Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) SunMount3r válasza Osynho (#67800) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is ezt használom már egy ideje, nekem az bajom vele, hogy a Video és File főmenüknek nem lehet megváltoztatni a hátterét, csak full fekete az egész és bármire állítom át az is marad. A hivatalos KODI Fórmán már kérdeztem, de ott nem nagyon van aktív Support. Tudom, "óriási probléma", de ha már ilyen jól néz ki amúgy, akkor legyen már ez is rendben.

(#67802) Márton válasza devil-k (#67754) üzenetére


Márton
nagyúr

"szinte tenyérnyi méretű kis dobozkára is feltolható"

Azt hogy érted, hogy [szinte] ? :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#67803) devil-k válasza Márton (#67802) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ja igen. Bocsi. ;]

- mozi bolondéria -

(#67804) djnice


djnice
veterán

Az utolsó hotfix (32.7.301.95) óta jól működik az MrMC a Dolby Vision Profile 5 fájlokkal Nvidia Shield-nél, érdemes feltenni.

(#67805) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Felmerült bennem a gondolat, hogy nekilátok az eredeti Blu-Ray filmek gyűjtésébe.
Jelenleg kölcsönzős tartalmat Himedia Q5 (nem pro) szolgál ki, "puritánul" gyári lejátszóval NASrol, wrap nincs, erősítőre kötve, 5.1-el, a megjelenítő pedig egy Benq w1300as FHD projektor 107" grandview vászonnal
4K, 3D nem kell, netflixre, sorozatokra ott a smart FHD TV.
(Ugyanitt kérdés - bizonyos filmek esetén a hang egy pillanatra meg-meg akad, okára mai napig nem jöttem rá..)

kezdésnek két dolgon gondolkoztam:
Régebbi dedikált bluray lejátszó használtan 15K körül (pl Pio 150/160) + megmarad a Q5 mkv-ra
vagy
pl egy Dune Prime 3.0 vagy valami hasonló ami bluray és médialejátszó egyben..
Ez utóbbi vonal kiválthatná a Himediát, Nasrol fhd mkv-k lejátszására?
Vagy már nem ajánlott ilyen régi vasakkal hazardírozni ?

[ Szerkesztve ]

(#67806) LógaGéza válasza djnice (#67804) üzenetére


LógaGéza
addikt

Érdemes megvenni Kodi helyett az MrMC-t?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#67807) djnice válasza LógaGéza (#67806) üzenetére


djnice
veterán

Ha kell a DV, akkor igen, bár úgy tudom hogy a Kodi 19-ben már az is működni fog.

(#67808) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok,

Van egy WD TV Live lejátszóm, ha jól emlékszem pont ez:
https://edigital.hu/multimedia-lejatszo-android-mini-pc/wd-tv-live-medialejatszo-p180605

Arra használom, hogy a PC-n letöltött filmeket, DLNA/SMB/USB-n keresztül TV-n tudjam nézni, erre eddig teljesen hibátlan, minden filmem ment.

Viszont csak FullHD-t tud, és sikerült váltanom egy 4K-s TV-re, úgyhogy most keresnék ugyanerre a felhasználásra egy hasonló lejátszót, csak már 4K támogatással.
Ahogy Google-al nézegettem, a WD-nél nincs még 4K-s utódja ennek, tudnátok ajánlani valamit helyette? Csak ennyi a szempont, hogy hálózaton keresztül filmeket tudjak nézni, nem kell rá semmi app meg játék meg ilyenek, és az ilyen androidos meg portolt Kodi meg hasonló csodákat kerülném.

(#67809) devil-k válasza utgyuru (#67808) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor mit szeretnél?

- mozi bolondéria -

(#67810) djnice válasza utgyuru (#67808) üzenetére


djnice
veterán

az ilyen androidos meg portolt Kodi meg hasonló csodákat kerülném.
Pedig meglettél volna 10-12.000 Ft-ból. Így akkor zsebbenyúlós lesz.

(#67811) gyeniko válasza devil-k (#67809) üzenetére


gyeniko
őstag

??? Pedig leírta: 4K média lejátszót, amelyet hálózaton használna, de nem androidos és nem kodi-s.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67812) Beni2360 válasza gyeniko (#67811) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor talán egy ZIDOO Z9S ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67813) LógaGéza válasza Beni2360 (#67812) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez nem jó. Androidos, és portolt Kodi(is) van rajta.

djnice
Köszi, akkor még várok kicsit. Annyi DV tartalom amit nagyon meg akarok nézni úgy sincs még, ha meg mégis, akkor ott a Plex, vagy a megjelenítő beépítettje (ilyet inkább nem is írok :D).

