Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87651) Dr.NX válasza tibor2010 (#86896) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Blackview Tab 11 megjelent Banggoodon is, de a hozzászólások szerint (jelenleg) nem tudja az L1 Netflix HD-t.

És lett egy 8" olcsó Blackview 6 is, 108 dollár.
Blackview Tab 6 UNISOC T310 Quad Core 3GB RAM 32GB ROM 4G LTE 8 Inch Android 11 Tablet - Gray EU Version
Ez a T310 érdekes madár, van benne 1x A75 mag meg 3x A55-ös.

Elfogadom a sütiket.

(#87652) bl4ze válasza Dr.NX (#87651) üzenetére


bl4ze
veterán

Az említett Alldocube Game X tablet (ami most jó akcióban van éppen) is
"The X GAME has passed the Google certified.Customers who have already shipped or received the product, please download the latest version and re-install the system from the official website."

Gondolom mivel Google certified kellene mennie Netflix-nek HD-ben.
X_Game(T1023)-EN-20220112
Én nem tudtam vele foglalkozni még, van egy új firmware de nem teljesen vagyok képben hogyan kellene feltenni file-ból és nem OTA.... :F

.:. bl4ze .:.

(#87653) <Adamsky> válasza bl4ze (#87652) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... Google certified kellene mennie Netflix-nek HD ... "
Nem, a kettő nem ugyanaz. Sőt a Widevine L1 sem feltétlen jelenti azt, hogy a Netflix "teljes pompájában" fog majd rajta megjelenni.

#87651 Dr.NX
" ... a hozzászólások szerint (jelenleg) nem tudja az L1 Netflix HD-t."
Félve kérdezem: volt már olyan, hogy egy ilyen "B kategóriás" tablet az elején még nem, aztán egyszer csak Netflix certified lett?

(#87654) bl4ze válasza <Adamsky> (#87653) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor szerinted mire lesz avagy mire jó a "passed the Google certified."

Én azt gondoltam akkor a Netflix is el fogja fogadni, és HD tartalom elérhető lesz.

.:. bl4ze .:.

(#87655) cidalain válasza bl4ze (#87654) üzenetére


cidalain
veterán

ha valami nem google certified, akkor nincs rajta gyárilag google play, meg ilyesmi. külön kell rámókolni (ha lehet). ha google certified egy androidos eszköz, akkor a google cuccai gyárilag rátehetők, és rajta vannak már akkor, amikor megveszed.
(gondolom itt az első szériánál még nem volt meg, ezért is írja a gyártó, hogy frissítsed a hivatalos oldalukról a szoftvert, és akkor már rajta lesz, ami eddig nem volt)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87656) Dr.NX válasza bl4ze (#87654) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Google igazolja, hogy a Google appok és a Play Store biztonságosan futtathatók az eszközön, eredetiek és nincsenek rajta malware-ek. Kb. ennyi.
https://www.android.com/certified/
Semmi köze a Widevine-hoz, ahogy írták is.

Elfogadom a sütiket.

(#87657) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,
Első tabletemet vettem meg, videókhoz ötleteket felvázolni/rajzolgatni szeretnék , egy s6 lite-ra esett a választás, jókat írtak róla, és tényleg egész profi az árához képest. 70k volt használtan. Samsung telefonom van reméltem hogy könnyebben kommunikál a két eszköz mint más márkákkal.

Mivel még sosem használtam tabletet, lenne pár kérdésem.

Milyen appot érdemes használni rajzolgatáshoz? nekem inkább vektorosan kellene amit rajzolok, de szeretném ha azért érzékelné azt is milyen erősen nyomom, és segítene a vonalak kiegyenesítésében(AI-ban Fidelity a megnevezése). Nem baj ha fizetős, de ne előfizetős legyen.

Hozzá tudom kötni a gépemhez hogy másodlagos monitorként használjam? referencia képet/ötleteket, google doc/zene/chat appokat raknék rá, hogy ne kelljen váltogatni vágásnál, ez megoldható? A neten többnyire fizetős appokat találtam amelyeknél sokak panaszkodtak hogy nem megy. Nekem jó lenne kábeles megoldás is, ha az stabil.

A harmadik kérdésem az lenne hogy ezen létre lehet hozni több profilt, hogy ha másnak adom hogy használja akkor ne legyenen hozzáférhetőek az adataim?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#87658) bl4ze válasza Dr.NX (#87656) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah. ok. Köszi. Ezt nem tudtam. Kevertem akkor :)
Neked is cidalain :C

.:. bl4ze .:.

