Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Minimoa válasza Warter (#3999) üzenetére


Minimoa
tag

És nincs olyan beállítás,hogy a HD hangot lekonvertálja normál hanggá és optikán kinyomatja?

(#4002) Warter válasza Minimoa (#4001) üzenetére


Warter
őstag

Legjobb tudomásom szerint, DTS HD-ból alapból DTS megy ki, TrueHD-ból meg ha jól emlékszem DD5.1. Ezt a "konverziót" minden játékos elvileg alapból meg kell, hogy csinálja. De majd még mások megerősítik a dolgot, mert én nem használok optikait.

[ Szerkesztve ]

(#4003) Minimoa válasza Warter (#4002) üzenetére


Minimoa
tag

ez jól hangzik.

Nincs kedvem lecserélni a házimozi erősítőt.

Esetleg valaki, aki már kipróbálta, meg tudná erősíteni a leírtakat?

(kép HDMI-n a TV-be, hang optikain a házimozi erősítőbe, ami nem tudja még a HD-s hangokat és HDMI-t sem)

(#4004) Minimoa válasza Minimoa (#4003) üzenetére


Minimoa
tag

a neten találtam (elég autentikus forrásnak néz ki):
http://www.dts.com/DTS_Audio_Formats/DTS-HD_Master_Audio.aspx

Compatibility and a boost in quality

DTS-HD encoded content contains a DTS surround sound "core", plus an "extension" that delivers even higher quality. When you play a DTS-HD encoded disc through an older DTS-capable receiver, the DTS-HD extension is simply ignored and only the DTS core is decoded — but not at ordinary quality levels. Your older receiver will play back DTS-HD material with DTS surround audio at twice the data rate of other DVD video surround formats. Meaning? You get immediate compatibility and a boost in quality.

(#4005) #75912448 válasza Minimoa (#4003) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezt mindegyik lejátszó tudja.

(#4006) #09634560 válasza Minimoa (#4003) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, minden lejátszó tudja mert a HD "nem fér ki" az optikain,se koaxon. A DD True-t leirtem ebben a topicban hoyg hogy csinálja,keresd meg. A DTS-nek pedig van un core-a ami magasabb bitrátású DTS .1.

[ Szerkesztve ]

(#4007) erdoke válasza #09634560 (#4006) üzenetére


erdoke
titán

Nem magasabb az semmivel, a DVD-Video is támogatja az 1500-as bitrátájú DTS-t. Persze ritkábban alkalmazták a hely szűkössége miatt, mint a 768-ast, de általánosságban akkor se igaz, amit az idézett marketing nyomat.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4008) #09634560 válasza erdoke (#4007) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ugy értettem: nem 384-est vagy 754-ast hanem 1510-est.
És nem is lehet magasabb ennél az optikain kimenő. mivél épp ez a lényede hogy az S/PDIF szabvánnyal kompatibilis legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#4009) erdoke válasza #09634560 (#4008) üzenetére


erdoke
titán

DVD-n sincs 384-es DTS sáv, de BD-n is van 768-as core. :N :K

A legjobb aláírás a héten

(#4010) Szilvocska válasza dh66e (#3996) üzenetére


Szilvocska
csendes tag

Köszönöm, utána!fogok olvasni! És körbekérdezek a digikábeles posztnál is.

Azért ha valaki tudna a Dune D1-ről írni, hogy a fentebb leírtakat tudja-e, azt jó lenne.

Köszönöm: Szilvi

(#4011) wicken


wicken
tag

sziasztok.
van egy régi, de jól működő LG LH-T6345 házimozim.
firmware-t nem tudok rajta frissíteni valami miatt...
szeretném lecserélni egy újabbra, hogy ne legyenek az új kódolásokkal lejátszási problémám. a jelenlegi nagyon jól szuperáló hangfalakat meg akarom tartani (5.1).

a jelenlegi lejátszón van mindhez csatlakozási lehetőség, de az újabb lejátszókon ez nincs.

vegyek egy erősítőt és hozzá lejátszót??

mit javasoltok?

(#4012) kiss_gee


kiss_gee
csendes tag

Sziasztok!

