Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) BBéci válasza lemmy9 (#30999) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan már! Csak nem mondhatok ellent a tesztben leírtaknak. Megírása idején, azért a pénzért nem lehetett jobbat kapni. A többszöröséért volt OPPO, Denon, Pioneer, stb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31002) gg72 válasza BBéci (#30998) üzenetére


gg72
veterán

erdoke rájött, hogy mit értettem félre, elnézést.

(#31003) M@trixfan válasza #75912448 (#30986) üzenetére


M@trixfan
addikt

A HQV tesztekben rengeteg az olyan elem ami gyakorlatilag teljesen lényegtelen egy videofil ember számára. Nagy része váltott soros megjelenítés, felskálázás, különböző mintavételek, egyszóval sokat tesznek ki benne a natív felbontástól eltérő helyzetek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31004) #75912448 válasza M@trixfan (#31003) üzenetére


#75912448
törölt tag

...sokat tesznek ki benne a natív felbontástól eltérő helyzetek...

Így van, ennek ellenére sokak mániája a felskálázás, ráadásul pont az A400-hoz illik a téma, hiszen a VXP képfeldolgozással hirdette magát, mint képjavító, stúdió minőségű felskálázó eljárás. Ez a tesztekben meg is jelenik. Nekünk persze ezen része lényegtelen, mert egyáltalán nem nézünk 1080p-nél gyengébb anyagot, de a döntő többség még kitart a DVD, AVI, BDRIP és tsi-k mellett, és ünnepnapokon néz 720p-t.

Ha HTPC-s témára fordítom a kérdést, akkor minden tesztben ugyanúgy megjelenik a non plus ultraként emlegetett madVR renderer, amit legtöbben a chroma upsampling miatt használnak.

[ Szerkesztve ]

(#31005) #75912448 válasza #75912448 (#31004) üzenetére


#75912448
törölt tag

Természetesen a felskálázás mellett, ezt a kiegészítőt is ezzel "adják el". Nem kevés videofil legnagyobb örömére, sokan használják.

(#31006) Slash20


Slash20
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, bár nem tudom ide tartozik-e...
Van egy Sony mhc-rx90-es hifim, amit a laptopommal összekötve használok zenehallgatásra/filmezésre.
Elgondolkodtam, hogy lecserélem egy JVC mx-j75r-re. Viszont nem tudom teljesítményben melyik a jobb. Nekem főleg az erőteljes mély hangzás a lényeg, ha a basszust állítom érezhető legyen. A sony hátulján 230W-van írva, a jvc-n 140W-van. A hangfalak erősebbek a jvc-nél, pluszban van egy center, de nem tudom tud-e komolyabb hangot produkálni a sony-nál, ahol 4 hangfal van. Ha valaki hozzáértő utánanézne nekem, és tudna tanácsot adni lecseréljem-e, azt megköszönném!:)

(#31007) BBéci válasza Slash20 (#31006) üzenetére


BBéci
titán

Ennek a topiknak a legcsekélyebb mértékben sem témája az, amit kérdeztél.
Annyit segítek, hogy totális tévúton jársz, azok az egybeszettek a mókusvakítás kategóriába tartoznak. Házimozi erősítőt vegyél, hozzá basszusban erős hangdobozokat és mélynyomót!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31008) kiskacz válasza kiskacz (#30921) üzenetére


kiskacz
senior tag

Valakinek van ötlete a kérdésemre?

(30921) :B

Huawei Mate 8

(#31009) M@trixfan válasza #75912448 (#31004) üzenetére


M@trixfan
addikt

MadVR látványosan jobb natív 1080p BD-n is a 4:2:0 miatt?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31010) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Melyik media lejatszo kepes lejatszani RARbol a videot? Mint az XBMC?

