Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok! Külső merevlemezről történő 4K filmek és veszteségmentes zenék lejátszására és torrentezésre szeretnék vásárolni egy lejátszót. Ami fontos, hogy legyen rajta optikai kimenet, mivel az erősítőmre csak így tudom csatlakoztatni. Viszonylag szem előtt lesz, ezért letisztult design kellene, halálfejes logót nem szeretnék. Ezek alapján mit ajánlanátok?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#67452) csimpas válasza djnice (#67364) üzenetére


csimpas
tag

bocs a láma kérdésért, de miért pont a 4/32?
nem vágom a témát, de úgy gondolnám, hogy pár dollár miatt, inkább a 64 gigásat venném.
a leírásban ÉN nem veszek észre különbséget

már megvenném én is, de aliexpresszről 30 nap, banggodról talán a fele idő alatt érkezne meg, viszont banggoodon nem látom ezt a verziót :F

illetve aliexpresszen 4G 64G G20s Voice RC ezt nem érdemes megvenni?
:R

(#67453) Viszlát válasza Bacusuz (#67450) üzenetére


Viszlát
addikt

Az rossz információ, még rippek esetén is. Nem tudom milyen sűrűn nézel UHD Blu-rayeket, vagy ezekből készült remuxokat, de még ott se nagyon lesz szűk keresztmetszet a 100-as ethernet port, ha valóban tud annyit. A kérdés az, hogy ezekbe a kínai csodákba milyen minőséget pakolnak bele és valójában mennyit tud abból a százból, meg mennyire terheli le a procit.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67454) SunMount3r válasza Bacusuz (#67450) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy "igazi" érintetlen minőségű UHD BD Remux elérheti akár a 140Mbit/s-et is időnként. Ennyi. Ha csak átkódolt Rip-eket nézel, ahhoz jóval kevesebb is elég persze. Igénytől függ, kinek mi az elég.

[ Szerkesztve ]

(#67455) Viszlát válasza SunMount3r (#67454) üzenetére


Viszlát
addikt

Hány ilyet tudsz felsorolni? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67456) devil-k válasza Viszlát (#67455) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem inkább érdemes felé lőni, én sem vennék 100-as portos lejátszót. A Midsommar c. film 79.500 kbps bitrátás. Eddig én sem láttam nagyobbat.

- mozi bolondéria -

(#67457) SunMount3r válasza Viszlát (#67455) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek peak-ek, azaz nem lehet tudni melyiknél lehet még ilyen, az is lehet, hogy 60-70Mbit az átlag és jönnek benne ilyen 100-120-140-es maximuok hirtelen. Aquaman pl. A 100Mbit port-osnál pedig még az is be kell kalkulálni, hogy ez csak az elméleti maximuma amire képes lehetne, de ez a Ethernet vezérlő típustól függően változhat, így sokszor pl. max. 90Mbit körüli amit tényleg bírnak.

[ Szerkesztve ]

(#67458) Viszlát válasza devil-k (#67456) üzenetére


Viszlát
addikt

A mondatod első felével egyetértek, csak az esetek 99%-ban jelenleg a 100-as is fölé lövés, nem is kevéssel. Nálam a nappaliban lévő TV-nél nincs külön médialejátszó, így a TV-be épített 100-as portról tudom, hogy még sosem volt kevés, pedig én amiből csak elérhető UHD BD forrást nézek. A legtöbb lejátszó egyébként is pufferel valamennyit, így még ha a peak bitráta meg is haladja egyszer-egyszer a 100 mbps-t, a lejátszásban ez nem érzékelhető. De ezek annyira elhanyagolható arányban fordulnak elő egyébként is, hogy személy szerint nem tudnám nyugodt lelkiismerettel kijelenteni, hogy a 100-as port kevés. Viszont a korrektség jegyében azt is hozzá kell tegyem, hogy nem ismerem az itt sokszor ajánlott kínai lejátszókat, fogalmam sincs milyen minőségű alkatrészekkel dolgoznak és mekkora a valós sebességük. A TV-met megmértem, az sem tud 95-nél többet, mondjuk a TV-k esetén sem arra asszociál az ember alapból, hogy túl sokat akarnának a gyártók normális ethernetre költeni, szóval ez a 95 ez egyáltalán nem rossz szvsz. Főleg, hogy nemrég néztem az Apollo 11-t UHD lemezről, ami olyan 93-94 Mbps bitrátával rendelkezik ha a DTS-HD hangsávot is hozzászámoljuk, de egyszer sem akadt meg.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67459) djnice válasza csimpas (#67452) üzenetére


djnice
veterán

Ha nem használod az androidot, akkor még a 32 is sok, így felesleges megvenni a drágább 64-est. A Voice RC is androidhoz hasznos csak.

