Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87501) cidalain válasza cserewarrior (#87500) üzenetére


cidalain
veterán

Na, ez így már korrekt leírás.
Az iphone automatikusan kikapcsolja a hotspotot, ha a bekapcsolást követő 90 másodperc alatt nem csatlakozik hozzá senki - kérdés hogy a Huawei-jel benne voltál e ebben a másfél percben?
Ha igen, akkor még azt ellenőrizném, hogy ha kikapcsolod a jelszavas védelmet az iphone-on a hotspothoz, akkor tud e kapcsolódni. Ha igen. Akkor valami jelszó gond lesz (pl jelszókódolás mindkét oldalon egyforma). Ha nem akkor valami más (pl az átviteli frekvencia azonos e - 2.4 vagy 5GHz)
Persze ezek csak tippek. Simán lehet hogy nem komálják egymást.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87502) Dr.NX válasza cidalain (#87501) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A frekvenciára gyanakodtam, de úgy látom, hogy iPhone 12 előtt csak 2,4GHz-et használt az Apple hotspotra, a Huawei meg csak n-es wifit tud.

Elfogadom a sütiket.

(#87503) Jarod1 válasza Somatom (#87478) üzenetére


Jarod1
addikt

Banyek mennyi kijelző..

(#87504) HornedReaper válasza <Adamsky> (#87487) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nagyon piszkálja a fantáziám a Lenovo :D Igazán a processzorban különböznek főként ha jól látom a nemzetközi és kínai verzió. Snapdragon mindig szimpibb volt..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#87505) <Adamsky> válasza HornedReaper (#87504) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Snapdragon mindig szimpibb volt.."
Régen nekem is. De, mióta kb. csak a SoC órajelet / "fűtési teljesítményét" tudják növelni, azóta egyre kevésbé. Az MTK közben szép lassan, de biztosan jön fen, és olcsóbb. Ráadásul nem annyival amennyivel esetleg lassabb.

A sztori másik fele, hogy Ali. Van X nap (ezt most fejből nem tudom mennyi), ameddig "Mr. Ali" intézi a dolgokat. Addig fain a történet. Utána viszont a gariztatás igen körülményes tud lenni. Nálam most a Realme Pad van a mérleg másik serpenyőjében, ami most kb. így néz ki:

Realme Pad
• amazon.de → gyorsabban itt lenne
• gariztatás egyszerűbb / biztosabb
• alapból 11-es droid-al jön, és jó esély van a 12-re
• olcsóbb (ha az amazon-os árakat vetem össze, ha amazon vs. ali, akkor kb. egál: ~190 Eur)
Lenovo XiaoXin Pad (P11)
fejlettebb (de nem sokkal jobb) SoC
• nagyobb fényerejű képernyő (360 vs. 400 nits)
• nagyobb akksi (7100 vs. 7700 mAh)

(#87506) cidalain válasza <Adamsky> (#87505) üzenetére


cidalain
veterán

realme pad-et (4/64) itthon is megkapod 80 alatt (de figyelni kell mert kapható itthon 3/32-es is) 190€ + postával biztosan nem bohóckodnék ezzel Aliról (kínai raktárból pláne nem, de EU-ból sem) Amazonos ár + posta esetén nyerhetsz mondjuk 5 rugót az itthon árhoz képest

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87507) <Adamsky> válasza cidalain (#87506) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi! Az a helyzet, hogy ha rendelem, akkor a haver osztrák címére ...
... így 201,66 Eur (úgy, hogy már vettem hozzá egy ~10 Eur-os tokot, ami itthon szintén drágább v. nincs). Ez kb. 72e Ft.
Ezzel szemben úgy látom, hogy ~85e Ft (Alza, PCX) lenne csak a tab. Ha tudsz itthoni olcsóbb árat, pls. link-eld be. O.K. találtam (kár, hogy tok nincs hozzá, ill. azt ugye még külön kell megvenni ...). MInd1, alszok rá egyet(-kettőt). :)

[ Szerkesztve ]

(#87508) komam1111 válasza tibor2010 (#87407) üzenetére


komam1111
újonc

A különleges ok az ár. Az androidos PC drága ide.

