Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) doc válasza RBJ (#300) üzenetére


doc
nagyúr

ha nem kell halozat es nem akarsz HD-t nezni, szerintem siman

(#302) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan HD-s médialejátszó, amibe tudok tenni egy 3,5"-os HDD-t, van rajta N WIFI. A LAN nem fontos, mert az adatokat WIFI-n vinném át a HDD-re, a lejátszás meg a HDD-ről menne. A másik fontos kritériuma pedig, hogy tudjon mindenféle HD-s tartalmat lejátszani. MOV, MKV stb.
Van ilyen?

Köszi
Brekkk

[ Szerkesztve ]

(#303) Alex91 válasza Brekkk (#302) üzenetére


Alex91
félisten

[link], valogass! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#304) Brekkk válasza Alex91 (#303) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi :R

(#305) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
15K-ért milyet ajánlotok?
Használt is jöhet, csak jó legyen. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#306) Alex91 válasza Pubszon (#305) üzenetére


Alex91
félisten

Ujonnan ennyiert nem kapsz semmit. Hasznaltat meg keress magad!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#307) doc válasza Pubszon (#305) üzenetére


doc
nagyúr

ha ujat akarsz, igenytol fuggoen a WD TV Mini jo lehet neked

(#308) Pubszon válasza doc (#307) üzenetére


Pubszon
veterán

Azon is gondolkozok, vagy egy használt ASUS O!Play-en, ha találnék. :K

(#306) Alex91: Ezt honnan veszed? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#309) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

énis tervezem hogy veszek egy asus o!play-t, tegnap elhozta haver az övét, nekem a network streaming kell, ezt kiis próbáltuk meg, ugy hogy megse kelett osztani a gépen egy mappát se, persze routeren keresztül, direktbe a gépre kötve, semmit nem tudtunk csinálni, csatlakozni se birta, bár keveset próbálkoztam vele, lehet ez volt a baj!
viszont amibe cseszte a csőröm azaz volt hogy a hangot beállítottuk SPDIF out ra, mivel asus xonar d2 -m van, azon van ki és bemenet is spdif ből, igy gondoltam hogy a gép 5.1-es rendszerére átküldve a hangot és élvezni a hanghatásokat, mivel se erősítőm, se házimozin külön a tvhez, ez a megoldás lesz a használható, csakhogy néma csend uralkodott, lehet én voltam a béna nem tudom, de ha bedugok valamit egyből hallatszottunk kéne nem?
esetleg ebbe tudtuk valamit mondani vagy segíteni hogy mi miatt nem mehetett?
köszi

P4

(#310) kopi.dll


kopi.dll
tag

Sziasztok!

HA wifin keresül szeretném nézni a HD filmeket akkor az n szabványú wifi router-re lesz szükségem vagy elég a g szabványú (wrt54gl).

remélem tudtok segíteni
üdv
kopi

kopi.dll

(#311) doc válasza kopi.dll (#310) üzenetére


doc
nagyúr

kicsit szamolj utana: az 54Mbit az abszolut maximalis tempo, kb. akkor tarthato ha a live-ot rateszed a wifi routerre, de meg akkor sem nagyon, a gyakorlatban nyugodtan felezheted. ez eleg?

(#312) kopi.dll válasza doc (#311) üzenetére


kopi.dll
tag

sajnos nem jött át a gondolatod hozzám, de ez nem a Te hibád. Én nem értek hozzá. :B
Elég válsz lenne nekem hogy melyik tudja és melyik nem tudja vagy egyik sem:).
üdv :R

kopi.dll

(#313) doc válasza kopi.dll (#312) üzenetére


doc
nagyúr

az 54 Mbit fele 27 Mbit, ha ennel nagyobb bitrataju a film, akkor jo esellyel akadozik
persze wifinel beleszol az elhelyezes, falak, interferencia, tehat biztosat nem lehet mondani
mindenesetre az n-essel nyilvan jobban jarsz :)

(#314) kopi.dll válasza doc (#313) üzenetére


kopi.dll
tag

köszi a segítséget

kopi.dll

(#315) Alex91 válasza Pubszon (#308) üzenetére


Alex91
félisten

HD kepest nem hiszem, hogy nagyon kapsz 15k-ert ujonnan. Nem HD kepes van 10k alatt is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#316) tabflor


tabflor
csendes tag

Helló!

