Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Apaf3j


Apaf3j
tag

Sziasztok!

Jukebox/YaDs kérdés: hogyan érhetem el, hogy a Movies könyvtárba utólag betett filmek a Kedvencek mappában is megjelenjenek? Azt már próbáltam, hogy a Kedvencek közül töröltem a Movies-t, aztán a Media Library megfelelő helyéről újra felvettem a Movies könyvtárat a kedvencek közé, de ez nem segített. A YaDis-t és a Y2M-et is hiába próbálgatom, semmi változás. (A "poén" az, hogy a TV Series mappa változásai simán megjelennek a Kedvencek között lévő Sorozat mappában.)

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#42002) Apaf3j válasza Apaf3j (#42001) üzenetére


Apaf3j
tag

Bocsi, az előzőt nem ide akartam, hanem a szaktopikba.

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#42003) dh66e válasza #46129152 (#42000) üzenetére


dh66e
veterán

aprón keress tuti találsz.

(#42004) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Gondolom ideillik a kérdésem. Mit tudnátok ajánlani, hogy az otthoni Nason tárolt filmeket máshonnan (nem otthonról a helyi hálózaton) megnézzük, de nem PC-ről hanem egy pár éves mezei Lg lapos tévéről? Nem okos tv, nincs rajta wifi csak USB és Hdmi csatlakozó. Ha lehet valami egyszerűbb, olcsóbb megoldást kezdetnek.

(#42005) Patice válasza Lalee (#42004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig ehhez egy pc kell...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42006) Lalee válasza Patice (#42005) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia!
Nincs olyan hálózati lejátszó ami tudná? Ezek csak az otthoni (helyi) hálózaton működnek? Akkor a Nason lévő videókat távolról csak PC, tablet vagy telefonon lehet megnézni?

(#42007) Patice válasza Lalee (#42006) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem tudok olyan médialejátszóról ami ezt támogatná. Lehet, hogy esetleg az androidos újoncok mégis, de azokat nem ismerem. PC-vel, mobil eszközökkel megoldható, bár az internet kapcsolat sebessége meghatározó lesz, a NAS oldalán a feltöltési sebesség.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42008) zozy84


zozy84
senior tag

4.én lesz fizu és akkor tuti veszek egy MP-t. Eddig a MED600at néztem ki.
Ebben az árkategóriában lenne jobb választás?
(most 42"G20 a tv-m de 55" nagyobb tv-m nem lesz ha cserélek akkor sem)

(#42009) Hyena válasza Lalee (#42004) üzenetére


Hyena
senior tag

Meg lehet oldani ugy, hogy a nasra telepitesz mondjuk egy plexet, (synologyra van pl) a tv hdmi portjaba pedig bedugsz egy plex kliensel rendelkezo eszkozt pl egy chrome castot.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42010) devil-k válasza zozy84 (#42008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem abszolút befutó. Sokan szeretik, használják.

- mozi bolondéria -

(#42011) Hyena


Hyena
senior tag

Popcorn A410-el van olyan problemam, hogy bizonyos filmek lejatszasakor egy pillanatra szetesik a kep, inverzbe valt, aztan folytatodik tovabb normalisan.
A problema egyarant jelentkezik halozati lejatszaskor, de a beepitett winchesterrol is.
A felbontas 1080P 24hz.
Tapasztalataim szerint a problema 720p felbontasu filmeknel eszlelheto valtozatos helyen, idoben, a filmet visszatekerve az elozoleg problemas helyre 2. alkalommal ugyanott nincs gond.
Valakinek esetleg otlet a megoldasra?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42012) zozy84 válasza devil-k (#42010) üzenetére


zozy84
senior tag

Csak mindig elbizonytalanodok, hogy Dune, Popi, Med600. :DDD
A Popi drágább is persze. Újonnan pont duplája, de használtan is 70k körül van.
Akkor Med600.

(#42013) Lalee válasza Hyena (#42009) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia!
Köszönöm a tippet. Nekem Synology DS115 van és ha jól kutakodtam akkor arra nincs Plex. Más megoldást nem tudsz?

