Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Chrys_ válasza Jim-X (#12992) üzenetére


Chrys_
addikt

Én is így vagyok ezzel, 5400 2TB ment az A300-ba.

(#13002) Ed Parker válasza Chrys_ (#13001) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

neked sem melegszik,jól működik?

(#13003) Chrys_ válasza Ed Parker (#13002) üzenetére


Chrys_
addikt

Nincs a házban aktív hűtés, ezért természetesen kicsit melegszik, de abszolút nem jelentős.

(#13004) Ed Parker válasza Chrys_ (#13003) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nálam a seagate le 2TB olyan szinten felforrt,hogy 1MB/s-el másolt,akkor vettem ki a nagy hdd-t és tettem bele kicsit.

(#13005) BBéci válasza kirkri (#12995) üzenetére


BBéci
titán

Igen, nős vagyok. Vannak kérdések, én válaszolok és annyi.
Akkor dühös, ha nem tudja kezelni az új jövevényt, tévét, lejátszót, erősítőt, aztán megtanulja, de vissza kell adni és jön a következő. :D

(#13004) Ed Parker
Olyat kell beletenni, ami kifejezetten csendes és nem melegedős fajta, mint a Caviar Green. Nekem abból van kettő és nem is szeretnék másfélét venni

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13006) Jim-X válasza BBéci (#13005) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem elég profi lehet... :)

A játék az nem játék!

(#13007) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Azt mondták nekem a lejatszo.hu munkatársai, hogy erre nincs lehetőség... Látom pl tablettel a könyvtárszerkezetet, file-okat, de nem tudom lejátszani... Ez miért lehet? Felhívtam egy másik üzletet, ők viszont azt mondták, hogy akár telefonon keresztül is működik a Dune HD 301 Wi-Fi... Valaki tudja biztosan? Próbálta már?
PL a dune oldalán pedig ez szerepel:
NAS funkció - bármilyen csatlakoztatott háttértár, adathordozó automatikus megosztása a hálózaton

(#13008) Ed Parker válasza BBéci (#13005) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jaj de ismerős sztori :D
még meg sem melegedett,épp hogy tudom hol lehet bekapcsolni,azt már adod el????

az arcam már "régi" butordarab,kezdi megszokni:)

nekem wd scorpio van benne,elég az 500GB-t,nemigen szokott tele lenni.
feleslegesnek találom,a nagyobbat oda.
a wd green az a nas-ban van,azokra a dolgokra,amit meg is akarok tartani.
van még a seagate green,az is jó,most megy a teszt,ez a két fajta van a nasba,kiderül melyik cégnek jobb a green merevlemeze?

(#13009) kirkri válasza BBéci (#13005) üzenetére


kirkri
addikt

Másnap, hogy lecseréltem a nappaliban a Popcorn-t az Egreat-re, megyek haza munka után és a 4 éves lányom azzal fogad, hogy "mindig újabb és újabb vackokat hozol a házhoz" :F

Gyanús lett ez a mondtad egy alapból nem szemtelen kisgyerek szájából, így rákérdeztem, hogy honnan hallotta. Erre a nejem elnevette magát, hogy én mondtam neki "végre megtanulom használni ezt a szerencsétlen lejátszót, erre apád megint újabb vackot hoz a házhoz, így nem tudom, hogy kell bekapcsolni a Barbie meséidet" :DDD

21 éve a Prohardveren! ™

(#13010) Ed Parker válasza kirkri (#13009) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jólvan megnyugodtam akkor,hogy a nők így működnek :D

[ Szerkesztve ]

(#13011) Patice válasza Ed Parker (#13010) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem tegnap simán "lesiklózta" a szerinte "anakonda" vastagságú új hangfalkábelem. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13012) Ed Parker válasza Patice (#13011) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na,mit vettél? :Y

(#13013) BBéci válasza Patice (#13011) üzenetére


BBéci
titán

Eldönthetné, hogy sikló, vagy anakonda, Nem kicsi a különbség. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13014) Patice válasza Ed Parker (#13012) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13015) Ed Parker válasza Patice (#13014) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez azért inkább sikló:)

de gratula az uj dróthoz, hogy tetszenek?

