Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Bandikut válasza knf (#22999) üzenetére


Bandikut
tag

A Dune kérdést passzolom, de nem magáról a fájlról kérnek médiainfót? Egyébként soha nem jön ki belőle DTS, vagy csak egyes fájloknál van ez a probléma?

(#23002) kovadika válasza Bandikut (#23001) üzenetére


kovadika
őstag

Soha. Legalábbis nekem. Jövőhéten készülök visszavinni, de lehet megvárom mi lesz ebből, bár a 8 napból nem futok ki.

(#23003) Bandikut válasza kovadika (#23002) üzenetére


Bandikut
tag

Csak azt nem értem, hogy ha ez nem hiba, hanem szándékosan vették ki belőle a DTS támogatást, akkor miért kérnek debug dump-ot?

DTS hangsávú filmeknél semmi nem jön belőle, vagy lekeveri sztereóra? Az analóg kimeneten van ilyenkor hang?

[ Szerkesztve ]

(#23004) kovadika válasza Bandikut (#23003) üzenetére


kovadika
őstag

Sehogy nem jön ki belőle hang.

(#23005) CSorBA válasza Bandikut (#23003) üzenetére


CSorBA
őstag

De, HDMI-n jön :D RCA-n nem fog, nyugi.

szerk.: Jah igen, nem kódolja le. Bocs, azt az erősítő fogja, úgy értettem.

[ Szerkesztve ]

(#23006) kovadika válasza CSorBA (#23005) üzenetére


kovadika
őstag

Nem jön HDMI-n sem!

(#23007) Dam6 válasza BBéci (#22937) üzenetére


Dam6
tag

Nem megy ki digitálisan? Arról van szó, hogy nem dekódolja (nem keveri le sztereóra) a lejátszó. De természetesen HDMI-n és koaxon kijön. Ezt kellene dekódolni egy DTS-t tudó erősítővel. Ha digitálisan nem jön ki, az hiba, nem licensz hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#23008) Bandikut válasza Dam6 (#23007) üzenetére


Bandikut
tag

Koax vagy optikai kimenete eleve nincs a 102-nek. A hivatalos adatlapon nem szerepel az audio kodekek között a DTS, csak a DD. Tényleg hihetetlen, de ezek szerint valóban így van, remélhetőleg csak elnéztek valamit és javítani fogják egy új firmmel.

(#23009) kovadika válasza Bandikut (#23008) üzenetére


kovadika
őstag

a legjobb, hogy mikor megrendeltem még ott volt a DTS a leírásban, aztán "eltűnt"...

(#23010) CSorBA válasza Bandikut (#23008) üzenetére


CSorBA
őstag

Coax tényleg nincs, de az RCA egyik fele átalakítóval használható annak. Szóval a 102-es ráköthető régebbi erősítőkre is, coax kábellel.

Most abszolút nem ugrik be, a 101-es ténylegesen tudta a DTS-t, nem?

(#23011) bolha23 válasza knf (#22999) üzenetére


bolha23
aktív tag

Itt a Debug dump generálásának menete.

Generate a debug dump file:

Attach a USB flash drive to the player, and open the USB flash drive in the file browser of the player. (You can also just navigate to any writable folder on any local or network storage, accessible from the player.)
If you use the latest firmware version (110923_1710 or newer) (for all Dune HD models):
Press the "REW" ("<<") RC button 3 times.
If you use firmware version 110511_2007_beta or newer (only for Dune HD models having "big" remote control):
Press the "PAUSE" RC button 3 times.
If you use firmware version 110225_1222 or earlier:
Press the "A" RC button (red button) 3 times. (If you have a very old Dune HD model with silver RC w/o "A" button: use "SHUFFLE" RC button instead.)
The player will show a dialog requesting to confirm the creation of the debug dump file. Confirm the dialog.
The player will create a debug dump file in the current folder.