(#87509) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Van egy hardverhibás Lenovo tab M10 HD (TB-X505F) készülékem
A robot hasal rajta és a FASTBOOT felirat látszik a kijelzőn. Semmire sem reagál.

Hol tudom megjavíttatni? A TMX visszaküldte alkatrészhiányra hivatkozva. Hol érdeklődhetném még?
Köszönöm.

(#87510) Dr.NX válasza <Adamsky> (#87507) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Aqua.hu-nál még olcsóbb a 4/64.
Ha van Cetelem kártya, azzal 73 460 Ft.

Elfogadom a sütiket.

(#87511) <Adamsky> válasza tpeter77 (#87509) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A TMX-nél egyébként nem mondták, hogy mi a baja (mijük nincs)?

Ugyan nem ilyen Lenovo-m van (), de elég sokat "játszadoztam" vele , így egy párszor újra kellett flash-elni (QFil Flash Tool / QPST). A módszer gondolom ennél is ugyanaz. Szóval megpróbálkozhatsz egy re-flash-el.
Keress rá a gyári fw.-re (TB-X505F stock factory firmware). Pl.: link1, link2
... aztán hajrá! ;)

#87510 Dr.NX
:R

[ Szerkesztve ]

(#87512) user112 válasza cidalain (#87494) üzenetére


user112
senior tag

Meggyőztél, nálam is az A8 és a Realme maradt, és kb egy az áruk is.
Realme előnye: IPS, gyorstöltő, 4 hangszóró.
Proci melyikben gyorsabb?
A kettő közül melyik a jobb szerinted?

(#87513) cidalain válasza user112 (#87512) üzenetére


cidalain
veterán

Az A8-ban is 4 hangszóró van elvileg.
A Realmeben 18W, a Samuban 15W gyorstöltés van, tehát ez is egál. Akkuméret is kb egál.
A proci/grafikus chip is kb egyforma teljesítményű.
A Realme képernyője 5:3 arányú, a Samu a szokásos 16:10 (hogy összehasonlíthatóbb legyen a Realme 5:3 aránya 16.6:10 átváltva, azaz a hosszabb oldal kicsit még hosszabb, +80 pixel)

Nem tudnék dönteni érdemben. Valszeg Realme-t vennék, de csak mert a Samu OneUI nekem nem áll kézre, de ennek semmi köze a melyik jobb kérdéshez. Ha valakinek a Samu amúgy bejön telóban, annak nyilván nem lesz ilyen kínja

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87514) HornedReaper válasza <Adamsky> (#87505) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Alin is lehet paypal-lel fizetni ami 180 nap védelmet jelent + évi 12x fizetik a visszapostázást valami 8eFt postaköltségig.. Meg Alin még olyat is lehet, meghosszabbítást kérsz a garanciaidővel kapcs, nem tudom hány napot enged meg talán az eladónak is el kell fogadnia :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#87515) <Adamsky> válasza cidalain (#87513) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy látom a Samuban van ujjlenyomat-olvasó. Erről beszélünk / beszéltek?
12-es droid-ról van hír?

#87514 HornedReaper
" ... évi 12x fizetik a visszapostázást ... "
Ezt tudtam ...
" ... ami 180 nap védelmet jelent ... "
... ezt viszont nem. Ez, hogy működik? Bár akárhogy is, ez nem egy 1 év.

[ Szerkesztve ]

(#87516) HornedReaper válasza <Adamsky> (#87515) üzenetére


HornedReaper
senior tag

[link]
"A vásárlóvédelem minden olyan arra jogosult vásárlást fedez, ahol PayPalt használtak, illetve ahol weboldalunkon keresztül fizettek. Ahhoz, hogy ki tudja használni a vásárlóvédelem lehetőségeit, PayPal-számláján nem lehet tartozás, és kérjük, a vásárlása vagy fizetése utáni 180 napon belül nyújtson be reklamációt, összhangban a jogi feltételekkel."

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#87517) cidalain válasza <Adamsky> (#87515) üzenetére


cidalain
veterán

Igen arról van szó.
Otthoni felhasználásra az ujjlenyomat olvasó egy totál felesleges feature szerintem. De persze akinek szüksége van rá, az legalább vehet olyat, amiben van :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87518) user112 válasza cidalain (#87513) üzenetére


user112
senior tag

A Tech2 videója szerint 7,75W-os az A8 tölője
[link] 0:38
Amúgy ez Realme kiféle-miféle cég terméke?