Médialejátszót szeretnék venni, de nem igazán tudok dönteni!
Külső vinyóról játszanék le rajta filmeket, az USB az ugye alap mindegyiken, a külső vinyó házán és a laptopomon is van ESATA, szóval az miatt nem lenne rossz ha ha lenne rajta az is... Vmint routerre is rá lenne kötve és azon keresztül a laptopról is szeretnék lejátszani filmeket, h ne kelljen minden esetben a külső vinyóra átmásolgatni egy-egy sorozatrészt esetleg!
HDMI ugye alap mindegyiken, az menne a TV-be és kéne rá analóg sztereó kimenet is, jelenleg csak ezt tudnám használni, de jól jönne ha lenne rajta optikai digitális kimenet is, ugyanis később tervezem házimozi erősítő vásárlását is!
Minden gyártó márkája érdekel, amiket eddig néztem az a PopBox V8, HDI Dune HD Lite 53D, ASUS OPlay-ek és WD Live
A pénz amit rá költenék nagyon max 40 ezer forint, de az se lenne baj ha mondjuk 20-25-ből megúsznám :)

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, Kiss_gee

(#4013) kormi0312 válasza #75912448 (#4005) üzenetére


kormi0312
senior tag

szia,

Dune HD TV 101 - ez tud teljes BD filmet ISO-ból menüvel együtt lejátszani HDD-ről?
köszi előre is a választ!

(#4014) Gulyopapa válasza kormi0312 (#4013) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ezt én soha nem értettem.
Ti a menüt nézegetitek vagy a filmet ? :D
Nem piszkálódás akar lenni ...

(#4015) kormi0312 válasza Gulyopapa (#4014) üzenetére


kormi0312
senior tag

addig én sem értettem amíg bele nem futottam olyanba hogy több hasonló méretű darabra volt a film "szétvágva" m2ts formátumba -> és így esélytelen volt lejátszani (alapból a legnagyobb méretű m2ts-t játsza le, de manuálisan sem lehet rendesen) főleg ha alternatív vége is van a filmnek .... stb.
ez az írás jól szemlélteti miért keresek ilyen képességű lejátszót: [link]
de ahogy nézem, ők azt írták erre a lejátszóra hogy nincs teljes BD kezelés...

(#4016) vlevi válasza kormi0312 (#4015) üzenetére


vlevi
nagyúr

Állítólag a popi A200, 210-es a legújabb gyári firmware-el már teljes mértékben lejátsza a BD ISO-t, menüvel, mindennel.
Teljes BD-lejátszás a Popcorn A-210-en is!

(#4017) #75912448 válasza kormi0312 (#4013) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nincs menü. ISO indításkor feldob egy file listát, a legnagyobbat elindítja.

(#4018) Gulyopapa válasza #75912448 (#4017) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem sem volt még menü ( A210 ) BD-nél.
Most akkor van vagy nincs ?
Állítani kell valamit ?

(#4019) madgie válasza Gulyopapa (#4018) üzenetére


madgie
titán

A legtöbb anyagnál egyből felajánlja, hogy teljes menüt, egyszerű menüt, vagy mittomént csináljon, néhány "kókányolt" anyaggal (torrent) viszont nem tud mit kezdeni.

(#4020) #75912448 válasza Gulyopapa (#4018) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 210-ben van BD menü.

(#4021) Ance válasza kiss_gee (#4012) üzenetére


Ance
őstag

Regger fórumtárs tanácsa alapján én az A.C. Ryan Playon HD2 Minit vásároltam meg (30.000) és nagyon boldog vagyok vele. Így én is ajánlom neked.

Amire szükséged van így első olvasás után azt mindet tudja, az ESATA meg nem számít szerintem, mert az csak a filmek felmásolásánál fontos, a lejátszásnál bőven elég az USB2.

