Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Pár napja vettem egy [B][/B]LG GGW-H20L[B][/B] írót, a csomagban 1 LG 25GB 2x BD-RE lemezzel. Néhány próbaírást tettem, de a filmek [I][/I]55 perctől[I][/I] akadozottá válnak illetve nem játszhatók le tovább / se pc-n, amivel írtam, se Playstation 3-on /. Addig semmi probléma. 2x tempóval meg akkor hajlandó írni, amikor az íróprogramban a "gyors írást" hibaellenőrzés nélkül módot kapcsolom be, egyébként 0.1-0.3X-os a tempó illetve gyakran 0x...Próbáltam ImgBurn, Nero 9, Cyberlink Power2Go, TMPGenc programokkal. Az író alaplapi SATA csatiba téve, mellette ott ül egy winyó is. Esetleg itt lehet a hiba? De miért csak kb 55 perctől kezdődően?
[B][/B]Keresgéltem a topikokban Blu ray írásról, de nem igazán találtam ilyen oldalt, ha mégis van értelmes hozzászólásokkal, akkor megköszönném a linket.[B][/B]
Érdekelne még HDD-re rippelt Blu ray lemezek tömörítése, újrakódolása, felbontás változtatása, stb.

Kösz a segítséget!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#2) actival63 válasza james008bond (#1) üzenetére


actival63
aktív tag

Eddig amit megtudtam azt a [link] oldalról tudtam meg. Nagyon fontos még , hogy a Bluray nem fogad el croppolt filmet , csakis 720 vagy 1080 vízszintes sorból álló filmet képes elfogadni . Ha le lett vágva alul/felül a fekete csík a filmből , akkor teljesen esélytelen az egész . Az asztali nem fogja lejátszani. Gondolom a megoldás az újra kódolás. Ha nálad elkezdi lejátszani akkor nem ez a probléma. Ha valaki tud segíteni akkor kérjük írjon.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#3) james008bond válasza actival63 (#2) üzenetére


james008bond
őstag

Kösz a választ és a linket. Azóta vettem egy TDK lemezt, ezen ugyanaz a film teljesen végig jól lejátszható, sajnos, szerintem az író mellé csomagolt lemez hibás lehet.
Amúgy a levágott filmeket hogyan lehetne mégis BR formátumban lejátszhatóan kiírni? Át kell az egészet kódolni 1 nap alatt?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#4) actival63 válasza james008bond (#3) üzenetére


actival63
aktív tag

Találtam megoldást a vágott filmek lejátszására. Kb 15 perc alatt átalakítható az elkészített blu-ray anyag. Bele ír a clipinfo filet kell editálni és akkor a blu-ray lejátszó azt hiszi szabványos a film mérete és gond nélkül lejátsza.
Ezen az oldalon van a leírás/angol/ és a szükséges progik.
[link]

Remélem másnak is működni fog és ezzel sok időt megtakaríthatunk.

Üdv Robi

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#5) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

Nekem nem blua Ray iróm van, de nme találtam topikot ahol a hibákkal foglalkoznak.

"Adatellenőúrzés írás után" ez be van jelölve nekem.

kb minden második dvd irásnál az adatellenőrzés sikertelen.

Vissza próbálom irni a vinyóra amit kiirtam, de az utolsó fileokat nem látja:-S

LEMEZHIBA, VAGY DVD ÍRÓ HIBA?

mi az ötletetek?

Legyen szép a napod!

(#6) actival63 válasza csyo (#5) üzenetére


actival63
aktív tag

Nálam az írási anomáliák akkor jelentkeztek mikor az íro ha ata nem egyedül volt a kábelen, ha max sebességgel írtam, ha nem profi lemezt vettem. Tudod az új írók nem egyforma sebességel írnak hanem a vége felé gyorsabbak.

Remélem segítettem.

Szia Robi!

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#7) WD_crash


WD_crash
csendes tag

Sziasztok!