(#87519) cidalain válasza user112 (#87518) üzenetére


cidalain
veterán

Én a Gsmarena specifikációs lapja alapján írtam.
De a videóban is ott van, hogy tudja a tab, csak a spúr gyártó a sima töltőt rakja a dobozba, külön megveheted a gyorstöltőt. Hihetetlen izé ez :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87520) erahurka válasza user112 (#87518) üzenetére


erahurka
félisten

Made in China. De van rajta HD Netflix, az A8-on tudtommal nincs (de lehet azóta megkapta a minősítést).

(#87521) blueye válasza user112 (#87518) üzenetére


blueye
veterán

(#87522) <Adamsky> válasza user112 (#87518) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Realme nem valami tucat kínai márka ... az OPPO "sub-brand"-je.
Én most egyre inkább efelé hajlok (szemben a Lenovo-val vagy a Samsung-al).

(#87523) Beni2360 válasza <Adamsky> (#87522) üzenetére


Beni2360
félisten

Végig olvastad a cikket?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#87524) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Hoztam két méretösszehasonlító képet.
Felül kikapcsolt kijelzővel, alul bekapcsolt kijelzővel, maximális fényerőn (kékfényszűrők, szemkímélő üzemmódok kikapcsolva).
Balról jobbra:
Meizu 16th (6")
Lenovo Tab V7 (6.95")
Huawei MediaPad M5 Lite 8 (8")
Lenovo Tab3 8 Plus (8")
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (10.5")
Teclast M16 (11.6")

Elfogadom a sütiket.

(#87525) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Nem nagyon láttam eddig olyan tesztet,a hol kiderült volna, hogy az S8+ milyen szintű widevine levellel rendelkezik. Gondolom L1. Van erről valami infó?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#87526) f_sanyee válasza <Adamsky> (#87522) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Nem ezek írták, hogy inkább telefonokra koncentrálnak, ezért nem nagyon frissítik a tabletet?

Nokia T20-at nézegetem, az is ilyen árban van kb. Mediapad T5 helyett keresek valamit, mert ezt már nem frissíti huawei..

(#87527) <Adamsky> válasza Beni2360 (#87523) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Melyiket kellett volna?
... azt, hogy az OPPO "almárkája", régóta tudom.

#87526 kkkf_sanyee
"Nem ezek írták, hogy... "
Nem tudok róla, lehet, de több helyen (itt a topic-ban) is azt írták, hogy a 12-es droid elég biztos. De, ha 11 marad, az se dráma (nekem).

[ Szerkesztve ]

(#87528) tibor2010 válasza komam1111 (#87508) üzenetére


tibor2010
tag

Egyébként létezik ilyen is:
[link]
Tablet + külső adapter sem olcsóbb. 8"-os képernyővel kínzott dolgozók az USA-ban jókora kártérítésért perelhetnének. Itthon nem tudom mi a helyzet, a munkavédelmi szabályok mit írnak elő.

(#87529) erahurka válasza tibor2010 (#87528) üzenetére


erahurka
félisten

Itthon ne viccelj mi lenne a helyzet? 1" és örülj hogy munkád van...

(#87530) user112 válasza <Adamsky> (#87522) üzenetére


user112
senior tag

És esetleg a szervizelése megoldott Magyarországon?

(#87531) cidalain válasza user112 (#87530) üzenetére


cidalain
veterán

ha magyar boltból veszed, akkor a gariidőn belül a boltnak is visszaküldheted javíttatni. ha a szervizközpont külföldön lenne, akkor ők intéznék ezt, nem neked kell.
de gondolom ennek a cégnek is van magyar szervizpartnere egyébként.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87532) user112


user112
senior tag

Köszönöm mindenkinek aki segített a Galaxy Tab A8 és a Realme Pad dilemmámban.
Még egy kérdésem lenne.
Az IPS sokat számít (A8: TFT)?

(#87533) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Sziasztok!

Iplay 40 érintőképernyő hiba előjött valakinél? Youtubon láttam parat, es nekem is előjön sajnos. Nem érzékel, vagy félre érzékeli az érintést. Újraindítás után egy darabig jó, de a gyári visszaállítás sem oldja meg. Lehet valami szervíz menü ahol lehet állítani valamit, vagy kuka?