(#67460) Ráti válasza devil-k (#67446) üzenetére


Ráti
tag

Annyit jelent, hogy költöztünk, kocsit cseréltünk, horgász szezon volt, projektor erősítő, vászon, hangfalak stb :)

(#67461) devil-k válasza Ráti (#67460) üzenetére


devil-k
nagyúr

Okés, ezt nem értettem, hogy mire gondolsz. ;)

- mozi bolondéria -

(#67462) Ráti válasza Beni2360 (#67444) üzenetére


Ráti
tag

Felraktam ahogy írtad, de nem jelent meg az aplikációk között pedig kiírta, hogy telepítve de nem találom sehol.

(#67463) Ráti


Ráti
tag

Maradt a WiFis megoldás. Viszont most nézem, hogy a HORIZON GO is eltűnt...

[ Szerkesztve ]

(#67464) Gijon válasza Bacusuz (#67450) üzenetére


Gijon
senior tag

Mint látható a képen nem ritka, hogy 80-90Mb/s-t simán eléri, és ez csak sima 5.1-es hang, de akár 110 fölé is ugorhat egy- két jelenet. Az is látható, hogy van 150Mb előtöltés, szóval ezért ajánlott a gigabites ethernet. El lehet lenni a kisebbel is, de akkor a kompromisszumot is vállalni kell. 35 Mbps a Netflix-hez ajánlott, de jellemzően beéri kevesebbel.

(#67465) Viszlát válasza Gijon (#67464) üzenetére


Viszlát
addikt

de akár 110 fölé is ugorhat egy- két jelenet.

Erről is készült fotó? :)

Az is látható, hogy van 150Mb előtöltés, szóval ezért ajánlott a gigabites ethernet.

Számomra ez ellentmondás, az előtöltéssel pont az oldódik meg, hogy egy-egy túllépés ne okozzon gondot.

35 Mbps a Netflix-hez ajánlott

4K HDR forrás esetén, ezt tegyük hozzá, mert hát a racionalitás az az, hogy a legtöbb FHD forrás ami közkézen forog ennek a felét sem igényli, de még a BD-k sem lépik túl sokkal.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67466) djnice válasza Viszlát (#67465) üzenetére


djnice
veterán

Egy példa: [link]

(#67467) SunMount3r válasza Viszlát (#67465) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért elég sok FHD BD túllépi akár a 47Mbit/s-t is. És már pl. a Netflix-en is kezdenek lenni olyan stream-ek (a felkapottabb filmek esetén), amik egy FHD BD bitrátájához közelítenek.

(#67468) Viszlát válasza djnice (#67466) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez egy szuper példa, erről többszöri saját tapasztalat alapján tudom, hogy problémamentesen lejátszható 100-as porttal is.

(#67467) SunMount3r: én sem állítottam, hogy nem létezik ilyen, de messze nem ez a jellemző. Bár kinek mit jelent az elég sok ugye, lehet, hogy neked 100-ból 4-5 már az.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67469) SunMount3r válasza Viszlát (#67468) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, ez lényegtelen is, a FHD-t még bírnia kell minden vezérlőnek, de ha UHD esetén ugyan így gondoljuk el, nekem elég az a 4-5 is (még ha csak ennyi lenne), hogy zavarjon ha akad (főleg ha valami visszatérő kedvencem az egyik: lásd pl. épp a fenti Blade Runner).

