Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Mrdevil válasza dh66e (#250) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen azt kéne,de egy olyan alkalmas digitális adás vételére,ahhoz nem valami specebb antenna kell,mert akkor veszek egyet és már dugom is befele a TV-be? :F

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#252) Alex91 válasza Mrdevil (#251) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell semmi specebb antenna, de a mindigtv.hu-n fennt vannak az antennak is...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#253) doc válasza Alex91 (#252) üzenetére


doc
nagyúr

na ez engem is erdekelne, szoval a teljesen 'sima', hagyomanyos analog antenna is hasznalhato DVB-T tunerrel?

(#254) Alex91 válasza doc (#253) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#255) doc válasza Alex91 (#254) üzenetére


doc
nagyúr

thx :R

(#256) dh66e válasza Mrdevil (#251) üzenetére


dh66e
veterán

Sok emberkének bevált a tescos antenna bármilyen röhejes is az ára.Próbát megér.

(#257) Mrdevil válasza dh66e (#256) üzenetére


Mrdevil
addikt

Én most egy ilyet kaptam kölcsön[link],próbára.Iszonyat jól működik,tűéles kép,főleg most a meccsnél lesz tuti (M1 HD).Szerintem veszek is egy ilyet,plusz egy antenna elosztót(a TV-n csak egy bemenet van). :C
Vajon amit te mondasz minden Tesco-ban kapható,mert lehet az még olcsóbb lenne?

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#258) dh66e válasza Mrdevil (#257) üzenetére


dh66e
veterán

Általában ha nincs készlethiány van minden tescoban de már annyit reklámoztam őket hogy benyújtom az igényemet. :DD Jah igen asszem kék-fehér dobozban van.Amúgy én is egy erősítős hamával veszem,de amikor (2008ban)vettem akkor még nem volt tetyos olcsó antenna.

(#259) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Na,csak sikerült belefutni az LG XF2-vel olyan mkv-ba amit nem játszik le,(fekete kép és lefagy a cucc).Kis segitség kellene,hogy kell megvariálni az MKV-t,mert mkvtoolnix-el muxolgatom össze-vissza a file-t,de még így se viszi.Tényleg nagyon kéne egy jó FW hozzá. :F :W

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#260) thief888 válasza Mrdevil (#259) üzenetére


thief888
tag

Ez engem is érdekelne! Ismerősnek van, de még nem találkozott a problémával...
de azért jobb tisztában lenni a dolgokkal!

(#261) bogabor01 válasza Mrdevil (#259) üzenetére


bogabor01
csendes tag

A görög oldalon lévő firmware megoldotta nálam... bár eltartott egy ideig míg megtaláltam. :)

www.lg.com/gr/it-product/recording-media/LG-XF2.jsp

Ez a direkt link:
www.lg.com/gr/products/documents/install.img

(#262) Mrdevil válasza bogabor01 (#261) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen,én is tegnap este jöttem rá a görög FW-s dologra,de nem volt egyszerű.Egyenlőre nem is akartam belinkelni,nehogy elkiabáljam,de egyenlőre tényleg megoldás. :C
Hál istennek nem kell muxolgatni,bár egyenlőre csak egy problémás mkv-t néztem meg,azt gond nélkül vitte.Azért az fura,hogy miért nem rakják ki ezt a FW-t rendesen az LG oldalára,minden nyelven. :W

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#263) nagygabor519 válasza bogabor01 (#261) üzenetére


nagygabor519
tag

Örök hálám.:)
Én is pont most keresgéltem de sehol sem találtam. Végre megtom nézni az mkv-s filmjeimet. Még egyszer köszi!

Nagy Gábor

(#264) thief888


thief888
tag

Ha görögül megjelent, akkor biztos, hogy a közeljövőben várható más nyelveken is!
Így már azért korrektebb a dolog! :)

(#265) sbazsi válasza sbazsi (#91) üzenetére


sbazsi
veterán

na beneveztem egy ilyen chiligreen cuccra. kb vinyó árban sikerült hozzájutnom, és amúgy is kellett már egy kis extra hely, tehát akkor sem estem volna kétségbe, ha nem játssza le a filmeket, és csak mint külső hdd üzemel.
de eddig gond nélkül vitte a filmjeimet. (hd tartalmakat nem, még a 720p-t sem)
a képminőség az átlagos szerintem, bár nem sok összehasonlítási alapom van. (konkrétan 0 :D )
mp3 is megy neki, igaz kb könyvtáranként sorba, de megy. és a képek is.
nekem kb erre volt szükségem :K

(#266) Diego2002


Diego2002
tag

Sziasztok!

