Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) djnice válasza Il Dottore (#68245) üzenetére


djnice
veterán

Csak jó tapasztalataim vannak vele, Kodi kadenciahelyes, megy a Single layer DV is, USB-ről és NAS-ról is használom, nincs gond vele.
De ha kipróbálod a CE-t a Minix-en, sztem nem fog más után nézelődni :)

(#68252) Il Dottore válasza djnice (#68251) üzenetére


Il Dottore
tag

valahogy nem hiszem, de legyen így :DDD

ez a felskálázás a shieldben amúgy mennyire látványos, mondjuk egy oppo 103darby-hoz képest, ahol nagyon komolyan tolja?

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#68253) blakey válasza Il Dottore (#68252) üzenetére


blakey
titán

Pedig elhiheted, Dune, Popcorn után volt gy kis Himedia kitérőm, de az Amlogic LibreELEC-kel majd CoreELEC-kel visszahozta az igazi médialejátszó érzést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68254) djnice válasza Il Dottore (#68252) üzenetére


djnice
veterán

Én használom az AI felskálázást Low állásban, nem rossz, de én inkább sima élesítésnek hívnám egy kis antialiasing-gal.

(#68255) Il Dottore válasza djnice (#68254) üzenetére


Il Dottore
tag

köszi.

USB-n keresztül próbáltál lejátszani pendrive-on túl hdd-t is, ami nagyobb tárhelyes? Azt is olvasta, játszotta gond nélkül?

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#68256) djnice válasza Il Dottore (#68255) üzenetére


djnice
veterán

5 TB-s 2.5"-os Seagate exFat-ra formázva gond nélkül működik vele.

(#68257) devil-k válasza festina10 (#68250) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Apple TV-re nincs natív kodi, helyette Infuse van. Nekem sokkal átláthatóbb, mint a Kodi és modernebb is. Az Infuse-nak van ingyenes és fizetős verziója is.

- mozi bolondéria -

(#68258) blakey válasza festina10 (#68250) üzenetére


blakey
titán

Kodi fork létezik MrMC néven, de ahogy előttem írták, Infuse jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68259) Phülöp válasza devil-k (#68257) üzenetére


Phülöp
addikt

Az ingyenes infuse jó néhány virágboltos anyagot visszautasított. Fizetős eddig mindent megevett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#68260) LógaGéza válasza djnice (#68130) üzenetére


LógaGéza
addikt

Rosszalkodott a Kodi mostanában (valamiért megfagyott médiatár-frissítés közben), ezért gondoltam felrakom a Kodi 19-et. Fel is ment, de akkor jött a felismerés, hogy a PKC nem támogatja a Matrix-ot... Szóval kezdhetem elölről a Kodi 18-as setupot... Szomorú nap ez :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68261) devil-k válasza Phülöp (#68259) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sosem használtam ingyenesen. :B

- mozi bolondéria -

(#68262) Phülöp válasza devil-k (#68261) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi kb. 5 és fél percig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#68263) Il Dottore válasza blakey (#68239) üzenetére


Il Dottore
tag

Megcsináltam, az alap andrpoid hard reset, minden frissítve, kodi leia updated+9.2.2 core fent van.
Utóbbin elvileg működik minden, kivéve a minix remote-ja, az nem megy egyáltalán, nem reagál semmire.
Erre van esetleg valami megoldás, illetve hogyan lehet a felületeket váltogatni anélkül, hogy a micro sd-t ki kelljen venni? Kivitelezhető ez egyáltalán?

Nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#68264) blakey válasza Il Dottore (#68263) üzenetére


blakey
titán

Utóbbin elvileg működik minden, kivéve a minix remote-ja, az nem megy egyáltalán, nem reagál semmire. - 2 megoldás is van, egyik a remote.conf fájl másolása a gyökérkönyvtárba vagy a Configfiles mappába. [link]
A másik, hogy ssh-m kiadodo a parancsot:
echo "meson-ir * minix_neo" > /storage/.config/rc_maps.cf
Mindkét esetben újra kell indítani a boxot.
hogyan lehet a felületeket váltogatni anélkül, hogy a micro sd-t ki kelljen venni? Kivitelezhető ez egyáltalán? - van, kikapcsoló menüben feldob egy ablakot ahol átmehetsz Androidra., kikapcsolás után megint a CE indul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68265) Il Dottore válasza blakey (#68264) üzenetére


Il Dottore
tag

Köszi, nekiugrok holnap, mára bőven elég volt ennyi, re. mókolás :D

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#68266) Il Dottore válasza blakey (#68264) üzenetére


Il Dottore
tag

ez is megy, köszönettel.
Utolsó ké(d)és: az android menüben található képernyő pozíció (ahol kicsinyíteni lehet a képernyőt) a coreelecben hol található, az hogyan menedzselhető?
az androidban megfelelően be van állítva, viszont a core-ban megjelenés szélesebb, mint a tv-képernyő széle.
köszönöm a tanácsot!