(#87659) viztelen


viztelen
tag

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni :))
Egyik ismerősöm megihletett, mivel ő az iPad-jével gyakorlatilag kiváltotta a laptopját.

Felhasználás: email, böngészés (web,facebook,youtube) , és alkalmanként rákötött billentyűzettel valamint monitorral szövegszerkesztés (Google Drive-ra is mentve) - ha ez valamilyen dokkolóval megoldható, az lenne a legideálisabb.
A nagy kérdésem az lenne, hogy ugyanez milyen Android-os tablettel oldható meg, és milyen kiegészítők szükségesek hozzá.

A teljes projektre 150-200ezer Ft lenne a keretösszeg, maga a tablet mindenképpen új, magyarországi számlás vétel lenne, a kiegészítők is jó lenne, ha itthon beszerezhetőek lennének.

A tablettel kapcsolatos kívánalom, hogy legalább 8" (de jó lenne 10-11) kijelzővel, 6GB RAM-mal és 128GB tárhellyel, SIM slottal (mobilnethez) rendelkezzen, valamint lehessen hozzávaló tokot és üvegfóliát kapni.

Előre is köszönöm a segedelmet :R

(#87660) Dr.NX válasza viztelen (#87659) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs olyan, ami 6 GB RAM, LTE és még bele is fér a 200-ba.
LTE, de csak 4 GB RAM: Samsung S6 Lite P615, Lenovo P11 TB-J606L, Samsung Galaxy Tab S7 FE T736
6 GB, de csak WiFi: Xiaomi Pad 5 11 128GB, esetleg Huawei MatePad 11.
Az iPad 9 cellular is éppen csak belefér és akkor hol vannak még a kiegészítők.

Elfogadom a sütiket.

(#87661) Somatom válasza Dr.NX (#87660) üzenetére


Somatom
veterán

A Lenovot, a Xiaomit és a Huawei -t sztem nem lehet monitorra kötni, nem tudnak képkimenetet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87662) viztelen válasza Somatom (#87661) üzenetére


viztelen
tag

Köszi szépen a válaszokat, azt hittem, ennyi elég lenne.
Mi az,ami tudja a monitorra kötést is?
Csak hogy lehessen sejteni, mennyi pénzre lenne még szuez :)

(#87663) cidalain válasza viztelen (#87662) üzenetére


cidalain
veterán

Direktben egyik sem rendelkezik már (mini)HDMI kimenettel, nem divat. Ugyanakkor ez megoldható az USB Type-C csatin keresztül is, de támogatnia kell a tabletnek is (tehát egy random Type-C csatis gép nem tudja ezt). Samsungok tudják Tab S4-től felfelé, iPadek (nagyjából 2020-21-től), meg azt hiszem a Lenovo P11 Pro is tudja (persze ennek alaposan utána kell járni, ezt most ne vedd készpénznek)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87664) Somatom válasza viztelen (#87662) üzenetére


Somatom
veterán

A Lenovóról olvastam ezzel kapcsolatos problémákról. Samut javaslok ilyen célra. Nekem egy Unitek D1019A -m van hozzá. Csak az ár miatt linkeltem, ilyet ne vegyél, mert a Lan chipje nem kompatibilis. Billentyűzet lehet USB -s, vagy BT is. Gyáriból nincs Magyar kiosztású.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87665) Dr.NX válasza Somatom (#87661) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Huawei USB 3-as és tudja is, videó.

Elfogadom a sütiket.

(#87666) Somatom válasza Dr.NX (#87665) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Amióta nincs rajtuk Gugli, azóta nem jegyzem a márkát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87667) Dr.NX válasza Somatom (#87666) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hát igen, ha Google Drive-ra akar menteni, akkor húzhatjuk is le a listáról.

Elfogadom a sütiket.

(#87668) <Adamsky> válasza viztelen (#87659) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem munkára még mindig nem a legjobb választás egy tablet. Arra legalábbis szvsz. nem, amire te szeretnéd használni (rajzolás). Pontosabban, méregdrágán lehet kapnál olyat, amihez van toll, amit be tudsz kalibrálni, hogy jó legyen, de erre szerintem (igaz én nem vagyok "pro" csak néha rajzolgatok CorelDraw-ba) még mindig jobb egy rendes PC vagy laptop.

[ Szerkesztve ]

(#87669) Dr.NX válasza <Adamsky> (#87668) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem ő akar rajzolni, az a másik kérdező kettővel előtte.

Elfogadom a sütiket.

