Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Multibit válasza Zol33 (#31997) üzenetére


Multibit
veterán

Dune Smart játékosom van. Probléma nélkül nézem a több hangsávos filmeket, legyen az BD, DVD, mkv, vagy avi.
Neked mivel van problémád? Több info kéne, nem elég az, hogy "dual audio"!

(#32002) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv mindenkinek

Erről tud valaki valamit? [link]
Elég jó árban van tudásához képest és ahogy nézem van rajta scart is, ami nekem fontos lenne.
Mennyire jól birkózik meg a full hd videó fájlokkal vajon?

(#32003) Multibit válasza _Atesz (#32002) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a Sencor csoda valószínűleg egy mp-nek hazudott DVB-T set top box. A benne lévő CPU-ról nem nagyon informálnak a honlapok. A támogatott audio formátumok viszont sejtetnek valamit: MP3, WMA, AAC :))

(#32004) _Atesz válasza Multibit (#32003) üzenetére


_Atesz
addikt

Sejtettem, azért köszi.

(#32005) _Atesz


_Atesz
addikt

A segítségeteket kérném, milyen médialejátszót ajánlotok, amin van scart is. Sajnos a wd tv-s lejátszókon nincs.
Tesco-ba vettem egy ATD lejátszót, a nagyobb méretű mkv-ket nem vitte (killa sample-ket), illetve a ph tesztcsomag wmv-jénél nem volt hang. Ezt kivéve nem egy rossz kütyü, de visszavittem.
Szóval milyen alternatíva van még? :U

Szerk: vagy kompozit-tal kössem össze? Lesz úgy hang is?

[ Szerkesztve ]

(#32006) Mercutio_ válasza _Atesz (#32005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne tsztvideókkal próbálgasd, hanem konkrét filmekkel (BD25/BD50, 3D, 1080p-s mkv, több hangsávos anyagok, stb.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32007) _Atesz válasza Mercutio_ (#32006) üzenetére


_Atesz
addikt

Az következett volna, de gondoltam a tesztvideókkal kezdem, ha ott átmegy a teszten, akkor következhetnek a filmek is. Csak sajnos már ott megbukott.

(#32008) dh66e válasza _Atesz (#32005) üzenetére


dh66e
veterán

Ma már mindenhez van átalakító ezen ne problémázz szerintem.Gondolom hagyományos tv-re lenne kötve ezért ragaszkodsz a scarthoz.
Közben látom hogy van lehetőséged kompozitra is akkor sima ügy ez minden médiaplayeren megvan a régiek közül.

[ Szerkesztve ]

(#32009) Markizmark


Markizmark
addikt

Üdv.
Erről mi a véleményetek? Mennyire ajánlott vétel? Hangzást, 3D lejátszást tekintve mennyire jó?

Samsung HT-F4550

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#32010) _Atesz válasza dh66e (#32008) üzenetére


_Atesz
addikt

Így van, egyelőre nincs pénzem LED tv-re, de addig is néznék filmet. Azt nézem a WD TV Play-en nincs se scart, de még kompozit se, az Asus O!Play HDP-R1-en viszont van kompozit. Még azért nézelődök / várom tőletek a javaslatokat. Jó lenne olyan lejátszó, amiben van dvb-t vevő is kártyahellyel. Egyelőre nincs rá szükség, de még lehet majd, ne kelljen annyi köcölék.

[ Szerkesztve ]

(#32011) rgeorge válasza _Atesz (#32010) üzenetére


rgeorge
addikt

A WD TV Play-on is van kompozit, a linkelt bolt leírásában is szerepel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#32012) _Atesz


_Atesz
addikt

Egyre inkább filózok, maradok ennél az ATD-nél. Nem olyan rossz ez. Itt egy teszt: [link]
Tesco-ba 12990 volt, viszont van ez 9900-ért is és ha rendelek hozzá valamit kis értékben, akkor ingyen szállítják.
Van jobb, de ezért a pénzért ez nekem elég lenne. :)

(#32013) _Atesz válasza rgeorge (#32011) üzenetére


_Atesz
addikt

Akkor azt valahova oldalra tehették, mert a hátlapon nem láttam.

(#32014) Multibit válasza _Atesz (#32013) üzenetére


Multibit
veterán

A WD TV Play-en is van kompozit kimenet (a hátulján!): AV OUT.
Más kérdés, hogy nem érdemes megvenni, ugyanis butított lejátszó.

Miért nem veszel egy WD TV Live Streaming-et?

