Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) vlevi


vlevi
nagyúr

A legrészletesebb képsorozatot érdekes módon az ebayen találtam róla

(#1352) bl4ze válasza vlevi (#1351) üzenetére


bl4ze
veterán

a himedia 200b lett végül. nem akarom másra használni, és az a 10K-s árával elég best buy ahogy nézem. :)

.:. bl4ze .:.

(#1353) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lehet rossz helyre írok, ha igen akkor elnézést. (Használtam a keresőt is)

Szoval egy kis tortenet, hogy megertsetek:

Van nekem az asztali PC-mben egy HD5770. Azon egy HDMI kimenet, abbol megy a TV-be egy 20m-es HDMI kabel. Van kep is, hang is, minden jo. A TV ra van kotve egy set top boxra (UPC fele) A jekforrast a TV-n belottem HDMI1-re, onnan jon a kep, hang (PC-bol) ezt szeretnem kivezetni az 5.1-es hazimozirendszeremre (regi fajta, nincs rajta HDMI). A TV-n va egy optikai kimenet (LG LCD TV), arrol kene lehoznom a hangot nem? Na igenam, de a hazimozirendszer lejatszojan nincs optika. Kerdes: Ha veszek 12k-ert egy ilyan egyseget amin van, es kicserelem az ugy jo lesz nekem? Az nem csak sima szinusz jelet fog adni? Ha igen akkor meg kell hozza egy erosito.

Szoval van erre valami megoldas, uj hangrendszer vasarlasan kivul? :)

Udv. core2

(#1354) s7evcsenko válasza Neil Watts (#1353) üzenetére


s7evcsenko
addikt

És ha külön viszed a hangot meg a képet? :U
Kép hdmi-n, hang meg koax digitális kimeneten... már ha ilyened van...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1355) vlevi válasza Neil Watts (#1353) üzenetére


vlevi
nagyúr

HDMI-n nem megy át az 5.1 hang, csak sztereó. Tehát mindenképpen külön kábellel kell összekötnöd a házimozit. Azthiszem.

(#1356) Milka 78 válasza sandró60 (#1344) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyon kellemes csalódás a kis szerkentyű,főleg ezért az árért :K Egyenetlen "bajom",vagy inkább kellemetlenségem vele,hogy a feliratok beállítását(szín,felirat megjelenítése)nem jegyzi meg.Ez mondjuk sok részes sorozatoknál,animéknél egy kicsit zavaró,de ennyi pénzér még bőven belefér.A PH-n vettem hozzá használt külső HDD és ODD racket.Összesen 21 ropért(tokkal vonóval) mindent visz lemezről,winyóról,és mindezt gond nélkül.Ilyen tudás jóval több pénzért kapnék más gyártótól.Abszolút meg vagyok vele elégedve! :K Csibész kicsi Kínaiak most szépen lekoppintották az okosságot és mindezt bagóért :D

[ Szerkesztve ]

(#1357) s7evcsenko válasza vlevi (#1355) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én úgy tudom, hogy a HDMI az egyetlen, amin minden hang átmegy... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1358) vlevi válasza s7evcsenko (#1357) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, pedig az LCD tévés topicban rendszeresen szó van róla, hogy a HDMI-ről jövő hangot csak sztereóban adja tovább a tévé. Ezért kell külön optikain is összekötni a lejátszót és az erősítőt.

(#1359) szonti válasza vlevi (#1358) üzenetére


szonti
aktív tag

Ha tv-n keresztól vezeted ki a hangot, akkor valóban csak stereo lesz, de ha HDMI-s az erősítőd, akkor abba bekötöd hdmi-vel a lejátszót és abból a tvbe- akkor úgy működni fog. Tv csak stereot ad ki szerzői jogok miatt.

(#1360) Neil Watts válasza szonti (#1359) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm neked is, és az előtted szólóknak is! :)
Abban az esetben mi van, ha nincs külön erősítőm, csak egy újgenerációs házimozirendszerem? Akkor is így kötöm be? :D

[ Szerkesztve ]

(#1361) s7evcsenko válasza vlevi (#1358) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az úgy már előfordulhat, tv ügyben nem vagyok jártas. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1362) vlevi válasza szonti (#1359) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahha. Akkor viszont mindenképp kell egy HDMI-s házimozi erősítő. A legolcsóbb, ami ilyet találtam, az egy 50-es körül van. Az igaz, hogy ehhez viszont már rendes hangfalszet is köthető.
Vagy pedig külön optikai kábel.