Itt is szokták írni, de az UHD filmes Topic-ban meg visszatérő dolog, hogy a TV-s lejátszás esetén UHD-ra az 5GHz-es Wi-Fi-t ajánlják inkább a 100-as Ethernet port helyett, mert sokszor még azzal is jobb sávszél produkálható. És talán nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#67470) Viszlát válasza SunMount3r (#67469) üzenetére


Viszlát
addikt

Még mindig nem írtál egy példát sem, csak folyamatosan nagy mennyiségről beszélsz. A Blade Runner-t meg kell cáfoljam, de mint említettem többször is, TV-be épített 100-as vezérlő esetében. Ha arról nyilatkoznátok, hogy az ezekbe a lejátszókba beépített nem túl jó minőségű ethernet vezérlők esetén problémás, azt el tudom fogadni, de általánosságban kijelentve ez szimplán nem igaz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67471) SunMount3r válasza Viszlát (#67470) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, ez a te véleményed. Szerintem meg jobb biztosra menni és az ajánlásokban sem erőltetni már a 100-as csatlakozós Box-okat, szerencsére már nem sok ilyen van amúgy se, az olcsó kínai Amlogic-ok esetén pedig van utólagos megoldás rá. De ha UHD-ról van szó, én már biztos nem vennék 100-as csatis Box-ot magamnak.

(#67472) Viszlát válasza SunMount3r (#67469) üzenetére


Viszlát
addikt

Most látom, hogy szerkesztettél, erre még reagálok aztán leállok, nem célom ezzel elárasztani a topikot.

Ez nem konkrétan neked szól, de engem egyszerűen zavarnak ezek a slendriánul megfogalmazott, általánosító kijelentések, ráadásul egyre gyakrabban találkozom ilyenekkel. Mintha egy hálózati felállásban egyedül az egyik végpont képességei számítanának, úgy repkednek ezek a "bölcsességek". Vártam, hogy bárki előhozakodjon azzal, hogy például nem mindegy ám az sem, hogy milyen router/switch bonyolítja az adatforgalmat szerver és kliens között, de nem, a 100-as az kompromisszum, kevés, gigabites kell, minimális konkrétummal és zéró szakmai igényességgel. Ez csak itt, egy álllítólagosan szakmai topikban zavaró, ha a kocsmában zajlik le egy ilyen szintű beszélgetés, akkor nem lóg ki (annyira) a lóláb...

No mindegy, szerencsére azért nem tragikus dolgok ezek, csak ha már... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67473) SunMount3r válasza Viszlát (#67472) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezekkel a dolgokkal attól még tisztában lehet lenni, ha nem részletezzük, mert amúgy épp minek, ha épp azon az egy "végponton" (ahogy te írod) bukik a dolog, épp ez az, hogy annyi épp elég. Senki sem írta, hogy ne próbálja valaki a 100-a Ethernet-el, ha éppen már csak az van, de ha valaki most ruházna be egy ilyen lejátszóba akkor semmi értelme már a 100-as portos Box-okat ajánlgatni neki, akkor sem, ha pl. a te készülékeddel, a te rendszered-ben eddig nem tapasztaltad a hátrányát, mert ő az övében már nem biztos, hogy nem fogja.

(#67474) Viszlát válasza SunMount3r (#67473) üzenetére


Viszlát
addikt

Igazad van, sokkal egyszerűbb sommás kijelentéseket tenni. Félrevezető igaz, de legalább egyszerű, meg hát minek részletezni... Halkan jegyzem meg, hogy az érdeklődő által felvetett készülék annyival lett elintézve, hogy 100-as port van benne, illetve jöttél te a 140 mbites csúcsértékekkel és egy szó sem esett egyéb körülményekről, ezért tartottam fontosnak leírni, hogy nem eszik olyan forrón a kását. Nem a vita, hanem a korrekt tájékoztatás érdekében.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67475) SunMount3r válasza Viszlát (#67474) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A konkrét tájékoztatás, hogy én 100-as lejátszót már nem ajánlok az érdeklődő saját érdekében. Meg is lett indokolva miért. Mi hiányzik a tájékoztatásból? Kezdjük azzal, hogy milyen router-ed van, milyen kábelekkel, milyen eszközről stream-elnél rá? És ha már mind ezt kiveséztük és elküldtük vagy 3-4 másik Topic-ba is, hogy biztos legyen, akkor jöhet vissza, hogy rábólintsunk a 100-a port-os lejátszóra UHD videókhoz? Tök felesleges ilyen köröket futni. Ha meg majd kiderül, hogy esetleg nála IS van egy gyenge láncszem, akkor az egy teljesen másik probléma, semmi köze ahhoz, hogy milyen Ethernet portja van a lejátszónak.
Szerintem te ítélsz meg minket felületesen, ha azt hiszed ezeket a dolgokat figyelmen kívül hagyjuk, abban az esetben, ha már a konkrét probléma kereséséről, megoldásáról van szó, pl. ha a TV-s 100-as portjával akadnak a videók. De ennek részleteibe nem megyek bele.
De nem tudom miért kardoskodsz ennyire a 100-as port mellett, ma már totál felesleges ezt erőltetni, a kínai Box-ok között is minimális az árbéli különbség a Gigással szemben, amikkel a legolcsóbbak közül is vígan megvan a megfelelő sávszél. Okafogyott ez az egész vita szerintem.

