Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) SunMount3r válasza daeyvd44 (#68900) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olyan, amin sima Android van és normális Netflix licencük is van, olyan Box-ok egyszerűen nincsenek.

(#68902) daeyvd44 válasza SunMount3r (#68901) üzenetére


daeyvd44
tag

Mit értesz az alatt, hogy "normális Netflix licensz"?
Amúgy első sorban nem is az a fő szempont mert azt tudja a tv is. Ami fontos az a Plex illetve hogy azért kell sima Android mert arra telepíthető a TVGO/Horizon Go.
Egyébként már rendeltem egyet: [H96 Max3]
Sikerült találni magyar raktáron lévőt. Így elvileg csütörtökre meg is jön.

(#68903) blakey válasza daeyvd44 (#68902) üzenetére


blakey
titán

Mi Boxra is telepíthető a Horizon GO, Aptoide-ról. TVGO-t nem tudom. A "sima" droid alatt a Netflix maximum 480p illetve ezeken az lcsó boxokon eléggé gagyi a rendszer, kevés illetve szerencse is kell, hogy normálisan működjön. Az ajánlott boxok közül is olyat érdemes venni amelyik többféle szempont alapján is tesztelve lett, mert érhet meglepetés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68904) FJC válasza daeyvd44 (#68900) üzenetére


FJC
aktív tag

A kérdés az volt, hogy ne Android TV...
A mi box nálam, nem sima kínai Box.... Pont a licencek miatt!!
És a 20 ezer is necces...
Tanácsot kérsz és kötözködsz azzal, aki válaszra méltat... :((( :)

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#68905) Szabi_82


Szabi_82
tag

Netflix által támogatot eszközök listája, ami dedikált/licenszelt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#68906) daeyvd44


daeyvd44
tag

(#68904) FJC
Tudom, hogy a MiBox nem sima kínai box. Mert szerintem az az egyik legjobb. De ettől még kínai gyártó. És nem kötöszködésnek szántam. Bocsánat, ha annak vetted.

(#68903) blakey
Megnézem az Aptoide-t. Nem tudtam, hogy fel lehet rá rakni. Köszi.

(#68905) Szabi_82
Köszi. Majd átnézem a listát :)

(#68907) daeyvd44


daeyvd44
tag

(#68903) blakey
Telepíthető a TV GO is. Azonban sajnos egy baj van vele és ugyan az mint a Horizon GO-val (azt is kiprbóáltam). Sajnos érintőképernyős eszközökre lett írva. Ebből kifolyólag nem megy TV távirányítóval a MiBox-on és valószínűleg nem fog menni a H96-ös eszközön se amit rendeltem.
Nincs valamilyen pointer vagy egér alkalmazás amivel a távirányítót át lehet alakítani egérré? Mert abban az esetben működne a dolog.

(#68908) blakey válasza daeyvd44 (#68907) üzenetére


blakey
titán

Légegérrel "kell" használni a MI Box-ot is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68909) daeyvd44 válasza blakey (#68908) üzenetére


daeyvd44
tag

Mármint vezeték nélküli egérre gondolsz?
Tudom, hogy működik azzal is. De valahogy nem lehetne simán a MiBox-on beállítani, hogy mutassa az egeret, ha használom a távirányítót?

(#68910) szasanyi válasza daeyvd44 (#68909) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem nem arra gondolt, hanem giroszkópos távvezérlőre.

(#68911) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Megjött a GT King Pro.
Ott az Androidra új felhasználót hoztok létre vagy a sajátotokat teszitek fel, azt, amivel a telefonra is és a levelezésre is bejelentkeztek?

(#68912) Gijon válasza daeyvd44 (#68907) üzenetére


Gijon
senior tag

Mouse Toggle for Android TV app [link].., igaz én Amazon Fire TV Stick 4K-val használtam, de működik. Igaz elég lassú, de használható.

(#68913) daeyvd44 válasza Gijon (#68912) üzenetére


daeyvd44
tag

Próbáltam. Sajnos nem működik mert eltűnik az egér és sehogy se tudom előhozni MiBox S-en. Olvastam, hogy másnál is bugos és MiBox-on nem használható normálisan.
De azért köszi, a távoli jövőben lehet teszek majd vele még 1 próbát :)

(#68914) szaby72 válasza blakey (#68897) üzenetére


szaby72
tag

CoreELEC 9.2.2
Ezt raktam fel.
Egyenlőre megy az ismerkedés:-)

(#68915) divan válasza daeyvd44 (#68913) üzenetére


divan
senior tag

Ha veszel egy ehhez hasonlót, azzal tudsz nyugodtan egerezni a levegőben.

