Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Warter válasza golya87 (#29000) üzenetére


Warter
őstag

Ha esetleg lesz olyanod, dobjál egy mailt, hogy milyen. :)

(#29002) HarryDEC válasza anonym1s (#28936) üzenetére


HarryDEC
tag

Szia!
Van 3 db 1 méteres kábelem. 2db a tv mellé érkezett (rendelésnél írtam az Dream -nek, hogy az "ajándék "1 hdmi és az 1 scart helyett, lehetne -e esetleg a csomagban 2 hdmi. Amikor kiszállították, odaadták mindhárom kábelt) 1 meg azt hiszem a Med600 -hoz volt csomagolva. Ránézésre tök egyforma mindhárom. Másik kábelen azért gondolkodom, mert egy anomáliát szeretnék kitesztelni.
Azt hiszem mielőtt rendelek kábelt, becsomagolom a kis lejátszót és megnézem máshol mit művel. Következő lépésként (az eredménytől függően), kérek kölcsön valakitől itt a környéken (Fehérvár) egy hdmi kábelt, próbára.

Heti két firmware a med lejátszókhoz. Hát úgy látom nem unatkoznak a fejlesztők. :U

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#29003) viktorhmv válasza Ejelhar (#28980) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Kipróbáltam a módszert és tökéletes! :C Köszönöm szépen!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#29004) ricsik válasza freelanced (#28999) üzenetére


ricsik
őstag

30-35 között van, de minden fillérét megéri. Használt hirdetéseket kell böngészni, pár havonta feltesznek eladót, én is így szereztem. Igaz alkudnom kellett rá, node nem lefele.

(#29005) Maxtreme válasza Maxtreme (#28974) üzenetére


Maxtreme
addikt

Anybody? :)

(#29006) CSorBA válasza Maxtreme (#28974) üzenetére


CSorBA
őstag

Szerintem neked mindenben megfelelne egy MED1000X3D vagy kicsit olcsóbban akár a most megjelenő olcsóbb MED800X3D. Ugyanaz a kettő, csak kinézetben különböznek. Meg a 800asban van egy nagyon halk venti. Tudom, hogy nem kell a 3D, de ilyen árszinten manapság már jön. Tud mindent amit egy jó lejátszónak tudnia kell, igaz nincs kijelzője :)

Esetleg még mások javasolni fogják emellett a Dune Smart szériájából a D1-et (van kijelző) és a H1-et (nincs kijelző). Én is tudom ajánlani, bár én inkább az újabb Mede8er mellett maradnék, mivel arra 2+3 év garit is kapsz.

(#29007) Maxtreme válasza CSorBA (#29006) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszönöm szépen :R

(#29008) wolfman


wolfman
veterán

Úgy néz ki vettem egy WD LIVE Streaming cuccot. :)

Kérdés: Zeneszámoknak/albumoknak is megkeresi a borítóját vagy csak filmeknél működik?

Ha egy filmhez esetlegesen nem talál borítót, akkor én magam is megadhatom, hogy mi az a film és adhatok hozzá magam is adatokat, borítót?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29009) footy válasza wolfman (#29008) üzenetére


footy
addikt

A tapasztalataidat majd ird mar le legyszives. Engem a filmlejatszas erdekelene DLNA szerverrol es, hogy melle rakja-e a feliratot, valamint a dolby digital optikän hiba nelkul atmegy-e vagy serceg.

(#29010) ultio válasza wolfman (#29008) üzenetére


ultio
senior tag

:)

"Kérdés: Zeneszámoknak/albumoknak is megkeresi a borítóját vagy csak filmeknél működik?"
Ez jó kérdés.
Nem a borítót keresi, hanem az infókat a filmhez és háttérképeket (a filmből), illetve borítóképnek nevezhető képet is tölt le. Ezt manuálisan, minden filmnél egyenként eljátszva v. automatikusan is megteszi.
És amiért jó a kérdés: nálam az automata keresés kikapcsolva van, de zenéknél ott vannak a borítóképek, pedig a mappákban csak maguk a zenefájlok vannak, tehát valamit valamikor letöltött v. tölt.

