Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) headhunter


headhunter
addikt

WETEK "ellenfele": [link]

SPECIFICATIONS

Chipset:
Processor: Amlogic S905 ARM Cortex-A53 Quad-Core/2.0GHZ
GPU: Penta Core Mali-450

Memory:
FLASH: 8GB eMMC
SDRAM: 1GB DDR3

Dual OS:
Android Lollipop 5.1 OS (Xtreamer Android TV OS) with OTA upgrading, and Linux openELEC OS (Clean KODI 16 Pre-Installed), dual-boot and switch between them anytime.

Multilingual support as supported in Android Lollipop 5.1

Video Output:
4K*2K, HDMI2.0 60fps
H.265 hardware decoding upto 4K

Video Codec:
HD MPEG1/2/4, RM/RMVB(8/9/10), H.264, H.265,HD AVC/VC-1,
Xvid/DivX3/4/5/6, Divx HD, Divx Plus HD, RealVideo8/9/10

Supported Video Format:
AVI,RM,RMVB,MKV,WMV,MOV,MP4,WEBM,DAT,
VOB,MPEG,MPG,FLV,ASF,TS,TP,3GP etc.

Audio Output:
HDMI™
SPDIF optical

Sound:
Supported Audio Format: MP3,WMA, WAV,APE,OGG,FLAC,AAC etc.

Photo Format:
HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF

Wireless Connectivity:
802.11 b/g/n Wi-Fi
AirPlay, Miracast and DLNA support

Power Supply:
DC 12V(1A) adapter included (CE, FCC, CCC certified).
4 plugs compatible with EU, UK, US and AU

Peripheral Interface:
USB2.0 host x 4, TF Card Slot x 1, HDMI 2.0 x 1, Optical x 1, AV out x 1, Ethernet LAN(10/100M RJ45) x 1, DC-in x 1, External 2.4G wifi 802.11. b/g/n x 1

Package Content:
Xtreamer mxV x 1
IR remote control x 1
Quick Instruction Guide x 1
12V 1A AC/DC adatper x 1
Plugs EU, AU, UK, US

(#50002) djnice válasza zacsek21 (#50000) üzenetére


djnice
veterán

Felesleges lemérni, ez tény.

(#50001) headhunter: KI Plus rebrandelve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50003) zacsek21 válasza djnice (#50002) üzenetére


zacsek21
tag

Koszonom most sokat segítettek 😭

(#50004) SunMount3r válasza headhunter (#50001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

BD 3D iso? :F

5GHz Wi-Fi és USB 3.0 sincs egy darab se.

(Amúgy a link nem jó, így azt se tudni miről van szó...) :N

djnice: Látom van benne tuner?! :F TV adást felvenni lehet vele?!

[ Szerkesztve ]

(#50005) Phülöp válasza SunMount3r (#50004) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt a jó link:

Xtreamer mxV Pro

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50006) headhunter válasza SunMount3r (#50004) üzenetére


headhunter
addikt

(#50007) djnice válasza SunMount3r (#50004) üzenetére


djnice
veterán

3D ISO ugyanúgy felezett (AMLogic), a TV adást fel lehet venni, cccam is van.

(#50008) TCr válasza Patice (#49996) üzenetére


TCr
veterán

:R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50009) Márton válasza zacsek21 (#50000) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt van ez a 2D videó és 3D ISO videó.

Játszd le a 2D-t és sasold közelről az éleket, a betűk szélét, mennyire recés!
Majd utána a 3D iso-t is játszd le, persze ne egy passzív tv-n, hanem valami fullhd/szem kijelzőn.
Ha teljesen ugyanolyan minőséget látsz, nyertél.
Ha viszont recésebb a 3D, akkor felezi a dekódoló.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50010) zacsek21 válasza Márton (#50009) üzenetére


zacsek21
tag

Naaa ez így segít :) lementem de érdemben eloszor 3 hét múlva tudom nyilatkozni mert épp költözok és csak passzív tv van üzemben...utanna az új kecoba uzemelem be a projektor.... köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#50011) djnice válasza Márton (#50009) üzenetére


djnice
veterán

Itt nincs "ha". Felezi, ha elhiszitek, ha nem.

