Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) devil-k válasza varázsgömb (#40999) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért lenne ellentmondás? A felezett 3D egy "szétnyúzott", szétkonvertált MKV fájl!

Lehet nem idevág teljesen, de azért egy kis infó:

BD50/BD50 ISO
1:1-ben, mint a lemez.

BD remux/BD remux ISO
1:1-ben, mint a lemez, csak menü, extra, felesleges szinkron és felirat nélkül.

BD25
A cél, hogy ráférjen egy 25 GB-os lemezre. Itt szinte mindig belenyúlnak a képbe vagy/és a hangba.

BD rip
Lebutított, mókolt anyag, kb. 2 GB.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#41002) varázsgömb válasza devil-k (#41001) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Úgy értettem; egy Remux nem lehet felezett 3D.
A Rió ami megvan Remux. Azt mondtad, hogy az felezett.
Erre vonatkozott a kérdésem, hogy ez nem ellentmondás?

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#41003) djnice válasza #75912448 (#40975) üzenetére


djnice
veterán

A VXP legfontosabb funkciója a jó minőségű deinterlacing ami eddig hiányzott a Sigma chipekből, a többi az lényegtelen, ahogy te is mondod mert feleslegesen belenyúl a képbe.

(#41004) devil-k válasza varázsgömb (#41002) üzenetére


devil-k
nagyúr

BD 3D nem lehet remux, KIVÉVE ha megoldódott a fentebb leírt anomália! Megnéztem az adott filmet én is, ha felezett a 3D, akkor felezett 3D-vel van dolgunk. Ha nem, akkor BD 3D remux és akkor megoldódott egy régi "probléma".

A hozzászólásokat olvasva, nem 3D-s a film, tévesen van feltüntetve!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#41005) cdl válasza devil-k (#40998) üzenetére


cdl
senior tag

Ááá.
Látszik, mennyi 3D-s filmet nézek.
Annyi nehezités van, hogy minden egyes alkalommal ki kell választanom, hogy milyen a 3D, utána lesz aktív a 3- ból 2 D-s fül a menüben.
Nagyon köszönöm.

(#41006) devil-k válasza cdl (#41005) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmiről nem maradtál le! :D

A BD 3D-t és a "felezett" 3D-t is tudod 2D-ben nézni! Sőt, azt is be tudod állítani a TV beállításainál, hogy ne váltson át magától 3D-re ha ilyen tartalmat érzékel!

(#41007) varázsgömb

Mármint? Nem értem, hogy mire akarsz kilyukadni. :F

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#41007) varázsgömb válasza devil-k (#41004) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Ésszerű magyarázat. 😃

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#41008) #75912448 válasza djnice (#41003) üzenetére


#75912448
törölt tag

Finoman használva gyengébb anyagokon is segít, de aki épp ezt a lejátszót választja, ritkább esetben néz gyenge anyagot. Legnagyobb előnye (lehetne), hogy adaptív algoritmussal dolgozóik, de ez pont a Popcorn esetében (még) nem minden esetben látszik. Ugyanezek az eljárások - Detail enhancement, számos NR, Block csökk. stb) majd mikor valóban csak arra kényszerülő anyagokon segít, lesz jó a VXP. Most bármelyiket felnyomod egy animációs vagy steril filmen, végeredményben szinte mellékhatások nélkül kapsz egy élesebb, tisztább képet. Ugyanezen beállítással viszont egy graines filmen elkened az anyagot, kiemelsz nem kiemelendő részeket is, annak ellenére, hogy adpatív(nak nevezett) az eljárás.

PC-s képjavítók sem különbek, Sony RC sem, de a legrosszabb a Darbee, főleg égbe tolva szvsz. Egyébként pedig feltolt VXP nélkül is nagyon jó a Popcorn képe, még közepes méretű vásznon sem annyira reménytelen, mint közvetlen MP társai.

(#41009) katarn67 válasza devil-k (#40965) üzenetére


katarn67
csendes tag

10-20 ezer között akkor milyet érdemes? avi, mkv, képfájl, esetleg még mp3, flac lejátszásához kellene. Hálozati dolog és 3D nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#41010) devil-k válasza katarn67 (#41009) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennyiért én nem tudok mit ajánlani. 30.000 Ft a WD TV Wireless HD N, azt viszont igen.