"Ha egy filmhez esetlegesen nem talál borítót, akkor én magam is megadhatom, hogy mi az a film és adhatok hozzá magam is adatokat, borítót?"
Ha nem talál infót, akkor nem lesz kép se, ilyenkor képet adhatsz hozzá.
Adatokat is adhatsz végül is, de ehhez létre kell hoznod azt a 3 fájlt, amiben a letöltött adatokat tárolja, illetve lehet csak az xml fájl kell, ebben nem vagyok biztos.
Nem nagyon van olyan film, amihez ne találna adatot. Én leginkább rajzfilmeknél látok hiányosságot, de csak azért, mert a részeknél fordul elő kavarodás.

rasti rusti

(#29011) wolfman válasza footy (#29009) üzenetére


wolfman
veterán

Mindenképpen le fogom írni, csak legyen nálam. Remélem hétvégére már nyüstölhetem. Mondjuk elsősorban CRT TV-ken lesz használva a 16Gb-os Sandisk Contour pendrive-ommal, de a hálózati működést is letesztelem persze. Ha a Samsung TV-men van optikai csati, akkor kipróbálom azt is mindenképp(haver optika kábelével).

ultio: A zenéknél gondolom még winampban lett hozzáadva az adat meg borító, aztán kezeli ezeket a lejátszó. Filmeknél meg biztos lesz olyan régi vagy ismeretlen film ami nincs a szerver tárában, aztán azt nekem kell megoldani így.

Nah, eddig biztató amit mondotok róla, majd jön a próba.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29012) Maxtreme válasza CSorBA (#29006) üzenetére


Maxtreme
addikt

utánalestem a cuccosoknak.
A drágábbik MED "izé" nekem nagyon butának tűnik (kinézetet tekintve) :D
A másik viszont még nincs, nem kapható.
A Dune HD-n már előzőleg is gondolkoztam, és ahogy nézem nem igazán panaszkodnak rájuk.
Lehet hogy ő lesz a befutó :)

Viszont előzőleg valamit elírtam. Nem 3.5, hanem 5.25-ös HDD-s lejátszó kellett volna (van egy 2 Terrás a mostani ASUS-omba, azt nem akarnám "kidobni". Ellenben a lejátszó megy a háztól minél előbb.. így engem még műszaki cikk nem húzott fel (és ez már nem az első, és nem is a második eset)..
A baj az hogy ilyen lejátszó nem nagyon van, főleg olyan ami megfelel az előző kritériumoknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#29013) bisa44


bisa44
csendes tag

nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget, de tovább szipolyoznám a tudásbázisotokat :DD

1. DUNE 102: tökéletes a Youtube, de van amit nem tud lejátszani. Miért?
2. DUNE 102: van, amit megpróbál lejátszani, elindul a bufferelés de lehet csak a kapcsolódásig jut nemtom, utána kilépek és vissza, akkor meg szintén az egyes pontban leírt: hiba a lejátszáskor felirat
3. DUNE 102: Létezik, hogy a Youtube playlistet nem tudja folyamatosan lejátszani vagy csak én nem találom ezt a beállítást?
4. DUNE 303: haveromé, és csak wifisen használja. A torrentezés akadozik, néha megáll, elindul lassan de inkább megáll. A netrádiókat sem találja meg mindig, mintha nem lenne netkapcsolat állandóan. Automatikusra van állítva az IP és a 104-végűt kapja meg meg mindig. Mi lehet a baja? Router oldalon van vmi elállítva? Vgay fix IP-t kellene adni? ez utóbbi esetben nem is csatlakozik.

(#29014) liszi70 válasza Maxtreme (#29012) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Viszont előzőleg valamit elírtam. Nem 3.5, hanem 5.25-ös HDD-s lejátszó kellett volna"

Nem most írtad el? :) 5.25-ös HDD-s lejátszó?

(#29015) Integra válasza robi-k (#28997) üzenetére


Integra
titán

húha, kezdenek észhesz térni ezek a gyártók is?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29016) Maxtreme válasza liszi70 (#29014) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem, előzőleg azt írtam (rosszul) hogy 3.5-ös kellene, és valójában 5.25-re lenne szükségem. :D
De olyasmit olvastam hogy a dune HD D1-be az is pakolható. Ez mennyire fedi a valóságot. ha így van, akkor már rendelem is :)

szerk: Ok én vagyok a f*sz, nem tudom miért volt bennem az 5.25. Csak 2.5 és 3.5 van. Mea culpa :) Nem nagyfloppy ez :)

[ Szerkesztve ]

(#29017) liszi70 válasza Maxtreme (#29016) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De olyasmit olvastam hogy a dune HD D1-be az is pakolható."