(#68916) daeyvd44 válasza divan (#68915) üzenetére


daeyvd44
tag

Köszi. Utána nézek :)

(#68917) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Akiknek GT King Pro van
Lenne szíves megnézni, hogy a rendszer infóban a hardware résznél:
Beelink GT King van és nincs ott a Pro?

(#68918) mettek


mettek
addikt

Sziasztok

van egy Vorke boxom amin Core Elec fut. A kérdésem az lenne hogy tud e a Core elec HDR-ről SDR-re konvertálni? Ha nem akkor milyen lejátszó tudja ezt megoldani?
koszi

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#68919) FJC válasza mettek (#68918) üzenetére


FJC
aktív tag

Tud.
De, ez nem mindig megfelelő minőséget jelent. Nem igazán a Box -on múlik, egyszerűen nincs még megoldva a HDR tartalom nagyobb dinamikájának a helyes megjelenítése...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#68920) mettek válasza FJC (#68919) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm. Hol mit kell beállítani a CE-ben hogy átalakítson? :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#68921) FJC válasza mettek (#68920) üzenetére


FJC
aktív tag

Szerintem alapból "auto" a beállítás.
Próbáltad és, nem jó?
Talán a System/CE beállításokban van...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#68922) p.e.ty.a.


p.e.ty.a.
csendes újonc

Kezdő vagyok ebben a lejátszó témában, utánaolvastam jó pár dolognak, ebben a fórumban is bőven, de minél többet olvasok annál nagyobb a homály.
Alap igényekre kellene lejátszó: HBO Go, Netflix lejátszás, és usb-ről filmlejátszás külső adathordozóról. NEM kell 4k felbontás, 5.1 hang és NAS-ról lejátszás sem. Ennyi.
Azt gondolnám, h ezek viszonylag szerény igények így 2020-ban, és egy olcsó megoldást keresek, kinéztem az X96Q-t (vagy más X96-ot). Elég új Android, és utánaolvasva az a gyanúm támadt, h ezekről licenszgond miatt egyszerűen nem megy a HBO Go meg a Netflix???
Tényleg így van, hiába Android? Képtelen vagyok kideríteni, hogy az X96 vagy X96Q biztosan lejátssza-e a HBO Go-t és a Netflixet.
Ha nem, CoreElec telepítés biztonságos megoldás lenne? (Bár ahogy utánanéztem, nem valószínű h sikerülne a telepítése.)
Android TV-s eszköz jobb megoldás lenne, mint Android?
Ha az X96 vagy hasonló nem megoldás, milyen olcsó lejátszó ajánlott? Mi Box S?
Köszönöm a tanácsokat.

(#68923) FJC válasza p.e.ty.a. (#68922) üzenetére


FJC
aktív tag

A mi Box S jó neked.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#68924) maki0308


maki0308
csendes tag

Sziasztok lenne pár kérdésem, van egy Samsung Q70 tvm ehhez szeretnék egy megbízható és 4k uhd filmeket akadás mentesen lejátszó média lejátszót venni nézegetem a Strong SRT 202 EMATIC 4K Ultra HD Android médialejátszó és a Eminent EM7680 4K TV Streamer lejátszót
Az lenne a kérdésem hogy melyiket érdemesebb megvásárolni hátha van valakinek személyesen tapasztalata, vagy van esetleg valami jobb amit tudnátok ajánlani
Segítséget előre is köszönöm

(#68925) Beni2360 válasza p.e.ty.a. (#68922) üzenetére


Beni2360
félisten

nem valószínű h sikerülne a telepítése - azért nem gondolom, hogy ennyit ne tudnál megcsinálni. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68926) djnice


djnice
veterán

Tesztelgettem kicsit ezt az Ugoos AM6 Pro-t. A Minix tanulhatna tőlük, sokkal jobb a gyári Android firmware mint a Minixnél, vált rendesen frekvenciát, felbontást, színteret minden app-ban, alapból működik a hw deinterlacing, gyors, nem akad. Állítható a noise reduction és a super scaler is. CoreELEC-re kb nincs is szükség.