(#42014) Mezga Aladár válasza Hyena (#42011) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Állományról média infó?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42015) Hyena válasza Lalee (#42013) üzenetére


Hyena
senior tag

Akkor a synology video-t (ds video) telepitsd fel a telefonodra vagy tabletedre, es azt csatlakoztasd az tv-re vagy szinten egy chromecast vagy mas miracast kompatibilis kutyu a tvbe. Esetleg szobajohet androidos mini pc is amire direktben telepitheted a ds videot, es azt dugod a tv hdmi csatlakozojaba.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42016) Hyena válasza Mezga Aladár (#42014) üzenetére


Hyena
senior tag

Ime a mediainfo

Általános
UniqueID/String : 222652737171156271225516638189354465920 (0xA7815B7CB7655197BB1E46464823BA80)
Teljes név : E:\before.i.go.to.sleep.2014.720p.bluray.x264-geckos.mkv
Formátum : Matroska
Formátum változat : Version 2
Fájlméret : 3,28 GiB
Időtartam : 1 óra
Teljes adatsebesség : 5 104 Kbps
Kódolás dátuma : UTC 2015-01-06 12:27:46
Kódoló szoftver : mkvmerge v7.0.0 ('Where We Going') 32bit built on Jun 9 2014 15:08:34
Kódoló könyvtár : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1
DURATION : 01:30:53.874000000
NUMBER_OF_FRAMES : 971
NUMBER_OF_BYTES : 29024
_STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v7.0.0 ('Where We Going') 32bit built on Jun 9 2014 15:08:34
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2015-01-06 12:27:46
_STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L4.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 5 képkocka
Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség : 4 335 Kbps
Szélesség : 1 280 képpont
Magasság : 544 képpont
Képarány : 2,35:1
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 24,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.259
Adatfolyam mérete : 2,72 GiB (83%)
Kódoló könyvtár : x264 core 144 r2525 40bb568
Kódoló könyvtár beállításai : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=4335 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Nyelv : angol
Default : igen
Forced : nem
DURATION : 01:31:52.084000000
NUMBER_OF_FRAMES : 132290
NUMBER_OF_BYTES : 2985857948
_STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v7.0.0 ('Where We Going') 32bit built on Jun 9 2014 15:08:34
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2015-01-06 12:27:46
_STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

Hang
Sáv száma : 2
Formátum : DTS
Formátum/adatok : Digital Theater Systems
Format_Settings_Mode : 16
Formátum beállítások, Endianness : Big
Kódek azonosító : A_DTS
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 768 Kbps
Csatornák száma : 6 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L C R, Side: L R, LFE
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bit
Adatfolyam mérete : 505 MiB (15%)
Nyelv : angol
Default : igen
Forced : nem

Szöveg
Sáv száma : 3
Formátum : UTF-8
Kódek azonosító : S_TEXT/UTF8
Kódek azonosító/adatok : UTF-8 Plain Text
Nyelv : angol
Default : igen
Forced : nem

Menü
00:00:00.000 : en:00:00:00.000
00:08:30.500 : en:00:08:30.500
00:14:14.458 : en:00:14:14.458
00:21:55.542 : en:00:21:55.542
00:28:16.458 : en:00:28:16.458
00:34:40.083 : en:00:34:40.083
00:41:49.042 : en:00:41:49.042
00:49:32.875 : en:00:49:32.875
00:57:15.542 : en:00:57:15.542
01:04:23.333 : en:01:04:23.333
01:09:27.458 : en:01:09:27.458
01:18:11.250 : en:01:18:11.250

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42017) devil-k válasza zozy84 (#42012) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem most a Mede8er jobb választás, mint a Popi, főleg, hogy azzal mostanság annyi nyűg van. Ráadásul ha nem lesz TV csere, ha igen, az is max. 55"-ös méretben, nem tartom értelmét. Bár szerintem lassan a Mede8er-nek is elő kell rukkolnia valami új vassal!

(#42016) Hyena

Remuxot nem próbáltál?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42018) Mezga Aladár válasza Hyena (#42016) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs ötletem, bocsi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42019) Hyena válasza devil-k (#42017) üzenetére


Hyena
senior tag

Meg nem probaltam, de eddig egyik ilyen film sem ert annyit, hogy foglalkozzak vele.
A jelenseget 1080p filmnel meg egyszer sem lattam, de sd filmeknel sem.
Ez valami atmeretezesi hiba? Olyan mint amikor a deinterlacing funkcio nem mukodik helyesen, dehat a film nem is interlace....
Vagy a VXP engine rakoncatlankodik?
Nekem az az alapbeallitason van, kell valamit allitani rajta?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42020) Multibit válasza Hyena (#42009) üzenetére


Multibit
veterán

tv hdmi portjaba pedig bedugsz egy plex kliensel rendelkezo eszkozt pl egy chrome castot
Chromecastot? Hmm. Mit is írt Lalee kolléga: hogy az otthoni Nason tárolt filmeket máshonnan (nem otthonról a helyi hálózaton) megnézzük

(#42021) Hyena válasza Multibit (#42020) üzenetére


Hyena
senior tag

A plex szervert bárhonnan el lehet érni, nem csak otthonról. Nnna jó a chromexasthoz kell még egy mobil eszköz is, ami castolja ;)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42022) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Nem terveztek valami összefoglalót 1. hsz-be?