(#31011) robi-k válasza mhmpista (#31010) üzenetére


robi-k
őstag

Egyik sem, de minek :F

(#31012) #75912448 válasza M@trixfan (#31009) üzenetére


#75912448
törölt tag

Látványosan nem hinném, persze esküdözők vannak :) , többség szerint nagyítóval lehet keresni. Örök vita, ahogy lejátszóknál is a 4:2:2, 4:4:4, sőt, a különböző tévék meddig kezelik a chroma mapot. Viszont ha valaki erős HTPC-t épített, kipróbálhatja madVR-n belül a chroma upscaling: Jinc 3-4 tap plusz anti ringing
és image upscaling: Jinc 3-4 tap plusz anti ringing opciót. Lehet lát egy két csodát :) PC-s lejátszásnál még nem találkoztam párjával.

(#31013) mhmpista válasza robi-k (#31011) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Hat aki torrentezik az tudja. Persze en nem, csak hallottam rola :B :U

(#31014) Gulyopapa válasza mhmpista (#31013) üzenetére


Gulyopapa
addikt

:DDD

(#31015) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,milyen lejátszót ajánljátok ~50k ? Jöhet használtban is ,ha megéri.

Zero Defect.No Compromise !

(#31016) erdoke válasza mhmpista (#31013) üzenetére


erdoke
titán

Ezer éve nem találkoztam RAR-ba (vagy éppen ZIP-be) csomagolt filmmel. Miket töltesz te, 700 megás, darabolt XVID-et?
:Y

A legjobb aláírás a héten

(#31017) mhmpista válasza erdoke (#31016) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Attol hogy az Nmagot hasznalod meg ez nem igaz az egesz netre.
Az eredeti realesek nagy szazaleka bizony bevan tomoritve.

Amugy valojaban nem tomoritve van mert a tomoritett formatumot tovabb tomoriteni nem lehet, hanem becsomagolva, ftp es tarsai miatt....

[ Szerkesztve ]

(#31018) madgie válasza mhmpista (#31017) üzenetére


madgie
titán

Hol?

(#31019) mhmpista válasza madgie (#31018) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Pl Bit...men
meg sok olyan oldal ahol kotelezo az eredeti formaban tartani.
Jo egyre ritkabb az igaz, de van sok.

(#31020) digikábeles válasza Slash20 (#31006) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Tényleg rossz topikba írtál, de ha már így történt, én inkább a JVC-t választanám. Jó cuccokat gyártott a JVC.

(#31021) Warter válasza erdoke (#31016) üzenetére


Warter
őstag

Biztos "akció" film, azok szoktak becsomagolva lenni. :DDD

(#31022) cekkk válasza mhmpista (#31017) üzenetére


cekkk
veterán

Vegyél egy ilyet 4 magosba, rálöksz egy linuxot xbmcvel és minden problémád megoldódott. :K

[ Szerkesztve ]

(#31023) tom_tol válasza mhmpista (#31010) üzenetére


tom_tol
addikt

Boxee. Egyéb szempontból nem ajánlott, de ezt éppen tudja.

(#31024) robi-k


robi-k
őstag

Na, mint várható volt, az OPPO-103/105 lejátszókra is megjelent az (tehát már nem csak a Pioneer-re van ilyen) okosított FW, amivel jelentősen bővül a készülékek tudása. de természetesen ez sincs ingyen :)
Itt lehet olvasgatni erről vagy megvenni.

(#31025) cekkk válasza robi-k (#31024) üzenetére


cekkk
veterán

Ez egy nagyon jó hír :D

Nagyon jó kis masina lesz így belőle :D

(#31026) muzsikpeti válasza robi-k (#31024) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Jó lenne tudni kínaiúl:)
Kiváncsi lennék a cinavia megkerülhető e vele.

(#31027) robi-k válasza muzsikpeti (#31026) üzenetére


robi-k
őstag

Nem kell tudni kínaiul, a google vagy a bing nagyol jól fordítanak kínairól angolra.