(#87670) cidalain válasza <Adamsky> (#87668) üzenetére


cidalain
veterán

a jegyzetelni, és rajzolgatni témára szerintem pont jó egy tablet.
Professzionális tervező-rajzoló feladatra már nem igazán. arra valóban PC meg Wacom. de az megint egy másik árfekvés :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87671) bl4ze válasza cidalain (#87647) üzenetére


bl4ze
veterán

Megy a touch igen, teszteltem.
A sarkában tört be a kijelző , touch-érintő megy rendben.
Van esély ezt megmenteni , új LCD-t hozzá?
Azért ez egy elég bika Android 11 tab, 8GB/128GB dual SIM stb....
Jó lenne megmenti , legrosszabb esetben eladni alkatrésznek.

.:. bl4ze .:.

(#87672) cidalain válasza bl4ze (#87671) üzenetére


cidalain
veterán

Azért kérdeztem, mert ha a LCD lenne törött, akkor nem lenne kép.
Mivel az érintő is jó, így azt sem kell elvileg cserélni.
Nem tudom milyen az adott tab kijelzője, de ez alapján lehet hogy van egy front üveglap az LCD és a touch panel előtt, és mintha csak az sérült volna? Nincs rajta tempered glass gyárilag? Nem az tört el?
De legrosszabb esetben ha ilyen nincs, akkor a touch screen a legkülső réteg, így elég lenne csak azt cserélni (ami jó, mert töredéke a komplett LCD+touch árának)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87673) bl4ze válasza cidalain (#87672) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem látok edzett üveget, tempered glass-t.
Szerintem a legkülső réteg tört el/be.
Ezt hogyan lehetne kideríteni, ill. azt miként lehet venni/cserélni?

.:. bl4ze .:.

(#87674) cidalain válasza bl4ze (#87673) üzenetére


cidalain
veterán

Ezt a részét passzolom, hátlapot már szedtem le, akkut, szalagkábelt már cseréltem, de kijelző, touch téma eddig kimaradt.
Elsőkörben megnézném hogy van-e külön touch panel a tablethez. Ha van, akkor cserélni is lehet önmagában csak ezt. Aztán go youtube, xy tablet touch screen replace. Ha van videó, akkor azt kell követni :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87675) troll81


troll81
addikt

Sziasztok van e valami best buy tablet 65k maxig.
10 méret, kellene általános felhasználásra. :R

(#87676) Dr.NX válasza troll81 (#87675) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Valamelyik Alldocube/Teclast/Chuwi/Blackview Banggoodról.
Az összefoglalóban találsz némi infót róluk összehasonlításhoz.

Elfogadom a sütiket.

(#87677) blueye válasza troll81 (#87675) üzenetére


blueye
veterán

Esetleg (de már több a HUF / USD miatt)
[BMAX MaxPad I11]

[ Szerkesztve ]

(#87678) troll81 válasza blueye (#87677) üzenetére


troll81
addikt

Tetszik de mennyire megbízható gyártók és a minőség tartósság ilyenek..?

(#87679) blueye válasza troll81 (#87678) üzenetére


blueye
veterán

Ennyiert OK. Nekem van ilyenem, szeretem. Mukodik, frissites keves lesz ra vagy egyaltalan nem.

(#87680) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm venne új tabletet,melyik lenne most a jó vétel 8" vagy 10"colos méretben?
Itthon venné meg,netezésre használná,esetleg filmnézésre.
Kb.60000 Forint lenne rá a keret.
Milyet ajánlanátok?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#87681) Jarod1 válasza Kezdő vagyok (#87680) üzenetére


Jarod1
addikt

hát én anno kb 6 hónapja 58 ért vettem Samu A7 lite ot, LTE verzió, 8.7 es

Youtube, ra, emailekre, digionline néha sorozatokat nézek rajta, Netflix is van rajta
Bővíthető sd kártyával,
és ami a lényeg jönnek rá frissítések.

Wifis verzió most 52 ezer körül megy ahogy nézem.

(#87682) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

https://mobilarena.hu/hir/gamer_mobilt_es_tablagepet_mutatott_be_a_lenovo.html
Végre egy ígéretes high-end tablet <9" méretben?
Lenovo Legion Y700
Snapdragon 870, 8 vagy 12 GB LPDDR5 rendszermemória és 128 vagy 256 GB UFS 3.1-es tárhely;
Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, és egy USB-C 3.1 Gen2, 3,5 milliméteres jack;
8,8" kijelző IPS LCD 2560 × 1600 pixeles felbontással. 120 Hz-es frissítés és a 240 Hz-es mintavételezési ráta, a megjelenítő lefedi a DCI-P3-as színskálát, van HDR10 támogatása és 500 nites maximális fehér fényerőre képes.
6550 milliamperórás akkumulátor, 45 wattos fali adapter.
Egyelőre csak Kínában.

