeg, de akkor ezek szerint "full tiszta" telepítéssel csináltad... Amit meg most írtál az inkább rendszer hibának tűnik, bár még mindig esélyes a táp is...
Esetleg próbáld meg innen a 3.0.4-es CFW-t, ott azt írják az az ajánlott utolsó verzió. Bár nem hinném, hogy ez a gyári FW hibája, de lehet javít a dolgon.

Szerk.: Factory reset-et meg ne csinálj, csak akkor, ha utána újra is rakod a FW-t teljesen. De általában, normális esetben akkor se kell.

[ Szerkesztve ]

(#69026) Aurig@ válasza SunMount3r (#69025) üzenetére


Aurig@
őstag

OK, köszönöm, amint lesz időm kipróbálom.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#69027) djnice válasza mettek (#69013) üzenetére


djnice
veterán

Devil-k-nak is ilyen projektora van és van neki S905X3+CoreELEC és ATV 4K is. HDR esetén biztos jobb az Amlogic a korrekt metaadatok miatt, az ATV viszont felkonvertálásban jobb.

(#69028) Beni2360 válasza djnice (#69027) üzenetére


Beni2360
félisten

Na akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.
Kb 2 hónapja volt arról szó, hogy ugyan ki végezze a felkonvertálást?
Nálam adott is is box-DANON X2400W-és az LG C8-s OLED. Azt tanácsolták, hogy a Tv-re bízzam a felkonvertálást mivel az a legerősebb a láncban. Tehát ezt választottam vagy akkor legyen a box a felkonvertáló?
Az X10-nél volt olyan érzésem, hogy szebb a kép ha ő adja ki a 4K-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69029) devil-k válasza mettek (#69017) üzenetére


devil-k
nagyúr

“projektoron semmi értelme, ráadásul csak szenved alatta a gép és az izzó is.”

Ezt eddig nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69030) mettek válasza devil-k (#69029) üzenetére


mettek
addikt

Pedig de. HDR tartalomhoz nem elég az ECO mód. Ott fel kell tolni a bright-ra a fényerőt hogy megelegyen a HDR dinamikája. Ekkor jóval jobban melegszik és beindul a proji ventillátora is tehát hangosabb is lesz.
A feltolt fényerő miatt pedig a visszaverődő fény is több lesz tehát egy nem dedikált moziszobában ez tovább rontja a képminőséget.
A 4K pedig eleve életlenebb a projektoron mint az FHD.
Így értettem.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69031) devil-k válasza mettek (#69030) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kalibrálva van a vetítő?

“A 4K pedig eleve életlenebb a projektoron mint az FHD.”
Akkor nálad valami nagyon nem okés.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69032) mettek válasza devil-k (#69031) üzenetére


mettek
addikt

Bocs. Az életlenséget a 4k felskálázásra értettem. Nem a natívra.
A többit fenntartom. Amúgy nincs kalibrálva és nem is lesz szakember híján. (Pécs)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69033) devil-k válasza mettek (#69032) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aha! Így mindent értek. Viszont Pestről van aki lemegy Pécsre is. Mindenképpen kalibráltasd.

Egyébként nekem nagyon bejön az Apple TV és várom az újat is. Van CE boxom is, de mondhat bárki bármit, az Apple TV szoftveresen sokkal kényelmesebb, átláthatóbb, kezelhetőbb, mint a Kodi/CE. Szvsz.
Remélem, hogy az Apple TV+ stream szolgáltatásra tekintettel is rendbe fogják tenni a hiányosságokat. Ha igen, biztos nem fogom megtartani a CE boxomat.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#69034) SunMount3r válasza devil-k (#69033) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most akkor az MrMC, vagy az Infuse a jobb? És mivel KODI származékok, gondolom a feliratkezelés ugyan olyan nehézkes és pl. az ass, vagy sup (PGS) feliratok pozícióját nem is lehet állítani?

(#69035) mettek válasza devil-k (#69033) üzenetére


mettek
addikt

Köszi. Tudsz mondani szakit aki kalibrál?
Nekem a CE-vel nincs gondom, csak tudom hogy lehetne jobb is a kép és a hang is mert a Blu Ray lejátszóm jóval jobb mindkettőben. Emlékeim szerint az ATV jobb volt képben mint a kínai box, a hangra nem emlékszem.
azért adtam el sajnos mert azt hittem hogy a pcm rosszabb minőséget jelent mint a bitstream de aztán rájöttem hogy ugyanaz hangban.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69036) djnice válasza devil-k (#69033) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem attól függ mit szoktál meg. Engem az Infuse pl idegesített, hogy automatikusan ráerőltetett mindenre borítót, a tesztfájlokra is, és a simogatós táv sem túl kényelmes.
A képminőségre tudsz mettek-nek válaszolni?

mettek:
Pécsett tudok neked adni próbára Minix Neo U22-XJ-t CoreELEC-kel, így megtudod nézni hogy az ng boxoknak más-e a képminősége. Furcsa hogy a Sony lejátszó képét jobbnak látod, ott valami beállítás lehet más.