(#23012) kovadika válasza CSorBA (#23010) üzenetére


kovadika
őstag

Igen, tudta, ahogy az első szállítású 102 is.

(#23013) knf válasza kovadika (#23012) üzenetére


knf
csendes tag

Köszi az infót. Sehonnan sem jön ki a DTS, de úgy tűnik javítani fogják. Írtam nekik két torrent klienssel kapcsolatos hibát is, arra már reagáltak, hogy javítani fogják.

knf

(#23014) kovadika válasza knf (#23013) üzenetére


kovadika
őstag

Kivel/hol vetted fel a kapcsolatot? Mert én nem találtam senkit/semmit sehol, ezért a taiwani képviseletnek írtam, de vonakodnak válaszolni... :DD

(#23015) knf válasza kovadika (#23014) üzenetére


knf
csendes tag

Ha ide beregisztrálsz és nyitsz egy ticket-et 1-2 napon belül válaszolnak:
http://dune-hd.com/eng/support/technical_support

Ha elég sokan nyomatjuk a DTS dolgot, akkor remélhetőleg kijavítják a következő fimrware-ben...
Van amikor bejelentkezés után ismét a főoldalra dob, szóval leírom így is hol található:
http://dune-hd.com -> Support -> Technical support

[ Szerkesztve ]

(#23016) kovadika válasza knf (#23015) üzenetére


kovadika
őstag

Na leírtam nekik én is a gondomat. Még szerdáig várok, remélem kiderül mi lesz ezzel, mert akkor kell visszavinnem.

(#23017) Dam6 válasza #75912448 (#22986) üzenetére


Dam6
tag

Illetve magyarul, folyamatosan frissítve a magyar fórumban ITT a „helyzetjelentés”. A képminőséget nézve az A-400-on, még sokáig nem lesz versenytárs egy Realtek processzor szerintem. Kompatibilitás terén viszont már most is az.

(#23018) BBéci válasza knf (#23015) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem szándékosan vették ki a DTS-t, alighanem a jogdíj miatt, amit nem akarnak kifizetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23019) kovadika válasza BBéci (#23018) üzenetére


kovadika
őstag

Viszont így ki a fene fogja megvenni? Gyakorlatilag használhatatlan. Jelenleg le van töltve 5 évadnyi Lost, Heroes 720 dual audiósok, de csak angolul néztem(napi szinten), nincs az az isten, hogy én konvertálgassam ezeket. Amúgyis vicc, hogy egy ilyen alapfunkcióért kell könyörögni, legszívesebben kivágnám az ablakon.

[ Szerkesztve ]

(#23020) BBéci válasza kovadika (#23019) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek a második mondatoddal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23021) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Most szembesültem hasonló problémával, Popcorn A100-as nem tudja lekeverni sztereóra a DTS hangsávot. Létezik erre valami okosabb firmware? Eddig fel sem tűnt mert közvetlen ment HDMI-vel az erősítőre!

(#23022) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas fórum böngészés és mérlegelés után, megküzdve a főleg ezen a fórumon tapasztalható "szembeszéllel" megvettem a Popcorn A-300-as lejátszót 1,5 terrás belső vinyóval. Előtte WDTV volt, föleg a torrent támogatás hiánya miatt kerestem másik lejátszót.

Tapasztalatok:
- torrent kliens (frissítés után tökéletes) (transmission 2.71 van most),
- hálózat kábáles (wifi-vel nem kínlódom), így elvileg gigabites de nem mértem,
- Minden filmem le tudtam játszani eddig (mkv, br iso, br könyvtárstruktúrában, dvd iso, xvid, divx mp4) bár ez gondolom alap,
- Képminőség wd-hez képest ég-és föld,
- Menü gyors, még úgy is ha közben megy a torrent,
- Bugot nem találtam, igaz nem is kerestem,

Eddig nem bántam meg, sőt.