(#67476) junkpod válasza Viszlát (#67470) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nas-rol jatszod smb vagy NFS protokollal? Vagy esetleg valamilyen streaming szerveren keresztül?

Box's don't touch!

(#67477) devil-k


devil-k
nagyúr

Még mindig a 100-as vs. 1.000-es csatlakozónál tartunk? Minek? :D Lapozzatok szerintem, de én tuti nem vennék 100-as vasat semmiből sem. Túl van ez misztifikálva

- mozi bolondéria -

(#67478) Viszlát válasza junkpod (#67476) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, NAS-ról, Plex szerverrel és használom a beépített DLNA funkcióját is, bizonyos formátumokkal nem bír a Plex TV-s appja, így azokat a TV beépített lejátszójával nézem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67479) blakey válasza Viszlát (#67478) üzenetére


blakey
titán

bizonyos formátumokkal nem bír a Plex TV-s appja - akkor pőróbáld ki az Embyt vagy szerezz be egy normális lejátszót. a TV lejátszója nem sokat ér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67480) Viszlát válasza blakey (#67479) üzenetére


Viszlát
addikt

Ugyanazokkal nem bír az Emby lejátszója sem, így annak nem sok értelme van. Köszönöm a "tanácsot", de nekem ez így tökéletesen megfelel annál az egy TV-nél ahol ez a helyzet, mivel tudom, hogy mik a problémás anyagok, nem jelent gondot lejátszót váltani. Eszem ágában sincs a TV lejátszója/Plex témakörben egy újabb kört futni, tökéletesen teszi a dolgát nálam, maradjunk ennyiben.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67481) junkpod válasza Viszlát (#67478) üzenetére


junkpod
nagyúr

És vajon a plex szerver végez atkodolast? (Sávszélesség csökkentést)
Próbáld ki a blade runner filmet plex nélkül sima smb megosztason keresztül.

Box's don't touch!

(#67482) Viszlát válasza junkpod (#67481) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, nem végez.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#67483) Bris


Bris
kezdő

Üdv mindenkinek! Médialejátszót keresek elsősorban 4k filmek lejátszására külső hddn keresztül.
A rostán fennakadtak:
Beelink Gt king pro
Zidoo Z9s
Házimozi rendszerbe illeszteném egy Lg C8 oled és Onkyo rz830 mellé.
Sztereó képesség nem szempont, arra külön erősítőt használok, de filmeknél szóljon jó minőségben! A steaming sem, a Webos erre elég jó. A keret 40-80eFt, ha valaki mást ajánlana.
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#67484) Beni2360 válasza Bris (#67483) üzenetére


Beni2360
félisten

A steaming sem, a Webos erre elég jó.
Azért az a LG C8 OLED (nekem is ilyen van) meg sem közelíti egyik lejátszó szolgáltatását sem. Itt egy rövid videóm a ZIDOO-ról. Ez egy kicsomagol és beállítás után használ és állandó fw frissítést kapnak. Részben fordított a kezelése.
A Beelink csak egy sd kártyán futó CE rendszerrel fog jól teljesíteni "házi frissítéssel"

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67485) djnice válasza Beni2360 (#67484) üzenetére


djnice
veterán

Streaming-re (Netflix, HBO GO, stb) jobb a WebOS.