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#67814) Beni2360 válasza LógaGéza (#67813) üzenetére


Beni2360
félisten

"és az ilyen androidos meg portolt Kodi meg hasonló csodákat kerülném."
Ez nem kimondottan android nem kell.
Az igaz, hogy androidos de a ZDMC nem kötelező mivel nem az az erőssége hanem a saját zidooplayerre. Talál a Yt-n bemutató videókat a lejátszókról.
És amit olvasgattam ez elmúlt egy évben nem telepítik fel rá gyárilag. Vagyis volt egy időszak amikor nálam kérdezték, hogy miért nincs rajta.
Én csak média tárnak használtam de már annyira jó lett a H.T.2.0, hogy már el sem indítom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67815) utgyuru válasza Beni2360 (#67812) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi, én is ezt találtam elsőre.
Elhiszem, hogy vannak cuccok amik beválnak, ha valamire google-ben rákeresve az első 3 találatből kettő az alibaba meg a rendeljkínait, ott gyanakszom.

Néztem róla youtubeon egy review-t, és mikor a kezdőképernyőn gyorsgomb van a task killerre, az már red flag :)
https://i.imgur.com/kyN4Y3l.png

Ebből szoktak lenni a megmagyarázhatatlan hibák, meg azok a megoldások, hogy valami fórumpostban gdrive-ról linkelt ROMot flashelj, hátha.

Öreg vagyok én már ehhez, én használni akarom az ilyen cuccokat, nem debugolni :)

Köszi azért, asszem várok ezzel.

(#67816) LógaGéza válasza utgyuru (#67815) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem pl a Nvidia SHIELD (2019) nagyon bevált. Igaz, hogy Android TV, de gyors, erős, stabil, jó a fejlesztőbrigád mögötte, a távirányító nagyon ötletes minden szempontból. Pl ha filmet akarok nézni, leülök, megnyomom a bekapcsológombot, akkor bekapcsolja a lejátszót, az erősítőt, a TV-t, és rávált arra a bemenetre amin a lejátszó van - ha végeztem, meg egy gombbal lekapcsol mindent. Valamint nagy távirányító-elvesztők vagyunk párommal, és a telefonos SHIELD appban van opció pl megkeresni a távirányítót - de ezen kívül hogy ha hozzáérek, akkor felvillan a háttérvilágítás, van benne mikrofon a hangvezérléshez, stb.
És akkor még a lejátszóról kb nem is írtam semmit. Sok ideje ez az első lejátszó, amiről azt érzem, hogy ha megkapja a frissítéseit, akkor menni fog, és nem lesz vele jó darabig probléma.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#67817) junkpod válasza utgyuru (#67808) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csaxolok... A coreelec nem "portolt" Kodit, hanem official verziót futtat szerintem.

Box's don't touch!

(#67818) g@bo válasza LógaGéza (#67816) üzenetére


g@bo
nagyúr

mennyi zseton volt, s hol?

(#67819) Beni2360 válasza utgyuru (#67815) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem tudom hány éves vagy de én a 71.-be vagyok.
Van 5 média boxom de a ZIDOO az egyetlen amivel semmi mókolás nem kell. ROM csere meg hasonlók itt nincsenek. Van egy nagyon szorgos fejlesztő gárdájuk, de a linkelt oldalról mindent elérhetsz az ottani fórumtól kezdve.
2016 december óta van zidoo X8 és azt lecserélve 2 éve az X10 és csak az új FW-ket kell frissíteni rá. Átnézhetsz a fórumba és olvashatsz mindenfélét a zidoo boxokról.
Az a task killer meg ha nyuvasztod az androidot akkor esetleg használhatod. Én csak filmnézésre használom és droid része nem nagyon érdekel, max a Yt.
Nyugodtan keresgélj én is több mint egy hónapig keresgéltem anno.
Van egy kezdetleges saját videóm ha van rá időd nézd meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67820) koncsik válasza Hooper (#67805) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Oppo 103 a drága megoldás. Kérdezz itt is, hátha.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#67821) szcs84


szcs84
csendes tag

Sziaszok,

Próbáltam visszaolvasni, de inkább kérdeznék, mert pikkpakk elvesztettem a fonalat a társalgásban :)

720 vagy 1080p-ben szeretnék 500 gigás (vagy 5 terrás, ha tudja, de ez opcionális) külső usb-s hddről filmet tenni hdmi-n a tv-re, távirányítós navigálással.e Jelenleg laptopról hdmi-zek, de az elég kényelmetlen.
Nem szeretnék mindenféle romokat hekkelgetni, plug n play szeretném, h működjön, és a nem tech érdeklődésű csádtagjaim is tudják kezelni.