Ha valaki tud ajánlani készüléket, megköszönném. A keresett készülék paraméterei

- időzített felvétel merevlemezre
- full hd, 1080p felkonvertálás
- H.264, MKV, MPEG1/2 (MPG, IFO, VOB, ISO), MPEG4 (DivX, Xvid AVI lejátszás)
- Külső feliratfájlok és beépített feliratok támogatása
- SRT feliratok támogatása

Ami fontos, hogy analóg adást tudjon rögzíteni, ami kábelen jön, mert nem akarok set tob boxot, és a videót ki akarom már hajítani.
Szóval egy ehhez hasonló készüléket keresek. A merevlemezes dvd felvevőkkel az a gond, hogy mkv-t nem játszanak le.

Köszi

(#317) Alex91 válasza tabflor (#316) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lesz konnyu ilyet talalni :). Foleg az analog tuner miatt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#318) pentium4 válasza Alex91 (#317) üzenetére


pentium4
senior tag

én a HTPC t tudom mondani, de ha a mostani gépedbe vezsel egy tunert és a géped rákötöd a tv re akkor windows media centerrel el elszel mint állat!

P4

(#319) tabflor


tabflor
csendes tag

Köszi a választ. Másik kérdés. Itt van például ez a Novatron NTR83WT HD lejátszó, amin van antenna ki és bemenet, és képes analóg felvételre, de csak videón, vagy set top boxon keresztül. Az elképzelés: fali dugó ---- koax kábel a videóba --- scart kábel a novatronba---majd ez tovább pl hdmi-n keresztül a tévébe, nem tudom, ez így működhet-e?

Esteleg lemondok az analóg felvételről, ezek a dvb-t tuneres felvevők átengedik az analóg jelet csak nem képesek analóg felvételre, vagy nem is megy át rajta csak a digitális jel?

Lenne még egy kérdés. A tévénkben van digitális tuner, ami külső antennával szépen veszi a Mindig tv adását. Azonban nem csak antennával, hanem a sima koaxon keresztül is, amin elvileg(?) csak az analóg kábeladás jön. Tehát, ha a falból kihúzom a koaxot, akkor ugye semmit nem fog, azonban, ha bedugom az analóg adást biztosító koax kábelt, akkor nem csak az analóg, hanem a digitális adást is veszi, külső antenna nélkül is. Jó példa erre, hogy múlt hónapban egy vihar miatt egész hétvégére megszűnt a tv adás és az internet is(nálunk az is kábelen jön) De a digitális adás akkor is volt, pedig csak a koaxon keresztül ment be jel a tévébe. Ezt nem igazán értem.

Utolsó kérdés. Ha megveszem a Mindig tv kártyáját, azt ugye a tévébe kell behelyezni. Ha a Novatronon keresztül küldöm a jelet a tévébe, a kódolatlan adásokat ugyan fel tudja majd venni, de a kódoltakat csak nézni tudom a tévén, felvenni nem, ha jól gondolom, hiszen a jel már csak azután lesz dekódolva, hogy keresztül haladt a Novatronon, közvetlenül a tévében. Vagy ez nem így működik?

[ Szerkesztve ]

(#320) Badb0y


Badb0y
addikt

Médialejátszót szeretnék venni. Nem kell torrent, arra van router vinyóval, egy olyan kell, ami lejátsza a bluray formátumot, és akadás mentesen mindent. Nem kell beépített winchester.