Viszonylag új gépem van, és benne egy LG gbw-h10n típusú Bluray író is.
A probléma a következő:
Amig Xp volt a gépen nem volt semmi gond vele, de Win7 alatt az istennek se akarja megírni a BD lemezeket. :(
DVD-t simán megírja, és olvassa a régebben írt BD lemezeket is.
Amikor berakok egy új BD lemezt felismeri és látja hogy üres, de az írást az összes íróprogi (nero, imgburn,ashampoo stb) megszakítja az elején, mielött ténylegesen elkezdene írni a lemezre. Az írható lemezekkel se lehet gond, kipróbáltam vagy 5 félét, olyant is amit elötte simán megírt.
Mi lehet a gond?:-/

ui: Firmware gond kizárva.

(#8) Joker84


Joker84
csendes tag

Restellem de valószinüleg számotokra amatör kérdést tennék fel:$
Egy olyan problémám van hogy vettem a laptopomba egy BluRay írót és szedtem le hozzá író programot is. BurnAware , Ashampoo Burning Studio 6 és egyik program se ajánlja fel, hogy BD Film Írása:S teheát a kérdésem

Hogyan Írjam ki ?adat lemezként ?
segítségeteket előre is köszönöm

JOKY

(#9) levis4 válasza Joker84 (#8) üzenetére


levis4
tag

Töltsd le az ImgBurn nevű (ingyenes) progit!
Nyisd meg, majd klikk a "Fájlok/mappák lemezre írása" gombra!
Ezután betallózod az összes mappát és fájl-t amit a BluRay tartalmaz.
Ezek a BDMV, CERTIFICATE, stb.
Utána klikk a "Fájlok/mappák lemezre írása gombra.
A program automatikusan felismeri a BluRay struktúrát és szabványos BluRay lemezt fog írni.
Előtte azonban megkérdezi, hogy te azt akarod-e?
Erre nyomj igen-t és örülj mert lesz egy szabványos BluRay lemezed! :)
Mindenek előtt azonban ne felejtsd el beállítani az írási sebességet!
4-szeres TDK lemezt csak 2-szeresen írd, mert a második réteg nem alkalmas 4-szeres írásra! Tapasztalatból mondom!

(#10) Lacimacko


Lacimacko
csendes tag

Sziasztok!
Kérem, ha valaki tud segítsen!

AVCHD videokamerával felvett felvételeim Blu-ray DVD-re írásakor (LG DVD, LG író)
lejátszásnál Full HD TV képernyőn a vízszintes mozgások ugrálnak, életlenek.
(AVCHD- ben nem.)
Nem tudok rájönni mi az oka.

Köszi.

(#11) joejoker36


joejoker36
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy Pioneer BDR-203 blu ray író-olvasót. A gépbe szerelés után az XP felismerte, de a betett lemez tartalmát már nem jeleníti meg. Tettem fel több lejátszóprogramot is, de egyik sem tudja megnyitni a lejátszandó tartalmat. Tudna valaki segíteni?

(#12) IRON STORM válasza joejoker36 (#11) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen lemezt tettél bele? gyári vagy másolt blu ray film? UDF 2.5 módban tartalmazza az adatokat a lemez általában, és az XP nem ismeri fel. 2.01 revízióig "látja" az XP. Vista vagy win 7 alatt tudod megtekinteni.

Csak a TDi!

(#13) joejoker36 válasza IRON STORM (#12) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Gyári lemezt tettem be. XP alatt esélyem sincs megnézni?

(#14) Brekecs válasza joejoker36 (#11) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Nekem is volt ilyen gondom a Pioneer BDR-203-mal, aztán feltettem a Win 7-et akkor meg írni nem akart vagyis egyszer irt egyszer meg nem, a végén meguntam a kínlódást kicseréltettem és a másik azóta szuperül működik !!! szerintem a tiéd is hibás ! próbáld meg kicseréltetni !