(#23023) atua


atua
aktív tag

Köszi a múltkori válaszokat!
De még mindig nem tudtam dönteni. Egy 3D-s hálózati médialejátszóra lenne szükségem, amit leginkább egy Synology NAS-ról fogok majd etetni.
A MED600 jól boldogul az ilyen hálózati lejátszással?
Ezenkívül a Dune új 303D-jével szemezek, de kicsit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban. Van olyan dolog, ami miatt érdemesebb lenne a Dune-t venni a valamivel jobb képminőségén kívül?

(#23024) Tin válasza atua (#23023) üzenetére


Tin
veterán

várd meg a 303D teszteket, vagy 1-2 héten belül ha megérkezik, menj be a lejatszo.hu üzletébe, és nézd meg őket.

a 303D előnye a belerakható vinyó, a másiké a HD hangok, az olcsóbb ár még wifivel, és az 5 év gari az 1 évvel(!) szemben.

(#23025) tihi_


tihi_
tag

Sziasztok!

Belső 3.5"-ös hdd-t fogadó lejátszót keresek. Van, amin ott az 5.1-es analóg hangkimenet is a digit optika mellet. Ez jól jön, ha az erősítőm nem tudja a digit kimeneten átvitt hangot kezelni. Az analóg kimenetet is rá tudnám kötni az erősítő "6ch direct" bemenetére.
Az lenne a kérdésem, hogy az Xtreamer Prodigy a 4-es fw-el mennyire javult. A felületeket láttam már neten, azok nagyon szépek. A menu kezelés mennyire gyorsult? Akadások, fagyások?
Egreat R300-hoz képest mennyit tud a Prodigy?

(#23026) anonym1s válasza anonym1s (#22927) üzenetére


anonym1s
őstag

Kiprobaltam ezeket a filmeket a playonhd minivel, es lejatsza mindet helyes keparannyal, teljesen akadasmentesen, raadasul van a beallitasok kozott egy 24p be/ki opcio, es ha ez be van kapcsolva, akkor atvalt 24hz-re, ki is irja a teve ugyanugy mint a WD TV Live3 es Dune 301 eseteben.

Nem akarom leszolni ezt a wd tv-t de eleg gaz, hogy egy 3 eves "szar" realtek csipes lejatszo lepipalja :)
En hulye meg odaigertem ezt a prima lejatszot a tesomnak.

(#23027) JaniS válasza kaszaf (#23022) üzenetére


JaniS
senior tag

Próbálj meg BD-nél hangsávot váltani lejátszás közben, az esetek egyrészében meglepő eredménye lesz. Dolby TrueHD és DTS-HD MA hangsávok esetén pedig néhol elnémulások szoktak adódni. A többi bug nem ennyire bosszantó talán... :) Gigabitet nem tud, csak papíron, de azt más sem.

[ Szerkesztve ]

(#23028) traktorgumi válasza kovadika (#23019) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

enyém is repül utána :)

(#23029) dh66e válasza anonym1s (#23026) üzenetére


dh66e
veterán

"Nem akarom leszolni ezt a wd tv-t de eleg gaz, hogy egy 3 eves "szar" realtek csipes lejatszo lepipalja "
Ez szerintem csak beállítás kérdése lehet.Nézd meg a zoom funkciót nem e az kavar be.

[ Szerkesztve ]

(#23030) bsanya


bsanya
aktív tag

Tud nekem valaki linkelni egy magyar nyelvű használati leírást a Dune Smart H1-hez?
Első körben barátkozunk egymással, így elsőre nekem pont megfelelő :K
A torrent nem megy vele, azt írja, adjam meg a torrent nevét a böngészőben, de a böngészőt nem tudom kezelni.... :(

Xiaomi Mi 11i

(#23031) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

3 hetes dune 102 szerintetek mennyiért lehet meghirdetni :F

(#23032) cekkk válasza traktorgumi (#23031) üzenetére


cekkk
veterán

Csak nem vitted vissza?

