Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) gyiku válasza Attici (#99) üzenetére


gyiku
nagyúr

Videótámogatás: MPEG 1,2,4 / MP4 / divx 3,4,5,6 (AVI) / HD-MPEG2 / SD-MPEG2 / XviD (kivéve GMC, Qpel opcióval) / WMV9 (WMV) / TS/TP/TRP / ISO / IFO / VOB

mkv :F

dh66e: vinyo van benne? AC Ryan Playon!DVR HD nem hasonlo lesz?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#102) gyiku válasza gyiku (#101) üzenetére


gyiku
nagyúr

Playon!DVR-HD

hüllő

(#103) doc


doc
nagyúr

A cimben feltett kerdesre keresem a valaszt. Elterjedt tipusok ugye a WD TV es az Asus OPlay, de van meg sok mas, erdekelnenek tapasztalatok, tanacsok ez ugyben.

Az igenyeim:

legyen rajta USB csatlakozo (ez gondolom alap) amin keresztul akadasmentesen jatszon 'mindent'. Ha 1080p nem megy tokeletesen de 720p igen, az nekem meg belefer.
Legyen rajta normal RCA audio/video kimenet (tudjatok, sarga/piros/feher) illetve elony ha van analog 5.1 hogy ne kelljen uj erositot vennem, de ez nem letfontossagu.
Beepitett vinyo es TV-felvetel nem erdekel, ha van kartyaolvasoja az pozitivum, de nem elsodleges szempont.

Arban valami 'foldkozeli' kategoria kene, tehat 20-30 kHUF renben van, 80-90 NEM.

MOD: ha van benne vagy lehet 'beledugni' WiFi-t, az nagyon eros pozitivum lenne, de szinten nem letfontossagu

[ Szerkesztve ]

(#104) doc válasza doc (#103) üzenetére


doc
nagyúr

upp :U

(#105) dh66e válasza doc (#104) üzenetére


dh66e
veterán

wdtv live vs play on hd mini.ezekben nem fogsz csalódni olvasgass mert mindkettőnek terjedelmes fóruma vanitt

(#106) doc válasza dh66e (#105) üzenetére


doc
nagyúr

ma jott meg a Live-om, az eddigi teszjeim alapjan tokeletes valasztas volt :C

(#107) dh66e válasza doc (#106) üzenetére


dh66e
veterán

Most volt időm ránézni a fórumra,akkor nem lőttem mellé. :) Nekem rev2 van mert hálózatot nem használok,de jó ez a wd úgy ahogy van mert visz mindent amit én nézegetek.

(#108) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Egy kis segítség kéne. Olyan egyszerű MP3 lejátszót keresek, ami WiFi-n is képes vinyóról lejátszani (egy DLink DIR-655 router-re dugott HDD-ről menne az anyag). Semmi csicsa nem kell, semmi egyéb feature, csak ez. Lehet asztali, hordozható, mindegy, csak minél szebb legyen a hangja: egy rendes erősítőre dugnám. Nem áldoznék rá túl sokat, ezért nem akarom, hogy képernyője legyen, vagy egyéb videólejátszási képessége. Nem kell. Csak mp3.

Nagyon köszi előre is. :R

szerk.: Eddig csak egy [ilyet] találtam, de ennyiért Creative X-Fi-t is kapok, ami hordozható. Csa ez utóbbinál néhol írják, hogy WiFi képes, máshol meg sem említik. Ezzel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#109) Alex91


Alex91
félisten

Hyundai Mbox 3150S Full HD médialejátszó 2db HDD beszerelési lehetőséggel
Hyundai Mbox R600 Full HD médialejátszó

Es meg felvenni is tudnak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#110) mang0o0


mang0o0
tag

Sziasztok

Olyan multimédia lejátszót szeretnék, ami letud játszani .mkv-t is és tudja a full HD-t. Jó lenne beépített HDD-s, mert nem szeretnék még külön hordozható vinyót rákötni. Csak legyen egy kis eszköz, amit csak rádugok az LCD tv-re és lejátsza a filmet szenvedés nélkül. Kb. 50ezer Ft-ig.

(#111) kapuvarinoem


kapuvarinoem
csendes tag

Hát ez elég sok elvárás ennyi pénzért, persze attól függ hány GB-os a HDD, mekkora a képernyö stb stb.. Van amugy egyáltalán ilyen készülék?

(#112) talpalavalo válasza mang0o0 (#110) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Meg kell hagyni vannak elvárásaid! Mekkora kapacitásra gondoltál? az mkv ennyire fontos?