Üdv

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#15) IRON STORM válasza joejoker36 (#13) üzenetére


IRON STORM
őstag

XP alatt nem tudod megnézni. Vista vagy win7 kell.

Csak a TDi!

(#16) joejoker36 válasza Brekecs (#14) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Szintén Swissking? letakart feliratos eszköz?

(#17) joejoker36 válasza IRON STORM (#15) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Keresek Vistát, hátha.... és köszönöm a segítséget.

(#18) Brekecs válasza joejoker36 (#16) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Igen de ezzel a másodikkal semmi bajom pöpec író ! Van hozzá ujj firmware de nem tudom rá tenni, ad egy ablakot hogy nem látja az írót, de mindegy mert mint írtam működik minden téren !

Üdv

UI : Akkor inkább már Win 7-et keress !!

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#19) joejoker36 válasza Brekecs (#18) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Már Vista jött......keresek win7-t is......
Lejátszónak mit használsz?

(#20) Brekecs válasza joejoker36 (#19) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Total Media Theatre3-mat használok beteszem a filmet és egyből azt hozza be, és indul is a film :K írásra pedig mikor leszedem a filmet Imgburnal készítek belőle egy isot és azt írom ki.Újra irható Blu Ray lemezt nem vettél ? ha véletlen kellene adok át neked persze abból amire még nem írtam egyszersem.

Üdv

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#21) IRON STORM válasza Brekecs (#18) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbáld meg a BDR-S03 firmware-t rátenni. Nekem is az volt rá jó.

LINK

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#22) Brekecs válasza IRON STORM (#21) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Nekem most az van fent amit linkeltél FW110 csak most láttam hogy van újabb : BDR-203_FW111EU
és ezt nem fogadja el valamiért.

Itt meg találod : [link]

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#23) joejoker36 válasza Brekecs (#20) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Vettem két újraírhatót is, mert csak most ismerkedem a "szakmával". Megvettem a belső írót- az tünt jobb vételnek-, de keresek hozzá külső házat, hogy a laptoppal is tudjam használni.

(#24) Brekecs válasza IRON STORM (#21) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Igen igazad van leszedtem a : BDR-S03_FW111EU-és egyből megfrissítette az írót köszi!
De hogy ami típusszám szerint rávaló azzal mi a baja ?

Üdv

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#25) Brekecs válasza joejoker36 (#23) üzenetére


Brekecs
aktív tag

OK
csak én többet vettem a kelleténél azért kérdeztem, de majd csak elhasználom őket :K

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#26) joejoker36 válasza IRON STORM (#21) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom. Csak az asszony már morog......valami valentint emleget.... :-)

(#27) IRON STORM válasza Brekecs (#24) üzenetére


IRON STORM
őstag

Hardveresen a két író teljesen egyforma. Nem tudom miért az S03 firmware-t fogadja el, elképzelhető hogy flashelték már S03 típusra az írókat swisskingnél :)

Csak a TDi!

(#28) joejoker36 válasza Brekecs (#20) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Hát én nagyon béna vagyok.....Az elműlt két hét alatt nam sikerült megnézni egy filmet sem.....Nekem nem megy a lejátszás, nem megy a másolás......Feltettem a Vistát, látom a meghajtót, látom a film címét, a szerkezetét......de egyik lejátszóprogrammal sem tudom lejátszani a filmet.....

(#29) xbox gyuresz válasza joejoker36 (#28) üzenetére


xbox gyuresz
csendes tag

KMpl ayer vagy Média Player Classic :C

[ Szerkesztve ]

(#30) joejoker36 válasza xbox gyuresz (#29) üzenetére


joejoker36
csendes tag

Azokkal is próbáltam.....:-( Egyáltalán nem indul el a film, pedig látom a lemezt, látom a címét és mégsem. Függhet esetleg videokártyától? 2 giga memóriám van, de csak 1024x768-as felbontást tud a laptop monitorja....