(#13016) Dorian válasza Ed Parker (#13008) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem cseppet sem melegszik a Dune D1-be szerelt 2TB-os Seagate Green. Nem is hangos, pedig ha jól emlékszem 7200 rpm-es.

Külső USB-s WD Mybook-ról lejátszva lviszont néha megtorpan a film, kb. 10mp-ig áll, majd belepörget és folytatódik :O Infoban jelzi is a puffertúlcsordulást (valami hasonló néven)

Korábban a Venice lejátszómmal semmi ilyen baja nem volt, mit lehet csinálni? Lehet, hogy a memóriabővítésként belerakott SD kártya lassú?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13017) Patice válasza Ed Parker (#13015) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elsőre nem sok különbséget fedeztem fel a CAT-hoz képest, aztán leülve elé és hallgatózva jöttek ám a difik.

Elég rég óta nem volt járatva, a dugók is zsír újak rajta, szóval még kell nekik jó pár óra, hogy beérjen.

Részletesebb, teresebb, jobban elkülönülnek a hangszerek, megfogottabb, nyugodt hangú eddig. Mélyben (most még) gyengébb a CAT-hoz képest, de sokkal precízebb is.

Most még korai véleményt mondanom róla.

De kb. ez az első lépés a láncom komoly kábelekkel való ellátásában. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13018) gulyasa


gulyasa
őstag

:W
Már hétfő (valójában vasárnap) óta várom, hogy az R6S-em szállítási állapota elmozduljon a "vám elé állítva" pozícióból. Szerintem, ha tényleg a vámnál akadt volna meg, akkor már rég felvették volna velem a kapcsolatot (vámáru nyilatkozat vagy ilyesmi...).
Inkább a posta lehet a hunyó.
Vagy én tévedek és lehetséges, hogy 5 napon keresztül vámolnak valamit?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13019) Patice válasza gulyasa (#13018) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szabadságolások? NAV-nál is van ilyesmi. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13020) Ed Parker válasza Dorian (#13016) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem elötte egy másik seagate-em volt,egy ilyen hulladék

a seagate green nekem sem melegszik,meg a nasban van is hűtés.

nekem is mybook 1TB van,de azt szereti a popcorn,mindent jól játszik róla.
a merevlemez tuti jó?
vidd át valakihez és próbáljátok ki,hogy ott is jelentkezik e ez a probléma?

(#13021) Ed Parker válasza Patice (#13017) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jó lesz az,csak hagyni kell menni úgy 100 órát azt alakulni fog.

(#13022) hunaqua válasza gulyasa (#13018) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem szeretnélek elkeseríteni,de 99%,hogy vám lesz.Postás fog hozni levelet,hogy kérik az eredeti számlát,banki kivonatot,stb,stb

(Nálam pont így volt)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13023) Dorian válasza Ed Parker (#13020) üzenetére


Dorian
félisten

Jónak kell lennie a WD-nek, hiszen a korábbi lejátszómmal ilyen probléma nem volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13024) Ed Parker válasza Dorian (#13023) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Gőzöm sincs nálad mi lehet, nekem popi a300-am van, nincs benne sd kártya :N

Viszont ha Toobee-hoz átviszed és ott is ezt csinálja, akkor mégiscsak a mybook lesz a bűnös.

(#13025) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Az LG TV-mhez lehetőleg szintén LG Blu-Ray lejátszót szeretnék, de nem találtam olyat ami mkv és BD iso fájlokat is képes lejátszani.. Tud valaki arról hogy létezik-e ilyen BD player egyáltalán, vagy ez csak a mediaplayerek kiváltsága egyenlőre!?