Köszi

Under construction!!!

(#87534) cidalain válasza superTibcsi (#87533) üzenetére


cidalain
veterán

(nem iplay 40, és nem is android, de nekem windowsos tabletnél hasonló hiba az érintőpanel szalagkábel érintkezésének hibájából volt. A vége egy szalagkábel csere lett kb 5 USD volt Aliról)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87535) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok, megérkezett a lenovo p11 banggodról.
Bocs a nagyon amatőr kérdésért...Kell régiós updatet csinálnom vagy jó így ahogy van?
link

(#87536) <Adamsky> válasza Talala (#87535) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt rendelted? Áfa nem jött rá (nem kéne, de mióta beszigorítottak, nem rendeltem a Banggood-ról, ezért kérdem)?
"Kell régiós updatet csinálnom ... " - bocsi, de nem teljesen értem, hogy mire is gondolsz. Ez így nekem rendben lévőnek tűnik. P11-nek azonosítja magát, nyelv magyar ...
... mi kellene még?

[ Szerkesztve ]

(#87537) Talala válasza <Adamsky> (#87536) üzenetére


Talala
senior tag

Igen ezt, nem jött rá plusz költség, priority line szállítás, gls hozta házhoz.

Régió (rom) rendben van, fog jönni rá automatikus frissítés? Erre gondoltam csak. Tényleg nem értek ehhez a részéhez :F. Mikor ajánlották itt, volt róla szó hogy kellhet régiós frissítést csinálni. Buildszámnál a ROW mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#87538) <Adamsky> válasza Talala (#87537) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezen már 11-es droid van?
A "tb-j606f_rf01_210923"-re rákeresve ezt találtam.

"Mikor ajánlották itt, volt róla szó hogy kellhet régiós frissítést ... "
Esetleg próbáld meg visszakeresni, hogy ki írta ...
... de szvsz. ezen már nem kell semmit frissíteni, mert nekem ez global verziónak tűnik (gondolom Play! van rajta).

(#87539) Talala válasza <Adamsky> (#87538) üzenetére


Talala
senior tag

Minden megy igen, 11es droid fut rajta, volt valami 50 megás update is.
Köszi, akkor egyelore nem foglalkozok vele, fater használja aztán meglátjuk panaszkodik e valamire majd

(#87540) <Adamsky> válasza Talala (#87539) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Találtam valamit: fordítás, forrás.
... egyébként hasznos az oldal. Itt van minden (is), ami kellhet (root, custom ROMs, stb.)

" ... fater használja ... "
Én Édesanyámnak keresgélek ... a Realme Pad mellett ez egy erős versenyző. :F
Kár, hogy nincs a Banggood-on 4/64-es (nekünk az is bőven elég lenne)

[ Szerkesztve ]

(#87541) Talala válasza <Adamsky> (#87540) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi de nekem ez kínai, meg sem próbálkoznék komolyabb beavatkozással. Lenovonak van Rescue and Smart Assistant (LMSA) eszköze, azzal egyszerűnek tűnik az esetleges szükséges frissítés, de egyelőre hagyom.

Sajnos itthon meg a kisebb verzió is drágább .

(#87542) Balanna válasza <Adamsky> (#87540) üzenetére

Nekem Lenovo10 FHD Plus 4/128 volt, újonnan vettem (LTE-s).
Bugolt, akadozott, volt oldal (katalógus, sok képpel), amit meg sem tudott nyitni.
Eladtam.
Lehet, tényleg elég lenne Édesanyádnak a 4/64, de lehetséges, hogy hosszabb távra, több mindenre ez a 6/128-as jobb lehet, főleg ilyen áron....!
Persze Te döntöd el, csak saját tapasztalat miatt írom.

(#87543) superTibcsi válasza cidalain (#87534) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Köszi, 4 hónapos tablet, először megpróbálkozok a garival banggoodnál. Csak fura hogy újraindítás után mindig jó egy darabig. Ezért inkább szoftveres gondra gyanakszok. De frissítést nem találtam rá.

Under construction!!!