(#113) mang0o0 válasza talpalavalo (#112) üzenetére


mang0o0
tag

Mkv elvárás, mert mostanában a legtöbb HD film ilyen formátumban van. Vinyóból meg leglább 250-es kell bele, mivel a HD-k elég sokat foglalnak. Így is max azokat raknám rá gépről, amit éppen nézni szeretnék. Egyáltalán nem nagok az elvárásaim, pl az nem kell, hogy tudjon felvenni is :)

(#114) doc válasza mang0o0 (#113) üzenetére


doc
nagyúr

ha jol emlekszem, az LG-nek van egy ilyen cucca, az ipon.hu-n volt is rola teszt

en inkabb maradok a WDTV Live-nal, szerintem sokkal kisebb kellemetlenseg a kulso vinyo (foleg hogy miutan radugtad, nem kell rangatni, en sem huzkodom ki) mint a bosszankodas az egyebkent szar jatekos miatt, aminek az egyetlen elonye hogy nem kellett plusz egy konnektor a kulso vinyonak

raadasul ha keves a hely, akkor belso vinyot boviteni macerasabb, mivel ott ugye csak csere johet szoba, kulsonel meg radugsz meg egyet, oszt' kesz :)

(#115) talpalavalo válasza doc (#114) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Megnéztem mind a kettőt amiről írtál, hát nekem jobban tetszik az az opció amiben tudom magammal hurcolászni. Másik hogy a WDTV kerül kb 30ba és egy normális külső vinyó is megvan legalább egy 20as vagy több. Szóval mind a 2 valahol ugyanott helyezkedik el. De nekem az LG kényelmesebbnek tűnik.

(#116) pyres


pyres
csendes tag

Sziasztok!

Kezdőként szeretném kérdezni a következőt. Azasztali gép merevlemezénlévő főleg filmeket szeretném nézni,hogyne kelljen konvertálgatni..stb. Melyik készüléket tudnátok ajánlani /40e ft a keret/ s hogyan kell csatlakoztatni őket? Kell-e még hozzá valami más is?

Köszi a segítséget!

(#117) doc válasza pyres (#116) üzenetére


doc
nagyúr

erre a WDTV Live pl. megfelel, a keretbol meg a halokabel is kijon :) vagy hasznalhatod wifivel, attol fugg hogy mid van otthon (plusz halokartya, router/switch, stb)

(#118) pyres válasza doc (#117) üzenetére


pyres
csendes tag

köszi! Wifi helyett kábelesen lenne .Lehet,hogy hülyeséget gondolok ezek szerint elég egy ethernet kábellel összekötni vagy kell még más is.Ha igen lehetne egy kicsit bővebben?
Köszi!

(#119) kenguroo válasza pyres (#118) üzenetére


kenguroo
tag

Így van, elég összekötni egy kábellel, utána ő felismeri a hálózati eszközöket, én legalábbis így tudom, de javítsatok ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#120) doc válasza pyres (#118) üzenetére


doc
nagyúr

mit mivel, hogyan akarsz osszekotni?
ha kozvetlenul az asztali gephez akarod kotni, akkor crosslink kabel kell, erre figyelj! (elkepzelheto hogy a kartyad mukodik simaval is, de ez nem 100%)

(#121) kenguroo válasza doc (#120) üzenetére


kenguroo
tag

de ha routerrel akarja összekötni esetleg akkor is elég a kábel, mert írta hogy nem akar wifit

(#122) pyres válasza kenguroo (#121) üzenetére


pyres
csendes tag

Bocsi azt nem írtam,hogy router sincs csak a PC-vel szeretném csatlakoztatni.Ezek szerint jobb ha beszerzek egy crosslink kábelt is.Köszönöm a segítségeteket!

(#123) zsugabri


zsugabri
csendes tag

Most nézem tök jó cuccok ezek a mediacenterek. Neddig nem is tudtam hogy vannak ilyenek. Csináltak már ebből hordozhatót? Mert azért az style-os lenne ha egy ilyet zsebrevágnál és vihetnéd haverhoz, buliba stb...:D

(#124) doc válasza zsugabri (#123) üzenetére


doc
nagyúr

a meretebol adodoan siman hordozhato minden kisebb darab, pl. a WDTV

(#125) kenguroo válasza doc (#124) üzenetére


kenguroo
tag

szerintem is, meg most ez az lg is amivel én szemezek, az xf2, mondjuk most megint problémába ütköztem, mert most nem tudom, hogy van-e benne wifi?

(#126) doc válasza kenguroo (#125) üzenetére


doc
nagyúr

semmilyen halozati cumo nincs benne
http://ipon.hu/elemzesek/nagypalyas_multimedias_lejatszok_tesztje/680/

(#127) kenguroo válasza doc (#126) üzenetére


kenguroo
tag

azt bizony szomorúan hallom :(, pedig elég szimpatikus cuccnak tűnik, szerinted megérné az árát?