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#68267) blakey válasza Il Dottore (#68266) üzenetére


blakey
titán

Ezt a TV-n kéne állítani és nem az eszközökben, javaslom, hogy az Androidban is állítsd vissza és a TV-n keresd meg azt a menüpontot ahol a túlpásztázást kikapcsolod, minden TV-n más a neve de a lényeg ugyanaz, nem fog túllogni a kép, emiatt inkább nem írom le, hogy Kodiban hol van ez az opció. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68268) duran6


duran6
csendes tag

Üdv,

Kérdésem elég összetett és néhol már olvastam itt a fórumban ezt azt, csupán megerősítés kell hogy biztosra menjek. Kérdésem 3 részből áll. Nagyon köszönöm az esetleges megtisztelő válaszokat.
1. Az Amlogic S905X3 + CoreELEC (-es player) kombó mennyiben teljes értékű/egyenrangú
egy Nvidia Shield Pro-val? (Dolby Vision tekintetében például...)
Ha nem, akkor mik azok a különbségek ami miatt az Nvidia a csúcsragadozó jelenleg?
Belfastban élek és jelenleg sehol sem kapható online az Nvidia Pro (de ha úgy adódik, kivárom mire újra kapható lesz valahol), viszont Amlogic-os cuccok azok rendelhetőek és a CoreELEC-el való babrálás
sem riasztana el, szóval ezért kérnék segítséget, hogy melyik készülék
mellett tegyem le a voksomat. Ami fontos nekem: szinte minden lehetséges formátumot kezeljen a gép (bírjon el a DTS-X, Atmos, Vision, x265, 4K formátumokkal),
a netflix meg a különböző netes hozzáférős stb. -opciók/extrák hidegen hagynak...

2. Kérdésem banálisnak tűnhet, kezdő vagyok a témában...
Szóval, ha USB-re csatlakoztatok egy Seagate Expansion külső hdd-t, akkor a fent
említett lejátszók abszolút veszteségmentesen tudnak-e kezelni minden "durva"
HD kép és hangformátumot egyáltalán beolvassák/kezelik-e (és nem csak hdmi-bemeneten keresztül)?
Tudom hülyén hangzik de a kérdésfelvetés onnan származik, hogy a Denon AVR család 2600 -és 3600-asa
csak hdmi-n keresztül kezel HD kép -és hanganyagokat, USB-ről nem! Nagyon sokan panaszkodtak erre, tudom hogy két
különböző típusú/rendeltetésű készülékről (mediaplayer vs. AVR) van szó, de nem árt az óvatosság és gondoltam megkérdem.

3. Az Nvidia TV 2019 viszont kapható, esetleg ez lehet "alternatíva", vagy ez szolgáltatásaiban gyengébb?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#68269) SunMount3r válasza duran6 (#68268) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A CE-es Box-okkal nem megy a DV, minden másra jók, amiket írtál. Van Profile 5-ös és Profile 7-es DV is, ez utóbbi a gyakoribb, ami az "eredeti" UHD BD forrásokban is van. A Shield ez utóbbit nem viszi, csak a Profile 5-ösöket. Ilyen lejátszó nincs is jelenleg, csak egy kínai Oppo klón, ami elég drága és más gondok vannak vele.

A "sima" Shield-en nincs USB port, tehát winyót sem tudsz rákötni.

(#68270) Manimaci


Manimaci
tag

[link] Egy ilyen gamepad működne tv boxhoz, ha androidon játszanánk!? Tudom olcso, de elsőre ilyennel próbálkoznék. :B

(#68271) szaby72


szaby72
tag

Sziasztok.
Lassan cserélném a Himedia Q10Pro-m.
Ami szempont az új gépnél:
Kodi
Torrent
belső 3.5 Hdd fogadás
És értelemszerűen jobb legyen mint a Q10Pro :N
Várom a véleményeteket,ajánlásotokat.
Köszönöm.
U.I : 60-70000ig minden belefér.

