Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) KTTech válasza cekkk (#2995) üzenetére


KTTech
veterán

"Szabvány" DivX3 kódolás, az első, ami elterjedt... csak kicsit bugos ennél. Sokáig a WD TV Live-on is az volt, de ott is javították már, ahogy a Popin is. Az, hogy valami MKV még tartalmazhat ilyen kódolást (én az avikat összeraktam a felirattal, átkódolás nélkül, MKV konténerbe) ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3002) james008bond válasza TCr (#2998) üzenetére


james008bond
őstag

hja, kösz! Láttad már, olvastad?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#3003) TCr válasza james008bond (#3002) üzenetére


TCr
veterán

Persze.
Hivatalos helyen vásárolt Popcorn kütyükhöz adnak regisztrációs kódot, amivel mindenféle manual-t és egyebet le lehet tölteni a Popcorn magyar weboldaláról.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3004) james008bond válasza TCr (#3003) üzenetére


james008bond
őstag

Tényleg? iPon-nal 2 hétig leveleztem, könyörögtem, telefonáltam és fórumoztam, mire küldtek egy reg karit. Pedig ők hivatalos forgalmazók. Mindegy. Ott is feltettem a kérdésemet, csak úgy látom, ez a fórum jobban pörög. Persze, elég sok haszontalan hozzászólás is érkezik.
A magyar kézikönyv szerinted honnan van meg? Olvastam, de azt oldalakon át ragozzák illusztrálva, hogy a play gomb lenyomásával mi történik, de a hálózati beállítás rész...sajnos ezekhez a dolgokhoz egyáltalán nem értek. ( meg azt is szép színes ábrákkal elmagyarázzák, hogy kell 4 csavarral rögzíteni a belső hdd-t...)
Dvico készülékemhez anno adtak egy kis progit, pc-re telepít, kijelöli, melyik meghajtókat akarom elérni, azt ok. Ip címet kiírja, ezt kellett beállítani a lejátszón és ment minden, mint a karikacsapás. Itt meg a Popcorn fórumán akadtam egy leírásra, hogy win7-en mit hogyan állítsak át, hogy ez így flottul működjön.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#3005) cekkk válasza KTTech (#3001) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt is meg értem , akkor úgy mondom, hogy mkv x264 :)

Viszont állítólag jön majd az új SDK és ott lehet majd telefonról vezérelni, nekem ennyi ami hiányzik :D

(#3006) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nos, megérkezett a Popi v8. Tapasztalatok:

Szerintem:
- a távkapcsolója tökéletes, nincs semmi baja. Világít sötétben. Lehet látni rendesen a gombokat. A billentyűzetkiosztása megszokás kérdése, nekem speciel kézre áll.
- a menük gyorsak, érthetőek.
- első bekapcsoláskor azonnal felajánlotta a firm. frissítését, kb. 1 perc alatt fel is tette.
- hirtelen nem találok olyan filmet, amit ne játszana le.
- nem gyömködöm tesztekkel, minek?

nem teccik:
- a youtube-ba nem lehet bejelentkezni, így nem érem el a kedvenceimet.

Összességében nagyon jó kis készülék, ajánlott vétel, akinek nem kell a beépített merevlemez. (Nekem nem kell)

Nem tudjátok, merre van a beépített torrent kliens? (nem találom hirtelen :W )

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3007) dr_ace válasza Bélaaaa (#3006) üzenetére


dr_ace
aktív tag

megvan az enyém is :C

- nekem is nagyon tetszik a távirányító
- a menü és úgy általában az egész rendszer nagyon gyors
- nekem is magától felajánlotta a fw frissítést és nagyon hamar fel is rakta

ami viszont nem megy: a lejátszóhoz csatlakoztatott USB meghajtót nem érem el a hálózaton keresztül, mindjárt feltúrom a netet a megoldásért, de ha az itt jelen lévők közül tudja valaki az ossza meg kérem ;)

szerk: amin először elámultam amúgy az a mérete, én A.C. Ryan mini 2-ről váltok és már azt is nagyon kicsinek tartottam, de a popbox még annál is kisebb, nagyon durva. csináltam egy képet amin egymás mellett van a kettő, csak sajna nagyon rossz minőségű lett, de ha vkit érdekel feldobom.

