Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Integra válasza AiRLAC (#38000) üzenetére


Integra
titán

nincs, pont ez lenne a lényege, ennek a kábelnek, hogy képes külső táp nélkül is meghajtani a hdd-t. vagy nagyobb áram kell a 3.5-es hdd-nek? mert akkor ez így sokat nem ér... ez max akkor kicsi 2.5-es hdd-hez jó..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38002) AiRLAC válasza Integra (#38001) üzenetére


AiRLAC
addikt

"ez max akkor kicsi 2.5-es hdd-hez jó.."

Mint ahogy le is van írva ;)

A 3.5"-os HDD-knek 12V is kell, az meg nincs külső táp nélkül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#38003) Integra válasza AiRLAC (#38002) üzenetére


Integra
titán

igen, közben olvastam tovább, ez felejtős, köszi a segítséget :)
mindegy az e-sata, usb3 mellett döntöttem, vettem egy usb3 pcie foglalatos bővítőt az asztali játék gépembe meg hozzá egy usb3 dokkolót, kész, prolbéma megoldva, és még a kis asushoz is jó lesz :)
aztán meg úgyis qnap-ra váltok xbmc-vel és letudom ezt az egész mizériát a következő 10 évre..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38004) dh66e válasza CheGhost (#37998) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet korán volt még.de jogos! Kevertem a szezont a fazonnal,finoman fogalmazva.Külső hangsávos filmmel nem is tudom mikor találkoztam utoljára.

(#37997) jracz

Bocs benéztem a kérdésed csúnyán!
Kipróbálnám neked a dunen de akárhol kerestem nem leltem-lehet én bénáztam- külső hangsávos filmet az általam szeretett tékában sem. :F

(#38005) dh66e válasza dh66e (#38004) üzenetére


dh66e
veterán

Dune kezeli a külső hangsávot,de csak ha nem külön mappában van. Jó eséllyel a többi lejátszónak sem okozhat gondot persze informálódni nem kerül semmibe.

(#38006) CheGhost válasza jracz (#37997) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Ahogy az előbb dh66e (#38005) írta, nagy valószínűséggel menni fognak az ajánlott lejátszókon, de minden esetre, ha egy lejátszót kinézel, akkor érdemes utánakérdezni, akár itt a fórumon is megkérni valakit, akinek van, hogy próbálja ki, tényleg annál is így van-e, vagy ha találsz valahol bemutató darabot, akkor saját magad viheted pendrive-on.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#38007) robi222


robi222
senior tag

Popcorn 410 tudja azt, ha a film nem 16/9 akkor fenti vagy a lenti széléhez rakja automatikusan a képet?
Mert az epson tw5000 projin sem és a medén sem találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#38008) devil-k válasza robi222 (#38007) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tudod tologatni a Popiban (zoom gombnál), hogy hova essen a fekete sáv.

- mozi bolondéria -

(#38009) jracz válasza dh66e (#38005) üzenetére


jracz
tag

Köszi a választ :-)

(#38010) jracz válasza CheGhost (#38006) üzenetére


jracz
tag

Köszi a választ :-)

(#38011) robi222 válasza devil-k (#38008) üzenetére


robi222
senior tag

Tehát nem csak zoomolni tud vele, hanem tologatni is.

(#38012) devil-k válasza robi222 (#38011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan. Valamelyik nap próbáltam ki, szintén a vetítő miatt.

- mozi bolondéria -

(#38013) robi222 válasza devil-k (#38012) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi!

(#38014) djnice


djnice
veterán

Na érdemes lesz Amlogic M8-as eszközöket venni, mert egy jó kis XBMC-s boxot lehet csinálni belőlük ezzel:
[link]
Működik a 24p és az automatikus képfrekvencia váltás funkció is, mivel nem android az alapja.

(#38015) Warter válasza djnice (#38014) üzenetére


Warter
őstag

Azért én óvatos lennék ezzel még, erősen béta a cucc.

(#38016) Heffi válasza BBéci (#37931) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem a VT60 fogad.

(#38017) BBéci válasza Heffi (#38016) üzenetére


BBéci
titán

Naná, még szép. GT60 is. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38018) Patice válasza BBéci (#38017) üzenetére


Patice
Topikgazda

Legolcsóbb, B-s, Samsung plazmámnak sincs gondja se a 10, se a 12 bittel sem. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38019) BBéci válasza Patice (#38018) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam több olyan TV, ami nem tudott nézhető képet faragni a 8-nál magasabb bites jelből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38020) Patice válasza BBéci (#38019) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor úgy látszik már ezen is spórolnak a gyártók. :(((

Remélem még pár évig kihúzza a plazmám, mert nem szeretnék mostanában TV-t venni. Talán pár év múlva OLED-et, ha megoldják a gondjait és már nem lesz méreg drága.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38021) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Asus O'Play mini v2 ajánlott vétel?

