Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66851) helgi válasza SunMount3r (#66849) üzenetére


helgi
aktív tag

:)
elárultam, vagy egy asztali, vagy egy Zidoo z9s. Nincs jelenleg semmilyen lejátszóm, a pc-t használom még rá.

(#66852) blakey válasza helgi (#66851) üzenetére


blakey
titán

Nagyon kevés a 3D-s lejátszó, nem nagyon foglalkoznak vele a gyártók, szerintem maradj a Z9S-nél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66853) SunMount3r válasza helgi (#66851) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, milyen PC-t (videókártya/IGP), milyen OP rendszerrel, milyen lejátszó programmal? Ha minden jól van beállítva, és jók ezek a komponensek, akkor a PC-nél nem ad többet a Zidoo sem. Már ha csak a 3D miatt kell főleg, de a többi is attól függ, hogy milyen a PC konfigod.

Szerk: Ja látom te vagy az a 3D-s Topic-ból. Akkor csak azt tudom írni amit ott is. Valami OP rendszer/driver bibi lehet nálad. Ha sikerül megoldani és jól beállítod, akkor annál az RX570-asnál nem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#66854) helgi válasza SunMount3r (#66853) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen, azon vagyok elsősorban. Újra telepítem az egészet, aztán meglátjuk. Ha nem, akkor kell egy B terv. Ez mellett párhuzamosan viszont a másik dolog az, hogy a szoftverek múlandók, tehát most megnézem a decemberi driverrel az atit. Ha nem lesz jó, akkor vissza kell tennem a 2017.7. havit, amivel az előző vga jó volt powerdvd alatt is. Kiderül. Viszont ugye akkor drivert nem fogok frissiteni ugyebár. Na ez is gond. Akkor 2 gépet kell használni már. Vannak gondok..

(#66855) Northlorien válasza blakey (#66852) üzenetére


Northlorien
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, egy hónapja van meg a z9s-em, és nem igazán tudok rosszat mondani rá, tökéletesen teszi a dolgát. Az egyetlen dolog talán az lenne, hogy standby módba néha furán kapcsol ki, és van amikor újra kell indítani, de a natív player nagyon király, és gyorsabb mint egy Zappiti - legalábbis nekem úgy tűnik. Nas-ról simán akadás mentesen viszi a UHD HDR blu-ray-t.

(#66856) SunMount3r válasza helgi (#66854) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Annyira régi driver-re azért biztos nem kell vissza térned. Lehet ez új issue, vagy Win-es, vagy AMD driver-es és lehet, hogy a következő frissítéssel megoldódik. Az AMD nem jelezte, hogy kivette volna a 3D támogatást, így erre ne gyanakodjunk. Lehet már egy épp ez előtti driver is megoldja. Vagy valami épp a te rendszereden kavarodott össze. Már csak azért is írom ezeket, mert az RX570 amúgy egy nagyon jó HTPC alapanyag, ezzel már komolyabb MadVR képjavítók is elfutnak és ha igényed van a minél jobb képminőségre, akkor ehhez képest a Zidoo, vagy akár bármi más jelenlegi asztali lejátszó is csak alul tud maradni.

[ Szerkesztve ]

(#66857) helgi válasza SunMount3r (#66856) üzenetére


helgi
aktív tag

Ez jó hír az AMD részéről és nem tudtam, Azt viszont tudom, hogy mikor kb 2 éve nézegettem a PC-n a drivereket hogy melyikkel működik a 3D, akkor kb 6 drivert tettem fel és egész vissza kellett mennem a 17.7 ig. Powerdvd alatt mindezt és HD7750-nel. Azóta azt használtam és működött. Most egy hónapja kicseréltem a kártyát és már azzal a régi driverrel sem ment a 3D. A powerdvd-t is cseréltem 2018-asról 2019 mostanira. Ezért gondolok én is már a win update-ékra. Igény lenne, bár nem oled tv-t használok. Egy 65UH850V-t. A MadVR-t viszont nem a powerdvd-hez használjuk, gondolom.

(#66858) blakey válasza helgi (#66857) üzenetére


blakey
titán

Egy 65UH850V-t. - ez passzív 3D-s így azért több lehetőséged van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66859) helgi válasza blakey (#66858) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen, mikre gondolsz?
A JRiver-t épp minap próbáltam. Ugye 3D-nél maradván, a legújabb ATI driver-rel nézve. A JRiver 2D-vel indított rögtön, sőt egyből a filmet játszotta a menü helyett. A legújabb verzió.

(#66860) blakey válasza helgi (#66859) üzenetére


blakey
titán

Igen, mikre gondolsz? - a Half OU/SBS anyagokat egy Amlogic box is viszi, ahhoz nem szükséges a Frame packed 3D tudás. Mondjuk ha az anyagaid mind MVC 3D-k akkor maradj médialejátszó szempontjából a Zidoo-nál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66861) helgi válasza blakey (#66860) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen mind MVC, nincs half anyagom.

