Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) tomp válasza Joshi (#74000) üzenetére


tomp
félisten

Mintha a fekete sávba is bele lenne kódolva a dinamikus kontraszt...

(#74002) Joshi válasza tomp (#74001) üzenetére


Joshi
titán

Valamit elbaltáznak ezek a releaser gyerekek az tuti. :DDD

(#74003) Joshi


Joshi
titán

Nálam van a baj. :B Most elindítottam a 2001-es Gyűrű szövetségét ~120GB ami Profil 8.1-es és annál is szürke a fekete sáv. Pedig ez régen ment rendesen. Most újrabootoltatom a Sony tévét.

[ Szerkesztve ]

(#74004) Joshi válasza Joshi (#74003) üzenetére


Joshi
titán

Oppo lejátszót visszaállítottam gyári beállításra de a DV képe még mindig szürke. Tévé gyári reset + firmware frissítés jön. Na ezt nem akartam. Bocs a sok offért, de az Android tévé megviccelt. :B :DDD

(#74005) djnice válasza Joshi (#74003) üzenetére


djnice
veterán

Oppo-nál a cropped DV release-eknél mindig szürke lesz a letterbox sáv, ez ilyen: [link]
Viszont amit az Ugoos-ról ír a táblázat, az már nem igaz...

[ Szerkesztve ]

(#74006) Joshi válasza djnice (#74005) üzenetére


Joshi
titán

"Viszont amit az Ugoos-ról ír a táblázat, az már nem igaz..."
Ezt kifejtenéd? Jó vagy rossz értelembe?

(#74007) Joshi válasza djnice (#74005) üzenetére


Joshi
titán

Addig nem nyugodtam amíg ki nem derítettem hogy mi a gond. Valamikor elállítottam a tévé menüjében a HDMI3-nál a HDMI-videotartományt. Ezt átállítottam teljesre ami gondolom RGB vagy (0-255) akar lenni, viszont nekem a korlátozott a jó vagy az Automatikus (16-235). :W :O Így megszivatni magamat. Hetek óta nem tudtam hogy mi a gond.
A lényeg, hogy most viszi az Oppo is az említett releaseket, persze amit eddig se vitt azokat ezután se fogja. Nekem most csak a Gyűrűk ura sorozat kell, egyelőre más nem.

(#74008) szaszapi válasza Joshi (#74007) üzenetére


szaszapi
őstag

Gyűrűk ura sorozatnál croppolt az alapsáv, ez az Oppo-n ahogy djnice írta mindenképp világítani fog! Androidos tévével mkv alól a belső player csak HDR10+-ban viszi, feltelepített just és vimu esetleg maven féle Kodi verzió ami helyesen tudja vinni DV-ben, bár PTHD releasénél jelen volt a dupla crop jelenség, ezért duplán szerepelt a fekete sáv alul felül! Ott a Level 5-öt módosítani kell hozzá! Az XF9005 tv egyébként semmilyen feltelepített alkalmazással nem vitte színhelyesen az ilyen dv releaseket, ezért meg is váltam tőle! Streamnél jeleneteknél össze vissza ugráltak a színek illetve a fényerő, sütött az arcbőr színe, ezt azóta csinálta amióta megkapta a Pie rendszert!

(#74009) Wade0303 válasza Joshi (#74000) üzenetére


Wade0303
aktív tag

WebDL-bol ne csodalkozz, hogy gondok vannak ha az ossze-vissza kokanyolt magos rilizeket szeded le. Olyanok felelnek erte akik az mkvtoolnixon kivul meg soha semmit nem hasznaltak es Windosban VLC-vel tesztelik a DV takolmanyaikat.
Rarbg-n mindig ott van az eredeti profile 5 mp4-ben, azt minden tamogatja (a gyuruk ura sorozatbol ezek nem croppoltak!).
Ha mar kalozkodik az ember akkor nem art kicsit utana nezni a dolgoknak, a core-t meg kerulni kell tavolrol DoVi ugyben. Persze az is egy modszer, hogy mindent letoltogetunk es veszunk 10 fele lejatszot aztan valamelyik majd csak elboldogul vele. Kicsit mondjuk koltsegesebb.
A problemadnak egyebkent az az oka amit djnice irt: az Oppo igy kezel minden croppolt videot DoVi eseten.