Netflixben egyelőre nem gondolkozom, de egy beépített youtube még jó lehet, nyilván a megfelelő irányítással, tehát lehet, h a boxnak kellene valamilyen bt billentyűzetet (is) támogatnia.

Köszi szépen előre is! :R

(#67822) junkpod válasza szcs84 (#67821) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erre az igényre szerintem egy okos tv a megfelelő.

Box's don't touch!

(#67823) Beni2360 válasza szcs84 (#67821) üzenetére


Beni2360
félisten

A rászánt összeget is légyszíves megírni. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67824) szcs84 válasza Beni2360 (#67823) üzenetére


szcs84
csendes tag

Költséghatékonyan szeretnék vásárolni ár-érték arányban. Pl nem kell, hogy hasraütök 20.000 legyen, ha az 50.000-es fényévekkel könnyebben kezelhető, és/vagy gyorsabb rendszerű.
Autós példa: előbb veszek Skoda Octavia kombit, minthogy egy leharcolt 10 evvel idősebb Passatot, vagy egy "luxus"közeli pár éves Mercit. Így kb érthető :)

Elvileg 2012es okostévém van, tudja is a külső hdd-t, de nagyon bosszantóan lassú, és nem tud minden codecet sem lejátszani. Tekerni pedig ne akarjon az ember, ahogy yt-on keresni se a virtuális billentyűzeten perceken keresztül pötyörészve.

(#67825) gusztafszon


gusztafszon
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatok a témában, ötleteim vannak de hátha vanna jobbak is.
Jelenlegi felállás:
TV.: Samsung 55NU7102
Házimozi rendszer: samsung ht j4500.

Annó vásárlásakor nem figyeltem a részletekre, de sok probléma kiütközött és ezeket szeretném kiküszöbölni.

Célok:
1. Filmnézés fejhallgatóval (esténként ha alszik a család), Filmezés a meglévő házimozirendszeren DTS hanggal.
2. Teljes körű UHD filmlejátszás HDD-ről

Problémáim:
1. a, A TV-nek nincsen JACK kimenete, se BT támogatottsága, így oda nem tudom csatlakoztatni.
1. b, A házimozinak szintén nincsn BT kimenete, se JACK kimenete.

Ide egy megoldás lehetne egy HDMI audio extractor (házimozitól TV irányába), de ezzel UHD filmet nem tudnék nézni, illetve ha UHD-t akarok nézni akkor meg kéne fordítanom, a TV ->Házimozi irányba. Ekkora macerát nem akarok.

2. a, UHD - DTS támogatottság nincsen Samsungnál, tehát szenvedek olyan verziót találni ahol a filmet korrektul le tudom játszani, de a DTS nem opció.

Mások által javasolt megoldások:
- Laptopról lejátszás (HDMI 1.4 szerintem nem lesz megfelelő UHD - HDR-nek, és macerás).
- Plex (TV szerintem nem fogja átengedni SEM a DTS hangot házimozi felé, és mindig vonalas netre kéne helyeznem a laptopomat (otthon wifi-t használok elsősorban, a dolgozóba nincsen bevezetve a vonalas) ). És szintén nem tudom hogy fejhallgatóra hogyan tudom kivezetni. De ebben a témában még nem olvastam eleget.

Általam talált megoldások:
HiMedia Q5 vagy EGREAT A5. Úgy gondolom hogy ezek ugyan nem olcsók, de tudnák amit én akarok. Esetleg egy HDMI splitter-er HDMI-n küldeném mindkét irányba innen a hangot HDMI/digitális helyett.

Fontos szempont, hogy ha idővel (1-2) év a hangrendszert fejleszteném valami erősítővel (most kezdtem ebbe a világba beleásni magam), illeszkedjen a most kialakított rendszerbe (gyakorlatilag a házimozi rendszert cserélném le).