Én mindez idáig raspberry pi-t terveztem kodival, de állítólag nem elég erős liszenccel sem, és ugyebár vannak droidos, meg atomos okosságok. Jó lenne képben lenni.

(#42023) Hyena válasza jézusom (#42022) üzenetére


Hyena
senior tag

Nos tehat akkor egy hozzaszolasban a tortenet.
A plex egy szerver kliens alapu program ami sokfele eszkozon fut.
Szerver van belole kulonbozo NAS szerverekre, szamitogepekre, es mobil eszkozokre.
Kliens letezik, Samsung, es LG okostevekre (lehet, hogy masfelere is), mobil eszkozokre (IOS, Android) , Popcornra, es szamitogepen is megy, amin tulajdonkeppen a browser a kliens, a chromecast is tamogatja, de van pl Rokura is. En mar regota plexezek, es szeretem nagyon , hogy a telefonomrol vagy a tabletemrol barhol tudok interneten keresztul filmet nezni vagy zenet hallgatni az otthoni szerveremrol, egy igenyes Jukebox segitsegevel. Na persze ha chromecastot hasznalna, akkor valojaban a mobil eszkozen futo Plexrol castolna at a filmet egy vezeteknelkuli megjelenitore azaz a tvbe dugott chromecastra...
Plex eseteben a kliensnek nem kell kifejezetten erosnek lenni, mert a szerver a videot transzkodolja, az elore beallitott parameterek szerint igy akar egy egyszeru keszulek is lejatsza a filmet nem tul nagy savszelessegu neten keresztul is (ez is parameterezheto.)
Termeszetesen a plexes filmnezes nem a minosegi megjelenites csimborasszoja a transzkodolas miatt, ot masert szeretjuk :)
A fent taglalt problema azaz otthoni nasrol filmet nezni interneten keresztul egy nem okos tvn.
Mivel a szoban forgo synology nasra nincs plex, (egyebkent a kozkezen forgo feltort synology dsm segitsegevel lehet epiteni sajat nast es erre van plex) ezert mas modszert kell valasztani, teszem azt a rajta levo plexhez hasonlo de annal butabb video stationt hasznalni.
Ennek is van mobil applikacioja ds video neven ami teszem azt androidon futtatva tovabb tudja castolni a kepet egy arra alkalmas eszkozre, legyen az akar chromecast vagy vmi hasonlo amit a buta tv hdmi csatlakozojaba kell dugni.
Termeszetesen lehet hasznalni a celre mindenfele androidos mini pct ami a legvaltozatosabb konfiguraciokban elerheto, es telepitheto ra a szukseges program.
A chromecastnal egyebkent velemenyem szerint jobb megoldas a Roku, ami nagyobb teljesitmenyu 5hgz-s halozatot is tamogat, es van pl tavkapcsoloja is, de nalunk nemigen lehet beszerezni.
A xiaomi nemreg jelentette be a Mi Box mini-t ez is egy kellemes megoldas lesz, de meg csak nemreg jelent meg, kinabol rendelheto.
Remelem igy mar teljes a kep!

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42024) devil-k válasza jézusom (#42022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen összefoglaló hozzászólásra gondolsz? :)

- mozi bolondéria -

(#42025) Hyena válasza devil-k (#42024) üzenetére


Hyena
senior tag

Mikor jon a logoutos cikk folytatasa :) ?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42026) jézusom válasza Hyena (#42023) üzenetére


jézusom
addikt

Hát köszi, sajnos nem egészen :DDD

Ugyebár a dlna fogalmát próbáltad leírni. Nekem a plex és serviio sem jött be sajnos. Egyetlen használható számomra a KODI szerverként, és lejátszóként is. Ami egyébként sambát is tud.