(#66862) SunMount3r válasza helgi (#66857) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A MadVR-t viszont nem a powerdvd-hez használjuk, gondolom.->Ahhoz speciel épp nem. A PDVD-t amúgy kb. max 3D-re érdemes használni. De már ismertettem az alternatívákat a másik Topic-ban és legalább olyan jó, vagy jobb eredményt érhetsz el velük 3D-re, már amelyiknek van MadVR támogatása. De amúgy is gondolom nem csak 3D-s anyagokat néznél, azokhoz pedig csak jobbak vannak, mint a PDVD. / DSPlayer, MPCHC, Jriver-> Ezekhez, mind applikálható a MadVR a legjobb minőség érdekében. Az itteni összefoglalót ajánlom elolvasni. Nem csak a képminőség, de támogatott formátumok tekintetében sincs jobb egy normális X86-os HTPC-nél.

(#66863) galaxys80 válasza djnice (#66824) üzenetére


galaxys80
veterán

ő meg jött szokásos "soha nem veszek kínai csodát" mondattal, ami miatt már összevesztem vele párszor.

Nem ezért szólalkoztunk össze, hanem mert szétszpemmelted a mede8er topikot a kínai csodáiddal, annak ellenére, hogy vagy 10-szer megkértünk rá, hogy fejezd be.
ATV pedig már megvan. Karácsonykor be is üzemeljük. :)

(#66864) djnice válasza galaxys80 (#66863) üzenetére


djnice
veterán

És végül majdnem mindenki azt használ már, érdekes...
Az Apple TV tesztemet pedig a jövő héten elolvashatod, ha akarod, de lehet jobb ha nem mert akkor idegesíteni fognak a hibái.

(#66865) galaxys80 válasza djnice (#66864) üzenetére


galaxys80
veterán

Kizárt. És nem azért , mert bármi is idegesítene. Engem kizárólag a saját szemem érdekel. Hidegen hagy, hogy más mit lát.

(#66866) pr0bi


pr0bi
senior tag

Ha a ma piacon kapható prémium tv-ket nézzük, mennyivel maradnak el az ezekbe beépített médialejátszók az asztaliakhoz képest szigorúan csak a képminőséget nézve?

(#66867) blakey válasza pr0bi (#66866) üzenetére


blakey
titán

mennyivel maradnak el az ezekbe beépített médialejátszók az asztaliakhoz képest szigorúan csak a képminőséget nézve? - észrevehetetlen, tudásban maradnak el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66868) chros válasza djnice (#66864) üzenetére


chros
őstag

Engem viszont nagyon is erdekel majd!

(#66869) kem001 válasza SunMount3r (#66763) üzenetére


kem001
tag

Köszönöm szépen a segítségeteket. Igazából ha ezek manuálisan kiküszöbölhetőek, akkor nem hiszem, hogy gond lesz vele. Meg feliratosat keveset nézek. Inkább a minél több formátum a lényeg. De akkor ezen a részen ugye biztos, hogy nem nyúlok mellé?

(#66870) blakey válasza kem001 (#66869) üzenetére


blakey
titán

A helyedben már nem vennék Himediát. RóRéginek számít a modell és a támogatása gyakorlatilag megszűnt. Inkább Zidoo Z9S.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66871) djnice válasza chros (#66868) üzenetére


djnice
veterán

HDR10 ügyben már tudok is nyilatkozni Apple TV 4K + LG 65B8 esetében. A Mehanik HDR10 mintákat használtam. DTM kikapcsolva.
240-1000 nit (MaxCLL 1000): OK (Kb 800-ig látszanak az árnyalatok)
900-4000 nit (MaxCLL 4000): Egy árnyalat sem látszik, full vágja a 900 nit feletti tartományt
700-10000 nit (MaxCLL 10000): Csak a 700 nit villog, afelett vág
3600-10000 nit (MaxCLL 10000): Egy árnyalat sem látszik, full vágja a 3600 nit feletti tartományt

A belső lejátszó esetén vagy annál amelyik kiadja a rendes MaxCLL értékeket mindegyik teszt jó.

(#66872) djnice válasza djnice (#66871) üzenetére


djnice
veterán

Annyit még hozzáfűznék, hogy a 900-4000 és a 700-10000 nit-es teszten a bekapcsolt DTM sem tud sokat segíteni, az előbbinél 950-ig látszanak a négyzetek, az utóbbinál 850-ig, tehát az Apple TV már végez egy tone mapping-ot úgy, hogy clipping-el.

