Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) TCr válasza blakey (#66048) üzenetére


TCr
veterán

Még mindig piszkál az ATV 4K, de nem találok egy nyamvadt videót, amin meg tudnám nézni, hogy mennyire "rugalmas" (smooth) a hálózati (NAS) médialejátszás, mennyire jó a felhasználói élmény?
Csak a streaming-et, illetve a VOD-ot nyomják.

Megjött a jó net, így elkezdtem használni a Netflix-et, megmondom őszintén, felhasználói élményben számomra alulmarad ehhez képest az S905X + LE kombó, pedig csak tévére telepített (Sony - Android) alkalmazásként használom.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66052) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok.

Milyen média lejátszót javasoltok egy lg 65e8 mellé? :U

Köszönöm előre is.

(#66053) Zamma


Zamma
őstag

Szegény rinpocse csak kapkodhatja a fejét... :U
De ha pártatlanok akarunk maradni akkor maradt a MInix. :C
Az u1 sima HD, míg ha a 4k fontos akkor U9(-H). Stabil, minőségi cuccok, mindenhol ajánlják.

(#66054) Zamma válasza atom18 (#66052) üzenetére


Zamma
őstag

Amit leírtál abból egy egyértelmű ajánlás van: asztalit! :D
Mire kell?

(#66055) SunMount3r válasza blakey (#66050) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

és ciki 4K-s lejátszónak nevezni amikor a saját tartalmakon kívül nem sok 4K-t tud.->Na jó itt hagytam abba a veled való diskurzust. A szokásos leoltáson kívül más nem nagyon megy neked se. Amit írtam az pedig úgy van, punktum, függetlenül attól, hogy csak olvastam e, vagy sem. Semmi olyat nem írtam ami ne lenne effektíve igaz és persze megint csak azért, mert mint rendszeresen, megint elfelejtitek ezekre felhívni a figyelmet. De én itt be is fejeztem, mert unom már, hogy a ti hibáitok kiköszörülése végett kerülök megint célkeresztbe ebben a Bully-zós társaságban. Ebbe Topic-ba nem írok többet, aztán okoskodjatok magatoknak, meg kötekedjetek egymással. Ilyen egy @Đ$ßđ egy bandát... Viszlát.

(#66056) blakey válasza TCr (#66051) üzenetére


blakey
titán

hogy mennyire "rugalmas" (smooth) a hálózati (NAS) médialejátszás, mennyire jó a felhasználói élmény? - még nem találkoztam annál rugalmasabbal és "smooth"-abbal, ezzel semmilyen gond nincs, mindent azonnal megtalál és mindegy, hogy SMB1/2/3, NFS, FTP, AFS vagy bármi is legyen. Infuse, MrMC ami gyakorlatilag hibátlan élményben részesít, rendszertől függetlenül egyik sem ilyen jó felhasználási élményben és videófájlok lejátszásában, amit egyik rendszer nem tud vagy épp szoftveres gyrosítással azt az Infuse "kirázza" magából, persze bitos van olyan anyag amit esetleg nem tud, mert ugye abból is jönnek ki újabbak. Nem ez a gyengéje az ATV-nek, hanem az, hogy nincs USB, nincs passtrough, dekódol LPCM-be, de ez egyáltalán nem negatívum, a HDR10 metaadatok fixek de amiket én néztem videókat azok mind rendben voltak, a 24fps-re is olvasni, hogy nem 100%-os, de öszintén szólva még nem láttam hibát illetve ami volt az az CE alatt is megvolt, tehát én nem tudok olyan rosszakat írni róla, mint felhasználó, egyetlen fix ppont évek óta.

elkezdtem használni a Netflix-et, megmondom őszintén, felhasználói élményben számomra alulmarad ehhez képest az S905X + LE kombó, pedig csak tévére telepített (Sony - Android) alkalmazásként használom. - nyilván a Kodis kiegészítő elmarad felhasználói élményben illetve azt is szoftveres gyorsítással oldja meg. S922X/A311D-n azért jobb az élmény, mert folyamatosabb de ott sem az igazi. Apple TV-n meg olyan mint a TV-ken csak még kényelmesebb, de ezt úgyis csak az tudja aki használja is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66057) blakey válasza Zamma (#66053) üzenetére


blakey
titán

A Minix U9-H is CoreELEC-kel lesz még jobb, tudom, mert olyanom is van. Az Androidja meg hivatalosan megállt a 6.0-nál. Most jönnek az S905X (MINIX NEO T5) és S922XJ (MINIX NEO U22-XJ) modellek, azok jobbak lesznek.