[ Szerkesztve ]

(#32015) BBéci válasza dh66e (#32008) üzenetére


BBéci
titán

A kompozit iszonyú pocsék képminőséget ad, már DVD-lejátszó és CRT TV között sem tudtam elviselni azt az összeköttetést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32016) _Atesz válasza Multibit (#32014) üzenetére


_Atesz
addikt

Mert számít az ár is, valamint jó lenne, ha lenne benne dvb-t vevő.
Megoldottam, rendeltem egy ATD STB-868 -at, 9900ft, épp az előbb teszteltem (nagyjából), elég ez nekem és baromi jó árban van. Ingyen szállítják, mivel ismerősömnek amúgy is kellett egy DDR2-es memória és így már 10k felett van a rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#32017) Zol33 válasza Multibit (#32001) üzenetére


Zol33
tag

Konkrétan nincs hang amikor a file-t NAS-ról elindítom. Közben sikerült kiderítenem, hogy ahol nem működik, az mp4 file. mkv-val müködik rendesen, ezek szerint csak mp4-nél nem tudja lekezelni?

(#32018) robi-k


robi-k
őstag

Jó hír a Popcorn A400 tulajok számára: Padavan (aki ismeri ezt a nicknevet, az tudja, hogy mit is tud ez a programozó srác) vett magának egy új A400-st, és neki fog állni fejleszteni rá :R

(#32019) #75912448 válasza robi-k (#32018) üzenetére


#75912448
törölt tag

A néhány nappal ezelőtti 131014-25 fw után elmondható, hogy már nem egy reménytelen hulladékot vesz az ember, mint az A300 esetében. Mostanra egész korrekt masina lett a 400-as.

(#32020) BBéci válasza #75912448 (#32019) üzenetére


BBéci
titán

Az bizony! TESZT

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32021) dh66e válasza BBéci (#32015) üzenetére


dh66e
veterán

Ne viccelj már nem rólad van szó. ;]

robik
Na vele csak jól járnak a popi tulajok én már csak tudom irigykedem is egy iciri picirit.

[ Szerkesztve ]

(#32022) BBéci válasza dh66e (#32021) üzenetére


BBéci
titán

Kompozitot akkor sem szabad javasolni senkinek, mert felér egy büntetéssel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32023) dh66e válasza BBéci (#32022) üzenetére


dh66e
veterán

Nem ajánlottam ezt te is tudod ha rendesen elolvastad a hsz-t a többit meg már kitárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

(#32024) Mezga Aladár válasza BBéci (#32022) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az A400-as tesztet te követted el?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#32025) #75912448 válasza BBéci (#32020) üzenetére


#75912448
törölt tag

Láttam, rendszeres látogató vagyok arrafelé :)

(#32026) BBéci válasza Mezga Aladár (#32024) üzenetére


BBéci
titán

Ha tetszett, akkor igen, én követtem el. :DDD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32027) Mezga Aladár válasza BBéci (#32026) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor nem te voltál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#32028) Chrys_


Chrys_
addikt

PCH A400 egész szép új menüt kapott a legutolsó frissítéssel.

(#32029) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Médialejátszót keresek az alábbi paraméterekkel:

- lejátszás:
nas -- router(TL-WDR4300) - WIFI - mediaplayer -TV
vagy
mediaplayerhez csatlakoztatott külső winyó
kábelt nem tudok húzni a router és a mediaplayer közé

- 3D kellene
- hang egyelőre csak TV-n

amit a topicban eddig olvastam, annak alapján: Med8er MED600X3D-WiFi
vagy mást (is) ajánlanátok?

+ kérdés: a TV-m Panasonic 55ET5-ös, aminek nem lenne rossz a lejátszója, de pl. avi-t nem játszik le, míg mkv-t igen :( + mkv-ben csak a beépített feliratot olvassa, a könyvtárban lévő egyebet nem ...
erre hol találok választ? melyik topic?

előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#32030) FordFair válasza FordFair (#32029) üzenetére


FordFair
tag

lejárt a szerkesztési idő ...

+ még annyi, hogy nas-ról wifin másolhassak anyagokat a mediaplayer külső winyójára...
ezt tudja a Med8er ?

(#32031) BBéci válasza FordFair (#32030) üzenetére


BBéci
titán

WiFi-n bizonytalan lehet a lejátszás, akadozhat, ezért a kábeles összeköttetés javallott. Vagy a médialejátszóhoz USB-n csatlakoztatott merevlemez, én ezt választottam.
Amúgy a MED600 kiváló készülék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32032) Giovanny válasza BBéci (#32031) üzenetére


Giovanny
őstag

Neked sikerült megszerezni DUNE Base?

Zero Defect.No Compromise !

(#32033) BBéci válasza Giovanny (#32032) üzenetére


BBéci
titán

Egyelőre itt van nálam, használom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32034) rolland88


rolland88
tag

Üdv.
Most készülök egy Mede8er MED600X3d lejátszót venni.
A lejatszo.hu ról rendelném, az érdekelne hogy megbízható az oldal garancia szempontjából? ha esetleg lenne valami gond.
Ha nem akkor tudnátok ajánlani egy megbízható oldalt?