(#50012) zacsek21 válasza djnice (#50011) üzenetére


zacsek21
tag

En elhiszem :) de szeretnék kicsit többet látni és tanulni a témában ezért érdeklődők itt hatha van aki segít ebben

(#50013) Márton válasza djnice (#50011) üzenetére


Márton
nagyúr

Én is megnézném. Hiába tudom, hogy 100% felezi, mégis kiváncsi természet vagyok :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50014) Márton válasza zacsek21 (#50010) üzenetére


Márton
nagyúr

Mondjuk passzív tv-n is meg tudod nézni! (legalábbis én az LG-n)
A 2D egyértelmű. A 3D-t lejátszva pedig mikor a tv átvált 3D módba, megnyomom a távon a 3D gombot, és a 3D->2D opciót választom. Ekkor csak az egyik képet mutatja, gyanítom a balt. Ha felezi, már itt látni kell a recésedést.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50015) zacsek21 válasza Márton (#50009) üzenetére


zacsek21
tag

na ezt a 3disot nem igazán akarodzik lejátszania....se a laptopom se a minix nem eszi meg :(((

(#50016) dh66e válasza zacsek21 (#50015) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem a bfs mondta hogy nem akarja. :(

(#50017) Márton válasza dh66e (#50016) üzenetére


Márton
nagyúr

érdekes
hivatalos Vegasból renderelt szabványos 1080/24Hz videó.
Igaz, hogy nincs menüje, lehet erre érzékeny a tiétek?
Nálam PC-n Powerdvd és Pi2 Kodi is viszi..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50018) dh66e válasza Márton (#50017) üzenetére


dh66e
veterán

passz, csak videóhibát ír ki a lejátszó.Kodi sem szereti nálam.

(#50019) blakey válasza Márton (#50017) üzenetére


blakey
titán

A Himedián is megy Kodival, nincs vele gond viszont a 16.1 csak 2D-ben játsza le, a belső lejátszó meg bond nélkül viszi. Elvileg nem lehet gond a menü hiánya, inkább a harveres dekódolással lehet a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50020) Pazolini válasza SunMount3r (#49918) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ráadásul a MPHC ugye csak szoftveresen intézi a dolgokat, ezért az update-elhető, míg egy média playerben viszont ez egy kicsit bonyolultabb, gondolom...

Media playereknél is frissíthető "szoftveresen" a hardveregységekhez a gyári driver. Ezt hívják firmware-nek. :))

(#50021) SunMount3r válasza Pazolini (#50020) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt tudom, de én arra gondoltam, hogy pl. az MPHC esetén a PC procijára bízva szoftveresen sokkal könnyebb az ilyeneket megoldani, míg ugye a média lejátszók esetén alapból a hardware-nek (chipset-nek) kellene tudnia ezeket és ha ott valami difi van azt esetleg már nem lehet korrigálni egy firmware-el sem (legalábbis nem mindig, vagy korlátozottan és nem könnyen). A jobbik eset, ha a hardware képes rá, csak a firmware nem elég kiforrott még vagy bugos hozzá, ez esetben könnyebb a dolog.

Csak arra gondolok, hogy ez az első lejátszó ezzel a chipsettel, így nem annyira elrugaszkodott, ha ennek a hibáját is felvethetjük. De ez talán tényleg csak spekuláció, én reménykedem a legjobb esetben és, hogy hamarosan javítani is tudják ezeket az újabb firmware-ekben.

Csak szerintem a bugok száma miatt, inkább tesztelhették volna még egy ideig, hogy alapból normális firmware-el hozzák ki (ha ezek nem hardware-es gondok). De pl. küldtek ki beta tesztelésre is jócskán a Q10 Pro-ból mindenfelé és az első firmware-eknél, még sok olyan hibát sem javítottak, amiket a beta teszterek jelentettek, hanem zsupsz kihozták bug-soan, amint tudták. Ez is alapot ad némi gyanúra, de lehet hogy csak a firmware-t kapkodták el (jobbik eset).

Nagyon reménykedem a javíthatóságukban... :K

(Ha valamit tévesen írtam/gondoltam, nyugodtan korrigáljatok...)

(#50022) Pazolini válasza SunMount3r (#50021) üzenetére


Pazolini
senior tag

Szerintem korrekt, amit írsz. Kételyeidet is osztom.

(#50023) Kerek


Kerek
csendes tag

Szevasztok,
jelenleg egy Popcornhour A200-as lejátszóm van. Sajnos sokszor meggyűlik a baja az olyan jelenetekkel ahol sok a világos háttér. Lényegében élvezhetetlen lesz a mozi.
Mivel öreg játékosról van szó egy újabb beszerzése van beütemezve, amihez segitséget kérek.
Torrent fog rajta menni és film nézés a tv-n. NAS is szóba jöhet, mert azzal ki lehetne váltani a külső vinyós backupot, de a távirányitó fontos. Én csak a QNAP NAS-hoz láttam eddig.
Szóval NAS-t vegyek, vagy ismét egy lejátszót? Személy szerint a lejátszóra hajlok, mert fő funkció a film nézés, de a mostani NAS-ok talán már azt is megoldják a lejátszókhoz hasonló minőségben.