A D1-be semmi nem pakolható, az a kijelzős változat. A H1-be rakható 3,5"-os HDD.

Nagyon jól jársz a Smart sorozattal, vagy a Max-al, Duó-val, ezek bevált hardverrel és kiforrott szoftverrel rendelkeznek. Jelen pillanatban nincs olyan új lejátszó a piacon, amire lecserélném a Max-omat, legyen az popi, dune, vagy bármi más. És nem vagyok ezzel egyedül a topicban.

[ Szerkesztve ]

(#29018) Relaxing válasza liszi70 (#29017) üzenetére


Relaxing
tag

A D1-be is pakolható 3,5-es HDD.

Bakker - micsoda gubanc!

(#29019) CSorBA válasza liszi70 (#29017) üzenetére


CSorBA
őstag

D1-be is rakható.

(#29020) CSorBA válasza Maxtreme (#29012) üzenetére


CSorBA
őstag

Már kapható a MED800as: [sima] [wifi] (A héten raktáron lesz.).

(#29021) Ejelhar válasza liszi70 (#29017) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A D1-be is rakható 3,5-es HDD, csak ugye a front panel részén foglalja a helyet a display, ezért a tetejét le kell szedni (3 db csavar) ehhez, valamint ennek következtében nem hot swap, ellentétben a H1-el.
A H1-nél tényleg csak egy mozdulat a HDD ki-berakása.

(#29022) Ejelhar válasza Maxtreme (#29016) üzenetére


Ejelhar
senior tag

De olyasmit olvastam hogy a dune HD D1-be az is pakolható. Ez mennyire fedi a valóságot. ha így van, akkor már rendelem is :)

Fedi a valóságot, azonban -mostanában ez a vesszőparipám:-)- a Dune Smart sorozat passzív hűtésű. Fém dobozolt, nyílásokkal, de azért nem árt valami csendes notebook hűtőt alárakni szerintem.

(#29023) liszi70 válasza Ejelhar (#29021) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ó, akkor bocsánat a kérdezőtől, teljesen tévúton jártam eddig, tényleg azt hittem, nem pakolható a D1-be merevlemez! Félrevezetett a HDD fiók. Bocs!

[ Szerkesztve ]

(#29024) Ejelhar válasza bisa44 (#29013) üzenetére


Ejelhar
senior tag

1,2,3-as pont.

A fene se tudja milyen a youtube kapcsolódás (nekem is előadta ezt a H1), aztán másnap már okay volt.

4. pont
Ez szerintem "normális". Stabil, megbízható kapcsolat csak vezetékes összeköttetés esetén lehetséges. A WIFI pótmegoldásként lett kitalálva, és hát olyan is.

(#29025) Relaxing válasza Ejelhar (#29022) üzenetére


Relaxing
tag

Nálam 0/24-ben megy a D1. Nincs vele gond, filmnézés közben is olyan "kézmeleg" szinten van. Ha nincsenek nagy elvárások akkor teljesen jól használható mondom ezt úgy ,hogy az elején ráncoltam a homlokomat én is :)

Bakker - micsoda gubanc!

(#29026) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Köszi emberek, akkor már le is adom a rendelést :R

(#29027) bisa44 válasza Ejelhar (#29024) üzenetére


bisa44
csendes tag

hasonlóan válaszoltam meg én magamban a kérdéseket :)

(#29028) ultio válasza wolfman (#29011) üzenetére


ultio
senior tag

"A zenéknél gondolom még winampban lett hozzáadva az adat meg borító, aztán kezeli ezeket a lejátszó. Filmeknél meg biztos lesz olyan régi vagy ismeretlen film ami nincs a szerver tárában, aztán azt nekem kell megoldani így."

Nem hallgatok zenét gépen, nem emlékszem, hogy valamikor is megnyitottam szgépen őket, de nem kizárt.
Filmekhez ezt az adatbázist, tévéműsorokhoz pedig ezt használja. Most is megtudod nézni, megvan-e benne a film, amit neccesnek gondolsz.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#29029) Dorian válasza Ejelhar (#29022) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen felesleges a ventilátoros hűtés, nem véletlen, hogy gyárilag sincs benne. Fém a vinyó befogó kerete, fém a ház, elvezeti a hőt. Nekem sem melegszik a D1

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29030) Ejelhar válasza Relaxing (#29025) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, ebben igazad van (nekem H1 van), viszont azt mondják az okosok, hogy a hosszú életű HDD titka a hőmérséklet. Ha lehet, 40 fok fölött ne üzemeljen tartósan, mert hamarabb öregszik.