Én is vásárolni szeretnék mostanában egy médialejátszót, de a legnagyobb gondom jelenleg nem az, hogy melyiket.

Van egy Genius fadobozos 5.1-es analóg hangrendszerem. Ennek ugyebár csak analóg bemenete van.

1. Van-e olyan a médialejátszó, amelynek van még "hagyományos" 5.1-es kimenete (6 db rca formában - bár akármi is lehet, csak analóg legyen)? Nyilván számít az ár, de ha emiatt egy kis felár lenne, az sem érdekelne.

2. Ha nem nagyon van ilyen, akkor van esetleg ötletetek, hogy miként tudnék hozzákötni egy ilyen médialejátszót ehhez a hangfalrendszerhez, hogy 5.1-ben szóljon?

Előre is köszi!
Üdv

..::Diego::..

(#267) doc válasza Diego2002 (#266) üzenetére


doc
nagyúr

hogy konkretan kis kompact, HD lejatszobol van-e ilyen nem tudom, neveloapamnak ket oran keresztul keresgeltunk mire talaltunk neki egy Orion DVD lejatszot a hagyomanyos 6x RCA csatival

a masik megoldas egy kulso kis doboz hasznalata, ez 10kHUF feletti moka, bele tudsz dugni optikai audiot, es kijon belole a 3xjack mint PC-n

(#268) Diego2002 válasza doc (#267) üzenetére


Diego2002
tag

Köszi, az utóbbi megoldás még érdekelne! Hogy kéne rákeresnem erre, mert én dolby dekódert kerestem, de nem túl nagy eredménnyel?

..::Diego::..

(#269) doc válasza Diego2002 (#268) üzenetére


doc
nagyúr

pl: http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=316&st=30
illetve a Creative-nak volt regen USB-s hangkartyaja, ami szinten tud ilyet, ezen en is gondolkodtam anno

(#270) gproject


gproject
aktív tag

hdx bd-1, nekem nagyon korrektnek tűnik, de sajnos nem találtam róla semmit magyarul
ha esetleg valaki tud róla tesztet, vagy véleménye van róla, szivesen olvasnám :)

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#271) gproject válasza gproject (#270) üzenetére


gproject
aktív tag

román shopokban érdemes lehet szétnézni
találkoztam olyan lejátszókkal(pl.1. pl.2. pl.3. pl.4.) amikkel itthon én még nem

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#272) gproject válasza gproject (#271) üzenetére


gproject
aktív tag

meg is találtam a nekem valót
WiFi-n az 1080p is megy
majd írok a tapasztalatokról ha megjött :)

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#273) doc válasza gproject (#272) üzenetére


doc
nagyúr

nem olcso, de jol nez ki
kivancsian varjuk a tapasztalatokat :)

(#274) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, mert lenne pár kérdésem mivel még csak most figyeltem fel ezekre a kütyükre. Legfontosabb kérdés részemről, hogy

1a. Ezeket pc-re kötve is lehet használni?
1b. pl. mint külső merevlemez?
(láttam olyan típust aminek a házába pl. 3,5" max. 1TB-os hdd-t lehet tenni. Ebből kiindulva kérdem, mert egy olyan mini pc-m van amiben kevés a 3,5" hely és így is úgy is kellene vennem külső házat a plusz vinyómnak, de akkor inkább ilyen lejátszót néznék magamnak, ha így , mint külső merevlemez ház is használható, win alól elérve az adataimat)

2. Monitorhoz miként tudnám csatlakoztatni (ha az 1a, b kérdések válaszai igenek), hogy a lejátszó menüjét is láthassam ?
( LG W2271TC típusú, D-Sub csati szabad, mert a DVI-I foglalt. Mondjuk egy időben két kábel nem tudom, hogy működik-e egyáltalán. )

Egyelőre csak ennyi lenne, mert ha ezen kérdések válaszai miatt megdől a vásárlási szándékom akkor nem lesz ilyenem egy darabig.