[ Szerkesztve ]

(#66873) Vasi00


Vasi00
csendes újonc

Mivel az előző kérdésre nem nagyon kaptam választ fel is adtam a témát :D (bár marha jólenne a tv távirányítóját kivonni a működésből) Viszont van most másik kérdés. Olyan médialejtszó kellene amin fut a netflix, hbo go illetve van egy plex szerverem nason és azt is kiszeretném használni. Eddig a zidoo tűnt a legjobb választásnak de úgy olvastam hogy ott van baj netflixel. Igaz lehet ez? Esetleg van alternatíva a lejátszóra?

(#66874) blakey válasza Vasi00 (#66873) üzenetére


blakey
titán

A Netflix csak liszenszelt eszközökön megy gyárilag esetleg Kodi alatt kiegészítővel Ha fontos a Netflix akkor olyan eszközt kell választani ami támogatott, Zidoo nem az, Mi Box S pl. az. Ha nem félsz egy kis mókolástól akkor Amlogic boxon is megoldható Kodi alatt leginkább CoreELEC-el. De ott az Apple TV 4K, Nvidia Shield Pro is mint támogatott eszközök.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66875) Vasi00 válasza blakey (#66874) üzenetére


Vasi00
csendes újonc

Áh pedig nagyon szimpi volt a Zidoo, a Shield is számításba jött, akkor ezek szerint azzal megoldható minden? Azt látom hogy Plex szerverként funkcionál de magáról a lejátszóról nem sokat olvasni.

(#66876) blakey válasza Vasi00 (#66875) üzenetére


blakey
titán

A Shield TV egy Android TV OS-t futtató lejátszó. Az Android TV OS-en futtatható szerver is meg kliens is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66877) Viperator


Viperator
őstag

Szép estét! Milyen lejátszót érdemes venni (15-25ezer Ft körül) a Netflix filmnézéshez? (Mede8er -rel nem megy)

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#66878) blakey válasza Viperator (#66877) üzenetére


blakey
titán

Mi Box S

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66879) Viperator válasza blakey (#66878) üzenetére


Viperator
őstag

Tudja-e a 3D-t (mint a Mede8er)?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#66880) blakey válasza blakey (#66878) üzenetére


blakey
titán

Nem, MVC 3D-t a mai lejátszók már nem nagyon tudnak. Half SBS/OU az megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66881) Viperator válasza blakey (#66880) üzenetére


Viperator
őstag

Esetleg H96 S905X2? Vagy a Xiaomival járok jobban?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#66882) blakey válasza Viperator (#66881) üzenetére


blakey
titán

Ha kell a Netflix és out-of-the-box akkor kevés eszkoz áll rendelkezésre, gondolom nem 480p-ben szeretnéd nézni, mert akkor jó lesz más is. H96-on CoreELEC-el és Netflix kiegészítővel lesz HD, azaz még SD-re kell írnod a rendszert, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66883) chros válasza djnice (#66872) üzenetére


chros
őstag

Hat, akkor ez valoban nem tul acelos :D De miert TM-el? Nincs opcio, amivel kikapcsolhato lenne ez, es csak passthrough modban mukodne?

(#66884) djnice válasza chros (#66883) üzenetére


djnice
veterán

Nincs opció a tone mapping-re, gondolom a fix 4000-es érték miatt csinálja, csak éppen rosszul.

(#66885) chros válasza djnice (#66884) üzenetére


chros
őstag

Akkor is furcsa, hogy nincs passthrough rajta, azt lenne a legegyszerubb dolog tamogatni, nem mintha a vegeszkoz mindig jobb lenne :)
Na majd ha egyszer megerkezik a Cinoppo klon, majd kiprobalom rajta.

(#66886) djnice válasza chros (#66885) üzenetére


djnice
veterán

Na ja, ha nem nyúlna bele, akkor a DTM megoldaná a TV-n még a rossz MaxCLL mellett is. Tesztelem majd pár filmmel is, hogy mennyire látszik ez a clipping.

(#66887) taxi


taxi
aktív tag

Venztech V12 Ultra tudja a dolby atmost? (leírásban nem találtam) Ha nem, tudnátok ajánlani helyette valamit hasonló árfekvésben?
Egy Samsung Q70R Soundbart kellene kiszolgálni hangilag.