WD TV! live és popcorn hour-ral találkoztam eddig, popcorn nem bírkózott meg avatarral, wd tv döccenés mentesen megbirkózott. Kérdésem lenne, van-e jobb és erősebb mint wd tv live? Optikai vagy digitális kimenet mindenképpen kell erősítőhöz. Esetleg nem vetem meg azt, ami bluray lejatszót is tartalmaz.

Köszönöm a segítségeketek előre is :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#321) doc válasza Badb0y (#320) üzenetére


doc
nagyúr

mi az hogy 'jobb' meg 'erosebb'? ha leirod hogy mi olyanra van szukseged amit a Live nem tud, akkor talan tobb tanacsot kapsz. meg gratulaciot, mert mar alapbol is rengeteg mindent tud, a custom firmware-rel meg tenyleg barmit ra lehet rakni :)

(#322) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok, vettem egy ASUS HDR médilejátszót, de sehogy nem tudom rajta belőni a hálózatot, azt írja hogy can't get ip. A Számítógép se látja, pedig tűzfalat mindent kikapcsoltam. Volt esetleg valakinek ilyen jellegű problémája?

PH! addikt since 2004

(#323) Badb0y válasza doc (#321) üzenetére


Badb0y
addikt

Tehát még mindig az a legjobb vétel ami mindent visz ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#324) doc válasza Badb0y (#323) üzenetére


doc
nagyúr

az a legjobb vetel, ami a legjobban kielegiti az igenyeidet, mind kepessegekben, mind az arat tekintve :)
nekem a Live tokeletes, a mai napig imadom. raadasul mivel a taviranyito tonkrement, a webes interface (amin ott a taviranyito, amin csak klikkelgetni kell a gombokra) nelkulozhetetlen, nem tudom masban van-e ilyen, de ez nekem eletmento volt :)

(#325) ruti válasza Badb0y (#320) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Badb0y:
ha venni akarsz, ezt már biztos olvastad
ha nem akarsz sokat költeni, ezek közül bátran választhatsz
a PH értékelés szerint az általad igényelt nagyfelbontás az ASUS-nál jobb

amit a Blu-ray-ról írsz, nem is értem ebben az árkategóriában
jön az új "moduláris" DUNE, abból össze tudod adni az igényeidnek megfelelőt, ha megvárod
amúgy meg lefelé fog mozdul a Prime 3.0 ára

ha popcorn-al már találkoztál és tetszett:
a Blu-ray-es 200-as popcorn viszont 30e-rel drágább a BD Prime 3.0-nál
viszont ez még mindig majdnem négyszer annyi, mint a WD Live! vagy O'Play!

majd közöld légyszi, mit vettél és miért.

üdv

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#326) d209 válasza ruti (#325) üzenetére


d209
csendes tag

Sziasztok

Vásárlás előtt állok, bár megvagyok elégedve a WD TV HD -val úgy nézz ki el tudom adni.
Sok filmet nézek főleg MKV formátumokat. Eddig semmi baj nem volt, de voltak filmek aminél nem ment a hang. Rájöttem hogy nem támogatja a DTS-t. Úgy nézz ki hogy az új firmware sem fogja támogatni. Szóval ezért váltok Hyundai R600-ra. Sokat olvastam róla, de ha valaki esetleg negatívat tud róla írjon. Amúgy a WD TV HD mint árban, mint kinézetben, mint tudásban megéri az árát.

(#327) Alex91


Alex91
félisten

LG DP1BPBC, eleg pofas darab.
[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#328) d209 válasza Alex91 (#327) üzenetére


d209
csendes tag

Köszi erről még nem tudtam. Nagyon jól néz ki és a paraméterek is jók. Ezért nem szabad elkapkodni a vásárlást. A lecke fel van adva.