(#13026) Dorian válasza Ed Parker (#13024) üzenetére


Dorian
félisten

Toobee Duo-ja járt már nálam, nem emlékszem ilyenre, bár ez csak komolyabb bitrátájú filmeknél jön elő és esetlegesen. Tehát egy jó darabig nézni kell, nem azonnal és nem gyakran csinálja. Toobee Dune-jét meg tesztelgetésre használtam (film és koncert részletek) szóval nem leültem komplett filmet nézni :)
Most vettem egy olyan kis vékony pendrive-ot, ami befér a belső usb-be a vinyó alá, majd kipróbálom, mi van, ha az lesz a rendszerpartíció.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13027) BBéci válasza Kroni1 (#13025) üzenetére


BBéci
titán

Mkv-t tudják, az LG-k is, BD ISO-t egyik sem. A régebbi kiadású OPPOK lejátszották, még a 3D-t is, de a március-áprilisi firmware letiltotta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13028) Kroni1 válasza BBéci (#13027) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor marad az eredeti terv, az LG BD-670 és az iso fájlok kilőve... Az Oppo nagyon tetszik, de az ára már kevésbé.. Képminőségben valóban lehet látni a különbséget szerintetek egy ilyen OPPO BDP93-as ketyere és egy egyszerűbb 35-50k-s BD player közt?

[ Szerkesztve ]

(#13029) BBéci válasza Kroni1 (#13028) üzenetére


BBéci
titán

Csak a 95-ös volt nálam, de az durván alázott minden általam eddig látott lejátszót, kivéve a CineMaster HD-t, de az 8000 euróba kerül.
Pár napja hasonlítottam a Pioneer BDP-LX55-öt egy olcsóbb Sonyhoz, köztük is volt különbség rendesen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13030) kirkri válasza hunaqua (#13022) üzenetére


kirkri
addikt

Tapasztalatok alapján szerintem is ez várható.

21 éve a Prohardveren! ™

(#13031) Ed Parker válasza BBéci (#13029) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

összességében milyennek látod képminőségben és hangminőségben az lx55-öt,nyilván kategóriájában?

(#13032) junior11 válasza BBéci (#13029) üzenetére


junior11
veterán

Bocsi az off-ért, de megkérdezném, milyenek a Panasonic BD lejátszói? Megéri a BDT500EG vagy pl. a SONY BDP-S790? Érezhető lenne a különbség (kép- s hang) pl. egy olcsóbb modellhez (Panasonic BDT220EG, Sony BDP-S490)? Előre is köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13033) BBéci válasza Ed Parker (#13031) üzenetére


BBéci
titán

Képminősége kategóriáján felüli, a hangja ár/érték arányos. CD és SACD-játszóként, HDMI-vel elmaradt közel 20 éves PD S702 CD-játszómtól. A hibrid lemez SACD rétegének nagyobb felbontása tisztán kijött, de összességében nem tetszett jobban, mint a CD-réteg a régi lejátszóval. A Primare erősítőhöz voltak kötve. CD vs. CD esetén még egyértelműbb volt a különbség.

(#13032) junior11
A felsoroltak közül egyiket sem próbáltam. Van nálam egy Sony 590, egyáltalán nem vagyok elájulva tőle. Nem rossz, de a Pioneerhoz képest sehol sincs. Igaz, jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13034) Ed Parker válasza BBéci (#13033) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na ezt jó hallani,hogy képre jó,elvégre én is bd lejátszásra vettem.

azt viszont fura hallani,hogy egyazon cég gyermeke gyengébben szerepel cd játszásban egy nála 20évvel idősebb társánál,ami ma már gombokért megvehető:)

[ Szerkesztve ]

(#13035) BBéci válasza Ed Parker (#13034) üzenetére


BBéci
titán

Nincs ebben semmi fura. A DVD-lejátszók sem tudtak igazán jó minőségben zenélni CD-ről, miért lenne ez másképp a BD-játszókkal? Amit mindig hangsúlyozok: célhardver!
Vannak kivételek a high-end kategóriában, de ár/érték arányban azok sem versenyképesek a CD-játszókkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13036) #03969024 válasza Ed Parker (#13034) üzenetére


#03969024
törölt tag

Azóta más a DAC chip, lehet erősebb a spórolás...

(#13037) Ed Parker válasza #03969024 (#13036) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem van külső dac-om,nem használom a cd dac-ját.