(#67486) Beni2360 válasza djnice (#67485) üzenetére


Beni2360
félisten

Az igaz de én egy kalap alá vettem pl egy NAS elérésével. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67487) Bris válasza djnice (#67485) üzenetére


Bris
kezdő

A Beelink mellé adnak egy sd-t amin android tv és CE is van. Csak 4k filmekre használnám, steamelmi nem fogok, főleg mkv formátum ami futna. A lényeg, hogy menjen át rajta az Atmos, DtsX, Dts hd és True hd.

(#67488) djnice válasza Bris (#67487) üzenetére


djnice
veterán

CE-vel tökéletes lesz.

(#67489) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Üdv

jelenleg több Dune (csak régi Sigma chipes FHD ) és egy zidoo x10 van itthon, gondolkozom egy z10 beszerzésén, de néha elcsábulok hogy lehet egy új Dune ( pl Dune HD Pro 4K Plus ) jobb lenne, még mindig nem tudom megszokni a zidoo-t a Dune-k mellett, vhogy az jobban kézre áll, stb.

viszont a képminőség és lejátszás ( kandencia, HDR ) fontosabb és úgy olvasgatom több helyen ezekben jobb a Zidoo pláne a Z10 az új Realtek 1296 chipset miatt,

szerintetek?

direkt nem a saját ( néha elfogult ) topikjaikban kérdezem inkább, hátha a "semleges" hozzáértők tudnak segíteni

köszi

(#67490) devil-k


devil-k
nagyúr

Na, hogy senki ne mondja, hogy egy mocskos Apple fan vagyok, ezért berendeltem egy Nvidia Shield TV Pro lejátszót próbára. Kíváncsi vagyok. ;]
Egyébként itt milyen lejátszót érdemes használni? Mert az okés, hogy az Apple TV 4K-nak ott az Infuse vagy a MrMc.

- mozi bolondéria -

(#67491) SunMount3r válasza HUNgabus (#67489) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kb. így van minden ahogy leírtad.

(#67492) blakey válasza devil-k (#67490) üzenetére


blakey
titán

Van MrMC is :) , használhatod a Kodit is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67493) djnice válasza devil-k (#67490) üzenetére


djnice
veterán

Jól tetted :) Pár fontos dolog:
- A Hotfix-ekre fell kell íratkozni itt, sok mindet javít (kb 24 óra elteltével kapod meg őket): [link]
- Ha azt akarod hogy legyen auto frekvencia váltás Netflix alatt, ne csak egy gombra, akkor fel kell telepíteni és beállítani ezt (Kodi-hoz, MrMC-hez, Plex-hez, Emby-hez nem kell): [link]
- Az AI Upscaling-et szerintem nem érdemes Low beállítás fölé tenni mert túlélesít, de ízlés dolga

Kodi-val kb minden jó, szerintem azt használd, próbáltam (megvettem) az MrMC-t is, de amivel több lenne (Dolby Vison) az még bugos, mert néha frekvenciaváltáskor újraindítja az egész boxot (elvileg NVidia API javításra várnak).

(#67494) devil-k válasza blakey (#67492) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, szuper. Kíváncsi leszek.

(#67493) djnice
Köszönöm a tippeket, mindenképp beszámolok majd a vasról egy pár mondatban. :R
Van más egyéb is amire figyelni érdemes?

- mozi bolondéria -

(#67495) blakey válasza devil-k (#67494) üzenetére


blakey
titán

A Hotfixre vonatkozó dolgokat olvasd el figyelmesen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67496) devil-k válasza blakey (#67495) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi ez egész pontosan? Javítások?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67497) blakey válasza devil-k (#67496) üzenetére


blakey
titán

Semmi különös csak ha egyszer telepítetted akkor nincs visszaút.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67498) devil-k válasza blakey (#67497) üzenetére


devil-k
nagyúr

A jótállást ez nem befolyásolja?

- mozi bolondéria -

(#67499) djnice válasza devil-k (#67498) üzenetére


djnice
veterán

Nem és érdemes feltenni, különben nem lesz tökéletes a képe. Más teendő nincs.

(#67500) Szatura


Szatura
tag

Zidoo Z9s és X9s között mi a különbség?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.