- mozi bolondéria -

(#41011) Multibit válasza varázsgömb (#40999) üzenetére


Multibit
veterán

De, igen.

(#41012) anonym1s válasza varázsgömb (#40981) üzenetére


anonym1s
őstag

Hello.
Nyomd meg a tavkapcsolo bal also sarkaban levo "ANGLE" feliratu gombot annyiszor, amig kiirja a tv jobb felso sarkaban azt, hogy "right eye first".
Ez csak egy tipp, de meger egy probat.

(#41013) anonym1s


anonym1s
őstag

Van olyan, aki mukodesre tudta birni a jukebox-ot Popcorn A400/410-en?
Amikor elinditom, kiirja hogy adatbazis ellenorzes, majd nehany masodperc mulva elkezdi letolteni az infokat az elso filmhez es itt leragad, nem megy tovabb. Ott hagytam kb. fel orara es amikor megneztem ugyanott jart, nem csinalt semmit. Probaltam mar azt is hogy atneveztem a fajlt, hogy csak a film cime legyen benne, pl. AVATAR.iso de az eredmeny ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#41014) devil-k válasza anonym1s (#41013) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most már kezdem azt hinni, hogy egy hibás példány jutott hozzád, ugyanis ez a funkció is rendben volt nálam.

- mozi bolondéria -

(#41015) Heffi válasza anonym1s (#41013) üzenetére


Heffi
őstag

Internet elérése van a popinak?

Próbáld ki, hogy fájl tallózáskor a film címén rányomsz az info gombra. ekkor is meg kell találnia a Borítót, háttérképet és tartalmat. Ha megfelelő, akkor > letöltés, ha mellé lőtt, akkor >szerkesztés, és válaszd ki a megfelelő filmet a listából.

Mivel az automatikus letöltés nálam sok filmnél tévedett, ezért először leszedtem a fenti módszerrel mindent, majd amikor készen volt egy mappám, ráengedtem az NMJ-t.

Nekem inkább a BDMV mappában tartott BD tartalmmal volt bajom, mert megjelent rengeteg felesleges sorszámos m2ts fájl az NMJ-ben.

(#41016) arcitec válasza anonym1s (#41013) üzenetére


arcitec
addikt

Töröld ki a létrehozott Jukebox mappát (ami az adatbázisa) melyik egységre raktad, nálam sd kártyán van a rendszer , beépített hdd ntfs-re formázva és itt van az - nmj_database nevű könyvtárban h:\nmj_database\media\video\ stb ... érdekes lenne, ha ez hardware hiba lenne , mert akkor az nagyon hibás ...(lehetne) Egyébiránt van amit nem talál meg, de nem az a jellemző, akkor azt manuál kell kipótolni ...

[ Szerkesztve ]

(#41017) varázsgömb válasza anonym1s (#41012) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Próbáltam, de nem működik vele sem.
Csak a felkiálltó jel ugrál fel.
Szerintem nem is fog ez az Angle gomb működni-legalább is nekem-, mert csak Lite verziós BluRay-t nézek Nas-ról, és abban nincsnek ilyen extrák.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#41018) Heffi válasza varázsgömb (#41017) üzenetére


Heffi
őstag

Ha nem adja fel a baj-jobb kép váltásának lehetőségét, akkor nem is 3D-ben megy a lejátszás. Esetleg elszúrták a remuxolást. Ha megnézed az iso fájl beltartalmát 2 db nagy méretű fájt kell tartalmaznia, ebből a nagyobb lejátszható 2D-ben, a másik önmagában nem (vélhetően ez tartalmazza a 3D lejátszáshoz szükséges képtartalmat).

Az egyik BD50-em így néz ki.

(#41019) kaszaf válasza varázsgömb (#40981) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Mag fórumon írják, hogy ez a Rio 2 verzió nem 3D. Hibás a file név.

(#41020) Lecsovirsli


Lecsovirsli
csendes tag

Sziasztok!