Kérdéseim:
- Van-e valakinek jobb ötlete, a cél a minél egyszerűbb kezelhetőség, UHD HDR lejátszás, DTS hang abban az esetben amikor napközben az eredeti hangfalakon használjuk, de esténként valami kulturált minőségű fejhallgatós filmnézés.
- EGREAT A5 tud fejhallgatóra hangot továbbítani BT-on keresztül? Vagy valami más megoldáshoz/átalakítóhoz kell folyamodnom?
- Alternatív megoldásként ebben az árkategóriában (max egy szászas) Bluray lejátszó van ami megfelelhet ezeknek az elvárásoknak?

Előre is köszönöm!

edit: A HiMedia és EGREAT hálózati lehetőségei nem árt ha bennmaradnak a konfigurációban, de nem feltétlen kellenek (nincsen problémám a HDD cipelgetéssel). A különböző játékok, stb amik elérhetőek rajta, nem kellenek, csak az egyszerű, minőségi filmnézés.

[ Szerkesztve ]

(#67826) djnice válasza gusztafszon (#67825) üzenetére


djnice
veterán

S905X3 + CoreELEC:
- Olcsó (10-12k)
- Kadenciahelyes
- Támogatja a HDR10+ -t is
- DTS megy dekódolva és passthrough is
- Ki tudod küldeni bluetooth-on is a hangot

(#67827) junkpod válasza szcs84 (#67824) üzenetére


junkpod
nagyúr

Djnice jó tanácsot adott.
Az egybe épített hm szettek nem alkalmasak külső egységről működésre és semmiben nem fejleszthetők. Zsákutca, ha kinőtték akkor kuka.

Box's don't touch!

(#67828) szcs84 válasza junkpod (#67827) üzenetére


szcs84
csendes tag

(#67829) szcs84 válasza junkpod (#67827) üzenetére


szcs84
csendes tag

Illetve ezek:

[link]
[link]
[link]
[link]

(#67830) Zsolty20 válasza gusztafszon (#67825) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Biztosan HT-J4500-ad van? Mert az enyémben van Bluetooth, sőt a hivatalos leírásában is szerepel. A tiedben is lennie kell, vagy max nem működik.

(#67831) szcs84 válasza Beni2360 (#67823) üzenetére


szcs84
csendes tag

Szia,
Kb 25.000 körül találtam Eminent EM7680, valamint 45.000 körül Minix Neo U9-H -t.
Mindkettő olyannak tűnik, amit keresek, a Minix felé jobban húznék, mert több tech review / ajánló is bevette a "best" vagy a "top 10" listájába, a tesztek alapján is tetszik.

(#67832) junkpod válasza szcs84 (#67828) üzenetére


junkpod
nagyúr

Konkrét boxot nem szívesen ajánlanék,ezt tegye olyan aki aktívan rendel rendszeresen, a másik topikba van itt olyan bőven.
Igen, ez nem plug and play, a BD playerek azok. De itt egy BD lemez lejatszasanal sokkal több mindent kell tudni, ezért több beállítás kell.
Az összefoglaló az amlogic topikba kötelező ha ebbe vagnal bele.
(Inkább most ijedj meg és később tűnjön könnyűnek...)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#67833) djnice válasza szcs84 (#67828) üzenetére


djnice
veterán

Innen a 4/32-es, CE-t pedig 5 perc alatt felteszel rá: [link]

(#67834) gusztafszon válasza Zsolty20 (#67830) üzenetére


gusztafszon
csendes tag

Igen, az van. BT van, a leírásban is megtaláltam, de csak receiver módban, ha nem tévedek (külön Function gombon is van). Spotify-t telórol azzal használjuk. Nem próbáltam fejhallgatót csatlakoztatni, mivel még nincsen (amíg nem döntöm el mi lesz a végső megoldás, nem veszek), de a leírásban/neten mindenhol zene streamelésre használták. (Ha ott még sikerülne is rácsatlakoztatnom a fejhallgatót, a BT üzemmódról akkor is át kéne lépnem a lejátszósra). Aztán lehet tévedek, de szerintem csak erre lehet használni

(#67835) szcs84 válasza djnice (#67833) üzenetére


szcs84
csendes tag

Köszönöm, megnézem! :R

(#67836) Northlorien válasza Beni2360 (#67819) üzenetére


Northlorien
tag

Én is csatlakozom a Zidoo táborhoz, 3 hónapja van meg, hibátlanul megy, tökéletesen lejátszik mindent a NAS-ról. Pár barátom szintén erre váltott Zapittirol. Rengeteg tesztet végigolvastam, számomra ez tünt a legjobb választásnak.