(#32035) BBéci válasza rolland88 (#32034) üzenetére


BBéci
titán

Ne keress mást, Ők a legmegbízhatóbbak, hivatalos disztribútorok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32036) koszanova válasza nfsu17 (#31808) üzenetére


koszanova
csendes tag

Köszönöm, három napja boldog WD TV Live Streaming tulaj vagyok. Megy Nasról minden, játszott mindent eddig, mindennek hangja is volt.

Csak az a kérdés (főleg a WD TV Live Streaming felhasználókhoz), hogy érdemes a legújabb firmware-t felrakni? 1.14.xx-essel jött a gép, jelenleg 1.15.10-es van, de van újabb, 1.16.13-as. Érdemes, vagy van negatívuma?
Köszönöm a segítséget.

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#32037) erdoke válasza koszanova (#32036) üzenetére


erdoke
titán

Néha előfordul, hogy egy ritkán használt funkciót elcsesznek új FW-ben, de általában az ellenkezője történik. Nagy gubancot nálam még nem csinált a WD, pedig rendszeresen jön frissítés még az én régebbi lejátszómhoz is.

A legjobb aláírás a héten

(#32038) FordFair válasza BBéci (#32031) üzenetére


FordFair
tag

Köszi!

A kábeles megoldás sajnos kizárt, ezért kellene külső winyós mp.

A kérdésem inkább az lenne, h mp-re csatlakoztatott külső winyóra tudok-e másolni? (pl. nas-ról, vagyis pl. Pc-n hálózati meghajtóként be tudom állítani?)

(#32039) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan set top boxot ajánlani, ami usb-s, s gond nélkül viszi a bd25/bd50-es filmeket?
Lehetőség szerint minél olcsóbbat szeretnék.

Köszönöm! :R

Samsung S9

(#32040) need válasza BBéci (#32020) üzenetére


need
addikt

gratula a cikkhez.. :R

neked mennyire jön be az új menü rendszer..?

ja és jó hír a Padavan.. kíváncsi leszek miket alkot majd..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32041) BBéci válasza need (#32040) üzenetére


BBéci
titán

Egy hónapja adtam vissza a forgalmazónak, akkor még csak a régi menü volt elérhető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32042) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok,létezik olyan asztali media lejátszó ami kezeli a 3D (MKV) vagy mind lejátssza és a tv ugyan úgy be tudom lőni hogy 3D (esetleg az .iso blu ray-t plus pont) és lehet bele tenni vincseszter? (2 őt lehet bele rakni az plus pont) És van usb-je amin közvetlen elérem a vinyót adat rápakolás végett?
az Asus Oplay HD2 az elég jónak tűnik,jókat is olvasok róla! Mondjuk ilyesmi létezik több vinyós kiszerelésben? Azért tervezem a vételét mert a 3d-s samu tv-m nem minden 3d mkv filmet játszik le valamiért!
és jó lenne ha nem kéne egy külön NAS hálózati adattárnak hanem egyből mehetne a media lejátszóba!

Üdvözlettel: bivaly

(#32043) bivalyos válasza BBéci (#32020) üzenetére


bivalyos
tag

ez jó cucc,csak elég horror az ára :) és kár hogy nem több fiókos (vinyó)

Üdvözlettel: bivaly

(#32044) BBéci válasza bivalyos (#32043) üzenetére


BBéci
titán

Nem tettem bele merevlemezt, inkább külső házakba szerelteket csatlakoztattam hozzá.
Az említett Asus nem játszik le 3D ISO-t, csak felezett mkv-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32045) koszanova


koszanova
csendes tag

Kéne egy kis segítség a WD TV Live Streaminggel kapcsolatban.
Nasról jön az adat, bekapcsoltam a metainfók letöltését, de a lejátszón nem jelennek meg a borítók, infók... stb.
Valami ötlet?

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#32046) Ispy válasza koszanova (#32045) üzenetére


Ispy
veterán

A médiatár funkció sajnos nasnál nem működik :(

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32047) fantom105


fantom105
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni a köv. specifikumok mellett a médialejátszó kiválasztásában:
1. Ami jelenleg adott:
1 asztali PC, 1 laptop, 1 lcd nem 3d-s tv (HDMI, optikai hang kimenet van), 1 7.1-es erősítő (ebben nincs HDMI, van szabad opt, ill coax) alap(nincs usb) wifi router n-es, 2 terás 3,5-ös külső hdd usb3-al. vezeték nélküli billenytűzet (usb adapt.)
Ezek főként kábelekkel(HDMI, asztaligép-erősítővel optikai hangk., tv-vel HDMI, tv-erősítővel optikai, laptop erősítővel optikaival) vannak összedugva időlegesen amikor erre kell.