Szüleim jellemzően egy ősöreg, Orion dvd-lejátszó usb foglalatába aggatott pendrive-on keresztül nézik a divix filmeket ezért úgy gondoltam, hogy egy külső vinyó akár praktikus ajándék is lehetne, de tévedtem....

Míg a pendrive-val simán elboldogul a masina, addig a külső HDD (Toshiba) már csak egy elhaló, ütemes, kattogó hangot ad ki, mintha az energiaellátása nem ütné meg a kívánalmakat.

Olvastam USB Power Hub-okról, ami elvileg pont a fenti problémát rázza gatyába, kérdés, hogy az én esetemben ez segíthet-e?

Ha nem, merre induljak?

Köszi!

(#41021) Multibit válasza Lecsovirsli (#41020) üzenetére


Multibit
veterán

Valószínűleg nem kap elég áramot a HDD az Oriontól. Egy power hub segíthet. Azért vásárlás előtt próbáld ki azt a Toshibát más eszközökön is, hogy ki lehessen zárni a HDD hibát!

(#41022) varázsgömb válasza Heffi (#41018) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Igazad van! Megnéztem pár 3D-s filmet, és az ANGLE megnyomásával feldobja a jobb-bal lehetőséget.
A Rió-nál nem, tehát csak 2D-s.
Viszont most egy másik problémába futottam bele. Az egyik filmem,(Gru1) Half-OU-s, a kép alul-fölül van. Ha az ANGLE csak a jobb-bal lehetőséget adja, akkor ezt a filmet nem is tudom lejátszani az A-410-el? Amíg nem volt meg a Popi, addig pc-vel nézték a fiúk.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#41023) Heffi válasza varázsgömb (#41022) üzenetére


Heffi
őstag

A bal -jobb a szemet jelenti, nem azt, hogy melyik oldalon van a felezett film képtartalma. De inkább hanyagold a felezett "szutykokat" :)

(#41024) anonym1s


anonym1s
őstag

Kossz mindenkinek a segitseget!

Vegul sajat magam talaltam meg a hibat. Az vincseszteren levo elso film (Avatar) mappajaban volt egy Avatar nevu fajl kiterjesztes nelkul. Tehat igy nezett ki a mappa tartalma:

Avatar -> ez a kiterjesztes nelkuli fajl
Avatar.iso
Avatar.nfo

Ez a kiterjesztes nelkuli fajl, laptoprol halozatban bongeszve olyan volt mintha mappa lenne, benne az eredeti mappa tartalma (avatar.iso es avatar.nfo fajlok) es ez vegtelen melysegben. En 18 mappa melysegig mentem, aztan meguntam es levettem az a410-rol, raraktam laptopra usb-n, es akkor lattam hogy az nem mappa hanem egy kiterjesztes nelkuli fajl. A lenyeg, hogy az a410 is egy vegtelen melysegu mappanak latta, ezert nem ert soha vegere az adatok letoltesenek. Toroltem ezt a kiterjesztes nelkuli fajlt, es most minden oke :)
Illetve most mukodik, de szamomra nem igazan lesz hasznos, mert tobb ezer filmem van 11tb vincsesztereken, es nem lesz kedvem napokig itt ulni hogy figyeljem mikor akad el ujra valami hulye hiba miatt.

(#41025) devil-k válasza kaszaf (#41019) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt már tegnap megírtam neki, de semmit nem válaszolt. ;]

- mozi bolondéria -

(#41026) Mezga Aladár válasza #75912448 (#40974) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Kivenném a firmware-ből, :DD a menüben se legyen nyoma. Egyébként a kikapcsolt VXP sem volt teljesen kikapcsolva, legalábbis régebbi fw-nél. Manapság nem tudom mi a helyzet."

Ha lehúzod 0-ra akkor azt írja kikapcsolva. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41027) devil-k válasza anonym1s (#41024) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még mindig nem értem, hogy miért akadna el? Ha van kiterjesztése a fájloknak, semmi probléma nem lesz. Annyira görcsölsz ezzel a lejátszóval, hogyha még jól működik is hibásnak állítod be a saját "user error" miatt! Tényleg az a legegyszerűbb ha visszaküldöd, mert élből érezhető az írásodon, hogy nem ő lesz a te játékosod.