[ Szerkesztve ]

(#74010) robi-k válasza Joshi (#74007) üzenetére


robi-k
őstag

NE a teljest RGB tartomány beállítást használd, az hibás (defaultban).
Tedd Automatikusra. És próbálj ki egy jó releaset.

(#74011) djnice válasza Joshi (#74006) üzenetére


djnice
veterán

DV FEL-t teljes, 4K felbontásban adja ki, nem felskálázva ahogy ott írják és koránt sem ennyire instabil.

(#74012) Joshi válasza szaszapi (#74008) üzenetére


Joshi
titán

Igen ez ilyen, ráadásul pont Amazon Prime-om nincs, szóval ez fontos lenne.

(#74013) Joshi válasza Wade0303 (#74009) üzenetére


Joshi
titán

"A problemadnak egyebkent az az oka amit djnice irt: az Oppo igy kezel minden croppolt videot DoVi eseten."
Ezzel tisztában vagyok és el is fogadom, pont azért vennék egy Ugoos lejátszót. Nekem nem gond anyagilag, mostanában úgy se vettem semmit.

(#74014) Joshi válasza robi-k (#74010) üzenetére


Joshi
titán

Pont azért volt rossz minden DV, mert valamikor átállítottam teljesre, de ezt írtam is. Úgy jöttem rá, hogy HDMI 2-ről jó volt.

(#74015) Joshi válasza djnice (#74011) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. Szerintem rendelek is egy Ugoost. :K

(#74016) SunMount3r válasza djnice (#73978) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy most írogatják ebben a Topic-ban, hogy az 5GHz-es Wi-Fi-je nem éppen a legjobb, ill. hogy Plex-el sokszor akad a lejátszás, ami lehet nem is bitráta függő dolog. ??? Erről valami infó?

(#74017) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Melyik most a legolcsóbb médialejátszó, ami képes akadozás nélkül lejátszani 4K Dolby Vision tartalmakat 65"-on? Plexet használok, szóval a laptopomról menne rá a videó. Akár itthonról, akár külföldről.

Sajnos a tv beépített lejátszója némelyiket csak akadozva játssza le. Nincs szükségem semmilyen más funkcióra, spéci hangkimenetre sem (a tv hangszóróját használom), csak ne akadjon a lejátszás, és menjen a Dolby Vision (és HDR, de az gondolom alap).

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#74018) Csabi1984 válasza Brandynew (#74017) üzenetére


Csabi1984
addikt

"Sajnos a tv beépített lejátszója némelyiket csak akadozva játssza le" Ez finom megfogalmazás :D A Tv lejátszója inkább egyfajta eladható kellék TV-nek egy külső médiaplayer az igazi megoldás!

A szakik jobban tudnak segíteni :)

(#74019) Brandynew válasza Csabi1984 (#74018) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, ezzel tisztában vagyok, azért kérdeztem :)

(#74020) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

A kérdésem az lenne, hogy amennyiben ki szeretném szervezni a gépről a fájlok tárolását (4k tartalmak, zene, képek stb.) milyen opcióim vannak, ki mit használ?
Kliensnek a következők jöhetnek szóba:
TV Android 10-el
Nvidia Shield Pro
Apple TV 4k

A kérdésem az lenne, hogy milyen szoftvert javasolnátok (Plex ?), illetve, hogy hardveresen, hogy lenne ezt érdemes megvalósítani, milyen eszközt lenne érdemes társítani ezek mellé? Ki mit használ?

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#74021) bgergo1984


bgergo1984
csendes tag

Sziasztok,
jópár éve is itt segítettetek, akkor rpi3 lett a megoldás, most azonban már elég drága lett az rpi4.
Az rpi3-at szeretném homeassistant-ra használni, ezért kellene egy új médiaplayer. Elvárás nagyon alap: Kodi (kodi add-on okkal, RealDebr., Nes-Snes Emulatorok stb.). 4k, akármilyen csillivilli hang nem szükséges. Talán ami jó lenne, ha CEC működne, vagyis a tv távirányítóval működne a mediabox, ez rpi-nél elég kényelmes volt. Mit ajánlotok Kodi-ra, ami megbízható és talán lesz rá - vagy a mögötte lévő OS-re support mint a libreelec esetében. Köszi előre,

(#74022) SunMount3r válasza freelanced (#74020) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tárolásra a NAS a legegyszerűbb megoldás (NAS-os Topic). Aztán, hogy most az új Pi4 esetleg alkalmas lenne e a NAS kiváltására egy külső winyóval, mint olcsóbb megoldás, arról meg Pi-ios Topic-okban lehet érdeklődni.