(#4022) kiss_gee válasza Ance (#4021) üzenetére


kiss_gee
csendes tag

Köszi szépen ránézek h miket írnak róla :)

EGREAT EG R1-II-ről vkinek véleménye esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#4023) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na sikerült egy filmnél ( Ponyvaregény ) menüt varázsolni a filmhez és tényleg jó.
Van egy csomó extra is a "lemezen" :D

(#4024) salapp válasza Ance (#4021) üzenetére


salapp
addikt

Szeva! Gratula! Én már nagyon húzok a Dune D1 felé, mert arra gondoltam, ha már váltok, akkor legyen egy igazán korrekt holmi. De az a 63K, amiért el lehetne hozni...
A mini 2 tud usb hub-ot is simán, külső optikai meghajtót is kezel, m2ts fájlokkal is simán boldogul? Akkor 30K-ért lehet, hogy elcsábulok, és megint nem merci kategóriát veszek.
Vajon a Dune jobb hangú játékos lehet? Vagy csak túlhypeolt?
Furcsa, de határozottan hallom, hogy a jelenlegi WD TV (rev 1) optikai kimeneten keresztül vacakabbul szól, mint a sony (régebbi, minőségi) dvd játékos koax digit kimeneten. (ugyanannál a filmnél, csak a sony-nál ugye dvd-ről)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4025) Debilon


Debilon
addikt

A.C. Ryan playát hol érdemes venni?

korrekt gari meg ilyenekre gondolok..

HD Mini 2-t szeretnék majd venni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4026) #75912448 válasza Debilon (#4025) üzenetére


#75912448
törölt tag

(#4027) kormi0312 válasza vlevi (#4016) üzenetére


kormi0312
senior tag

jaja, néztem, köszi. 55k hdi dune d1/h1 az is 63k körül ezek hasonszőrű "mindenesek".
csak eljátszottam a gondolattal, ha már 60k körüli összeget szán az ember ilyen berendezésre, akkor nem hogy olcsóbb lenne ilyen mini-ITX lapos kis HTPC-t építeni?
van valakinek elképzelése hogy milyen alaplap, proci, ram, hang chip kell egy olyan géphez ami tudja az erősítőnek küldeni az összes jelenleg ismert hangformátumot (24bit/192kHz, HD hangok, stb) és a 90Mbit/s filmet is simán játsza (menüstől meg mindenestől :D )
esetleg ötlet ehhez?

(#4028) Debilon válasza #75912448 (#4026) üzenetére


Debilon
addikt

köszi

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4029) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan média lejátszót, ami DVD-t is befogad /RW, DivX, stb/, esetleg USB-n keresztül Pendriveról, vagy HDD-ről is játszik mkv, vagy más egyéb HD formátumot? A jó hangminőség lenne a legfontosabb, erősítős, brutál hangcucchoz lenne kötve, de azért ne legyen az ára csillagászati. Mit érdemes venni mostanság?
Köszönöm a segítséget!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#4030) tlala válasza kormi0312 (#4027) üzenetére


tlala
addikt

Erre van külön szaktopic: Építsünk HTPC-t!
Szerintem ez nem ennek a fórumnak a témája, bocs.

(#4031) kormi0312 válasza tlala (#4030) üzenetére


kormi0312
senior tag

:R

(#4032) tlala válasza Maksifül (#4029) üzenetére


tlala
addikt

Ha arra gondolsz, hogy DVD lemezt is bele tudjál gyömöszölni, akkor szerintem jelenleg nincs igazán jó cucc erre.
Illetve vagy a csillagászati árcédulás Blueray lejátszós cuccokat tudod nézegetni, vagy a "DVD lejátszó USB bemenettel" kategória, ami meg nem igazán játszik le valódi HD anyagokat.
Harmadik út, hogy megnézed, hogy milyen lejátszókra lehet 10e Ft-os külső USB-s DVD írót/lejátszót akasztani, és megint kínlódással szembesülsz. (Vagy viszi, vagy nem...)
Valódi (és legegyszerűbb+legolcsóbb) megoldás, ha 2012-ben nem erőltetjük a DVD lemezről történő lejátszást, hanem a PC-n szépen beolvastatjuk, áthúzzuk HDD-re, és a médialejátszón pedig már a HDD-ről nézzük - "nagy értékű DVD gyűjteményünk" pedig a sötét szekrényben pihen, hogy még csak meg se karcolódhasson...