(#66055) SunMount3r
Te már csak sértődni tudsz, senki nem tagadta azt, hogy a papíron leírtak nem igazak, azt viszont igen, hogy használni kéne, mert úgy kapnál teljes képet, lövésed sincs, hogy milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66058) TCr válasza blakey (#66056) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

Második bekezdésedhez:
Elnézést, félreérthetően, slendriánul fogalmaztam.
Nem az Android TV Netflix app-ját és a KODI féle Netflix addon-t hasonlítottam egymáshoz, hanem az Android TV-s Netflix app-ot (egy sima 4 magos Sony tévén) és a LE-s KODI-t.
Hiába a kb. azonos hardver, a Netflix app valahogy sokkal "fluid"-abb, sokkal jobb felhasználói élményt ad, sokkal kevésbé "döcögős", mint maga a KODI (LE) S905X-en.
Pedig a Netflix úgymond wifin csatlakozik az 500-as netre, a KODI meg gigabiten kommunikál a NAS-sal.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66059) blakey válasza TCr (#66058) üzenetére


blakey
titán

Elsőre is értettem, arra írtam, hogy a Kodis kiegészítő (CE/LE) alatt szoftveresen gyorsít, nem lesz olyan folyamatos. Az újabb SoC-okon azért jobb az élmény de elmarad a natív app-októl.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66060) djnice válasza blakey (#66050) üzenetére


djnice
veterán

Amelyik kijelző használja a tone mapping-hoz ezeket a metaadatokat és nem dinamikusan számolja, ott nem túl jók ezek a fix értékek, hiszen minden filmet más-más nit értékekkel mastereltek. A projektorok és az OLED kijelzők többsége pl ez alapján állítja be a fényerőt. Ebből a listából is látszik, hogy nem ezek az általános értékek: [link]
És egy leírás arról hogy mennyire fontos: [link]
Persze én sem próbáltam még élőben, így nekem nem kell elhinni.

(#66061) TCr válasza blakey (#66059) üzenetére


TCr
veterán

Egyébként az ATV 4K a Netflix-en kívül milyen online tartalmakat tud még, amik "megérnek egy misét"?
Youtube? 4K HDR, vagy FHD?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66062) blakey válasza TCr (#66061) üzenetére


blakey
titán

Egyébként az ATV 4K a Netflix-en kívül milyen online tartalmakat tud még, amik "megérnek egy misét"? - az összes VOD szolgáltatás támogatott és most jön a saját is az új os-el. Nem tudom mi változik és milyen lesz, szándékosan nem olvasom el az ezzel kapcsolatos teszteket.
Youtube? 4K HDR, vagy FHD? - mivel a Google nem hajlandó engedélyezni a 4K-t így az FHD, nem is említem, mint 4K-s szolgáltatást, de a felkonvertálás jó így nem olyan vészes, videókat nézni jó, tesztelni nem annyira.

(#66060) djnice
minden filmet más-más nit értékekkel mastereltek. A projektorok és az OLED kijelzők többsége pl ez alapján állítja be a fényerőt. - na ez a másik ami még beleszól, hiszen egy firmware-el nem csak javíthatnak hanem ronthatnak is a helyzeten, OLED TV-knél ez néha előfordul, azt hiszem, hogy most sem jó a HDR az LG OLED-eken. Persze, mint minden, ez is, hozzáértéssel némileg javulhat. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66063) TCr válasza blakey (#66062) üzenetére


TCr
veterán

"...szándékosan nem olvasom el..."