12 TB-nyi anyagomat gond nélkül raktam Jukeboxba kb. 1 óra alatt úgy, hogy kézzel is szerkesztettem közben!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#41028) liszi70 válasza Mezga Aladár (#41026) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha lehúzod 0-ra akkor azt írja kikapcsolva."

Ezt firmware-rel módosították? Mert régebben tényleg nem lehetett kikapcsolni teljesen ezt a funkciót, a 0-ra húzással sem.

(#41029) #75912448 válasza Mezga Aladár (#41026) üzenetére


#75912448
törölt tag

OK.

Mielőtt nagyon félremenne valakinek, a mondat első fele válasz (nem teljesen komoly :U ) devil úrfinak a Sony RC kapcsán, nem a VXP-re értve.

(#41030) devil-k válasza #75912448 (#41029) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaj, tudod melyik közös barátunkat nevezted "úrfinak". :)) Emlékezz! :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#41031) #75912448 válasza devil-k (#41030) üzenetére


#75912448
törölt tag

:DDD :DDD Emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#41032) Mezga Aladár válasza liszi70 (#41028) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs telefon.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41033) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van viszont egy gondom.
Vc1 kódolásu állományoknál mikro lagol a cucc.
Csináltam egy hibakeresést, bd iso, nincs hiba, makemkv ripp, lagol.
Pc, régi popi hibátlan. Szerintetek mi lehet a hiba?
Esetleg valaki tud mkv to bd iso progit?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41034) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha számítógép nélkül szeretnék filmeket nézni, és csak egy monitorbemenet van a tv-n, meg scart, akkor milyen irányban érdemes gondolkoznom a továbblépésen?
Milyen tv-t, vagy médialejátszót érdemes nézegetni? Van egy panasonic DMR EH 55 80gb-s DVD, ami a pc-vel való kommunikáció hiánya miatt nem jó szinte semmire, sajnos, mert ha valahogyan lehetne hálózatról feltolni rá filmeket, akkor mindenre jó lenne, amire nekem kellene.

PC

(#41035) Heffi válasza Wasquez (#41034) üzenetére


Heffi
őstag

Az első lépés egy normális megjelenítő. Ha nincs HDMI a mostani tévéden, akkor először azt kellene cserélni.

(#41036) djnice válasza Mezga Aladár (#41033) üzenetére


djnice
veterán

Tsmuxer majd imgburn.

(#41037) varázsgömb válasza Heffi (#41023) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Még a "kiokosításom" előtt töltögettem felezett filmeket, amikor még nem tudtam, hogy a file-nevekben mit jelentenek a Half, SBS, Remux, stb.dolgok. Ma már 20GB alatti filmekhez hozzá se nyúlok. 😃

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#41038) Mezga Aladár válasza djnice (#41036) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R
bd iso, nincs hiba, makemkv ripp, lagol.
Erre neked sincs ötleted?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41039) Wasquez válasza Heffi (#41035) üzenetére


Wasquez
senior tag

Tegnap letöltöttem az útmutatóját, és meglepődve láttam, hogy van rajta egy darab HDMI, azért emlékeztem rosszul, mert nincs még ilyen eszközöm, és sosem használtam.
Tehát van rajta, Samsung EH32R32BX/XEH
[link]

Nem tudom, hogy Mi a vélemény az Asus oplay szériáról?
Földfelszíni tv sem ártana a készülékbe, mert ez a tv nem tudja, tudomásom szerint, de majd utánaolvasok!
Esetleg műholdvevő képesség a földfelszíni helyett.
Digi tv van, és helyette kellen valami más megoldás, mert jó volna, de a szoftveresen hazavágott dekóderek elrontják a lehetőségeket.

PC

(#41040) #75912448 válasza Mezga Aladár (#41038) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyazon film? Az iso-ból készített rip laggol?

(#41041) Mezga Aladár válasza #75912448 (#41040) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ahogy írtad.