(#31) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok.
Segítségetek szeretném kérni.
Olyan problémám lenne, hogy 1-2 kiírt BD filmnél az asztali lejátszóm olyat csinál, hogy a hang az megy viszont a kép befagy.
Csak tekeréssel megy a kép. Valami ötlet?
Válaszotok előre is köszönöm.

(#32) GEO001 válasza Brekecs (#20) üzenetére


GEO001
aktív tag

Brekecs- az újraírható swissk? És a pio 203 írja? Mert a honlapjukon. ill. ahogy ők is mondták ezt a lemezt nem tudja kezelni a pio.
Üdv.
GEO

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#33) Babs


Babs
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy új LG GGW H20L BD írót ami tökéletesen működött idáig. Ma azt csinálja, hogy a dvd-t csak 2,5X sebeséggel írja, a BD-t meg 0,6X-ossal. Ugyanezeket a lemezeket használtam előtte is, többször megpróbáltam már. ImageBurn-t használok idáig semmi gond volt vele. A PC-t is 1 hónapja váltottam le és tökéletesen ment idáig az írás. Lehet, hogy beszart az író? Vagy HDD lassult pont most be?
Természetesen a DVD-t 16x-os, a BD-t 4x-esnek fel ismeri az író, amikor az üres lemezt berakom az írás előtt.

Van valami ötletetek?

Köszi,
Babs

(#34) IRON STORM válasza Babs (#33) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nézd meg az IDE-ATAPI vezérlőknél azt a csatornát amelyiken az íród lóg. Lehetséges hogy UDMA mód helyett PIO módban működik jelenleg. Távolítsd el a csatornát, majd indítsd újra a wint, elvileg jól fogja felismerni utána.

Csak a TDi!

(#35) Babs válasza IRON STORM (#34) üzenetére


Babs
csendes tag

Szia,

köszi a segítséget, valóban PIO mode-ban volt. Mitől állítódott át?

Üdv,
Babs

(#36) IRON STORM válasza Babs (#35) üzenetére


IRON STORM
őstag

Konkrét okot nem tudok mondani. Több tényező is okozhatja. Sata vezérlők érzékenysége, inkompatibilitása. Találkoztunk olyan esettel is ,amikor bizonyos író az adott sata vezérlővel nem volt hajlandó együttműködni. Nálad nem ez a helyzet, itt lehetséges akár lemezhiba( gyenge minőségű lemez is okozhat ilyen hibát) , lemez kompatibilitás hiba akár vagy az író bizonytalankodása miatt ledobja PIO módba.

Csak a TDi!

(#37) Babs válasza IRON STORM (#36) üzenetére


Babs
csendes tag

Hoppá, erre elfelejtettem válaszolni. Nálam valszeg a rossz lemez okozta, mert volt egy, amit nem volt hajlandó beolvasni és utána csinálta ezt.

Köszi mégegyszer!

Üdv,
Babs

(#38) Babs válasza IRON STORM (#36) üzenetére


Babs
csendes tag

Na most megint írogattam, DMA mode-ban van, de az idáig megírt BD lemezt, amely 4x-es, most csak 2x-esen írja meg. Ez nem olyan nagy dráma, de azért bosszant. Elkezdi megírni 4x-esen, majd átvált 2x-esre az írás. Közben összesen "csak" neteztem. Lehet, hogy a vinyók lassúak?

Köszi,
Babs

(#39) robi0604


robi0604
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, remélem tud valaki segíteni, vagy ötletet adni...
Szerettem volna felírni egy blu-ray filmet egy maxell bd lemezre és a képen látható hibát dobja ki...

Nagyban

Mi lehet a gond?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#40) robi0604 válasza robi0604 (#39) üzenetére


robi0604
őstag

Látom sajnos hozzászolni senki sem tud, ezért leírom a további próbálkozásaimat, hátha később profitál belőle valaki:

Lecseréltem az összes drivert az alaplaphoz, ami létezett, gondoltam hátha.
Más meghajtóról, más forrást írva, 99%-nál dobta ki a hibát, tehát ez is kuka
Be szerettem volna kapcsolni a szimulációt, de az imgburn kiírta, hogy ennél a médiánál nem támogatja.