(#67837) Beni2360 válasza Northlorien (#67836) üzenetére


Beni2360
félisten


Örülök, hogy gyarapodik a tábor.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67838) Northlorien válasza Beni2360 (#67837) üzenetére


Northlorien
tag

:) Hát ár értékben eddig nem igazán sikerült jobbat találni, androidos tv rendszerem van, ezért nem érvágás sem az HBO Go, sem a Netflix felbontás/HDR hiány, arra pedig hogy lejátszon bármit, tökéletes. Néha-néha kézzel kell rematchelni a filmeket, mert rosszat talál meg, de elhanyagolható teljesen a dolog. Ár-teljesítményben szerintem egy Zidoo z9s + egy 1-2 lemezes NAS kombó szinte verhetetlen, ha az ember filmeket/sorozatokat akar nézni.

(#67839) djnice válasza Northlorien (#67838) üzenetére


djnice
veterán

Ár/érték arányban egy 35$-os box a nyerő CoreELEC-kel és azon még a HDR10+ is megy.

(#67840) Zsozsoo82


Zsozsoo82
csendes tag

Üdvözletem!
Asztali mediaplayert szeretnék venni, mert a régi 12 éves LG DP1W lejátszó wifije elhalt, illetve a beépített youtube évek óta nem megy amióta frissítve volt. Ha lehetne működő youtube-s verziót venni azt vennék újra, de nincs :)

Ami elvárás lenne:
- Ne kelljen rajta mókolni, mert bár rengeteg órát töltöttem a forum olvasásával nekem az jött le, hogy nem felhőtlen vele az élet fw frissítés stb..
- Hálózatból tudjon lejátszani megosztott tartalmat (PC-ről)
- Legyen rajta Youtube
- Legyen rajta spdif kimenet, mert régi erősítőnk van, nincs BT és hdmi se rajta
- Esetleg netflix működjön full hd-ben
-20-25 ezer Ft lenne a reális érték úgy érzem, de ha nincs ilyen áron, akkor megnéznéd drágábbat is. (zidoo szerintem túl drága lenne ezekhez az elvárásokhoz)

Amennyiben valakinek van személyes tapasztalata ilyen lejátszóval ne tartsa vissza kérem. :)
Előre is köszönöm!

(#67841) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy média lejátszót, amire letölthető a HBO GO applikáció.
Eleinte a Xiaomi Mi Box S vásárlásán gondolkoztam, de Youtube videó tesztben láttam, ahogy a tesztelő PS4-hez hasonló joy-al éppen Mariozott. Viszont a Xiaomi nem bővíthető, de ha már lúd, legyen kövér és a média box mellé jöjjön egy konzol is :)
Szóval: milyen médiaboxot érdemes venni, ami magyar menüs, kezel külső játékirányítót, Youtube valamint HBO GO kompatibilis, és memóriakártyával bővíthető a belső tárhelye úgy, hogy arra telepíteni is lehessen?
És még egy kérdés: milyen joy-t kezelnek a médiaboxok, és csatlakoztatáshoz kell-e usb port a jelvevőnek?
A válaszokat előre is köszönöm, és ha kissé ostobák a kérdéseim, az azért van, mert még soha nem használtam, és élőben sem láttam média boxot. :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#67842) g@bo válasza klepto (#67841) üzenetére


g@bo
nagyúr

NVIDIA SHIELD TV PRO (2019) 84 papir, vagy amazon.de 220 eur.

elég kövér lúd... ;] :B

(#67843) SunMount3r válasza klepto (#67841) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát azért bármilyen Android-ra alapuló Box-ot nehezen tudnék "konzol"-nak nevezni. A szememben a Shield sem az, mert milyen játékkínálat van ezekre? A legtöbbet telefonokra gyártják/szabják és kb. olyanok is. Persze ez csak IMO, de én inkább vennék egy olcsóbb Amlogic Box-ot ami CE-vel elég jó médialejátszásra és konzol gyanánt pl. egy használt PS3-at hozzá, ha annyira kellene az is. Nem értem a Shield hype-ot (sosem értettem), az árát meg még kevésbé értem.