(#128) zsugabri válasza doc (#126) üzenetére


zsugabri
csendes tag

Szerintem egy hordozható kütyübe nem is annyira fontos mint egy olyanba ami mindig a nappaliba lapít. Amit fixen beépítettünk a tv és a dvd lejátszó közé, azt én se szeretném állandóan a géphez hurcolászni de egy ilyet úgyse tartunk fix helyen. Amikor kell akkor odaviszed a géphez felpakolod rá a cuccot és vissza a tv-hez vagy el az ismerősökhöz villogni vele:D

(#129) doc válasza zsugabri (#128) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell a gephez vinni, azert van a halozat :)
en nem szedtem meg ki a vinyokat miota beraktam a tv-szekrenybe, halon keresztul masolok ra es kesz

(#130) kenguroo válasza doc (#129) üzenetére


kenguroo
tag

hát igen épp ezért hiányolom belőle én is, bár a kicsi mérete és az igényes kinézete valamennyire kárpótol, de azért én elvártam volna hogy legyen benne háló, kényelmesebb lenne :)

(#131) dh66e


dh66e
veterán

Skydigital Venice V13 HD

A funkciói és a lejátszási képességei alapján jó játékosnak tűnik.

(#132) talpalavalo válasza dh66e (#131) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Hát átnéztem, hogy miket tud, de annyira nem volt meggyőző. Igaz a lejátszási formátumok meg az ára az ami nekem tetszik, de azonkívül nem igen találtam rajta olyan pontot ami különösebben megfogna.

(#133) dh66e válasza talpalavalo (#132) üzenetére


dh66e
veterán

Mindenki más-más szempont alapján vásárol.Ez a gép a WD Live konkurense kicsit gyengébb procival,de alapból fejlettebb szolgáltatásokkal ami a fentebb említett játékosnál csak buhera firm-el érhető el.Ilyen a dvd menü kezelés, a felirat pozicionálása,a blu ray filmek feliratkezelése.Az elalváskapcsoló sem található meg minden ilyen árkategóriájú lejátszókon.Persze az egy perces boot idő nekem pl soknak tűnik,de a stand by fogyasztása az azért veri a piacon lévő playákat.Csak egy lehetőség,ha már ez a topic neve.

(#134) doc válasza dh66e (#133) üzenetére


doc
nagyúr

feliratpozicionas a live-ban is van, a 'buhera' fw ugyanaz mint a gyari, plusz feature-okkel, es amennyire tudom, br feliratkezeles is van :)

amugy eleg jo dolgokat tud a kicsike, erdemes lenne odaadni neki par tesztvideot (mondjuk a live/oplay tesztben levoket) hogy kideruljon, mire kepes

(#135) dh66e válasza doc (#134) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi a kiegészítést.Nekem rev2 van úgyhogy wd párti vagyok. :)

(#136) orbitug


orbitug
csendes tag

Szeretnék én is ilyen média lejátszót venni, de nem tudok dönteni. Már láttam popcornt és wdtv live-t is, de annyira nem győztek meg. Vagy hangos volt, vagy problémák akadtak vele.
Van még jó pár ilyen márka ami gyárt ilyet , de túl sok a lehetőség :D
Amit kinéztem:
LG xf2 ( a beépített winchester tetszik és az , hogy hordozható) Tapasztalat feliratról vagy kodek támogatottságróL?
Asus O!Play
Ti melyiket vennétek meg??

(#137) doc válasza orbitug (#136) üzenetére


doc
nagyúr

en a Live-ot valasztottam, es teljesen meg vagyok vele elegedve. mivel mozgoalkatresz nincs benne, igy teljesen hangtalan, es jatszik mindent amit adok neki :C :R
plusz remek custom firmware van hozza, movie sheet, torrent kliens, telnet/ssh eleressel, meg ezer mindenfele joval :)

de jobban tudnank segiteni, ha elmondanad hogy pontosan mik az igenyeid

[ Szerkesztve ]

(#138) zsugabri válasza orbitug (#136) üzenetére


zsugabri
csendes tag

Ha van rá keret akkor én az LG-t ajánlanám, bár még nem próbáltam. Olvastam viszont róla cikkeket és én is egy ilyesmi vásárlása felé hajlok. Tudom sokaknál ez egyáltalán nem mérvadó de nekem sokkal jobban tetszik kinézetre az LG mint más médialejátszók. Persze ha fontos lenne hogy hálózatba tudjad kötni akkor már más a helyzet mivel az LG be nincs erre lehetőség. Ha beépítve használnád a házimoziba akkor tényleg egy WD lehet a nyerő, viszont ha hordozni szeretnéd akkor egyértelműen az LG a befutó.