(#275) doc válasza zodo (#274) üzenetére


doc
nagyúr

amibe tudsz belso vinyot tenni, azokat altalaban hasznalhatok a szamitogeprol kulso vinyokent
monitorra meg nyilvan akkor tudod kotni, ha van rajta olyan csatlakozo, mint amilyen a lejatszon (illetve itt meg esetleg a HDMI->DVI atalakito bejatszhat)

(#276) zodo válasza doc (#275) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia doc!

Ez jól hangzik. :)
Képi csatlakoztatást úgy értem, hogy egy időben megoldható-e a kérdés.
Barátomnál láttam ilyen kütyüt egy-két perc erejéig így azt is láttam, hogy valami hasonló menürendszerük lehet, mint pl. a XBMC-nek.

Ezek szerint valahogy ki kellene derítenem, hogy tudok két kábelt egy időben használatra fogni a monitoromon. Ugye?
Azért gondolom, mert ebben az esetben két videó forrásról beszélünk, nem pedig egyről.
pl. Win vagy linux és szoftveres XBMC az egy forrás.

Ezeknél a lejátszóknál, hogy képzeljem:
Magának a lejátszónak van beépített szoftvere ( erre tippelek, mert tv-re kötve is működik) vagy kapok hozzá egy adathordozót amin van installálható progi az ilyen esetekre, mint az enyém?

[ Szerkesztve ]

(#277) zodo válasza zodo (#276) üzenetére


zodo
nagyúr

Mindenki a WD topikba ír? :U

(#278) RBJ


RBJ
addikt

mi a véleményetek Emtec N200 ról. [link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#279) Mrdevil válasza Diego2002 (#266) üzenetére


Mrdevil
addikt

Pont ilyen cipőben jártam mint te,ugyanez a hangfalszettem van mint neked.Én nem nagyon találtam olyan lejátszót amin volt RCA kimenet a hangnak.Végül is vettem egy kis LG HXF2-t viszont sajna így nincs 5.1-em.Ellenben stereoban is meglepően jól szól a cucc,még talán abban bízok,hogy a HDMI1.3a-n ki tudná küldeni az 5.1-et és valahogy majd egyszer ebből tudok profitálni/ügyeskedni valami átalakítóval.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#280) Integra


Integra
titán

hi
dune hd base 3.0-ról mi a véleményetek? jelenleg egy asus o!play-em van.
értelem szerűen az érdekelne első sorban hogy képminőségben mit tud, hova soroljam be ezt a dune-t, illetve mik az alternatívák. az sem volna rossz ha egy torrent kliens is működne benne.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#281) dh66e válasza Integra (#280) üzenetére


dh66e
veterán

Itt találsz elég infót róla [link]

(#282) Integra válasza dh66e (#281) üzenetére


Integra
titán

köszönöm szépen!
igazából azzal nem vagyok tisztában, hogy maguk a media chip-ek között mi az igazi különbség. miben ad egy ilyen szebb, jobb képet mint az oplay vagy a wdtv, miben tudom lemérni a többletet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#283) Alex91 válasza Integra (#282) üzenetére


Alex91
félisten

Piszok nagy kulonbseg kepminosegben szerintem nem lehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#284) Integra válasza Alex91 (#283) üzenetére


Integra
titán

ezek a dolgok azok, amiket jó lenne megtudni egy profi médialejátszó gurutól:)
van 4000 euroért is... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#285) sbazsi


sbazsi
veterán

semmi semmi...

[ Szerkesztve ]

(#286) tlala


tlala
addikt

Gondolkodtam rajta, hogy beírjam-e ide a csúcskészülékek közé - de hátha valaki ilyet keres. :)

Ha valaki hozzám hasonlóan a nyaralóba akar egy DVB-T vevőt (kártyahely nélkül, csak az ingyen adókra) + médialejátszó képességekkel, akkor jó szívvel ajánlom az Alcor HD-1500-ast - nekem bevált.
Persze semmi hálózati lejátszás, csak tökéletes TV vétel és filmezés USB stick-ről vagy vinyóról.
Scart, HDMI, stb. kimenet, avi, mkv, MP3 lejátszás, időzített vagy azonnali felvétel TV-ről USB-re, távirányító, stb.
Nekem tökéletesen megoldotta a feladatot 17.700 Ft-ért. :))

[ Szerkesztve ]

(#287) Daffni2


Daffni2
addikt

Üdv.
Hátha van hozzáértő itt aki tudja a válasz a kérdésemre.