Miért?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66064) Zamma válasza blakey (#66057) üzenetére


Zamma
őstag

A MINIX NEO T5-nek én is nagyon örülök, mert S905X2-es soc van rajta, mint sokunkén - valószínű hogy megpördül lassan ez a szegmens is, a 922-ről nem is beszélve.

De visszatérve rinpocse eredeti kérdésére a Minix U9-H igazán jó választás most.

(#66065) blakey válasza TCr (#66063) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt eddig a béta tesztek folytak másrészt sok a user error. A legjobb az lenne ha én magam próbálnám ki, de ahhoz kevés az időm így megvárom míg megjelenik hivatalosan és akkor olvasok néhány dolgot majd aszerint döntőm el, hogy frissítek vagy sem, bár most kénytelen leszek, mert máris 2 app frissítése arra vár, hogy megjelenjen az új OS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66066) djnice válasza blakey (#66062) üzenetére


djnice
veterán

Igen, több dolog is beleszólhat, meg még mindig jobb mint a Dune Pro 4K random fals értékei pl 1478/7367684 stb...

(#66067) TCr válasza blakey (#66065) üzenetére


TCr
veterán

Apropó, frissítésre váró appok az új OS miatt... ettől függetlenül használhatók, működnek?

Más: bár van egy külső zenelejátszóm, de egy ilyen értékű doboznál kardinális kérdés: hangminőség? Gyanítom, hogy KODI-nál jobb lehet, főleg zeneileg?
KODI elég rendesen elvérzik hangminőségben mondjuk egy régi, Sigma chip-es Popcorn-hoz, vagy Dune-hez képest.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66068) blakey válasza TCr (#66067) üzenetére


blakey
titán

igen, működik csak az új frissítések most arra várnak, hogy az OS is megjelenjen.
Közben az egyik app már frissült. :) Ezek szerint most jön az új OS is.
hangminőség? Gyanítom, hogy KODI-nál jobb lehet, főleg zeneileg? - erre most nem tudok válaszolni, közvetlenül a TV-hez csatlakozik, de korábban HM-en keresztül jobb volt, de, hogy mennyivel azt nem tudom adatokkal megspékelni. Csabronckát kéne megkérdezned, azt hiszem, hogy ő zenére is használja, de nem vagyok ebben biztos.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66069) rinpocse


rinpocse
tag

Zamma, SunMount3r, blakey!

Köszönöm, hogy megpróbáltatok segíteni! :K :K :K

Az Apple Tv 4K szimpatikusnak tűnt elsőre, de ahogy „blakey” írja, nincs rajta USB, akkor hova dugjam a külső HDD-t? :N

[ Szerkesztve ]

(#66070) blakey válasza rinpocse (#66069) üzenetére


blakey
titán

nincs rajta USB, akkor hova dugjam a külső HDD-t? :N - gépbe, routerbe, bármibe ami hálózatról elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66071) Gijon válasza TCr (#66061) üzenetére


Gijon
senior tag

Ha "Youtube? 4K HDR" kell, akkor a legolcsóbb szerintem a fire tv 4K stick, főleg ha akciós. + Hamarosan megjelenik Okt.10.-én az új Cube, igaz az már drágább lesz. (40e. körül)

(#66072) atom18 válasza Zamma (#66054) üzenetére


atom18
aktív tag

:D
Csak filmre, vagy olyan amibe alapba van hdd, vagy olyan amire külső hdd-t tudok kötni amelyik a jobb, másra nem kell. Még annyi hogy filmek amiket nézek 1080p, 1080p UHD HDR, és 2160p UHD HDR.

(#66073) djnice válasza atom18 (#66072) üzenetére


djnice
veterán

S905X2 + CoreELEC vagy Zidoo Z9S.