#74021 bgergo1984 : Egy Amlogic Box CoreElec-el. Az Amlogic-os Topic-ban érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#74023) breezer88


breezer88
tag

Sziasztok!
Egy asztali média lejátszó melyik paraméteren múlik, hogy akadozik-e videó lejátszása vagy sem?
A tvm beépített lejátszóján mintha teljesen inkonzisztens lenne a dolog. Egy 3 órás 8 gb-os videót (x264, 7131 kpbs, 1080p, 25 fps) csont nélkül lejátszott, majd egy 720p-s 3gb-os 1,5 órás filmet (x264, 5100 kbps, 25fps) már csak akadozva vitt (pendriveról) és nem értem miért. Természetesen x265-t nem visz egyáltalán. Minimum milyen lejátszóba kellene beruháznom hogy ezeket a problémákat kiküszöböljem (+x265) és még a feliratokat is jól tudja kezelni, legyen az külső vagy belső (mármint a felirat) ?

[ Szerkesztve ]

(#74024) SunMount3r válasza breezer88 (#74023) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha az adott videó formátumot támogatja hardverből, akkor max. csak az átviteli közeg sebessége korlátozhatja. Ezért sem szoktunk már 4K-s lejátszásra 100Mbit-es LAN-os, vagy 2.4GHz-es Wi-Fi only lejátszókat ajánlani, ha a hálózatról van szó. Ha pedig nem valami über gagyi az USB 2.0-ás portja (rádugott winyó pl.), akkor annak már bőven elégnek kell lennie. De Pendrive ilyen célokra nem nagyon ajánlott.

Ha nagyon olcsót akarsz, akkor ott fenti ajánlásom az Amlogic Box-okra, a DV kivételévek kb. mindent tudnak.

(#74025) Beni2360 válasza breezer88 (#74023) üzenetére


Beni2360
félisten

Pont előtted írták a megoldást. Nem tudom milyen az a 3 órás 8GB videó de nekem a CE rendszer ami egy SD kártyán fut 4K HDR10 75 GB videót gyönyörűen lejátszik. Amlogic topikban mindent megtalálsz.
Hogy mitől akad az sok mindentől függhet, kódolás, nem kadenciahelyesen játssza le a lejátszó, stb
Nem igazán videó barát az Android.
Na meg nem árt a kérdésnél leírni, hogy milyen a TV-d meg mik az igényeid a videók terén.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74026) Brandynew válasza SunMount3r (#74024) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia!

Nekem is szükségem lenne egy olyan lejátszóra, amin eredeti minőségben, de akadás nélkül tudom Plexről lejátszani a 4K Dolby Vision tartalmakat is. Erre az Amazon Fire TV Stick 4K megfelelő lenne vagy van annak valamilyen ismert gyengesége?

Köszönöm.

Szerk.: van olyan is, hogy Fire TV Stick 4K MAX. Megéri a felárat, vagy elég a sima? Ha jól látom, a RAM-ban, CPU-ban és WLAN-ban van eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#74027) SunMount3r válasza Brandynew (#74026) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Fire Stick-hez a Kodi egy speciális verziója a legjobb, hogy ezt hogyan tudnád esetleg a Plex-el összekombinálni, azt majd itt megírják mások. Két fő gyengesége azért van: az összes hangformátumot DD-ben adja tovább (ez csak akkor számít igazán gyengeségnek, ha van valamilyen komolyabb hangcuccod hozzá) és a DV támogatása nem teljes körű. Így belefuthatsz olyan DV videókba, amiket nem, vagy csak HDR-ben, vagy nem színhelyesen tud csak lejátszani. A DV támogatású lejátszók "királya" tudtommal továbbra is az Ugoos AM6B Plusz, de ez jóval drágább.