[ Szerkesztve ]

(#3008) Gulyopapa válasza dr_ace (#3007) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hol vettétek és mennyiért ? :)

(#3009) dr_ace válasza Gulyopapa (#3008) üzenetére


dr_ace
aktív tag

én úgy vettem észre, hogy (most még) mindenhol ugyanannyi - egészen pontosan 39.990 HUF - szóval az volt a főszempont, hogy olyan bolt legyen amiről tudom, hogy megbízható és közel is van, úgyhogy Extreme Digital lett.
ma korán reggel adtam le a rendelést, személyes átvételt választottam direkt egy olyan üzletükben ahova ki volt írva, hogy azonnal átvehető, és tényleg jött is hamar az email, hogy mehetek érte amikor akarok :)

(#3010) laca71


laca71
aktív tag

Melyik a jobb?
popi v8 vagy dune lite?

(#3011) Gulyopapa válasza laca71 (#3010) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez engem is érdekelne ...

(#3012) Bélaaaa válasza Gulyopapa (#3011) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Popi

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3013) #75912448 válasza laca71 (#3010) üzenetére


#75912448
törölt tag

Popcorn.

(#3014) Mercutio_ válasza tlala (#2980) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem kell a coax digi kimenet, szóval valami használt E-great R1 lenne az ideális ha jól gondolom :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3015) Champipi válasza Bélaaaa (#3006) üzenetére


Champipi
senior tag

En meg tegnaP kuldtem vissza a Popbox v8-at. Miutan 2 orat szoptam a taviranyito nyomkodasaval begepelt megosztasnevekkel. Vegul 5 ev informatikai hatteremmelmsemmsikerult a NAS megosztasokat felismertetni vele.

Ekkor felraktam egy XMBC-t a laptopomra es leesett az allam, hogy mennyivel faszanyosabb, hisz igy csak egy taviranyito kell (pl: CE Compass Mini) es tudok netezni is meg mndent mint egy rendes PC-, nem szorulok be a Popcorn vilagaba.

Ha nektek bejott annak orulok, nekem nem jott be Mit nyujt 40 000 Ft-ert.

(#3016) TCr válasza james008bond (#3004) üzenetére


TCr
veterán

Pont most töltöttem le és olvastam át ÚJRA a magyar használati útmutatót, a megosztási és a torrent beállítások / használat kb. úgy van benne leírva, hogy egy tízéves is megértse.

Innentől kezdve nem értem sem azt, hogy pontosan melyik részét nem érted / hol akadtál el a beállítási folyamatban, de azt meg pláne nem értem, hogy mi ez a cinikus "hangnem", amit megengedsz magadnak azért cserébe, hogy próbálnak neked segíteni.

Ha valóban kaptál kódot és itt nem tudnak / tudunk neked segíteni, akkor kérlek fáradj át a magyar Popcorn fórumra, ha itt ennyire sok a haszontalan hozzászólás.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3017) Ance válasza Champipi (#3015) üzenetére


Ance
őstag

Lehet, hogy 3 nap múlva meg az XMBC sem lesz már jó. Ne siesd el a mostani kijelentésedet :D

(#3018) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok, gondolkodom egy ilyen Popbox v8 vásárlásán, de mivel külföldön vagyok így nem tudom otthoni boltból megvásárolni. Kérdésem az, hogyha megveszem pl Amazon-on akkor ahhoz nem jár olyan kód amivel a magyar fórumhoz és letöltésekhez hozzáférek igaz? Esetle vki eltudná küldeni a magyar nyelvű manualt? Válaszotokat előre is köszi, üdv :))

(#3019) jas39 válasza madgie (#2993) üzenetére


jas39
tag

Nekem D1 van, még soha nem hibázott, csak jánlani tudom de :