Egyelőre ennyi.

Várom továbbra is az esetleges ötleteket, vagy megoldásokat.

Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#41) robi0604 válasza robi0604 (#40) üzenetére


robi0604
őstag

Valamiért a biosban a natív sata mód ki volt kapcsolva, melyet most bekapcsoltam.

Ezen kívül még annyit sikerült kiderítenem, hogy sata1-esnek ismeri fel a meghajtót a rendszer, bár ezzel nem hiszem, hogy gond lenne.

Majd holnap kisérletezgetek a fenti módosítással.

Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#42) robi0604 válasza robi0604 (#41) üzenetére


robi0604
őstag

Biztos, ami biztos, csináltam egy BIOS frissítést és bekapcsoltam a natív SATA módot.

Ezek után sikerült az írás!

Remélem másnak is tudtam segíteni.

Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#43) Stofl85 válasza robi0604 (#42) üzenetére


Stofl85
tag

Milyen írót használsz? Nekem hasonló hibám van Pioneer BDR-203-al.
Teljesen változóan ír. Cd-t sehogy, DVD-t csak 4x-es, BD-t általában ír de nem mindig, DVD-nél is sokat hibázik.Hogy jelentkezett először a hiba? Most már stabilan ír?

(#44) sensor060 válasza robi0604 (#42) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello Robi !

Én meg azt kérdezném töled, hogy az alaplapod milyen tipusu, mikori ? Csakmert alaplap csere elött állok, és nem szeretnék beleszaladni valami furcsa hibába.

köszike!
-s-

(#45) robi0604 válasza sensor060 (#44) üzenetére


robi0604
őstag

Szia!

Az alaplapom Gigabyte P35-DS4.

Nem hiszem, hogy az alaplappal van a gond, inkább a faxa maxell lemezekkel.
Nálam a (szerintem natív sata) probléma magoldása után is rontott belőle, így összesen 5-ből 2 lett jó, ami nem a legjobb.
Lehetőség szerint kerüld!

Stofl85

Válaszoltam a prividre...

Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#46) sensor060 válasza robi0604 (#45) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Köszi a választ ! A gond az, vagy inkább furcsaság, hogy én is irtam Maxell lemezeket, igaz nem sokat, de mindegyik jó, müködnek. Ez a nem sok ez 10 darabot jelent.
A legolcsóbb lemez a piacon szerintem, legalábbis jelenleg, ugyhogy egyenlöre én kerülöm is, inkább szeretem használni az Omega lemezeket, mert Ricoh alapanyaguak. Mondjuk most furcsaság van, mert az utoljára vett 10 darabos kiszerelésben levö lemezek máshogyan néznek ki. Megvizslattam öket, és kiderült, hogy ezek meg Philips alapanyaggal készültek.
Ennek ellenére az irás jó lett, illetve azt kell mondjam nekem az iró (bh10ls30) még egyszer sem rontott el lemezt. Annyi, hogy a Ricoh-os lemezt meg lehetett irni 8szorosan is, Philips-et meg csak 4x.
Amit megcsináltam a drive-on az a nem hivatalos firmware hack (riplock kiszed), majd ennek felrakása.

-s-

(#47) robi0604 válasza sensor060 (#46) üzenetére


robi0604
őstag

Az a baj, hogy jelenleg pénzszűke miatt nincs lehetőségem bevásárolni lemezekből. :(

Az egyik maxell lemezen még fizikai hibát is felfedeztem, mely ugyancsak nem a legjobb minőséget jellemzi, de lehet, hogy egy hibás szériát fogtam ki.
Azért vettem ezeket, mert gondoltam jó lesz az elején.

Írtam verba lemezt, azzal semmi gond nem volt.