Lejátszás szempontjából tudtommal a sima és a MAX Stick-ek között nincs érdemi különbség. Esetleg ha jobb a MAX-nak a Wi-Fi-je, akkor azért érdemes lehet, mert a simáról már olvastam olyat, hogy nem túl acélos. De lehet ezt majd itt valaki jobban fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

(#74028) trance89 válasza SunMount3r (#74027) üzenetére


trance89
őstag

Nekem volt sima 4k, most már csak Max-okat használok. A Max bár tud wifi6-ot de sztem semmi különbség hálózati sebességben, nálam ugyanúgy 300-330 mbit/s amit tud mindkét eszköz, Xiaomi AX1800/AX3600 routerekkel tesztelve. Lehet paneles környezetben ahol nagy a wifi szennyezettség jól jöhet a wifi6.
A nagy különbség a teljesítményben van, a sima 4k sokkal döcögősebb mint a Max. Az app-ok majdnem 2x olyan gyorsan nyílnak és a menüben mászkálás is sokkal folyamatosabb. Itt mutatkozik meg a +512MB RAM és modernebb SoC (Cortex-A55 vs A53). Szóval a puszta teljesítmény az ami miatt már nincs sok értelme a régi 4k-t választani. Lejátszásban nincs semmi különbség.

(#74029) Brandynew válasza trance89 (#74028) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, akkor a Max lesz.

(#74030) freelanced válasza SunMount3r (#74022) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszod, utánakérdezek ott, bár most elvileg azt látom, hogy simán rádugható merevlemez is a Shieldre, ami aztán elérhető a hálózatról, bár vélhetően ez nekem így önmagában kevés lesz, de másnak hasznos lehet tudni. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#74031) SunMount3r válasza freelanced (#74030) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt csak azért nem írtam, mint lehetőséget, mert az Android és az "egyedi" változatai esetén korán sem annyira biztos, hogy megfelelően van kezelve így a merevlemez, ill.. hogy a megfelelő hálózati elérése is biztosított. De ettől még lehet, hogy Shield-en működik így is a dolog, ezt konkrétan én nem tudom.

(#74032) freelanced válasza SunMount3r (#74031) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, szerintem jogos, hogy felmerült, utána is nézek ennek, illetve hirtelen nekem sem ugrott be, hogy ez így stabilan működik, de azért az eszköz eredeti ára nem olcsó, szóval lehet, hogy ebben a kategóriában már sikerült ezt biztosítani.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#74033) SunMount3r válasza freelanced (#74032) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem olcsó, de ne feledd, hogy az ilyen eszközök eredetileg nem "PC-nek" vannak kitalálva és az ezen futó Android TV OS sem éppen egy Windows módjára működik.

(#74034) freelanced válasza SunMount3r (#74033) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, ebben is van valami, gondolom majd a használat során elválik :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#74035) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!
Olvasgatva a topicot úgy döntöttem, hogy egy Ugoos amb6 plus a számomra megfelelő választás. Múlt hét csütörtökön este megrendeltem a geekbuyingon, ma még is érkezett. Besz....ás, nem volt 1300 a posta és gyakorlatilag 2 munkanap alatt itt van! Néhány hete még volt itt fenn egy link, hogy milyen Kodi kell hozzá, de most már nem találom. Cél, a kedvenc filmjeinket DV-ben nézni NAS-ról. Ehhez szeretnék segítséget kérni, ill. akinek már van ilyen box, a beállítások és tapasztalatok téren szívesen fogadom a javaslatokat.
Köszönöm, üdv gaston63.

(#74036) devil-k válasza gaston63 (#74035) üzenetére


devil-k
nagyúr

Honnan rendelted végül? :)

- mozi bolondéria -

(#74037) Joshi válasza gaston63 (#74035) üzenetére


Joshi
titán

Itt fikázom a lejátszót, csemegézz. :DDD Amúgy én is Geek-ről rendeltem, de nekem 5-6 nap alatt jött meg igaz volt benne egy hétvége.

ui.: a futárral kapcsolatban. A DHL hozta, viszont pont melóztam és nem tudtam átvenni. A srác mondta, hogy a legközelebbi postán lerakja. Két nap múlva simán átvettem a postán felár nélkül. :C

[ Szerkesztve ]

(#74038) gaston63 válasza devil-k (#74036) üzenetére


gaston63
tag

A geekről rendeltem. Az tűnt a legjobb megoldásnak.

