Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) bodza32


bodza32
kezdő

Sziasztok! Meg tudná e mondani valaki, hogy egy Zidoo Z9S és egy Popcorn Hour A-210 es között milyen minőségi különbség van, inkább a hangra vonatkoztatva.

(#68102) mglita válasza SunMount3r (#68100) üzenetére


mglita
tag

Elnézést de először a "DV" jelentését kell tisztáznunk :). Ha UHD BD anyagról van szó akkor azt miként kell konvertálni? Illetve TV mely lejátszójára gondolsz? Itt most a cél, hogy projektorra menjen ki a tartalom.

Netre és virágosboltba még nem ilyen célra előkészített UHD BD anyagok kerülnek?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68103) djnice válasza SunMount3r (#68100) üzenetére


djnice
veterán

Én még DV-s Netflix webrip-et nem láttam, de ha lenne akkor azokat vinné.

(#68102) mglita: Már leírtam, van fent pár Profile 5-ös azokat viszi egyből, de a legtöbb az már Profile 7-es, azokat konvertálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#68104) mglita válasza djnice (#68103) üzenetére


mglita
tag

Miként konvertálok?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68105) djnice válasza mglita (#68104) üzenetére


djnice
veterán

Demuxolod mindkét HEVC fájlt a dual layer-ből a nightly tsmuxer-rel, majd egy python script-tel összefűzöd, aminek a végeredményét átfuttatod az mp4muxer-en. Mivel az mp4muxer csak ac3-mat támogat, így ha más hang is kell, akkor már bonyolultabb a művelet.

(#68106) mglita válasza djnice (#68105) üzenetére


mglita
tag

Köszönöm szépen! Egy ilyen művelet mennyi idő kb egy 50gigás film esetében?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68107) devil-k


devil-k
nagyúr

MakeMKV ;)

- mozi bolondéria -

(#68108) blakey válasza devil-k (#68107) üzenetére


blakey
titán

Ott nem lesz Dolby Vision.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68109) djnice válasza mglita (#68106) üzenetére


djnice
veterán

Hát nekem SSD-n kb 30-40 perc.

(#68110) SunMount3r válasza djnice (#68103) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk olyat még én se, ez igaz, de elméletben lehetnének, nem tudom ennek milyen technikai akadályai lehetnek (még), vagy miért nincsenek, ha valami más oka van. De szerintem csak idő kérdése.

(#68102) mglita: Ha projektor, akkor Sorry, csak akkor lenne érvényes, ha az is valami "okos" rendszerű lenne, vagy legalább lenne valami saját beépített lejátszója (akár USB-ről is).

(#68105) djnice: Hát igen, mint az 1x1... :D

(#68111) konzolcowboy válasza Winne (#68083) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Chromecast 3 (szerintem) Nekem Ultra van, HBO GO-ra problémamentes, pofon egyszerű.

(#68112) mglita


mglita
tag

Mondjuk ez így elég gáz:

https://www.reddit.com/r/ShieldAndroidTV/comments/eh321w/dolby_vision_frame_drops_shield_tv_pro/

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68113) blakey válasza mglita (#68112) üzenetére


blakey
titán

Írták korábban, hogy nincs koompromisszummentes lejátszó, sajnos manapság ez "divat", valahol kompromisszumot kel kötni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68114) djnice válasza mglita (#68112) üzenetére


djnice
veterán

User error. Használni kell az auto framerate app-ot.

[ Szerkesztve ]

(#68115) zsoltika74


zsoltika74
tag

Sziasztok!

Kaptam kölcsön egy Tanix Tx6s boxot. Ha megfelelne megvenném.
Mi lehet vele a gond, hogy nem játsza le a 4k videókat? Pl. SW 4k
Másik pedig, hogy hogyan tudom rátelepíteni a UPC Direct Now-t, mivel a play áruházban nem találja?

Előre is köszönöm a segítséget

(#68116) djnice válasza zsoltika74 (#68115) üzenetére


djnice
veterán

Allwinner, felejtős.

(#68117) mglita válasza blakey (#68113) üzenetére


mglita
tag

A kompromisszum rendben van akkor ha kiszámítható.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68118) djnice válasza mglita (#68117) üzenetére


djnice
veterán

Szerinted én poénból konvertálgatok? Ha 1 framedrop is lenne már dobnám ki az egészet. Mondtam, napi szinten használom a boxot, nincs semmi gond a Dolby Vision-nel, azóta pedig már jópár fw frissítésen is átesett.