Ami érdekes lehet számomra, hogy egy ilyen 30e Ft-os androidos kütyü, a 4 magjával, 2GB rammal milyen minőséget produkál.

Kizárólag UTP kábeles megoldás érdekel, wifi nem játszik.

A hang is kényes szempont, sajnos erősítőmön nincs hdmi egyelőre, ezért lehet, hogy beizzítom inkább az sff konfigomat low-profile hangkártyával 6ch kimenetet használva.Ez ugyebár azért fontos mert 5.1 hangot csak hdmi-n adnak ki ezek a kütyük, toshlink, spdif nincs rajtuk.

1. hsz-be el tudnék képzelni egy MTK chipszet táblázatot, vagy androidról ugyanezt.

(#42027) devil-k válasza Hyena (#42025) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hamarosan! Kis türelmet kérek még. Elég összetett a dolog, ráadásul most másik cikken is dolgozom. :)

- mozi bolondéria -

(#42028) Hyena válasza jézusom (#42026) üzenetére


Hyena
senior tag

Szivesen valaszolnek, de velemenyem szerint az ilyen eszkozok csak szuksegmegoldaskent elkepzelhetok, illetve abban az esetben ha a kabelezes nem megvalosithato, tehat at kell loni a kepet valahova, vagy kenyelmi megoldaskent.
Ezekben az esetekben altalaban nem a minoseg az elsodleges szempont.
Sajnos az androidos filmlejatszas nem eppen tokeletes, es a lent taglalt igenyeknek nem hinnem, hogy megfelelne egy ilyen "kutyu".
Kalandvagybol lehet, hogy veszek egy open hour chameleont a mar meglevo mediaplayerem melle, de oszinten szolva olyan nagy remenyeket nem fuzok hozza :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42029) devil-k válasza Hyena (#42028) üzenetére


devil-k
nagyúr

Max. visszaküldöd 14 napon belül! :)

(#42030) VaDy

A TV beépített lejátszóját és SMART rendszerét gyorsan el kell felejteni, semmire sem jó. Annyit árulj el, hogy milyen elvárásaid vannak, mire van szükséged, illetve, hogy mennyit szánnál a lejátszóra?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42030) VaDy


VaDy
tag

Sziasztok!

Röviden: pár hete vásároltam egy lg 47lb730v-t, az ideg széjjel baltáz ettől a smartshare rendszertől, iszonyat lassú az egész, a kinézete se tetszik (2 sort látok, soronként 4 mappát vagy fájlt :W ) , a feliratokat se úgy kezeli ahogy kéne, szóval úgy kb. mindennel bajom van! A tvhez egy külső vinyót használok ---> 1TB WD My Passport Ultra.
Az LG LCD fórumban már pár embert kikészítettem és ide zavartak hogy tőletek kérjek segítséget! :DD
Tudnátok vmi jó kis lejátszót ajánlani?
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#42031) kaszaf válasza Hyena (#42011) üzenetére


kaszaf
aktív tag

A300-on ugyan ez a release hibátlan. Szerintem töltsd le újra.

(#42032) Hyena válasza kaszaf (#42031) üzenetére


Hyena
senior tag

Sajnos nem, mas lejatszoval is hibatlan, ez a hulye A410 rigolyaja....

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42033) jézusom válasza Hyena (#42028) üzenetére


jézusom
addikt

Hát sejtem, hogy android kukába való, hiába 8mag stb. Majd ha a KODI natívan bootol, akkor lesz értelme szerintem.

Ugyanakkor egy popcorn hourban se látok fantáziát kodi nélkül :(

Számodra mi a top?

Atom procis gép?

(#42034) devil-k válasza jézusom (#42033) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az OpenELEC "natívan" bootol.

(#42035) jézusom

Miért ragaszkodsz ennyire görcsösen ahhoz a f*s Androidhoz? A Kodinak és az OpenELEC-nek sem kell izmos gép egyébként.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42035) jézusom válasza devil-k (#42034) üzenetére


jézusom
addikt

Androidon? Mármint andoidos kütyün?

[ Szerkesztve ]

(#42036) jézusom válasza devil-k (#42034) üzenetére


jézusom
addikt

Nem ragaszkodom, csak kíváncsi lennék mit tud. De most nézem openelec ARM verzió talán androidos. Lenne másik telefonom, kipróbálnám. Amúgy van a telefonomon kodi, de kilép, nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#42037) devil-k válasza jézusom (#42036) üzenetére


devil-k
nagyúr

Várj! Igazság szerint mit szeretnél? Olyan eszközt, amin megy a Kodi és tudsz filmeket nézni és kész? Vagy még mindig nem értem, hogy pontosan mik az igények.