(#87544) cidalain válasza superTibcsi (#87543) üzenetére


cidalain
veterán

A wines tabom is olyan volt, bekapcs után nem tudtam beírni a jelszót, mert nem ment a tapi (usb egér, és bill segítségével ment).
Restart után jó volt. Ez így ok volt, eleinte csak minden kb 10. bekapcskor nem ment. Aztán egyre többször nem. Aztán már sehogy. Akkor szedtem szét (már nem volt garis akkor sem amikor először előjött a gond)
Ha még garis, akkor egyértelműen először reklamálni kell.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87545) cidalain válasza Balanna (#87542) üzenetére


cidalain
veterán

A Lenovo M10 és a P11 között azért óriási különbség van. Az M10 elsősorban nem a 4 giga miatt szaggatott, ha abba 8 Giga lett volna ugyanúgy akadozott volna.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87546) Balanna válasza cidalain (#87545) üzenetére

Lehet, hogy igazad van, de most egy Samsung S6 Lite 4/64-es van, és azzal sem vagyok elégedett teljesen...
Persze lehet, hogy a Lenovo-ból van olyan 4/64-es, ami nem szaggat, nem akadozik, de nem fogom kipróbálni.

(#87547) cidalain válasza Balanna (#87546) üzenetére


cidalain
veterán

Mindegy is mit próbálsz ki, amíg azt gondolod hogy a memória és a háttértár mérete adja egy tablet teljesítményét (és ez az elsődleges, ami alapján modellt választasz) Imént is ezeket emelted ki, holott alapvetően valószínűleg a számítási teljesítmény kevés az igényeidhez, azért vannak akadások. Az meg nem memóriakérdés, hanem soc kérdés.

De persze vehetsz 6 vagy 8 GB ramos tabletet, de az sem attól lesz jó, hanem hogy jellemzően ilyen ramot csúcsgépekbe raknak, amikben már egyéb hardverösszetevők pl a Soc is felső polcról lett belerakva, és nem egy alsó közepes Mediatek P22T mondjuk.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87548) Balanna válasza cidalain (#87547) üzenetére

"....jellemzően ilyen ramot csúcsgépekbe raknak"
Erről beszéltem. Nem igazán láttam 4GB RAM-mal Snapdragon 855-ös vagy 865-ös tab-ot.
Az, hogy éppen ezt emeltem ki, az emiatt van.
.....és akkor ezzel befejeztem. Ha ennyire zavaró voltam, bocs, további minden jókat a fórumban. :)
Hagyom érvényesülni az okosabbakat. :)

(#87549) cidalain válasza Balanna (#87548) üzenetére


cidalain
veterán

Nem, nem te voltál zavaró, hanem inkább az érvelés.

Miért kell kerülni azt, amit nevén lehet nevezni? Persze tudom, mert az egyszeri embernek így csak azt kell látni hogy a 6 meg 8 GB ram tényleg több, mint a 4. És ezt össze tudja hasonlítani. Mert végszükség esetén használja az ujjacskáit.
De ha azt mondom P22T, P90, G90, SD855, SD865 akkor ez a többségnek kínai.

És mégegyszer leírom a lényeget: nem azért akad egy tablet mert 4GB ram van benne, hanem azért mert gyenge az adott tabletben a rendszerchip. És attól, hogy egy eszközben van 8GB ram, még nem feltétlenül jelenti azt hogy abban bikaerős a soc (általában persze igen, de mivel a ram a soc-hoz képest fillérekbe kerül, nemsokára simán lesz 8GB ramos cucc középkategóriás rendszerchippel, hisz a gyártók sem hülyék)

A megközelítési elvvel van a bajom. Ha valakinek erős gép kell, az olyat vegyen amiben flagship soc van, és ne a ramot nézze.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87550) Somatom válasza cidalain (#87549) üzenetére


Somatom
veterán

Azért én néznék ilyenkor egy rendszerlogot arról az akadásról. Könnyen lehet, hogy nem a RAM, nem a SOC, hanem mondjuk a kernel, vagy a ROM okozza. A kínaiak nagy kavarómesterek, ha occcósításról van szó. Símán aláteszik a 10 -es droidnak a 3.x kernelt, holott már a 8 -asnál is alapkövetelmény lenne a 4.x.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.