Ez még csak "az első fecske", ezzel a kínaiak által feltört FW-vel még nem lesz sokkal jobb az OPPO, én még nem venném meg, ha lenne OPPO-m. Amit megold ez az FW az az, hogy a legutolsó gyári FW-t átírták arra, hogy hálózatról lejátszható legyen a BD vagy a BD3D.ISO, de még nem tudták kiiktatni a Cinaviat, és még nem tudja a hálózati SACD.ISO vagy a DVD.ISO lejátszást. De majd később...

(#31028) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Mi lenne a legolcsóbb lejátszó 23,976 lejátszással, és kölcsönzött BD lejátszás tudással?

Switch Tax

(#31029) robi-k válasza MasterMark (#31028) üzenetére


robi-k
őstag

Dune HD TV-102W.

(#31030) muzsikpeti válasza robi-k (#31027) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Nekem 95-ös oppom van, de pont a cinavia miatt nem vettem meg a 105-öst!

(#31031) MasterMark válasza robi-k (#31029) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Switch Tax

(#31032) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.

Egy PlayonHD (első szériás) lecserélésén gondolkodom, (hálózaton nem barátkozik) .
Mi az amire megérné lecserélni? Dune felé kacsingatok,de nem vagyok képben hogy műszakilag milyen chip-el szerelt (sigma? ) lejátszót keressek? HDD fontos, és a könnyű kezelhetőség, (szőke nő is van a családban :DDD ) Ha sikerülne eladnom a PoHD-t akkor max 30-at költenék az újra.

PanaG20 mellé lenne.3D mellékes.

köszönöm a segítséget :R

(#31033) koncsik válasza Möhe (#31032) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem ugyanez a felállás volt, G20 van is, én Netgear NeoTV 550-et vettem használtan 20k-ért, sigma-s nagyon meg vagyok elégedve vele. Hálozati lejátszás is jó, minden wired.
7 éves fiam is elnavigál rajta, pedig még most fog majd olvasni tanulni. Feleségem szőke, de ő informatikus is volt a 3 gyerek előtt... :DDD
SZERK: most nézem újra, HDD is fontos: A PlayOn-ból külső tartóba (Sharkoon) ment a 2GB HDD, méretben ugyanott vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31034) sirály69


sirály69
őstag

Lejátszómat szeretném lecserélni...
Nem tudom mi a különbség a Mede8er MED600X3D és a MED800X3D között?
Tudom hülye kérdés lesz, de...
Mede8er vagy Dune HD (TV-303D)?

Szerver Hosting Debrecenben

(#31035) robi-k


robi-k
őstag

Popcorn A-410Pro specifikációk. Az újabb pletykák szerint mégsem 1000€ (ennyit egyáltalán nem ér), hanem kb 500€ lesz ára, ami már versenyképes ár.

[ Szerkesztve ]

(#31036) #75912448 válasza sirály69 (#31034) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 800-as lényegi különbségei: 3.5" beépíthető HDD, coax kimenet, USB3.0 slave port. A második kérdés szimpátia alapján dönthető el, nincs nagy különbség közöttük, mindkettő ajánlott lejátszó. Nekem a MED támogatása szimpatikusabb, ezért inkább választanám.

(#31037) CSorBA válasza #75912448 (#31036) üzenetére


CSorBA
őstag

Ezt megerősítem, talán annyit hozzá teszek, hogy a 800-asban van egy alig hallható venti, illetve jóval nagyobb a mérete.

A támogatottság mellett a Dune vs. Mede8er témában talán az 1 vs. 2+3 év garancia is segíthet dönteni.

(#31038) M@trixfan válasza #75912448 (#31036) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mekkora surmóság, hogy a 600-on nincs koax! Nem lehet, hogy valami multi kimenet funkciójaként menüben bekapcsolható mint a kicsi Dune lejátszónál?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31039) sirály69 válasza M@trixfan (#31038) üzenetére


sirály69
őstag

Tájékozatlan vagyok...., mire kell a koax?