(#68927) SunMount3r válasza djnice (#68926) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Miracast (teló tükrözés) működik rajta? Amúgy azért 50K-t talán még sem ér meg. A CE támogatása milyen, megy minden gond nélkül?

(#68928) djnice válasza SunMount3r (#68927) üzenetére


djnice
veterán

Tükrözést nem próbáltam, a CE hibátlan rajta (gyári dual boot rendszer van hozzá).
Akinek dobozból kivéve kell egy gyors, fémházas, jó hűtéssel rendelkező eszköz ami médialejátszásra és játékra is kiváló, annak megérhet ennyit.

(#68929) SunMount3r válasza djnice (#68928) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A KODI fórumán is ez van kiemelve, csak gondoltam, hogy "relatíve noname kínai Amlogic Box" révén túl szép, hogy igaz legyen. Aztán látom az árcédulát, na úgy már nem annyira...

Ami matt mégis hívogatóbb az N2, hogy arra talán még jobb az Android rendszer...

(#68930) djnice válasza SunMount3r (#68929) üzenetére


djnice
veterán

Volt N2-m is, azon nem túl jó az Android.

(#68931) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan médialejátszó amelyik HDD-ről tudja DolbyVision ISO, BD, MP4, illetve a Dolby Atmos fájlokat is kezelni? HDMI-n csatlakoztatnám a soundbarhoz, majd HDMI-n menne tovább a TV-be.
Amit néztem: Nvidia Shield TV pro (de ha jól látom akkor HDD-ről nem támogatja az ISO-t, viszont támogatja a Sony TV-hez a Low Latency DV-t)
A Egreat A13 (specifikációjában nem szerepel a DV támogatás)
Idén kerül forgalomba a Zidoo X és ha jól tudom elég széles lesz a támogatottsága, de sok konkrétumot még nem tudok.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#68932) Doyle


Doyle
tag

Sziasztok! Kicsit lehet retró meg lehet hogy nem ide kell de nem találtam más topicot hozzá.

Adott egy Samsung DVD-1080P8 Dvd lejátszó melyről kb semmit sem tudok :D
Ebben szeretnék segítséget kérni főképp hogy írott dvd lejátszása ezen készüléken lehetséges valamilyen formában?

Kerestem a google-ban infókat de nem sok hasznos eddig..

Köszönöm :R

Egy komoly gép összerakásához nem az új több száz ezres cuccokra van szükség hanem kellő tapasztalatra.

(#68933) Dale Cooper válasza djnice (#68928) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Dual boot rendszerrel is frissül a FW és a CE is?
Nekem Ugoos AM6 Plus van, és úgy látom hogy dualboot még béta és csak 0.2.8 a FW verzió. De ha így is frissül 0.3.3-ra akkor igazából nem zavar hogy béta.
Azt mondod akkor igazából meg kb mindegy hogy a saját OS-ről nézek filmet vagy CE-ről?

I never think of the future - it comes soon enough.

(#68934) djnice válasza Dale Cooper (#68933) üzenetére


djnice
veterán

Frissül és 0.3.3 a legújabb: [link]
Igen, kb mindegy, sőt DV csak android alatt van Plus-nál.

[ Szerkesztve ]

(#68935) Dale Cooper válasza djnice (#68934) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

NAS-ról hogy tudnám elérni a DV filmeket? KODI ugye csak HDR-be játsza (LG OLED TV).

I never think of the future - it comes soon enough.

(#68936) djnice válasza Dale Cooper (#68935) üzenetére


djnice
veterán

A 19 alpha is? Nem volt még nálam Plus, de a Shield a Profile 5-öt viszi a 19-cel.

[ Szerkesztve ]

(#68937) Dale Cooper válasza djnice (#68936) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

A NV SHIELD-en viszi nálam is az alpha 19 a DV-t, azaz csak vitte, mert mivel alpha, sokszor összeomlott. Így ment rá vissza a stabil verzió. Szerintem ugyanez lesz az AM6 Plus-al is, de egy próbát megér.
Amúgy az LG oled-en is elérem a NASról a DV filmeket, de ahhoz egyrészt kevés a 100-as net, másrészt sokszor a tv lejátszóján nem lehet beletekerni ezekbe a filmekbe, plusz ami a legnagyobb bajom hogy külső felirat felejtős.