"Tv csak stereot ad ki szerzői jogok miatt."
Kezd telelenni a tököm a szerzői jogokkal, meg az ilyen elba**tt szervezetekkel. 6milliárd ember szopjon azért, mert valakinek az jutott eszébe, hogy az 5.1-es hang az az övé. :W

[ Szerkesztve ]

(#1363) s7evcsenko válasza Neil Watts (#1360) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az új-generációs házimozirendszereden milyen bemenetek vannak?
Mert szerintem ha tényleg új fajta, akkor érdekes, hogy nincs rajta optikai bemenet.
Esetleg koaxiális digitális bemenet? Vagy analóg 5.1 bemenet? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1364) s7evcsenko válasza vlevi (#1362) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én is vertem a fejem a falba, amikor kiderült, hogy valami hasonló dolog miatt a GTX460-al nem kompatibilis a TotalMedia Theatre 5, és nem adja ki rajta a DTS-HD-MA-t.
Mondjuk jó áron jutottam egy HD6870-hez, így utólag annyira már nem bánom, hogy cserére került a sor. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1365) Neil Watts válasza s7evcsenko (#1363) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jajj, felrertettel. Most jelenleg egy regi 2003-4 koruli cuccom van.
50-ert lattam egy LG HT503PH rendszert, annak csak jónak kell lennie, de elmegyek majd valami bemutatóterembe, és megnezem.

------------------------------------------------------

Akkor az nem jelent megoldást igaz, hogyha veszek 10k-ert egy DVD lejátszót, azon vannak 5.1-es kimenetek. Az csak színusz jelet ad, igaz? Azt még fel kéne erősíteni, egy normális erősítő 50k, de ahhoz már normális hangfalak is kellenének, meg kábelek.

Magyarul erre a vilag osszes penze nem lenn elegendő, tehát még mielőtt elindulnék a lejrőn, lehet jobben jövök ki egy ilyen LG-vel.

(#1366) szonti válasza Neil Watts (#1365) üzenetére


szonti
aktív tag

Plazma topikba ezt ajánlották egy JBL SCS 178 hangfalszettet, illetve ezt ez hangfallal együtt van, ez talán hdmi-s erősítő.

(#1367) Neil Watts válasza szonti (#1366) üzenetére


Neil Watts
veterán

A masodik linked lazbahozott elegge. :)) Na akkor meg gyujtogetek :D

(#1368) mobbo


mobbo
senior tag

hi all
mi most a bestbuy mediaplayerben? wdtv live-on gondolkodom, de nem mai konstrukció már, boxee box-ból a szoftver tetszik, mást nem nagyon ismerek f2f
olyan kellene amibe lehet rakni 3.5ös vinyót, hálózatos, okos, szép, ízléses menüvel, stb.
köszi a választ

(#1369) #09634560 válasza szonti (#1366) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,HDMI-s és a legújabb formátumokat is tudja.
Nézd meg szerintem az eggyel nagyobb testvért 5305,ami aktiv mélynyomóval van.

(#1370) Neil Watts válasza #09634560 (#1369) üzenetére


Neil Watts
veterán

Erre mar sajnos nincs keret. :( Bar tudom, ez lenne az ultimate megoldas. :R

(#1371) #09634560 válasza Neil Watts (#1370) üzenetére


#09634560
törölt tag

A szolgáltatás mindkét gépnél kvantitatíve ugyanaz. Az aktív sub a különbség,tehát a mélynyomót nm az erősitő hajtja,így az nem az erősitőt terheli. És kb.20 W-al erősebb is.

(#1372) Boylerhammer


Boylerhammer
csendes tag

3D-s BD ISO lejátszására is képes médialejátszót keresek.
Nézelődtem a neten, de nem sok mindent találtam.
Van egyáltalán olyan lejátszó ami a 3D-s BD ISO-t is kezeli?
Egy 42LW5500 -es TV-m van.

Üdv.: Boylerhammer

(#1373) dyne válasza Boylerhammer (#1372) üzenetére


dyne
csendes tag

szerintem a dune hd smart kezeli mivel tudja a 3d-t én meg vagyok elégedve vele nagyon jó gyors és az új frissítrés nagyon jót tett neki .hálózati lejátszás is nagyon korrekt ezért ajánlom !

Írj privátot ! Azt biztos észreveszem!