(#29031) Ejelhar válasza Maxtreme (#29026) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Azzal a lendülettel rendelj hozzá egy 4GB-os pendrive-ot is.Rendszerpartíciónak.

Felesleges nagyobbat, ez bővel elég, csak gyors eszköz legyen. A Smart D1 négy USB csatlakozással bír: egy az előlapon, kettő a hátlapon, egy belül, az alaplapon. Ide szokás tenni a rendszerpartícónak szánt pendrive-ot, amit valami rejtélyes oknál fogva rendszermemóriának neveztek el a magyar fordítók. A setupjában is így, ilyen néven találod majd meg.

(#29032) JaniS


JaniS
senior tag

Google tanulmányt linkeltem már párszor hőfok és meghibásodás összefüggéséről. Nem az a konklúzió, mint amit sokan hisznek. De tessék ismét: [link]

(#29033) Ejelhar válasza Dorian (#29029) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát nem tom, nekem 50 fok közelébe is felment a HDD.
Az LTU csomag smartja szerint. Tettem alá notihűtőt, a smartctrl paranccsal pedig 15 perc után elaltatom ha nincs dolga.Így most 26-27 fokos, lejátszásnál erre még egy olyan 7-8 fok rájöhet.

(#29034) Ejelhar válasza JaniS (#29032) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Köszi, még csak átfutottam, de ez egy nagyon pipec kis tanulmány.
Bár ahogy olvasom ők is azt állítják, amit máshol is olvastam, az öregedése szempontjából nem mindegy a hőmérséklet. Az első három évben szinte semmi különbség, de utána már megbosszulja magát a tartós 40 fok fölötti használat.

(#29035) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Popcorn a210-ben szeretnék beüzemelni egy hdd-t (jelenleg ntfs), hogy az nmt progik is arra kerüljenek és formázza is ext3 ra. Nos online akartam megtenni, de kilép hibaüzenettel. A routerbe (wrw043nd) kábelen catlakozik, net elvileg van (internetrádiók mennek) Mi lehet a gondja? Usb-ről telepítve is lehet ha jól tudom. Pontosan melyik fileokat rakjam fel előre az usbre?
A router beállíásokról találok vmi segítséget? Előre is köszi! :R

(#29036) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Akinek van Popcorn lejátszója és erősítőre jön a hang rca-ról,annak nem gerjed?Búg a hang,ha nem szól valami közben.

A logikában semmi sem véletlen!

(#29037) lehasznalo


lehasznalo
tag

Sziasztok!

Dune 101-en a videó módot nem lehet 59.94 Hz fölé állítani, így nem lehet 60 Hz-re.
Ez normális, vagy nálam van valami gubanc?

A képfrekvencia 24/50/60Hz-re van állítva.
Extra beállításoknál kell valamit állítani? színmélység 8bit

Köszi előre is.

L.

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#29038) Maxtreme válasza hoby36 (#29036) üzenetére


Maxtreme
addikt

próbáld meg árnyékolt kábellel, ne a hozzá kapott 3 forintos szeméttel :)

(#29039) Dorian válasza lehasznalo (#29037) üzenetére


Dorian
félisten

Színmélységet 10bitre érdemes feltenni annak ellenére, hogy a BD-k 8 bitesek, így a színkeverés pontosabb lesz. Ja és a színtér legyen BT.709, ha HD film van túlsúlyban.

101-nél nem tudom, hogy van-e pont 60Hz, most néztem a D1-emet, ott van ilyen opció, de eddig én is 59,94Hzre állíva használtam. Semmi jelentősége, ez csak a menü képfrissítését szabályozza, filmeknél a 24/50/60 lép életbe.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29040) prono


prono
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem pár hete egy Dune 102-es media playert, ami egy Synology 212j-re van kötve egy TP-Link WDR 3600-as routeren keresztül. Azt tapasztalom, hogy 1080p filmeknél ahol az info gomb tanulsága szerint kb. 25000 kbps fölé megy a bitrate ott szaggatni kezd. A kérdésem az lenne, hogy ez vajon a player miatt van (spec. szerint mennie kéne) vagy a hálózatban keressem a gondot? Esetleg más tulajoknak mi a tapasztalata?