Szerk: És mi ajánlott akkor helyette ennyi pénzért?

[ Szerkesztve ]

(#38022) devil-k válasza rayoliviero (#38021) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem.

- mozi bolondéria -

(#38023) rayoliviero válasza devil-k (#38022) üzenetére


rayoliviero
veterán

De miért nem jó, meg is tudod indokolni? És akkor mi ajánlott helyette 17000 Ft-os áron? Mert ennyi pénzért nem igazán láttam mást.

(#38024) devil-k válasza rayoliviero (#38023) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pl.: egyik ASUS lejátszó sem tud kadenciahelyes lejátszást.

- mozi bolondéria -

(#38025) rayoliviero válasza devil-k (#38024) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ennyi vele csak a probléma? Mert fateromnak, aki idáig cd minőségű filmeket nézett ez aztán olyan de mindegy neki. azután ez megváltás lenne.
A formátumok nagy részével gondolom megbírkózik: Divx, mkv, mp3 stb. TV-je tudja a full HD-t amúgy.

(#38026) devil-k válasza rayoliviero (#38025) üzenetére


devil-k
nagyúr

Végülis, ha nem fontos az ilyesmi, akkor felesleges többet beleinvesztálni.

- mozi bolondéria -

(#38027) rayoliviero válasza devil-k (#38026) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszi.

(#38028) djnice válasza devil-k (#38024) üzenetére


djnice
veterán

Ezzel vitatkoznék mert pl ez a kettő tud (forrás):
Asus O! Play TV Pro (RTD1186)
Asus O! Play Mini (RTD1055)

(#38029) BBéci válasza djnice (#38028) üzenetére


BBéci
titán

A gyári szoftverrel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38030) djnice válasza BBéci (#38029) üzenetére


djnice
veterán

Igen, azt írják.
"The bug is not in the factory firmware (item only Realtek) : "

(#38031) robi222


robi222
senior tag

Az asus mini és a mini plusz visz mindent ugyanolyan mínőségben játszik le mint a mede.Tud 24p-t.De nem a 23.valamennyit.Én ugysem láttam kettő közöt különbséget .Mind a 3 van nekem egy pár éve és eddig nagyon tették a dolgukat.

(#38032) dgyuri0123 válasza rayoliviero (#38025) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Mert fateromnak, aki idáig cd minőségű filmeket nézett ez aztán olyan de mindegy neki. azután ez megváltás lenne."

Akkor minek a médialejátszó?

Ha Full HD-s a tv, akkor nagy eséllyel van benne USB-s MP is, ami szintén kezeli a legtöbb formátumot, de nem kezeli a 24p-t. ;)

Persze, ha nincs benne, akkor valóban kellene.

"csak a zene van"

(#38033) dgyuri0123 válasza djnice (#38028) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Úgy emlékszem veled vitáztam anno ez ügyben:

Igazad volt, a WD 24p-s kadencia nyűgjével kapcsolatban. :R

Tényleg nem tudja kezelni a kerek 24p-t és a DVD-ket sem skálázza fel rendesen, Inkább csak sz@rul.
Szaggat vele, mint állat (csak múlt időben, mert már eladtam). Belefutottam egy-két kerek 24p-s anyagba, amit eddig nem tudtam idegbaj nélkül végignézni. Viszont van most egy Mede600-am, ami tökéletesen elboldogul vele és + a DVD-k felskálázása is majdnem tökéletes.

Mea Culpa. :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#38034) djnice válasza dgyuri0123 (#38033) üzenetére


djnice
veterán

Na mondtam én :)
Csak az erősködik a WD Live Streaming mellett aki még nem láttott rajta interlaced anyagot (akár 576i, akár 1080i).
A med600-at én túlárazottnak tartom, most fogok kipróbálni linuxos xmbc-s boxokat, pl van egy 50$-ért amin teljes hardveres gyorsítással fut az OpenELEC 24p-vel és automatikus frekvenciaváltással:
[link]
[link]
[link]

(#38035) devil-k válasza djnice (#38034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak ha belegondolsz egy kicsit is... 50 $ adják a vasat a felhasználónak, akkor vajon mennyiért és miből rakhatják össze? Vicc.

Nincs túlrázva az a Med600.

- mozi bolondéria -

(#38036) djnice válasza devil-k (#38035) üzenetére


djnice
veterán

Hidd el a med600-nak sem kerül sokkal többe az előállítása... Ott a supportot kell megfizetni.