(#1374) Amantius


Amantius
senior tag

Csak úgy általánosan kérdezem, hogy a médialejátszók támogatják az ékezetes betűket a fájlnevekben? Mik a tapasztalatok?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#1375) mzso


mzso
veterán

Tud valaki valamilyen összehasonlító táblázatról médi lejátszókban előforduló chipek képességeiről és hogy mely lejátszókba lettek beleépítve.

(#1376) arn77 válasza mzso (#1375) üzenetére


arn77
aktív tag

Itt megtalálsz mindent.

(#1377) #09634560 válasza arn77 (#1376) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez tényleg jó! THX! :R

(#1378) arn77 válasza #09634560 (#1377) üzenetére


arn77
aktív tag

Szívesen! ;)

(#1379) Keksz válasza Boylerhammer (#1372) üzenetére


Keksz
senior tag

Szerintem nincs még ilyen lejátszó.

Csak a side-by-side cuccokat tudják, pl. mkv-ból.

(#1380) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
Láttam szerepelt már a fórumban a következő termék: Egreat EG-S7A Pro. Tapasztalat nem nagyon volt vele kapcsolatban, szeretném kérdezni változott-e a helyzet, valaki tudna-e írni róla mennyire jó, tényleg lejátszik-e bármit? Láttam belőle Egreat EG-S7A, pro illetve ultra verziót, ezek az elnevezések mit takarhatnak, ugyanis árban van köztük különbség?! Ha bárkinek van valami hasznos információja írjon róla kérem, azért néztem ezt mert nekem is olyan házimozim van amin analóg 5.1 van (Genius SW 5.1 Home Theater) és nem szeretnék tőle megválni mert nincs vele semmi baj! Előre is köszönöm!

(#1381) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Szeretném megkérdezni hogy a méreten és az áron kívül mi a különbség:

Asus O-Play Mini multimédia center
és
Asus O!Play Air között itt a wifit tudom hogy van.
a másik, mininek magyar menüje van létezik hogy az AIR-nak is magyar a menüje?

Az kizárt dolog hogy a mini tudásban többet tudjon a nagyobbnál mert a reklám megtévesztő?!

(#1382) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Még egy kérdés a Ryan miniről mi a véleményetek?

(#1383) heim


heim
tag

[link] Szaisztok még nem jártam erre. Esetleg ez ár érték arányban mennyire korrekt? Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát.

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#1384) katsi válasza heim (#1383) üzenetére


katsi
tag

Szia!
Szerintem drága eszköz, de ha a te igényeidnek ez, illetve az ezen eszköz által nyújtott funkciók felelnek meg a legjobban, akkor nincs vele gond.

(egy tökéletesen elégedett HiMedia HD200b tulaj :) )

[ Szerkesztve ]

(#1385) mzso válasza katsi (#1384) üzenetére


mzso
veterán

Az normálisan lejátsza a blu-ray remuxokat?

(#1386) tigipuf


tigipuf
senior tag

Úgy látom a himédia200b-ket elkapkodják ,sajna csak kb 2 hét múlva lenne rá keretem.
(2 db-ot szeretnék venni)
Tudtok ebben az árban ilyen tudású játékost esetleg?Gyanítom,nem :(((

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1387) bl4ze válasza tigipuf (#1386) üzenetére


bl4ze
veterán

Ilyen árban nem, ez a 9900 Ft verhetetlen :)

.:. bl4ze .:.

(#1388) Milka 78 válasza tigipuf (#1386) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mekkora mákom van,hogy 1 hete elrohantam érte...szerintem érdemes megvárnod.A Hyundai l110-esemet simán hozza(ami 22 ropi volt),sőt ez külső optikai meghajtóról is olvas mindent(Hyundai csak dvd-dvd iso-t).Minden nap rácsodálkozok,hogy ennyiből hogy tudtak összerakni egy ilyen remek kis ketyerét.

(#1389) bl4ze válasza Milka 78 (#1388) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is így vagyok vele. mióta megvettem elég sokat nyűzöm és döbbenet, hogy ennyi pénzért ilyen kis dobozban ilyen patent játékos van. és nekem a kicsi távirányító is tetszik :R

.:. bl4ze .:.

(#1390) mzso válasza Milka 78 (#1388) üzenetére


mzso
veterán

És milyen fájlrendszereket támogat usb-n. NTFS van? Blu ray m2ts-eket viszi?