(#74039) üzenabakusz


üzenabakusz
tag

Asztali lejtászónak használt dvb-t vevőt használok filmnézésre. Egyes filmeknél (lehet avi, mkv is) elcsúszik a hang, ilyenkor egy kis gyorstekeréssel oda-vissza helyrerázódik, de később megint elcsúszik. A számítógépen megnézve a film hangja szinkronban van. Volna olyan módszer, ami segítene ezen, anélkül, hogy újrakódolnám az egész filmet?

(#74040) AiRLAC válasza üzenabakusz (#74039) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, cserélj lejátszót.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#74041) SunMount3r válasza üzenabakusz (#74039) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gondolom véletlenül sem Android rendszerű az a TV vevő? Az esetben lehetne pl. lejátszó app-ot váltani, de ha valami pőre saját rendszer, akkor csak az segít, amit előttem írtak.

(#74042) üzenabakusz válasza SunMount3r (#74041) üzenetére


üzenabakusz
tag

Hát, hogy milyen alapú, azt nem lehet tudni.
Alcor HD-1500-as, elvileg létezhetne firmware frissítés hozzá, de 2010-es az utolsó.

(#74043) SunMount3r válasza üzenabakusz (#74042) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ennek biztos valami saját rendszere van, így sztornó. Ha van rá frissebb FW, akkor azzal esetleg próbálkozhatsz. De amúgy a legtutibb megoldásnak marad az új lejátszó beszerzése.
Legolcsóbbként ajánlom az Amlogic vonalat, ott lehet kérdezni tovább.

(#74044) Technoman válasza gaston63 (#74035) üzenetére


Technoman
őstag

Bocsi ha hülyeséged kérdezek, de nem úgy van, hogy a Kodi nem tudja a DV-t (gondolom itt a Dolby Vision-ra gondoltál), csak a max a HDR10+?

(#74045) Joshi válasza Technoman (#74044) üzenetére


Joshi
titán

Ha a készülékhez megfelelő verzió van telepítve, akkor tudja. Pl van ilyen verzió az Amazon Fire Stick 4K-hoz is, személyesen próbáltam és tényleg működik. :K

(#74046) gaston63 válasza Technoman (#74044) üzenetére


gaston63
tag

Elvileg az Ugoosra Maven 7va verzió kell, de abból is van kettő. Fogalmam sincs melyiket kell felrakni. Ha jól értelmeztem a kb. egy hónapja itt leírtakat.

(#74047) gaston63 válasza Joshi (#74045) üzenetére


gaston63
tag

Te a Kodit próbáltad? Ha igen melyiket. A fikázásban nagy részt a Wimuról volt szó, a formátum háborút meg nem is nagyon értettem. Én csak egyszerű user vagyok, nem értek hozzá.

(#74048) Joshi válasza gaston63 (#74047) üzenetére


Joshi
titán

Igen az Amazon Fire Stick 4K-n próbáltam a Kodit és működött a Dolby Vision. Az Ugoos AM6B Plus-hoz más verzió kell, azt még nem próbáltam.
Igen, a Vimu előnye a gyári lejátszóhoz képest (Ugoos AM6B Plus esetén), hogy tudja az SMB-t illetve MKV-ból tudja a Dolby Visiont. Cserébe viszont TS-ből nem minden Dolby Visiont tud, holott a gyári lejátszó meg tudja.

(#74049) Zsömica válasza gaston63 (#74046) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Ugoos-ra v7a, azért van kettő mert az egyik Matrix a másik pedig Nexus..!

(#74050) gaston63 válasza Zsömica (#74049) üzenetére


gaston63
tag

Ok, de akkor melyiket? Ha jól emlékszem azt olvastam egyik teszt verzió. Én mátrixot és nexust találtam.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.