"pont a kijelző miatt (ő is zenét akart hallgatni), sikítva vált meg tőle két hét múlva (elég sok sorozatot néz és bizonyos kódolású SD forrásoknál szép budos"

erre dune-t használni :)

(#3020) madgie válasza jas39 (#3019) üzenetére


madgie
titán

Miért, nem használhatja zenehallgatásra, vagy régi sorozatok nézésére? Vagy arra vegyen az ember egy külön WD TV Live-ot? :D

(#3021) Champipi válasza Ance (#3017) üzenetére


Champipi
senior tag

Igen, leeht, hogy az XBMC-ben is csalódok, de a Popbox távirányítója elfogadhatatlan volt számomra.

Amúgy mi a különbség mondjuk az új WD Live TV és a Popbox v8 között?

Valaki itt jött egy autós hasonlattal, hogy Déjvúval is el lehet jutni A-ból B-be, mégis sokan vesznek Mergát. Na de az autónál meg lehet magyarázni, hogy a Merga jobban gyorsul, kevésbé romlik el, jobb minőségű a kárpitja, ergonómikusabb a műszerfala, nagyobb a persztízse az úton.

De a Popbox vs WD Live esetében én nem látom az indokokat, mitől lenne jobb a Popbox. Nem állítom, hogy nem jobb, ebbe ne is kössön bele senki. Hanem kérdezem, hogy miben jobb, a fenti autós hasonlat mintájára.

Például lehet, hogy a WD-nek lassabb a menüjében való lépegetés? Vagy nem játszik le mindent a gyakorlatban? Vagy lefagy a szoftvere?

Szerintem jogosak ezek a kérdések, mert a WD mégiscsak a 25 000 Ft-ba kerül, a Popbox meg 40 000 Ft-ba, valamivel többet kell tudjon a popper, mert különben nem lenne piacképes.

[ Szerkesztve ]

(#3022) madgie válasza Champipi (#3021) üzenetére


madgie
titán

"Például lehet, hogy lassabb a menüjében való lépegetés? Vagy nem játszik le mindent a gyakorlatban? Vagy lefagy a szoftvere?"

Az első kapásból igaz :)

TCr: nem hát, második déjvút nyüstöljük, ötször nem kellett javítani a kettőt együtt. Igaz, nincs is agyonhajtva.

[ Szerkesztve ]

(#3023) TCr válasza Champipi (#3021) üzenetére


TCr
veterán

...Merga jobban gyorsul, kevésbé romlik el...

Ez úgy cirka 15-20 éve nem állja meg a helyét... :))

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3024) Gulyopapa válasza Champipi (#3021) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez engem is érdekelne de ezt csak az tudja autentikusan összehasonlítani akinek mindkettő van.
Várom az összehasonlító tesztet, hogy mennyivel jobb a 40000-es egy 25000-esnél.
Most, hogy belenyúltam a csokiba, nem kapkodnám el még egyszer a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#3025) madgie válasza Gulyopapa (#3024) üzenetére


madgie
titán

Figy, nekem volt WD TV Live, most meg A-210-es Popi van. Gyakorlatilag széthekkelheted a WD-t is, millió custom firmware van hozzá, így tudsz vele torrentezni, lehet Jukebox-szerű kezelőfelületet varázsolni rá, stb. A dolog lényege ,hogy magától ezeket nem tudja, és vannak olyan felhasználók (és azok vannak többen), akiknek semmi kedvük parancssorokban bitvadászkodni, hanem elolvassák a használatit (mert azt is el kéne), bekapcsolják oszt megy minden.

(#3026) Gulyopapa válasza madgie (#3025) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én most e három között hezitálok :

WD TV LIVE HUB
POPCORN V8
DUNE LITE

Nagyon max 60.000 Ft-ot tudnék rá költeni, de inkább 50.000-et.

(#3027) laca71 válasza Gulyopapa (#3026) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Azért a Lite sem egy vacak... :)
Nem tudok rosszat mondani rá, de nem is értek hozzá.
Torrent megy, menű szép és gyors...