(#38037) koncsik válasza djnice (#38036) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

és devil-k:
TOTÁL OFF és előre bocs!
ki vagyok, amikor ti ketten beszélgettek... nem akar valamelyikőtök avatart változtatni? :DDD
Még egyszer bocs!! Ill. kösz. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#38038) devil-k válasza koncsik (#38037) üzenetére


devil-k
nagyúr

A saját avatar lenne a legjobb. :D :D

- mozi bolondéria -

(#38039) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Még régebben szerettem volna venni egy WD TV Live Streaming médialejátszót. Akkor és ott nekem a tapasztalatokból amit olvastam és amire nekem kellett volna tökéletes lett volna, de akkor elmaradt a vétel.

Most ismét aktuálissá válik a dolog és érdeklődnék, hogy tudásban és árban érkezett-e azóta a piacra más szereplő vagy még mindig ezt javasoljátok megvételre???

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#38040) dgyuri0123 válasza Brian_GT (#38039) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ár/tudás szempontból szerintem a WD-nél nincs jobb vétel a piacon. Viszont, ha van 44k-d a Med600-at is tudnám javasolni, mert nagyon jó vas és nem létezik olyan formátum, amivel meggyűlne a baja, ráadásul a Med600 is ár/érték bajnok. Természetesen szerintem. ;)

"csak a zene van"

(#38041) Warter válasza djnice (#38034) üzenetére


Warter
őstag

Úgy látom ez csak 720p és az is gyanús, hogy nincs hardveres videó gyorsítás...bár ne lenne igazam. Szólj, ha megjött, kíváncsi leszek, hogy mi az igazság. Na meg, hogy átcsúszott-e a vámon.

(#38042) devil-k válasza Warter (#38041) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ilyen kis értékben nem biztos, hogy fennakad a vámon, nem? Ráadásul egy darabról van szó.

(#38043) Warter
Van akinek tesztelnie kell. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38043) Warter válasza devil-k (#38042) üzenetére


Warter
őstag

Elvileg 22 euró a határ, azon felül csak vakszerencse. :)

(#38044) Brian_GT válasza dgyuri0123 (#38040) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszönöm a válaszod. Annyit most nem szeretnék rákölteni, mert én elintézem PC-ről amit akarok tv-re kirakva...muteromnak szeretnék valamit, mert ő alapjáraton tabletel és filmnézés azért tv-n jobb lenne. Ő meg nem akarna semmilyen extrém formátumot lejátszani....

Utánanézek majd a javaslatodnak, mert ki tudja...egy pontos nevet adnál hozzá ha megkérlek? Ez a mede8er med600 lenne vagy van több altípusa is??

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#38045) dgyuri0123 válasza Brian_GT (#38044) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pontosan az a típus amit írtál, csak én fogalmaztam pongyolán.

Mede8er Med600x3D a hivatalos egyébként.

"csak a zene van"

(#38046) liszi70 válasza dgyuri0123 (#38040) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ár/tudás szempontból szerintem a WD-nél nincs jobb vétel a piacon."

+1

(#38047) liszi70 válasza Brian_GT (#38044) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Annyit most nem szeretnék rákölteni........muteromnak szeretnék valamit....... Ő meg nem akarna semmilyen extrém formátumot lejátszani...."

Nagy valószínűséggel tökéletes számára a WD TV Live Streaming. Még nekem is majdnem az volt, amikor próbálgattam 1-2 hétig, pedig nem hétköznapiak az elvárásaim. Jobbat vettem, de többszörös árért.

[ Szerkesztve ]

(#38048) djnice válasza Warter (#38041) üzenetére


djnice
veterán

1080p-s és van hardveres gyorsítás. De már itt vannak az S802-es boxok is 80$ körül ha még erősebb kell.
Amúgy egy gyengébb Raspberry Pi-n is jól megy az xbmc 1080p-n csak ott kevés a memória és lassú a LAN portja.

(#38049) Warter válasza djnice (#38048) üzenetére


Warter
őstag

Hát a videón 720p van, de legyen igazad, szólj, ha megjött és kíváncsi leszek. Azért rpi-n legalább 100%, hogy van hardveres gyorsítás. Ott a lan lehet a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#38050) odipapa


odipapa
senior tag

Most akkor valami megint nem tiszta nekem.
Eddig folyamatosan a 24p lejátszás volt terítéken, erre most bejön a 23.976 faktor.
Nekem az összes filmem gyakorlatilag 23.976 akkor oda pl. a WDTV live stream javasolt?
Mi történik, ha a Asus O! Play-el (ami szerintetek csak tényleges 24p-t tud) játszuk a 23.976-os filmeket?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.