[ Szerkesztve ]

(#67844) djnice válasza SunMount3r (#67843) üzenetére


djnice
veterán

Látszik nem használtál még Shield-et. Külön vannak olyan játékok amik csak ezen a platformon elérhetőek és ott a Geforce Now és a Gamestream is: [link]

(#67845) Zsolty20 válasza SunMount3r (#67843) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ott a geforce now nevű szolgáltatás ami azért elég király dolog. :)

(#67846) Hyena válasza SunMount3r (#67843) üzenetére


Hyena
senior tag

Azert azt ne felejtsuk el, hogy Shieldre vannak exclusive jatekok (nna nem tul sok) amelyek kihasznaljak a a Tegra GPU erejet es tavolrol sem olyanok mint egy egyszeru "androidos jatek" pl van ra Half Life 2 vagy Trine 2 stb...
A hardvere tobbe kevesbe megegyezik a Nintendo Switch konzoleval ami ugyan nem egy PS4 Pro de nem is egy random androidos tablet.
Ha szeretned megerteni a "Shield hype-ot" szerezz elso kezbol tapasztalatot es utana velemenyezd :) .

https://www.howtogeek.com/327259/the-best-android-games-exclusive-to-the-nvidia-shield/

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#67847) klepto válasza SunMount3r (#67843) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm a tippeket.
Az nVidia Shield nekem már túl drága, a felső határ 20-25.000.-Ft.
Az Amlogic ha jól láttam 13 körül van, az még épp ideális ár :)
A konzol onnan jutott eszembe, hogy a Xiaomi tesztjén a tesztelő elindított egy Mario játékot. Nekem ennyi bőven elég, ha ilyen mobilos játékokat lehet rá telepíteni, és max. Super Nintendo grafikát tud. PS4 és Atari Gold is van otthon, csak gondoltam, hogy legyen a gyerekszobába is játéklehetőség. De természetesen a legfontosabb szempont a HBO GO és a Youtube támogatás; esetleg böngészőből a Videa Kid, ill. a magyar nyelvű kezelőfelület sem lenne rossz. :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#67848) djnice válasza klepto (#67847) üzenetére


djnice
veterán

Akkor egy S905X3 megfelel neked, CoreELEC alatt van 4K Youtube és 1080p HBO GO is.
Ezen kívűl retro játék konzolként is befogható: C64, Amiga, Atari, NES, SNES, Nintendo 64, Sega MD, PSX, stb.

(#67849) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Oké, legyen igazatok, biztos hű de szuper. Na jó még utána kell néznem ezeknek jobban (főleg a játékkínálatnak), de már kezdetnek hót zavaros az egész. Ami ebből érdekes lenne az a Geforce Now, ott ugye rendes PC-s játékokat és GTX 1080 minőséget ígérnek. De ugye ez meg felhő alapú stream-ing, az meg ki tudja milyen. Van olyan kép minőség és lag nélküliség, mintha a saját gépeden futtatnád lokálba? Pl. még a Google Stadia is elmarad ettől a szinttől, akkor ez meg hogy?

Ezen kívűl retro játék konzolként is befogható: C64, Amiga, Atari, NES, SNES, Nintendo 64, Sega MD, PSX, stb.-> Gondolom CE-re érted. Ott milyen add-onok/egyebek kellene ezekhez, amik a legjobbak? Te próbáltad/rendszeresen űzöd?

[ Szerkesztve ]

(#67850) klepto válasza djnice (#67848) üzenetére


klepto
addikt

Közben körbenéztem, és amit én találtam az ez a kettő lenne: [link] , [link] , ami nekem ár/érték arányban elfogadhatónak tűnik. Igazán az első ami megfizethető, de ha van értelme, akkor a 2. is kis spórolással megoldható.
Egyébként ezek mennyivel gyengébbek az általad ajánlottnál?
Az első:
Android 9.0, RK3318 négymagos 64 bites Cortex-A53, Mali-450, 4GB RAM / 64GB ROM: 16.000.-Ft
A második:
Android 9.0, Allwinner H6 négymagos 64 bites ARM Cortex-A53, Mali T720-al, és 4GB RAM, / 128GB ROM: 24.000.-Ft

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.