(#329) Neptunfű


Neptunfű
tag

Sziasztok!
Pár hónapja beruháztam egy PlayOnHD Mini lejátszóba és már másodszor találkoztam olyan mkv kiterjesztésű videóval amin nem játssza le a képet, csak a hang megy a sötét képernyő alatt. Mi lehet a probléma? A lejátszón a legújabb firmware van telepítve.
Valami rémlik még onnan amikor a lejátszók tesztjeit olvasgattam, hogy változtattak, vagy változott valami az új mkv fájlokban? :U
Előre is köszönöm a segítséget vagy bármilyen infót!

as long as you don't choose everything remains possible

(#330) Alex91 válasza Neptunfű (#329) üzenetére


Alex91
félisten

Mashol azt olvastam, hogy az mkv header compression miatt lehet gond egyes lejatszoknal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#331) Neptunfű válasza Alex91 (#330) üzenetére


Neptunfű
tag

Köszi,
közben megtaláltam én is a fórumot ahol írtak a problémáról. Egy gyors muxolás és már megy is a film!

as long as you don't choose everything remains possible

(#332) ruti válasza d209 (#326) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a hyundai alternatívájakánt, a DTS licensz miatt, nem nézel rá az Icy Box-ra?
(IB-MP309HW-B)
merthogy fw frissítéssel tudja, megvették ők is a jogot!

a hyunday-hoz képest árában van, csak nincs tunerje, ha jól tudom, ha ez szempont neked

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#333) ruti válasza Alex91 (#327) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ez bizony télleg pofás :C ,
hátránya lehet hogy csak usb-s, nincs belső hdd lehetőség, míg a hyundai-nak van

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#334) Alex91 válasza ruti (#333) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO folosleges a belso HDD, inkabb egy NAS a lejatszo melle...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#335) sbazsi válasza Alex91 (#334) üzenetére


sbazsi
veterán

azért ez az igényektől is függ :U
akinek tényleg csak arra kell, hogy lejátsza a filmeket, annak jobb, ha van belső, mert akkor nincs egy felelsleges fogyasztó/még egy kütyü...
aki meg tárolna rajta mást is - dokumentumokat, képeket, mentéseket, stb - annak meg nyilván jobb egy nas.

(#336) Alex91 válasza sbazsi (#335) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, mert kulonben nem gyartananak ilyet is :). Meg mondjuk altalaban a beepitett is megoszthato ahalozaton, tehat rateheto a cucc tavolrol is, bar a 100-as LAN kartyak miatt egy kicsit lassu... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#337) d209 válasza ruti (#332) üzenetére


d209
csendes tag

Megnéztem az ICY BOX-t tényleg lehet alternatíva is. Azt kéne csak tudni kinek van tapasztalata mind kettőből. Néztem a teszteket a neten, és nagyon egyformán írnak a lejátszókról, nehéz eldönteni. Fontos lehet az a szempont is, ha már kb. 50.000 -t kiad az ember, hogy azért pár évig ne kelljen lecserélni, vagyis legyen rendszeres fw frissítése is. A tuner nem rossz dolog ha van benne, de nem feltétlen kell.

(#338) sbazsi válasza Alex91 (#336) üzenetére


sbazsi
veterán

ami nekem van, azt csak usb-n lehet "etetni" :U
igaz, az más kategória. kb külsö merevlemez, ami tud lejátszani is. cserébe verhetetlen áron vettem, kb annyi volt, mint maga a lemez, külső ház nélkül :K
valahogy fájna kiadni 100+ felett egy htpc-re. pedig jó lenne... :K

(#339) d209


d209
csendes tag

Úgy néz ki a dolog hogy ez a kettő közül választok:
Turul Audio HD-1080P DVB T Full HD médialejátszó (most ingyen WIFI adapterrel) 54.990.-HUF
vagy
Hyundai HMB-R600K HD Media Recorder&Player (49.990.-HUF)

A Hyundai-ról elég sok tesztet olvastam, viszont a Turul Audioról csak gyári teszt van ami ugyebár nem semleges.

Melyik legyen?

(#340) sbazsi válasza d209 (#339) üzenetére


sbazsi
veterán

nevéből ítélve a hyundai az nem csak lejátszó.
ezt se feledd!!!