(#23033) dh66e válasza bsanya (#23030) üzenetére


dh66e
veterán

magyar nyelvűt nem tudok de ez hátha segít.[link]

(#23035) dh66e válasza bolha23 (#23034) üzenetére


dh66e
veterán

de egy hülye helyre rakták. :W
köszi, ez nekem is segít egy két dologban.

(#23036) Ejelhar válasza traktorgumi (#23031) üzenetére


Ejelhar
senior tag

3 hetes dune 102 szerintetek mennyiért lehet meghirdetni

Mondjuk azt nem tudom, de ha jó pénzt akarsz érte, akkor a süketnémák között kéne meghirdetni. Nekik tetszeni fog, mert a feliratkezelése perfekt.

(#23037) BBéci válasza Ejelhar (#23036) üzenetére


BBéci
titán

Akik szinkronnal nézik a filmeket, azoknak jó lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23038) szucsi57


szucsi57
tag

Nem vagyok biztos abban, hogy jól közelítitek-e meg a különböző kisebb-nagyobb cégek piaci szerepét és szereplést!

A chipek gyártása során nem minden chip lesz 100%-os minőségű. Az esetek több mint 60%-ában kisebb-nagyobb hibák előfordulhatnak. A tökéletes 40%-ot megveszik a leginkább tőkeerős nagy cégek és elkészítik belőlük a nagyon drága, nagyon jó készülékeiket. 10% biztosan teljesen használhatatlan, ezeket kidobják. Mi legyen a maradék 50%-kal, ami nem tökéletes, de nem is kidobni való.

Ezek egy része csak azért nem 100%-os, mert lassú. Ezekből lehet készíteni korlátozott képességű cuccokat - például HD hang nélküli kütyüket, stb. Az ilyen chipeket veszik meg főként a kisebb cégek, akik közepesebb, gyengébb, és ezért olcsóbb készülékekkel megcélozzák a piac középső-alsó szegmensét.

Igen ám, de mi van akkor, ha egy ilyen kisebb cég lassan kinövi magát, feszegeti a határait, ha az olcsóbb termékét véletlenül úgy tudja fejleszteni, hogy konkurensévé válik a nagyoknak? Akkor szerintem a nagyok nyomás alá helyezik és meg kell kötniük az ilyenkor szokásos kompromisszumokat: visszalépés (minőségcsökkentés), vagy áremelés, vagy felvásárolják, vagy stb.

Szerintem önmagától egyetlen cég sem vágja maga alatt a fát...

(#23039) Ejelhar válasza BBéci (#23037) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, meg azoknak is jó lehet, akik kutyát akarnak megdobálni.

(#23040) dh66e válasza BBéci (#23037) üzenetére


dh66e
veterán

.......a filmnézők 95%-a
Szóval eladható,persze pénzénél nem lesz.

(#23041) traktorgumi válasza cekkk (#23032) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Január 3-án vásároltam a készüléket!

VVbéci mondta hogy neki van hang így gondoltam hogy nálam van rosszul összedugva vagy beállítva...kb 10 nap után írtam az iponak...ők meg azt mondták hogy nem tudják már visszavásárolni!A vicc az egészben hogy amikor én megrendeltem december végén akkor meg kint volt az oldalon hogy tudja, de mire kipróbáltam már eltűnt a gyári oldalról:D

Így arra gondoltam hogy eladom és veszek egy olyat ami működik rendesen mert ez így sz@r.

Bécinek egyébként tényleg szólt, csak ők jó FW kapott aminek csak a legendáját hallottam:)

(#23042) cekkk válasza traktorgumi (#23041) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk érdemes lenne verni az asztalt, mert amikor még vetted szerepelt a leírásba.