(#50024) blakey válasza Kerek (#50023) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a NAS nem lesz teljesértékű médialejátszó, nekem olyan a NAS-som, de nem használom lejátszásra, szerintem vegyél egy normális lejátszót és hozzá egy elfogadható NAS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50025) djnice válasza Kerek (#50023) üzenetére


djnice
veterán

Kell építeni egy HTPC-t ami NAS-ként is funkcionál.

(#50026) Kerek válasza blakey (#50024) üzenetére


Kerek
csendes tag

Köszönöm, az eddigi olvasmányaim is ebbe az irányba mutatnak. Külön NAS-ra nem lesz szükségem, USB3-as külső vinyóra fogok menteni továbbra is, csak ezt meg tudtam volna spórolni ha a NAS jó lejátszónak is.

- djnice - neked is köszönöm, de nincs kedvem épitgetni.

(#50027) g@bo válasza headhunter (#50006) üzenetére


g@bo
nagyúr

40 euró a legkisebb? mi lehet a baja? :D

(#50028) djnice válasza g@bo (#50027) üzenetére


djnice
veterán

Semmi, kb 20-ért kapják, mivel 40$ az Aliexpress-en az eredeti.

(#50029) g@bo válasza djnice (#50028) üzenetére


g@bo
nagyúr

hamis? alitól kéne rendelni? :U

(#50030) djnice válasza g@bo (#50029) üzenetére


djnice
veterán

Mivel ugyanaz és ott olcsóbb, igen. Nem hamis, rebrandelt.

(#50031) Hyena válasza Kerek (#50023) üzenetére


Hyena
senior tag

Szerintem az igenyeidnek es a penztarcadnak megfeleloen donts.
Ha szeretnel 3d ISOkat is nezni akkor szukseged lehet egy dedikalt mediaplayerre legyen az Himedia, Popcorn, vagy Mede8er, esetleg mas arra alkalmas androidos lejatszo.
Ha a 3d iso nem erdekes akkor szobajohet medialejatszasra is alkalmas NAS is, amelybol talalsz a QNAP es az ASUSTOR kinalataban is, vagy vehetsz egy ar teljesitmeny aranyban nagyon jo RPI 2 vagy 3 keszuleket es egy olcso nast.
En egy ASUSTORT (es neha egy qnap-ot is) hasznalok es teljesen elegedett vagyok mind a medialejatszo mind a nas funcioival.
En egy Popcorn A-410rol valtottam a jelenlegi medialejatszo NAS kombora es nagyon szeretem.
Tudom sokan ugy velik egy ilyen multi eszkoz nem lehet jo (ne felejtsuk el a HTPC is az) de az vesse az elso kovet ram, vagy a szisztemara aki szemelyesen kiprobalta es mindenesetre merem allitani , hogy pl az ASUSTOR NAS 1000x jobb medialejatszo mint amilyen jo NAS a Popcorn A-410 (pl torrentezes).
A qnaphoz es az asustorhoz is van infras taviranyito, ami valoban roppant fontosnak tunik egeszen addig amig az ember ki nem probalja a Yatse taviranyito programot (ha csak a Kodi taviranyitashoz kell) , de egyebkent sokkal hasznosabb a mar meglevo eszkozod tavkapcsolojat hasznalni amennyiben CEC kompatibilis eszkozt veszel. (pl az RPI CEC kompatibilis, a qnap es asustor nasok szintugy bar esetlegesen egy CEC adapter szukseges lehet)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#50032) dh66e


dh66e
veterán

Na most látom hogy a Hiumedianak van magyar képviselete és forgalmazója is.

(#50033) devil-k válasza dh66e (#50032) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aha... Neon Multimédia Kft? Úgy látom kezdődik az a baromság, ami a Popcornnál is, hogy ilyen kártya, olyan kártya....

- mozi bolondéria -

(#50034) kezo0 válasza devil-k (#50033) üzenetére


kezo0
addikt

De legalább lesz hazai garancia, és ha van készleten, nem kell rá annyit várni, mintha Angliából küldenék...
Öt perccel ezelőtt meg is rendeltem. :)
(Remélem, nem kínai fw van rajta, hanem ugyanaz az EU-s verzió, ami a futeko-s készüléken. Személyesen fogom átvenni, ezt előtte még mindenképp tisztázom ott.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50035) devil-k válasza kezo0 (#50034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Számolj be, kíváncsi vagyok!

S azt is reméljük, hogy nem tesznek rá annyit, mint a Popcorn esetében. Én nem találtam árat náluk a honlapon, te igen?