Laci

(#3028) Warter válasza Gulyopapa (#3024) üzenetére


Warter
őstag

Dune-be, Popcorn-ba jó eséllyel jobb minőségű anyagokat használnak fel, amiatt jobb lehet a hang és a képminőség is. Nem véletlen vannak prémium lejátszók. A hozzáadott egy dolgokról meg nem is beszélve. Mint a jobb kezelhetőség vagy a folyamatos firmware frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#3029) madgie válasza Gulyopapa (#3026) üzenetére


madgie
titán

Te tudod, mi a fontos: ha a HUB tudása elég, és még bónuszban jól jön neked, hogy "ingyen" benne csücsül egy jó vinyó, akkor nézd meg azt. Ha nem kell a vinyó, mert hálózatról nézed és kisebb kütyüt akarsz, akkor Dune Lite, vagy Popi. A Popit tegnap nézte meg Pheke a PH! TV-n, akadt rajta a killa sample, meg valami 720p-s avi is. Ezeknek érdemes lenne utánanézni, eddig egyik Popinál sem akadtak ezek... lehet csak kezdeti hiba, de nekem bosszantó hiba lenne, ha ezzel szemeznék. A Dune-ről szinte csak jókat olvasni, de csak 2.5" vinyó megy bele. Ez előny is, (kevésbé melegszik és fogyaszt) hátrány is (drágább a 2.5", mint a normál 3.5")

szerk: szvsz nézd bele a PH! TV-be, itt a kis Dune, itt meg a Popi

[ Szerkesztve ]

(#3030) Gulyopapa válasza madgie (#3029) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi a segítő szavakat :R

(#3031) laca71 válasza madgie (#3029) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Drágább a vinyó , de azért nem teljesen kiakasztó

750 gb 14000 FT

Még elmegy az ára...

(#3032) Ance válasza Gulyopapa (#3030) üzenetére


Ance
őstag

Legutóbb a PHTV-n a popit mutatták be. Ott azért kitértek arra, hogy miért 40.000 forint és mit ad a 40.000 forintért cserébe szemben egy 25.000 forintossal.

Ami a popi nagy előnye, az a nagyon gyors firm frissítés, ha problem merül fel. Hagyjuk a mergát, ez inkább Royce :D :D :D , ott is helikopátert küldenek ha bekrepál a verda. :)) Mondjuk nem azért, hogy annyira segítsenek, hanem azért, hogy ne nagyon derüljön ki. :)

Mindig az a lényeg, bármit veszel: ne azt vedd meg, ami mások szerint megéri, hanem azt, ami neked megéri!!! Ne bízz senkiben vakon a döntésnél, mert a te pénzedből dönt, nem a sajátjából. Meg kell nézni, mire van szükséged, később még mi kellhet, amelyik azt tudja és a legolcsóbb, azt vedd meg. A popit szerintem az emberek nagy százaléka a jukebox-ért veszi meg. Kell? Tetszik? Akkor ne sajnáld rá. De csak akkor ha tényleg kell és nem divatból kell. Egyszer végeztek egy felmérést, hogy az iPhone-t vásárlók kb. 10 %-a soha nem fogott a kezébe, sőt élőben soha nem is látott iPhone-t, mielőtt megvette. Ez a reklám hatása.

(#3033) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

A torrentklienst, hogy lehet elérni a Popi v8-ban?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3034) dr_ace válasza Bélaaaa (#3033) üzenetére


dr_ace
aktív tag

szerintem egyelőre sehogy. de engem jobban zavar az, hogy a hozzá csatlakozott vinyót sem képes megosztani a hálózaton, pedig nekem ez nagyon fontos, remélem nagyon hamar megoldják.

(#3035) madgie válasza dr_ace (#3034) üzenetére


madgie
titán

Használatiban nincs benne?

(#3036) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Így a tesztek alapján szerintem a Dune Lite lesz és később ( novemberben ) veszek hozzá egy 2,5"-os vinyót.
Addig is tudok lejátszani vele ugye ? Gigabites routerem van.
Szerintem nem nyúlok mellé ...