(#68272) SunMount3r válasza szaby72 (#68271) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha a belső winyó mindenképp feltétel, akkor nem marad más: Zidoo Z10

(#68273) szaby72


szaby72
tag

Hát most nem keresgélnék még egy nas-t is mellé,így jobb lenne a belső ....
És sajnos ez már a pénztárcám feletti ár...
De köszönöm.

(#68274) blakey válasza szaby72 (#68273) üzenetére


blakey
titán

Van normális routered amin van USB? Ha igen akkor a belső tárhelytől eltekíntve vehetsz olcsóbban is eszközt és akkor hálózati lejátszással minden menni fog. USB-ről is mehet a lejátszás ha nem megoldható a álózati lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68275) szaby72 válasza blakey (#68274) üzenetére


szaby72
tag

Nincs és nem szeretném ha a számítógép is menne,1500Gb film,zene van a vinyón amit átraknék az új ketyerébe. :R

(#68276) djnice válasza szaby72 (#68271) üzenetére


djnice
veterán

Nincs ilyen, vagy veszel egy USB 3.0-ás HDD házat, vagy egy NAS-t vagy ahogy blakey is írta, rádugod a router-re ha tudod.

(#68277) tomy86 válasza szaby72 (#68275) üzenetére


tomy86
addikt

Külső rack nem jó megoldás? 6-7 ezer környékén vannak használhatóak, ha az még belefér. Én azt használok.
lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#68278) szaby72 válasza tomy86 (#68277) üzenetére


szaby72
tag

Zappiti Mini 4K HDR
Erre lehet Kodi-t rakni?
Megmondom a felirat miatt szeretem a Kodi-t.
Csak eredeti nyelven nézem a filmeket,sorozatokat és a Kodi-val egyszerűen letölthető a felirat...

(#68279) Gabesz87 válasza blakey (#68274) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezzel a routetes USB HDD megosztassal kapcsolatban....nekem van egy Xiaomi 3G routerem, AP módban működik, telekomos Sagemcom HGW után van kötve. Jó lenne nekem is ha nem kéne a gépnek mindig mennie. Sebességben mire lehet így számítani? Mármint pl.torrentet a routeren lógó USB hdd-re ugyanolyan sebességgel tölt le mintha a gépben volna? Ilyenkor megy mindig a vinyo, vagy az megoldható valahogy, hogy ha nincs használva, standby-ban/kikapcsolva legyen?

[ Szerkesztve ]

(#68280) djnice válasza szaby72 (#68278) üzenetére


djnice
veterán

Nem ajánlott lejátszó.

(#68281) tomy86 válasza szaby72 (#68278) üzenetére


tomy86
addikt

Nem ismerem azt a lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#68282) SunMount3r válasza Gabesz87 (#68279) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A router-ek hardvere általában gyenge ilyen célra, nem erre vannak kitalálva. Nem tudom a te gépeddel mennyivel töltesz, meg milyen net-ed van, de a torrent sebesség egy mai, normálisabb PC maximumához képest csak a töredéke lenne a router-el. Meg az is kérdés hogy oldod ezt meg, ha a kliens a PC-den fut, akkor előbb azon kell "keresztülmennie" az adatnak és utána vissza/át a router-be kötött winyóra. Remélem érthetően írtam.

(#68283) Gabesz87 válasza SunMount3r (#68282) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha. Áh, ilyen korlátokkal felejtős. Régóta szeretnék már amúgy is egy NAS-t, de valahogy sosem jutok odáig, meg a feleségem is gátló tényező ebben :DDD
Amúgy 500as T-s kábelnet.

(#68284) blakey válasza Gabesz87 (#68279) üzenetére


blakey
titán

Ezt a router topikjában (ha van) érdemes megkérdezni, nincsenek gyakorlati tapasztalataim ezzel a routerrel. amennyiben okosítható Padavan firmware-el akkor egy nagyon jó eszköz lehet és bőven elég lehet letöltésre, megosztásra, persze mindenre érdemes céleszközt használni de vannak routerek és hozzá CFW-k amikkel lényegesen jöbb eszközök lehetnek, sokan használják OpenWrt, Tomato vagy Padavan firmware-el a routereket és jó tapsztalataik vannak olyan felhasználás mellett, mint amit írtál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68286) szasanyi válasza Szokratesz71 (#68285) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet kapni, remek... és vmi érdemi teszt róla?