(#68119) zsoltika74 válasza djnice (#68116) üzenetére


zsoltika74
tag

Köszi! :F

Melyik ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#68120) Mezga Aladár válasza mglita (#68112) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az gáz nem értelmezed a hsz.-t.
3 hónapos horzzászólás, azóta volt fw frissítés és a shield 2017-ről szólt a poszt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#68121) Mezga Aladár válasza djnice (#68105) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"nightly tsmuxer"

Ez a verzió már tudja a forced felirat kezelést?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#68122) Winne válasza konzolcowboy (#68111) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68123) LógaGéza válasza Mezga Aladár (#68120) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor neked se sikerült igazán, ugyanis azt írja, hogy volt 2017es SHIELDje is, de a SHIELD Pro-n tapasztalja ezt (2017esből nem volt Pro).
Viszont ettől függetlenül én se tapasztaltam ezeket a hibákat...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68124) djnice válasza Mezga Aladár (#68121) üzenetére


djnice
veterán

A listában felhozza, de nincs külön megjelölve hogy forced és nem is lehet beállítani.

(#68125) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

HBO GO és Netflix tartalmak lejátszásához melyik médialejátszót ajánljátok? Egyelőre elég a HD, de jöhet 4K változat is.
Van egy Androidos készülék és egy Apple TV HD is a családban. Utóbbi 50.000 Ft körül mozog. A kérdés igazából az, hogy tudásban hasonló, vagy akár komolyabb létezik-e olcsóbban. Természetesen lehet Android alapú is. Talán még jobban is preferáljuk. (Ajándék lesz, tehát újat szeretnénk.)

Előre is köszi a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#68126) fucsaj


fucsaj
csendes tag

Sziasztok,
Beszereztem egy Denon X2300w-t.
Jelenleg lejátszó híján rákötöttem a TV HDMI ARC csatlakozójára.
Sajnos az örömöt nem kicsit beárnyékolja, hogy ha Dolby tartalmat játszok le a TV-n, párszáz ms-et késik a hang. Egyik beállítás sem javít a helyzeten. Egyedül ha átdobom PCM-re, de akkor bukó a dolby.
Egyébként LG TV, a netet fellapozva nem csak én szívok vele.
Valaki találkozott már hasonlóval?

Illetve ha minden kötél szakad (még plusz költésg azért elég dühítő emiatt), mivel válthatnám ki a TV lejátszóját? PC nem annyira jönne szóba mert nagyon zajos. Külső vinyóról játszanék 4k ill 720p tartalmakat, jó lenne ha minden kodeket támogatna, és ne kelljen bíbelődni a beüzemeléssel.

(#68127) LógaGéza válasza fucsaj (#68126) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Utolsó kérdésedre: Nézz át az [Amlogic topikba], ott találsz választ.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68128) 19620810 válasza fucsaj (#68126) üzenetére


19620810
csendes tag

Szia
Minix Neo U9H
Tökéletes választás
Laci

(#68129) SunMount3r válasza 19620810 (#68128) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

LG 4K TV-hez van jobb választás is.

(#68130) djnice


djnice
veterán

Kodi 19 Alpha1 + Shield TV 2019: Dolby Vision Profile 5 hibátlan, nem kell többet sz@rakodni az MrMC-vel.

(#68131) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Milyen médialejátszót tudtok ajánlani ami tudja az Android Tv-t műholdas dvb-s2 tunerral 4K felbontásban és tudja a YouTube 4K- t is.
Köszönöm

(#68132) djnice válasza ZPKing (#68131) üzenetére


djnice
veterán

Mecool K7, médialejátszásra meg mehet rá a CoreELEC dual boot-ban.

(#68133) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A kettő közül melyik media playert ajánlanátok:
ZIDOO Z9S
Beelink GT-King Pro TV

Fontos szempont lenne, hogy rendben menjen rajta a Plex.

[ Szerkesztve ]

(#68134) blakey válasza ssgt1981 (#68133) üzenetére


blakey
titán

Ha a Plex a fontos akkor GT-King Pro CoreELEC-el, de akár másik, olcsóbb CE kompatibilis box is szóba jöhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68135) ssgt1981 válasza blakey (#68134) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi, tudnàl ilyeneket ajánlani? A Gigabites lan is fontos lenne, wifi nem szükséges

(#68136) 19620810 válasza SunMount3r (#68129) üzenetére


19620810
csendes tag

Nekem is az van
Kép Tv
Hang avr
Coreelec

(#68137) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
a következő dvb-s2-es média lejátszók valamelyikével van valakinek tapasztalata vagy haszál ilyet?
Uncorex 2.0 [link]
Dinobot U5 mini [link]
Mecool k7 [link]
Ami fontos lenne a DVB-s2 műholda tuner
Oscam elérés, a TV-hez
Youtube 4K működés
vagy valamilyen alternatíva a fentiekre.
Köszi

(#68138) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

CoreElec 9.2.2.akármennyin pár hete megállt a youtube add-on, valami privát key-t akar tőlem.
Van erre valami gyors megoldás?