Szerver Hosting Debrecenben

(#31040) M@trixfan válasza sirály69 (#31039) üzenetére


M@trixfan
addikt

Természetesen digitális hangkimenethez. Nekem nincs HDMI az erősítőmön, az optikai bemenetek meg ha jól emlékszem már telitődtek hátul :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31041) sirály69 válasza M@trixfan (#31040) üzenetére


sirály69
őstag

:Y
Nekem az erősítőn van optika és üres....
Akkor szerintem marad az MED600X3D....

Szerver Hosting Debrecenben

(#31042) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Van egy dune hd tv 301 lejatszom meg egy wdtv live streaming. Vettem egy 4tb-os vincsesztert, megtoltottem filmekkel, radugtam a dune 301-re es nem ismeri fel. Total lefagy, csak az aramtalanitas segit rajta. A wdtv felismeri, nincs semmi gondja vele. Mi lehet a gond a dune 301-el? Van erre valami megoldas? Ja, a legujabb fw van rajta, az ez ev majusi.

(#31043) nfsu17 válasza anonym1s (#31042) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha ketté lenne szedve, 2TB-2TB-ra, akkor szerintem úgy menne a dolog. De ez csak tipp. Mintha azt írták volna, hogy 2-3TB fölött nem annyira működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#31044) vilga válasza anonym1s (#31042) üzenetére


vilga
tag

Lehet hogy a dune-vel kellett volna ext-3 fájlrendszerre formázni és úgy megtölteni, igaz az enyém 101-es de mintha olajozottabban működne mióta így van, főleg a "kölcsönző" kliens, NTFS esetén nekem is fagyogatott

[ Szerkesztve ]

(#31045) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak.
Egy olyan gondom van, popi a210+tabletten az "na remote popcorn hour".
Minden rendben müxik, kivéve azt hogy, a popin kilövi a képernyőkímélőt, csak a popi újraindítása segít.
Erre van esetleg valakinek megoldása?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31046) #75912448 válasza M@trixfan (#31038) üzenetére


#75912448
törölt tag

Látod ezt nem tudom. Többnyire hangminőségben is jobb a coax, néha nem is kicsit, de a MED esetében nem tudom mennyire valós. Egyébként plusz feature a HDD mellett, így nyújt némi vonzerőt a nagyobb modell. Túl sokat tudna a 600-as, ha mindent belepréseltek volna :)

(#31047) anonym1s válasza vilga (#31044) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En ugy tudom a 101 meg 301 ugyanazzal a fw-el mukodik, szoval a belesjuk egyezik, de a windows nem latja az ext3 fajlrendszert, szoval az nekem nem jo.
Amugy az osszes vincseszterem ntfs rendszeru es egyikkel sem volt gondja eddig.
Szerintem nem tamogatott a 4tb, erre lenne jo valami patch.

nfsu17!

Mas megoldas nincs a 2x2tb-ra particionalason kivul? Valami patch, vagy valami trukk?
Ha nincs mas megoldas, akkor tudsz olyan particionalo programot ami ugy osztja kette hogy az adatok sertetlenek maradnak?

[ Szerkesztve ]

(#31048) need válasza BBéci (#30979) üzenetére


need
addikt

megmondom őszintén én nagyon várom a cikkedet.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31049) McKalton


McKalton
tag

sziasztok

tanácsra volna szükségem.

Popcorn A-400 vagy Dune HD Base 3D-t vegyek?

jelenlegi lejátszóm asus oplay nem képes a 20mbit feletti 1080p filmek lejátszására szaggatás nélkül ezért váltanék egy csúcs gépre. Viszont mindkét eszköz specifikációja igen jó. Nem tudok dönteni. Vagy várjak az A410 Prora? :-)

Hardwired!

(#31050) vilga válasza anonym1s (#31047) üzenetére


vilga
tag

Nos tökéletesen látja a windows az ext-3-as külső vinyót: mivel a fájlrendszert a dune kezeli, a totalcommander pedig hálózati eszközként ismeri fel, ha visszatennéd a pc-be akkor viszont nem.
Partícionálás biztonsági másolat nélkül kockázatos, de ezt nem vágom. Valószínűsíthető hogy sok neki 4Tb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.