Bár majd az fog szidni akinek eladod és ő nem tudja használni :W

De mondjuk elég kemény, hogy 35 ezerért nem tudja a dts-t :W

(#23043) lacos001


lacos001
senior tag

Nyugtassatok meg,hogy ez nálam azért működik,mert még nem frissitettem?
Aki szo**a a hosszú cicit annak nincsen lehetősége a régit visszapakolni a lejátszóra?
Gondolom nekem nem szükséges pláne,hogy "elveszi" a hangot újat felpakolni!?

(#23044) traktorgumi válasza cekkk (#23042) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Beszéltem ma egy hivatalos dune hd beszerzővel aki azt mondta hogy írt nekik levelet hogy miért nincs dts hang,de nem válaszoltak még....

A másik hogy mondta hogy az oldalon vagy valahol fel van tüntetve hogy a változás jogát fent tartják!!

Így hiába ütöm az asztalt az iponál ....... k@pják be.

(#23045) cekkk válasza traktorgumi (#23044) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjad neki, hogy te is fenntartod a változás jogát, és feljelented őket akkor a fogyasztó védőknél megtévesztésért. Hátha akkor valamit reagálnak. :K

(#23046) Dorian válasza traktorgumi (#23044) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy nem hagynám annyiban. Alapvetően megértő és béketűrő vagyok, de ilyenkor szoktam bevágni a csakazértis figurát. Ha háborút akarnak, akkor fogyasztóvédelem, tékozló homár, minden ami lehetséges. És persze ezekről a lépésekről nem csak az üzletet, hanem a Dune-t is értesíteni.
Használati utasításában, termékleírásban nincs feltüntetve a DTS?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23047) Ejelhar válasza szucsi57 (#23038) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szvsz jól közelítjük meg, legalábbis a Dune esetében.

Én hajlandó lennék megfizetni a felárat az olcsóbb kategóriában is, ha kapok érte valamit. De így ez még a felét se éri. 15-20 rugóért se kéne.

Amiről írsz, az meg persze így van, de nem a feláras termékek esetében. Pl. az Audi bevizsgálja az által készített motorokat, három kategóriát állít fel. Az első, a legjobb megy az Audikba, a többit eladja. Na most, aki megfizeti az Audi felárát, az elvárja, hogy az első kategóriás motor kerüljön a kocsijába és ne a Skodákba szántak.
Ha ezen változtatna az Audi, szerinted meddig tudná tartani az árait?

Ugyanez a (költői) kérdésem a Dune kapcsán is...

[ Szerkesztve ]

(#23048) Ejelhar


Ejelhar
senior tag

Amúgy érdekesek a Dune hivatalos specifikáció is.

A dune-hd.com -on a specifikációk szerint a 101 vagy a 301 is csak korlátozottan képes a DTS hangok kezelésére (DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, Dolby True HD nem támogatott).
Ehhez képes lejátszák, kis hibával (néha elhalkul, kihagy, ilyenkor vissza kell tekerni/ugrani és megjavul).

Ami ennél is érdekesebb, hogy a Smart sorozatra is azt írják, hogy csak a B1 támogatja, ellenben azokra még nem érkezett panasz (a H1-ről tudok nyilatkozni, az csont nélkül kiadja, bitstreambe vagy PCM-be is, és a fent jelzett hibák nélkül).

Egyszerűen nem értem miért tér el a hivatalos specifikáció és a gyakorlat. Mindenesetre nem túl bizalomgerjesztő...

(#23049) anonym1s válasza dh66e (#23029) üzenetére


anonym1s
őstag

Az a baj, hogy ez nem zoom problema, hanem osszenyomva (vagy laposfejuek, vagy tojasfejuek) jatszik le jonehany dvd iso filmet, amit a masik ket lejatszom hibatlanul jatszik le. Ezen kivul van egy bd25 iso filmem, amit akadozva jatszik le, de a masik ketto szinten hibatlanul.

(#23050) bsanya válasza bolha23 (#23034) üzenetére


bsanya
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!!! :R

Xiaomi Mi 11i

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.