A hangminőséggel kapcsolatban pedig azt tanácsolnám, hogy a Sigma chipes készülékek közül válassz, hallhatóan jobb a hangjuk mint a Realtek chipes játékosoknak.

[ Szerkesztve ]

(#4033) Maksifül válasza tlala (#4032) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm szépen!

Oké, akkor felejtsük el a DVD-ket! Milyen konkrét típus felelne meg a többi kívánalomnak, ha nem kell optikai lejátszó? Képfile-okat is képesek ezek lejátszani, vagy inkább a hagyományos Video_TS könyvtárakat olvassák be?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#4034) tlala válasza Maksifül (#4033) üzenetére


tlala
addikt

ISO-t is lejátszanak mind.
A kiváló hangminőség igénye determinálja a Sigma chipet, ez Dune-kben, Popcornban, Popboxban van, meg persze jópár kis nevű gyártó kínálatában is.
Ezekről a legtöbb felhasználói tapasztalatot itt olvashatod, de dönteni neked kell.
Annyi segítséget tudok mondani, hogy könnyebb dolgod lesz, ha a nevesebb gyártók (Dune, Popcorn) termékeiből választasz, de ezek drágábbak.

(#4035) dh66e válasza tlala (#4034) üzenetére


dh66e
veterán

'ISO-t is lejátszanak mind."
Biztos vagy ebben?Nemrég lepődtem meg a Dune egyik típusán hogy nem szereti,de régebbi lejátszóknál is akad amelyik nem kezeli.

(#4036) tlala válasza dh66e (#4035) üzenetére


tlala
addikt

Egy most vásárolni kívánó valakinek adunk tanácsot éppen.
Leírnád, hogy konkrétan melyik Dunevel volt ez a problémád, és pontosan mit jelentett a "nem szereti" jelenség? Hogy egyáltalán nem játszotta le? Vagy csak némelyiket nem?
Köszi. :)

(#4037) Pierre75 válasza tlala (#4034) üzenetére


Pierre75
senior tag

A WD TV gen.2 pl. lejátszotta az iso-t gyári firm-mel, de ha beletekertél akkor csak az újraindítás segített. Szóval voltak és lehetnek furcsaságok.

(#4038) Warter válasza tlala (#4034) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem semmivel sem jobb a Sigma hangja, mint a Realteké. Korábban is volt ilyen csak akkor a képre mondták, de mint ez is izlések és pofonok dolog. Valakinek ez jön be, valakinek az, nincs szignifikáns különbség a 2 chip között. Egyébként is lassan mindkettőből 2-3 generáció kint van a polcokon, szerintem felelőtlenség kijelenteni ilyet, hogy ez tutira jobb vagy az. Legnagyobb különbség úgyis a körítésben van.

[ Szerkesztve ]

(#4039) TCr válasza Warter (#4038) üzenetére


TCr
veterán

A hanghoz hozzáfűznék valamit, ami félig OFF.
Amikor meglett a Popi, az első és egyetlen különbség ez volt a PC-s (Ati - Realtek HDMI) filmezéshez képest, hogy sokkal dinamikusabb és részletesebb lett a hang a filmek alatt.
Fast Five volt az első, aminél észrevettem, csak pislogtam, hogy ebben ilyen komoly hangok vannak? Előtte 1 héttel néztem meg a filmet, ugyanazon a hangrendszeren (akusztika sem változott).
Ennek a botfülű párom is a megmondója.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4040) romulan


romulan
tag

Megjött a Netgear NTV550 lejátszóm.
Mivel fórumokon írták, hogy a chip 80-90 fokra is melegedhet, első dolgom volt egy chipset hűtő beszerelése. Az alaplapján megvolt a hűtő helye, érthetetlen miért spórolják le.
Sigma 8642-es chip van benne, ez tartalmazza a Macrovision BD licencet, így tartalomvédett BD ISO is lejátszható teljes menü támogatással.
Eddig kellemes meglepetés a készülék, a WD I-em után mintha Trabantból Audiba ültem volna.
A 3.2.22 fejlesztői firmware verzióval indítottam, a menü gyors, de még magyart nem tud.
A hálózati funkciók kivételével szívesen csinálok teszteket, ha valaki kíváncsi rá és összeállít egy anyagot.