(#69037) devil-k válasza SunMount3r (#69034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem az Infuse jön be. Semmi nehézség nincs a feliratokkal, lehet vele mindent csinálni.

mettek
janos666 fórumtárs is.

djnice
én pedig Kodin szocializálódtam 5 éven át. :) Szerettem is, de úgy gondolom, hogy a felülete nagyon nem követi a mai kor elvárásait. Szokatlan a simogatós táv, de tény, a Shield táv az álom. :)

Képminőségben az Apple TV nálam szofisztikáltabb, de nem mondanám, hogy hozzá képest a CE box rosszabb lenne. Kicsit másabb, de én nagy élvezettel nézek rajta BD és 4KBD anyagot is.

- mozi bolondéria -

(#69038) mettek válasza djnice (#69036) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm. Ezzel lehet élnék. A Sonyn nincs semmi extra beállítás, nincs is benne ilyen lehetőség, egyszerűen jobb a képe és hangja. Én meg ezt tudom kölcsönadni egy próbára. USB-ről lehet vele lejátszani. Csak az isokat nem viszi illetve az atmos hangsávot sem játssza.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69039) blakey válasza mettek (#69038) üzenetére


blakey
titán

A Sony UHD Blu-ray lejátszónak valóban nagyon jó a képe, ezt én is tapasztalom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69040) mettek válasza blakey (#69039) üzenetére


mettek
addikt

Bár belépő de igen jó képe van. Sony 700-as. Sőt hangban is jobb. Az én rendezeremen tisztán hallható.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69041) blakey válasza mettek (#69040) üzenetére


blakey
titán

Nem mindegy, hogy az adott márkának hol van a belépőszintje, nekem is X700-as van, simán elmenne médialejátszónak is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69042) szasanyi válasza djnice (#69036) üzenetére


szasanyi
félisten

Még mindig nincs végleges véleményed a Minix Neo U22-XJ-ről?

(#69043) djnice válasza blakey (#69041) üzenetére


djnice
veterán

A Sony-nak még mindig gondja van a 25/50 fps-el vagy már javították?

(#69042) szasanyi: Amíg nem lesz normális fw, addig nem foglalkozom vele.

(#69044) mettek válasza blakey (#69041) üzenetére


mettek
addikt

Igen ha vinné az atmos hangsávot akkor jó is lenne. Bár nagyon fapad a menü illetve a feliratozását is nagyon buta. Sem méret sem szín sem pozíció nem módosítható.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69045) Beni2360 válasza mettek (#69035) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt próbáltad már alap kalibrálásra több mint a semmi.
Nálam bevált.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69046) mettek válasza Beni2360 (#69045) üzenetére


mettek
addikt

Köszi de akkor már tényleg bekalibráltatnám rendesen. :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69047) Beni2360 válasza mettek (#69046) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt akkor is érdemes megcsinálni nem sok idő és fogod látni a különbséget.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69048) junkpod válasza SunMount3r (#69034) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hol nehézkes a felirat kezelés? Egyszer már ezt megfutottuk...
Az olyan feliratokon amiben eleve van pozíció is belekodolva, miért várod el a lejatszotol a pozíció állítást és hogyan?

Box's don't touch!

(#69049) blakey válasza SunMount3r (#69034) üzenetére


blakey
titán

Ezt ki kell próbálni és utána érdemes eldönteni. Infuse felhasználóbarát és ha úgy vesszük akkor pl. számomra jobb. Folyamatosan fejlődik és a felhasználók kéréseit figyelembe veszik, nem 100%-ban, de nagy odafigyeléssel próbálják megoldani. Pédaértékű a hozzáállásuk (persze annyi pénzért már elvárható). Feliratok szempontjából mindent lehet állítani ami elviekben állítható, ami nem az semmilyen rendszeren, semmilyen programmal nem fog működni. MrMC Kodi fork de sokmindenben eltér egy Koditól, nyilván sokmindenben meg ugyanazt tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69050) SunMount3r válasza junkpod (#69048) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor még 1x:

Amit elvárok: lejátszás közben pár gombnyomással előhívható DEDIKÁLT felirat menü, könnyű karaktertípus, nagyság testreszabás, pozíció állítás, ahol a szemed láttára a konkrét videó képén azonnal látod az összes állított változtatást.

Ami a KODI(-kban) van: testreszabáshoz kilépkedsz egészen vissza a mitommémilyen menübe és ott úgy állítod, hogy nem is látod milyen lesz az eredmény a konkrét videó képén. Pozíciónál dettó nem látod, csak egy csíkot mozgatsz fel/le és az is bele van keverve a képpozicionáló opcióba, aminek szerintem nem sok köze van hozzá (semmilyen más ismertebb lejátszóban sincsenek ezek összekeverve).

Az ass, ssa és a PGS sup feliratok pozíciójának állíthatósága is minden ismertebb lejátszó szoftverben simán megy (igen még a HiMedia-n is), szerintem semmi őrdöngős akadálya nincsen. A belekódolt pozíció csak egy opció kell legyen, miért zárná ki, hogy az user ezt is kedve szerint átállíthassa? Technikai akadálya gyak. semmi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.