[ Szerkesztve ]

(#3037) TCr válasza Gulyopapa (#3036) üzenetére


TCr
veterán

Tudsz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3038) Bélaaaa válasza dr_ace (#3034) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Tegnap este mókoltam sokat rajta, és megjelent a hálózaton a "Popbox_v8"-as eszköz a megosztások között. Igaz, belelépni nem tudtam. Addig-addig állítgattam tovább, amíg eltűnt... Azóta sem tudom, hogyan hoztam elő... tehát valami van benne, csak userhiba van a rencerbe' :W

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3039) madgie válasza Gulyopapa (#3036) üzenetére


madgie
titán

Lehet én is azt venném, ha most választanék, jó kis kütyü :K A kérdés az, hogy a tegnap felmerült Dune probléma nálad nem-e fog jelentkezni? Régebbi kódolású avi-nál kicsit zöldes árnyalatú lehet a kép. Ha neked vannak ilyen avi-jaid, érdemes elvinni egy pendrive-on őket olyan helyre, ahol ki lehet próbálni a Dune-t (már ha megoldható ez neked)

(#3040) TCr válasza Bélaaaa (#3038) üzenetére


TCr
veterán

"... tehát valami van benne, csak userhiba van a rencerbe' :W"

Ahogy ez általában lenni szokott, én is bénáztam az elején még egy sima SMB megosztással is. :)

Miért nem kérsz segítséget a Popi fórumán?
Akár a magyaron (kóddal), akár a külföldin?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3041) Gulyopapa válasza madgie (#3039) üzenetére


Gulyopapa
addikt

AVI-t egyáltalán nem tervezek lejátszani vele ...

(#3042) dr_ace válasza Bélaaaa (#3038) üzenetére


dr_ace
aktív tag

nekem is látszik a hálózaton, csak megnyitni nem lehet, hibaüzenetet ír ki.

(#3035) madgie: nincs még használati hozzá

[ Szerkesztve ]

(#3043) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

Netgear Neotv 550-est használ valamelyikőtök? Egy ilyennel szemezgetek és jó lenne a tapasztalatokról (jó/rossz dolgok) olvasni.

(#3044) madgie válasza dr_ace (#3042) üzenetére


madgie
titán

Próbáljátok meg mondjuk a C-200-ét, azt eléritek a popcornhour.hu-n. Ha, nem, elküldöm nektek (másnak nem) :)

CSorBA: általában nincs venti ezekben a masinákban (az említettekben legalábbis), csak a vinyót hallani ki.

[ Szerkesztve ]

(#3045) CSorBA


CSorBA
őstag

Srácok, tényleg ennyivel hangosabb egy 3,5es winyó, mint egy 2,5-es? Engem a gép zaja zavar, szóval a ventik helyett szerintem egy 3,5es winyó hangját már meg sem hallanám :D

(#3046) Gulyopapa válasza TCr (#3037) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Bocs a hülye kérdéseimért csak 47 évesen valahogyan megpróbálok eligazodni a mai számítástechnika útvesztőiben.
Ami nektek evidens ahhoz nekem fingom sincs :DD

[ Szerkesztve ]

(#3047) dr_ace válasza madgie (#3044) üzenetére


dr_ace
aktív tag

meg fogom nézni a C-200 manualját, de tartok tőle, hogy annak teljesen más a menüje, és nem leszek sokkal okosabb tőle

(#3048) TCr válasza Gulyopapa (#3046) üzenetére


TCr
veterán

Semmi gáz! ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3049) Gulyopapa válasza TCr (#3048) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ha már itt tartunk hálóban tudok majd HD tartalmakat is nézni vagy azt felejtsem el ?
Gigabites router, 120 mbps-es net, vezetékes kapcsolat ...

(#3050) TCr válasza Gulyopapa (#3049) üzenetére


TCr
veterán

Ha a PC / laptop és a router között is kábel van (nem wifi), akkor minden további nélkül, akár BD50-et is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.