Mobilra szerintem teljesen felesleges a Kodi.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42038) Hyena válasza jézusom (#42033) üzenetére


Hyena
senior tag

Nincs top, egyik lejatszo sem tokeletes.
Jelenleg egy A410-et hasznalok a maga rigolyaival, de az asztali gepemen van Kodi is, arrol is szoktam streamelni tv-re vagy akar a Popcornra is.
Hasznalom a Plexet is mobil filmezesre es foleg zenere, (hazibuliban nagyon jo, forras csak vmi rendes hangkeltore kell radugni) meg nagyon tetszik, hogy megoszthatod az adatbazisod a barataiddal es okis veled, es nagyon jo a jukeboxa is. (a popcornba epitett nem vmi jo)
El kell, hogy mondjam, a Kodi sem egy szent gral, pl 3d filmezes teren.
Csikol a htpc dolog is, amit mar elegge jol kiprobaltam az asztali gepemen futo kodi segitsegevel, mar csak egy masik kompakt jol taviranyithato gepet kellene epiteni.
Azt nem mondanam, hogy az android kukaba valo filmnezes tekinteteben, de a hozzaszolasodat olvasva te igenyesebb vagy annal, hogy kielegitsen a dolog.
Rengeteg ember nem erti minek kell egyaltalan medialejatszot venni, amikor az uj "okos" tvkben van beepitett es szerintuk az ugy tokeletes. (holott ugye korant sem az)
Valojaban sok esetben a felhasznaloi feluleten mulik minden , hogy az mennyire tetszetos, felhasznalo barat, konnyen kezelheto, sokaknak az tobbet szamit mindennel, a minosegnel is.
Szerintem minden celra megvan a megfelelo eszkoz azt kell megtalalni.
Nagyon orulnek ha talalnek egy minden tekintetben tokeletes all in one eszkozt de ilyet meg nem lattam, minden ilyet megfertos a svajci bicska effektus :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42039) devil-k válasza Hyena (#42038) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kicsit ellentmondásos amit írtál. :)

"Szerintem minden celra megvan a megfelelo eszkoz azt kell megtalalni."

"Nagyon orulnek ha talalnek egy minden tekintetben tokeletes all in one eszkozt"

Nincs tökéletes "all in one" eszköz, de talán egy igényesen kialakított, jól átgondolt HTPC közelíthet az elváráshoz, de elsőnek tisztázni is kellene, hogy kinek mit jelent a HTPC? Nekem mozi és zene, ennyi. Nincs NAS funkció, nincs torrent és nincs játék stb... Az már inkább egy PC egy kis (HTPC) házban.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42040) jézusom válasza devil-k (#42037) üzenetére


jézusom
addikt

Droidos lejátszókkal azért szemezgetek, mert elég sok jó tulajdonsága van, látok benne fantáziát, hibái ellenére.

Sokáig raspberry volt az etalon, szerintem újabb hardverrel csúcs lenne.

Most elbizonytalanodtam, hogy a 3D lejátszás nem jó kodin :(

Igazából okosodni próbálok, meg infót gyűjteni, mert jelenleg csak sd képes rendszerem van, bár a hang elég jó. (classic xbox xbmc-vel)

Azt hiszem HTPC a legjobb megoldás, NAS-nak jó a netbookom.

(#42041) devil-k válasza jézusom (#42040) üzenetére


devil-k
nagyúr

A BD 3D-t valóban nem tudja a Kodi, de a "felezett" 3D-t igen. Az egy más kérdés, hogy annak nem sok köze van az igazi 3D-hez.

"Azt hiszem HTPC a legjobb megoldás, NAS-nak jó a netbookom."

NAS-nak netbook? :Y Mit értesz NAS alatt?

- mozi bolondéria -

(#42042) jézusom válasza devil-k (#42041) üzenetére


jézusom
addikt

Na várjunk, valószínüleg passziv 3D lesz, az a felezett?

Nekem nas az a netbookon futó kodi :)

[ Szerkesztve ]

(#42043) devil-k válasza jézusom (#42042) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, a passzív 3D a "felezett". Azt tudja a Kodi minden zokszó nélkül.