I never think of the future - it comes soon enough.

(#68938) Beni2360 válasza Dale Cooper (#68935) üzenetére


Beni2360
félisten

LG OLED C8-m van és a TV saját webOs-ben -fényképek videók -tudod lejátszani wifi-n. Hangot meg optikán vagy hdmi-n vissza az avr-be.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68939) Dale Cooper válasza Beni2360 (#68938) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Köszi, ismerem az LG oledet, az elmúlt 2 évben az összes szobába lecseréltem a Qledeket oledre. Mindegyik LG oled látja a NASt nem ezzel van bajom.
A probléma hogy a belső lejátszók ezekben a tévékben (is) fapadosak. Külföldi virágboltból vannak DV filmek és nem lehet hozzá külső feliratot alkalmazni lejátszás közben. Nem lehet beletekerni. És ezekhez a filmekhez kevés az 5-ös WiFi is, itt alap a gigabites lan.
De hát ezért vannak a média lejátszók.

I never think of the future - it comes soon enough.

(#68940) djnice válasza Dale Cooper (#68937) üzenetére


djnice
veterán

Emby-vel sem mennek a külső feliratok? Mert akkor lehetne a CE egy Emby szerver is akár, bár arra kicsit túlzás egy Ugoos :D

[ Szerkesztve ]

(#68941) Dale Cooper válasza djnice (#68940) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Emby-n megy, hozzá is lehet dobni a feliratot, de az ékezetés karaktereket nem szereti.
Míg nem lesz jobb, az Android OS-en Plex-en keresztül megy a DV., Dolby Atmos hang is rendben van.
Ami igazából jó is lenne, csak a NAS-on a Plex éjjel nappal pörgeti a 16tb-os lemezeket, ha van használva ha nem.
Szerintem ha már béta fázisba ér a Kodi 19, nem lesz probléma 🙂

I never think of the future - it comes soon enough.

(#68942) blakey válasza Dale Cooper (#68941) üzenetére


blakey
titán

Plex-nél kapcsold ki a DLNA-t és máris nem fogja pörgetni. Nekem mindkét szerver fent van a NAS-on, Plex DLNA-ja sz@r, arra Embyt használok, minden másra a Plex jobb. Állítólag átírják a Plex bizonyos részeit, hátha jobb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68943) Dale Cooper válasza blakey (#68942) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Köszi, ki fogom próbálni! :C

I never think of the future - it comes soon enough.

(#68944) Beni2360 válasza Dale Cooper (#68939) üzenetére


Beni2360
félisten

A helyzet az, hogy kezeli a külső fi-t csak jól kell elnevezni. Semmi .hu meg egyebek,csak simán a film címa ahogyan a film van elnevezve. Éppen amikor még jó volt az x10-m pont egy filmnél nem olvasta be és átnevezve máris megjelent. Próbálgasd menni fog.
Tekerni nem is de csúszkát húzni lehet. És az 5 Ghz wifi bőven vitte a Gladiátor DV filmet

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68945) Hyena válasza Dale Cooper (#68943) üzenetére


Hyena
senior tag

Esetleg kiprobalhatod a jellyfin mediaszervert is, ha van a nasodra ami egy ingyenes open source emby.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#68946) Beni2360 válasza Beni2360 (#68944) üzenetére


Beni2360
félisten

A terminátor volt éppen most néztem bele. nem a gladiátor.
Csak simán minden nélkül nevezni mint ahogyan a film van.
Optikán meg nyomja ki az 5.1 DD hangot.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68947) xrvman


xrvman
őstag

Coreelec alatt hogy tudom törölni a letöltött felszineket?

(#68948) Véreshurka válasza xrvman (#68947) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A kiegészítők között keresd meg a felszíneket és ott törölhetőek.

El Psy Kongroo

(#68949) xrvman válasza Véreshurka (#68948) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi.
Azt vettem észre, hogy a frissítéssel a tátirányitón, se be, se kikapcsolni nem tudom a médialejátszót.
Mikor lesz orvosolva? Elég rossz így.

(#68950) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Netflixet szeretnék nézni 5.1-ben valami kis egyszerű kütyün. A mostani erősítőm nem támogatja a DD+-ot és a DTS-HD DD True HD szabványokat sem, viszont HDMI ki-be menet van rajta.
Mi erre a legjobb megoldás?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.