2. Elméleti célok:
Kicsit kötöttek a kábeles dolgok, minimum 2 dolog mindig megy emiatt, de van, hogy 3-4 is. Egyrészt ezen egyszerűsítenék egy központi szerepű médialejátszóval és kihasználnék plusz dolgokat amiket eddig nem.

2a. Felhasználási célok alapján megfogalmazott elvárások, felvetések a médialejátszóhoz kötődően:
- a tv nem 3d-s, nem érdekel a 3d, és valszeg nem is fog a köv 5 évben. tehát ezt nem kell tudnia
- nincs BD lemezem, nem is lesz valszeg, ezt sem kell tudnia játszani
- router és médialejátszó egy helységben lesz, elvileg a lan és wifi fontos lenne, ezen felül korábbi hozzászólásban már volt róla szó, engem is érdekel, az, hogy laptopról, vagy később okostelefonról, kábel nélkül mint forrás küldjek a tv-re vagy az erősítőre zenét, videót, bármit, vagy egyszerre mindkettőt. Erre írtátok, hogy ezt remote funkcióval elvileg be lehet állítani (dune hd 102w-re volt példa), bár fogalmam sincs, hogy ez, hogy megy(erről hol lehet olvasni?), és min keresztül kommunikálnának (router/hálózat, vagy vmi usb adapter, vagy bluethoot).
- fontos lenne a internetrádiók elérése lan-on vagy wifin, és a valós youtube is, nem tákolt.
Itt feljön az, hogy jó lenne, ha lenne vmi kis tft rész, ahol információkat lehet látni a készüléken, ne kelljen emiatt tv-t, stb bekapcsolni, bár tudom ez nem lesz valszeg
- Külső hdd-t most alig használom, viszont én a médialátszóhoz kötném (nem erőltetem a routerhez, mert abból is kellene egy másik), usb3 slave jobb lenne
- HDD-re felvétel: jelenleg dvb-t, de lehet, hogy dvb-c-re lesz szükségem váltani. ez nem annyira fontos, ha később az lesz jó lenne ha usb adapterrel tudnék felvenni hdd-re, tehát jobb ha több usb hely van
- a bluethoot dolognak nem tudom itt mennyire van értelme lásd 4 sorral feljebb, a laptop, erősítő, médialejátszó kapcs. miatt, az erősítőn sem hdmi, sem lan, sem wifi, sem usb, sem blouthoot
- fontos, a full hd, a lehető legtöbb formátum (mkv, mp4, flac) felismerése, és a firmware frissítés, bár én inkább pc-s vagyok ebben
- nem akarom túlbonyolítani, nem mennek folyamatos letöltések, így nem fontos a torrent, és a költségesebb rendszerek kiépítése sem
- usb-n vezeték nélküli bill. csatlakoztatása pl jó lenne a youtubeozásnál
- a keret racionális 25-70 közötti lenne

3. Melyik Médialejátszót javasoljátok ezek ismeretében?Esetleg egyéb?
Korábbi hozzászólások alapján+saját keresés 3 esélyes eddig:
3a. dune hd 102w: hátrány a dts nem felismerése ha tv-re küldöm csak, ilyen is lehet, nincs kis információs tft ablak
3b. mede8er MED800X3D, nekem elvileg nem kell a 3d,de ezzel együtt ár értékben reális, szintén nincs infos kijelzés
3c. Sencor SMP 9000 3D, erről nem sok a hozzászólás

Bocs ha hosszú voltam, próbáltam jól leírni a hátteret.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#32048) Multibit válasza fantom105 (#32047) üzenetére


Multibit
veterán

HTPC.
Járnak ide szakik, majd ők megmondják, hogy 70-be belefér-e egy esztétikus, csendes, kis méretű MP pótló HTPC wifi-vel, kijelzővel, távirányítóval.
Más megoldás csak úgy jön össze, ha valamiről lemondasz (kijelző, felvétel, széles formátumtámogatás, kadenciahelyes lejátszás, stb.).

(#32049) Mercutio_ válasza Multibit (#32048) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg az oldalába egy ilyen beépíthető és a kijelző is megoldva
http://hardverapro.hu/apro/uj_kortek_samsung_monitorok_17_akcio

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32050) #75912448 válasza Multibit (#32048) üzenetére


#75912448
törölt tag

Esetleg Brazos alapú HTPC kijönne ennyiből, mint médialejátszó a 3D-n kívül tud mindent. Többivel egyetértek, médialejátszó estén valamiről le kell mondani.

A Sencor SMP 9000 3D pedig hardveresen megegyezik a MED600-zal, utóbbi 5 év gar, jobb szoftver, jobb támogatás, 23,976Hz lejátszás és ki tudja mi mindenben jobb még, ezért ne spórolj 5e forintot.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.