(#13038) BBéci válasza #03969024 (#13036) üzenetére


BBéci
titán

HDMI kimenetről hallgattam az LX55-öst, de még kipróbálom analógon is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13039) #75912448 válasza hunaqua (#12723) üzenetére


#75912448
törölt tag

Miután a cég közel 3 hónap huzavona és hazudozás után nem tudta leszállítani a lejátszót, így most újra meg kell rendelnem, boldog vagyok. :W

Kérdés: linkdelight, w2comp vagy ebay...

(#13040) pinnacle


pinnacle
nagyúr

WD TV Live webes felületén, hogy lehet belépni? Próbáltam különböző gépen, böngészőkkel, Win7, Xp-n, alul megjelenik a várakozás, adatátvitel, de nem lép be.

(#13041) hunaqua válasza #75912448 (#13039) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia!
Szerintem Linkdelight,már csak azért is mert ha véletlenül ÁFA-t kell fizetni akkor is így a legjobb az ár.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13042) gulyasa válasza hunaqua (#13022) üzenetére


gulyasa
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy inkább az van, amit sejtettem. Most frissítettem rá a tracking-re. Eszerint 4 napig ültek rajta és de még nem szállították le nekem (remélem ma...)

2012.07.09 11:36 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.07.14 12:44 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.15 16:32 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.07.15 16:36 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.07.19 09:21 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Amúgy meg elmennek a jó büdös p...ba...!!! :W

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13043) hunaqua válasza gulyasa (#13042) üzenetére


hunaqua
addikt

Mindjárt megkapod!!!! :C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13044) Siffredi válasza gulyasa (#13042) üzenetére


Siffredi
senior tag

Mindenképpen írd le majd, hogy alakult. Kíváncsi vagyok, kell-e vámot fizetned.

Az enyémet elvileg 1 napja adták fel a hongkongi postán, remélem nem kerülök hasonló helyzetbe.

(#13045) Multibit válasza Dorian (#13016) üzenetére


Multibit
veterán

> Külső USB-s WD Mybook-ról lejátszva lviszont néha megtorpan a film, kb. 10mp-ig áll, majd belepörget és folytatódik
Az én Dune Smart B1 játékosom is csinál ilyet (már túl vagyok több firmware cserén, nem segített).

(#13026) Dorian
> Toobee Duo-ja járt már nálam, nem emlékszem ilyenre, bár ez csak komolyabb bitrátájú filmeknél jön elő és esetlegesen.
Nos, nálam DVD-nél, BD-nél, MKV-nál USB-s vinyóról egyaránt előjön, tehát nem tudom a magasabb bitrátát okként előhozni :(

(#13046) kmarci25 válasza gulyasa (#13018) üzenetére


kmarci25
veterán

Ne dühöngj, Te legalább tudod, hogy megkapod... Én 10 napja várok arra, hogy a célországba elküldve állapot változzon... Még egy hét és a paypalon teszek panaszt, hogy ha nagy a gáz, akkor legalább a pénzemhez jussak.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13047) hunaqua válasza kmarci25 (#13046) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia Marci!

Szerintem a posta a ludas,mert ha "célországba elküldve" szerepel,akkor valami elindúlt valahonnan valahová!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13048) #75912448 válasza hunaqua (#13041) üzenetére


#75912448
törölt tag

No, meg is rendeltem onnan.

(#13049) Billu válasza gulyasa (#13042) üzenetére


Billu
aktív tag

Nekem majdnem órára megegyezik a tracking-m a tieddel.

Ma reggel meg is kaptam. Vám, Áfa nem volt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#13050) kmarci25 válasza hunaqua (#13047) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is így gondoltam, de mikor beszéltem a posta ügyfélszolgálatával, azt mondták, hogy ők azt is látnák, ha felteszik a repülőre, és az én csomagszámomnál ilyet sem láttak. Csak arra tudok gondolni, hogy a reptéren elkeverték és valami doboz mögé leesett, vagy mittomén. A hócipőm tele van már... :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.