(#1391) Milka 78 válasza mzso (#1390) üzenetére


Milka 78
nagyúr

NTFS,mindhárom vinyóm.Viszont az utóbbiakat nem tudom.Én MKV-zek rajta(letöltő oldalakról származó filmek és baromi sok ilyen olyan Anime amibe van egy két hajmeresztő kódolás),de próbáltam divx,et dvd-t,mp4-et.Eddig minden okés.

(#1392) Zsembi77


Zsembi77
csendes tag

Most készülök média lejátszót venni.
Úgy 40e, max 50eFt-ot adnék érte, de ez már a plafon .
Ami fontos: net elérhetőség sok funkcióval, net rádió fontos
mindent vigyen, mondhatnám, hogy a torrent oldalakról letöltött iso, mkv, blu-ray iso stb. Főként filmekre használnám.
design, ne egy otromba tégla legyen
HDMI, optikai csati legyen, ezzel kötném össze az erősítővel
merevlemez nem szükséges
jó-ár érték
jól kezelhető felület
frissítésekkel ellátott

Eddig nekem 3 esélyesem van:
A.C.Ryan Playon! HD Mini
Dune HD Lite
Asus gallery (bár itt a sok kártya foglalattal elég csúnyára sikeredett sztem)

Remélem tudtok segíteni, esetleg olyat ajánlani amire eddig nem gondoltam.

(#1393) TCr válasza Zsembi77 (#1392) üzenetére


TCr
veterán

A Dune Lite egy nagyon jó kis kütyü, de sajnos a BD ISO-t nem viszi és BD menüt sem tud (szerencsére azokon a bizonyos oldalakon 20-ból ha 1 film van ISO-ban).
Ellenben ha az 50.000-hez összeharácsolsz még kemény 3.000 Ft-ot, abból már tudsz venni egy Popcorn Hour A-210-et, az aztán tényleg mindent tud.

Amiben viszont biztos vagyok, hogy hamar jönni fog 1-2 fórumozó, aki megpróbál lebeszélni a drágább kütyükről, mondván, hogy ezt az olcsóbb is tudja (megjegyzem az olcsóbb kütyük fórumai zengenek a hibáktól...)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1394) Zsembi77 válasza TCr (#1393) üzenetére


Zsembi77
csendes tag

Igen, nézegettem már. Kicsit átlépi az ingerküszöbömet, de ezen nem 3000Ft-on ne múljon.

Egy kicsit más kérdés: van néhány DVD filmem, de nem veszek lejátszót hozzájuk. Egy Nero-val "könnyedén" át tudom alakítani iso-ra, és után majd a média lejátszóval lejátszom.
Van valami jobb progi ugyanerre a cél?

(#1395) #09634560 válasza Zsembi77 (#1394) üzenetére


#09634560
törölt tag

Próbáld meg a powerisot.

(#1396) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Azoktól kérdeznék, h aki 3,5-es külön tápos rackel használja a médialejátszóját, az milyen sorrendben köti rá a lejátszóra? Először bekapcsolja a külső racket, utána dugja be az usb dugót, v előbb bedugja az usb dugót és aztán kapcsolja be a racket. Azért érdekel a dolog, mert attól félek, emiatt sült meg az egyik usb port a medialejátszómon.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1397) Milka 78 válasza szonti (#1396) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ott a rackel nem gömbölyű valami(már ha tényleg az égette ki).Én 1 rackel használom mind a két médialejátszómat.A külső táp(amiből kettő van) és az usb mindig be van dugva és csak magával a rackel rohangászok(amin nincs kapcsoló sem),mikor hol nézem a filmet.Tehát megyek rádugom a tápkábelt és utána az usb-t.

(#1398) dyne válasza Zsembi77 (#1394) üzenetére


dyne
csendes tag

Popcorn Hour A-210 igen ez jó választás de a venti elég hangos ha a füled elég vájt hozzá !
Emiatt inkább spórolnék még és dune hd smartot vennék de ez én vagyok nekem az van és nagyon megvagyok elégedve vele mind szolgáltatás és mind külsőleg is mivel kicsi.Bár azért ez nem 50000ftos kategória de mondom szerintem megéri!

Írj privátot ! Azt biztos észreveszem!

(#1399) tlala válasza dyne (#1398) üzenetére


tlala
addikt

Popcorn A-210-ben egyáltalán nincs ventilátor.

(#1400) TCr válasza dyne (#1398) üzenetére


TCr
veterán

Kevered az A200-al, az A210-ben passzív hűtés van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.