Hakuna matata

(#66888) blakey válasza taxi (#66887) üzenetére


blakey
titán

CoreELEC-kel tudja, Android alatt akkor ha van olyan app ami a SoC-hoz opzimalizált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66889) taxi válasza blakey (#66888) üzenetére


taxi
aktív tag

Egy picit bővebben légyszíves (alapfokon), mert így elsőre nekem ez kínai. :B

Hakuna matata

(#66890) blakey válasza taxi (#66889) üzenetére


blakey
titán

Akkor nincs értelme bővebben kifejteni. Gyárilag nem tudja az előre telepített rendszerrel, app-okkal. Mókolni kell vele. Olyat vegyél ami alapból tudja, pl. Zidoo Z9.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66891) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Van egy amlogic lejátszóm, amin coreelec fut.
Belsőre nem telepíthető, csak memória kártyára, így ha netán kellene az android, ki kell vennem és úgy bootoltatni.

A lényeg hogy az avr-em le akarom cserélni egy processzorra, amin nincs tidal és spoty kliens.
Van olyan médialejátszó amivel meg tudnák oldani mindent egyszerűen?
Film lejátszás hálózatról, androidról meg tidalt és spoty-t tovább stream-elni?
Egyáltalán androidról elérhető, ez a 2 stream szolgáltató?

(#66892) blakey válasza ctrlaltdel13 (#66891) üzenetére


blakey
titán

ha netán kellene az android, ki kell vennem és úgy bootoltatni. - CE alól át lehet bootolni Androidra kártya kivétele nélkül is. Tidal van Kodi alá így CE alatt is megy és szerintem a Spotify is megoldható, de erre nem emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66893) ctrlaltdel13 válasza blakey (#66892) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor lehet nem is kell cserélnem?
Majd utána olvasok hol találom a tidált a kodiba.

(#66894) djpundro


djpundro
aktív tag

Engem most az erdekel hogy akkor miert hazudott Blakey ?
A masik meg van akadas vagy nincsen ?Ha van miert kell egyeseknek eltitkolni ? Mire jo a hazugsag ? Tehat Aplle tv egy sz.r

Ja igen multkor politizaltam ,nem fogok többet ,de igazsagtalannak tartom hogy a topikgazda is kialt azok mögött akik megalaztak a mivoltamert es a helyesirasomert .

Es megegyszer igen Szerbiaba szüledtem kinn elek Ausztriaban 91 ota es Magyarnak tartom magam .

Igen a helyesiras nem az oldalam de en meg ez a nyelv melett a szerbet is meg a nemet nyelvet is nyomom .

A baj ott van hogy meg a topikgazdanak sem tünt fel es ha nem tudna akkor most elmondom nektek !
Egy külföldön született Magyarnak nincsen roszabb mind amikor le Szerbezik vagy Romanozzak ettöl jobban semmi nem tud fajni neki ...

Gondolom ezert mar nem fogtok kidobni .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#66895) TCr válasza djpundro (#66894) üzenetére


TCr
veterán

Senki nem alázott meg senkit.
A kutya nem szólt hozzád sem a származásoddal, sem a lakhelyeddel kapcsolatosan, próbálod itt folyamatosan úgy beállítani a társaságot, mintha a fórum nagyrésze antiszemita lenne, kurvaunalmas vagy, befejezhetnéd végre. A hiszti az nagyon megy, de ha valamivel nem értesz egyet, akkor a legnagyobb arccal állsz bele a másikba.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66896) djpundro válasza TCr (#66895) üzenetére


djpundro
aktív tag

Na ez megint ez mi ?mire fö tanitasz engem ?nem szegyenled magad?
Miert ?hazudni szabad ?miert nem kerdezel ra a Blakey haverodra?
Igaz amit irt vagy nem ?

Mi megy itt a forumon ? :W :W :W :W

Erdekes nem is szoltam hozzad semmi rosszat es engem tamadsz .
Igen szegyeld magad

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#66897) TCr válasza djpundro (#66896) üzenetére


TCr
veterán

Nem én vagyok az, akinek itt szégyellnie kellene magát bármiért is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#66898) djpundro válasza TCr (#66897) üzenetére


djpundro
aktív tag

Különben a lenyeg meg elvan halgatva .

JO AZ APPLE TV VAGY NEM ? :C :C :C :C

Es semmi alazas ,tovabb a szakmai tudasokat az elöterbe helyezni... :C

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#66899) Jegesmaci81 válasza djpundro (#66898) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Megválaszolom én ha nem baj. A többivel nem szeretnék foglalkozni.
Ha valaki szeretne egy egyszerűen kezelhető stabilan működő lejátszót amit nem kell rendszeresen bütykölni akkor a legjobb választás egy Apple TV. Igen kell kompromisszumot kötni ezzel is de mondj egy olyat amivel nem. Itt néhányan kicsit túltolják az Apple gyűlöletet.

(#66900) djnice válasza Jegesmaci81 (#66899) üzenetére


djnice
veterán

Az szted túl van tolva, ha egy szakmai fórumon valaki tüzetesen megnézi médialejátszás szempontjából? Mindenről lehet írni rosszat csak az Apple-ről nem???

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.