- mozi bolondéria -

(#50036) kezo0 válasza devil-k (#50035) üzenetére


kezo0
addikt

Hol nézted? Annál az elég közismert forgalmazónál, ahol megrendeltem, természetesen ott az ár is, anélkül nem rendeltem volna meg. :)
(Számomra nem teljesen egyértelműek e fórum szabályai a tekintetben, hogy írhatok-e itt konkrét céget ill. árat. Az angol forgalmazó neve és az ottani ár is szerepelt már itt jópárszor, de azt vettem észre, hogy ha hazai üzletről és árról van szó, néhányan egyből reklámot kiáltanak...)
Kb. ugyanannyiba kerül, mintha Angliából rendelném. Később kicsit több lesz, mert ez most bevezető akciós ár.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50037) LógaGéza válasza kezo0 (#50036) üzenetére


LógaGéza
addikt

Amennyiben nem folyamatosan ugyanazt ajánlod, mert abból neked van hasznod, akkor nyugodtan írhatod.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50038) dh66e válasza kezo0 (#50036) üzenetére


dh66e
veterán

Saját terméket tilos hirdetni minden más ami nem kapcsolható az érdekeltségedbe nyugodtan jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#50039) RedCat


RedCat
senior tag

Ez [link] az a lejátszó, amit annyian istenítenek és eddig csak külföldről lehetett beszerezni? Vagy ennek a q10-nek van korábbi verziója is? Ez a legújabb?

(#50040) dh66e válasza RedCat (#50039) üzenetére


dh66e
veterán

Igen ez az új modell most lett hivatalos magyar képviselete.A régi Himedia q10 néven futott.

(#50041) blakey válasza dh66e (#50040) üzenetére


blakey
titán

Kérdés, hogy vajon milyen szoftverrel küldik, remélhetőleg nem kínaival. Dicséretes, hogy ua. az ára, mint pl. a futekotól rendelve, de ők ugye az európai forgalmazók és van "saját" firmwarejük, na, ha itthon a kínaiaktól jön és ráügyeskedik a futekos firmware-t akkor kérdés, hogy mennyire jogosultak rá ill. a regisztrációs kártyás kivételezés enyhén diszkrimináció mivel még csak nincs is saját szoftverük amivel büszkélkedhetnének ráadásul semmi előnye nincs a kártyának, de legalább zárt a fórum. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50042) dh66e válasza blakey (#50041) üzenetére


dh66e
veterán

Fura lenne ha "china" szofttal jönne egy hivatalos magyar (eu) forgalmazóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#50043) blakey válasza dh66e (#50042) üzenetére


blakey
titán

Attól függ, hogy honnan nézzük, simán jöhetne kínai szofttal, hiszen a futekohoz is azzal jön, ők meg ráteszik a saját szoftverüket, de azt hiszem, hogy újabban elküldik a kínaiaknak és ők teszik rá. Kínából már EU-s csatlakozókkal kapják. Első megrendeléskor azt hiszem átalakítóval küldték. De meglátjuk ha valaki megrendeli és megkapja, hogy milyen szoftverrel jön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50044) patow


patow
senior tag

Sziasztok , a HiMedia Q10 Pro van magyar nyelve. Választ előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#50045) blakey válasza patow (#50044) üzenetére


blakey
titán

Mint a legtöbb androidnak, igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50046) headhunter válasza dh66e (#50032) üzenetére


headhunter
addikt

Van aki már "csalódott" a készülékben?

Hamar eladó sorba került, ennyiért senki nem veszi meg...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50047) dh66e válasza headhunter (#50046) üzenetére


dh66e
veterán

Hamar?
Ez egy régebbi q10 az ára meg hát.... :U

(#50048) blakey válasza headhunter (#50046) üzenetére


blakey
titán

Ez a régebbi modell és az ára sem túl jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50049) kezo0 válasza blakey (#50043) üzenetére


kezo0
addikt

Már haza is hoztam a du. folyamán. Azt mondták, EU-s firmware van rajta, "a legfrissebb beta"... A beta hallatán kicsit húztam a számat, de erősködött az ember, hogy tesztelték, és szerintük jó és stabil. Hát majd meglátjuk, amikor éjjel beüzemelem. Mindenesetre a távirányító nem kínai feliratos. :)
Minden továbbit majd a HiMedia topikban írok meg (ha már külön topikba lett száműzve).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50050) blakey válasza kezo0 (#50049) üzenetére


blakey
titán

Beta firmware? Olyan nincs közzé téve, azaz egy vietnami oldalon elérhető :), de akkor meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.