Gippazoid Novelties Inc.

(#68139) divan válasza gippazoid (#68138) üzenetére


divan
senior tag

Van, API key, amire keress itt a keresőben. Hogy mennyire gyors az rajtad is múlik. Itt lehet több találat lesz.

(#68140) mglita


mglita
tag

Sziasztok!

Abban tud esetleg valaki segíteni, hogy van egy Apple TV és egy Samsung HD tv. Az HBO Go és Netflix tökéletesen ment, majd egyik napról a másikra az appok továbbra is bejönnek, de a filmeket nem játsza le, kizárólag a hang hallatszik és egy HDCP hibára hivatkozik egy pop upban. Az applenél vásárolt filmeket továbbra is lejátsza. Próbáltam a HDMI kábelt cserélni de nem volt változás. Egy másik TV-vel (4K Sharp) is kipróbáltam az Apple TV-t másik internettel , úgy viszont működött. Tudtok. Esetleg javasolni valamit? Köszönöm előre is!

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68141) SunMount3r válasza mglita (#68140) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vagy valami TV beállítás/elállítás gond lesz, vagy rosszabb esetben a HDCP verzióval van baja amit az a HD TV-d már nem tud, ha pl. csinált ilyen változtatást közben az Apple. Bár ez utóbbi elég fura lenne.
Másik HDMI port-ban próbáltad (ha van másik)?

(#68142) mglita válasza SunMount3r (#68141) üzenetére


mglita
tag

Kettő van benne, mind a kettőt próbáltam. A TV nél alaphelyzetben állítás is megtörtént és továbbra sem jó sajnos.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68143) SunMount3r válasza mglita (#68142) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom, hogy azon a TV-n lennének e ilyen beállítások egyáltalán, de ha van, akkor a HDMI forrás elnevezését/címkéjét kellene próbálni átállítani. BluRay/DVD/Media, vagy valami ilyesmire, de az összeset megpróbálhatod ami van. És hozzá a kép módot meg Mozi/Film/Videó vagy ilyesmire, ami van. Persze ez csak egy tipp, ami vagy hat, vagy nem.

(#68144) blakey válasza mglita (#68140) üzenetére


blakey
titán

A Samsung TV dobja fel a kis ablakot vagy az Apple TV?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68145) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani olyan tv box-ot, amivel lehet netezni olyan TV-n amire alapból nincs net (youtube, google,stb)? Azért is kérdezem, mert tudom hogy vannak ilyen boxok, de nincs tapasztalatom és nem akarok se gagyit (1 év után kinyiffan), se nagyon drágát, vagy túl lassút, akadozót venni!
Köszi!

(#68146) SunMount3r válasza gabor128 (#68145) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nézz át ide. Sok ilyen olcsó Box van, köztük egy pár, amiből elég jó lokál média lejátszó is csinálható egy kis mókolással. Annyi biztos, hogy neked olyan kell, amin elég stabil a Droid is és legalább 4GB RAM-os legyen, a mostani menő típusokról ezek szerint ott érdeklődj. Aztán mehet rá egy böngésző és a Smart YT TV.

(#68147) gabor128 válasza SunMount3r (#68146) üzenetére


gabor128
aktív tag

Látom rossz topikban kérdeztem meg.
Köszi az infókat! Utánanézek.

(#68148) mglita válasza blakey (#68144) üzenetére


mglita
tag

Az Apple Tv

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#68149) SunMount3r válasza gabor128 (#68147) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó Topic rá ez is, kezdésnek. Meg aztán vannak jóval drágább alternatívák, amiken tuti stabil a rendszer, mert neves gyártók termékei, de árban itt elég nagy szakadék van. És ha van egy már "elég jó" Android-os olcsóbb Box is, akkor nem biztos, hogy annyira megérik a felárat.

(#68150) powerup2


powerup2
addikt

Mostanság melyik média lejátszó a legjobb a piacon ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.