Elfogadom a sütiket.

(#87683) <Adamsky> válasza Dr.NX (#87682) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

6,92" vs. 8,8"
Nem akarok flame-et indítani, de tényleg érdekelne. Vajon van olyan, aki ezt a két terméket egyszerre megveszi? Vagy, ha nem, csak mondjuk a tablet-et, akkor annak milyen méretű telefonja van?
Oda szeretnék kilyukadni, hogy kezd összeér a két termékvonal (telefon vs. tablet), vagy már össze is ért. Ez nézőpont kérdése.
Nekem van egy 8"-as tabletem és 5,1"-es telefonom. Így szvsz. talán kijelenthető, hogy van értelme két eszközt tartani. De, ha majd cserélem a jelenlegi telefonom, akkor 6" alá - ha megfeszülök se - tudok menni.
Szóval sokak (ellen)véleménye ellenére, szerintem igenis kellenének kis(ebb) telefonok már csak azért, hogy jobban elkülönüljenek az egyes kategóriák, másfelől, hogy tényleges választékról beszélhessünk ...

(#87684) erahurka válasza <Adamsky> (#87683) üzenetére


erahurka
félisten

6,9 meg 8,8 közt azért elég nagy a különbség. Majdnem 5 centi.

Nekem 6,7"-os telefonom van és 8,9"-os tabletem. Filmnézéskor jelentős a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#87685) blueye válasza <Adamsky> (#87683) üzenetére


blueye
veterán

Miert lenne ez flame? :) Sot szvsz ON.
Szoval, en most egy eros 6.4es (Realme GT Master 12/256) telefont hasznalok es egy olcso 10.4es (BMAX MaxPad I11) tabletet. Nekem ez a tokeletes parositas, jo aron. Mindkettoben van DigiMobil internet 1000 Ft/honap (30Gb).
A telefon mindig nalam van es ha kell eloveszem a tabletet ami tokeletesen teszi a dolgat ha "prezentalnom" kell.

[ Szerkesztve ]

(#87686) Somatom válasza <Adamsky> (#87683) üzenetére


Somatom
veterán

Ne csak az átlót nézd, hanem a képarányt is! A telóké 18-20:9, míg a tableteké 4:3, 16:9, 16:10. Nagyon nem mindegy. Ha egy modern telót normálisan tartasz (értsd: fekvőben) és feljön a bill, akkor lószar se marad a felületből, hiába a nagy képátló. Sokkal szívesebben használnék teló helyett egy 7-8" -os tabletet. Ha lenne ilyen, értékelhető specifikációval.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87687) Dr.NX válasza Somatom (#87686) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Így van, a képarány miatt jelentősen eltérő a terület; GSMArenán meg lehet nézni a képernyő területét is:
Pl. iPhone 12: 6.1 inches, 90.2 cm2, 19.5:9 ratio
Xiaomi Redmi 10 6.5 inches 102.0 cm2, 20:9 ratio
Samsung Galaxy Tab A7 Lite: 8.7 inches, 214.9 cm2 5:3 ratio

Azt valóban nem tudom, hogy lesz-e olyan, aki mindkettőt megveszi. :)

Korábban mutattam képet a különböző méretekről, balról 6", 7", 8", az első kettő 18:9 arányú, a harmadik 16:10.

Elfogadom a sütiket.

(#87688) Somatom válasza Dr.NX (#87687) üzenetére


Somatom
veterán

Számomra a Samsung Active Tab 3 ideális lenne teló helyett egy kicsit modernebb belsővel és telefonálási funkcióval.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87689) <Adamsky> válasza erahurka (#87684) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hááát, hogy az +5 cm jelentős-e, nézőpont kérdése.
Ahogy írtam, én igazából arra szerettem volna rávilágítani, hogy egy tablet lehetne akár sokkal nagyobb vagy (!) a telefon kisebb (és spec. ennek örülnék igazán).

#87685 blueye
6,4" vs. 10,4" igen, ennek már van értelme, de az a 10" lehetne akár 12" (nekem pl. ilyen méretű a kis notebook-om). Számomra az élvezetes filmnézéshez a 10-12" az ideális.