(#341) d209 válasza sbazsi (#340) üzenetére


d209
csendes tag

Tudom felvevő is, de a másik is tud. Most a Dune Base 3.0 tesztet olvastam, és teljesen megzavarodtam. Igaz egy 20 ezerrel több, de csak pár évre veszem. Azt hiszem alszok rá még egy kicsit mielőtt döntök. Minden tanácsért hálás vagyok.

(#342) ruti válasza d209 (#339) üzenetére


ruti
Közösségépítő

hogy melyik legyen?

hát, a harmadik, a DUNE ;)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#343) d209 válasza ruti (#342) üzenetére


d209
csendes tag

Köszönöm a segítséget és a DUNE a nyerő! Ha belegondolok úgy 2002 be vettem egy IVC DVD lejátszót 85.000 ezerért ami a mai napig megvan és működik, még mindig szép és kéken világít. Szóval inkább legyen minőség. Holnapra ígérték, elmegyek érte. Már csak választanom kell a:
HDI DUNE HD BASE 3.0
és a
Dune HD Smart D1
között.
Az utóbbi jobban tetszik és tudom bővíteni a Dune HD Smart ME modullal. Úgy tudom mindkettő DUNE ugyanazt tudja. Van egy napom rá eldönteni. Ha esetleg tud valaki hozzászólni vagy már vett egy Dune HD Smart D1 et, szivesen várom a beszámolóját.

(#344) ruti válasza d209 (#343) üzenetére


ruti
Közösségépítő

A #325-ös hsz-ban én éppen a modulárist ajánlottam vkinek, a BR miatt,
de tapasztalatom sajna nincs... :(

szerintem előbb-utóbb mindenkinek eljön az az időpillanat, amikor lesznek origi BR filmjei , nem fog mkv-zni
na ekkor fog jól jönni a BE modul!

amúgy az ME modul mit fog tudni, mire szánod?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#345) gyiku válasza tabflor (#316) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezt nezted mar?
viharban nincs teve+net. csak nem vecsesen laksz? :DDD

hüllő

(#346) d209 válasza ruti (#344) üzenetére


d209
csendes tag

Azt olvastam, hogy az ME modul kártyát fogad mint pl. a mindig-tv hez. Ezért kell majd esetleg később.

(#347) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Ezekröl mi a véleményetek:

Sony SMP-U 10
Orion MMP-5001

Megéri megvenni az ilyen olcsó (~15kHUF) cuccokat, vagy ez már nagyon az "olcsó húsnak híg a leve" kategória? Van ezekkel a tipusokkal kapcsolatosan tapasztalata valakinek?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#348) d209 válasza elfelejtette (#347) üzenetére


d209
csendes tag

A Sony - ról itt egy teszt.
Az Orionról nem találtam, de az árát elnézve nem lehet ez sem komoly. A legjobb ha ki tudod próbálni valahol egy általad vitt pendrive-al. Én maradok a Dune HD Base 3.0 nál. Remélem ma el tudom hozni.

(#349) gyiku


gyiku
nagyúr

belso hdd-srol lehet lejatszani masik playerrel?

hüllő

(#350) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Korábban már felmerült bennem a kérdés, de most megint feltenném.

Melyik most a legolcsóbb médialejátszó amire rá tudnék kötni egy külső USB-s racket (USB 2.0 1 TB-os vinyó lenne benne).

A WD Minit és ezt a TakeMS-t néztem, igazából amit ezek tudnak az nekem elég is (nem nézek HD-t csak AVI-t, azok nem tudom mostanában mivel vannak kódolva, de a két éves Philips asztali lejátszóm gond nélkül viszi őket). A gondom főleg azzal van hogy a lemezre kiírt filmek rendre eltűnnek, ezért akarok mindent szépen egy merevlemezre gyűjteni. A TakeMS annyiban jobb hogy van rajta HDMI és tud MPEG4-et.

[link]
[link]

Ha esetleg van vmi ami ennél is olcsóbb szívesen várnám a javaslatokat. :R

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.