(#66074) Zamma válasza atom18 (#66072) üzenetére


Zamma
őstag

Ha olyan kell amibe alapból kehet beletenni vinyót az Zidoo Z9S vagy ha kisebb dobozban gondolkozol akkor A95x Max (ez van nekem is) amúgy én is pont ezért vettem ezt meg. Úgy gondolkodtam, hogy ha van egy s905x2-es lapkás boxom akkor egy extrásat veszek mert idővel sokan látnak szerintem egy hdd/sdd-s vasban fantáziát és a szoftver is becsiszolódik hozzá. Nézz meg teszteket ha jó az angolod, vagy google translate a te barátod. :)

(#66075) atom18 válasza Zamma (#66074) üzenetére


atom18
aktív tag

Mind a két készülék tud dolby atmos hangot mert az még fontos lenne mivel jövőre szeretnék erősítőt cserélni plusz atmos hangfalakat jelenleg 7.1 van.

(#66076) Galahed válasza Zamma (#66074) üzenetére


Galahed
senior tag

Ha olyan kell amibe alapból kehet beletenni vinyót az Zidoo Z9S

A Z9s-be lehet tenni vinyót? Legfeljebb rácsatlakoztatni az olalán SATA-n keresztül vagy USB-n...
Amibe bele lehet tenni az a Z10 (a Z9-hez legközelebb eső Zidoo-k közül...)

(#66077) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Nem találtam jobb topikot, elég speckó esetben kérném segítségeteket. Ismertek olyan szoftvert windowsra, amit mintegy kihangosítóként tudok használni, mikrofonba beszélve hangszórókon szól élőben ÉS a szoftver tud real time zajszűrést? Utóbbi nagyon fontos lenne, mert egy speckó projekhez kellene kihangosítani hangokat, és túl érzékeny a mikrofon, sok a fehér zaj...

(#66078) Beni2360 válasza atom18 (#66075) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt rá tudsz keresni a ZIDOO Z10-re is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#66079) djnice válasza atom18 (#66075) üzenetére


djnice
veterán

Tudja mindkettő, az A95X-re CoreELEC kell.

(#66080) péjé válasza kalapacsolok (#66077) üzenetére


péjé
őstag

Keress usb-s külső hangkártyát....az integrált cuccok nagyon gyengék.

(#66081) Zamma válasza Galahed (#66076) üzenetére


Zamma
őstag

Igazad van, elírtam! Bocs!

(#66082) Dani0504


Dani0504
tag

Sziasztok!

Olyan médialejátszót keresek, amivel külső merezlemezről(WD 4TB, külső tápos; és WD 2TB táp nélküli) tudom lejátszani a filmeket, sorozatokat és az HBO Go-t tudjam róla használni. Lehetőség szerint minél tovább szeretnénk használni, így birkózzon meg a mostani szabványokkal, 4K-val, stb.
Lehetőleg minél egyszerűbb legyen, hogy a család hölgy tagjai is tudják kezelni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#66083) Zamma válasza Dani0504 (#66082) üzenetére


Zamma
őstag

Netről akarsz nézni 4K-s filmet, Netflixet pl?
Ha sima háttértárról filmezel az is más, meg ha netről szintén.
A könnyű használhatóság a Google Android Tv - Apple szoftveres vonal által fémjelzett irány lesz, ezek átlátható, egyszerű felületek. A kodit max OSMC szintjén említeném pl.
Ez volt a szoftver. a kérdésem megválaszolásából derül derül ki hogy melyik az arra való vas.

[ Szerkesztve ]

(#66084) atom18 válasza djnice (#66079) üzenetére


atom18
aktív tag

CoreELEC valami progam vagy mi? Mondjuk megveszem a lejátszót és? :U
Amúgy nem is látok olyan magyar boltot ahol lehetne kapni...

(#66085) Dani0504 válasza Zamma (#66083) üzenetére


Dani0504
tag

Egyenlőre a netről való filmezés max az HBO GO-ban merül ki, Netflix nincs a látótérben, de amennyiben mégis szeretnénk nem akarom rögtön cserélni a gépet.