#87686 Somatom
"Ne csak az átlót nézd, hanem a képarányt is!"
Jogos! Én mondjuk épp ezért visszahoznám nem csak a kisebb telefonokat, de a 16:9-et is (imádom a Sony telefonok design-ját, de a hülye képarány miatt valószínű sose vennék)

"Sokkal szívesebben használnék teló helyett egy 7-8" -os tabletet."
De, nem feltétlen kellene vagy-vagy dönteni egyik, vagy másik mellett. Alapvetően mire lenne való egy telefon? Navigálás, zenehallgatás, fizetés, egy-egy információ gyors megkeresése (amire "út közben" szükség lehet). Mindemellett fontos kéne, hogy legyen (szerintem), hogy kicsi, hordozható, "észrevétlen" legyen. Ezzel szemben ma mindent is a telefonnal akarunk megcsinálni, miközben sokaknak még a tetejében ott egy 8-10" tablet is.

#87687 Dr.NX
"Korábban mutattam képet a különböző ... "
Na, ebből a listából én az elsőnek és mondjuk az utolsó előttinek vagy az utolsónak látom értelmét. A Lenovo Tab V7 (6.95"), Huawei MediaPad M5 Lite 8 (8") és a Lenovo Tab3 8 Plus (8") -nak (pedig ilyen van nekem is) nem sok értelmét látom a mai 6,5-7" telefonok világában.

(#87690) Somatom válasza <Adamsky> (#87689) üzenetére


Somatom
veterán

"Számomra az élvezetes filmnézéshez a 10-12" az ideális."
Pontoan ezért van 12,4 -es tabom. De, az már nem zsebrevágható méret. A 8" 16:9 sztem még az. A navi tipikus példa. Fekvőben totál használhatatlan a Note9 -em, mert a GTérképen nem lehet eltűntetni a számomra irreleváns infókat tartalmazó felületeket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87691) blueye válasza Somatom (#87690) üzenetére


blueye
veterán

Nalam a 12.4 mar laptop meret, igaz 15.6ost hasznalok.
Biztos mar oreg vagyok de ha lehet filmet mar a falon levo 65oson nezek :)
De a gond tovabbra is az h a tablet szegmens kihaloban van, kicsik az eladasi szamok :(

(#87692) Somatom válasza blueye (#87691) üzenetére


Somatom
veterán

Ha lehet, akkor én is, de kell vmi az év nagyobb részére is, amikor nem vagyok otthon és egy európai kamion fülkéjében nincsenek nagy falfelületek egy 65 -ös TV -hez. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87693) blueye válasza Somatom (#87692) üzenetére


blueye
veterán

Igaz :)

(#87694) Oldman2 válasza Somatom (#87692) üzenetére


Oldman2
veterán

Le kellene már végre cserélni azt a „kicsi kamiont”...
:C

(#87695) cidalain válasza Somatom (#87692) üzenetére


cidalain
veterán

Nincs valami normális HUD, vagy valami spéci projektor, amivel kivetíted szélvédőre? Az úgy állat lenne, de hát úgy tűnik a kamionosok filmezése nem prioritás...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87696) Somatom válasza cidalain (#87695) üzenetére


Somatom
veterán

Semmi baj sincs ezzel, én vagyok speciális helyzetben. Egy klasszikus kamionos un. "kocsigazda". Ha néha hazamegy (pár napra), akkor sem ültetnek mást az autójára. Úgy símán fel lehet extrázni egy fülkét minden földi jóval. Én viszont nem szeretnék remete életet élni. Havonta csak két hetet dolgozom, a másik két hetemben szabin vagyok. Ez viszont azzal jár, hogy kéthetente ki/be kell pakolom minden cuccomat. Ez annál egyszerűbb, minél mobilabbak a cuccaim.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87697) blueye válasza Somatom (#87696) üzenetére


blueye
veterán

Akkor a legjobb helyen vagy: "mobilarena" :)

(#87698) Somatom válasza blueye (#87697) üzenetére


Somatom
veterán

:K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87699) NightLord válasza blueye (#87679) üzenetére


NightLord
tag

Ha elég elszánt vagy, még frissitést is lehet rá heggeszteni. Nekem is I11 van, de már Android 12L fut rajta. Amugy jó gép, de a teclast t40 plus / pro kb. ugyanezért a pénzért 25%-al gyorsabb 3D-ben.

[ Szerkesztve ]

(#87700) blueye válasza NightLord (#87699) üzenetére


blueye
veterán

Adsz egy megbízható linket?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.