(#139) doc válasza zsugabri (#138) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem a WD az aprocska meretebol adodoan sokkal jobban hordozhato mint egy LG :)
persze ha kulso vinyokat cipelsz hozza, az mar mas, de egy USB-s kartyaolvaso + SD kartya, vagy nagyobb pendrive verhetetlen kombo :D

igazabol azt kell eldonteni, hogy kell-e halozat, vagy sem

ha igen, akkor eleg szuk a kor amibol valogatni lehet

ha teljesen biztos hogy soha nem fog kelleni, akkor viszont eleg nagy a valasztek, ilyenkor jonnek a kovetkezo kerdesek, pl. milyen/mennyi vinyot akarsz rakotni/beletenni, mennyit lesz cipelve, milyen extra funkciok kellenek (torrent kliens, moviesheet amik most pl nagyon nepszeruek), es ezeket mennyire lehet belehegeszteni a lejatszoba, milyen a stabilitas, fw tamogatas, stb

(#140) kenguroo válasza doc (#139) üzenetére


kenguroo
tag

szerintem arra gondolt zsugabri, hogy az LG-nek sokkal ízlésesebb a kinézete, szállítás szempontjából meg nincs olyan nagy különbség a kettő között szerencsére, bár a beépített vinyó elég fontos előnyökkel tud járni véleményem szerint, viszont a hálózat hiánya nem csak azt vonja maga után, hogy nem tudunk az otthoni hálózaton másolgatni fájlokat rá, hanem több általad említett szolgáltatást is pl: torrent megakadályoz a használatban, de ettől függetlenül én is mindenhol csupa jót olvasok róla :)

(#141) g_miki


g_miki
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnek venni egy medialejatszot,de nem tudom,hogy melyiket lenne erdemes.legyen halozati,nem baj per pllanat,ha nem wifis,kesobb meg rakhatok bele adaptert. Van egy 3,5os vinyom amit szeretnek belepakolni,es fontos lenne,hogy legyen benne torrent kliens.
Ultradurva hd cuccokat nem szoktak nezni,ugyhogy nem hiszem,hogy a lejatszas gond lenne.
Playon hdt,traxdata mms 1080t es hyundai r600(?)t neztem. A traxdata kb ugyanazt tudja,mint a masik ketto,csak csunyacska:) van koztuk akkora kulonbseg, hogy megerje a 20 ezer forintot? A traxdata viszonylag regi modell,ez lehet gond? Ti mit gondoltok?
Koszi elore is,es bocsi az ekezetek hianyaert!:)
Miki

(#142) kenguroo válasza g_miki (#141) üzenetére


kenguroo
tag

Hát, ha nem akarsz tényleg durva hd cuccokat lejátszani akkor szerintem akár a traxdata is elég. Igazából a különbségek elsősorban a kinézetben vannak...

(#143) g_miki válasza kenguroo (#142) üzenetére


g_miki
csendes tag

Szia! Köszi, én is így gondoltam, és nekem a design nem nagyon ér 20 ropit. Mondjuk lehet, hogy még meg kéne nézni, hogy chipset szintjén mekkora a különbség, hátha...

(#144) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Nem tudja valaki, hogy Popcorn Hour A-200 lejátszó csak a saját speckó wifi adapterével működik, vagy bármilyennel működik?

(#145) #41635072 válasza #41635072 (#144) üzenetére


#41635072
törölt tag

Sőt, azóta azt is látom, hogy az sem mindegy miylen routerem van. :F
Ahogy elnézem szinte csak a saját USB dongle wifijével megy. :(

(#146) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Lehet butaságot kérdezek, de fullHD filmeket milyen formátumba kell a vinyóra rakni, hogy lejátssza a lejátszó? Elég ha simán egy könyvtárban vannak az alkönyvtárak vagy valamiféle iso-t kell csinálni?

ati

(#147) doc válasza ati888 (#146) üzenetére


doc
nagyúr

live lejatsza a 'csupasz' file-okat is, gondolom mas lejatszo is

(#148) kangool válasza ati888 (#146) üzenetére


kangool
tag

ha .mkv fájlokra gondolsz, lejátssza őket mappában is, anélkül is.

(#149) ati888 válasza kangool (#148) üzenetére


ati888
senior tag

Egy BDMV és egy CERTIFICATE mappa van a főmappában. Ha ezt így hagyom lejátssza egy ilyen mediaplayer vagy ki kell keresgetni az .m2ts fájlokat?

köszi

ati

(#150) dh66e válasza ati888 (#149) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem a BDMV könyvtárból lejátsza simán nem kell külön m2ts fájlt nyitogatni,bár az sem bonyolult mert a legnagyobbra rámész és indulhat a móka.(wd gen2)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.