[ Szerkesztve ]

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#66086) djnice válasza atom18 (#66084) üzenetére


djnice
veterán

Az egy lightweight linux oprendszer Kodi-val, SD kártyáról vagy pendrive-ról tudod futtatni: [link]
Itthonról nem nagyon tudod beszerezni, ha szólsz segítek (természetesen beszerzési áron).

(#66087) DAMM válasza TCr (#66051) üzenetére


DAMM
csendes tag

Hibátlan a hálózati médialejátszás, Infuse, MrMc vagy akár Kodi-val.
Felhasználói élmény szempontból is a legjobb, ennél jobb médialejátszót nem igazán találni.
A Netflix, HBO Go is tökéletes.

(#66088) Zamma válasza Valkűr (#65871) üzenetére


Zamma
őstag

Bocs, nincs már aktualitása

[ Szerkesztve ]

(#66089) TCr válasza DAMM (#66087) üzenetére


TCr
veterán

Köszi! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66090) atom18 válasza djnice (#66086) üzenetére


atom18
aktív tag

Gondolom akkor a külső hdd is jó csak mert az 1tb :D
Mennyi lenne összesen a A95X + CoreELEC? :U

(#66091) kalapacsolok válasza péjé (#66080) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

De nekem nem hardver kell első sorban, hanem szoftver. Vagy mi a konkrét javaslatod?

(#66092) Zamma válasza atom18 (#66090) üzenetére


Zamma
őstag

Tolhatnátok egyébként ezt akár privátban is... :D
Egyébként A95X MAX a neve, elég csak 1 karakter elírás és egy teljesen másik dobozt kapsz... :K

(#66093) péjé válasza kalapacsolok (#66091) üzenetére


péjé
őstag

Bármilyen jó szoftvered van, ha a pc/laptop vmi noname alaplapi hangkártyával van szerelve akkor nem lesz jó.
Én néha laptopról zenézek, vettem 2 soundblaster usb hangkártyát és tökéletesen szólnak. Van ezeknek felsőbb kategóriája is ahol a gyári szoftver is ezerféle beállítást enged. Volt Creative is nálam, az is jóféle...ilyesmik... [link]

(#66094) RZozo


RZozo
aktív tag

Asztali médialejátszót keresek, amely kandenciahelyes lejátszást tud, DVD, BD ISO full menüt kezel, DVB-C tunerrel rendelkezik, valamilyen filmkatalógus kezelése is jó lenne, esetleg a jövőre nézve az sem hátrány, ha 4k, HDR-t tud.
Jelenleg elégedetten használok egy Dune HD Smart D1 lejátszót, teszi a dolgát hibátlanul, de ha lenne egy méltó utód, amelyik DVB-C tunerrel is rendelkezik, úgy két kütyüt váltanék ki eggyel.
Köszönettel várom a véleményeket.

(#66095) djnice válasza RZozo (#66094) üzenetére


djnice
veterán

Erre egy esélyt látok, ez a Mecool K7 CoreELEC-kel: [link]
Mivel még új box, ezért lehet CE alatt még nem mennek a tunerek. Hamarosan érkezik hozzám egy, majd kipróbálom és megírom a tapasztalatokat.

(#66096) Beni2360 válasza djnice (#66095) üzenetére


Beni2360
félisten

A CE kezeli a full BD menüt? Nekem még egyik boxon sem jött össze.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#66097) djnice válasza Beni2360 (#66096) üzenetére


djnice
veterán

Az új libbluray már tudja, elvileg mennie kell a nightlyval.

(#66098) Beni2360 válasza djnice (#66097) üzenetére


Beni2360
félisten

Légyszi ne káromkodjál.
libbluray ?????????? :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#66099) g@bo válasza blakey (#66057) üzenetére


g@bo
nagyúr

a Minix U9-H-t elég suttyó mód kaszálta el a minix, mire nem elég benne a hw?

popcorn effekt ez a gyártó is. :(

(#66100) blakey válasza g@bo (#66099) üzenetére


blakey
titán

Jónnek az új SoC-okkal szerelt boxok, 2 éve a piacon van. Még bőven használható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.