Mindigtv extra előfizetésem van és a TV-ben van a Conax modul a kártyával.
Az a kérdésem, hogy egy média felvevő-lejátszóval tudom e rögzíteni a tv által vett adást, vagy csak akkor, ha olyan az eszköz amiben benne van a kártya?

"Aki ad,az nyer"

(#288) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, az alabbi dillema allt elo:
2db tv, 1 pc, mindez 3 kulonbozo helyisegben. wifis router van. egyelore 1 tevere kellene vmi megoldas, a kovetkezok merultek fel:

- wdtv live + mybook
- o!play air + mybook
- playon!dvr (ezzel csak az ingyen adokat lehet majd fogni? nincs benne kartyahely, ha jol tudom. lehet errol lejatszani masik playerrel masik szobaban?)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#289) Alex91 válasza gyiku (#288) üzenetére


Alex91
félisten

Most pontosan mit is szeretnel csinalni :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#290) doc válasza Alex91 (#289) üzenetére


doc
nagyúr

na igen, ez nem derult ki :D
amugy ha tobb lejatszot akarsz, akkor az egyikre radugod a vinyo(ka)t, a tobbin meg latod halon keresztul, ennyi

(#291) gyiku válasza Alex91 (#289) üzenetére


gyiku
nagyúr

olyan megoldas kell nekem, hogy mindegyik teven tudjak nezni mkv-t. dvb-t csak hab a tortan.

doc: ha kulso vinyoban gondolkozom, akkor azt radugom a routerre (mybook world) es latja mindegyik player. ez ok. de mi van akkor, ha pl built in vinyos az 1ik player, arrol lehet lejatszani masikkal? Igy akkor nem kell kulso hdd.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#292) doc válasza gyiku (#291) üzenetére


doc
nagyúr

de miert erolteted a beepitett vinyot, ha egyszer te magad mondod hogy felesleges, mert a routeren lesz a hdd?

(#293) gyiku válasza doc (#292) üzenetére


gyiku
nagyúr

az csak 1 verzio. a masik meg a beepitett. teccikmar erteni?

most mar nincs kerdes, csak 1, a playon hdr-ben van hdd, vagy kulon kell hozza venni?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#294) doc válasza gyiku (#293) üzenetére


doc
nagyúr

nyilvan ha olyan a beepitett vinyos, hogy van rajta halocsatlakozo, akkor tud megosztani is, ergo masik lejatszokrol is elered. ha nincs rajta halocsatlakozo, akkor nem

nem ertem mi a kerdes :F

(#295) gyiku válasza gyiku (#293) üzenetére


gyiku
nagyúr

dvr az, nem hdr :DDD

hüllő

(#296) Alex91 válasza gyiku (#295) üzenetére


Alex91
félisten

Ha veszel bele, akkor lesz benne :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#297) gyiku válasza Alex91 (#296) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor viszont huzos aron van.

hüllő

(#298) Mercutio_ válasza doc (#294) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyival egészítsük ki, hogy ha csak wifi-t használ nem biztos, hogy a gyakorlati sávszélesség elég lesz mkv-k akadásmentes lejátszásához hálón keresztül.

tlala: Az az Alcor mindenféle mkv-t visz akadásmentesen?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#299) doc válasza Mercutio_ (#298) üzenetére


doc
nagyúr

kabelnel sem :) mivel az ethernet kartya csak 100Mbites (ejnye WD :( ), a Wifi viszont lehet N-es is, szoval elvileg meg gyorsabb is lehet ;)
persze ehhez eleg optimalisnak kell lenni a felteteleknek

(#300) RBJ


RBJ
addikt

arra lennék kiváncsi , hogy nekem elég lenne a wd tv mini ?
csak azt szeretném kiváltani vele , hogy ne kelljen állandoan lemezre irni a dvix eket a felirat miatt mert az xbox 360 nem kezeli a feliratokat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.