(#68287) headhunter válasza szasanyi (#68286) üzenetére


headhunter
addikt

"Érdemi": [link], [link]

(#68288) djnice válasza szasanyi (#68286) üzenetére


djnice
veterán

A héten érkezik hozzám, lesz róla rendes teszt. 30-án kap új firmware-t amiben sok mindent javítottak és CE kompatibilis is lett alapból.

[ Szerkesztve ]

(#68289) csizo válasza szasanyi (#68286) üzenetére


csizo
tag

Kérdezz rá eric.cartman fórumtársnál.Ő árul ilyet a fórumon.

(#68290) Manimaci


Manimaci
tag

Üdv!

Egy ilyen gamepad működne tv boxhoz, ha androidon játszanánk!? Tudom olcso, de elsőre ilyennel próbálkoznék. :B
[link]

A box egy X96 Max plus lenne.

[ Szerkesztve ]

(#68291) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!

Laikusként kérdeznék, olvasgattam a topicot de nekem ez picit kínai. Nyugdíjas édesanyám most egy ezer éves Egreat 4s (azt hiszem) asztali lejátszóval nézi a sorozatait egy 16 GB-os pendriveról. Általában még hd tartalom sincs, nemhogy mindenféle dts meg ilyenek...
Szóval keresnék vmi modernebb készüléket, nem igazán érdekel net elérés, egy hdmi csati és egy usb minden igényt kielégítene, csak az újabb formátumok is menjenek gond nélkül lehetőleg. Árban maximum 15k-ra gondoltam, sajna a Xiaomi mi box-nál vmi olcsóbb megoldásra gondoltam, létezik ilyesmi? Előre is köszi!

(#68292) szasanyi válasza headhunter (#68287) üzenetére


szasanyi
félisten

Ilyen nyelveken számomra minden érdektelen.

djnice: OK. Remélem nem heteket vesz majd igénybe, mert engem nagyon érdekelne milyen lett mint média lejátszó. 4K és az1080p is, valamint a zenei képesség is érdekes de mint android eszköz (programok, játékok, stb.) egyáltalán nem.

csizo: az, hogy árulja nem jelenti, hogy ért is hozzá (és használja). Másrészt én azt tapasztaltam, hogy gyakran érdekellentét van olyankor, amikor az eladás és a hiteles infó egyszerre fontos.

[ Szerkesztve ]

(#68293) djnice válasza szasanyi (#68292) üzenetére


djnice
veterán

Médialejátszónak CoreELEC-kel lesz igazán jó a Minix is, kivéve ha Dolby Vision is kell.
Szóval ha csak erre vársz, akkor bármelyik S905X3 is megteszi, nem lesz jobb azoknál.

(#68294) szasanyi válasza djnice (#68293) üzenetére


szasanyi
félisten

Out of box érdekelne elsősorban, és jó lenne az a a DV.

(#68295) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok!
Mindent IS elolvasva és visszaolvasva sincs egyértelmű ajánlás arra a mit keresek... :F
Végső elkeseredésemben ide is beteszem a kérésem, hátha valaki megszán...
Adott egy 7-8 éves Samsung F6100-es nem smart hubos, nem smartos, nem pvr-es 32 hüvelykes tv és szeretnék egy 1 terrás hordozható vigyót venni amit biztosan felismer (exFatot támogat a tv a leírása alapján). Eddig 500 gigás vinyókat símán vitt ntfs-re formázva (portable samsung, és hitachi egy külső rack-ben)... Légyszíves segítsetek! Eddig a Samsung tv fórumban összesen azt a választ kaptam hogy "WD-vel vagy Toshibával mellé nem lőhetsz :)" Nekem ha jól tudom 0,5 amperes (1 tányéros) vinyó kell, ami 5400-es fordulaton forog max. Tudtok konkrét típust ajánlani? Köszönöm! :R

(#68296) Beni2360 válasza Zamma (#68295) üzenetére


Beni2360
félisten

Erre felé már voltál? Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Amint látom még nem. Ott biztos tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68297) Zamma válasza Beni2360 (#68296) üzenetére


Zamma
őstag

Az összefoglalót már korábban átolvastam, van egy külső 2,5-es rackem ami ajánlott, nem veszthetek semmit, ott is megkérdezem... :U
Köszi!