Amúgy inkább philips alapanyag, mint ritek! :K

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#48) Stofl85


Stofl85
tag

Köszönöm Robi a választ. Úgy látszik elég sokan szenvednek az "új" technológiával.
Érdekes módon nekem a Nero 10 telepítése előtt minden rendben volt. Megvettem a pompás Media Suite 10-et és onnantól mindennek vége. Sokszoros újratelepítés és programcsere után, firmware frissítések és driver frissítések után úgy állok, hogy az Asus DVD íróm talán jó, de a Swisskinges Pioneer BD íróm TDK cd-t nem ír, Verbatim DVD-t hol ír, hol nem, ha ír akkor csak 4x-en. BD-t most éppen írt kettőt (swissking). A poén az egészben, hiába van swisskinges garanciám, megszűnt a cég. Eltűnt. Így jár aki olcsón vesz valamit. Valaki tud valamit a cégről?

(#49) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello !

Lehet nem ilyesmi a gond, de én már sokszor találkoztam olyan problémával ismerösök pc-in, hogy a dvdiró az ujrairható lemezt nem akarta letörölni, vagy nem is látta, meg egyéb megmagyarázhatatlan hibák, mintha meghalt volna az iró.
Ilyenkor mindig leszedtem a Nero és egyéb bugware programokat (amik ráadásul bonyolultak, tehát nem is értem minek használják emberek), feltettem egy dvd decrypter-t, vagy egy imgburn-t, és láss csodát müködött minden, tudtam irni, törölni, és azóta sincsen gond. Elötte ugy látszott, hogy magával az iróval van a gond, vagy driver, vagy nem tudom, egyszerüen megmagyarázhatatlan problémák jöttek elö, de a már emlitett két programmal valahogy mégiscsak mindig kiderült, hogy minden oké. Ezt már többféle pc-n, többféle iróval eljátszottam, szóval az a tapasztalatom, hogy nem kell mindenféle programokat megvenni, felrakni, elég egyet, ami jó, például imgburn.....

ja és attól, hogy blu-ray, még nem szenvedös, mert pont ugyanugy kell megirni, mint egy dvd-t : lemez betesz, iso kiválaszt, megfelelö sebesség kiválaszt, vár.....csak annyi, hogy mivel itt jóval nagyobb az adatátviteli sebesség, ezért nem illik közben játszani, de még nagyon netezni sem, és érdemes jó nagy buffer-t adni a programnak (már amelyiknek lehet), persze 6-8 éves pc-n sem érdemes BD-et irogatni.

-s-

[ Szerkesztve ]

(#50) Stofl85 válasza sensor060 (#49) üzenetére


Stofl85
tag

Hali! Köszi. Sajnos már próbáltam mindent. Csak Windows és Decrypter volt a gépen újratelepítés után, és a hiba azonos. Hétfőn átrakom egy másik gépbe az írót és szerzek más márkájú lemezeket is. Ezt tudom még megpróbálni. Tápegység és kábelek cseréin is túl vagyok. Memória és winyó teszt különbőző teszt programokkal is megvolt. Vírusírtás több progival (nem volt). A Nero meg ha jól működne, jó program lenne. Én azt gondoltam, hogy minél kevesebb program van a gépen, annál jobb. Mivel kell BD lejátszó, meg audio konverter, meg író, meg borítótervező, ezért gondoltam, hogy egy jobb 1 mint 5-6 másik. Lehet tévedtem.
Gépem:
Asus P5K PRO, Intel Core 2 Duo 2,66GHz, 2*2GB Kingston HyperX, Asus HD akármennyi VGA, Chieftec 450W táp, Asus DRW-2014, Pioneer BDR-203, 2 db WDC5000AADS, 1db WDC6401AALS.

Írás közben meg se a memória, se a proci nincs kihasználva. A buffer sem esik 90% alá, csak egyszer megáll az írás, a CD-t el sem kezdi.

Segítséget köszönöm, mindent megpróbálok hátha....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.