Köszi előre is az ötletek és véleményeket.

(#29041) Dorian válasza prono (#29040) üzenetére


Dorian
félisten

Magának a lejátszónak vinnie kell, amennyire tudom 55.000 kbps-et is tud. Úgyhogy a hálózattal lesz vmi. Ugye nem wifis a kapcsolat?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29042) Csabroncka válasza prono (#29040) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem ilyen problémám nincs, igaz a médiaszerver a PC-n van. 10/100 lan elég neki!, tehát még azt sem kell mondanom, hogy azért mehet hibátlanul nekem, mert a switch gigabites.

Azt hiszem mánál is előfordult, érdemes megnézni a router és a NAS pontos beállításait, esetleg állíts a buffer méretén.

Cat 5-ös kábelen mennie kell, presze nem árt, ha jobb....

utóbbiakat csak azért mondom, hogy ne a 10/100 lanban és a kanócban keresd a hibát!

(#29039) Dorian : jól jött ez a hozzászólás lövésem nem volt ezekről a beállításokról, a színt 12 bitesre állítottam, ami elviekben gondolom nem gond, csak kihasználatlan ( az erősítő és a HDMI kábel viszi)

kérdés: a BD lejátszó és az erősítő támogatja a "Deep Colour 36-bit" megjelenítést, ez ugyan az a színbeállítás amit a DUNE-n állítottam 12 bit-re?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#29043) hoby36 válasza Maxtreme (#29038) üzenetére


hoby36
senior tag

Árnyékolt.Ha a popiba be van dugva a kábel,akkor ha pc-n hallgatok zenét,akkor az is búg.

A logikában semmi sem véletlen!

(#29044) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Adott egy kb. 10 éves Sony CRT tv, SCART csatlakozóval. Ezen szeretnék külső merevlemezről vagy pendrive-ról filmeket lejátszani (jó lenne, ha x264-es kódolással is megbirkózna). Milyen lehetőségek vannak a lehető legolcsóbban?
Köszönöm a segítséget.

(#29045) krupitomi


krupitomi
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Keresek egy olyan asztali média lejátszót amibe bele lehet építeni 2TB (vagy akár nagyobb) hdd-t. van benne "háló kártya" és/vagy wifi és igazából mindenevő a filmeket illetően (Full Hd-s DTS hangú mkv és Avi filmeket/sorozatokat néznék róla főleg). Ja és a lényeg hogy 20 000ft körül elérhető legyen. Ha létezik ilyen "kütyü" legyetek szivesek írni párat ha esetleg teszt is társul hozzá még boldogabb lennék :) Előre is köszönöm a válaszokat!

(#29046) Maxtreme válasza hoby36 (#29043) üzenetére


Maxtreme
addikt

akkor lehet be kell szerezned 1 leválasztó transzformátort.
A Studioba én is így nyomom a gép-pult között a hangot, különben zúg mint az állat (ha a noti áramról müxik. Aksiról jó, de ez egyértelmű hisz ebben az esetben nincs földhurok)

szerk:
ilyenre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#29047) Warter válasza krupitomi (#29045) üzenetére


Warter
őstag

Legjobb tudomásom szerint, 20e Ft-ért nem fogsz kapni olyan amibe belehet építeni HDD-t. Esetleg ha kifogsz egy régi Asus HD2-t, de azt még az ellenségemnek se kívánom. :)

(#29048) krupitomi válasza Warter (#29047) üzenetére


krupitomi
tag

Köszi a gyors választ. Most asus o!play air hdp-r3 -at nézegettem de nem tudtam eldönteni hogy ebbe lehet e rakni hdd-t vagy nem ezek 20 körül mozognak használtan

(#29049) Black Phone válasza krupitomi (#29048) üzenetére


Black Phone
senior tag

Szia!

Szerintem ez jó lesz neked nézd meg

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#29050) Black Phone válasza Black Phone (#29049) üzenetére


Black Phone
senior tag

egyébként az nem belsős amit néztél.
Miért fontos egyébként?

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.