(#68298) Beni2360 válasza Zamma (#68297) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát még ott van két lehetőség.
1: Egy Y kábellel csatlakozol és egy 1 A mobil töltővel támogatod a HDD-t
2: Van olyan külső ház amibe lehet csatlakoztatni + tápot és ott szintén a fent leírtak. De már a ház megvan így az első opció a megoldás vagy egy aktív USB HUB amit szintén + táppal támogatod.
De ez már itt így nagyon OFF.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68299) Hyena


Hyena
senior tag

A regi sim 2 full hd projektort egy sim 2 nero 4S-re cserelve nem tetszett a 4K kep az eddig hasznalt Zidoo Z9S-en (full hdban minden rendben volt vele) es kicsereltem azt az eddig egy tvre kotott X96 Max Plus (S95X3) boxra.
A kerdes az, hogy valami nincs jol beallitva a Zidoon , vagy az amlogic boxon tenyleg sokkal szebb a 4K kep?
A Zidoon a szintelitettseg nem jo az Amlogic kepe sokkal elettel telibb elenkebb szebb.
Valami otlet, vagy ez ilyen? Ambar vegulis maradhat igy is, csak most ez igy Zidoo tekinteteben csalodas.
Az is furcsa, hogy a projektor beszerelok altal hozott usbs 2 terras vincsesztert valamiert nem latta a Zidoo , mig az amlogic box igen.
Eddig meg nem probaltam usbn semmit rakotni, erre nezve valami tapasztalat, nem kellene ennek mukodni?
Amugy a hazimozis ceg is dobott egy hatast az amlogic boxtol, foleg mikor megtudtak , hogy milyen olcso (ok termeszetesen Oppora eskusznek) , a Zidoot viszont a foldig lehordtak.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#68300) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!

Lett egy Minix Neo U9-H boxom.
Eddig WDTV HD médialejátszót használtam.
A box HDMI-vel kapcsolódik egy Onkyo házimozi erősítőhöz és onnan megy a HDMI a TV-be. 5.1 rendszer.

Eddig az aktuális film alatt, ha megnyomtam a AVR info gombját kiírta az aktuális bemeneti jelet és a kimenetit pl: dolby digital 5.1-> dolby digital 5.1
DTS-nél DTS, DTS-HD MA-nál sima DTS, gondolom a régi WD TV nem támogatta a DTS-HD MA-t.

Az AVR-en, ha a Film mode gombot nyomkodtam korábban, akkor volt ugye olyan, hogy abban rakja ki a hangot, amiben kapja. pl Dolby Digital->Dolby Digital. Én így használtam.

Most azonban, ha sima dolby digital 5.1 a bemeneti jel, akkor az AVR-en bekapcsol a DTS (DTS chip talán? ennyire nem értek hozzá, de piros DTS felirat, mint korábban) és az info gomb alatt is DD->DD a bemenet-kimenet.

Ha viszont DTS 5.1 vagy DTS-HD, vagy ddplus 7.1, akkor multich PCM lesz mindig a bemenet, a piros DTS is eltűnik az AVR kijelzőjéről, helyette PCM lesz csak és a film mode gomboknál is multich lesz az alap.
Tehát így nem jelenik meg nekem sehol, hogy a bemeneti hang éppen DTS-HD MA.

A beállításokban a bemenetet autora raktam, ami HDMI-ről veszi alapból a jelet. Passthrough engedélyezve van és egyelőre ez a gyári rendszer a minixen Kodi lejátszóval.

A kérdésem az lenne, hogy ez így normális? Vagy miért nem jeleníti meg az AVR info alatt a rendszer, hogy mi a tényleges bemeneti jel? Így honnan tudhatom, hogy a DTS-HD MA vagy a sima DTS ténylegesen kimegy a boxból az AVR-re? Továbbá ezt a multich PCM-et sem értem. Annyit sikerült most leszűrnöm a neten, hogy valami vesztégmentes kódolás vagy mi.

Ezen kívül most egy filmnél, amin a magyar hang DD 5.1, az angol DTS, ott a magyar 50-es hangerőn nagyon szuperül szól, eredeti DTS-ben meg mintha az aktuális 50 helyett fele hangerővel menne. Ezt sem értem. A korábbi lejátszóval is volt ilyen, hogy az eredeti DTS halkabb volt, de nem ennyire.

Remélem érthető.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.