"Nekem nas az a netbookon futó kodi :)"

Az nem NAS. :(

- mozi bolondéria -

(#42044) Hyena válasza devil-k (#42039) üzenetére


Hyena
senior tag

Egyetertunk. Nasnak nast kell venni, jatszani konzolt, vagy 1 brutal pct, vagy mindkettot.
A HTPC szamomra is egy medialejatszo, nem nas.
Velemenyem szerint a HTPC achilles sarka az, hogy nincs 1 olyan tokeletes szoftver amivel minden szuper lenne.
Linuxal nagyon jo, hogy openelecet telepitve egybol kodiba bootol, de szerintem a Kodi onmagaban nem eleg.
Ha windows van rajta akkor is tobb programot kell hasznalni, pl 3d film mas programmal idealis...
Ezen keszulekeket nem csak jomagam hasznalom, es kicsit unalmas ujra es ujra elmagyarazni mikent kell egy film lejatszast elinditani adott keszuleken.
Szoval a htpcbol kicsit a konnyu kompakt kezelhetoseg hianyzik en tudnek ezzel egyuttelni, csak a csaladom...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42045) jézusom válasza devil-k (#42043) üzenetére


jézusom
addikt

Hát jó, csak dlna szerver,

:-)

(#42046) devil-k válasza Hyena (#42044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Végülis csak a BD 3D-hez kell egy külön program, semmi máshoz. De ér-e annyit a BD 3D nektek/neked? Nekem van PowerDVD-m, de nem használom. Egyszer belenéztem, hogy megy-e a BD 3D és kész. Nem is érdekel, de ez én vagyok.

"HTPC achilles sarka az, hogy nincs 1 olyan tokeletes szoftver amivel minden szuper lenne."
A Kodi lealázza a Popi és a Mede8er szoftverét is.

Nah, de ez itt eléggé OFF téma.

- mozi bolondéria -

(#42047) jézusom válasza Hyena (#42044) üzenetére


jézusom
addikt

Nahát úgy néz ki, hogy jó a kodi mégis, mivel aktív 3d nem érdekel.

Ja és transzkódólni se akarok. Ami meg a kezelést illeti, nincs családom.

(#42048) Hyena válasza jézusom (#42045) üzenetére


Hyena
senior tag

A dlna a legbutabb halozati protokol amin keresztul fimezhetsz, gyakran problemak vannak a feliratok megosztasaval, es meg sorolhatnam.
Erdemesebb SAMBA-t hasznalni, vagy NFS-t.
A SAMBA ugye a windows alapertelmezett megoldasa, de nfs szervert kulon kell telepiteni ha van ra igeny.
Egy rendes NAS sokkal tobbet tud mint a netbookra felmasolt filmek streamelese.
Konnyen epithetsz magadnak NAS-t valami micro itx hardveres gepbol, pl egy uj baytrail alapu celeronbol, (ami akar erosebb is lehet mint sok gyari syonology nas) es mehet ra a DSM 5.1 :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42049) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Most kezdek ismerkedni a médialejátszókkal, sok mindent elolvastam már a fórumokban. Egy dolgot még nem találtam meg (vagy figyelmetlen voltam...): a különböző lejátszók (popcorn, mede8r,..) milyen mélységű mappaszerkezetet tudnak kezelni (pl.: zene/könnyű/beat/külföldi/ angol/beatles/1964/album1 ....)? Van korlátozva az egymásba ágyazható mappák száma?

Üdv mindenkinek, Rukh

(#42050) Hyena válasza devil-k (#42046) üzenetére


Hyena
senior tag

Szoktam neha nezni BD 3D-t kb havonta 1x :) .
Ismerem a Kodi-t, evek ota hasznalom a "nagyon brutal" asztali gepemen.
Szerintem fogok is epiteni htpc-t, de persze a chameleon projekt is meglesz, es talan egy little black boxot is veszek a tobbi kotyu melle, aztan majd meglatjuk mi marad :) .
A cegnel egy sim2 projektort hasznalok Popcorn A410-el es ott is probalkozunk mindenfele media lejatszoval dehat, meg keresunk :) .
Velemenyem szerint a popcornnak a kodival szemben az egyik legnagyobb problemaja a termek tamogatas.
Hiaba az ismert problemak mar jo ideje nem jelent meg ra uj firmware, es pl a plexes kliensuk fejleszteset is megszuntettek, a Kodi meg szepen fejlodik kozben...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.