Tovább mentem.
bd -- nem lagol
ripp készítés makemkv --lagol
rippből bd iso készítés tsmuxer --nem lagol.

ui: Jó a tsmuxer csak h., a fr@ncba tudom a felíratott kényszerítettre állítani?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41042) #75912448 válasza Mezga Aladár (#41041) üzenetére


#75912448
törölt tag

Makemkv-t nem szeretem, mindig mkvmerge-t (MKVToolnix) használom ts (iso ts)>>>mkv estén, tsmuxert iso>m2ts-re ha valamiért nem OK az mkv.

(#41043) Tibiajax válasza devil-k (#41030) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

;]

(#41044) Mezga Aladár válasza #75912448 (#41042) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

mkvmerge. Hogy nyitom meg a bd-t? tudja a forced feliratot és a chaptert?
( #41043 ) Tibiajax: nem röhög!

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41045) #75912448 válasza Mezga Aladár (#41044) üzenetére


#75912448
törölt tag

Behúzod a fő filmet>>m2ts fájlt, forced flelirat és hangok, ezekhez tartozó beállítások részletesek. Viszont ISO-ból átvenni a chaptereket, azt lehet, hogy a makemkv jobb tudja.

Azt hiszem Liszi szokta előbb makemkv, majd a kapott fájlt még pontosítja toolnixszel. Gondolom azért népszerű a makemkv, mert több hang és felirat esetén ott kényelmesebben szelektálhatók azok.

[ Szerkesztve ]

(#41046) anonym1s válasza devil-k (#41027) üzenetére


anonym1s
őstag

Biztosan en sem tudom, csak tippelek hogy azert, mert vegtelen melysegu mappanak latta a kiterjesztes nelkuli fajlt, aminek sosem ert a vegere, mert minden ujabb almappaban megvolt az eredeti mappaban levo fajl, es epp az volt a baj, hogy nem volt kiterjesztese a fajlnak.

Akkor a te 12gb anyagodban levo fajlok valoszinuleg jol voltak elnevezve, de nekem van egy rakas regiek a ketezres evek elejebol, amikor az volt a divat hogy fajlnevnek CD1 meg CD2 adtak, vagy csak kezdobetukkel roviditve es csak a mappa nevebe volt a cim. Az ilyeneknel szinten elakad.

Amugy kezdek megbaratkozi vele, amiota nem fagyogat es nem indulgat ujra. A lassusagahoz majd probalok hozzaszokni :)

[ Szerkesztve ]

(#41047) Mezga Aladár válasza #75912448 (#41045) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Azt hiszem Liszi szokta előbb makemkv, majd a kapott fájlt még pontosítja toolnixszel."

Én is.
Az zavar, nem tudom hogy, az átalakítástól nem jó, vagy a popi hibája.

A kollégák közül, akinek a400-as van, megnézne nekem egy vc1 kódolású bd-rip mkv-t?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41048) liszi70 válasza #75912448 (#41042) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Makemkv-t nem szeretem"

Miért?

"Azt hiszem Liszi szokta előbb makemkv, majd a kapott fájlt még pontosítja toolnixszel."

Ritkán pontosítom, mert általában jó úgy, ahogy a Make MKV kiköpi.

"Gondolom azért népszerű a makemkv, mert több hang és felirat esetén ott kényelmesebben szelektálhatók azok."

Én azért nem MKV Merge-et használok, mert eltünteti a chaptereket, a Make MKV pedig nem.

(#41032) Mezga Aladár

Köszi, de bocs, pont a lényeg nem olvasható a képekről. :D Szóval mit ír a két menüpont?

[ Szerkesztve ]

(#41049) Mezga Aladár válasza liszi70 (#41048) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

kikapcsolva

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41050) Multibit válasza #75912448 (#41045) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom azért népszerű a makemkv, mert több hang és felirat esetén ott kényelmesebben szelektálhatók azok.
Meg azért, mert pl. ha authoring során - aranyos módon - nem egy M2TS-be pakolták a filmet, MakeMKV-vel a legegyszerűbb kimazsolázni a main movie-t

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.