(#4041) TCr válasza romulan (#4040) üzenetére


TCr
veterán

Grat hozzá, én szeretném, ha csinálnál tesztet. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4042) erdoke válasza TCr (#4039) üzenetére


erdoke
titán

Mindkettőn HDMI-n ment ki a digitális hang? Érdekes... Bizonyára kerekebbek a nullák, és combosabbak az 1-ek, ha a Popi küldi őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4043) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
van egy wd hd tv gen1-es médiaplayám és szeretném lecserélni
de nem tudok dönteni a sok felhozatal miatt
ami lényeges szempont az a lan esetleg wlan és hogy ne legyen benne illetve ne lehessen beleteni vinyót,és persze mindenevö legyen :K és az ár is egykicsit lényeges.. :B
ezzel szemezgettem :blupánter
ha ez nem vmi jó akkor tudnátok vmilyen készüléket javasolni??
elöre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#4044) TCr válasza erdoke (#4042) üzenetére


TCr
veterán

Igen, mindkettőn HDMI-n.
Ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy különböző, teljesen más eszközök, hangképző és hangfeldolgozó moduloknak ugyan úgy kellene szólniuk?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4045) Alex91 válasza TCr (#4044) üzenetére


Alex91
félisten

Azert magyarazd el legyszives, hogy miert is lesz kulonbozo! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4046) salapp válasza szucsinka (#4043) üzenetére


salapp
addikt

Pont így vagyok én is. WD TV-ről valami újabb cuccra. De mire? Mindig minőségi holmikat vettem, kivéve a WD. Ott évekkel ezelőtt még nem volt választék, és 32K volt az első WD TV. Már a Dune smart d1-el is szemeznék, de ahogy elszállt az euróárfolyam, úgy már nagyon fájó lenne a 68K érte. Nem tudom, megéri-e.
Nekem fontos volna, hogy hosszú évekig korrektül tolják rá a frissítéseket. A WD ebben szutyok. Én 2009 óta nem látok frissítést hozzá.
Sokan használnak popcorn a-210-et, és szeretik. De már az is 50K felett van. AC Ryan HD mini 2 30K körül.
Teljesen elbizonytalanodtam.
Megéri vajon az a-210 az árát?
Vagy hagyjam a fenébe, és várjak egy évet?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4047) TCr válasza Alex91 (#4045) üzenetére


TCr
veterán

Nem tudom elmagyarázni, nem vagyok sem mérnök, sem hangtechnikus.
Ha félretennétek a szakkönyveiteket (és főleg a szarkazmust, ami a gyakorlatiasság hiányából fakad) és kinyitnátok a füleiteket, próbálnátok megtapasztalni ezt-azt, akkor talán rájönnétek, hogy a "jól bejáratott elmélet" - miszerint a digitális hang és kép csak egyesekből és nullákból áll (ez a része még igaz) csak és kizárólag egyféle formában jelenhet meg hallgató és néző előtt bármilyen lejátszó eszköz által - egy jó nagy butaság.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4048) Gulyopapa válasza salapp (#4046) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én A210-et használok és szeretem.
Hogy megéri-e az árát azt nem tudom, de én kifizettem :D
Nekem eddig megérte, nem csalódtam benne.
Nem sorolnám fel hogy mit tud.
Jó gép. Minőségi dobozban. Nem durva áron.

[ Szerkesztve ]

(#4049) Alex91 válasza TCr (#4047) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, azert kerdem :). Azt hittem meg tudod magyarazni az allitasod, mert ez igy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4050) DjKoxi válasza Alex91 (#4049) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Vannak dolgok amiket nem lehet megmagyarázni pusztán számok és fizikai jellemzők alapján. Érezni, tapasztalni kell. Szvsz. Ahhoz tudnám hasonlítani, milyen vezetni egy számok alapján azonos nulláról százra gyorsuló autót. Pl Opel vs BMW. Vagy miért szól másképp egy-egy cd lejátszó, holott a leírásokban szinte semmi különbség nincs köztük.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.